Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) ZBO válasza Mütyi007 (#4637) üzenetére


ZBO
tag

Üdv!
Nagyon kíváncsi lennék mit írnak neked, mert ugyan ezek a tünetek nálam is. Játékok indításánál kékhalálozik leggyakrabban. E4400, 1 GB ram, 8600GT P5K.

(#4652) ]Phobos[ válasza Luser2000 (#4649) üzenetére


]Phobos[
senior tag

:R A vidikari memóriát 1ébként nem kell levonni, csak IGP-nél( integrált video )! Nálad az OP Sys a gond. ( Gépindulásnál/BIOSban látod a ram mennyiséget(( illetve IGP-nél ebből is eltűnik a megosztott mennyiség )) )

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#4653) Luser2000 válasza ]Phobos[ (#4652) üzenetére


Luser2000
addikt

uhh, most összezavartál. :U
akkor most a videokártyám 768MB-ja bele számít vagy sem a 4GB rendszermemóriába?
(mert ha "nem kell levonni", akkor mi a baj a 4GB-tal?)
vagy nem értem... :F

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#4654) ]Phobos[ válasza Luser2000 (#4653) üzenetére


]Phobos[
senior tag

NEM, mert nem integrált. Ha neked lenne integrált, mondjuk (adataim) DeltaChrome IGP-d, akkor annyi memóriát(mondjuk 32-128MB) amennyit megosztottál, levonna a gép belőle...
TEHÁT:
van lap
van 2x512 mb RAM
van 1 integrált DeltaChrome, aminek BIOSban pl. 16-128 megát lehet +osztani
esetünkben +osztunk neki pl. 64 megát
te ekkor 2x512-64=960 MB ramot fogsz látni
( és ha dualchannelben nyomná a ramokat, vissza vált "singechannelra" -hűűű :) a +osztás miatt )
((( az igp-nél az osztás azért kell, mert nincs saját memóriája, mint a GeForce-odnak )))
-------------------------------------------------------
te viszont nem integrált videót használsz, így te ~4096 MB ramot látsz, ha elindítod a gépet/BIOSban
esetedben a ram +osztása azt jelenti, h ennyi memóriát fog használni a kari, ha elfogy a saját 768 megája
általában a videomemória 2x-esét szokták engedélyezni, de ez a te esetedben nem lehetséges, mivel kaptál ramot a karira tisztességgel ;)

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#4655) KiriK válasza Luser2000 (#4653) üzenetére


KiriK
tag

Nálad külön van a 4GB és a 768MB, nem kell levonnod. A 64bit pedig megoldja az "eltűnt" memória gondot.

P5K, C2D E6750@3200MHz, GEIL Value 4x2GB, HIS HD3850 IceQ 512MB, 3*WD500GB, WD640GB, WD1.5TB, Genius SW-5.1 5000, Dell2007WFP, SONY40W5500

(#4656) hülyegyerek válasza szacsee (#4648) üzenetére


hülyegyerek
addikt

A hülyegyerek soha nem is volt buta....csak vannak láma hozzászólásai néha,és ezért nem adja magának a T1000-es,vagy a Yoda nevet... :D :D :DD :DDD :))

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4657) dokar válasza hülyegyerek (#4656) üzenetére


dokar
addikt

akkor #4650-re választ pls :)

extra - SEXRay

(#4658) hülyegyerek válasza dokar (#4650) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Parancsolj,kérlek alássan :DD :
Szóval ha a procihűtődből nem lóg ki egy pici 4 tűs alaplapi csati,akkor nem fogod tudni biosból szabályozni.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4659) Rusher válasza dokar (#4650) üzenetére


Rusher
őstag

Mondjuk igaz érdekes mert pl. a Silent üzemmódban egész egyszerűen feleannyi fordulaton megy a cpu venti állandóan......nem tudom ennek mi az akadálya a háromtűs ventiknél....nálam működik, igaz négy tűs csati van a hűtőn 3 tűssel nem néztem :K

[ Szerkesztve ]

(#4660) szacsee válasza dokar (#4657) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kis áttekintés!
Tipp:
Ami biztosan működik, hogy az egyik házvetni csatira (alaplap) dugod a Zalmann csatiját, így működik, ha természetesen a bios-ban ezt vezérled..érdemes kikisérletezni, pl hogy ezen a fordulaton, vagy beállítással nem melegszik-e túl a proci...
Viszont az egyik házventit pedig rá kell dugnod a prociventi csatijára, vagy bios-ban letiltani a venti-figyelést! (fordszámoknál ignore.. asszem)..

(#4661) dokar válasza szacsee (#4660) üzenetére


dokar
addikt

Tulajdonképpen villamosmérnök vagyok, de azért kösz az áttekintést. :)
Ez a kitöltési tényezős szabályozás nem tetszik, ciripehet tőle a venti, ezért jobb betenni oda még egy kondit is.
Na de visszakanyarodva a témához, lehet, hogy az lesz, hogy a chassis<>cpu csatlakozásokat felcserélem. Vagy inkább fan mate. Az a tuti.

extra - SEXRay

(#4662) dokar válasza hülyegyerek (#4658) üzenetére


dokar
addikt

tömör szakmai magyarázat :DDD

extra - SEXRay

(#4663) hülyegyerek válasza dokar (#4662) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Igyekeztem... :C

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4664) MorPet


MorPet
csendes tag

Hali

Néha (van hogy napokig nem, van hogy egymás után kétszer is), lefagy a windows bootolásnál.Ponotosan akkor, amikor a logo jönne fel (már látszik, de még csak homályosan) megáll.A legérdekesebb a dologban, hogy 20-30 másodperc mulva, tovább megy, és minden további gond nélkül, szépen beindul.

Valamikor meg ugyanúgy amokor a logo jönne kékhalál azt ezt irja ki

" PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA " :F

A másik kérdésem a Airborne-böl ha kiléptek nektek is fekete képernyön össze vissza szines csikokat csinál majd széplassan vissza tér a windovs asztalhoz?

A harmadik meg egykis bios segittségkellene mi mit jelent illetve mejiket mire érdemes rakni.

SATA Configuration: - SATA Configuration
- Hard Disk Write Protect

Jumperfree Configuration: -DRAM Static Read Control

CPU Configuration: - CPU Ratio Control
- C1 Support
- Max CPUID Value Limit
- Vanderpool Technology
- CPU TM Function
- Execute Disable Bit
- PECI
- Intel SpeedStep ™ Tech.

Chipset: - Memory Remap Feature

OnBoard Devices Configuration: - PCI PnP

Power menu: - Suspend Mode
- Repost Video on S3 Resume
- ACPI Version
- ACPI APIC Support

Ui.: Elnézést, aki már olvasta, de szerintem nem mindenki lapoz vissza, foleg ebben a topicban.
Ezért reménykedem, hátha beesik valaki, aki tud segíteni. :R

Asus P5K, Intel Core2 Duo E6550, 1GB DDR2 1066Mhz Kingmax, Asus EAH2600XT/512M, SB Audigy 2, Samsung Sata2 250Gb, LG DVDRAM-GSA-H66N

(#4665) raziel01 válasza MorPet (#4664) üzenetére


raziel01
veterán

1. Kérdés:
Mióta felraktam a legújabb beta bios-t azóta nekem nem volt ilyen fagyás. Kékhalálom pedig soha nem is volt.
2. Nálam is ezt csinálja és még jó pár embernél.
3. kérdés:

Hard Disk Write Protect: disabled
DRAM Static Read Control: disabled
CPU Ratio Control: ha nem tuningolsz legyen AUTO-n.
Max CPUID Value Limit: disabled
Memory Remap Feature: disabled
C1 Support: ha nincs terhelve a proci, akkor visszaveszi a szorzót. Maradhat enabled-en.

(#4666) gprspeter


gprspeter
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék! Most lettem tulaja egy P5KC lapnak.
Egyenlőre kiborít.
C2D 6750; Tracer2GB 1066 ram
A biosban ha az auto-ról manuálra állítom már 350fsb-nél azt írja ki, hogy hiányzik egy file.
400-500-nál pedig:
Te file is possibly corrupt. The file header checksum does not match the corrupted checksum.
Ja, és a memória, ha 1000Mhz-nél nagyobb értékre van állítva nincs is kép, el sem indul.
Milyen beállításokkal, mit állítsak?

Köszi :R

(#4667) mobal


mobal
MODERÁTOR

deluxe vs premium melyik mivel tud többet?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4668) akoska07 válasza gprspeter (#4666) üzenetére


akoska07
nagyúr

erre én is kiváncsi leszek...
én is bajlódok a beállitásokkal
igaz nekem p5k van.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#4669) szacsee válasza gprspeter (#4666) üzenetére


szacsee
nagyúr

Feszt kap rendesen a ram? Mennyit ír a gyártó?

(#4670) gprspeter válasza szacsee (#4669) üzenetére


gprspeter
senior tag

2.2 kapott 2.4-is...

(#4671) MorPet válasza raziel01 (#4665) üzenetére


MorPet
csendes tag

Köszönöm a vlálaszodat

Asus P5K, Intel Core2 Duo E6550, 1GB DDR2 1066Mhz Kingmax, Asus EAH2600XT/512M, SB Audigy 2, Samsung Sata2 250Gb, LG DVDRAM-GSA-H66N

(#4672) Superman válasza mobal (#4667) üzenetére


Superman
nagyúr

Azt hiszem már összefoglaltuk, de még egyszer: a Premium minimálisat droppol, ezt legalább sikerült az Asusnak kijavítania, nagyobb tuningpotenciális, stabilitás, stb.

Én meg vagyok vele elégedve.

Más: akinek Premium lapja van, melyik biost használja hozzá? Én megpróbáltam feltenni tegnap este a 0404-est, eddig a legújabbat, de rendkívül furcsa dolgok jöttek elő:
-4 mag helyett hármat látott a bios a processzorból
-alapból (semmi tuning) a biosban 70 fok volt a processzor hőmérséklete (!!!)

Most downgradeltem a 0204-esre és ez jó. Szóval, ki, melyiket használja?

[ Szerkesztve ]

(#4673) szacsee válasza Superman (#4672) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha visszaolvasol, akkor látod, hogy Keldor papa és Bdigit is visszatette a régit...(emlékeim szerint) :B
Használd amit visszatettél! :R

(#4674) Superman válasza MorPet (#4664) üzenetére


Superman
nagyúr

Tuningolsz? Nekem 965-ös lapoknál, például Commando-nál volt ez a hiba, amit leírsz.

"PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA ", vagyis lapozóhiba. Sokmindentől lehet, de legfőképpen helytelen bios beállításoktól, persze csak ha tuningolsz. Ha leírod, hogy pontosan, milyen opciók vannak a Jumperfree menüben nálad (nekem P5K Premium lapom van, ezért nem egyértelmű), akkor megpróbálok összehozni egy szolid beállítást.

(#4675) Superman válasza szacsee (#4673) üzenetére


Superman
nagyúr

Hát akkor ez van. Ejnye, hogy már az Asus biosokban sem bízhat az ember...:DDD

(#4676) szacsee válasza Superman (#4675) üzenetére


szacsee
nagyúr

Sajnos igen, a mostani Asus lapok biosával vannak gondok és nem is kicsik, néha összejön egy stabil verzió, de van amikor fesh-nél elszáll úgy hogy a recovery sem segít..összeszehetnék már magukat a srácok. :R

(#4677) zso73


zso73
veterán

Nyugtassatok meg, hogy az Asus P5KC jó lesz. Nincs már benne bug. Vagy van? :U
Egy C2D 6750 lesz benne.
Milyen memókat szeretnek ezek a lapok? Valami olcsó, és jó kellene. Geil....

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#4678) skype


skype
tag

skype hívja ősembert, ősember jelentkezz!
érdekelne az árukészleted.
Uff ;]

(#4679) Vigneau válasza zso73 (#4677) üzenetére


Vigneau
félisten

A Kingmax Mars 1066-osaival is szépen elvan.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#4680) rittzo


rittzo
tag

Sziasztok!
Nekem is több problémám lenne. Van egy Asus P5KC alaplap, 2X1Gb HyperX Kingston 1066Mhz memo, E6750Core proci stb. gépem. Kb minden 5. bekapcsoláskor a Win. bútolásakor kiszürkül és leáll. Újraindít és müködik. A második, hogy nekem sem megy 1066Mhz-n a gép csak 800Mhz-en. Szerintetek mi lehet a probléma?

(#4681) Sanya13 válasza rittzo (#4680) üzenetére


Sanya13
csendes tag

Szia biosba add meg a ramnak az 5-5-5-15 idözitést + 2.2V ami a Kingston-nak kell.
Ha igy is instabil akkor az a helyzet hogy nagy valoszinűséggel nem is fog menni.
Nekem is volt 1066-os Kingston HyperX em és instabill volt visszavittem és aszt mondták
hogy jó a memo beszéltem másokkal is és mondták hogy nem fog menni.
Hála a bolt visszavette a ramot és vettem helyette eszt: CSXO CEC 1066 2GB KIT
és ez teljesen stabil.

(#4682) rittzo válasza Sanya13 (#4681) üzenetére


rittzo
tag

Oksa ezt ki fogom próbálni. És valami ötlet arra amikor nem bootol fel az XP??

(#4683) TomiBone


TomiBone
tag

Van egy kis gondom a wifijével, mégpedig, hogy a drivere szarakodik. Nem szeretem a win "konfigmentes" beépített izéját, mindenképpen a saját driverével szeretném használni.

Amit adtak hozzá CD-n, azzal is ezt csinálja, és amit leszedtem a support.asusról (hátha újabb), azzal is:

Hibaüzi

Tudom, erre nem nagyon lehet mit mondani... próbálkozom közben az asus hivatalos supportjával is, csak oda meg külön kell regelni minden egyes alkatrészt, és most rohadtul nem tudom megnézni a gyári számát.... :W :W ...

Na mind1, felvetettem, hátha mégis van valakinek ötlete. :U

64 bites XP van rajta egyébként. Nyilvánvalóan az ehhez passzoló drivert installálódik fel a packból, tehát nem is igazából a driverrel van gond, hanem a utility-jével... :((

[ Szerkesztve ]

(#4684) szacsee válasza TomiBone (#4683) üzenetére


szacsee
nagyúr

Állítsd át a területi beállításnál az XP-t angolra.. :K

(#4685) TomiBone válasza szacsee (#4684) üzenetére


TomiBone
tag

Hát öregem, jövök neked eggyel :C :C :C :C :C :C . KÖSZÖNÖM! :R

(#4686) noorm


noorm
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne egy ASUS P5KR tipusú alaplappal, hogy nem akar leállni. Vagyis leáll, de 3 mp múlva újraindul. Mi lehet a gond? Nincs overclocking, a bios default-on van és úgy is ezt csinálja. Ha van valami megoldás akkor várom.

KÖSZI!

[ Szerkesztve ]

noorm

(#4687) hülyegyerek válasza rittzo (#4680) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Szerintem adj egy kicsivel több kakaót a chipsetnek,a ramoknak meg 2,15-2,2V-ot.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4688) FNZ


FNZ
őstag

hali!

volt pár héttel ezelőtt egy olyan problémám ezzel a p5k alaplappal, hogy a winfost + progikat feltelepítettem, majd a winamp nem települt, mert nem volt audio driver (pedig előtte az alaplap driver cd-ről feltelepítettem mindent). nem tudtam megoldani sehogy, csak úgy, hogy a winfost újratelepítettem. azóta van hang.

múlt héten beüzemeltem a skype és msn progit és csak a skype-nak volt hangja. tegnap csináltam egy winfosban egy (vezérlőpultban) hardver kipróbálását és működött minden jól és most már van hang is az msn-en (nem értem, hogy miért, mert nem csináltam semmit :F ).

a fő problémám most az, hogy akarok egy videovágo progit telepíteni (AVID feltelepült rendesen), de indításkor (initializing audio) kiírja, hogy: Exception_ ADM_DSOUND_MIXER_OPEN_ERROR. A gépen pedig most minden hang müxik. akkor most még mindig nem jó a hangdrivernél valami ? leszedtem a progit, újra telepítettem, de semmi.
TELJESEN TANÁCSTALAN VAGYOK

valakinek volt már problémája a hanggal ennél az alaplapnál?

[ Szerkesztve ]

(#4689) VinoRosso válasza FNZ (#4688) üzenetére


VinoRosso
veterán

ó igen(nem csak ezzel)...csak p5k-e nél. Bár lehet hogy a sw rossz, esetleg próbálj meg egy másik(frissebb) verziót ha van. Valamiért kivételt dob, nem tom mi ez a mixer, de nem tudja megnyitni valamiért. Jó lenne ha tudni lehetne melyik fájlhoz akar hozzáférni, és milyen attribútumai vannak, lehet hogy rejtett, vagy a mappa amiben van az rejtett, és ezért nem tudja megnyitni( esetleg titkosított ). Ha driver fájl akko nem nagyon lehet mit tenni, meg kell lesni a driver beállításait, hátha lehet valamit ügyködni, bár elég silány a dokumentációja( vagy ha van frissebb akkor azt kell megpróbálni). Nálam olyan gond volt, hogy nem volt hang, aztán kiderült hogy valamiért a fejhallgató beállítás nem fasza a driverben( pedig még direkt meg is kérdi hogy mit csatlakoztatok ) átállítottam hangszóróra, azóta van hang.

(#4690) FNZ válasza VinoRosso (#4689) üzenetére


FNZ
őstag

ez sima p5k

nekem nforce4-es amd-s asus alaplapom van és nálam elindul. ezért gondoltam hogy az alaplapnál lehet gond

(#4691) noorm


noorm
csendes tag

Hali! Overclocking után is minden maradt ugyan az. Leáll, majd 3 mp múlva újraindul. Legújabb BIOS van fenn, sőt most már a 20 lábas táp csatlakozóhoz vettem egy 24-es átalakítót, mert gondoltam lehet ez a gond, de így is 3 mp múlva újraindul. Még arra gondolok, hogy valamiért nem szereti az zsír új ms industrial tápot, de valahogy ezt se tudom elhinni. A legvalószinűbb, hogy hibás az alaplap. Felfoghatatlan, hogy miért nem képes leállni, vagyis hogy leállás után restart van. Aki ezt megoldja nagy agy.

Üdv!

noorm

(#4692) szacsee válasza noorm (#4691) üzenetére


szacsee
nagyúr

Szvsz, pedig az táphibának néz ki!
Kérj kölcsön tápot, ha lehet valami márkásat és nézd meg azzal! :R

Üdv.: Nagy Agy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4693) gprspeter válasza rittzo (#4680) üzenetére


gprspeter
senior tag

Próbáld úgy, hogy a fekete aljzatba teszed a memóriákat.
Nekem bevált... [link]

[ Szerkesztve ]

(#4694) noorm


noorm
csendes tag

Fekete aljzatot már próbáltam. Úgy sem jó. Holnap kipróbálom másik táppal. Majd írok mire jutottam. Addig is köszi.

noorm

(#4695) zso73 válasza Vigneau (#4679) üzenetére


zso73
veterán

Köszi a tippet! Észben tartom. Keden megyek a lapért+ prociért. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#4696) FZsolt81


FZsolt81
csendes tag

Sziasztok,

én ma lettem boldog tulaja egy P5K-nak. A lapba egy c2d 6550 került és 4x1Gb a-data ddr2 800-as ram. Felraktam a legfrisebb x64-es vistát de csak 3327Mb ramot lát/kezel az oprendszer. Vkinek volt hasonló problémája pár hsz-el korábban de abból nem jöttem rá a megoldásra sajna :S BIOS-ban kilőttem a memory remap funkciót de az sem segített a dolgon. Ha vkinek van vmi megoldása a problémára pls help.

Előre is thx

Zsolesz

(#4697) shteer válasza FZsolt81 (#4696) üzenetére


shteer
titán

64 bit és csak 3,3? :U tuti 64-es? az előző probléma a 32bitből adódott

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#4698) FZsolt81 válasza shteer (#4697) üzenetére


FZsolt81
csendes tag

Igen, tutira 64 bites vista (ultimate), direkt azt raktam fel miután olvastam az előző hasonló problémáról szóló hsz-eket.

Zsolesz

(#4699) bigdigit válasza FZsolt81 (#4696) üzenetére


bigdigit
addikt

nem kilőni hanem belőni kell a remappot :C

(#4700) zso73 válasza noorm (#4691) üzenetére


zso73
veterán

Az energiatakarékossággal nem stimmel valami szerintem. Valamelyik drájver nem jó.
Esetleg az egérről, billentyűzetről való indítás kutyul be. Bioszban kapcsold ki, ha esetleg alapon be lenne kapcsolva. / Wake up KB,mouse./

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.