Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) Anthony28 válasza Rusher (#3800) üzenetére


Anthony28
őstag

Oké, ezért is írtam hogy sztem a 2x1 is bőven elég. ;) Mert ugye jelen esetben nem a "méret a lényeg".

[ Szerkesztve ]

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3802) Anthony28 válasza bigdigit (#3798) üzenetére


Anthony28
őstag

Vista 64 mi? Használd egészséggel! :F Tökéletesen kiforrott bazi gyors OP rendszer játékok alá. :F Probléma vele?Semmi! :( :(
Ha esetleg nem akar Vista-t használni? De már megint reagálok erre a xarra pedig nem kellene. :U Először is.Felmerült egy kérdés.Erre válaszoltam is ami legjobb tudásom szerint, ill.amit tapasztalatból tudtam tanácsolni.A tuning is benne volt.Miszerint a 4x1gb-ot nem fogja tudni húzni úgy mint a 2x1gb. Vinyókereplés? Lehet bele kellene kukkantanod a gépedbe, de ha ez nem megy akkor egy szám tech. tanfolyamot elvégezned, vagy szervízbe vinned :B :B , mert bár lehet furcsállod de nekem 2x1gb rammal csöndbe vannak a vinyók.Mind XP és Vista 64bit alatt is egyaránt.
Szóval a jó isten mentsen attól hogy te adj jótanácsot itt a P5K topic-ban bárkinek is, ezzel a véleményeddel miszerint a vinyókereplés azon múlik hogy 2x1gb vagy 4x1gb.Muhahaha. :DDD Persze ezen elvitatkoznék melyik játéknál veszitek észre a 2gb ill a 4gb közötti különbséget mert 2gb memóval úgy Stalker-ezek 1680x1050 minden full fullon hogy közbe 3db disc-on-the-fly fut a háttérben ami legjobban terheli a memókat, persze a Stalker meg se riccen! Persze nem veled akarok eszmecserét folytatni kéken síró emberke. ;) Hanem a többi értelmes fórumtársammal. :K Azt sem szabad elfelejteni ha igényesebb memóriákat szeretne a 4x1gb-al belecsúszhat a 70-80k környékébe, ami azért nem kevés. :U Persze ez is pénztárca függő.

Uzmany
Mindenképp kezdetnek vennék 2x1gb-ot geil ultra,Corsair Dominator,kingston,Crucial Ballistix..stb márkásabb ramot, majd ha kevésnek érzed még mindig tudsz hozzá venni 2x1gb-ot. ;)

[ Szerkesztve ]

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3803) bigdigit válasza Anthony28 (#3802) üzenetére


bigdigit
addikt

a tökéletesen kiforrott dolog marhára nem érdekel.bár nekem semmi gondom nincs vele,ha neked mégis talán nem csak a power gombot kellene ismerni. ;) ja bocs lehet pár programot is tudsz használni mint betanított irodai alkalmazott. :C
a kérdés 2 vagy 4gb ram volt ugye?vagy nem jól látok?a 4-el minden körülmény között jobban jár ha van rá keret.ez nem is lehet kérdéses.egyszerű matek mindenfajta külön elemzések nélkül.
bár egy majomnak nem épp az erőssége szokott lenni.de ott is vannak már szép eredmények.valószínű sajnos te nem a fejlődő egyedeket képviseled.

kezd gyanús lenni hogy avatar választás elég szignifikáns. :P én jól azonosulok a kék síró emberkével mivel majmot is látok. ;] lehet te meg a majommal azonosulsz kiválóan??bocs de nem bírom a személyeskedő stílusod.hagyd otthon inkább a fatetején banánevés közben. :R ezennel majd átfutok az evolúció csökevényes maradványainak postjain.részemről off :K

még egy személyeskedés és moderátort hívok :W

[ Szerkesztve ]

(#3804) conair


conair
tag

Sziasztok. Vacakol az alaplapom gigabyte 965 és cserélném p35-re. Szerintetek elég vennem egy p35 se-t vagy ne sajnáljam a + 3 e pénzt a sima p35-re? A heat pipe sokat jelent? Picit tuningolnám azért.

Az ember annyit ér, mint az adott szava.

(#3805) Atlantis


Atlantis
veterán

bigdigit, Anthony28: Mindketten nyugodjatok le!

Anthony28, most nem volt jogos a panaszod, bigdigit véleményem szerint nem írt semmi rosszat.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3806) skoos


skoos
őstag

Félek post-olni....még leüvöltitek a hajam.
OFF: eleddig állati a P5E, ha valaki ilyen kategóriában keresgél, merem ajánlani!
ON: User error mellett :W , BIOS downgrade közben rebootolt a gép, gariban cserélték, u.az a revízó, a lap, miegyéb.

KÉRDÉS: Kell-e a bármit (Wint, programot, drivert) újratelepítenem, újraaktiáltatnom?
Ilyentet ugyanis még nem csináltam, minden eddigi lapcsere teljes system reinstallal járt.
:U

(#3807) conair válasza skoos (#3806) üzenetére


conair
tag

Ha ugyanaz a lap akkor ugyazaz a driver is tartozik hozzá akkor minek a reinstall?

Az ember annyit ér, mint az adott szava.

(#3808) bigdigit válasza skoos (#3806) üzenetére


bigdigit
addikt

még szerencséd is ha van ha kicserélik garba.asus lapján fent van wines biosfrissítésre nincs garancia.sőt egyenesen tiltják.csak azt nem tudom akkor minek adják a wines flashelő progit :F

(#3809) shteer válasza bigdigit (#3808) üzenetére


shteer
titán

tiltják? én ilyet még nem láttam a lapjukon

..szerintem jónak tűnik

(#3810) Templomegere


Templomegere
senior tag

hali , mivel lehet win alatt rendesen állítani fsb-t? P5K-E

(#3811) Muréna válasza Templomegere (#3810) üzenetére


Muréna
őstag

csáó!
uj setfsb-vel :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#3812) Templomegere válasza Muréna (#3811) üzenetére


Templomegere
senior tag

ez ok, és melyik pll-t kell beállítani ?

(#3813) Muréna válasza Templomegere (#3812) üzenetére


Muréna
őstag

ICS9LPRS918BKL :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#3814) Templomegere válasza Muréna (#3813) üzenetére


Templomegere
senior tag

:R oksi , de ezzel sem megy :D

(#3815) ent


ent
őstag

De rég olvastam már bugról eme fórumban. Shkiz0 semmi újdonság, az új biost feltetted már?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#3816) HunBeowulf


HunBeowulf
csendes tag

Helo! A következő problémával fordulok hozzátok: ismerősöm vett egy Asus P5K-VM alaplapot. Nem ment neki 300W-os táppal, átnézte a dobozt, rá volt írva, hogy 350W-os táp kell hozzá minimum. Rendben, vett egy 450W-osat, összreakja a gépét elindul, majd leáll. Az lenne a kérdésem h mi a gond. Tudnátok nekünk segíteni?

Üdv: HunBeowulf

Oel ngati kameie - I see you

(#3817) skoos válasza bigdigit (#3808) üzenetére


skoos
őstag

Hát nem tudni mifene vagyon, de elég simán kicserélték.....

A drivereket mag azért kérdeztem, hogy nincs-e esetleg DIREKT a laphoz kötődő driver? Valami amit tudja, hogy ez az alaplap nem u.az az alaplap és nyavalyogni kezd. Tökökömtudja a mi, a win-ről el tudnám képzelni, hogy kiolvas valamit ami konkrét laphoz kötődik.
Azért köszi!!!

Bigdigit: Ha dos alól flash-elek akkor nem veszne el egyébként sem a gar?

[ Szerkesztve ]

(#3818) ImI87 válasza bigdigit (#3808) üzenetére


ImI87
őstag

bigdigit ezt honnan szeded?
én ilyet sosem láttam, és sosem hallottam

meg akkor miért adnák hozzá a progit, meg miért írnák le a kézikönyvben is h h kell bios-t frissíteni?

(olyat láttam csak, hogy? "figyelem! veszélyes dolog, csak expert-eknek!" kb ez van írva angolul)

ImI

(#3819) bigdigit válasza ImI87 (#3818) üzenetére


bigdigit
addikt

asus fórumát olvasgatom napi szinten és amikor szóba kerül a bios frissítés utáni halál a moderátor mindig arra hivatkozik win alól ne frissitsen senki.hirtelen linket nem tudok adni de gyorsan lehet találni.

nem a faq-ban van hanem a fórumon!

[ Szerkesztve ]

(#3820) Shkiz0 válasza ent (#3815) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nemsok minden. Tuningal szórakoztam mostanság, de kékhalált, meg lassulást nem tapasztaltam. Holnap veszek egy 500-as sata2-es samut. Majd utánna kiváncsi leszek lesz e. Bios még a gyári van 0204 van amivel kaptam a lapot. Mivel számomra fontos ujitás nincs benne, ezért nem is tettem fel.
Annyit említenék hogy ha a NB-t felteszem 1.55-re a PLL-t 1.5v ról magasabbra akkor nem indul el. Ekkor cmos clear se segít, csupán másik ram betétele.
Ha Külön csak az NB-t vagy külön a PLL-t növelem akkor nincs ez a jelenség. Ezt leszámítva semmi gond, de annyira nem is zavar, mivel 3600-hoz is elég a mostani fesz csak a tápom nem birja.

skoos
Nekem még ugyanaz a rendszer va mint a deluxe alatt :D
És semmi marhaság lassulás nem tapasztalható emiatt, ami lassulás van az csak azért mert már több mint egy éves win. P5k be uj drivereket feltettem és csókolom. Mondjuk a legtöbb mindent automatikusan csinált, amikor felállt a win, és irta hogy uj eszköz stbs stb. :)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#3821) ImI87 válasza bigdigit (#3819) üzenetére


ImI87
őstag

jó akkor elhiszem, de ez elég para
vagyis ha tényleg garvesztést okoz az ilyen hiba, akkor meg elég köcsögök.......

én 2x frissítettem premium-ot az asus update-tel, szerencsérer semmi gáz nem történt

legközelebb inkább akkor pendrive+ez flash megoldásssal fogom csinálni

ImI

(#3822) Muréna válasza Templomegere (#3814) üzenetére


Muréna
őstag

melyik verzió van meg neked? :)

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#3823) Syz


Syz
senior tag

Nekem sincs gondom a P5KC tuninggal.Tank jú Muréna :R

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#3824) Tails111 válasza bigdigit (#3798) üzenetére


Tails111
aktív tag

4GB ram nagyon jó a Vista64 nek de a vista64 nem jó a játéknak.

jelenleg 4x1GB ram van a gépben tuningot ugyanúgy birja mint 2x1GB
Mind a 32bit ill64 bit es Vista a gépen fentvan.
A crysis Vista64 alatt felejtős sokkal gyengébb mint Vista32 alatt.

A vinyókereplésre (amihez semmi köze a ram nak) pedig aszthiszem már van javítás
keress rá.

(#3825) Tails111 válasza bigdigit (#3819) üzenetére


Tails111
aktív tag

Ezt én sem ajánlom mert én is megfektettem egy P5K Deluxe lapot de kicserélték.
Nem volt itthon pendrive és nekiláttam win alól vesztemre.
Ha lehet ezt a megoldást kerüljétek.

(#3826) bigdigit válasza Tails111 (#3824) üzenetére


bigdigit
addikt

sok különbség van 32 és 64 alatt crysisben?lehet váltanom kellene 32-esre :F viszont nemtalálom azt az oldalt ahol le van írva hogy kell 32-es alatt engedélyezni a 4gb ramot :W

(#3827) nadorf


nadorf
csendes tag

Szervusztok!
P5KC alaplap E 6550 proci. Mivel az alaplap meg a proci tudja ezért beletettem 2db 1Gb-os Kingmax 1066 RAM-ot. Auto beállításban csak 800 megán megy,ha kézzel beadom az 1066-ot akkor meg bootolásnál összeborul.
Az asus site-ján a fórumokban többen is panaszkodtak erre.Ja persze az utolsó BIOS van a deszkán.
Észrevételek?

(#3828) ocso válasza nadorf (#3827) üzenetére


ocso
tag

Szia,

Nekem Asus P5KC/Core2DuoE6750/2x1GB Kingmax 1066 van. Csak 800-on megy (Auto) a RAM stabilan. Kipróbáltam 1066-on max. 2.2 V feszültséggel (többi Auto), beállítottam utána az időzítéseket is (5-5-5-15), de sajnos nem akar stabilan menni. Minden beállítás után futattam a Memtest-et, de kb. 5 perc után többszáz hibát dobott ki. Persze semmilyen hiba nem jelentkezik 800 Mhz-en...Esetleg valakinek sikerült 1066-on meghajtani stabilan hasonló konfig-ot? :F

üdv.:ocso

(#3829) shteer válasza nadorf (#3827) üzenetére


shteer
titán

a kingmax olcsó ram. csodát ne várjatok tőle, a P5K(C) úgy tűnik nem szereti mindet... bár én is elvárnám, ha már gyárilag hitelesítve van 1066-ra
ocso: szintén

lehet, h kövezés lesz ezért, de én úgy veszem észre ASUS egyre jobban elfelejt lapokat gyártani... a minap egy ismerősnél 2 striker extreme bukott a vizsgán, azaz már a bootnál

..szerintem jónak tűnik

(#3830) skoos válasza Shkiz0 (#3820) üzenetére


skoos
őstag

Köszi! Akármenyira Windóz, azért fejlesztgetik szépen....régebben egy új hangkártya miatt is elkellett a windows reinstall, örülök, hogy nem maradt szőrszálhasogató a microsoft.
Egyébként töksimán ment a lapcsere, plug and play cseréltema lapot és mintha mise történt volna.... :))

(#3831) Templomegere válasza Muréna (#3822) üzenetére


Templomegere
senior tag

setfsb20b17w

(#3832) Gorneck válasza nadorf (#3827) üzenetére


Gorneck
titán

Adtál feszt a ramnak? Alapon nem biztos bootol...

Egyébként meg shteer-nek igaza van...Asus lapok nem nagyon komálják a Kingmax 1066-os ramokat, de a 800ast se nagyon...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#3833) Muréna válasza Templomegere (#3831) üzenetére


Muréna
őstag

sejtem mi a gáz.. csak nem a 0802-es béta driver van fennt nálad? :)

P5K-E lapod van, ugye?

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#3834) ent válasza shteer (#3829) üzenetére


ent
őstag

MSI K8N Neo2 lapom óta atombiztos rendszerem nem volt. Azóta megettem egy csomó deszkát, meg szálkát.

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#3835) tarti19


tarti19
senior tag

sziasztok
Asus P5K-SE lapról mit tudtok mondani? Érdemes-e megvenni (21k-ba, új, garis), úy max e6300 vagy e4300-4400 menne bele:) 2 giga ram 800mhz és x1950Gt
ehhez alaphoz milyen táp illetve ház kell emrt valami eatx-ről is hallotam de nem tom hoyg ez így kompatibilis-e?
Köszi előre is

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#3836) Bib válasza ocso (#3828) üzenetére


Bib
őstag

Nekem sikerült.Csaknem 2 hónapja megy az alábbi vas probléma nélkül.A memókat átraktam a fekete slotokba.Frekvenciáját manuálisra állítva 1066 mhz-re 2.1v-on minden más auton.
Dram static readcont...,Transaction booster minden auton,mert így volt leggyorsabb.
A proci most 3400Mhz-en megy alapfeszen az is,mint minden más a Ram feszen kívül.
Komolyabb tuningba nem kezdtem a táp korlátai miatt,mert nem kísértem a sorsot.De ezt a konfigot simán táplálja a kis 350-es.Biosom legfrisebb.Pontosabb részletekért újra kéne indítanom,hogy felidézzem beállításom :)
Nem tudom hogy mennyire jó eredmény,everest mem.olv : 9360Mb/s , írás 7705Mb/s
üdv.:Bib

(#3837) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

Az alaplaphoz adott gépház hátlap lemezzel lenne problémám!
Linkelek két képet:
[Kép1]
[Kép2]

(Most nincsen becsavarva az alaplap a házba, kicsit el van csúszva!) Vannak rajta azok a kis nyelvek. Ezek ilyen távolságtartók akarnak lenni? Nézzétek meg pl. az LAN bemenetnél nem fér el rendesen egymás mellett a két nyelv, egyik mindig beugrok abba a mélyedésbe, a másik már nem tud.. nem hinném, hogy így oda be tudom dugni az UTP kábelt.. De pl. a jobb oldali fenti USB-nél is érdekes.. Mit csináljak? :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#3838) Muréna válasza xEon1337 (#3837) üzenetére


Muréna
őstag

Szia!
gondoltál már arra hogy a lan-nál lévő két kis lemezt be kell hajtani a LAN csati főlé??
:W de most komolyan, ennyi logikai érzéke még egy 4 éves ovodásnak is van, ezt most nem bántásból mondom, de ki tudtok akasztani.. :W :DDD

[ Szerkesztve ]

Akinek valamivel elvagyok maradva az privizzen rám PLS!

(#3839) #96302336 válasza xEon1337 (#3837) üzenetére


#96302336
törölt tag

Már bocsi, de ez ROTFL

(#3840) bim válasza Muréna (#3838) üzenetére


bim
veterán

ÁÁÁÁÁ!!
akkor azért kell nekem külön lan kártyát használni?! :W ;]

(#3841) shteer válasza bim (#3840) üzenetére


shteer
titán

másik kari? ez eszembe se jutott... én bekapalapáltam a dugót ;] :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#3842) adik válasza xEon1337 (#3837) üzenetére


adik
őstag

Ne harizz megfelé, de nagyon rosszul van exponálva, amit feltöltöttél, a vaku-használatot még gyakorolnod kell.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3843) xEon1337


xEon1337
őstag

Kedves :) Raktam már össze pár gépet, de nem rémlik, hogy ilyen bajom lett volna eddig. Azért kösz.

"Less but better" - Dieter Rams

(#3844) ocso válasza Bib (#3836) üzenetére


ocso
tag

Át tudnád küldeni a BIOS beállításaidat, mert én is próbáltam így, de nekem nem ment. Lehet, hogy nálad azért megy, mert más is be van állítva a memórián kívül.
(itt a proci húzásra gondolok) Amúgy nálam is most Auto-n van minden...Memtest-et futtatál?
Előre is köszönöm! :DD

(#3845) Atlantis


Atlantis
veterán

Nem bántani szegényt, nem lehet mindenki szaki.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3846) #96302336 válasza xEon1337 (#3837) üzenetére


#96302336
törölt tag

Azok a lemezek azt a célt szolgálják elsősorban, hogy a ház fémrészével közvetlen elektromos kapcsolat legyen. Ez egyrészt árnyékolási szempontból (zavarvédelem) másrészt érintésvédelmi szempontból van. Az USB, és a LAN csatlakozónál lévő lemezt hajlítsd fel annyira, hogy mikor az alaplapot a helyére csúsztatod, a lemezkék a csatlakozók fém tokjához érjenek felül. A csatlakozóba ne lógjon, mert az akár tönkre is teheti az adott portot.

(#3847) xEon1337 válasza #96302336 (#3846) üzenetére


xEon1337
őstag

Köszönöm szépen :R
Egy hasonló reakciót vártam elsőre is...

"Less but better" - Dieter Rams

(#3848) bim válasza xEon1337 (#3847) üzenetére


bim
veterán

ne szivd mellre...nem akartunk bántani csak meglepő volt. :B

(#3849) nadorf válasza Bib (#3836) üzenetére


nadorf
csendes tag

Köszi az infót! Megpróbálom,hátha ez is müködni fog így.A Kingmaxról csak annyit,hogy kezdem azt hinni,hogy egy sitt.A minap vettem két modult betettem a gépbe,meg sem nyikkant. Az egyik modul kapásból rossz volt.Semilyen gép nem indult vele.Biztos tesztelve volt a gyárban mi? A másik,hogy az ASUS-éknál ezek a problémák nem derülnek ki a teszteken. Kezd elegem lenni az ASUS-ból. :W

(#3850) Tails111 válasza bigdigit (#3826) üzenetére


Tails111
aktív tag

a 8800GTS vista32bit alatt high en minden szürő nélkül ok vista64 alatt medium és ha csak egy két beállítást high re rakok már látom hogy be be lassul.

sajnos 32bit alatt nem tudsz 4GB ot engedélyezni volt a neten egy hibás cikk de törölték
ha 32 bites vistát használsz akkor a videokari ramjától függően 3.25-3.4GB ot lát meg a 4GB ból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.