Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) keIdor


keIdor
titán

Szerintem ideje megnyitni a topicot, hiszen Januárban már érkeznek is a kártyák. Az RV635 az RV630-at fogja váltani. Az új GPU már 55nm-en fog készűlni, így csak ez az eggyetlen lényeges "frissítés" az RV635-ben. Az RV630-at még 65nm-en gyártották.
A kisebb csíkszélességnek köszönhetően kevesebbet fog fogyasztani a kártya és kevesebb hőt termel majd. A PowerPlay is jelen lesz, így jóval kevesebbet fogyaszt majd a VGA 2D-ben, hála a kis órajeleknek. (ez a funkció egyébként a notebook-nál jelent meg)

Úgy tűnik ezeknél már nem lesz szükség CrossFire hídra, ha kettő, vagy több kártyás rendszert szeretnénk. Itt elég lesz a "szoftveres CrossFire", ezt bizonyítja ez a kép is. (eltünt a CF csatlakozó)
A nyákon nem nagyon változtattak, szóval marad a 128bit is.

Ha hihetünk a pletykáknak, akkor a Radeon HD 3650 GPU-ja 600MHz-en fog ketyegni, míg a ramok 1000MHz-en, a Radeon HD 3670 pedig 800/1600MHz-en.

Jövőre elterjed majd a DisplayPort is, amely nyugdíjba küldi a DVI csatlakozókat. 3600 a DisplayPort-al

[katt777]-ATI VGA felülvezérlése Riva Tuner -rel
Nagy ATI CrossFireX™ topic

[ Módosította: philoxenia ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2) barnam_ válasza keIdor (#1) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azért az is lényeges, hogy elvileg 2x annyi textúrázó lesz benne, mint az RV630-ban.
Én úgy tudtam hogy a 2600XT is megy szoftveres CF-ben, vagy nem?

(#3) Pubszon


Pubszon
veterán

Na én ugyis várok jövö év elejéig vga vásárlással, megvárom hogy mit fognak produkálni. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#4) Vis Major


Vis Major
tag

Olvastam valahol, hogy a 3670-nak nagyobb lesz az órajele, mint a 3850-nak? Mi lesz a korlátos tényező? Nem nagyon akarom elhinni, hogy gyorsabb lesz, mint a 3850.

(#5) Vis Major válasza Vis Major (#4) üzenetére


Vis Major
tag

Áh, megvan, csak 128-as lesz

(#6) leviske válasza keIdor (#1) üzenetére


leviske
veterán

Szerintem lassan közéjük írhatod a HD3690-et is, bár az igaz, hogy RV670-es magja lesz, de nem hiszem, hogy kéne neki külön topik. :)

(#7) keIdor válasza leviske (#6) üzenetére


keIdor
titán

Ööö, sztem mivel RV670 az inkább 38xx-ekhez menjen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8) ftc


ftc
nagyúr

Nah első árak

SAPPHIRE HD 3650, 512MB DDR2 (1000MHz), ATI Radeon HD 3650 (725MHz), PCIe x16, CrossFire, 128bit, 2xDVI 18K

SAPPHIRE HD 3650, 256MB DDR3 (1600MHz), ATI Radeon HD 3650 (725MHz), PCIe x16, CrossFire, 128bit, 2xDVI, passziv 20K

SAPPHIRE HD 3650, 256MB DDR2 (1000MHz) + 1GB HM, ATI Radeon HD 3650 (725MHz), PCIe x16, CrossFire, 128bit, 2xDVI 17K

(#9) VaniliásRönk válasza ftc (#8) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

HD3690 árakat nem tudsz mondani? :)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#10) keIdor válasza ftc (#8) üzenetére


keIdor
titán

Egész jó, többre számítottam...
DDR2-t érdemes elkerűlni...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11) ftc válasza VaniliásRönk (#9) üzenetére


ftc
nagyúr

Még nicnsen fent árak...de 3850 alatt lesz

SAPPHIRE HD 3850, 256MB DDR3 (1656MHz), ATI Radeon HD 3850 (668MHz), PCIe x16, CrossFire, 256bit, 2xDVI ez ugye 42-46K között

olyan 25-35K között kell jönni s a 30K a reális

(#12) VaniliásRönk válasza ftc (#11) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Én jobban örültem volna a 25-nek, de egye fene, 30-at még beáldozok, legalább nem bagóért viszik majd a HD2600-akat. :) Legalábbis remélem. :D

Szerk.: Ez itt off. :D

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#13) ftc válasza VaniliásRönk (#12) üzenetére


ftc
nagyúr

Lemegy az majd csak heti 7% esés van 3850-n is...

(#14) VaniliásRönk válasza ftc (#13) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A próféta szóljon belőled. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#15) barnam_ válasza VaniliásRönk (#12) üzenetére


barnam_
nagyúr

Mi értelme HD2600XT HD3650-re cserélni? :F
Akkor már inkább HD3690-t...

(#16) VaniliásRönk válasza barnam_ (#15) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

"HD3690 árakat nem tudsz mondani? :)"

Azért én sem vagyok teljesen hülye. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#17) barnam_ válasza VaniliásRönk (#16) üzenetére


barnam_
nagyúr

A #11-es hsz-t félreértettem... bocsi :B

(#18) VaniliásRönk válasza barnam_ (#17) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

No problemo. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#19) Maotun válasza keIdor (#1) üzenetére


Maotun
őstag

a cf híd nem tünik el :( a softveres összekötésü
CF az alaplapi integrált VGA.-kal van. kettő vagy több vga kártya most és a jövőben cf hidakkal történhet :R
[link]

(#20) Skica


Skica
őstag

Nézzétek meg írásomat:

[link]

:R

.: No Comment Grp:.

(#21) P00By


P00By
nagyúr

Ide is bepofátlankodok :D Tetszik ez a kártya, következőnek jó lesz(igaz most vettem :D ).

Skica: Olvastam, nekem tetszik és köszi :R

(#22) DeXoSZ


DeXoSZ
csendes tag

Most egy ASUS 3650-est használok, a 3,2-es prescott P4 mellé tökéletes. Hibátlanul működik a korosodó pci-e 1.0a -s alaplapomban és elég jól tuningolható is ( 725/1600 -> 875/2000 catalyst control centerrel), szal szerintem nagyon megéri az árát :R a glaciator hűtő meg hab a tortán :D

(#23) Perry-sama


Perry-sama
tag

Én most vettem minap egy Abbit AB9 Quad GT lapot, és mivel még agp-s kártyám van, venni akartam egy 8600 GT-t, de mivel láttam, hogy a lap cfet támogat, először elkedvetlenedtem. Most akadtam rá az ati 36xx szériájára és tetszik nekem elsőre:) Lehet veszek 2 asus 3650est

Asus P7P55D | core i7 860 @2.8GHz | CM Hyper TX3 Fan | Asus R9 280X 3Gb | Corsair 4*2 GB DDR3/1600 | WD 1 TB S-ATA + WD 160 GB ATA + Samsung 500 GB S-ATA | Asus DRW-1810 | Chieftech 550 W

(#24) P00By


P00By
nagyúr

Akartam linkelni teszteket, de nem nagyon találtam normálisat. Pedig gyártók honlapján már kint vannak és webshopokban is elég nagy a választék! :U

(#25) attiLANte válasza DeXoSZ (#22) üzenetére


attiLANte
tag

Megosztanád velünk, hogy hány fokos a kártya ezzel a Glaciator-ral(alapon, ill. tuningolva - és persze milyen környezeti hőmérséklet/házszellőzés mellett )?
A ref. hűtés sajna nem túl hatékony - a(z elvileg) kisebb fogyasztás ellenére jobban melegszik a 2600XT-nél... Bár a Sapphire 3650-ese hűvösebb - talán jobban felpörgeti a ventit.
Tuning esetén visszaveszi az órajel(ek)et 2D-ben?
Előre is köszi...

Perry-sama: jó lenne egy beszámoló, ha így döntenél - bár lehet jobban járnál, ha e kettő helyett egy 3850-et vennél...

[ Szerkesztve ]

(#26) DeXoSZ válasza attiLANte (#25) üzenetére


DeXoSZ
csendes tag

30 fokos házban (semmi komoly szellőzés, hátulján van pluszban egy hangtalan venti, meg a procihűtő kívülről szívja a levegőt) alapon 40°C, tuningolva 100% terhelés mellett 60°C és a venti szerintem fix fordulatszámú lehet, mert terheléskor sincs hangja.
2D-ben tuningtól függetlenül mindig 110MHz a gpu és 800MHz a memó, aztán ha igény van a teljesítményre, visszakapcsol a beállított órajelre.

Perry-sama: olyan árban szerintem is inkább a 3850-et válaszd, az tudtommal kb. 3x erősebb egy 3650-nél.

(#27) attiLANte válasza DeXoSZ (#26) üzenetére


attiLANte
tag

Első ránézésre kicsit soknak tűnt a 60°C, de - figyelembe véve a házban uralkodó körülményeket, a masszív tuningot és a kis fordulatszámon járó ventit - nem is olyan rossz.
A 2D-s órajelbe akkor ezek szerint nem szól bele a tuning, megmarad az alacsonyabb fogyasztás - na nem mintha a 2600-as sorozat sokat "zabálna", de nálam ez is szempont.
Köszi az infót! :R

Cserébe egy hevenyészett teszt a TOP verzióról...
Bár itt pont nem látszik az alacsony fogyasztás - lehet, hogy a gyári tuningos változatok (mint ahogy az a HD 3850/70 esetében is előfordul) 2D-ben mégsem annyira takarékosak :F

(#28) P00By válasza attiLANte (#27) üzenetére


P00By
nagyúr

Nekem GeCube OC jön be, 1,0 ns samu van rajta!

(#29) P00By válasza attiLANte (#27) üzenetére


P00By
nagyúr

Igaz, az Asusnak egyedi a nyákja és szilárd kondik vannak rajta. Viszont "csak" 1, 2 nses ramok, igaz tuningolni lehet... :)

(#30) kobak112


kobak112
tag

Akit érdekel itt van egy külföldi teszt.... Powercolor hd3650 vs Gainward 8600gt

[link]

Az oldal alján lehet majd lapozgatni!

(#31) P00By válasza kobak112 (#30) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem tetszik :( :D

(#32) kobak112 válasza P00By (#31) üzenetére


kobak112
tag

Én is csalodtam egy picit a kártyába, de ha ár/érték arányba nézzük a dolgot akkor jo vétel nagyon! :C

(#33) P00By válasza kobak112 (#32) üzenetére


P00By
nagyúr

Nekem akkor is gecube oc vagy Anus :DDD :C

VaniliásRönk: Nem nagyon olvastam, de ez tényleg üt :D

[ Szerkesztve ]

(#34) VaniliásRönk válasza kobak112 (#30) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

"The HD3650 struggled a little with Company of Heroes, perhaps because it has a few more DX10 features."

"Crysis was found a little more of a challenge for the HD3650 and got a little laggy in places. You will notice, though, that the HD3650 managed a higher average frame rate in this DX10 intensive game than the 8600 GT." (itt már mosolyogtam :DDD)

Aki ilyeneket leír azt nem szabad komolyan venni. :D

P00By: Az is tetszett, hogy nem érti miért áll meg a GPU 850MHz-en. Esetleg AMD GPU Clock Toollal kellett volna nekiesni a karinak...

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#35) kobak112 válasza P00By (#33) üzenetére


kobak112
tag

Most néztem egy tesztet erről az Asus Top-rol, ez már egy fokkal jobban tetszik... de én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy egy 8600gt oc-val szembe az esetek többségébe még ez a gyárilag huzott hd3650es is alul marad...Közel egy árban vannak!(asus top 3650: 25k, Leadtek 8600gt extrem 24,5k)No persze ezt nem azért irom, hogy fikázzam a karit! Tudom h sokkal ujabb dolgokat támogat a 3650! Számomra az a fontos, hogy jol hasitson a kártya, erre a HDTV stb dolgokra nincs szükségem Ahány ember annyiféle vélemény... :C

[ Szerkesztve ]

(#36) kobak112


kobak112
tag

Nagyon érdekel mindenkinek a véleménye ezekről a karikrol, ugyh aki tudja fejtse ki jo bőven:D én is vga vásárlás előtt álok ezért ilyen fontos ez a dolog :DD

[ Szerkesztve ]

(#37) P00By


P00By
nagyúr

ASUS HD3650 (OC@945/1944MHz) Water ..
Nem rossz! Igaz a proci enyhén megdobja az eredményt, 6191 pontot kaptam még anno a 7900 GTO-val, persze a cpu pontom nem 6723 volt, hanem csak 2794.

(#38) DeXoSZ válasza P00By (#37) üzenetére


DeXoSZ
csendes tag

Jóval gyengébb processzor mellett: ASUS HD3650 891/2088MHz-n (Quimonda 1.2ns ramok), alap léghűtéssel.

[ Szerkesztve ]

(#39) Perry-sama válasza kobak112 (#35) üzenetére


Perry-sama
tag

Hehe, mifelénk az asus top 22,5k :D

Egyre jobban tetszik ez az asus 3650. Lehet nagykeráron tudok szerezni 2őt :D

[ Szerkesztve ]

Asus P7P55D | core i7 860 @2.8GHz | CM Hyper TX3 Fan | Asus R9 280X 3Gb | Corsair 4*2 GB DDR3/1600 | WD 1 TB S-ATA + WD 160 GB ATA + Samsung 500 GB S-ATA | Asus DRW-1810 | Chieftech 550 W

(#40) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Hi,

A napokban vettem egy Sapphire HD 3650-et, azonban a hűtéssel nem vagyok megelégedve.
Ismeretlen oknál fogva 2D-ben folyamatosan magasan, zajosan pörgeti a ventit, viszotn amint 3D-s alkalmazást (pl játék) indítok, elcsendesül. Nem kéne ennek fordítva működnie? Már baromi idegesítő.
Azt a tanácsot kaptam, hogy próbálkozzak rivatunerrel csökkenteni a venti sebességén, azonban nem igazán találtam a programban erre megfelelő opciót.
Driver: Catalyst 8.2
Próbálkoztam Zalman VF700 felszerelésével, de sajnos inkompatibilis a kártyával.

Tudtok nekem segíteni abban, hogy csendesítsek a ventin?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#41) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

up

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#42) Daert


Daert
őstag

Tudna vki választ adni arra;hogy AC S1 felmegy-e esetleg a 3650-re?

(#43) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

up

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#44) Daert válasza Mosqu!to (#43) üzenetére


Daert
őstag

Hali,a hőmérsékletek hogy alakulnak?Pl.netezés alatt és játékok alatt??
AATITOOLS-al vagy rivatunerben tudod állítani fixre is a Venti fordulatszámát,vagy akár személyre is szabhatod hőmérséklet függvényében.
Tudnál feltenni képet a kártya tetejérűl és aljáról,valamint pontosan meg tudnád mérni a venti felfogatására szolgáló lyukak távolságát?
A VF700 miért nem jó rá?
Az ATItools-ban a settings=>overlocking=>fan control-ban tudsz állítgatni a ventin.

[ Szerkesztve ]

(#45) Mosqu!to válasza Daert (#44) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Nálam vmi komolyabb gubanc lesz.
A gépet anno egy 7900GT-vel installáltam. Utána váltotta egy 6200, ami szintén driver újratelepítést reklamált. Utána töröltem az nv drivert, majd bekerólt a 3650 ati driverrel. Na ezóta nem működik az atitools-om (korábban az nv kártyákkal ment). Konkrétan elindul, de mindenre perces késésekkel reagál, képtelenség beállítani.
Rivatunerben melyik paraméteren kell állítanom?
A VF700-zal több baj is van: A kártya venti rögzítési pontjai úgy vannak kiosztva, hogy ugyan találok olyan kombinációt, ahol felmegy a hűtő, de abban nem illeszkedik teljesen a GPU-ra a hűtő. Mindemellett annyira rászorítani sem tudom a nyákra, hogy megfelelő kontakt legyen a hűtő alja és a gpu között. (egy kicsit lötyög a hűtő)
Némi barkáccsal amúgy biztos felvarázsolható lenne, de nem akarom lezúzni se a kártyát, se a hűtőt.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#46) Daert válasza Mosqu!to (#45) üzenetére


Daert
őstag

Igazad van,nem érdemes feszegetni a hűtőt ha nem megy rá egyből.
Amúgy ha ilyen sok kártya megfordult a gépedben,mikor is volt legutóbb Win reinstall?
Ha régebben mint ahogy a legutóbbi kártya beépítésre került,akkor mindenképpen rakd újra a Windózt,de úgy hogy a C partíció is újra legyen formázva(gondolom ezen van az oprendszer)!
Ha friss Win került a gépre,utána szépen fel kell tenni a drivereket.
Ha igy sem megy akkor jelezd.A Rivatuner buherát pedig ITT találod magyarul

(#47) Mosqu!to válasza Daert (#46) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Igazából ideiglenes megoldás ez a kártya, amíg a 7900GT garizik.
A win cirka 2 hónapja van fent, szoktam azért időszakonként pucolni a gépet.
Rivatunerben nálam nincs olyan opció a driver settingsben h customize :F Mindenesetre köszi, hasznos lehet még.

És ha kérhetlek, egy PH!-s őstagot meg ne nézz olyan bénának, hogy nem tudja hogy kell szakszerűen új wint feltenni... :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#48) P00By


P00By
nagyúr

(#49) BenceShearer válasza P00By (#48) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

pofás

(#50) webdeejay


webdeejay
aktív tag

Hali!

Az ASUS EAH3650/HTDI/256M bír annyit mint a 8600GT? Érdemes a 7600GT-met cserélni rá? Vagy csak tuningolva éri be a 8600-at? Jah és 3 ezret fizetnék rá a 7600gt-re...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.