Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) subaruwrc válasza K3NZO (#4600) üzenetére


subaruwrc
félisten

nézd meg a manualt. 0-t 1-t biztos tud.

(#4602) Rusher válasza mobal (#4599) üzenetére


Rusher
őstag

De megnézted a Coretemp-el? Vagy legújabb Everest-el? Azok nagyjából pontos értéket mutatnak........a G0 steppinges procik alapból alacsonyabb hőmérsékletűek őrülj neki ;)
A maghőmérsékletek mennyit mutatnak?

[ Szerkesztve ]

(#4603) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Üdvözlet.
Adott egy p5b deluxe alaplap,amit le szeretnék cserélni valamilyen olcsó,bugmentes p35-ös lapra.A lényeg,hogy továbbra is 3,2GHz-n,vagy fölötte szeretném járatni a c2d e6420-amat,valamint nem akarom lecserélni a 2x1Gb 1066-os Kingmax ramomat.Milyren olcsó lapot ajánlanátok? :R

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4604) xEon1337


xEon1337
őstag

Üdv.

Sima P5K lapom van, E6750 @ 3200-al. BIOS-ban 1,300v van beallitva CPUnak, CPU-Z szerint terheletlenül 1,284-et kap, terhelve 1,208-at! Ennek ekkora a vdropja? Termeszetesen igy is atom stabil a rendszer, csak ez zavar egy kicsit :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#4605) Superman válasza xEon1337 (#4604) üzenetére


Superman
nagyúr

Ha van a biosban ilyen opció CPU Voltage Damper, akkor kapcsold be.

(#4606) mobal válasza Rusher (#4602) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

na akkor szóval bios jót ír a 25 - 27 fokos bios hömérséklet az szerintem is oké. csak win alol a speedfan és a pcprobe is annyinak olvassa ki. majd megnézem everestel is de sztem simán látni fogja (ezvan asus notimnál speedfan semmit everest + coretemp látja jól).

csak zavar ,hogy ennyire bénák a progik v nemtom :( m0 magos az e4500 nem? :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4607) xEon1337 válasza Superman (#4605) üzenetére


xEon1337
őstag

Be van kapcsolva :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#4608) N_A_S válasza hülyegyerek (#4603) üzenetére


N_A_S
veterán

P5K / P5K-C

Utóbbi ha nem is DDR3 miatt, de a fekete nyák miatt megéri a +1K-t. :DDD

#4604 xeon.Szabi
A feszültség értékeket inkább Everestbe nézd. A VDroppon pedig grafit moddal lehet csak segíteni, a voltage damper bekapcsolása semmit nem eredményez tudtommal.

https://tinyurl.com/phnas

(#4609) MorPet


MorPet
csendes tag

Hali

Valaki segitsen mi lehet a hiba néha indittásnál olyan homályosan jön be az xp boot ja
azt valamikor meg kékhalál ugyanúgy az xp botnál azt ezt irja ki
" PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA " :O :F

[ Szerkesztve ]

Asus P5K, Intel Core2 Duo E6550, 1GB DDR2 1066Mhz Kingmax, Asus EAH2600XT/512M, SB Audigy 2, Samsung Sata2 250Gb, LG DVDRAM-GSA-H66N

(#4610) shteer válasza N_A_S (#4608) üzenetére


shteer
titán

-3k-t pedig a sok tuning-szopás miatt ;]

..szerintem jónak tűnik

(#4611) N_A_S válasza shteer (#4610) üzenetére


N_A_S
veterán

nekem elsőre ment minden :P

https://tinyurl.com/phnas

(#4612) pityeszka


pityeszka
őstag

Üdv.
P5K-E lapnál normális az hogyha állítok valmi komolyabbat a biosban,lementem,gép leáll majd elindul és megy mint az óra!!?

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#4613) (ex)Cat válasza pityeszka (#4612) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Ha nem ketyeg közben, akkor normális :)

(#4614) shteer válasza (ex)Cat (#4613) üzenetére


shteer
titán

:C ;]

..szerintem jónak tűnik

(#4615) pityeszka


pityeszka
őstag

Nagyszerű.Most már tudjuk,hogy nem ketyeg,de kaphatnék valami konkrétabb választ is?Ilyennel még nem találkoztam,kíváncsi vagyok miért van ez!!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#4616) shteer válasza pityeszka (#4615) üzenetére


shteer
titán

P35 fícsőr

..szerintem jónak tűnik

(#4617) hülyegyerek válasza shteer (#4610) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Akkor most melyik a jobb:p5k,vagy p5kc?

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4618) shteer válasza hülyegyerek (#4617) üzenetére


shteer
titán

ha nem akarsz a közeljövőben ddr3-ra váltani (ami még drága és az is lesz egy darabig) akkor p5k-t vegyél (meg persze ha nem számít a homi szine;] )

..szerintem jónak tűnik

(#4619) hoffman_ válasza shteer (#4618) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Viszont ez a fekete nagyon sokat dob rajta :DDD Ergó P5K-E...pl.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4620) shteer válasza hoffman_ (#4619) üzenetére


shteer
titán

kinőttem a fekete lázból, D805 korában minden az volt: lap, vga, hangkari, tv-tuner :DD
mivel nem lehetett (még) fekete 88GT-t kapni, marad a homokos lap ;]

..szerintem jónak tűnik

(#4621) Zoli329


Zoli329
addikt

Mostanában kezd olyat csinálni a gép, hogy nem indul. Bekapcsolom és csak pörögnek a ventik. Konkrétan nem úgy próbálkozik, mint kellene, hogy megpróbál elindul vissza kikapcs és úgy, hanem nem kapcsol ki 1 pillanatra. na ilyenkor már tudom, hogy baj van :W Múltkor tizedszerre indult el.

(#4622) Superman válasza xEon1337 (#4607) üzenetére


Superman
nagyúr

Akkor a P5K Premiumnak van jobb felépítése, mert az én lapom, szinte semmit sem droppol terhelés alatt. De ha jól működik a cucc, akkor ne zavarjon. :)

(#4623) hoffman_ válasza shteer (#4620) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:D Nekem 88GTS nagyjából feketének látszik,hisz akkora hűtője h a nyákot nem is lehet megtalálni alatta,úgyogy így elgondolkodnék "A Sötétségen" :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4624) akoska07


akoska07
nagyúr

sziasztok
el kelne nálam egy kis segitség.
most tanulom a P5K-t és nem nagyon tudom,miket kell beállitani a szorzó fsb és fesz-en kivül a jó tuninghoz. sok paraméter van a biosban,ami nekem uj. a p5b dlx után.
mi az amit ki kell kapcsolni mi az amit be kell kapcsolni mi az amit auton kell hagyni...
ugyanez érvényes a ramokra is.
nem találtam sehol sem leirást,sem bios képeket ahol mutatná vmi.
segitsetek légyszi :R :R :R

#4622 Superman: hello földi :) ismét összetalálkoztunk

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#4625) shteer válasza hoffman_ (#4623) üzenetére


shteer
titán

gondolom fordított elrendezésű házad van, ott már valóban feketének tűnik :)
most készült el a saját GT-vízblokk prototípusa, fekete lesz :)) majd dobok képet ha nem felejtem el ;]

akoska07: Achill3uS mester tanácsai

..szerintem jónak tűnik

(#4626) hoffman_ válasza shteer (#4625) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jól gondolod. Valami nagyon fosadék házam van :DDD Mondjuk nem minőségre hanem kialakításra.... Elvileg mehet bele btx-es lap is és ez mindent felborított ;]

A képeket pedig szeretettel várom :D :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4627) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Sziasztok!

P5ke Wifi és E6750 esetén melyik XP javasolt?
32bit, vagy 64 bit?

Előre is köszi!

(#4628) hoffman_ válasza Dani Pécs (#4627) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szerintem ez nem lapfüggő :) És 64bites XP-t én semmiképp nem javasolnék(kövezzenek meg érte :D )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4629) akoska07 válasza shteer (#4625) üzenetére


akoska07
nagyúr

thx az infót :R

sajna eddig nem vettem hasznát,lehet hogy én bénázok vagy vmi szar van :B

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#4630) vagamo válasza hoffman_ (#4628) üzenetére


vagamo
őstag

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4631) vagamo válasza akoska07 (#4624) üzenetére


vagamo
őstag

Itt van 1-2 segédlet! [link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Összesítés

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4632) hoffman_ válasza vagamo (#4630) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Éreztem hogy ebből kövezés lesz :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4633) akoska07 válasza vagamo (#4631) üzenetére


akoska07
nagyúr

huuuhaaa
ez igen... :R :R
lesz mit gyakorolnom...

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#4634) vagamo válasza Zoli329 (#4621) üzenetére


vagamo
őstag

Nekem ezt akkor csinálta, mikor vizrt kapott a PCIE sin! Kikapcsoltam és kifujtam a sinböl a vizet, a szivárgást megszüntettm, lenulláztam, beindult, de a block repedés miatt tovább folyt, most várom úzújat. Remélem jó lesz A LAP! :U

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#4635) Zoli329 válasza vagamo (#4634) üzenetére


Zoli329
addikt

Nekem viz tuti nem kerult bele.

(#4636) K3NZO válasza subaruwrc (#4601) üzenetére


K3NZO
senior tag

Sajnos nem tudja a raid0. A könyv írja és még egy két specifikációban is szereoel de mint kiderült cask RAID1- et kezel és az is rengeted kívánnivalót hagy magaután. Így jártam olcsó alaplapnak is híg a leve!

"Per aspera ad astra"

(#4637) Mütyi007


Mütyi007
csendes tag

Hali!Nekem olyan problémaám van,h a gép totál fagy mikor jobban ki van használva.Asus p5k alaplap 2GB RAM cor2duo e6750 és mégis.A hang meg olyan szokott lenni,h drrrr.És olyan rossz.Nem tudtok rá vmi?Vissza lett víve a a Lingvinbe,mert ott lett véve,azt mondta a csácó h olyan windows vt rajta a mi "nyírja,, magát.Momdom jólvan akkor.De utánna jó vt.Pedig azelőtt én is csomószor újra tettem a windowst.nah lényeg h akkor jó vt.Aztán felakartam tenni a vistat,és az meg felülírt vmit,aztán megint elromlott az egész. :O És nem tudom h mi lehet vele.Pls segítsen vki ha tud.Kössz

(#4638) Luser2000


Luser2000
addikt

Kedves Guruk!

Tanácsot szeretnék kérni, nem vagyok túl képzett a HW világában (bár alap dolgopkkal elboldogulok).

Pár napja kaptam egy új asztali gépet, amelyben egy ASUS P5K-C alaplap van, rajta 2db 2GB-os DDRII 800MHz RAM. (a 6db RAM slot-ból az első és a negyedik helyen van a két modul). Az alaplap látja rendesen a 4GB-ot, de a Vista Home Premium (32bit) csak kb. 3.372MB-ot lát (azaz valahol eltűnik cirka 700MB).

Ugyan ki van kapcsolva a swap fájl kezelés (tehát nincs swap fájl), de emlékeim szerint még amikor engedélyezve volt a swap, akkor is hiányzott 700MB - bár azt sem tudom, hogy ez így nyilvánulna-e meg.

Egy GeForce 8800GXT 768MB van megjelenítéshez (ha ez számít esetleg --> ha valami miatt pl. az még kiollózna a rendszermemóriából).

Van ötletetek arra, hogy hol a többi RAM???

Köszi,
Balázs

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#4639) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Üdv! Kérdésem lenne, pls help!: alant látható P5K-SE lapom húzáskor( akármenni ) QFan errort ír ki. BIOS update? THX!

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#4640) ]Phobos[ válasza Luser2000 (#4638) üzenetére


]Phobos[
senior tag

32biten nem is fogsz többet látni! Rakj fel 64bitest és előkerül az elveszett ram mennyiség!

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#4641) dokar


dokar
addikt

p5k deszkám van. ez a nyomorult q-fan nem változtatja a zalman cnps7000 fordulatszámát. tudtok segíteni? ötlet?

extra - SEXRay

(#4642) K3NZO válasza dokar (#4641) üzenetére


K3NZO
senior tag

Ha ez megnyugtat nekem sem csinál semmit, pedig a legfrisebb bios van fent.

"Per aspera ad astra"

(#4643) Rusher válasza dokar (#4641) üzenetére


Rusher
őstag

Mire állítod be az opciót? Működnie kéne.....ha nem akkor elő a fan mate-el ;)

(#4644) dokar válasza Rusher (#4643) üzenetére


dokar
addikt

van fan mate, de szerettem volna látni ezt a bonyolult szabályozást :D

mellesleg fan mate-el 2400RPM, míg direktben az alaplapról 2700-ig pörgeti a zalmit, majd szét esik. mindegy, hogy silent, optimal vagy performance-t állítok be, ugyanúgy maxot ad neki. a chassis q-fan ellenben szépen műxik.

extra - SEXRay

(#4645) mobal válasza Luser2000 (#4638) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

32 bites oprendszer windows esetében (habár lehet ,hogy a többi is a 32 bit miatt) nem kezel csak 3 giga memoriát maximum. a swapot pedig szerintem ne kapcsold ki :) azért jó ha van.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4646) mobal válasza dokar (#4644) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

sztem fan mate + q fan kiütik egymást

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4647) hülyegyerek válasza dokar (#4641) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nem is fogja,mivel tudtommal a zalman hűtőkön nincs pwm csatlakozó.Q-fannel csakis pwm-es ventiket tudsz szabályozni.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#4648) szacsee válasza dokar (#4641) üzenetére


szacsee
nagyúr

Hülyegyerek nem is annyira buta! :C
Ahhoz 4-eres venticsati kell, hogy szabályozza a fordulatot.. :R

(#4649) Luser2000 válasza ]Phobos[ (#4640) üzenetére


Luser2000
addikt

köszönöm.
azt hittem, hogy a 32 bites vindóz 4GB rendszermemóriát kezel és, hogy abba nem kell beleszámítani a videokártya memóriáját.
mindig tanul az ember.
akkor jön majd a 64 bit.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#4650) dokar válasza hülyegyerek (#4647) üzenetére


dokar
addikt

szabályozzon a lap, van neki 2 vezetéke venti meghajtásához, a harmadikon pedig tudja olvasni az RPM-et. mi kell még? a cpu hőket a lap tudja mérni.

szacsee: de minek a 4. vezeték?

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.