Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) adamka16 válasza Velar (#1050) üzenetére


adamka16
őstag

nekem is ez a problémám és nem tudok jobbat attól ami van. kipróbáltam már vagy7 drivert is de 0 javulás. viszont az érdekes, hogy mirrors edge, blacksite area 51 soha nem fagyott ki, viszont a cod4 az pár perc után megfagy és a google earth is ha directx módban indítom ,ha opengl-ben akkor meg jó.
a kártyámon van egy jumper és nemtudom mire való. powercoloron van csak ilyen vagy sapphire-n is???

(#1052) Velar válasza adamka16 (#1051) üzenetére


Velar
csendes tag

Nem találtam rajta jumpert. Hacsak nem a borda alatt van. Azt nem szedtem le. (amikor meg leszedtem - 2 hónapja -, akkor meg nem kerestem még jumpereket :) )
Tehát nincs megoldás rá? Ha kicseréltetem a kártyát ugyanilyenre, akkor ugyanez lesz a probléma? Gyártási hiba kizárt? Nem szeretném a teljes gépet lecserélni, de felkapom a cukrot, és arra költöm a félrerakott pénzt még a végén. Pedig ez a kártya már egy foltozás volt, hogy még 2-3 évig kibírjam ezzel a géppel.

(#1053) adamka16 válasza Velar (#1052) üzenetére


adamka16
őstag

mi is ugyan így vagyunk vele. kártyának nagyon jó a teljesítménye még egy gyengébb géppel is, de sajna nem csinál hozzá az ATI normális drivert mert nem végzik el rajta az összes tesztet mint amit a normál driverrel teszik ez a WHQL teszt ha jól tudom.
Nem a kártya rossz hanem maga a támogatás a rossz.
Pedig ide is sokak írtak, hogy gond volt vele aztán jó lett. Én is próbáltam ezen megoldásokat de már kezdek beleőrülni, de nem adom fel még egyenlőre.
Még mindig ha van valaki akinek hasonló problémája van, az legyen szíves megosztani velünk mert így ez nem állapot!!!!

(#1054) adamka16


adamka16
őstag

találtam egy érdekes kis progit, lehet, hogy sokan ismerik-mondjuk nem is nagyon értek hozzá. valami bios editor de a leírásában érdekes dologra bukkantam :))

"Fixed a startup bug causing the main window not to show up."

http://www.techpowerup.com/downloads/1356/TechPowerUp_Radeon_Bios_Editor_v1.20.html

Szerintetek???

(#1055) smity válasza Steelmanus (#1048) üzenetére


smity
csendes tag

Sajnos ez sem oldotta meg a problémát! Esetleg másik op rendszert kellene megpróbálnom hátha azzal jobb lenne, nem tudom.
Esetleg vmi más ötlet? :W

Szoftverteszt.hu - Online Informatikai szoftvermagazin és hírportál, Tipushiba.hu - Autó típushoibák A-Z-ig

(#1056) Black-core


Black-core
aktív tag

Sziasztok az lenne a problémám,hogy van egy ATI 3650es AGP-S videokarim, és valamiért egyszerűen nem tudok 60hz nél többet kicsikarni belőle.Próbáltam már hogy másik monitorra kötöm de azzal sem változott semmit.Catalyst-ot is cseréltem már de semmi.Volna valakinek ötlete,hogy mi a probléma.Előre is köszi! :R :R :R

(#1057) adamka16 válasza Black-core (#1056) üzenetére


adamka16
őstag

ebből azthiszem szerviz lesz...

(#1058) Black-core válasza adamka16 (#1057) üzenetére


Black-core
aktív tag

Hát végülis fél éve van meg ha azóta nem sikerült megcsinálni akkor eztán se fog :((( .Csak gondoltam hátha ti tudtok valami megoldást.De azért köszönöm a gyors válaszodat. :R

(#1059) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Szervusztok szertnem fixalni az ATI 3650 karim BIOS-aban azt amit a RivaTuner-el elertem hogy ne 80foknal induljon el a hutes hanem mar hatvan fokon es beallitani, hogy a venti 40% nal gyorsabban ne mehessen mert ott meg nem hallhato a venti hangja. Ebben kernek segitseget vagy linket hogy mikent kell csinalni, mert jelenleg a RivaTuner fut a hatterben de ena BIOS-ba akarom megvaltoztatni.
Kep a RivaTuner altal beallitott ertekrol.

(#1060) finest


finest
őstag

Srácok, mi a különbség a 3650 512MB AGP Lite és TD verziói között?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1061) Big Bopper


Big Bopper
tag

Belerakhatok egy 3650-est egy olyan gépbe amiben csak 350 wattos táp van?
Mert minimum 400-ast javasolnak a leírásban.
Ezt mennyire kell komolyan venni? Elszállhat valami?
Celeron e1400 processzor van benne, egy vinyó meg egy dvd-író.
Codegen a táp egyébként.

Köszi a válaszokat előre is.
(Bocs ha off)

(#1062) stevve válasza Big Bopper (#1061) üzenetére


stevve
nagyúr

Codegen elég gáz, főleg, ha régi... a 3650-nek nem kell 400W, mert eszik vagy 70W-ot és az egész gép se eszik meg 200-at. Ha régi a tápod, akkor inkább egy olyan kártya kellene neked, amin nincs külön tápcsati.

(#1063) Big Bopper válasza stevve (#1062) üzenetére


Big Bopper
tag

Hú ez gyors volt, kösz szépen.
Teljesen új a gép egyébként.
Akkor így belerakhatom?

(#1064) stevve válasza Big Bopper (#1063) üzenetére


stevve
nagyúr

Codegen esetében biztosat csak a halála után lehet mondani. :DDD Szerintem majd vedd fontolóra egy FSP 350PNF (350W) vagy hasonló beszerzését is. Megbízható és nem túl drága táp.

(#1065) Big Bopper válasza stevve (#1064) üzenetére


Big Bopper
tag

Ok, akkor ha jól értelmezem semmi gond nem lehet, hacsak nem hibás már eleve a tápom.
Köszönöm a segítséget!

(#1066) stevve válasza Big Bopper (#1065) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen. Reméljük a legjobbakat. Elvben bírnia kell azért annak is.

(#1067) szasanyi


szasanyi
félisten

Mivel soha sem csináltam VGA BIOS frissítést, sem VGA BIOS buherálást, ezért a hozzáértők segítségét kérem!
Adott a HIS HD3650 256MB DDR3 iCooler kártyám. A gyárilag beállított 725Mhz, és 700Mhz VRAM értékeket szeretném módosítani 800Mhz GPU és 850Mhz VRAM értékekre. Ezekkel az órajelekkel egyébként stabil a kártya, és nem is ez a vége.
A kérdés az, hogyan és milyen programm(okk)al kell csinálni? Lehetőleg egyszerűen, DE "szájbarágósan" kérném az instrukciókat. :)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1068) szasanyi válasza szasanyi (#1067) üzenetére


szasanyi
félisten

Sikeresen megoldottam, tárgytalan.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#1069) adamka16


adamka16
őstag

Mától elbúcsúztam a HD 3650-es agp-mtől. jövőben meg úgy néz ki az nvidia táborát gyarapítom majd 8800 GT-vel.sajna belefáradtam már az ati hülyeségébe.

(#1070) rodman91


rodman91
csendes tag

helló
nekem van egy 3650 top karim és olyan kérdésem lenne h van-e valami olyan értelmes progi amivel normálisan be lehet állítani a venti sebességét mert jelenleg 35% megy és szerintem nem kéne ennyin ha játék nem fut
anno az x1950pro-t smartdockorral sikerült rendesen beállítani de ez valahogy nem sikerül
kösz

(#1071) Georgie9117 válasza Black-core (#1056) üzenetére


Georgie9117
csendes tag

Hello!
A 60Hz-es probléma megoldása - legalábbis nálam...
Catalyst Control Centerben Monitor Properties/Monitor Attributes (enyém angol) a Maximum resolution: (választható érték) - itt lehet beállítani a max felbontást. Maximum refresh rate: (választható érték) max frissítési frekvencia. Ez alapból 60-ra van állítva, ezt kell följebb venni 100-ra, vagy ameddig akarjuk. Ha ez megvan, a beállított képfrissítés valódi 100 Hz (vagy amennyire állítjuk) lesz. Kicsit rejtett beállítás, de nekem ez meghozta az eredményt. 1280*960/100Hz, 400 W táp mellett Sapphire HD 3650 GDDR4 HDMI/VGA átalakítóval CRT-hez Gigabyte alaplappal.

[ Szerkesztve ]

(#1072) joshua7 válasza rodman91 (#1070) üzenetére


joshua7
veterán

Rivatuner...
Nálam fix 25%-on megy, így hangra is okés a kari és még Furmark alatt sem megy 67 fok fölé.

Semper Fi

(#1073) belaazallat


belaazallat
addikt

Sziasztok!

Adott egy Sapphire HD 3650 GDDR4 512MB kártya, ez év januári, az alábbi hibajelenség produkálódik. Játékok alatt random(2-3 napig probléma mentes) kilép a játékból és 60Hz-re teszi a képfrissítést(CRT 1024*768@85Hz), a képernyő beállításoknál maradt a 85Hz, vagy szétesik a kép, mintha video memória probléma lenne. Néha a monitor nem kapcsol be, de a gép elindul. Ezt 8.7 catalys-tól kezdve 9.4 ig produkálja. Csak driver van telepítve, CCC nincs, helyette ATT van, fixálva a felbontás és képfrissítés. Ventilátor fordulat szabályozás dinamikus, hőmérséklet függvényében. Állandó 28% helyett 35%-ról indul. Tuning nincs. Táp: FSP Blue Storm 400W
A probléma egy régi konfigban kezdődött(Chaintech VNF4 Ultra, 3200+ A64 2*512 DDR), majd minden alkatrész lecserélése után jó darabig nem jelentkezett, most egyre gyakrabban. XP két hetes.
Korábban 2 vidkarinál volt hasonló jelenség, de azok elhaláloztak.

Lehetséges, hogy a monitorral (6 éves 17"-es AOC 7F) van probléma?

Köszi!

Üdv!
belaazallat

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1074) Velar válasza adamka16 (#1054) üzenetére


Velar
csendes tag

A problémám úgy tűnik megoldódott: Lecseréltem a bátyám karijával (HD2600 XT). Nála működik az enyém, nálam az övé...

(#1075) Black-core válasza Georgie9117 (#1071) üzenetére


Black-core
aktív tag

Köszönöm már aszt hittem nem lesz megoldás rá. :K Még egyszer köszi!! :R Mindjárt kipróbálom.

(#1076) Senser87


Senser87
tag

Kell valakinek a 8.12-es AGP hotfix? Nekem azzal pazarul műkdik a Sapphire ddr3-az 512-es AGP-sem! Nemtom fent van e valahol, nem néztem meg, de ha kell valakinek akkor írjon privit vagy emilt.

SAM GS23U

(#1077) geprombolo


geprombolo
senior tag

Nem tudom, hogy kérdezte-e már valaki, így kérem türelmeteket. A kérdésem az, hogy létezik-e valamilyen patch, vagy bármi, amitől a régi AGP-s játékok (tényleg régiekre gondolok, mint pl. a Drakan- Order of the Flame) életrekelnek a PCIE-s kártyákon. Hogy pontosabban leírjam a jelenséget: A fentebb említett Drakan (tudom, hogy régi, meg ósdi, de szeretem, néha passzióznék vele) a gépemen (Asus HD3650 PCIE) épp csak döcög, olyan 1-2 fps, függetlenül a beállításoktól (vagy legalábbis azok nem befolyásolják olyan mértékben, mint annó az AGP-s karimon). Ugyanaz a gamé simán elfut az integrált karin a notimon, (Intel 915GM Express meg Celeron M 1,4 GHz). Minden segítséget nagyon köszönök elölre is :R
A kérdést már bedobtam az azonnali vga-s totyikba, ott nem kaptam rá választ. Ha bárkinek van ötlete, szóljon.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#1078) eversman


eversman
tag

Remélem tudtok segíteni. A következő a gondom:
Adott egy sapphire radeon hd 3650 512 ddr2 AGP-s kártya.
Miért van az, hogy a mag nem megy 750mHz, hanem csak 295-n?? A catalystba megpróbálom beállítani a nekem jó értékeket (750 core, 450 mem), de nem csinál semmit. Ha rámegyek az auto-overclockingra, akkor pár pillanatig felmegy a 750es szintre, de aztán semmi. Az everest ezt írja rá: órajle: 295 (eredeti: 750) Mi lehet a baj?
a configom: Intel D850EMD2 lap, 2 giga rambus ram, 450 táp...
Előre is köszönöm...

(#1079) philoxenia válasza geprombolo (#1077) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Virtuális gép?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1080) rvn_10 válasza philoxenia (#1079) üzenetére


rvn_10
senior tag

Nincs semmi baj! 2d ben leveszi az órajeleket h lényegesen kevesebbet fogyasszon a kártya.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#1081) rvn_10 válasza rvn_10 (#1080) üzenetére


rvn_10
senior tag

bár nekem valami 1100 mhz megy a mag 2d be de enyém pci os meg msi

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#1082) rvn_10


rvn_10
senior tag

GPU órajele 110 MHz (eredeti: 750 MHz)

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#1083) szonti


szonti
aktív tag

Sziasztok érdeklődnék, hogy mi a véleményetek erről a kártyáról: [link], mert vhogy túl olcsónak érzem. Vagy a Ddr2-es memóriák miatt van ez? A másik ami érdekelne, hogy ez teljesítményben veri a 7600gt-t 256 mb ddr3 memóriával?

[ Szerkesztve ]

(#1084) rodman91


rodman91
csendes tag

Helló
Lenne egy nagy problémám van egy Asus 3650 TOP 256MB DDR3 HTDI ilyen karim és az a baj vele ha új játékkal tolóm per pill a prototype ha 50fok felé megy a hőmérséklete kidob a játékból. Eddig 25% ment a venti de felraktam 100% és ugyanezt tapasztaltam
levettem a ventit hátha már nincs szilikon a procin és raktam újat de ez sem oldotta meg a problémát.
Ha nem játszom akkor napokig is kiválóan működik
Valaki tud valami ésszerű magyarázatot?

(#1085) szonti válasza rodman91 (#1084) üzenetére


szonti
aktív tag

Szia!!!

Esetleg másik drivert próbáltál felrakni? Vagy esetleg újrarakni az xp-t.

(#1086) rodman91 válasza szonti (#1085) üzenetére


rodman91
csendes tag

Legújabb 9.5 driver van fent. Kipróbáltam másik játékot is GTA4et avval is úgyanezt csinálja szóval a gépigényes játékot nem szereti viszont, a Burnout Paridise órákon keresztül hibátlanul ment.
Párszor már raktam újra wint de az sem használt.

(#1087) eversman


eversman
tag

Nos, hazaértem, és kipróbáltam amit mondtatok, igazatok volt. COD 4 akadt a kezembe, azon próbálgattam, a kox grafikát meg se érezte, olyan 35-40 fps-t adott le, szóval öröm van! :D

(#1088) anrab


anrab
addikt

abban tudnátok segíteni hogy miért szaggat a You Tube-ról lejátszott HD filmek?
9.4 a catalyst.
köszi!

(#1089) belaazallat válasza szonti (#1083) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

A linken egy ddr3-as memóriával ellátott kari van. Igen olcsó, ezért érdemes rákérdezni, hogy pontosan milyen ram van rajta. Ha ddr3 akkor jó vétel. Egyébként a kari jóval jobb egy 7600GT-nél.

rodman91: én is ezzel küzdök, vmi alkatrész túl melegszik, amit nem takar a hűtő.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1090) rodman91 válasza belaazallat (#1089) üzenetére


rodman91
csendes tag

kösz szépen akkor látom nem csak én nem fogok többet új játékkal játszani :((

(#1091) anrab


anrab
addikt

mivan? itt napi egy hozzászólás van! akkor várhatok! sokan vannak előttem?
:Y

(#1092) V.Stryker válasza anrab (#1088) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát ha nem modemes a neted :DDD , akkor probáld ki másik böngészővel is. Esetled reinstall az adobe flash player...ha minden böngészővel szaggat a flash player újratelepítése dacára, akkor catalyst reinstall.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1093) anrab válasza V.Stryker (#1092) üzenetére


anrab
addikt

köszi a tanácsokat! próbálkozom!

(#1094) Bin711


Bin711
csendes tag

Heló! :R

A minap én is beújítottam egy !!!AGP!!! Sapphire Radeon HD 3650-et DDR2 512MB-os!
De, még nem volt időm beszerelni!
A gyártótól kezdve minden holnapon azt láttam kiírva hogy MIN. 450 W táp kell neki!
Nekem jelenleg is egy LC power 6420 420W tápegység van a gépembe!
Az lenne a kérdésem hogy el fogja-e bírni a tápegység a karit?

--hozzá fűzném hallottam olyat is, hogy egy 350W-al megyen!!!
--A következő konfigba fog menni!:
AMD Sempron 3000+
1GB kingmax ram!
LC power 6420 420W
MSI K8T Neo-V alaplap

A gép önmagába (neten, min. garfikai programok futtatásakor) jelenleg MSI NX6200AX karival 60-70W eszik! Játék közben felkúszik 100-110W-ig! ;)

Üdv. :R
A válaszokat előre is köszönöm! :R

-- Fölül piros mint vér, középen fehér, alul zöld, miénk ez a föld! --

(#1095) Dozer1 válasza Bin711 (#1094) üzenetére


Dozer1
csendes tag

Nekem 400W-os FSP tápom van, a gépem P4 3 Ghz (Prescott magos ) ami nem a kicsi fogyasztásáról híres + 2 merevlemez , 2GB ram , Sapphire Radeon HD 3650 DDR2 512MB ( agp) simán megy fagyás és újraindulás nélkül. :)

(#1096) rodman91 válasza Dozer1 (#1095) üzenetére


rodman91
csendes tag

helló
nálam ment 350es chieftec-el is igaz nekem pci 3650 256 Top verzióm van de gond nélkül ment. 5200+ (6000en) 2gb ram 3 vinyó 3 író és nem volt problémám úgyh ezért ne vegyél új tápot ha épp nem tervezted.

[ Szerkesztve ]

(#1097) kriszbon válasza Bin711 (#1094) üzenetére


kriszbon
őstag

Ha megnézed a konfigom, akkor láthatod hogy mekkora kell nekem, még teljesen felhúzott rendszerrel is röhögve elviszi! Szerintem neked is bőven jó lenne 1 ilyen :K [link]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#1098) eversman válasza Bin711 (#1094) üzenetére


eversman
tag

Nálam ugyan ez a kártya dolgozik 2,8 intellel, 2 gb rambussal, 2 merevlemez, 2 író, egy hagkártya, 2 hálókártya, mindez egy 450-es chieftec-el, gond nélkül.
Ne vegyél új tápot, bőven elég lesz.

(#1099) gabitoo88 válasza eversman (#1098) üzenetére


gabitoo88
tag

Szerintem ez a kártya tökéletes! :DD

Tel.: 3630három343638

(#1100) kicsirigo01


kicsirigo01
csendes tag

Sziasztok!

Egy AGP-s Sapphire Ati Radeon HD3650 DDR3-assal rendelkezem már jópár hónapja. Sajnos 1-2 nappal a beszerelés után már megtapasztaltam az első fagyást, ami azóta általános jelenség, de érdekes, hogy főleg filmezés közben jelentkezik, egyéb esetekben pedig 1-2 program (pl 1 msn és 1 utorrent) futásánál is előfordul. A fagyás természete: a kijelzőn megfagy minden, a billen nem reagál a numlock, scroll lock, caps lock ledje, viszont a film hangja megy egy ideig tovább, aztán várok egy kicsit, a hang is megáll, és újraindul a gép, de nem mindig, valamikor csak így állna a végtelenségig, ha nem resetelnék.
Fentebb olvastam, h ilyenkor főleg a táp a hibás, na de az nem furcsa, hogy akkor is jelentkezik a hiba, ha nincs is terhelés a kártyán?:O

A konfigom: Abit Ic7, P4 3ghz, 1,5gb ram, 2vinyo, 2 dvd, és a kritikus rész: 350W őskori codegen.
Azért kérdezlek meg titeket, mert most rászántam magam egy táp megvételére, de nem szeretném elpazarolni a pénzt, ha az új táppal is ugyanezt fogja csinálni, tuti megfejelem a falat bánatomban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.