Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) pentium4 válasza dudika10 (#3149) üzenetére


pentium4
senior tag

de hát azt hogy? ha az oplay küldi a képet hdmi n a plazmára akkor hogy a fenébe varázsoljam a hangot a gépre?

P4

(#3152) dudika10 válasza pentium4 (#3151) üzenetére


dudika10
veterán

Neem, a PC küldi a képet a plazmára.
Pont azt nem értem miért akarsz beiktatni egy oplay-t. :B
szerk.: olvasás, itt a válasz két hozzászólással feljebb.
De akkor meg egy távirányítóra van szükséged a számítógéphez és meg van oldva. :N
Sokkal jobb/egyszerűbb/olcsóbb megoldások is vannak mint egy médiaplayer közbeiktatása.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3153) c41r0^ válasza pentium4 (#3150) üzenetére


c41r0^
őstag

ahogy dudika10 is írja, a TV a képmegjelenítő (1920x1080@24Hz-en), a médialejátszó (pl. MPC-HC) a képet a TV-re továbbítja a VGA-ról HDMI-n (a kép u.olyan szép lesz, mint az O!Play-ről), a PC-re analóg módon kötött 5.1-en meg jönne a hang a D2-ből egy AC3 Filter segítségével (sőt, az sem létszükséglet, mert az MPC-HC lejátsza a DD és DTS hangsávokat a beépített kodeke segítségével is), nekem is így van megvalósítva

ez a leg1szerűbb és legolcsóbb megvalósítás, hátránya (vagy akár megvalósíthatatlan) csak akkor van, ha hosszú HDMI kábel kell, mert a TV messze van a géptől, mert 10m-es kábelnél hosszabbhoz már repeater kell, és a hosszú HDMI kábel sem olcsó

az más kérdés, hogy nem tudod a gép médialejátszó szoftverét távirányítóval állítani ebben az esetben és valóban nem a legkomfortosabb - pontosabban meg lehet ezt is oldani, ha pl. az XBMC-t használod külön, amihez lehet távirányítót illeszteni, persze ehhez kell vevő is a PC oldalon, persze macerás a távirányító beállítása, valamint az is macera, hogy akkor pl. egy XBMC-s Linux oprendszert kellhet filmnézéskor bootolni, mert akár másik partícióra is fel lehet tolni egy csak XBMC-hez használatos Linuxot

de ha a Win alatt feltelepíted az XBMC-t, akkor ahhoz is lehet távirányítót venni, azt nemtom, hogy a többi médialejátszóval is együtt tud-e működni egy ilyen PC-hez illeszthető táv

[ Szerkesztve ]

(#3154) pentium4 válasza dudika10 (#3152) üzenetére


pentium4
senior tag

és akkor milyen távirányítót ajánlasz??
hogy miért akarok közbeiktatni?
hát tudod ez olyan mint az uj ford focus reklám:
családi autónak akarja: nem
sportra? nem
egyáltalán használnám ön? nem, de kell nekem!!!! :D:D:D:D:DDD
értsd jól, nem azért akarok venni, mert van felesleges van pénzem, csak mindig is akartam mert tök jó dolognak tartom, persze már vagy 2 éve akarok :D

P4

[ Szerkesztve ]

(#3155) dudika10 válasza pentium4 (#3154) üzenetére


dudika10
veterán

Hát ehhez sajnos nem nagyon értek, Logitechnek vannak multifunkciós programozható távirányítói ha jól emlékszem például amivel ki lehet váltani akár az összes távirányítót a lakásban Biztos van ennek is topikja, ezt már úgyis szétoffoltuk. :)

Persze, jó dolog, mert nem kell bekábelezni a lakást HDMI kábellel, nem kell egy szobában legyen a géppel, nem fogyaszt annyit ... de ha van egyszerűbb, olcsóbb és célravezetőbb megoldás akkor miért bonyolítsa az ember túl? :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3156) #72042496 válasza dudika10 (#3155) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az itten van-e. :)

(#3157) pentium4 válasza c41r0^ (#3153) üzenetére


pentium4
senior tag

figy nekem is igy van megoldva de nem jót mondasz!!
vettem amcsiból egy HDMS/DVI kábelt, mert onna szerzek be cuccokat, lásd aláirásom!
[link] ezt vettem meg poton 4k ért, 1 éve valamivel jobb volt az árfolyam, de most is 5-6k kb, tudom hogy itthon egy sima szar méterest veszel ennyiért, de ez amcsi olcsóság van, ez a kábel kb olyan vastag mint a nagyujjam, 24AWG vastag, perzse ennél lehet vastagabbat is venni az a 28as, az a topp, 26osba van 20 meg 25méteres is és nem kell semmi jelerősitő, mert anynira jó a minősége hogy nagyon minimális a veszteség!!, van ez a 10 méteres nekem, fentvan egy gom player mert sztem az mpc-HC egy kaki, de ez csak az én véleményem, meg fentvan még egy ccp kodek pack és enyi, 30mbit/s bitrátáju hd film is akadás nélkül megy és full a minőség a tv, de ugye ottvan a rohangálás a hang meg pause miatt!
ez a linuxos megoldás is kaki, ez a túlbonyolítás köbe :D

P4

(#3158) pentium4 válasza pentium4 (#3157) üzenetére


pentium4
senior tag

vagyis bocsánat, minnél ksiebb a szám annál vastagabb, szal a 22AWG-s kábel a legjobb ebből 30 méterest is árulnak!

P4

(#3159) kopidoo válasza dudika10 (#3138) üzenetére


kopidoo
senior tag

Működik, de csak és kizárólag 2 csatornás PCM formátumban játssza le.
Fogadjátok el!
Itt egy link, ahol fellelhető a magyarázat és néhány esetleges megoldás a problémára.

(#3160) pentium4 válasza kopidoo (#3159) üzenetére


pentium4
senior tag

hát de szar már, az embernek van egy jó hang karija és úgymond nem tudja kihasználni, mert lebutítja amit nem kéne, király!

P4

(#3161) Visormail válasza pentium4 (#3157) üzenetére


Visormail
addikt

A hang miatt mi a rákér kell rohangálni? Nehogymár a hangfalszettednek nincs távirányítója?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#3162) pentium4 válasza Visormail (#3161) üzenetére


pentium4
senior tag

igen nincs távkapcsija mivel van vagy 4éves és akkor még ilyenek voltak!

P4

(#3163) cszn


cszn
őstag

Sziasztok!
Most láttam meg hogy van saját asus hangkártya topik. Máshol már kérdeztem, de nem teljesen jutottunk dűlőre. Szóval Xonar DX-nél van lehetőség arra, hogy az előlapi kivezetést és a hátsó front speaker kivezetést egyszerre lehessen használni vagy kizárja a kettő egymást?
Köszi előre is. :R

(#3164) #05364992 válasza cszn (#3163) üzenetére


#05364992
törölt tag

Tudtommal vagy frontpanel, vagy hátsó kivezetés. Én még nem láttam megoldást arra hogy a kettő együtt menjen.

(#3165) cszn válasza #05364992 (#3164) üzenetére


cszn
őstag

Igen, sajnos sejtettem, hogy így lesz. Azért érdekes, hogy alaplapi integráltnál simán lehet...
Köszi! :R

(#3166) sirfer


sirfer
aktív tag

Sziasztok,

ASUS Xonar HDAVI 1.3-as kártyám van, ami HDMI-vel van az erősítőmhöz kötve .(képet és hangot is visz) A HTPC-n Windows 7 64 bit Ultimate van. Az a gondom,hogy a beállító software-ben csak Dolby Digital-t, vagy DTS-t tudok választani, 7.1-es rendszerhez. Nincs vmi olyan beállítás, ahol a kártya kiválasztja a hangforássból a megfelelő kódolást? Elég gagyi, ha mindig állítgatni kell.

Complete Dolby True HD & DTS Master Audio support elvileg, de ilyen tartalmak lejátszásakor az erősítőm nem kapcsolt ált ezekbe a módokba.

Mi lehet a gond, illetve van-e megoldás a fenti kérdésre?

(#3167) kopidoo válasza sirfer (#3166) üzenetére


kopidoo
senior tag

Elméletileg ha kódolt jelet észlel a kártya, akkor nem nyúl hozzá, bármire is legyen állítva. Tehát lehet DTSconnect beállítva, ha AC3 a forrás, akkor azt érintetlenül küldi tovább. A HD hangoknál, meg szerintem lejátszó szoftver kérdése a dolog. Ha az erősítő képes dekódolni a HD forrást, akkor a lejátszóban a filtereket úgy állítsd be, hogy csak küldje ki a nyers jelet, ne nyúljon hozzá.

(#3168) sirfer válasza kopidoo (#3167) üzenetére


sirfer
aktív tag

Ok, köszi,próbálom.
Az volt a gond, hogy ha Dolby-ra állítom és DTS-t játszok le, akkor is dolby jel megy ki, mivel az erősítőm azt írja ki. Ha DTS-re, akkor ugyanaz,csak fordítva. Ha simán, akkor PCM hangnak fogja fel az erősítő. A HDMI-t máshogy nem tudom beállítani, vagy külön a digitálison szedem le, abban viszont nincs meg minden egyéb formátum. Az lenne a lényeg,hogy nem kelljen állítgatnom.

(#3169) szika87


szika87
aktív tag

Sziasztok!
A következő a gondom nem rég vettem egy asus xonar Dx hangkártyát.alaplapi ugyebár biosba letiltva,kártya bent.először a gyári Cd szoftvert tettem rá és mikor elkezdtem állítani a dolgokat az audio centerben, akkor kattant egyet (tudom a relék) viszont azonnal meg főtt a gép utána.Aztán paff leállította a számítógépet majd magátol újra bekapcsolt.Oké régi driver leszedni,legújabbat feltenni.Pár napig nem volt gond majd most megint elő-elő jön ha pl cod4-ezek vagy néha zene közben.A jelenség mindig ugyanaz kattanás gép lefő,ha nem kapcsolja le a gépet akkor reset,újraindul majd magától kikapcsol a gép és vissza...???!!!???
Oké mondom lehet a táp nem bírja el kikapom a videokártyát hadd menjen alaplapi videokariról..a jelenség ígyis eljön néha érthetetlen módon,szóval nem energiaellátás baja van.Igen jól összevan dugva,igen próbáltam hogy a windows hangokon belül is beállítottam azonos jelszintre,legvégső esetben levettem 16bit 44100 Hz-re de sajnos így sem oldódott meg a cod4 pl továbbra is fagyogat és néha a zene is.Ugyan ritkán jelentkezik ez a dolog de mégis zavar hogy mitől lehet mert ez így nem jó.
Windows 7 home prémium van a gépben.

We are here for a good time, not a long time.

(#3170) shteer válasza szika87 (#3169) üzenetére


shteer
titán

ez nem a hangkártyától van

..szerintem jónak tűnik

(#3171) kopidoo válasza sirfer (#3168) üzenetére


kopidoo
senior tag

Próbáld ki HDMI módban:
Audio Channel: 8 channel
Audio Format: PCM 192kHz
HDMI out: 7.1 speakers
A control centerben meg legyen a hangszórók beállítva. Így elméletileg működnie kéne a HD hang lejátszásnak. Ja meg a lejátszó progiban is a HDMI-t válaszd ki.
A sima DD és DTS hangoknál pedig a digitális kimenetet válaszd ki.

(#3172) sirfer válasza kopidoo (#3171) üzenetére


sirfer
aktív tag

Ok, próbálom,köszönöm :R

(#3173) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok !

Azt szeretném kérdezni hogy hogyan tudom beállítani a Xonar D1 hangkártyámon hogy ne 3/2-ben szóljon hanem 3/2+1 -ben szóljon.
Esetleg telepítsek vmilyen koceket vagy vmi beállítás lesz a ludas?

A válaszokat előre is köszönöm. :R

Üdv: Attila

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#3174) kopidoo válasza lucky07 (#3173) üzenetére


kopidoo
senior tag

A flexbass-t kapcsold be. Filmlejátszás esetén ha kodeket használsz, akkor figyelj, hogy a sub csatornát külön kezelje.

(#3175) lucky07 válasza kopidoo (#3174) üzenetére


lucky07
aktív tag

Köszönöm a választ igen be van kapcsolva a flexbass,de változatlan .
Egyébként win7/64 használok milyen kodekkel tudnám ezt megoldani?
Vagy milyen beállításon változtassak? :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#3176) kopidoo válasza lucky07 (#3175) üzenetére


kopidoo
senior tag

Pl. AC3 filter. Tudni kéne, hogy milyen programot használsz, milyen hangrendszert, esetleg a center/sub nincs-e felcserélve.

(#3177) hocsa


hocsa
csendes tag

Sziasztok
Szeretnék venni egy Asus Xonar DX kártyát és rákötni egy Onkyo 508as erősítőre.Akkor elvileg mindent amit pcén elindítok meglesz az 5.1es lekeverés.Vagy van egy alaplapi integrált hangkarim,aminek van s/pdif kimenete,amit ha összekötök az erőlködővel,akkor csak továbbítja a jelet a hangkártya és az erősítő keveri le.Ez igaz?Meik a jobb megoldás a hanminőség terén?

(#3178) c41r0^ válasza hocsa (#3177) üzenetére


c41r0^
őstag

kétféle mód van:

1.,a passthrough (PCM), itt a koax/optikai kábelen, SPDIF csatin keresztül a digitális jel elmegy az erősítőig változatlanul, majd az erősítő a jelfolyamot automatikusan érzékelve és azonosítva feldolgozza azt. Ez a módszer az integrált hangkártyával ugyanolyan eredményt fog hozni, mint egy másik, drágábbal - kivéve, ha az integrált valami zajt összeszed az alaplapról. Filmeknél kimegy az 5.1-es AC3 és DTS hangsáv így PC-ről az AC3 kodek segítségével, de a játékok csak stereoban fognak kimenni PCM jelként, persze azt lehet (sőt biztos), hogy az erősítőd a digitálisan fogadott stereo jelet fel tudja keverni 5.1-re, de ez csak virtuális 5.1 lesz ebben az esetben.

Tehát ha játékoknál nem kell az 5.1, vagy elég az erősítőd által nyújtott virtuális 5.1 ilyen esetekre, akkor elég az integrált hangkártya erre a célra. A hangminőség ugyanaz lesz integrálttal PCM módban, mintha egy Xonart használnál PCM módban (egészen pontosan teljesen mindegy a hangkártya, hiszen a digitális jel átalakítás nélkül egészen az erősítőig megy, ahol majd az erősítő dolgozza fel azt és annak DAC-je alakítja át analóggá a jelet, tehát a hangminőség az erősítő DAC-jétől függ) - hacsak nem szed össze valami zajt az integrált hangkártya, mint írtam előbb. Először mindenképpen integrálttal próbáld meg.

2., DDLive vagy DTS módban digitális kimeneten (ezt tudja a Xonar) a kártya alakítja át a jelet on-the-fly, azaz keveri fel a pl. digitális stereo jelet digitális 5.1-re, majd így megy ki az erősítőre (amit viszont DD vagy DTS fogadás módra kell állítani) így játékok alatt is lehet a kártya által generált 5.1-es hangzás, ami ki tudja jobb-e, mint az erősítőd virtual 5.1-e, de ha mindenképp ez a funkció kell, akkor pl. egy Xonar jó választás.

megjegyzés: ha választani kéne hangminőség terén, hogy a pl. 5.1-es hangot analóg módon továbbítanád egy Xonar DX vagy akár egy háromszor annyiba kerülő D2 hangkártya kimenetéről (PC-s hangcuccra, analóg erősítőre, stb.), vagy pedig digitálisan egy integrált hangkártya segítségével az Onkyo-ba, akkor az Onkyo-val érnél el jobb eredményt, mert egy ~90.000 ft-os erősítőbe sokkal jobb DAC van, mint egy Xonar hangkártyában

tehát röviden: használd az integrált hk-val az erősítőt és a zsebedben marad a hk ára

(#3179) hocsa válasza c41r0^ (#3178) üzenetére


hocsa
csendes tag

Köszi a gyors választ,mindenképp ezt próbálom meg elsőként.Az eredményt megírom majd.:)

(#3180) lucky07 válasza kopidoo (#3176) üzenetére


lucky07
aktív tag

Milyen programra gondolsz?
Lejátszó?
Van wmp meg a média player aminek az ikonján az van,hogy 321 most nem jut eszembe hogy melyik az.
Ő az erősítő: http://www.dealtime.co.uk/xPF-Sony-STR-DE875
Ő pedig 5.1 ben: https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=5004

:R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#3181) hocsa válasza c41r0^ (#3178) üzenetére


hocsa
csendes tag

Még egy kérdés,ezen az s/pdif kimeneten van optikai meg koaxiális is.Melyik a jobb és ez az s/pdif optikai kimenet ugyanolyan mint egy sima optikai kimenet?

(#3182) bozont válasza c41r0^ (#3178) üzenetére


bozont
veterán

"...így játékok alatt is lehet a kártya által generált 5.1-es hangzás, ami ki tudja jobb-e, mint az erősítőd virtual 5.1-e,.."

Naná, hogy jobb mert úgy tényleg 5.1-ben szól a játék (már ami tud olyat), viszont ha az erősítővel keverteted fel, az nem lesz valódi 5.1 és hangminőség terén sem olyan sokkal jobb, vagy nincs is különbség ha belépőszintű rendszerről beszélünk. Az enyémen sem lehet semmi különbséget észrevenni, szóval tökéletes a DDLive játékra.

(#3181) hocsa

Bármelyik kimenet ugyanolyan jó a kettő közül, bár a hozzáértők szerint a koax annyival jobb hogy olcsóbban kapsz hozzá jó minőségű kábelt mint optikaihoz (lehet kapni olyan 3-4k Ft-os koax kábelt ami kb 10k-s optikainak felel meg).

[ Szerkesztve ]

(#3183) yolan


yolan
őstag

Sziasztok!

A pci-s d1 és a pci-e-os dx között van olyan eltérés, amit a másféle csatlakozófelület generál?
Illetve a dx-en ugye van egy külön chip ami a pci-e támogatást biztosítja?
Melyiket érdemesebb megvenni? Megéri-e a plusz pár ezer forintot csak a modernebb csatlakozó felület, amennyiben nincs eltérés?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#3184) dudika10 válasza yolan (#3183) üzenetére


dudika10
veterán

Csatolófelület, ez miatt szükséges chip, és egy floppy tápcsatlakozó.
Ennyiben tér el a DX a D1-től.
Amelyiket jobban el tudod helyezni azt vedd, egyes alaplapokon nagyon elcseszik a pci-e foglalatokat például.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3185) yolan válasza dudika10 (#3184) üzenetére


yolan
őstag

Elhelyezési problémáim nincsenek, viszont csak a pci-e csati miatt nincs kedvem többet fizetni.
A flopi tápcsatira miért volt szükség? Ennyivel megemelné a plusz chip a tdp-jét?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#3186) dudika10 válasza yolan (#3185) üzenetére


dudika10
veterán

A foglalat helyett onnan veszi az áramot.
Ennyivel drágább volna a DX? Amikor utoljára néztem még kb azonos áron voltak.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3187) yolan válasza dudika10 (#3186) üzenetére


yolan
őstag

Aha, értem.
Bolti árak között 2-3k körül van a különbség, nekem 12-ért sikerült pár hetet használt d1-et szereznem.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#3188) kopidoo válasza lucky07 (#3180) üzenetére


kopidoo
senior tag

Digitális összeköttetés esetén: Ha filmezel, akkor a filtert állítsd spdif passthrough-ra. Így a DD és DTS jelet küldi tovább. Ezzel nem lesz gond. Ha viszont így sincs hang a mélysugárzóból, akkor az erősítőn van elállítva a dolog. Ellenőrizd, hogy ott jól van-e beállítva.
Analógban meg úgy állítsd be a filtert, hogy mind a 6 csatorna aktív legyen.
Ez pl a mediaplayer hc belső kodeke:

Az ac3 filter beállításhoz meg ITT egy jó kis cikk!

[ Szerkesztve ]

(#3189) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Az már a könyökömön jön, ki hogy az ilyen hangkártyák jobbak mint az integrált hangkártyák, de egy 15k-s és egy 30k-s modell közt van annyi különbség hangzásban, h egy halandó ember számára (mint én akinek nem a legérzékenyebb a hallása :) ) megérje a különbséget? :DD

(#3190) dudika10 válasza prime_adam (#3189) üzenetére


dudika10
veterán

Az attól függ milyen hangrendszeren szeretnéd hallgatni és milyen forrásból.
Ha high-end rendszert építesz akkor van különbség, egyébként nem igazán.
De a mai integrált chipek is elég jók már, egyáltalán nem biztos, hogy adott hangrendszerhez megéri megvenni akár a 10k-st is ha van egy jó integráltja az embernek. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3191) kopidoo válasza prime_adam (#3189) üzenetére


kopidoo
senior tag

Digiten nincs, analógban van.
Olcsóbb hangrendszeren nincs, drágán van.
Olcsóbbik kártya: olcsóbb hangrendszer + digit vagy analóg kimenet (drága hangrendszer vagy komolyabb DAC esetén is ha digit a kimenet)
Drágább kártya: drága hangrendszer + analóg kimenet

szerintem

[ Szerkesztve ]

(#3192) David89


David89
tag

üdv!

azt szeretném megkérdezni, hogy a xonar u1 tudásilag hogyan viszonyul a dx/d1hez? usb csatlakozása miatt praktikusabb lenne használni, és még a notira is rá lehetne dugni. Egy 2.1es rendszert kellene kiszolgálnia (valszeg Genius sw 2.1 3000)

vagy érdemesebb venni a kártyás megoldást?

(#3193) dudika10 válasza David89 (#3192) üzenetére


dudika10
veterán

A kártyás megoldás minősége értelem szerűen jobb, de egy U1 is elég jó minőségű.
Ha USB-st szeretnél túl sok választási lehetőséged nincs. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3194) p87


p87
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék majd venni egy Xonar DX hangkártyát és az lenne a kérdésem, hogy hibátlanul működne PCI-e x16 foglalatban? Takarásban van az egyetlen x1 foglalat.

Köszi!

(#3195) dudika10 válasza p87 (#3194) üzenetére


dudika10
veterán

A pci-e foglalatok visszafele kompatibilisek egymással. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3196) p87 válasza dudika10 (#3195) üzenetére


p87
senior tag

Köszi!
Gondoltam én, hogy jó lesz, de mondom megkérdezem biztosra.

Egyébként muszáj már venni egy jó kis kártyát mert ez az alaplapi realtek nem az igazi.
Nemrég építettem egy TPA6120-as fejhallgató erősítőt és ahoz illik komolyabb kártyát használni.

(#3197) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Mi lehet az oka annak, hogy a böngészőkben megnyitott videók csak az első 2 hangszórón + mélynyomón játszódnak le az 5.1-es rendszeremen, míg a videó és zenelejátszóban megnyitok bármit, akkor az szól mind a 6 hangfalon? (nyilván csak akkor 5.1-ben, ha 5.1-es a hangsáv, de minden szól 6 hangfalon, az mp3-ak is.) Korábban a youtube-os videók is ugyanúgy szóltak, mert sokszor hallgattam onnan zenét, de most feltűnt, hogy ott nem. 1 hete húztam újra a gépet, Win7 Prof van rajta, a hangkarim ASUS Xonar D1. A windows hangeszközöknél 5.1 van beállítva, a tesztnél szól is mind a 6 hangfal, tehát nem ott a gond.

Ötlet? :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#3198) kopidoo válasza A_ScHuLcZ (#3197) üzenetére


kopidoo
senior tag

Nálam is ez van. Eddig nem kerestem rá megoldást, de engem nem zavar igazán.

(#3199) lucky07 válasza kopidoo (#3198) üzenetére


lucky07
aktív tag

Nem akar sehogy sem összejönni.
Nem tudom miként lehetne kivitelezni.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#3200) bozont válasza A_ScHuLcZ (#3197) üzenetére


bozont
veterán

Az Asus control centerben az Audio channelt állítsd 2 channel-re és a sample rate beállítás se legyen 48KHz-nél nagyobb (windows hangeszközöknél se, viszont a 24bit az mehet).

mod.: Feltéve hogy Windows Vista vagy 7 van a gépeden.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.