Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Gergello válasza Yaye (#45) üzenetére


Gergello
addikt

Ha Neked megfelel, ízlik akkor jó. Nekem nem, ettől még nem tartom magam sznobnak, hogy nem iszom meg. Mást sem tartok igénytelennek , mert megissza azt amit én nem.

(#52) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hy4all,
tudja valaki véletlenül, hogy a Kristályvíz (mittoménmelyik :F ) reklámjában milyen zene szól? Az a reklám, amelyik régies fekete-fehér képsorokkal indul, egy vízszállítóval, ilyen hegedűnyenyergés van benne...egyik haverom kérte hogy szerezzem meg azt a zenét :U
Tippet/linket kérek :R

(#53) föccer válasza Speed® (#52) üzenetére


föccer
nagyúr

A Margitszigetiről van szó?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#54) Balinov válasza Kicker (#43) üzenetére


Balinov
félisten

Kicker,3 hete voltunk füreden és hoztunk. én ha ottvagyokmindíg a sétareptér (shellkut,körforgalom,majd tihany fele) melletti rendes forrásból hozok.tényleg vasas,viszont párommal megnéztük,jód az nincs feltüntetve mint á.anyag tartalom.ettőlfüggetlenül érdekes,de mindamellett finom íze is van forrás és hűtőhidegen. melegen meg...brrr...
Azért köszi a tippet! :R :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#55) Yaye válasza Lortech (#46) üzenetére


Yaye
őstag

Miért ne lehetne? Egy alapvetően íz nélküli anyag minimális ízbeli eltéréseiről beszélünk. Lehet azt mondani hogy nincs jó íze -ez még simán igaz is lehet-, de ihatatlan borzalomról beszélni szimpla dramatizálás.

Sehol nem mondtam hogy ízlik a csapvíz. Legtöbb helyen semmi különös, de kétség nem fér hozzá, hogy sok helyen olyan az alap csapvíz, aminél a palackos víz érezhetően jobb ízű. De a különbség messze nem olyan drámai, mint ahogy páran előadják, és ennyi előnyről én speciel könnyedén le tudok mondani azért cserébe hogy kicsit kevésbé járuljak hozzá a környezet szétcseszéséhez és a szeméthegyek növeléséhez. Ha valaki nem képes erre, lelke rajta.

Allien: a házi vízszűrők csökkentik a klórtartalmat és a víz keménységét, javítják a víz esetlegsen nem hibátlan illatát és ízét, továbbá antibakteriális hatásúak. Egyszóval semmit sem érnek, valóban. :U

kicker: pi-kerámia meg mágnesgyűrű... az áltudományos cuccokat szerintem hagyjuk. Egy normális házi vízszűrőben ioncserélő anyagok, meg aktívszénszűrő van, nem ilyen mágikus mégneses pi-izék :)
Jelzem, hogy pl Indiában annyira vacak a csapvíz, hogy gyakorlatilag sehol nem biztonságos a fogyasztása, ilyen vezetékre szerelt, elektromos házi szűrőberendezésekkel teszik ihatóvá (már ahol).

[Szerkesztve]

(#56) Speed® válasza föccer (#53) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Passz.. Majd ha összefutok vele, pontosítok :U

(#57) Kicker válasza Balinov (#54) üzenetére


Kicker
senior tag

egyről beszélünk, csak nekem a tihany fele az badacsony fele van... :B

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#58) Balinov válasza Kicker (#57) üzenetére


Balinov
félisten

tihanyfele badacsonyfele?? :B :F

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#59) Lortech válasza Yaye (#55) üzenetére


Lortech
addikt

''Alapvetően íz nélküli anyag'', pont ezért minimális ízbeli eltérés is igen meghatározó és kellemetlen lehet. A te ízlésed szerint szimpla dramatizálás, mert te nem látsz olyan különbséget, vagy nem zavar, de ő nem a te ízlésed alapján mondta a jelzőket, hanem a sajátja alapján.
Engem továbbra sem zavar, bármilyen vizet iszol is, és bármilyen jelzővel is látod el a különböző vizeket.
Szerintem pedig sok helyen drámai a különbség, mert amikor _szaga_ (nem szagolgatom 5centiről, csak engedem ki a csapból, és úgy is terjeng a szag a mosdóban) van a víznek, vagy nem látok át az üvegpohár másik oldalára, az számomra nem megfelelő. Hogy mit értünk drámai különbség alatt, az egyénenként változó, mikor érzékelésről, ízlelésről beszélünk.
Egyébként nem pusztulok bele, ha megiszom az ilyet is, de egyszerűen nem ízlik, nem szívesen iszom meg.

Thank you to god for making me an atheist

(#60) kisninja


kisninja
őstag

Én is ásványvízet iszok de nem azért mert az a jó hem mert az szénsavas nekem csak ez számít, a házi szoda gép (2l szifon :D) meg nem eléggé teszi bubissá a vizet.
Én tescos vizet iszok mert az a legolcsobb víz-víz alapon. Penny ben kapni mistral nevü 1,5 literes palackos ásványvizet nah az a legjobb szénsavaság tekintetében az marja a torkomat, azt imádom.
Anno diákmunkában dolgoztam egy gyárban oda hoztak egy szódagépet nagy co palack mef volt benne egy kis hűtő, na az a viz még nagyon jó volt pedig sima csapvíz volt.
Sokan nem fognak velem egyet érteni de egy jo hús szodánál nem érezni hogy az ásványvíz vagy csapvíz.
Amugy a helyi víz eléggé klóros :(

Más: a csapvíz állag nagymértékben függ a csővezetéktől, ahol el vannak rohadva a csővek (vas) ott mindig bűdös vas izű zavaros viz jön ki.
A mi utcánkbn még azbet cső van :D

[Szerkesztve]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#61) Kicker válasza Balinov (#58) üzenetére


Kicker
senior tag

hát vaze, füredről jössz ki a 71-esen jössz, shell kút mellett elmész, Mol kút mellett elmész, és a 71-es badacsony fele visz, az más kérdés, hogy a 71-esről le kell kanyarodni Tihanyba... :P

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#62) Lortech válasza Lortech (#59) üzenetére


Lortech
addikt

Még annyit hozzá, hogy nehogy az jöjjön le, hogy csapvízellenes vagyok. Nerm vagyok az, a jó csapvizet szivesen megiszom, pl. ami itthon van. Bár általában van ásványvíz, és akkor mégis inkább azt preferálom, mert szeretem a szénsavasat, jobban üdít.

Thank you to god for making me an atheist

(#63) Balinov válasza Kicker (#61) üzenetére


Balinov
félisten

71-est vágom,most már leesett mire gondolsz... :)) :B pedigmég szőke se vok..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#64) Yaye válasza Lortech (#59) üzenetére


Yaye
őstag

De mi nem átlátszatlan, büdös vízről beszélünk, hanem az átlagosnak nevezhető csapvízről, ami se nem büdös, se nem zavaros, szerencsére. A topiktárs viszont a városi vizet en'bloc ihatatlan szarnak nevezte, ami egyszerűen nem igaz.

Egyébként a víz minősége nagyban függ a helyi hálózattól is. A ritkán használt hálózatban pangó víz pl elég ronda dolgokat tud, és a mindenféle rissz-rossz ezeréves vízvezetékek sem segítenek az ízvilágon, az is biztos.

szerk: A szénsavas dolgoktól a második korty után erős csuklás vesz rajtam erőt. Rendkívül bosszantó. Pedig ha már víz, akkor a szénsavas tényleg üdítőbb.

[Szerkesztve]

(#65) Lortech válasza Yaye (#64) üzenetére


Lortech
addikt

Ki az a mi? Én nem, akinek a véleményét kifogásoltad, az sem. Mi az átlag? Végigkóstoltad? _Nagy_városi vízzel még nekem is csak rossz tapasztalatom volt. Nem érdekel, mitől függ a víz minősége, nem ez alapján döntök, hogy jó-e nekem vagy sem. Áh, hagyjuk szerintem.

Thank you to god for making me an atheist

(#66) ladybug válasza Yaye (#45) üzenetére


ladybug
őstag

Az ásványvíz akkor is más ízű. :P

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#67) föccer válasza kisninja (#60) üzenetére


föccer
nagyúr

a legjobb szénsavaság tekintetében az marja a torkomat, azt imádom.

Igyál akkor tömény sósavat. Azit produkálja ezt az eredményt... ;]

Egyébként bubis ásványvíznek érdemes megmérni a pH-ját :) 2,3-2,8 körül mozog... :DD

üdv.: föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#68) parandroid válasza dragonfx (#38) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Dehogyis, nem a palack koszos, hanem maga a víz. :DDD

A palack egy ún. előformából (egy lombikszerű műanyag valami) készül a palackozás helyszínén, többszáz fokos hőmérsékleten, így az nem valószínű, hogy koszos lenne. Ráadásul fúvás után öblítik, sokszor ózonnal is fertőtlenítik, és utána kerül csak bele a víz.

A kockázat abban van, ha a vízbe kerül valamilyen szennyeződés - baktériumok, penész, mittudomén.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#69) parandroid válasza Kalandor (#41) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bocsánat, kimaradt egy fontos szó: ''Már jó ideje nem forgalmaz senki csapvizet ásványvízként palackozva...''

Természetesen asztali vizek léteznek, vannak köztük egészen népszerűek is - viszont az esetek többségében nem csapvízből palackozzák őket, hanem olyan természetes vízből, ami nem kapja meg az ásványvíz minősítést az ásványianyag tartalma alapján.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#70) dragonfx válasza parandroid (#68) üzenetére


dragonfx
veterán

én még szerencsére ilyennel nem találkoztam.
De mondom nem rossza 13.keres víz, de a aquarel jobb :B ....most 550ft pénz 6 üvegért? :U
Amugy most ittam megint próbából Janát a alma licsiset, fincsi.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#71) kisninja válasza föccer (#67) üzenetére


kisninja
őstag

:DDD de komolyan kostold meg, nagyon jó, szerintem nincs még egy ilyen élmény és íz igaz kb 1 éve ha ittam ilyet sajnos ujabban tacskoa járunk.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#72) föccer válasza kisninja (#71) üzenetére


föccer
nagyúr

Mármint a szénsavas vizet, vagy a sósavat? :B

Egyébként ismerem a bubis vizet. kb 2 kortyot tudok inni belőle, mert nem bírom szétmaratni a torkomat :(

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#73) Yaye válasza ladybug (#66) üzenetére


Yaye
őstag

Persze hogy más ízű :) Nincs benne klórmaradvány, persze hogy jobb. (De nem annyival hogy pénzt adjak érte, és extra szemetet termeljek.) Különben aszongyák, hogy annál jobb ízű a víz, minél keményebb, és lehet benne vmi, az ásványvíz olyan kemény hogy embert lehet vele ölni :D Csak hát a kemény víz kicsinálja a háztartási eszközöket, meg minden tiszta vízkő lesz utána :( Valamit valamiért.

(#74) Viszlát


Viszlát
addikt

[kép]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#75) t1


t1
addikt

NaturAqua
Balfi
Jana ( bubimentes)

(#76) dragonfx válasza Viszlát (#74) üzenetére


dragonfx
veterán

ilyet ittam tegnap nekem nem ízlett, túl savanyú.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#77) ladybug válasza Viszlát (#74) üzenetére


ladybug
őstag

Én is ittam ilyet múlt héten. Ma pedig almás-licsiset ittam. Az is fincsi.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#78) kisninja válasza föccer (#72) üzenetére


kisninja
őstag

Sósavat ugyan nem kivánom azt egy ph-snak sem ellenbe pár szomszédnak de az más téma :D
Ajánlani akartam azt a vízet azt hittem szereted. :)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#79) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

ízesítetlenből (szénsavmentes) :
Balfi, Fonte Verde, Szentkirályi

ízesítettből :
Szentkirályi Málna-indiáncseresznye ízű (nekem bejött csak szénsavas...), Jana Eper (ugyebár szénsavmentes... és nagyon jól ki van találva... csak drága...)

Harrrr!!!!

(#80) dragonfx válasza ladybug (#77) üzenetére


dragonfx
veterán

Én is alma licsiset ittam ma, az fincsi.

gonosz>>falun van ilyen anyg választék? :DDD

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#81) Allien válasza Lortech (#65) üzenetére


Allien
veterán

Yaye szakértőnek képzeli magát, és aki másképpen gondolkodik, az vagy ''ostoba'', vagy ''sznob''. Erről ennyit. :W

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#82) Yaye válasza Allien (#81) üzenetére


Yaye
őstag

Azért se vágok vissza azzal hogy aki nem úgy gondolkodik mint te az meg ''nagyon naiv'' aki ''minden hülyeséget elhisz''... Muszály személyeskedésbe lesüllyedned? Sehol nem csináltam úgy mintha szakértő lennék, és pláne nem mondtam rád hogy ostoba vagy, ne ferdítsd el a szavaim! Köszönöm. :(((

(#83) Allien válasza Yaye (#82) üzenetére


Allien
veterán

Nem feltétlenül személyeskedek. :D
[link]
A ''környezettudatosság'' meg számomra nem teljessen jön le, mert egyrészt persze igazad van a palackokat illetőleg, de másfelől meg nincsen, mert a csapvíz is károsítja környezetet, mert ugye, abból vonódik ki, és aztán vissza megy a természetbe, plussz szennyező anyagokkal. Ha ezt megtoldjuk, hogy Te már ''házi vízszűrők''-et, meg egyébb huncuttságokat ajánlasz (mert az lesz a következő lépés, főleg, ha áram is kell a berendezéshez), akkor már szintén túl megyünk egy határon, ami számomra ésszerü. De csak azért, mert ahol én lakom, ott feleslegesnek látszik. De, írtam, menj le Szentes-re, ott igyál csapvizet. Amíg nincsen átfogó tapasztalatod, felesleges mindenkit lesznobozni, aki palackos vizet iszik. Ezen kívül, a bubis víz meg szintén nem mindenkinek jó. Én sokáig mérgeztem magamat ízesitett löttyökkel, mint kóla, aztán leszoktam róla, maradt a bubis víz. De, az se volt megfelelő, egészségileg nem megfelelő számomra, még ha látszólag első nekifutásra tényleg üditőbben hat, mint a mezei víz. Ergo, Nekem speciel marad a sima, palackos víz (jelenleg a Szentkirályi a favorit nálam, ennyi). Otthon persze a csapvíz is bejátszik. De, úgy látom, hogy vagy nem olvasod el, mit írok, vagy átsiklasz lényeges részeken. Tehát, aki kint, a szabadban dolgozik, annak MEGOLDHATATTLAN a csapvíz fogyasztása, illetve, szintén (maximum) palackozva, ha önmagának ezt csinálja az ember. De, próbáld ki a csapvizet lehűteni palackban, és három nap múlva meginni. :DDD Illetve, számomra ahol én ''palackoznám'', az a csapvíz nem izlik. Ennyi! Külömben, ha nagyon szigorúan nézzük, én is környezettudatossan viselkedek. Szelektíven gyűjtöm a szemetet, nem dohányzom, és antialkoholista vagyok. Szerintem itt kezdődik ez a fogalom, és NEM a csapvíz v. palackosvíz témánál, ennyi.
Ergo, visszautasítom, hogy sznob lennék, mert palackosvizet merek inni! :B :R

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#84) Gergello


Gergello
addikt

[kép]

Régebben ittam valami almás ízűt az nem igazán ízlett. Páran írtatok ízeket, lehet megkóstolom újra :))

[Szerkesztve]

(#85) Kicker válasza dragonfx (#1) üzenetére


Kicker
senior tag

nekem a kedvenc ásványvizem a SÖR! :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#86) Palkó


Palkó
tag

Kirándulások alkalmával a Zemplénben forrásvíz, úgy, ahogy kijön a sziklahasadékból.
Itthon Szegeden Anna-víz, 960 méterről, csak kannát kell vinni a kúthoz a belvárosba.
Legszörnyűbb élményem a témában a Norbi féle babavíz. Az valami borzadály......

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#87) Yaye válasza Allien (#83) üzenetére


Yaye
őstag

Nem rád mondtam hogy ostba vagy, azt mondtam, az az ostobaság, hogy a környezettudatosság sznobizmus. Látok némi különbséget :)
Azt sem mondtam, hogy mindenki sznob aki palackos vizet ''mer'' inni, bárhol, bármikor :) Az én perszonál saját egyéni magánvéleményem szerint a robbanásszerűen bővülő vízpiac és az embereket bombázó rekláminvázió kitermelte a vízsznobokat, akik nem azért isznak palackos vizet, mert a csapvizük nem jó, hanem mert trendi, mert bebeszélték nekik hogy az egészséges, meg frissítőbb, meg mittudomén, és ezért csapvizet nem vesznek a szájukba, inkább szomjúhoznak. Az ásványvizet különösen szívesen fogyasztók aránya 1989 és 2005 között 29-ről 78 százalékra nőtt. Holott a csapvíz ez idő alatt inkább jobb lett, mint rosszabb, és ásványvizet korábban is lehett kapni. Ezekre mondtam hogy divatból, ''sznobságból'', luxusból isznak palackos vizet.
Aki valóban szükségből iszik ásványvizet, mert tényleg rossz a csapvize, vagy egészségügyi okokból, az tök más tészta, és egy rossz szót nem szólok rájuk.

Nem ajánlottam semmi huncutságot, csupán jeleztem, hogy vízszűrővel a csapvíz némelyek számára kellemetlen tulajdonságai csökkenthetők, fajlagosan sokkal-sokkal olcsóbban mintha azok miatt ásványvizet venne az ember. És nem mindenféle másneses meg ráolvasásos sarlatán hókuszpókuszolásról beszélünk.

Magyarországon évente mintegy 1,2 milliárd db hulladék PET palack keletkezik, ezek 90%-ban a lakosságnál kötnek ki, ebből csupán 8-10%-ot gyűjtenek be a szolgáltatók, a többi megy a szeméttelepre. Az átlag PET palack tudtommal egyelőre nem lebomló műanyagból készül, a lebomlása ezeréves nagyságrendben mérhető.
Nekem ez az 1 000 000 000 db flakon elég indok arra hogy ne igyak ásványvizet ha hozzájutok iható csapvízhez. Ez a hosszúra nyúlt mondókám lényege.
Ha a te lakóhelyeden van lehetőség a szelektív gyűjtésre, és nem csak a gyűjtés szelektív, hanem valóban föl is dolgozzák -hallottam olyanról hogy a szelektíven gyűjtött szemét végül ugyanúgy a közös szeméttelepre ment-, akkor szerencsés vagy, de az ország nagy részére ez nem igaz, sajnos.

(#88) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Balfit szoktam inni. :)

(#89) Yaye válasza Palkó (#86) üzenetére


Yaye
őstag

Úhh, legrémesebb élményeim egyike egy ilyen kristálytiszta hegyi forrásvíz volt. Kocatúrázó révén nem tudtam hogy a Tátra vizei nem ihatók, jó meleg volt, benyomtam egy bő pohárnyit... csuda jól esett, finom volt és hideg. Este meglepve tapasztaltam hogy hogy lehet valakinek másodpercre egyszerre elsöprő erejű hasmenése és hányingere... Még megpróbáltam baromihamar megfordulni a fajanszon, hogy az alsó végem után a fölső is megkönnyebbülhessen, de késő volt... a villámgyors, pro CS playert megszégyenítő fordulóval 180 fokban embermagasságig beterítettem szegény vendéglátónk illemhelyét az aznapi ebéddel... :O :DDD Három napig nem is tudtam elhagyni a klotyó 10 méteres körzetét. A vízuális típusoktól bocs... :B

A babavíz az csecsemőknek való, gondolom olyan dolgok vannak benne (ill olyanok hiányoznak belőle) amitől nem épp ideális élvezeti cikk felnőtteknek. :F

[Szerkesztve]

(#90) finest válasza Yaye (#87) üzenetére


finest
őstag

Németországban már vékony palackos műanyag üvegeknek is van betétdíja és a boltokban visszaváltják, nagyon szimpatikus megoldás, nálunk is így kéne megoldani. Én nem haragszom az emberekre azért, mert sok szemetet termelnek az üres műanyagüvegekkel, szerintem ez gazdaságpolitikai kérdés, törvényileg kellene szabályozni.
Mi már 89 előtt is rendszeresen ittuk a Mohai Ágnest, én szinte belenevelődtem az ásványvíz fogyasztásba, viszont szelektív hulladékgyűjtés nincs a környékemen.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#91) parandroid válasza finest (#90) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt jelenleg úgy valósítják meg, hogy a gyártónak a termékei bizonyos arányánál újrafelhasználható csomagolást kell alkalmaznia, ellenkező esetben környezetvédelmi termékdíj megfizetésére köteles. Az más kérdés, hogy ez az arány nevetségesen kicsi.

Az említett piros multi esetében ezek az újrafelhasználható csomagolások az üveges termékek, illetve a 2 literes visszaváltható PET palack (utóbbi ásványvíz esetben náluk nincs használatban).

Mi több, ez a szabályozás nem csak a gyártókat, hanem a nagyobb forgalmazókat is terheli, nemrég így kerültek vissza pl az említett piros multi termékei a kék-piros csíkos nagyáruház polcaira.

A cél természetesen hosszú távon a kormányzat részéről ennek a trendnek a továbbvitele, a felttelek szgorítása, a környezetvédelmi termékdíj emelése. A gond ugye az, hogy ennek a díjnak a hirtelen emelése azonnal áthárulna a fogyasztóra, ami alaposan megkeverné a piacot.

A szelektív hulladékgyűjtés megint más kérdés, annak már rég alapvetőnek kellene lennie, de ugye ez is pénzbe kerül. Másrészről viszont hatalmas pénz van az újrahasznosított PET műanyagokban, csak még kevesen vetődtek rá a lehetőségre.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#92) Kephamos válasza Hujikolp (#88) üzenetére


Kephamos
addikt

Nállunk is az megy, vagy a 2 literes TG ásványvíz.

(#93) ladybug


ladybug
őstag

Ittam ma citromos-grapefruitos theodorat. Finom volt, ízlett. Viszont meglepődtem az 1 literes csomagoláson.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#94) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, közben utánanéztem, mert ilyesmi rémlett, és jól emlékeztem: A Nestlé Aquarel nem ásványvíz, hanem forrásvíz ([link]). Egyébként a Theodorát is jegyző Kékkúti Ásványvíz Zrt. palackozza.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#96) dragonfx válasza parandroid (#94) üzenetére


dragonfx
veterán

kettő közt a különbség mi???
amgy valaki ivot már feketeribizkés yanét?
grapefrueitos theodát még mutatóba sem láttam? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#97) Coyot válasza dragonfx (#96) üzenetére


Coyot
őstag

A mostani Nestle víz a régi Theodora forrásából származik, ugyanis megvette anno a nestle a forrást a palckozóüzemmel együtt, és hogy a Theodora név megmaradjon palackozzák továbbra is, de Kereken van a víz forrása.

Kékkúton van a forrás, régebben ki volt vezetve a víz az üzem elé és lehetett inni(sokan kannaszámra hordták, gyakran mi is mikor arra mentünk balcsira:) ), sokkal jobban ízlett anno az a forrásvíz, pedig elvileg ugyanaz:)

[Szerkesztve]

Má' nem

(#98) dragonfx


dragonfx
veterán

én a margitszigeti kutaknél érzem azt mintha apalckosat innám. :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#99) trassher


trassher
addikt

nem igazán válogatok ásványvíz téren csak aza lényeg hogy bubis legyen :D . amúgy nálunk itthon nagyon jó a csípvíz is szóval csak akkor iszok ásványvizet ha van éppen. de pl 4 km-rel arréb haverék régi házába lanouzás közben elfogyott minden innivaló is megpróbáltuk a cspvizet. nem kellet volne. utána elmentünk 2-en éjjel 4kor egy nyilvános kúthoz(az a kék színű :) ). nah ott is kirély volt. amit a házban engedtünk azt bennehagytuk az üvegben és reggelre valami barna anyag szállt le az aljára

Redmi Note 7

(#100) parandroid válasza Kalandor (#95) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kékkútnak sok kútja van (4-5 biztos), ebből Theodorat a kereki és a kékkúti kúton palackoznak. Az Aquarel nem tudom melyik kútról megy, de nem az említett kettőről. A címkén rajta kell lennie egyébként a kút nevének, ha valaki előtt van ilyen palack.

dragonfx: forrásvíz akkor lesz az ásványvízből, ha annak bármilyen összetevőjéhez hozzá kell nyúlni, azaz nem abban az állapotban palackozzák, ahogy kitermelik. Jellemzően kivenni szoktak belőle egyébként oda nem illő dolgokat, nem hozzátenni.

Forrásvíz a magyar piacon most amennyire én tudom, három van egyébként, a Nestlé Aquarel, a Fonyódi, és egy Harmatvíz nevű harmadik versenyző.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#101) Lortech válasza parandroid (#100) üzenetére


Lortech
addikt

Azért vastalanítás sok ásványvízre rá van írva, gondolom ez engedélyezett módosítás lehet akkor.

Thank you to god for making me an atheist

(#102) parandroid válasza Lortech (#101) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, ahogyan a széndioxid hozzáadása is. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#103) KMan


KMan
őstag

[kép]

En ezt iszom kb 5 eve es semmi mast.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#104) ladybug


ladybug
őstag

Ma ittam először sparos mentes vizet. Nagyon ízlett. Aztán néztem, hogy balfi víz. Régebben ittunk szénsavas balfit - annak a szénsavasa sem olyan erős -, de aztán vhogy leszoktunk a buborékokról.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#105) commanDOS


commanDOS
senior tag

Én többnyire elégedett vagyok a csapvízzel, Miskolcon tényleg nagyon sz@r, de itt barcikán telejsen okés, seosem volt vele gond. Egyrészt eléggé kemény, ami sokmindnenek nem tesz jót, viszont a sok oldott ásványi anyag miatt, kellemes az ''íze'', mindenféle zavaró vagy furcsa mellékíz nélkül.

Jah ásványvíz...Érdekes de én Lidl ásványvízzel megvagyok elégedve, ha nagy ritkán arra vetemedek. És a Spar-os is jó. Viszont a Balfi-t nem bírom meginni, van egy elég durva savanyú mellékíze.

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#106) parandroid válasza commanDOS (#105) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lásd az eggyel korábbi hozzászólást. :D

Lidl-nek nem tudom, ki palackoz, de Sparnak a Balfi Ásványvíz.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#107) Grass válasza KMan (#103) üzenetére


Grass
aktív tag

NaturAqua jól csinálja. Sok hülye emberből milyen jól megélnek.
De komolyan, mitől olyan rohadtdrága a NatruAqua. Kis félliteres palack is 180 Ft körül van. Ennyivel többet költenének marketingre, vagy csak szimplán megvezetik az embereket, akik azt hiszik, hogy a magasabb ár magasabb kvalitással jár. Netán tényleg nyújt valami extra dolgot?

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#108) kraftxld válasza Grass (#107) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem tudom, hogy hol veszed, de tegnapelőtt 90Ft-ért vettem az 1,5L-est...
Amúgy meg a szegedi Anna kútról hordjuk a vizet, mert ami a lakásban van az kriminális.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#109) Kernel válasza parandroid (#106) üzenetére


Kernel
nagyúr

Van SPAR Visegrádi (kékes színű palackban), van SPAR Verde (somogyvári forrásból, ha jól rémlik). A SPAR Balfival eszerint már legalább hárman vannak.

Más kérdés, a balfi/visegrádi forgalmazója közös, gondolom ők a beszállító: http://www.pet-pack.hu

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#110) ladybug válasza Grass (#107) üzenetére


ladybug
őstag

csak szimplán megvezetik az embereket, akik azt hiszik, hogy a magasabb ár magasabb kvalitással jár
Igen, jobb minőségű a víz, és komoly minősítésen esik át. Azon tényleg az van feltűntetve, amit iszol.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#111) Kernel válasza Grass (#107) üzenetére


Kernel
nagyúr

Aki benzinkúti shop-ban vásárol, talán meg is érdemli, egyébként a NaturAqua-t a szabványt meghaladó vastartalma miatt vastalanítani szükséges, az is növeli a költségeket. A vastalanítást ioncserélő gyantás szűrővel szokták végezni, ami a vas-ionokat nátrium-ionokra cseréli. A szűrőt kimerülés/telítődés után konyhasó oldattal regenerálják.

Ezzel együtt, főleg akinek vasfelszívódási problémái vannak, emiatt az ételekből sem tud elegendő vasat nyerni (ez előfordulhat nem csak komolyabb gyógyszerek, de hétköznapi antibiotikumok miatt károsodott bélrendszer esetén is, átmenetileg vagy tartósan) a vastalanított víz még külön bónuszként hozzájárulhat a szervezet vasraktárainak kimerüléséhez. Ráadásul egy ásványvíz kalciumtartalma (és nem is csak az) antagonistaként már maga is a vasfelszívódás ellen hat. A vasraktárak ürülése ugyan hosszabb folyamat, de pár hónap alatt is már előállhat, körülményektől függően.

Az olcsóbb vizeket forgalmazók nyilván olcsóbb előállítási költségekkel próbálnak megélni a piacon, főleg egy olyan országban, ahol a vásárlók többsége az árakat nézni, kényszerből vagy sokan talán már beidegződésből is.

Ózonkezelt vizektől én óvakodnék, nem sokkal jobb, mint a klórozott. Mindkettő olyan oxidáló eljárás, ami egészségre káros vegyületeket hozhat létre a vízben. Az ilyen víz nekem döglött víznek tűnik, vagy dögvíz, ahogy jobban tetszik.

Az alább idézett szövegekben pedig nyilván marketing is van, és nagyon távol áll tőlem, hogy reklámozzam őket, de azért lássuk:

----------------------------------------------

http://www.coca-cola.hu/default.asp?pid=41

NaturAqua összes oldott ásványanyag-tartalom

627 mg/l
Kalcium 82 mg /l
Magnézium 41 mg/l
Hidrogénkarbonát 327 mg/l
Szulfát 108 mg/l
Nátrium 18 mg/l

A NaturAqua ásványianyag-tartalma kapcsán kiemelhető, hogy természetes nátrium (köznyelvi nevén konyhasó) tartalma nagyon alacsony, 18 mg/l. Ez a hazánkban forgalomban levő legalább 50 – sőt az import miatt egyre többre tehető – természetes ásványvizekből ez a alacsonynak nevezhető Na tartalom csak mintegy 15 ásványvízre jellemző.

A NaturAqua ásványvíz története tizennégyezer éve kezdődött. A zalaszentgróti föld alatti gyűjtőmedence érintetlenül rejtőzik 600 méter mélységben. A gyűjtőmedence a Föld évszázadok során felhalmozódott és áttisztult értékeit rejti magában - és újul meg folyamatosan, hiszen a víz áramlása a mélyrétegekbe nem állt meg. Ennek vizét felszínre hozó kút a Coca-Cola Magyarország legmodernebb technikát alkalmazó palackozó üzemét látja el. Üzemünk egyébként az európai gyakorlatban is különlegesen korszerű: ugyanaz a gépsor végzi a természetes ásványvíz palackozását és a széndioxiddal való dúsítást is.

Minőségbiztosítás

Minőségbiztosítás kapcsán a zalaszentgróti NaturAqua természetes ásványvíz palackozó üzem kiemelt jelentőséggel bír: kiváló szakemberek dolgoznak itt, a szigorú követelményeket felelősen betartva azért, hogy maga az üzem, illetve a termelési folyamat valóban példamutató legyen a magyar ásványvíz kategóriában. A zalaszentgróti gyár üzembehelyezésével egyidőben kerültek kiépítésre a minőségbiztosítási rendszerek.
A NaturAqua termékek csak a legszigorúbb minőségellenőrzés után hagyhatják el a zalaszentgróti üzemet. Tudásuk és tapasztalatuk bizonyítéka, hogy a zalaszentgróti palackozó az előírt HACCAP rendszeren túl a minőségügyi rendszerre vonatkozó ISO 9001, a környezetirányítási rendszerre vonatkozó 14001 tanusítvánnyal is rendelkezik. A munkaegészségügyi és biztonságirányítási rendszerre vonatkozó OHSAS 18001 minősítés tanúsítása pedig folyamatban van. Jól érzékelhető, hogy a vállalat valóban élen jár a minőségbiztosításban, ezen belül nagy hangsúlyt fektet a szakemberek folyamatos képzésére is, annak érdekében, hogy Ön valóban minőségi ásványvizet emeljen le a boltok polcairól.

----------------------------------------------------------

http://www.visegradi.hu/main.php?lang=hun&op=cegtortenet

A 39 C-on feltörő ásványvizet palackozás előtt lehűtjük majd zárt rendszerben a legmodernebb, 2005 évben üzembe helyezett új „ultraclean” technológiával, steril körülmények között palackozzuk szénsavas, enyhén szénsavas és szénsavmentes formában.

------------------------------------------

Ismétlem, nem akarok reklámozni, tehát pusztán tapasztalatcsere a cél, de a Visegrádi, vagy pl. a Kristályvíz a jelek szerint sem vastalanítva, sem ózonkezelve nincs. Ez nekem valahogy máris jobban tetszik. Bár az ásványi tartalom közepes szintűnek tekinthető, vagyis az ivóvízminőségnél sajnos többet tartalmaz, ami nem mindig, és nem mindenki számára előnyös, főleg tartós fogyasztás céljára.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#112) dragonfx


dragonfx
veterán

Szégyne én nyitottam a témát és iylne rég enm írtam...

Ma próbáltam azt uj narancs ananászos szentkirályit..detto ugyanaz íztre mint a jana alma-licsis..de mégis olcsóbb és magyar, szal meredeken ajánlott megkóstolni szerintem.
;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#113) adalbert1


adalbert1
veterán

Valamelyik nap láttam oxigénnel dúsított Szentkirályi ásványvizet.
Ez mennyire a parasztvakítás kategória, van valami értelme a dolognak?

(#114) dragonfx


dragonfx
veterán

Tegnap vettem ósanba jamaica sensation nevű.mandarinos.zöld üveg narancskupak.van még lime.os is.

szerintme irtó fini a mandrinos enyhén szénsavas.jó szomjoltó.és ócsó. :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#115) rootkiller


rootkiller
őstag

Nekem a kedvencem a szénsavas Szentkirályi, bár néha iszok Balfit is, mert az csak úgy van, hogy bemegyünk a cégnél a raktárba. :D

Artengo TR 990 Pro

(#116) rootkiller válasza adalbert1 (#113) üzenetére


rootkiller
őstag

Hát ez valami olyasmi lehet, mint a buborékos csoki, amit én csak marketingcsokinak hívok. :D

Artengo TR 990 Pro

(#117) Robar


Robar
csendes tag

Nálunk nincs szükség megvásárolni a vizet. Annyi forrás van a környéken, hogy bármelyikből ihat az ember ha megszomjazik. Mindnek van gyógyhatása és nagyon finomak. A csapból is tiszta forrásvíz folyik.
De a források elhelyezkedése érdekes. Vannak olyanok, amelyek csak tíz-tizenöt méterre vannak egymástól, de mindegyik más ízű és más betegséget gyógyít. Nagyon nagyon szeretem inni a vizüket.

Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

(#118) bandus


bandus
veterán

eléggé elsüllyedt a topik :)

nekem a nagy kedvencem az ízesített naturaquák, főleg a barackos, de sajnos már csak elvétve kapni...tényleg érdekes íz, úgylátszik nem jött be a fogyasztóknak.

így most váltottam a szentkirályikra :K már bubimentesek, és bármelyik íz jöhet. a málnás a legfincsibb azért :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#119) adalbert1 válasza rootkiller (#116) üzenetére


adalbert1
veterán

Utána egyszer ittam olyat, de egyáltalán nem jött be...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.