Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) imis válasza Gubek-Einste (#16231) üzenetére


imis
senior tag

Köszi , akkor nem tudom miért akadnak le a cuccaim. Azt hittem összeakad a két rádió.

(#16252) blakey válasza Kiskokó (#16250) üzenetére


blakey
titán

Tedd fel a Merlin FW-t, simán frissíted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16253) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Mindent vissza állítottam ahogy volt, de megszűnt létezni a wifi 2,4ghzes része ???????

EZZ ŐŐ mosstt miicsoda????
Eddig nem volt bajom az Asussal de most kezd eléggé felhúzni...

blakey

Köszönöm, valamikor ránézek és felrakom ezt a merlint, de én ma nem foglalkozok többet ezzel...
Egy termosztát már ígyis kuka, nincs most ehhez több idegrendszerem, főleg hogy másfél éve szopok vele...

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#16254) Kiskokó válasza Kiskokó (#16253) üzenetére


Kiskokó
veterán

Na ez azé durva.

Mi tud történni, hogy fogja magát és eltűnik a 2.4ghzes wifi ?
De most komolyan???? Vissza állítottam mindent ahogy volt, restartoltam, a hátulján a kapcsolóval is kikapcsoltam de még a vezetéket is kihúztam belőle... újraindul és semmi sehol csak az 5ghzes látszik ...

A vezérlőcsatorna választásnál is vissza tettem AUTOra ahogy eddig volt és most ott jelenleginek : 0 - át ír.
Ezzzmi ??
nem vagyok pro de azért analfabéta sem vagyok, az ilyentől elég erőteljesen tudok idegbe fordulni...
Kérem ha valakinek van egy kis ideje és szánna rám belőle, Discordone gy képernyő megosztás mellet ha megkérem segítene ? Ilyen nincs...

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#16255) Hrabovszki


Hrabovszki
csendes tag

Sziasztok, nagyon kezdő vagyok, egy új RT-AX58U-t próbálok beállítani, de hiába írja hogy sikeres, nincs mert rajta. A Szolgáltató koax kábel, gigás és szerintük automatikusan kellene felismerje. Az app-os applikációban azt kérdi PPOE, DHCP vagy Statikus IP de nekem dinamikus van. Mit rontok el?

(#16256) Madoc válasza Hrabovszki (#16255) üzenetére


Madoc
veterán

Dinamikus tehát dhcp.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#16257) woodworm válasza Hrabovszki (#16255) üzenetére


woodworm
veterán

Kapcsold ki a routert és a modemet is, indítsd el egymás után mindkettőt, modem, majd router sorrendben.

(#16258) Kiskokó válasza Kiskokó (#16247) üzenetére


Kiskokó
veterán

Az alap probléma adott, a wifi vissza jött legalább :D .
Nem értem egyszerűen mi baja van amikor felcsatlakozik pik pak, de ha kezelni kéne az appban már timed out, meg ki se írja az élő adatokat. hmm :(

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#16259) kpityu2 válasza Gus-T. (#16236) üzenetére


kpityu2
őstag

A WAN portnak a modem címtartományában kell lennie. Mondjuk általában automatikusan kap IP-t hacsak át nem állítod fix IP-re. A LAN nem lehet egy címtartományban vele. Azok a wifis cuccok ahol van net jó tartományba kapnak IP-t? Az ASUS webes felületen meg tudod nézni a klienslistát és hogy ki milyen IP-t kapott.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#16260) Hrabovszki válasza woodworm (#16257) üzenetére


Hrabovszki
csendes tag

Úgy néz ki, sikerül, köszönöm!! Most nekiállok ismerkedni vele

(#16261) Hrabovszki


Hrabovszki
csendes tag

Rögtön jött egy firmware frissítés, azt intézzem?

(#16262) enginev3.0 válasza Kiskokó (#16258) üzenetére


enginev3.0
félisten

Natolt IP? Vagy az nem lehet?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16263) enginev3.0 válasza Hrabovszki (#16261) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mehet fel nyugodtan
De ha v1 verzió, akkor inkább Merlin

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16264) Hrabovszki válasza enginev3.0 (#16263) üzenetére


Hrabovszki
csendes tag

V2

(#16265) osonte válasza Hrabovszki (#16264) üzenetére


osonte
senior tag

Szerintem az Asus oldaláról tudod letölteni a legújabb FW-t és manuálisan tudod frissíteni. Nekem nem ment az automatikus, kiírta hogy végigment a frissítés és közben maradt a régi verzió...

(#16266) ujtordai


ujtordai
tag

Helló

Az Asus routerekre elvileg van 3 év garancia, legalább is ha regisztrálom a terméket annyit ír.
Azonban lehet venni extra garanciát ha kiválasztom a beregisztrált terméket, s miután beírtam a VIP Member kártyán lévő kódot és password ot akkor erre lehetőséget ad.
A kérdésem az valaki vette már ezt igénybe vagy tudna róla bővebbet mondani?
Előre is köszi

☻♂♫

(#16267) Kiskokó válasza enginev3.0 (#16262) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nem vagyok NAT mögött. Illetve az előző asus routerrel semmi baj nem volt. Ez az új szivat....
nincs már mit beállítani ... egyszerűen érthetetlen. :U
Köszi a tippet azért :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#16268) Hyena


Hyena
senior tag

Version 3.0.0.4.388.205662022/09/30 67.97 MBytes
ASUS RT-AX86 Series(RT-AX86U/RT-AX86S) Firmware version 3.0.0.4.388.20566
Try more on ASUSWRT 2022 with new features at https://asus.click/ASUSWRT2022
1. Supported WireGuard VPN server and client.
2. Supported VPN fusion. It can easily achieve VPN connection to network devices like Smart TV, Game consoles and without installing the VPN client software.
3. Supported new devices connection notification.
4. Supported connection diagnostic on the ASUS router app.
5. Supported Instant Guard 2.0 which helps easily invite family or friends to join the VPN connection.
6. Upgraded parental control and added reward, new scheduler for flexible setting
7. Fixed USB icon issue in port status.
8. Fixed HTTP response splitting vulnerability. Thanks to Efstratios Chatzoglou, University of the Aegean.
9. Fixed status page HTML vulnerability. Thanks to David Ward.
10. Fixed CVE-2018-1160. Thanks to Steven Sroba.
11. Fixed cfg_server security issue.

Please unzip the firmware file first then check the MD5 code.
MD5: a802f8a2cffd3915a3775aed3326a05e

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#16269) ujtordai válasza Multibit (#16242) üzenetére


ujtordai
tag

Helló Multibit,

Mi az IP cím 192.168.1.1 ?
Leírásban nem találtam.

köszi

☻♂♫

(#16270) MaCS_70 válasza Hyena (#16268) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szuper!

Várjuk a Merlin FW-be! (Én különösen a WireGuardot a GUI-n.)

:R

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16271) blakey válasza MaCS_70 (#16270) üzenetére


blakey
titán

Merlin már elkezdett dolgozni a 388 FW-n

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16272) MaCS_70 válasza blakey (#16271) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez nagyon jó hír!

Jól elvagyok én az OpenVPN-nel, de ha csak a fele igaz annak, amit a WireGuardról írnak, sokat fog dobni a családi hálózaton.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16273) TOZ válasza MaCS_70 (#16272) üzenetére


TOZ
addikt

Nagyon jó a WG, nagyon nagyon. Én a “hecc” kedvéért nason futtatom egy ideje. Gigabites net mellett 3-400 megabitet tud (fel és le is).

(#16274) tobias40 válasza TOZ (#16273) üzenetére


tobias40
veterán

Leírnád hogyan állítottad be a NAS-ra?
Nekem syno 220+ van,ezen szeretném kipróbálni.
Jöhet PÜ-ben is mert ide nagyon off... :R

(#16275) enginev3.0 válasza MaCS_70 (#16272) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mi is ez pontosan?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16276) TOZ válasza enginev3.0 (#16275) üzenetére


TOZ
addikt

(#16277) MaCS_70 válasza enginev3.0 (#16275) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon röviden: egy VPN megoldás. Eddig privát használatra első sorban a PPTP és az OpenVPN volt használatban. (L2TP+IPsec-et én soha sehol nem láttam működni, nyilván a komplikáltsága miatt, hiszen két megoldást kell összehozni benne egy biztonságos kapcsolat érdekében.)

A PPTP már régen nem számít biztonságosnak, az OpenVPN pedig ugye biztonságos, de komoly erőforrásokat foglal le, ergo relatíve lassú.)

A WireGuard az egyik új, feltörekvő megoldás. SOKKAL egyszerűbb a kódja, mint az OpenVPN-é (valami egyhuszadannyi programsor), és ennek megfelelően jóval gyorsabb, valamint ugyan nem hivatalosan, de megfelelően biztonságosnak tartják.

A lényeg az, hogy a Linux kernele már jó ideje tartalmazza, és most az Asus routerek GUI-jára is kivezették, és Merlin is dolgozik azon, hogy a fw-ébe is áttegye.

Számomra különösen vonzó lehet benne az, hogy site2site megoldást tud biztosítani állítólag már a routeres változata is (az OVPN-nél ez csak CLI-ből ment, számomra nagyon bonyolultan), azaz a család az országban szétszórt Asus routerei párhuzamosított kapcsolatok nélkül is egységes virtuális hálózatot alkothatnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16278) mastodon válasza MaCS_70 (#16277) üzenetére


mastodon
aktív tag

Azért a fejlesztő egyelőre nem sok jót tapasztalt a Wireguard beépítése során. Leírása szerint az OpenVPN most kb. ugyanolyan gyors ezeken a routereken, és hamarosan gyorsabb lesz a várható fejlesztések miatt. Ugyanakkor nem, látszik, hogy az ASUS a megfelelő hardware-es gyorsítást a Wireguard alá tenné.

(#16279) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Fú én ehhez már nagyon sötét vagyok , viszont a VPN dolog érdekelne.
Az OpenVPN azt jól látom, hogy kb egy "sima" VPN szolgáltató cég mint egy Nord VPN?
Lenne pár kérdésem már csak tájékozódás miatt is. Szeretek új dolgokat magamba szívni :D
Ha esetleg valakivel tudnék dumálni, akár discordon is , lenne rám ideje és kedve hozzá valamikor azért hálás lennék.
(Cserébe Cryptos "alaptudást" tudok adni, ha valakit érdekel :B )

Köszönöm
Helló

ui: a termosztátos dolog megoldódott.... el sem hiszem. A titkosítást kellet vissza butítani. Viszont hülyén van (szerintem) a beállítás a routerben, de ezzel kapcsolatban lenne is majd egy kérdésem.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#16280) MaCS_70 válasza Kiskokó (#16279) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Az OpenVPN azt jól látom, hogy kb egy "sima" VPN szolgáltató cég mint egy Nord VPN?"

Nem. Az OpenVPN egy VPN-megoldás, protokoll (ha jól mondom). Ennek a segítségével saját VPN-szervert is futtathatsz (akár a routeren). A VPN-szolgáltatók, mind mondjuk a Nord ilyen szervereket üzemeltetnek, amelyekhez a kuncsaftok kliensei csatlakoznak. A csatlakozási program/protokoll lehet OpenVPN is, ha szolgáltatnak ezen.

A WireGuard is ilyen, tehát ha egy szolgáltató WireGuardon szolgáltat, akkor egy WireGuard klienssel csatlakozhatsz hozzá.

A kliensek lehetnek a telefonon, a PC-n, vagy a routeren is. Ha a routeren fut a kliens, akkor az egész általa kiszolgált LAN-hálózatot összeköti a VPN-szerverrel.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16281) tobias40 válasza MaCS_70 (#16280) üzenetére


tobias40
veterán

És ha a NAS-on fut a vpn szerver akkor csak a NAS érhető el kívülről a kliensekről,más a belső hálón lévő gép nem?

(#16282) MaCS_70 válasza tobias40 (#16281) üzenetére


MaCS_70
félisten

A VPN-szerver akárhol lehet a hálózatban, így tehát akár a NAS-on is.

Innentől viszont már csak sejtéseim vannak:

A NAS-on futó VPN-szervertől függ, hogy ő az egész LAN-t kiszolgálja-e. Nekem az Asustor OpenVPN-szerverén keresztül eddig nem sikerült elérnem a NAS-on kívüli hosztokat, vélhetően azért, mert nincs kapcsolat a két címtartomány között. A router esetén könnyebb a helyzet, hiszen ott van helyben a DHCP-szerver is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16283) Multibit válasza mastodon (#16278) üzenetére


Multibit
veterán

hamarosan gyorsabb lesz a várható fejlesztések miatt.
Akkor lesz valóban gyors az OpenVPN, ha a fejlesztők végre megoldják a multicore támogatást.
A WireGuard akkor igazán gyors, ha a kernel része: [link]

(#16284) MaCS_70 válasza Multibit (#16283) üzenetére


MaCS_70
félisten

De az Asus routereken a WireGuard nem a kernel része?

Én laikusként egyébként úgy értelmezem az olvasottakat, hogy az OpenVPN (amit egyébként nagy elégedettséggel használok) by design szükségszerűen lassabb, mint a WireGuard. Ettől persze még sokat gyorsulhat, adja isten!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16285) Multibit válasza MaCS_70 (#16284) üzenetére


Multibit
veterán

De az Asus routereken a WireGuard nem a kernel része?
Ezt sajnos nem tudom.

(#16286) MaCS_70 válasza Multibit (#16285) üzenetére


MaCS_70
félisten

Logikusan gondolkodva: benne kellene lennie. Miért gyomlálnák ki belőle, hogy aztán külső modulként visszadrótozzák hozzá?

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16287) Kiskokó válasza MaCS_70 (#16280) üzenetére


Kiskokó
veterán

Köszönöm szépen a részletes választ!!
Akkor jól értettem hogy az OpenVPN több ennél, és egy szabvány.
Írod hogy használod ezt.
Megkereshetnélek ennek a beállításaival kapcsolatban?

Ez a WireGuard is szimpatikus lenne megoldásnak.
Jelenleg Nordot használok de alapból nem használom, mert annyit lassít a net sebességén....

Ha valaki szívesen segítene, kérem keressen meg privátban.
Köszönöm!

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#16288) MaCS_70 válasza Kiskokó (#16287) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem tudom, hogy a Nord milyen protokollt használ, de sanszos, hogy OpenVPN-t igen.

Ha VPN-t használsz, szinte természetes, hogy lassul tőle a hálózatod, hiszen ami eddig egyenesen jött (kvázi), azt most ki kell bogozni.

A VPN-kliensed min fut?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16289) Jim74 válasza Hyena (#16268) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi az infót :R.
Én a biztonság kedvéért várok még pár hetet a frissítéssel, nehogy kiderüljön, hogy valami geb@sz van. :DDD.

(#16290) TOZ válasza MaCS_70 (#16288) üzenetére


TOZ
addikt

Tud az már WG-t, sőt, ajánlott azt használni náluk (is).

https://support.nordvpn.com/FAQ/1047408592/Which-protocol-should-I-choose.htm

(#16291) krealon válasza tobias40 (#16281) üzenetére


krealon
veterán

"És ha a NAS-on fut a vpn szerver akkor csak a NAS érhető el kívülről a kliensekről,más a belső hálón lévő gép nem?"

A szóban forgó WireGuard szerver esetén csak a NAS érhető el, mert a WireGuard Layer3, vagyis IP protokol felett működik.
Az egyéb gépek a helyi hálózatban nem tudják, hogy a WG által használt alhálózat melyik IP címen keresztül érhető el, így kommunikálni sem tudnak vele.

(#16292) tobias40 válasza krealon (#16291) üzenetére


tobias40
veterán

És ha másik protokol futna akkor látám a többi gépemet is?(open vpn?)

(#16293) MaCS_70 válasza krealon (#16291) üzenetére


MaCS_70
félisten

És ha két Asus routeren futtatok WireGuardot site2site? (Már ha ez beállítható. Az OpenVPN esetén sajnos csak szerver-kliens beállítása lehetséges, ezért aztán egy oda-vissza pár fut.)

Így az egyik LAN gépén bepötyögöm a másik LAN egy hosztjának ottani IP-címét,az megjelenik? (Tippem szerint igen.)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16294) krealon válasza tobias40 (#16292) üzenetére


krealon
veterán

"És ha másik protokol futna akkor látám a többi gépemet is?(open vpn?)"

OpenVPN alatt elvileg lehet TAP interface-t használni, amivel Layer2 kapcsolat hozható létre, ezáltal a teljes alháló elérhető lehet, de a tippem szerint az ASUS routerekben csak az egyszerűbb TUN (Layer3) kapcsolat lehetséges.

(#16295) krealon válasza MaCS_70 (#16293) üzenetére


krealon
veterán

"És ha két Asus routeren futtatok WireGuardot site2site?"

ASUS-on nem tudom, hogy lehet-e, de pfSense-en igen.

"Az OpenVPN esetén sajnos csak szerver-kliens beállítása lehetséges, ezért aztán egy oda-vissza pár fut.)"

Ez ugye komoly, mert viccnek rossz.
Ha a tunnel két oldalán megfelelően van beállítva a routing, akkor a két alháló forgalma egymásra tud találni.

A fenti linkelt példában szépen le van írva a követelménye, a IPv4 site-to-site VPN megvalósításnak.
Ha például mindkét helyi hálózaton azonos privát IPv4 címtartományt használnak (192.168.50.0/24), akkor a site-to-site VPN nem lehetséges.

"Így az egyik LAN gépén bepötyögöm a másik LAN egy hosztjának ottani IP-címét,az megjelenik?"

Hova pötyögsz, mit? :F (Ha nem tudod szabatosan megfogalmazni a gondolataidat, videózd le, és tedd azt közzé.)
A lényeg, ha megvan az IP kapcsolat, és a felhasznált protokol route-olható (a DLNA nem ilyen), akkor megvalósul a kommunikáció.

(#16296) MaCS_70 válasza krealon (#16294) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Asus routeren beállítható TAP OpenVPN-re.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16297) MaCS_70 válasza krealon (#16295) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Ez ugye komoly, mert viccnek rossz.
Ha a tunnel két oldalán megfelelően van beállítva a routing, akkor a két alháló forgalma egymásra tud találni."

Nem vicc. Anno nagyon sokat kerestük a megoldást itteni topicokban és más hálózati szakemberekkel is, de nem találtunk megoldást arra, hogy a szerveroldalról elérjük a kliensoldal hosztjait. Ha van ötleted, nagyon-nagyon szívesen fogadom!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16298) tobias40 válasza krealon (#16294) üzenetére


tobias40
veterán

Én ezt a Syno NAS-ra értettem ha azon futna az Open vpn,nem az asus routeren... :)

(#16299) Gus-T.


Gus-T.
tag

Üdv.
egyszer csak elkezdett működni a RT-AX86S és onnan sima volt az RT AX58U (aimesh) beállítása.
Az normális, hogy alapüzemben (nincs letöltés-feltöltés ill. minimális, csak mennek a hálózaton a gépek..) úgy a Ruter(AX86S)-ben a rendszerállapotnál
a ram használat beállt 88%-ra?
450MB a 512MB-ból..
Egyenes a garfikon mint a halál..
A CPU az 0-2%...

(#16300) blakey válasza Gus-T. (#16299) üzenetére


blakey
titán

A RAM azért van, hogy használja, ha sok mindent beállítasz, akkor annak megfelelően a RAM is "akcióba" lép. Nálam 55%-kon volt, ha + szolgáltatásokat vettem igénybe, akkor annak megfelelően növekedett. Használd, ne a RAM foglaltságát "bámuld". akkor foglalkozz vele, ha problémák vannak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.