Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dragonfx


dragonfx
veterán

A téma adott, ki melyiket szereti részesíti előnyben, preferálja.
Ízek vélemények, árak, akciók, rekordok, bármi ami ezzel kapcsolatos.

Én a Nestlé aquarelt szeretem a bubimenteset, vagy enyhén bubísítotat. :D
Olcsó és nekem ez ízlik legjobban.
A citromos narancsos, epres ízesítésűek eddig amit ittam borzalom volt.
Kuriozum a Jana, abból is próbáltam 3at hát elég érdekes ízük van, meg kell szokni, nem olyan vészesek, egész jók, egy idő után miután megszoktad hogy fancsali utána szászéle. :C

Let's go.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2) Gergello


Gergello
addikt

Nálunk általában van fönt egy-két csomag. Én ezt iszom csapvíz helyett. Nestlet szoktunk venni, szénsavmentes, jól behűtve :))

(#3) KrAt


KrAt
veterán

Aquaellt (vagy mi a t*köm :D) szoktam inni, azt is csak azért, mert tesómé, és hideg :D Természetesen szénvasmentes.

(#4) szandisas


szandisas
senior tag

A Borszék ásványvíz a kedvencem, Erdélyben csinálják, és szerintem fantasztikus...
az ízesítettek azokat elrontották mindet :o

aláírás

(#5) Yaye


Yaye
őstag

Elvből nem iszom palackos vizet. Marha nagy biznisz, egyre nagyobb, és a rengeteg látványos reklám ki is termelte a sok sznobot, akik fintorognak és inkább szomjaznak, de nem isznak csapvizet, holott az kevés kivételtől eltekintve semmivel nem rosszabb mint némely palackos víz.
A hülyeség non-plusz ultrája az olyan buboréknélküli palackozott víz, ami még csak nem is ásvány- vagy forrásvíz, csak sima feldolgozott csapvíz (az amire nincs direkte jelölve hogy forrás- vagy ásványvíz, az nagyjából mind csapvízből van).

Másrészt -és ez a sokkal fontosabb- mert függetlenül a palack tartalmától, az előállítás, a szállítás-tárolás és végül az eldobott palackok jelentős fölösleges környezeti terhelést okoznak, miközben a csapból teljesen rendes ivóvíz folyik. Ha azt is figyelembe vesszük hogy Magyarországon milyen arányú a PETpalackok újrahasznosítása, akkor nem érzem túlzásnak azt mondani hogy a palackozott víz kishazánk túlnyomó részén fölösleges, értelmetlen, káros luxuscikk, amit környezettudatos ember nem fogyaszt.

(#6) Versus82 válasza Yaye (#5) üzenetére


Versus82
aktív tag

zárható:DDD

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#7) Blaise válasza Yaye (#5) üzenetére


Blaise
veterán

kb én is ezt akartam leírni :D

(#8) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

-Margitszigeti kristályvizet szeretem és a VI. - VII. kerület határán a csapvíz is nagyon jó. (Gellérthegyi víztározó)
-Egyszer régebben ittam Bogácson (Mezőkövesd mellett) csapvizet, 2 hét rosszullét és betegség lett belőle. :) Miközben a helyiek meg mások nyugodtan itták ugyanazt a vizet, nem lett tőle semmi bajuk.

(#9) Remington


Remington
őstag

én mizseit(lajosmizse) és szentkirályit szoktam inni, meg néha naturaqua-t :)

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#10) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Én csak a co2-vel dúsitottat szeretem.
Az legalább hűsít is.

Tipust nem irok, általában az olcsóbbakat választom, nem fedeztem fel különbséget a drágábbak és az olcsóbbak közt. Na jó, a Naturaquanak még a szénsavasa sem túl szénsavas. Meg a másfél literes tescos nagyon rossz, a kétliteres viszont finom.

A szénsavmentes ásványvizeseken viszont csak röhögök. Ugyanaz mint a csapviz. Egyedül ott van értelme, ahol tényleg nagyon rossz a víz, viszont nem szereted a a szénsvasat.

Egyrészt a miskolci csapviz nagyon vízköves, másrészt meg a híradóban a múltkor a csapból férgek másztak ki, harmadrészt ugye volt itt Miskolcon ivóvizes járvány, hát kösz, igya aki akarja, de engem ne nézzen sznob parasztnak azért, mert rászánok egy kis pénzt az italra.

[Szerkesztve]

(#11) bandus válasza Flashcash (#8) üzenetére


bandus
veterán

Az Alföldön nagyon lágy a víz, aki nem szokta meg, az nem bírja. Ha az orosházi rokonoknál vagyunk én sem iszom meg. Ha ásványvíz, akkor szénsavmentes aquarel, vagy naturaqua. ízesítettek közül egyedül a citromos fonyódi, amit szeretek. a theodorát meg ihatatlannak tartom, bubisan vagy anélkül is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12) Allien válasza Yaye (#5) üzenetére


Allien
veterán

Azért ezzel vitába szálnék! :DDD Nem vagyok sznob. De, a cégemtől ''kapok'' palackozott vizet. (margitszigeti ''Kristályvíz'') Ez számomra, meg jópár munkatárs számára tényleg borzalom (van aki meg ezt kedveli, izlések, és...). De, a kinti forróságba nem nagyon találok ivóvizet. :DDD Illetve, javaslom, hogy utazz le mondjuk Szentes városába, ott kóstolgassad a csapvizet! ;) Aki ott él, az hozzászokhatott, de már az illata is visszataszitó, pedig egészségre nem ártalmas csapvíz, enyhe gyógyvíz szaggal, ízzel. A ''környezettudatos ember'' meg szintén sznobizmus is lehet, mert ugye, ma ez a divat. Rengeteg káros dolog van, a palack csak a jéghegy csúcsa. :B De, sokkal károsabb, ha ezeket a kiürűlt palackokat a sok idióta ember szana-széjjel dobálja a természetbe, márpedig, ez sajna jellemző. Két hete voltam a balcsin, és biza, kész horror, ami ott van egyes helyeken. :W

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#13) Winner_hun


Winner_hun
félisten

[link] + [link]


mod: kíváncsi leszek nálunk mikor kezdik el palackozni a vizet és az milyen lesz

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#14) peterszky válasza Flashcash (#8) üzenetére


peterszky
őstag

Ezt nem csodálom, nekem is volt hasonló kalandom a nagymamámnál (Mezőkövesd) :DDD
Kedvenc: a kékkúti frissen csapolt ásványvíz. Igaz, hogy csak két napig jó, de addig nagyon :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#15) Eastman


Eastman
őstag

SztKircsi meg Natúr akkkva. Bubi nélkül.

Csapvíz: Erről tudni kell, hogy a szennyvízből kivonhatatlan a sok fogamzásgátló hormontartalma. Ezért van a sok buz... öhöm ''metroszexuális'' fiatalember és ezért vannak a mai lányoknak olyan nagy melleik. Tudományos tény.

Ásványvíz: váltogatni kell a márkákat (különböző az ásványianyag tartalmuk) mert ha csak egy típust iszol az felboríthatja a szervezeted belső ásványi egyensúlyát. Pl. a Balfi magas ásv. anyag tartalmú!

Theodóóóra: Szomjas vagyok tőle! Bazz. vagy sokat akarnak eladni belőle (kb úgy mint a kocsmai sós mogyoró és a söreladások függvénye) vagy a fenti okok miatt nekem nem jó.

Szénsav: megint csak a fent leírt okok miatt nem szabad sok CO2 -t benyelni.

Óóócsó ''ásvány'' víz: egyenlő csapvíz.

...szerintem.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#16) Yaye


Yaye
őstag

Hazudnék ha azt mondanám, hogy végigkóstoltam az ország összes csapvizét, de -bár természetesen nem mindenhol egyforma ízű- még soha sehol nem találkoztam rossz ízű, ihatatlan vízzel.
Egészséges embernél normális fogyasztási mennyiség mellett szabályos értékeket mutató csapvíz nem okozhat panaszokat. Ha igen, az nem a víz hibája. Az ivóvizjárványokat hagyjuk, az már nem minősül ivóvíznek.

Ha a környezettudatosság sznobizmus -ami rémisztő nagy ostobaság szvsz, de tegyük föl-, akkor vállalom.
Egyébként talán rosszul fejeztem ki magam: nem arról van szó, hogy nem vagyok hajlandó ásványvizet inni. Ha van csapvíz akkor nem veszek ásványvizet, ennyi az egész. Nálunk is mindig van munkahelyen Margitszigeti ÁV, azért ezt vesszük mert egyedül ezt lehet visszaváltható flakonban kapni.
Egyébként létezik házi vízszűrő, ami lekezeli a csapvizet, és bizonyosan sokkal olcsóbban jön ki literje mint a palackos vackoknak. vizetiszom.hu: [link]

Peterszky: a forrásból nyert víz az más, azzal nincs semmi baj. Csopakon volt egy enyhén szénsavas savanyúvíz-kút a strand bejáratánál, az is tök jó volt, aztán építettek neki egy puccos kútházat, végül átállították a csapokat csapvízre :O

Eastman: ''Csapvíz: Erről tudni kell, hogy a szennyvízből kivonhatatlan a sok fogamzásgátló hormontartalma. Ezért van a sok buz... öhöm ''metroszexuális'' fiatalember és ezért vannak a mai lányoknak olyan nagy melleik. Tudományos tény.''

Lol! :D

[Szerkesztve]

(#17) Egon


Egon
nagyúr

Részemről Primavera, Szentkirályi és Nestlé Aquarel (időnként Naturaqua) játszik. Szénsavmentesben.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) Winner_hun válasza Eastman (#15) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csapvíz: Erről tudni kell, hogy a szennyvízből kivonhatatlan a sok fogamzásgátló hormontartalma. Ezért van a sok buz... öhöm ''metroszexuális'' fiatalember és ezért vannak a mai lányoknak olyan nagy melleik. Tudományos tény.

Aha persze. Mutasd meg azt a tudományos linket ahol ez le van írva:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#19) Winner_hun válasza Yaye (#16) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csomgrád és környékén elég durva íze van a víznek, amikor ittam belőle majdnem ihatatlannak tűnt. Ha jól emlékszek a vas tartalma volt magas, de az nagyon, ha az volt (valami volt az biztos)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20) Eastman válasza Yaye (#16) üzenetére


Eastman
őstag

A visszaváltós sztori becsülendő, követendő példa! Mire lol? A leírtakra, vagy a megfogalmazásra? Nincs olyan háztartási víztisztító berendezés ami a hormonokat kivonja! Kb. 30 éve megy le a porcelánba és tovább a szennyvíztisztítókba onnan vissza a háztartásokba a női hormon. [link] [link]

''A NPEO-k természetben történő felhalmozódása (bio-akkumulációja) azért is veszélyes, mert ún. ösztrogén-jellegű anyagok, vagyis hatásuk hasonló az ösztrogénekéhez. Ezek olyan nemi hormonok, melyek a másodlagos nemi jellegért és a nemi viselkedésért felelnek. Ismeretes, hogy az ösztrogén jellegű anyagok hatása károsíthatja a hormonrendszer normális működését, és szaporodási problémákat okozhat. Készültek jelentések hím szivárványos pisztrángokról, melyek ösztrogén jellegű vegyületek hatására női tojássárga fehérjét kezdtek termelni. Eredetileg a női fogamzásgátló szerekből származó hormonok okozzák ezt a jelenséget, most azonban úgy gondolják, hogy főként az APEO-k felelősek érte.''

Forrás: [link]

''Bizonyos vizekbe jutó hormonkészítmények – a fogamzásgátlók lebomlásából származó női nemi hormonok – hatására például csökken a hím halak aránya a nőstényekhez képest, s megváltozik a békák szaporodása is. Mindez megzavarhatja a táplálkozási láncot is. De a kutatókban felmerült – nem alaptalanul –, hogy a folyamat kihat az emberekre is. A szervezetbe a természetesnél ezerszer, százezerszer nagyobb dózisban bejutó mesterséges hormonhatású vegyi anyagok az élővilágban meglévő törékeny egyensúlyt borítják fel.''


Forrás: [link]

Valós probléma! ...ha ez a lol.


#18-ra: Kereshetek még tudományosabbat is neked, de ha beírsz egy két kulcsszót a gugliba jön a találat tonnaszám.

[Szerkesztve]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22) finest válasza Winner_hun (#19) üzenetére


finest
őstag

Ja-ja, én 5 éve léek Szentesen, nem iszom csap vizet. Itt a vastartalom magas. Tatabányán nagyon szerettem a vizet, emrt mindig hideg volt, de ott a kálcium tartalom volt irtó magas.

A lenti felvetés is igaz, nagyon sok hormonkészítméyn jut a vizekbe, tengerekbe. Én is olvastam ilyen cikkeket, mondjuk azt nem írták, h a nagy mellek és a buzik is ennek köszönhetőek, de ettől még a lényeget illetően igaza van a kollégának. De nemrég olvastam egy amerikai cikket, amiben ellenjavalják a tengeri halak és élőlények fogyasztását, mert az egészségre káros koncentrációban fordul már elő bennük a higany.

Nekem a Visegrádi ásványvíz, a Theodora, Spárban kapható Borvíz, Szentkirályi Ásványvíz, Nestlé Aquarell, Veritas, Mohai jön be ebben a sorrendben.

[Szerkesztve]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#23) Flashcash válasza Eastman (#20) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ez tényleg ismert probléma, és a hatása már az emberekben is kimutatható.
Hormonokra nem nagyon szűrik az ivóvizet.

(#24) Eastman válasza Eastman (#20) üzenetére


Eastman
őstag

A második link helyesen: [link] vagy
http://www.kukabuvar.hu/cikk/8940

Persze a szakértők szerint minden OK. A csapvíz iható. Jó olvasgatást!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25) Lortech válasza Yaye (#16) üzenetére


Lortech
addikt

Szerintem megszokás kérdése, hogy mennyire tolerálod a csapvizet. Itthon (Sárospatak) teljesen iható, kristálytiszta, és semmi szaga és rossz íze sincs. Ellenben a pesti, miskolci, egri vizet nem tudom meginni, csak ha muszáj, még fogmosáskor is kerülget az undor tőlük. Többnyire nem áttetszőek, és van egy klóros bűzük.

Ásványvízből balfit ittam sokat, és nagyon jónak találtam, olcsósága ellenére. Azt nem tudom, hogy ásványianyagtartalom szempontjából jó-e, egyáltalán nem biztos. Ritkábban Veritas, Visegrádi, Naturaqua, Margitszigeti. Mostanában általában az áruházláncos legolcsóbbakat. Szénsavasat mindegyikből.

Thank you to god for making me an atheist

(#26) Gergello


Gergello
addikt

Én nem sznobságból nem iszom városi csapvizet, hanem azért , mert szar íze van. Balaton meletti kis faluban olyan csapvizet ittam, hogy már kiengedéskor jéghideg volt és jó ízű. Ezt a városi borzalmat meg igya aki akarja. A házi vízszűrő kb akkor humbuk mint a mágnes amit ráteszel a motorra és jobb lesz a fogyasztás....

[Szerkesztve]

(#27) dragonfx


dragonfx
veterán

Én azé bízok benne hogy nem csapvízből van :B
A 13ba nem olyna rossza víz, de azé ebben mégis jobban bízom.
A 9-10 kerbe borzalom víz, tiszta vízkő és klór.
Meg ha valahova elmegyek ott is ki tudja.
A margitszigeten a kutakból viszont lehet tényleg margitszigeti folyik.
Örülök sokan isszák velem egyetemben a nestlét szerintme is aza legjobb, meg igen nem jutott eszembe, de még a naturaqua-t szeretem.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#28) Allien válasza Yaye (#16) üzenetére


Allien
veterán

''rémisztő nagy ostobaság'' Te meg nagyon naív vagy, és minden hülyeséget elhiszel. :DDD ha szigorúan nézzük (márpedig ezek szerint Te így nézed), az ember fullra ellensége a környezetének. Olyan NINCSEN, hogy ''környezettudatosság'', csak megvezetett emberek. :B Maga az ember, mindegy mit csinál, környezetkárosító. Max a mértékeken lehet nagyon kicsit változtattni. Ha valaki csak csapvizet hajlandó inni, tegye, egyéni szoc. problem, de ettől leszólni másokat, az a lol.
Persze, kis mértékben lehet valamelyest csökkenteni a környezetre gyakorolt hatásokat, de ez SOHA se fog az egyes embereken múlni. Egy dohányos ember hiába dobja a kukába a csikket, ha a többi mind mellé szórja. Ha 90% bele dobja, az is kevés az igazi változáshoz, mert amikor éppen jóra fordulna valami, akkor jön egy nagy katasztrófa, és teljessen feleslegessé teszi az egészet. Pl egy olajtanker zátonyra fut, és mondjuk tönre teszi több millió/milliárd ember próbálkozását. Természetessen, az a jó, ha az egyén próbálkozik valamiféle ''együttélésre'' a környezetével, de ilyen hülyeséggel, mint csapvíz kontra palackosvíz, hát elég nagy bukta.
Ugyanis, csapvíz se olcsó, előállitása se ingyé van, és szintén környezetkárositó, ha szigorúan nézzük. Ezen felül, kifizeted egyszer, amikor megiszod, meg azt is, amit nem, mert pl kiengeded, hogy hideg legyen. Aztán azt is rádszámolják, hogy ezt leengedted a csatornába, pedig ekkora melegben ugye a nagyobbik része elpárolog, és nem lefolyik a csatornába. Tehát, árban, környezetkárositásban nem, vagy csak alig vagy bentebb, mint a palackos vízzel. De, ha sokkal jobb is lenne az arány, attól még globálissan nem lesz jobb (van, ahol csapvíz sincsen, ne csak a közvettlen környezetedre gondolj). :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#29) Winner_hun válasza dragonfx (#27) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azért klórosabb mert közelebb van a víztoronyhoz

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#30) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Régebben csak margitszigetit ittunk, akkoriban még jó volt és nem ment el az ereje 2 perc alatt.Mostanában teodorát iszunk, de viszont sok helyen a csapvíz ihatatlanul rossz.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#31) ladybug válasza Jégkokó (#30) üzenetére


ladybug
őstag

Ez így van. Felénk (ÉK Zala) is ilyen, nem is isszuk. Nagyon kemény vizünk van, és emiatt a mosógépre is nagyon kell figyelnünk. A vízkő szinte napok alatt terem mindenhol. Akár saját cseppkőbarlangot is csinálhatnánk magunknak.

Az ásványvízgyár itt van a város szélén, és bizony a melegvizes forrásaink is nagyon jó hatásúak. A 30 km-es közelünkben 4-5 termálvízforrás és -fürdő is található.

Az ásványvizek közül a theodorat szeretem. Abból is a szénsavmenteset iszom. Finom íze van. És van íze. Nekem ez fontos. Nem szeretem a csapízű ásványvizeket.

A másik kedvencem a Jana. Annak is az ízesített változatai. Mondjuk ennek elég húzós ára van.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#32) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Mulltkor ittan vmi körte és alma ízesítésű ásványvizet, de nagyon finom volt, ami még finom az a citrom izesítésű fonyódi

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#33) ladybug válasza Jégkokó (#32) üzenetére


ladybug
őstag

Az ízesítettekből még csak a Janát (epres, citromos és feketeáfonyás) próbáltam. Lehet, hogy meg kellene ismerkedni a másik fajtákkal is.

[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#34) parandroid válasza dragonfx (#27) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Már jó ideje nem forgalmaz senki csapvizet palackozva - talán épp a Coca-Cola említett büntetése óta. Az Ásványvízszövetség és a Fogyasztóvédelem is nagyon komolyan veszi, hogy csak ásványvízre írhatják rá, hogy ásványvíz. A büntiket egyébként még mindig folyamatosan osztogatják az esetlegesen a cimkéken megjelenő elírásokért, tévedésekért, félrevezető szövegekért.

Amire viszont kevéssé figyelnek, és ami valós probléma: az olcsó ásványvizek palackozásánál bizony elég sok hiányosság van élelmiszerbiztonsági szempontból. Ezért érdemes mindig a nagyobb nevű ásványvizeket megvenni, amik mgött nagyobb cégek állnak, mert ők azok, akik nem engedhetik meg maguknak az esetleges fertőzöttségből adódó presztízsveszteséget. Bár az agyonhájpolt, nemzeti öntudatra alapozott marketinggel megtámogatott, ''díjnyertes'' vizek között is van olyan, aminek... hogy is mondjam... szóval inkább nem iszok belőle, csak ha már csak az van... :U

A helyzet egyébként nem kritikus, ténylegesen fertőzött víz szerencsére alig kerül a piacra. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#35) dc


dc
tag

Erősítsetek meg úgy tudom hogy magyarországi csapvízben annyi az ásványi anyag h külföldön ásványvízként lehet eladni.

Bonaqwa vízét meg szennyvíz mellől szedik...érdekes

(#36) parandroid válasza dc (#35) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bonaqua-t évek óta nem palackoznak, az utolsó időszakban import vízként érkezett az országba. Egyébként nem ásványvíz volt, ez már jó ideje nem is szerepelt a csomagolásán.

Megerősítéssel egyébként nem szolgálhatok, a csapvíz az országban sehol nem éri el az ásványvízzé való minősítéshez szükséges ásványianyag tartalmat. Egyéb országok szabályozásait nem ismerem, de kétlem, hogy jelentősen különbözne a magyartól.

Másrészt pedig ugyancsak nem tudok róla, hogy bárki is exportálna vizet Magyarországon. Import létezik, jellemzően a környező országokból, valamint prémium kategóriás termékek Olasz- és Franciaországból.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#37) Hikvision


Hikvision
senior tag

Ilyen melegben az enyhén hideg, bubis Szentkirályi és Gösser páros a legtutibb :DD

20 éve a PH-n.

(#38) dragonfx válasza parandroid (#34) üzenetére


dragonfx
veterán

Akkor én öngyilkolom magam ha lusta avgyok pohárba könteni? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#39) adalbert1


adalbert1
veterán

Nestlé, Szentkirályi, Primavera, néha egyéb lötyök.

A szentesi csapvíz szerintem teljesen oké, huszonéve iszom, kiskoromban képes voltam egy ilyen meleg nyári napon literszámra vedelni. :) Viszont Budapesten még egyszer nem ittam csapvizet, nem is tervezem.

(#40) Grass válasza adalbert1 (#39) üzenetére


Grass
aktív tag

A Primavera ugyanaz mint a Mizse víz, csak kétszer annyiba kerül.

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#42) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok

Páromnak gond van a TSH hormonszintjével (nyirokmirigy hormon,egy csomó mindenségér felelős). Élete végéig gyógyit kell emiatt napi rendszerességgel szednie,viszont javasolták neki kiegészítésként,hogy jódtablettát - vagy egyéb,jódtartalmu élelmiszert (szilárd/folyékony,édesmind1) szedjen. Mivel Kisalföldön eléggé jódszegény az ivóvíz(vezetékes is),ezért jogosan vetődött fel a jódtartalmu ásványvíz fogyasztása.

Namármost multkor az Interspar hyperben végignéztem az összes kapható á.vizet,de jódtartalma egyiknek sem volt. Match-ben van AVE által készített,magas jódtartalmu (100mmol vagy mennyi) áviz,de ez nem mindig és mindehol kapható ill 230Ft egy másfeles mentes belőle.

Ajánlanátok más,szintén jódtartalmu ávizet ami nem ennyire drága ill Tesco,Spar,Match és a nagyobb hiperek pocán általában megtalálható?

ELőre is köszi.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#43) Kicker


Kicker
senior tag

én azt mondom tök mindegy milyen vízet iszol... itt van nem messze a kékkútis palackozó, hát egy ott dolgozó mondta, hogy vannak hibák, akármennyire is steril a gyártósor...

ami jónak tűnik az Balatonfüreden a savanyúvíz nevű állandóan folyó forrás. na ebből van több is, SZívkorház, Plus üzlet melletti parkoló mellett / :DDD /, illetve Badacsony fele... nagyon vasas vízek, ami állítólag nem jó a fognak... anyámnak állandóan kell hoznom belőle az íze hidegen elviselhető. ezt javaslom, de a palackozott vizeket nem...

Balinov: ha füreden jársz, nézd meg azt a kutat, ki van írva miból mennyi van benn... hozol két 20litykos kannát, megtöltöd...

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#44) joe69


joe69
senior tag

en buborekmentest iszok altalaban, csak vegszukseg eseten tolok bubisat. bofogok igy is eleget:D
markabol vera es san benedetto. ezeknek nincs olyan izuk mintha szensavas vizbol elment volna a szensav.
valamint alacsony az asvanyianyag tartalmuk, ami allitolag szerencsesebb akkor ha nagyobb mennyiseget iszik belole az ember

(#45) Yaye válasza Gergello (#26) üzenetére


Yaye
őstag

Szar ízű városi borzalom, hát, ilyen irracionális túlzásokba bocsájtkozó kinyilatkoztatásokkal nehéz vitatkozni, de szerintem ez szimpla finnyásság, allűr. De tudod mit, legyen igazad. Ittam vizet szerte Bp-n és környékén, volt jobb, volt rosszabb, de most már legalább tudom hogy az mind ihatatlan szarízű borzalom volt. Szégyellem magam hogy meg bírtam inni egyáltalán.

Allien: Erre a hsz-re no comment. Környezttudatosság márpedig nincs, Atlantisz nem süllyed. Fejeket a homokba, úgyis mindenki szarik az egészre, szarjunk mi is. Grat.

ladybug: azért az kissé paradox, hogy panaszkodsz a kemény csapvízre, ezért inkább ásványvizet iszol, aminek az ásványianyag tartalma a csapvízének többszöröse :)
Nálunk is kőkemény a víz, de semmi baja az ízének.

(#46) Lortech válasza Yaye (#45) üzenetére


Lortech
addikt

Hogy lehet ízlés kérdéséről irracionális túlzásokba esni? Ha neki szar ízű borzalom, azt el kéne fogadni.

Szégyellem magam hogy meg bírtam inni egyáltalán.
Én meg szégyellem magam, hogy nem ízlik a legtöbb helyen a f@sza csapvíz..
Nem értem, miért kell ezen vitatkozni. Ízlik, igyad.. kalap.

Thank you to god for making me an atheist

(#47) dokar


dokar
addikt

én mostanában ásványvizet iszom, de nem azért mert nem lenne jó a csapvíz, hanem mert szénsavas és hideg. a cég ahol dolgozom theodorát vesz mindig, szal ezt kell inni. amúgy nekem teljesen mindegy, hogy ásványvíz vagy szóda. a lényeg: hideg legyen és 'bugyborékos'. :DDD

extra - SEXRay

(#48) Kicker válasza Yaye (#45) üzenetére


Kicker
senior tag

ja, tudok csak neked csak most 30 ezer HUF-ért egy víztisztító javító eszközt.

[link]

háromfázisban szűri és finomítja a vizet.

- pi kerámia
- ásványi kavicsok
- mágneses gyűrű

:D


dokar: Jól beszélsz! :R

[Szerkesztve]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#49) föccer válasza Kicker (#48) üzenetére


föccer
nagyúr

:R

Ilyet akarok Én is venni.

Egyébként meg szigorúan szénsavmentes ásványvíz, ha lehet nyakonöntve némi PrimepH-val, vag superGreens-szel :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#50) Kicker válasza föccer (#49) üzenetére


Kicker
senior tag

itt van egy mellettem. privi ment.

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.