Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) modflow


modflow
veterán

Windows 7 Pro 64bit alatt a Xonar D1-em mi a k* anyjáért csinálja azt, hogy minden 2. bekapcsolásnál eltűnik, mint Xonar D1 a rendszerből és az eszközkezelőben csak multimédiás audióeszközként van jelen. Majd ha telepíteni akarom a driverét, azt írja, hogy csatlakoztassam a Xonar eszközt a rendszerhez, amikor ott van az a köcsög kártya benne?

Iszonyatosan idegesítő!

(#3052) c41r0^ válasza modflow (#3051) üzenetére


c41r0^
őstag

mozgasd meg a PCI slotban, vagy nyomd bele jobban és csavarral rögzítsd, lehet nem érintkezik rendesen minden láb

ha így sem OK, tedd át másik PCI slotba

(#3053) modflow válasza c41r0^ (#3052) üzenetére


modflow
veterán

Ha nem érintkezne, akkor hogy lenne multimédiás audióvezérlőként az eszközkezelőben?

(#3054) Cölöp


Cölöp
tag

Na megvettem a DX-et.

Értékelésem: tetszik. :C
A telepítés simán ment a hozzá adott driver CD-ről (w7 64bit), telepítés után egyből frissítettem az ASUS honlapról.
Audigy 2 ZS-hez képest minimálisan, de tisztábban, lágyabban szól, de lehet, hogy csak beképzelem. :DDD
Az érzékenysége is jobb, hangereje nagyobb mint az ZS-jé, kb. 60%-on használom.
A fizikai mérete viszont nem valami meggyőző, kb. fele a ZS-nek.
Minimális előrelépés talán van hang tekintetében, de annyi nincs, ami megéri a +10e Ft-ot egy hasznélt ZS-hez képest, sajna nekem más választásom nem volt (csak PCI-E jöhetett szóba). Tehát nekem megérte. Annak is megéri, aki alaplapiról vált, ahhoz képest ég és föld... Viszont szerintem ZS-ről, vagy Audigy 4-ről váltani normál esetben nem éri meg. A hangrendszer, amivel használom egy DENON PMA925R erősítő és egy pár Wharfedale Diamond 9.3 hangfal, KáCsa interkonnekt kábellel.

Remélem tudtam segíteni. :R

Üdv!

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#3055) tigipuf válasza Cölöp (#3054) üzenetére


tigipuf
senior tag

Hát igen a 2ZS se rossz, :N nekem is az volt az asus előtt.Mondjuk a fizikai méret szerintem nem mérvadó,a D1 ,és a Dx jóval fiatalabb konstrukció.
Az a baj,hogy a 2ZS-t nem volt módom normális fülessel meghajtani,így nem tudom összehasonlítani az asussal(talán hangfalon nem igazán jönnek át a kisebb különbségek,mivel szerintem is kb hasonló minőséget képviselnek ,vagy ha igen akkor meg kibaszott jó fül kell hozzá :D !)

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3056) kopidoo


kopidoo
senior tag

Megjelent a Xonar DG.
1790-es Driver tölthető hozzá az FTP-ről.

(#3057) mestery


mestery
csendes tag

hali!
Creative SB X-FI Xtreme Audio/oem PCIE hangkártya SB1040
Vettem 1 ilyen kártyát de kis idő multán elkezd pattogni. szal visszaviszem a boltba s e 2 közül veszem meg valamelyiket inkább szerintetek?
Nem tudom igazándiból mia különbség a 2ő között h. 3e megérjen

Asus XONAR DS (Low Profile) 13500ft
vs.
Asus XONAR D1 Low Profile 16800ft

http://iway.hu/index.php?pg=termekek&fokat_id=1&kat_id=10&gyarto_id=&keres=&page_no=0

[ Szerkesztve ]

ASUS M2N-E, AMD 5200+, Asus 8800ultra , 4x1G DDR2(800)

(#3058) kopidoo válasza mestery (#3057) üzenetére


kopidoo
senior tag

DS: DTS connect, fülhallgató kimenet halk egyesek szerint, cserélhető műveleti erősítő, PCI,

DX: DolbyDigital Live, kell külön tápcsati (floppys), aranyozott csatlakozók, jobb minőségű alkatrészek, PCI-E

Mindkettőn csak és kizárólag OPTIKAI digitális kimenet van.

(#3059) CptMisi


CptMisi
őstag

Üdv!
A helyzet a következő (5.1, win 7 64bit): Vettem egy Asus Xonar DS hangkártyát itt aprón, és olyat csinál, hogy ha nincs bedugva Line in bemenetbe semmi, akkor nem ad hangot, ha be van dugva, akkor csak az, amelyik pl. az elülső 2 hangszóró. A legfrissebb drivert raktam fel, mégis ezt csinálja...Ha a Line in-be csatlakoztatok hangszórót, akkor van hang, de például zene alatt teljesen lassú :((( Lehet az a baja, hogy eddig az alaplapi volt most meg csak letöröltem a driverét meg letiltottam? :U
Köszönöm a segítséget :R
Üdv!

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#3060) CptMisi válasza CptMisi (#3059) üzenetére


CptMisi
őstag

uhh, hülyeséget írtam: a front speakernek való bemenet nem a line in :B
/145857_kepkivagas.thumb.png][link]

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#3061) kopidoo válasza CptMisi (#3059) üzenetére


kopidoo
senior tag

Nem igazán értem mi a probléma.
Milyen hangrendszert hajtasz meg? 2,4,6,8 hangszóró?
Csak az szól amelyik be van dugva? Nekem ez egyéretelműen jó működést mutat.(képzeld, ha az is szólna amelyik nincs bedugva...)
Zene alatt lassú? De mi lassú?
Az alaplapi hangot a biosban tiltsad le.
Sokhangszórós rendszernél értelem szerűen úgy állítsd be a kártyát az audio centerben. Ha zene alatt akarsz "térbeli" hangzást, akkor a GX-et kapcsold be.

[ Szerkesztve ]

(#3062) CptMisi válasza kopidoo (#3061) üzenetére


CptMisi
őstag

Na igen, kicsit ideges voltam+fájt a fejem:)) amúgy kértem a hsz szerkesztését, de nem történt meg :U
Szóval csak a Elülső hangszórók aljzatába dugott hangfalakból jön hang. Az oldalsó/hátsó/centerből nem.
5.1ről van szó. Maga a zene lassú, mint amikor filmekben ilyen atomlassúra veszik. De csak akkor, ha nem sztereón van :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#3063) dudika10 válasza CptMisi (#3062) üzenetére


dudika10
veterán

Az a normális ha csak az első hangszórókból jön a hang.
Ha 5.1-es hangot játszanál akkor az összesből jönne.
Kapcsold be a GX-et vagy a lejátszó programban azt a funkciót, hogy a sztereo jelet küldje ki az összes csatornára és akkor jó lesz.
A lassulást nem tudom miért van, driver újratelepítés még mindig, meg lejátszó programot is újratelepítheted. Próbálj meg másikat is.
Milyen beállításokat használsz? Valamit elállíthattál driverben, windows-ban.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3064) CptMisi válasza dudika10 (#3063) üzenetére


CptMisi
őstag

most semmihez nem nyúltam, amint 5.1re váltok megőrül :U
azt vettem most észre, hogy minél több hangszórós rendszert választok, annál inkább elnyújtja...2vel tökéletes, 4gyel közepesen, 5.1ben felismerhetetlenségig... :U Audio channelt állíthatom akármire :U media player, media center is sz@r...driver reinstallt megpróbálom, de nem fűzök hozzá nagy reményeket :(

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#3065) dudika10 válasza CptMisi (#3064) üzenetére


dudika10
veterán

GX nincs bekapcsolva véletlenül? Ha be van kapcsolva kapcsold ki,ha nincs akkor kapcsold be.
Az szokott lenni mindig a megoldás mindenre. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3066) CptMisi válasza dudika10 (#3065) üzenetére


CptMisi
őstag

be volt, de kikapcsolva is csinálja :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#3067) CptMisi válasza CptMisi (#3066) üzenetére


CptMisi
őstag

Ha Biosban letiltom az On-Board audio-t, akkor egyáltalán nincs hang...az audio center nem jön be, a telepítő azt írja, hogy csatlakoztassam a kártyát, Vezélőpult/hang résznél csak az ati HDMI van :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#3068) CptMisi válasza CptMisi (#3067) üzenetére


CptMisi
őstag

megoldódott: Biosban a PCI eszközök áramellátása le volt tiltva :W :DDD Onboard audio maradt bekapcsolva :R Bocs a bénaságért :DDD kösz a segítséget :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#3069) kopidoo válasza CptMisi (#3068) üzenetére


kopidoo
senior tag

Ennek örülök! :))

(#3070) Colos1


Colos1
őstag

A Xonar DS -hez új illesztőt találtam az Asus ftp -n...

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#3071) bocsi22


bocsi22
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy asus xonar DX2 -es hangkártyát.
Szerintetek elfér ez egy gigabyte GA P55A ud4 vagy ud5-ös
alaplapon a 16x slotban levő HD 5850 es videokártya mellett
a 16x slot alatt lévő 1x es ben valószinű hogy nem a felette lévő 1x es slotnál meg
nem vagyok biztos a közelében lévő hütőborda miatt.
vagy vegyek egy sima PCI -os DX-et

(#3072) kopidoo válasza bocsi22 (#3071) üzenetére


kopidoo
senior tag

Ha az 1x-es slotban nem is, de a 16x-ban biztos jó helye lesz!
A kártya méretei:
Size (Width x Height) 111.15 x 180.26mm

[ Szerkesztve ]

(#3073) geza12


geza12
aktív tag

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy adott egy XONAR D1 , amit az optikai kimeneten használok Technics SH-Ac500D soundprocesszorra kötve.
A problémám az, az Asus kis
vezérlő programjában nem lehet hangszínt módokat meg semmi ilyesmit állítani ,mert nem reagál semmire, bármit kapcsolok be és ki, az analizer sem mozog, de szól rendesen minden. Csak ha az analóg kimeneten van akkor működik ez a kis progi?
Ezen lehet valamit segíteni? Vagy ez ilyen?
Már elég sok mindent állítgattam.

A választ előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#3074) dudika10 válasza geza12 (#3073) üzenetére


dudika10
veterán

Ez így normális, digitális kimenetnél a kártya csak kiküldi a biteket a merevlemezről az erősítő fele, nem nyúl hozzá.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3075) kopidoo válasza geza12 (#3073) üzenetére


kopidoo
senior tag

A hangszórók legyen az aktív az spdif helyett.

(#3076) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék venni egy ASUS Xonar U1-es hangkártyát. Laptophoz kell, eddig a creative megoldásokat néztem, de gyorsan lebeszéltek róla. Áraktegóriában sajnos csak ez fér bele. Főleg zenehallgatásra, hangosításra kell. Itthon csak fejhallgatóval használnám (AKG K518DJ), de párszor hangosítónak menne a géppel együtt. Későbbiekben tervezek egy komolyabb hangrendszer, ezért is az u1 a befutó az optikai miatt.

Érdemes megvenni? Milyen előnye/hátránya van?

Köszönöm a segítséget!

(#3077) c41r0^ válasza Rocko007 (#3076) üzenetére


c41r0^
őstag

ilyen áron nem nagyon van alternatíva külső USB-s hangkártyák terén, bár EZ sztem még megfontolandó lehet 11K-ért 3 év garival, itt a manualja is

Igaz, csak 16bit/48KHz - a webshopban hiába van 24/48 feltüntetve - , és nem 24/192, mint az U1, de ez számodra szerintem elég lehet

(#3078) Zlin50


Zlin50
senior tag

Sziasztok!

Problémám akadt D1-gyel. Nem tudom rábírni, hogy a TV tunerrel együttműködjön. Eddig legalább három alaplapi vezérlővel plusz egy kölcsön SB hangkártyával semmi gondom nem volt és azonnal felismerhető volt mit kell kezelni. Driver mindenhez le aztán legújabb föl produkció után sem változott semmi.
A xonar sok csodagombjának kapcsolgatása csak annyira volt jó, hogy a semmi helyett a kimeneti csatornákat adja át a tunernek, csak hát ugye a bemeneti csatornák kellenének. Egészen jól sikerült ez az asus driver. Hiába szól valamivel élénkebben meg tisztában mint a többi, ha nem lehet más eszközzel együtt használni. Nem tudom hova tünt például a mixerből az aux és mikrofon, mikor ezek eddig minden hangkártyánal megjelentek a driver felrakása után és ebből adódóan a kikapcsolásukkal sem volt gond.
Ha nem tudom ezt a problémát megoldani kénytelen leszek tőle megválni. Aki nem használ tunert annak nem lesz ilyen gondja vele.

Van ötletetek a megoldásra?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#3079) c41r0^ válasza Zlin50 (#3078) üzenetére


c41r0^
őstag

talán a megoldás az, hogy a TV tuner stereo kimenetét a hangkártya line-injébe kell dugni (külső jack-jack kábellel), és az Asus Audio Centerben a mixer/record fülön a line-in-nél be kell pipálni a "monitor" (szemecske ikon) opciót

így hallod végeredményben a kimeneti csatornán azt, ami a line-inbe megy, azaz a tuner hangját, ha nincs rá szükség, akkor a "monitor" opciót meg kikapcsolod (hogy ne hallj semmilyen zajt, ha a tuner nem működik)

ha a gépházon belül akarod megoldani, akkor ugyanez a menete, csak a kártya AUX bemenetére kell kötni a tuner kimenetét, a mixer/record-nál pedig az AUX sáv szintén megtalálható, és szintén be kell pippantani a "monitor opciót"

a record sávok alatt található egy négyzet alakú gomb, ezzel választod ki, hogy a kártya mely bemenete legyen aktív, abban nem vagyok biztos, hogy a line-in-t aktívvá kell-e tenni ehhez (ha aktív, akkor pirosan világít így a négyzetecske), próbáld ki

itt egy kép segítségként

(#3080) Zlin50 válasza c41r0^ (#3079) üzenetére


Zlin50
senior tag

Bocs az kimaradt, hogy AUX-ra van bekötve. (Ezért vettem ezt mert a Titaniumon nincs aux és ha lefoglalom a line-int akkor hova kötöm a mikrofont. Az csak akkor lenne jó ha egy elosztóval lehetne bekötni, csak aztán kérdés tudni fogja mi az aktív, szóval ha nem tudja kezelni akkor megint az elején vagyok)
Most már a monitoron is túl vagyok. Továbbra sem kezelhető a szokott módon, mert a hangerő kezelése csak kívülről megy és ez így nagyon sántít és elfogadhatatlan. Ráadásul meg olyan hatásokat produkál, aminek köze nincs az adáshoz.
Ez az egész így szinte röhejes a korábbiakhoz képes. Csak ha belegondolok, hogy mibe került, akkor mindjárt lefagy a mosoly a arcomról.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#3081) c41r0^ válasza Zlin50 (#3080) üzenetére


c41r0^
őstag

pedig ezt így kell beállítani a Xonarnál, mérget vennék rá

szerintem teljesen korrekt, hogy ha a TV tunert szeretnéd hallgatni, akkor a recordnál az AUX sávján (ha már oda lett bekötve) a "monitort" bejelölöd, hogy az AUX-in-re kötött eszköz legyen hallható a hangkártya kimenetein / kimenetén

mikrofont nem a line-inbe, hanem az előerősített mikrofonbemenetbe (rózsaszín MIC, mondjuk a D1-nél speciel aranyozott) kell dugni

ha lefoglalod a line-in-t, akkor is van plusszban mikrofonbemenet a hangkártyákon (gondolom ez említett X-Fi Titaniumon is), igaz itt a Xonar D1-nél ez osztozik az SPDIF optikai kimenettel, tehát egyszerre a kettőt nem tudod használni

a line-in-t mikrofonon kívüli eszközre tartják fenn, ezért ez nem is előerősített bemenet - pl. digitalizálni tudsz audiot LPről, magnóról, vagy csak rákötöd valaminek a stereo kimenetét (játékkonzol, mp3 lejátszó, tv tuner, stb.) és felveszel róla, vagy effekzeted, EQ-zod, vagy csak visszahallgatod az eszközről a hangot PC-n, stb.

"olyan hatásokat produkál, aminek köze nincs az adáshoz" - ezen mit értesz? nem lehet, hogy valami környezeti effekt (Effect gomb / Environment) aktív a playback ágon?

(#3082) c41r0^ válasza c41r0^ (#3081) üzenetére


c41r0^
őstag

annyiban javítom magamat az X-Fi Titaniummal kapcsolatban - mert most néztem képet róla - hogy ott valóban egy bemenet van csak (és a maradék 4 kimenet a 7.1-nek van fenntartva), a kék jack-anya, és ez osztozik a line-in-el és mikrofonnal

és valóban nincs rajta AUX bemenet, csak egy előlapi csatlakozáshoz kellő pinsor

elég hülye megoldás...

(#3083) Errtu11


Errtu11
csendes tag

Sziasztok!
Vennék egy Xonar kártyát de nincs hozzá egy lényeges dolog: S/PDIF optical adaptors.
Valakinek nincs egy eladó ilyen kütyüje?

" A szex már nem a régi, amióta a nők is élvezik."

(#3084) c41r0^ válasza Errtu11 (#3083) üzenetére


c41r0^
őstag

azt hiszem, hogy ez párszáz forintos tétel, és akármilyen elektronikai boltban (pl. MM) megtalálható

pl. ez is az

(#3085) Errtu11 válasza c41r0^ (#3084) üzenetére


Errtu11
csendes tag

Köszönöm a segítséget c41r0^!!! :R

" A szex már nem a régi, amióta a nők is élvezik."

(#3086) shteer válasza Zlin50 (#3078) üzenetére


shteer
titán

nekem tökéletesen működött egy belső audio kábellel

..szerintem jónak tűnik

(#3087) IlilIiIlilI


IlilIiIlilI
csendes tag

Helo, Asus xonar D1 em van logitech z5500 hangfallal.
Filmeknél,játéknál szépen kijön az 5.1 de zenehalgatásnál nem, mondjuk ott nemis kell de a hátso 2 hangfal nem szól, nem lehetne valahogy rábirni hogy az is szoljon?

Van még 1 headsetem is, de sajna azsem szol.5500 analogon van bedugva center/sub rear left/right front left/right... van még 1 hely a hangkariban a 2 oldalso hangfalnak (7.1). Nem lehetne átállitani headsetre?Mer ha headsetet akarom használni kikell huznom a Front left/rightot. alaplapi hangkártyán lehetett állítani a kimenetet, itt nem lehet?

(#3088) dudika10 válasza IlilIiIlilI (#3087) üzenetére


dudika10
veterán

Itt nem tudsz állítani kimenetet.

Zenét meg olyan lejátszóval kell hallgatni ami képes erre. Jetaudiot tudom, de biztos van más is.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3089) arpi6k


arpi6k
addikt

Sziasztok!

Miért van az hogyha bedugom a mikrofont a hangkártyába (Xonar DS) nincs hangom?

Intel & ATI

(#3090) bocsi22


bocsi22
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek
a D2 PCI-os kártya is jól müködik
ezen az alaplapon
GA P55A UD6
win 7 /64bit

(#3091) sirfer


sirfer
aktív tag

Sziasztok!
Adott következő konfig:
Zotac IONITX-G-E alaplap
Asus Xonar HDAV1.3 hangkártya
Harman Kardon AVR 355 erősítő
Panasonic 50" Full HD plazma
Windows 7 64 bit
1. Zotac alaplapi HDMI összekötve az ASUS HDMI In-nel, HDMI out az erősítőbe, erősítőből a TV-be. Nincs hang. Kikapcsolom az NVIDIA Control panel-ben a HDMI hangot, a képen látható karakterek elmosódottak lesznek (mint amikor a felbontás nem jó) Utána már van hang.
2. Zotac alaplapi HDMI a TV-be, ASUS HDMI az erősítőbe. Nincs hang.
3. Zotac DVI -HDMI átalakító, így a hangkáryába, onnan erősítő és TV. így sem jó.
4. Zotac DVI-HDMI a TV-be ( kép szintén fura, csak a betűk olyan elmosódottak, a film lejátszás ok.), ASUS az erősítőbe, nincs hang.

Vmi szoftveres marhaság lehet, mert a hangkártyával nincs gond, mással sem tapasztaltam hibát. :W

Vmi ötlet?

(#3092) alvaro


alvaro
senior tag

Üdv! Szemezek egy Xonar DX kártyával: jelenleg 2 gépünk van, az egyikben x-fi fatal1ty, a másikban philips seismic edge van - na ez lesz nyugdíjazva, mert sehol se sikerült xp utáni drivert leakasztani hozzá (de még azt is csak valami 6-7 évest...) és ráncfelvarrás lesz a gépeken... nyugtassatok meg, ugye nem lesz visszaesés a fatal1tyhez képest?

Inhomogén analóg quad rendszerbe lenne dugva (sztereó Denon és Onkyo erősítők, Heybrook HB1 és Sonido Ant hangfalakra dugva) amiért az audiofilek biztos megköpködnének, de én szeretem :DDD

Ami fúrja még az oldalam, az a floppicsatlakozó a kártyán. Nyilván nem azért kell, mert ne bírna elég delejt szedni a PCIE csatiból, de megy-e nélküle? Mert ha csak a szűrés miatt van, a hangminőségnek lehet, hogy itt épp nem árt, hogy az alaplapról szedi a delejt (végül is az xfi is onnan kapja most), és akkor inkább nem pókhálózom összevissza a gép belsejét mindenféle átuzigált fdd-madzaggal :U

(#3093) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Hali!

Most ruháznék be egy Xonar DX-re, viszont lenne egy apró kérdésem a már meglévő tulajok felé!

--> A Xonar DX-re rá lehet-e kötni a HAF 922-sem előlapi hangkivezetésének a 2 soros 9 tűs csatiját, hogy ha fülesezni akarnék, akkor csak a front panelba bedugom a fülesem 3,5 jack-jét és boldogok vagyunk? :)

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#3094) c41r0^


c41r0^
őstag

alvaro - a floppy csatlakozó azért kell, mert ahhoz, hogy a hangkártya a PCI-E buszon tudjon kommunikálni, egy kiegészítő chipre volt szükség (DX=D1 PCI-E-sített változata, azaz a nyákra plusszban rátették a már említett chipet) és ennek a chipnek van szüksége plussz tápellátásra, azaz a floppy csatlakozó rádugása nélkül nem működik a hangkártya

mindenképpen jobb lesz a hang valamennyivel, mert a lecserélendő Philips kb. SB Live! kategóriájú hangkártya

D®. GeNy@ - igen, így működik a dolog, azonban az előlapi kivezetésre neked kell a driverben manuálisan átkapcsolni, mert a driver nem érzékeli, hogy valamit bedugtak a jack-ekbe (mondjuk ez 4 kattintás, de ez tagadhatatlanul kényelmi hiányosság, állítólag a következő "csodadriverben" már nem kell ezzel vacakolni)

(#3095) alvaro válasza c41r0^ (#3094) üzenetére


alvaro
senior tag

Huhuhuhú.... azt ne is említsd egy napon a Live!-val, volt mindkettő, ég és föld...

Szóval kell oda a madzag. Lehet, hogy mégis D1 kéne....?
Vagy kivágom az FDD-t a francba, akkor nem kell oda több kábel, úgyse használtam évek óta.

[ Szerkesztve ]

(#3096) D®. GeNy@ válasza c41r0^ (#3094) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

Ohhh...néhány kattintáson ne múljon a dolog, a lényeg, h. müxik az előlapi panel! :DDD
Apropó! -Későbbiekben a PCI-E 1X-es Xonar DX müxik olyan alaplapban, ahol csak PCI-E 16-8X slotok vannak?

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#3097) dudika10 válasza D®. GeNy@ (#3096) üzenetére


dudika10
veterán

Működik.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3098) D®. GeNy@ válasza dudika10 (#3097) üzenetére


D®. GeNy@
aktív tag

:R

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#3099) Zlin50 válasza shteer (#3086) üzenetére


Zlin50
senior tag

Milyen TV tunerrel?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#3100) shteer válasza Zlin50 (#3099) üzenetére


shteer
titán

adatlapomon meglátod :)

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.