Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) bozont válasza Integra (#3399) üzenetére


bozont
veterán

A kérdés az, hogy az erősítőd milyen minőségben tudja megszólaltatni a fejhallgatód, mert ha ott is jó minőségben akkor arra is kötheted. Ebben az esetben meg tényleg felesleges az STX, bőven elég egy DS vagy D1/DX is.

"...ha fejhallgatóval játszom, akkor van szükségem a térhangzásra."
Remélem itt nem az ilyen Virtual Dolby Surround és társaira gondoltál, mert szerintem borzalmasan belerondít a hangképbe. Én minden ilyesmit egyből kilövök. Anélkül is jól visszaadja nekem a D1 térérzetet. Mondjuk ez gondolom a fejhallgatótól is függ. Mindenesetre nemrég egy jó kis lanparty keretében jól vizsgázott a D1 + Sennheiser HD485 kombóm, CS-ben és CoD2-ben sokszor mentette me ga zéletem hogy időben meghallottam a hátam mögött a lépteket vagy puskaropogást.

[ Szerkesztve ]

(#3402) Integra válasza bozont (#3401) üzenetére


Integra
titán

egy h/k avr355-öm van jelenleg és természetesen jó messze van a géptől a nappaliban..:DDD
játékot alapvetően fejhallgatóval játszom, bad company 2, cs:source és hasonlók. nem full effekteket meg mittomén ilyen turbozást akarok, hanem tiszta 3d hangzást, hogy pontosan tudjam ki merre lapul, mozog, ki van mögöttem. és ehhez értelem szerűen a pc360-at közvetlen a hangkártyába dugnám, vagyis a hangkártya igenis legyen képes ezekhez a játékokhoz a tökéletes térhangzásra és hajtsa is kellően ki a fejhallgatót, hogy a mélyek is tisztán szóljanak.
az, hogy toslink kábellel rádughatom még a receiverre a hangkártyát, csak egy jó plusz, de nem ez az elsődleges. max akkor kell, ha valamiért pc-ről nyomatnék házimozit, de arra van media player.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3403) c41r0^ válasza Integra (#3402) üzenetére


c41r0^
őstag

ebben csak annyit tudok segíteni - már ha 1általán segítség - hogy már egy Xonar D1-el és HD555-tel analógon, CS 1.6-ban (driverben és a játékban mindenféle térbeli effektet, azaz A3D, EAX, Dolby headphone, stb., kikapcsolva) is tökéletesen lehet érzékelni a teret sima stereo beállítás esetén is (mondjuk ebben a HD555 is belesegít, mert a térérzet ebben eleve jól van megoldva), mégpedig olyannyira, hogy sokszor a hang ment meg engem is (aztán jön az "ezt nem hallhattad" duma persze :B )

úgyhogy ha a D1 képes erre, akkor az STX is az lesz szvsz, sőt erre az sztem is overkill, de ugye te tudod, hogy pontosan mire is van szükséged, így ebbe nem szólok bele, meg nem is akarok

egyetértek bozonttal abban is, hogy pl. egy Dolby Headphone szétszedi a hangképet, semmiféle jobb térbeli hangzást nem érsz el vele - lehet, hogy olcsóbb füleseken valóban tapasztalható valami térbeli javulás, ha ez be van kapcsolva, meg az is lehet, hogy a Xonar driverében van rosszul implementálva a Dolby Headphone feature, de a fentieket az én tapasztalatom is alátámasztja

(#3404) bozont válasza Integra (#3402) üzenetére


bozont
veterán

Ebben az esetben a DS-t biztos nem ajánlanám, tapasztalatok szerint fejhallgató mellé nem jó választás. Viszont véleményem szerint egy D1 vagy DX már bőven megfelelne az igényeidnek, saját tapasztalatból mondom. És ezeken már olyan op-amp került a front csatornákhoz ami jól illik a fejhallgatókhoz is [link] (mondjuk ehhez nem értek annyira).
A D2 vagy STX már lehet túlzás lenne, bár a legjobb ugye az lenne, ha ki tudnád őket próbálni.

(#3405) Integra válasza bozont (#3404) üzenetére


Integra
titán

a linked alapján találtam ezt az essence cikket, ahol az stx-szel hasonlítja közben össze, november 3-i cikk.
The major difference is the 7.1 channel analogue audio output instead of the stereo output of the Essence STX.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3406) radi8tor válasza Integra (#3405) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akinek nincs szüksége a PC350-es headsetre, annak szerintem felesleges a Xense.

⭐ Stella

(#3407) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Hali!
Valakinek van tapasztalata Asus Xonar DG-ről?
Árban nekem ez a max egy hangkariér, és kérdezném hogy nekem megfelelne e.
5.1 es rendszerrel használnám, éjszaka meg Fejhallgatóval(2.0). Ez jó lenne nekem?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#3408) shteer válasza Ł-IceRocK-Ł (#3407) üzenetére


shteer
titán

inkább DS-t

..szerintem jónak tűnik

(#3409) schawo válasza Ł-IceRocK-Ł (#3407) üzenetére


schawo
titán

Naná, hogy DG, fejhallgatóra nehogy DS-t vegyél. Fejhallgatótól is függ, de még a DX-nél is jobban járhatsz vele. Fejhallgató+5.1 kombóra per pillanat a messze legjobb ár/érték arányú hangkari.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3410) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Eddig a 2 hozzászóló 2félét javasolt :D

⭐ Stella

(#3411) c41r0^ válasza radi8tor (#3410) üzenetére


c41r0^
őstag

én meg használt D1/DX-et javaslok neki!

3. féle :D

(#3412) schawo válasza c41r0^ (#3411) üzenetére


schawo
titán

ha megondja, milyen fules, es 5.1, csak akkor lehet igazan eldonteni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3413) Ł-IceRocK-Ł válasza schawo (#3412) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Na már 3 féle, de legalább van visszajelzés :D
Am egy Creative Inspire T6160 hoz kellene,(bár nem tudom ez mennyire számít)
Egy sima Genius ócsó fejhallgatóhoz kell. Az meg csak azért van hogy este ne zavarjam a családot a csatatéri, meg a különböző hangokkal.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#3414) c41r0^ válasza Ł-IceRocK-Ł (#3413) üzenetére


c41r0^
őstag

ez esetben DG bőven elég 8K körül újan (ha hasonló árban találsz használt D1/DX-et, akkor azt)

de ha jobb alaplapi kodeked van (pl. ALC889), akkor nem igazán fogod kihallani a különbséget, mert a hangfal/füles lesz a szűk keresztmetszet

[ Szerkesztve ]

(#3415) Ł-IceRocK-Ł válasza c41r0^ (#3414) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Az igazat megvallva, ilyen téren nem vagyok naprakész. A mostani alaplaon realtek cucc van, az elég szar... de azt hiszem a leendő Asrock alaplapon is 7.1 es realtek van.
A hangkodek hiba miatt is akarom majd cserélni, és szerintem az asrock féle realtek sem lessz jó...

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#3416) schawo válasza Ł-IceRocK-Ł (#3415) üzenetére


schawo
titán

A Realtek kodekekre építve pl a Giga elég jó hangkártyákat szokott integrálni ALC889A néven, vagy az ASUS ALC1200 néven futó megoldásai is általában jól sikerülnek. Szóval a Realtek nem rossz ómen. Attól függ milyen lapod van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3417) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Nem rég újra raktam a gépemet és azóta nem tudom az erősítőn állítani a hangzás módokat egy Asus Xonar DS em van a legújabb drivert szedtem le a honlapról! Újítottak valamit az Asus-sok? Mert eddig nem volt hasonló problémám!
Verzió 7.12.8.1792- Verzió 7.12.8.1780-nál fent áll a probléma!

(#3418) Mustármag válasza Mustármag (#3417) üzenetére


Mustármag
őstag

Verzió 7.12.8.1777-nál a hiba megszűnik mi okozhatja ezt??

(#3419) kopidoo válasza Mustármag (#3418) üzenetére


kopidoo
senior tag

Az lehetett a gond, hogy magas volt a mintavételezési frekvencia. 96kHz, vagy 192kHz mellett szerintem nem minden erősítő tudja használni a saját DSP hangzásokat. Pl. az én yamahám 96kHz-en nem tudja.

(#3420) nyunyu


nyunyu
félisten

Gondolkozom a meglevo hangkartya+erosito kombomat lecserelni egy ujra, aztan elokerult a Xonar DX, mint alternativa.

Jol latom, hogy pont az ingyenes licenszu dts interactive enkodert hagytak le belole, es csak a joval kisebb bitrataju, penzes Dolby Digital Live-ot tamogatja? :(

(Mostani, 10 eves erositomhoz pont jo lenne a DDL, de pont azert cserelem le, mert nem tudja a dts-t...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3421) Jugar


Jugar
tag

Sziasztok!

Genius 1255A sztereo hanfalat használok. A kérdésem az lenne, hogy nekem GA-MA770-UD3 (rev. 2.0) alaplapom van, és ezen 8 csatornás HD hang van alapból. Érdemes esetleg beruháznom egy Asus Xonar DX hangkártyára, vagy nem lesz észrevehető, vagy nagy különbség?

(#3422) schawo válasza nyunyu (#3420) üzenetére


schawo
titán

Ha DTSI hangkártya kell, akkor arra ott a Xonar DS, ami még olcsóbb is.
Ha meg olcsó DDL, akkor arra ott a Xonar DG.

Ha meg olyan kéne, ami mindkettőt tudja, akkor arra létezik D2X :)

@(#3421) Jugar: Is is. Mindenképpen fogsz tapasztalni némi hangzásbeli javulást. Kicsit olcsóbb, de hasonlóan jó alternatíva lehet a DS vagy a DG. DX-re akkor váltanék, ha a jövőben terveznék még ennél is jobb hangfalakat venni, mert akkor már a forráskérdés meg van oldva.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3423) dudika10 válasza schawo (#3422) üzenetére


dudika10
veterán

Nem tudja a DG a DDL-t ha jól emlékszem.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3424) schawo válasza dudika10 (#3423) üzenetére


schawo
titán

Hehe, valóban lespórolták róla a DDL-t (ami tulajdonképpen nem is gáz), de DH van benne. kösz a kiegészítést. :R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3425) nyunyu válasza schawo (#3422) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez a Xonar DS miben lenne elorelepes az 5 eves Au4-emhez kepest?

Legalabb hardveresen tolja a dtsi-t, vagy ez is szoftveresen szamolja, mint a Creative kartyai?

Egy jovoallo kartyat szeretnek, jo lenne ha PCI-E-s lenne.
Mivel az uj erositokon egyre ritkabb az 5.1 analog bemenet, jo lenne ha digitalis kabelen nem csak filmnezeskor tudna tudna attolni a kartya az 5.1-et.

DDL-nek egy nagy baja van: tul kicsi bitratat hasznal (max 640kbit lehet, ez oszlik meg 5.1 csatornara), mig a dtsi ennek a duplajaval garazdalkodik.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3426) schawo válasza nyunyu (#3425) üzenetére


schawo
titán

Óóó, szoftveres. A mai sokmagos CPU-k korában a hardveres számolgatásnak eléggé leáldozott. Au4? Talán kicsivel jobb analóg hangminőség. Meg jobb drivertámogatás.

Ha Au4 van, és csak DTS-re akarod használni, valamint semmi bajod nincs a driverekkel, akkor semmi értelmét nem látom váltani.

Au4-en van DTS interconnect?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3427) c41r0^ válasza nyunyu (#3425) üzenetére


c41r0^
őstag

már előbb is akartam neked írni ezzel kapcsolatban, de inkább mégsem tettem meg, azonban mostmár mégiscsak megteszem: nem kötekedésképpen, de mire nem elég egy otthonra megfizethető házimozi rendszer esetében a DDL? szerintem ember a talpán, aki a DTS és DDL közötti különbséget kihallja egy otthoni házimozi rendszeren...

szvsz csak egy esetben indokolt a váltás, ha az általad nézett hordozók már nem tartalmaznak DD hangsávot

persze ez az én véleményem, de gondoltam, megosztom, lehet, hogy nincs igazam...

(#3428) kopidoo válasza c41r0^ (#3427) üzenetére


kopidoo
senior tag

Én már csak mosolygok a DD vs. DTS kérdésen. Bitrátából nem lehet egyenesen következtetni a hangra. Más-más tömörítési eljárást használnak. Egy 1.4Mbites DTS nem 3.5x jobb mint egy 448kbites DD.

(#3429) Mustármag válasza kopidoo (#3419) üzenetére


Mustármag
őstag

Üdv.

Igen, nálam is ez a probléma! Néhány óra állítgatás után vettem észre hogy 192kHz-nem lehet állítani.96kHz-n vagy annál lejjebb simán megy!

Arra lenék még kíváncsi hogy mit jelentenek a PCM és a DSP rövidítések?

(#3430) Racer77


Racer77
tag

Sziasztok, van egy xonar D1es kártyám a kérdésem az lenne ,hogy szerintetek a nyáklapon lévő spdfi outra rálehetne kötni digitális coaxot?

(#3431) yolan válasza Mustármag (#3429) üzenetére


yolan
őstag

PCM
DSP

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#3432) terror


terror
tag

Hi! Én is le akarom cserélni az X-Fi Xtreme Gamer hangkárrtyámat egy ASUS xonart-ra.
Csakhogy, én csak zenehallgatásra használnám, főleg mp3. Majdnem mindíg sima 2.0-ás stereo fülessel hallgatom a zenét közvetlenül a hangkarira csatlakoztatva. Nekem az x-fi is sokszor halk volt. És olvastam itt a fórumon, hogy valakinek a xonar még halkabbnak tűnt. Eddig D1 vagy Dx-en gondolkodtam, de mostanában tűnt fel a "ASUS XONAR DG a headphone amp" ami elvileg kapott egy fejhallgató erősítő chipet. Van valakinek ilyen? Valóban jól erősít a fejhallgató kimenete?
Viszont ahogy nézem itt nagy ellentmondások vannak a D1 és DG adattáblája szerint.
D1 -nek Front output: 116dB (max 192khz/24bit) ASUS AV100 chip
DG -nek Front output: 105dB (max 96khz/24bit) CMI 8786 chip

Vagyis, hogy a beépített erősítős (DG) elvileg kisebb hangnyomásra képes mint a nem erősítős?

Mennyit számít zene hallgatásnál, hogy 96khz vagy 192khz-et tud a kártya? Vagy ez inkább valóban csak gamer-ekenek való, de zenéhez inkább a D1 vagy DX a szebb hangú?

[ Szerkesztve ]

ThunderDome, TerrorDrome, HardCoreGabba, HardCoreTechno, bembelterror.de, www.rotterdamterrorcorps.com

(#3433) schawo válasza terror (#3432) üzenetére


schawo
titán

Nem, az nem a kimeneti hangnyomás, hiszen azt a füles hozza létre, és a félreértések elkerülése végett mindig odaírják, hogy SPL (sound pressure level). Az a szám, amiről beszélsz, az a Xonar vonali (tehát erősítetlen) kimenetének elméleti maximum dinamikatartománya. A DG-nek van füles erősítője, és hangosabban fog rajta szólni a füles.

A kHz-eknek sincs semmi jelentősége, soha nem fogsz 192kHz-es felvétellel találkozni.
A D1 és a DX ugyanaz a hangkártya csak az egyik PCI másik PCI-e csatolófelülettel.

DG-t vegyél füleshez, vagy ha többet akarsz rá költeni akkor Audiotrak HD2-t innen.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3434) terror válasza schawo (#3433) üzenetére


terror
tag

Bocsi elírtam az utolsó kérdést. Konkrétan azt akartam kérdezni, hogy a D1 (DX) vagy a DG a szebb hangban főleg zenehallgatásnál?
De ezekszerint mindegy.

ThunderDome, TerrorDrome, HardCoreGabba, HardCoreTechno, bembelterror.de, www.rotterdamterrorcorps.com

(#3435) schawo válasza terror (#3434) üzenetére


schawo
titán

A DX valamivel jobb minőséget kínál, de nem eget rengető a különbség. Fülessel viszont a DG-t érdemes választani. Milyen füles egyébként?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3436) Alpee


Alpee
aktív tag

Sziasztok!

Nekem még mindig nem elég világos ez a DTS vs. DDL dolog :( . Jól értem, hogy csak akkor van jelentősége, ha az S/PDIF (digitális) kimenetet használja valaki :F , ha meg az analóg kimeneteket, akkor meg mindegy :F
Javítsatok ki ha tévedek...

(#3437) schawo válasza Alpee (#3436) üzenetére


schawo
titán

:K

Analógot a lejátszó szoftver dekódolja, az nem nagy szám.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3438) Alpee válasza schawo (#3437) üzenetére


Alpee
aktív tag

Köszi a megerősítést :R . Akkor azt hiszem beruházok egyre :K . DS - DG között vacilálok. Genius SW HF 5000-est használnék rajta, digitális kimenetet nem használnám. Van egy Sennheiser HD 205-ösöm is, de nagyon ritkán használom.
Inkább a DS fele hajlanék. Szerintetek :F

(#3439) bozont válasza Alpee (#3438) üzenetére


bozont
veterán

A fejhallgató miatt a DG-t ajánlom inkább, még ha ritkán is használod.

(#3440) schawo válasza bozont (#3439) üzenetére


schawo
titán

Én nem ismerem pontosan a DG-t, még nem láttam róla PH fórumon semmyilen véleményt első kézből, de itt van egy teszt, amit érdemes elolvasni:

Xonar DG vs Xonar Xense vs Realtek 892

szerk: ez inkább Alpee-nak ment volna

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3441) d.beni


d.beni
aktív tag

hello!
ez a hangkártya jó logitech z 5500-as rendszerhez? Asus Xonar DX/XD 7.1 PCI-E
illetve sima zöld sárga fekete kábellel lehet összekötni a hangkártyát a rendszerrel vagy más kábel kell ehhez a hangkártyához? köszi előre is a segitséget!

(#3442) Alpee válasza schawo (#3440) üzenetére


Alpee
aktív tag

Háát... eszerint nem nagy dobás... :( [link]
Nekem az alaplapon egy ALC889A muzsikál. Mostmár kezdek kételkedni, hogy hallható lesz-e egyáltalán valami különbség hangzásban a DG-vel... :O
Egyáltalán megéri-e váltani diszkrét hangkarira ezekkel a hangcuccokkal :F (Genius HF 5000, Sennh. HD 205).

Vélemények...?

(#3443) shteer válasza d.beni (#3441) üzenetére


shteer
titán

z5500-ast miért nem digitálisan kötöd össze a géppel?

..szerintem jónak tűnik

(#3444) bozont válasza Alpee (#3442) üzenetére


bozont
veterán

Nem tűnik valami színvonalas tesztnek. Eleve a Dolby Headphone szerintem csak ront a hangképen, mintsem javítana (és bárkit kérdeztem eddig az ismerőseim mindenki ugyanezen a véleményen volt) és azt sem értem pontosan mit szerencsétlenkedtek a subwoofer vágási frekijével, egyszerűen csak ki kellett volna kapcsolni.
Nekem ugyan D1 van, de már a Genius 3600-as szettel is jelentősen jobban szólt az alaplapinál, a Sennheiser HD485 fejhallgatóval meg még inkább kijön a különbség.
Abban a tesztben amit schawo linkelt alaposabban kitesztelik, ráadásul több ember is részt vesz a vaktesztben.

(#3445) PuMbA válasza Alpee (#3442) üzenetére


PuMbA
titán

"Egyáltalán megéri-e váltani diszkrét hangkarira ezekkel a hangcuccokkal :F (Genius HF 5000, Sennh. HD 205)."

Szerintem nem.

(#3446) schawo válasza Alpee (#3442) üzenetére


schawo
titán

Hát ezen tesztért kár volt nekik billentyűzetet ragadni. Szakértelem és értelem hiányának teljes spektrumát sikerült felvonultatniuk.

Szerintem igen, megéri váltani. A Dg-t annyira olcsón adják, hogy az már felháborító. Korábban a 10-15k-s kártyákra még én is nemet mondtam volna, de amikor az ASUS 6k-ért odaad egy jó minőségű kártyát, azóta nem kérdés szvsz. Ráadásul ezt viheted a következő alaplapodba is, nem kell nézegetni, hogy mit integráltak rá, és nem kell azért többet kiadni a következő lapért, hogy normális kártya legyen rajta. Én pl. legalább 6-8k-val többet fizettem az alaplapomért 3 éve, mert normális integráltat akartam.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3447) PuMbA válasza schawo (#3446) üzenetére


PuMbA
titán

"Ráadásul ezt viheted a következő alaplapodba is, nem kell nézegetni, hogy mit integráltak rá, és nem kell azért többet kiadni a következő lapért, hogy normális kártya legyen rajta."

:K Akkor én is igent mondok.

(#3448) Alpee válasza schawo (#3446) üzenetére


Alpee
aktív tag

Sajnos nálunkfele nem vesztegetik 6K-ért a DG-t, inkább 8 - 8,5K, ráadásul nincs is készleten :( DS viszont van készleten két helyen is... ezért is hajlottam inkább a DS-re...

(#3449) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Üdv!

Nemrég vettem egy Xonar DG hangkártyát, és az lenne a kérdésem, hogy mi az/ mik azok a beállítások amiket alkalmaznom kéne játékokhoz ? A hangkártya mellett természetesen van hangrendszer is, pontosabban Logitech X-540. Szóval aki tud segíteni, hogy hogyan kéne beállítani az segítsen. :F

PS4

(#3450) schawo válasza mrhitoshi (#3449) üzenetére


schawo
titán

Miért? Mi az ami nem megy?

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.