Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) Database válasza _csocso_ (#3500) üzenetére


Database
tag

:R :R

"Az edzés az életem....miért? hogy bebizonyítsam én is érek valamit " --> Boyka

(#3502) #41133696


#41133696
törölt tag

Egészen hamar eszembe jutott, hogy a Router után - amit még a vásárlás idején beregisztráltam - a jóval korosabb lapokra is gondoljak :D

:DD

(#3503) Thrawn válasza #41133696 (#3502) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam 4 alaplap van regisztrálva :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3504) #41133696 válasza Thrawn (#3503) üzenetére


#41133696
törölt tag

ASUS téren nekem három lenne, csak a az első lapot melyet még 2003-ban vettem (ASUS A7V8X-X) eladtam már 2008-ban szomszédomnak. Azóta mindig ASUS lapjaim vannak, előtte volt Epox és ABIT is illetve noname Aristo abból lett garancia útján az EPOX az ECS Elite Groupból pedig az ABIT, az ABIT-ot pedig cseréltem ASUS-ra :D :)

(#3505) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Sziasztok!

Kérdésekkel tele fordulnék hozzátok az Asus M4A785TD-V EVO lappal kapcsolatban.

Mit tudnátok róla mondani nekem? Mivel most szeretnék venni 1-t a magfeloldás miatt.

Pozitivumok,negativumok eggyaránt érdekelnének.

Válaszaitokat előreis köszönöm!!

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#3506) szottyadtdin


szottyadtdin
csendes tag

Sziasztok
Édesanyámnak összeraktam egy M4A78-E alaplappal egy Athlon X2 3800+ procival 3 GB rammal gépet. Nemrég vettem bele neki egy Agility 3 60GB-os SSD-t és win 7 X64-et tettem rá neki. A következő a problémám vele, hogy állandóan ntoskrnl.exe kékhalál-t csinál a gép. Az alaplapon a legfrissebb bios van fent, a ramokat leteszteltem azok jók. Felraktam a legújabb AMD-s AHCI Driver-t is. Ennyire buta lenne az AMD 7-es szériás chipset-e, hogy nem kezeli jól az SSD-ket? Találkozott valaki ilyen hibával?
Előre is köszönöm a segítséget!!!
Üdv: Atis

(#3507) Thrawn válasza szottyadtdin (#3506) üzenetére


Thrawn
félisten

Üdv!

Az én lapomon is ugyanez az SB750-es chipset van és nincs ilyen problémám egy Samsung 830-assal. A Windows beépített AHCI driverét használom, az AMD-set nem tettem fel. Sajnos az OCZ Agility 3-as SSD-kel elég sokaknak akad problémája. Firmware-t lehet rajta frissíteni? Ha igen próbáld meg.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3508) szottyadtdin válasza Thrawn (#3507) üzenetére


szottyadtdin
csendes tag

Igen. Lehet. Azon vagyok most, hogy lefrissítsem. Ha úgy sem megy akkor nem tudom mit csinálok. Azért kösz a segítséget.

(#3509) Psychlo


Psychlo
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Van egy ASUS M4A79 Deluxe alaplapom, a gondom a következő lenne. Van egy SB Audigy 2 ZS hangkarim amin nincs optikai kimenet és így nem tudom összekötni a házimozimmal (mert ugye a célom az lenne, hogy a gépet összekössem a házimozival de azon meg csak optikai bemenet van az audigy-n meg csak 3,5 jack digital out). A kérdés az lenne, hogy az integrált hangkártya milyen minőségű? Gondolkoztam egy Xonar beszerzésén de nem olcsó darab, vagy a másik opció az integrált hang. Mi a véleményetek?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Na oszt! Vótál fenn szombaton?

(#3510) Jester01 válasza BigDarkJoy (#3505) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem is ilyen van, szépen teszi a dolgát. Már 2 éve gyakorlatilag folyamatosan megy, semmi baj nem volt vele. Magfeloldás van benne de nekem nem volt rá szükségem.

Viszont nem mai darab, biztos nem éri meg egy újabb típust venni? :F
MOD: ja és bulldozer vagy piledriver már nem megy bele.

Psychlo: szerintem komolyabb minőségbeli különbségek inkább az analóg kimeneteken lehetnek, a digitális csak kitolja a biteket és kész. De dugd össze és hallgasd meg az integráltat és ha jól hangzik akkor ne foglalkozz vele tovább ;)

[ Szerkesztve ]

Jester

(#3511) szottyadtdin


szottyadtdin
csendes tag

Sziasztok
Van egy M4A78-E alaplap amihez szeretnék egy SSD-t venni. Gondolkozom az OCZ Aglity 4 64Gb-on vagy egy Corsair force 3 SSD-n. Valakinek van tapasztalata valamelyik SSD-vel? Nemrég egy OCZ Agility3 60GB-os volt benne de az hamar feladta és garanciába visszavittem. Most lehetőségem van másikat venni ,de nem tudom melyiket vegyem.
Előre is köszönöm a segítséget!!!

(#3512) Thrawn válasza szottyadtdin (#3511) üzenetére


Thrawn
félisten

Samsung 830 :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3513) Male


Male
nagyúr

Optikai hangkimenet kérdés: ASUS M4A785TD-V EVO lapom van. Az optikai hangkimeneten mi jön ki?
- Pl a játék hangja szépen kijön rajta kódolva, és az erősítő értelmezni is tudja 5.1-esnek, vagy ilyenkor sztereó a maximum?
- Filmek hangsávja rendesen továbbítódok, vagy kínlódós ez?

(Most 5.1-es analóg kimenetet használok, de erősítőn gondolkozom, és ami tetszene, azon nincs analóg 5.1-es bemenet, csak sztereo + optikai bemenet DVD lejátszóhoz és hasonlókhoz.)

(#3514) _csocso_ válasza Male (#3513) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! Ha értelmezni tudja az erősítőd az S/PDIF jelet, akár 7.1-et is tud. Itt többet megtudhatsz, vannak hozzáértők..

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#3515) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

1866MHz-es ramot pakolt már valaki egy ASUS M4A8GTD PRO/USB3 alaplapba?(Vagy ilyen chipkészletűbe...)

Kell vennem 2x4Gb-os modulokat egy AMD X4 Phenom II 965@4000MHz mellé és nem tudom, hogy merjek-e ilyet belerakni avagy elégedjek meg az 1600MHz-s modulokkal.

(#3516) Shing válasza vbbb (#3515) üzenetére


Shing
őstag

Igazából nincs sebességbeli különbség 1600 és 1866Mhz-es RAM-ok között, úgyhogy szerintem amúgyis pénzkidobás lenne... tesztprogramok kimutatják, hogy gyorsabb, de gyakorlatban nincs jelentősége. Maradj az 1600-asnál.

(#3517) vbbb válasza Shing (#3516) üzenetére


vbbb
őstag

Igen, én is ezt hámoztam ki az internetről...akkor maradnak ezek a modulok. Köszi!

(#3518) HeadKnife


HeadKnife
csendes tag

Tiszteletem!
Nemrég vásároltam egy ASUS M4A785TD-V EVO-t ujonnan, potom 9000-ért. Benne csücsül az Athlon II X2 245-öm és vettem bele egy Corsair Vengeance 2x2GB 1600MHz-es KIT-et.
Az lenne a problémám vele, hogy alapjáraton csak 1333MHz-en mukod. No erre megnéztem az XMP profikokat AIDA alatt, és láttam hogy 667MHz-en 1333-at tud, 800-on meg 1600-at (tudom logikus, de azért megkukkantottam, mert DDR2-ről váltottam és jobb biztosra menni...). Na vissza BIOS, látom 667-en van, na gyorsan go föl 800-ra, reboot. Nézek be megint az AIDA-ba, hát csak 1333MHz-et mutat! A fene a pofáját, vissza BIOS, de ott 800MHz-re volt belőve.
Hol lehet a baj? Tudom szinte semmi különbség nem lesz, de ha már 1600-as ramokat vettem akkor legyen 1600-as! :D
Ha jön válasz azt előre is köszönöm!

Üdv!

(#3519) Lovi24


Lovi24
senior tag

Sziasztok!
Van egy asus M4a78T-e lapom ás benne 2x2gb geil value kit 1600\cl8-as memóriám...
Szeretnék 8gb-ra fejleszteni,de kicsit elbizonytalanodtam.
Jó ötlet -e hogy vegyek még egy hasonló készletet,vagy adjam el és vegyek 2x4-es pakkot???
Mit ajánlotok? (tipus,márka,stb..)
A válaszokat előre is köszönöm! :))

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#3520) reset válasza HeadKnife (#3518) üzenetére


reset
senior tag

Biztos, hogy jó helyen nézted? AIDA ->alaplap ->SPD fül... ott van egy memória sebessége cím....ott jó értéknek kell lennie. Nézd meg CPU-Z-vel is!

(#3521) HeadKnife válasza reset (#3520) üzenetére


HeadKnife
csendes tag

Üdv!
Köszi a választ, valszeg én néztem el a dolgot, mert ott tényleg 1333MHz-et ír, de a CPU-Z már rendesen mutatja az 1600MHz-et, ami ingadozott is az FSB mozgásának hála, tehát működik. :)

Üdv!

(#3522) Daszkalosz19


Daszkalosz19
aktív tag

Sziasztok!
Asus M4A88TD-V EVO/USB3 lapra van UEFI biosz? támagatja egyáltalán?

(#3523) Thrawn válasza Daszkalosz19 (#3522) üzenetére


Thrawn
félisten

Nincs.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3524) Daszkalosz19 válasza Thrawn (#3523) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Köszi szépen

(#3525) Pacos


Pacos
tag

Asus M4A79XTD EVO

Ha egy RAM modult teszek bele(bárhová) megy, ha többet BSOD és egyéb random összeomlások. Megoldás?!

Amikor szétszedtem még működött!

(#3526) _csocso_ válasza Pacos (#3525) üzenetére


_csocso_
senior tag

Szia! A támogatási listában benne van a ramod? Ill. egyforma modulokkal próbáltad? Nekem is volt ilyen lapom, szimpla Samsung ramokkal szépen ment.., esetleg bios frissítés is szóba kerülhet. Meg egy memtestet is futtathatsz, hogy nem hibás-e valamelyik modul.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#3527) Pacos válasza _csocso_ (#3526) üzenetére


Pacos
tag

A ramok jók. memtesttel kezdtem. semmi hiba. de ha bármelyik egyik ramot bármelyik! ramslotba teszek jó, ha mellé teszem a másikat máris random bsod tehát nem is ua a hibaüzenet hanem ami épp eszébe jut. Esetleg még kipróbálom másik márkával. ez egyébként CSX.

Amikor szétszedtem még működött!

(#3528) _csocso_ válasza Pacos (#3527) üzenetére


_csocso_
senior tag

Könnyen lehet, hogy a típust nem szereti.. Kingston, Kingmax, esetleg Samsung egyszerű ramokkal valsz nem lenne gond, vagy válassz a támogatottsági listából.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#3529) Pacos válasza _csocso_ (#3528) üzenetére


Pacos
tag

Igen, valóban másik márkával megy úgy néz ki. Köszi a tippet! ;)

Amikor szétszedtem még működött!

(#3530) artiny


artiny
őstag

Integrált grafikára váltva most a Windows 8 fekete keretben ad csak képet?
van egy asus m4a78-em alaplap,ami integrated ati radeon hd 3200 tartalmaz. Ezt szeretnem hasznalni ,de nem ad teljes kepet a kártya. Gondolom driver hiba lehet(de sajna nincs az asus oldalan windows8 ra ilyen driver csak 7ig.)Letezik integrated ati radeon hd 3200 driver windows 8 x64 ?

(#3531) Psychlo válasza artiny (#3530) üzenetére


Psychlo
tag

Ha még aktuális ez kell neked: AMD

Na oszt! Vótál fenn szombaton?

(#3532) edeleny


edeleny
őstag

Hali.
Ha él még a topic!
Vásároltam a Hardveraprón egy ilyen lapot:Asus M4A785TD-V EVO, 245e procival.
Az összepakolt masina tökéletesen megy, pár dolgot leszámítva.

Procihűtőnek egy FX8250 gyári 4 tűs hűtője került fel.
Az érzékelőkkel van bajom:

Egyrészt a fesz értékeket teljesen hülyének látja. a 12 Volt helyett kb 5 V-t mutat, ugyan így kevesebb az, 5 és a 3 volt is. (BIOS-ban, és Aida-val is) A masina jól megy , tehát, ha valós lenne, fagyna, vagy el sem indulna)

A venti fordulatát nem látja, abszolút!

A CPU hőmérsékletét állandó 57°C-nak látja! Aida-ban látom, hogy a magok egyenkénti hőmérséklete 28°C, sresszelés hatására felmegy egész 34°C-ig, de ez nem csoda, hiszen a 125 TPD-re méretezett hűtő maxon pörög!!, és igazán ezzel van bajom! Zúg a helikopter.
BIOS ujra flesselésen, és reszetet már megcsináltam.

Esetleg valami ötlet?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#3533) t.imi válasza edeleny (#3532) üzenetére


t.imi
addikt

Szia.

Marha rég volt ilyen lapom.
Egy korábbi biossal ha megpróbálnád?
Vagy a hazhuto csatira felpróbálni a CPU hűtőt?
Azt hiszem az is négy csatis mint a cpu
Igy kv előtt más nem jut eszembe:)

(#3534) Rolee87


Rolee87
tag

Sziasztok!
Adott egy ilyen lap: ASUS M4A79XTD EVO AM3

A probléma pedig az,hogy eddig a dimm1-ben tökéletesen üzemelt egy 4gb corsair vengenance memória,de ma reggel kapcsolnám be a gépet,csippant is egyet indult,de a monitor csak keresgélte a megfelelő felbontásbeállítást,de nem volt kép.Kikapcsoltam,és utána csak ment a gép de se csipogás semmi,kép sem volt.Kivettem a videokártyát megpróbáltam integráltal,bios reset,ugyanúgy semmi.A memóriát kivettem,akkor már szépen kicsipogta hogy nincs memória.Betettem a dimm2-be,és ott tökéletesen megy a gép.Visszatettem dimm1-be nem megy.Meghalt volna a dimm1?Mindig asus lapot veszek,azzal nem ért még csalódás,de ez most eléggé meghat hogy meghalt volna a dimm1?de mitől meg hogy??

Gondd lehet hogy ez egy 1600 ram,de 1333-on megy?Illetve pár napja volt egy kékhalál,de semmi baja nem volt a gépnek,már megis feledkeztem róla :F

[ Szerkesztve ]

(#3535) Rolee87


Rolee87
tag

Bocsi helyesbítek: A1 fekete B1 fekete nem megy
A2 fekete B2 kék megy

(#3536) reset válasza Rolee87 (#3535) üzenetére


reset
senior tag

A2 is fekete...? ;]
Az önmagában nem lehet gond, hogy a RAM 1600-as / hiszen már előzőleg is "tökéletesen üzemelt". Próbáld ki másik RAM-mal is! Az sem árt, ha ellenőrzöd a dimm1 slotot, nem szennyeződött-e vmelyik érintkező.

(#3537) #41133696


#41133696
törölt tag

Tegnap akik ASUS M4A785D-M PRO lapra feltették a 14.12 Catalystet illetvea 14.12-es Chipset drivert, nem tapasztaltak olyan jelenséget, miszerint valami csak az egyik CPU magot folyamatosan használja? Csak a Process Explorer és a G15 LCD kijelzője jelzi, a Windows 8.1 két beépített eszköze nem!

Bővebben:

http://prohardver.hu/tema/windows_8_olvasd_el_az_elso_hsz-t_warez_tilos/hsz_58616-58616.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.