Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) jaffa 2843 válasza Fluke (#3900) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

támogatja, viszont nem ez dönti el hogy 32 vagy 64bitest érdemes telepítened, hanem hogy mennyi ramod van.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3902) patex1983 válasza Fluke (#3900) üzenetére


patex1983
őstag

Igen, támogatja, ahogy az előttem szóló kolléga is megírta.
Ha 4GB, vagy több RAM-od van, akkor érdemes a 64bit-es Win7-et használni, mivel a 32bit-es 4 GB-ig tud memóriát címezni, de ebbe bele számít a VGA-d memóriája is.
Win7 alatt nem lesz problémád, majd meglátod, jó kis kártya ez, nekem legalábbis bejön :)

X

(#3903) Krissz80 válasza patex1983 (#3902) üzenetére


Krissz80
senior tag

Tudna valaki nekem abban segíteni, hogy fejhallgatóhoz melyik a jobb hangkari.

A D1 vagy a DG?

Köszönöm.

(#3904) patex1983 válasza Krissz80 (#3903) üzenetére


patex1983
őstag

A D1-et nem ismerem, de a DG az rendesen megdöngeti a fejhallgatót :)
Ebben ugye van direkt fejhallgatókhoz kialakított erősítő, ami 3 fokozatban állítható a fejhallgató ellenállásának függvényében.

X

(#3905) tigipuf válasza patex1983 (#3904) üzenetére


tigipuf
senior tag

Na szóval nekem van az aprón egy eladó D1-em és a kolléga azért kért tanácsot,hogy fejhallgatóhoz melyik tipus ajánlott a xonar szériából.
Most már engem is érdekelne olyan egyén véleménye akinek volt szerencséje D1,DX kontra DG karikhoz,mert nem akarnám elhinni ,hoy a DG komolyabb fejhallgató erősítővel rendelkezik mint a D1.(de ha így lenne akkor bocsi tényleg nem tudom)

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3906) patex1983 válasza tigipuf (#3905) üzenetére


patex1983
őstag

Én nem állítottam, hogy a DG komolyabb erősítővel rendelkezik, hiszen nem tudom, hogy a D1-ben egyáltalán van-e...Én csak annyit jegyeztem meg, hogy a DG-ben van és jól is szuperál. Ahogy írtam, D1-hez nem volt szerencsém, szóval lehet, hogy az meg még jobb...passz

X

(#3907) PuMbA


PuMbA
titán

D1-ben nincs fejhallgató erősítő.

(#3908) Krissz80 válasza PuMbA (#3907) üzenetére


Krissz80
senior tag

Köszönöm a segítséget.

(#3909) tigipuf válasza PuMbA (#3907) üzenetére


tigipuf
senior tag

Magyarul akik eddig D1-t,DX-t hallgattak fülessel(többnyire megelégedéssel),azokat most megszopatta az asus azzal,hogy kiadott egy olcsóbb típust ami jobb fejhallgatóra?
Szeretném meghallgatni ezt a DG- t D1 után,csak úgy kíváncsiságból.Ha tényleg jobb fülesre akkor nem értem a gyártó logikáját,hisz még ott vannak a drágább kategóriában ügyködő cuccai is.... :U

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3910) kopidoo válasza tigipuf (#3909) üzenetére


kopidoo
senior tag

Attól nem lesz jobb, ha van benne erősítő. Nekem a DX fél hangerőn egy HD200 fejhallgatóval bőven elég hangos. Ez csak parasztvakítás szerintem.

(#3911) dudika10 válasza kopidoo (#3910) üzenetére


dudika10
veterán

Hát nagyon nem egészen. :N
Nem csak a "hangosság" az amiben egy erősítő változtat.

Egyébként aki nem érti az üzletpolitikát: kihoztak egy némileg csonkolt chippel egy kártyát ami 2 csatornával kevesebb, nem támogat sok.1-et digitális kimeneten, némileg olcsóbb alkatrészekből van összerakva, de van rajta egy fejhallgatóerősítőcske.
Eléggé más kategóriában indulnak.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3912) tigipuf válasza kopidoo (#3910) üzenetére


tigipuf
senior tag

Szerintem is elég,azt meg nemá,hogy a dg fele pézé minőségibb cuccokkal van felvértezve pl: műveleti erősítő vagy a c-media chip,meg a satöbbi,vagy komoly :Y (pont asuséknál)??

dudika10:látom a magyarázatod,így már kezd derengeni mit akartak,egy újabb szeletet a piacból,olcsó kártyát fejhallgatós tagoknak kihegyezve

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#3913) dudika10 válasza tigipuf (#3912) üzenetére


dudika10
veterán

Mindegyiken cmedia chip van, a DG-n csonkítva, de majdnem ugyan az mint a többin.
Nem minőségibb alkatrészek, csak a fejhallgatóra fektették a hangsúlyt.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3914) kopidoo válasza dudika10 (#3913) üzenetére


kopidoo
senior tag

A DAC is gyengébb a DG-ben.

(#3915) jaffa 2843 válasza Krissz80 (#3903) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

a dolog ott kezdődik, hogy milyen fejhallgató. t kötnél rá.
nekem DX-en csüng egy Sennheiser PC350 (150 Ohms), és abszolut nincs hangerővel gond, sőt a fejes hangereje kb felénél áll és már igyis baromi hangos, viszont nem tudom mi lenne a helyzet egy 300ohmos fejessel. Szerintem ha nem tervezel komoly hangcuccot összedobni (50+ ezres fejes, stb) akkor bőven jó lesz egy D1-es, viszont ha komoly rendszert építenél, akkor oda talán már nem lenne ajánlott a DG-ben lévő erősítő (bár lehet hogy ezt csak én gondolom így)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3916) bozont válasza jaffa 2843 (#3915) üzenetére


bozont
veterán

Egyetértek, egy 50+ e Forintos fejeshez én már valami komolyabb sztereó hangkártyát vennék, alatta meg talán mindegy DX/D1 vagy DG. Az igazság az hogy a DX/D1 front kimenetére is olyan műveleti erősítő került ami nagyon jó fejhallgatókhoz.
Mindenesetre én egy Sennheiser HD485 fejessel használom a D1-et és van bőven hangerő plusz mellett nagyon jól, szépen szól.

mod.:
"JRC make a range of op-amps, from hum-drum to pretty decent, and the NJM5532 is used for all the outputs, except the front stereo pair. It is regarded as one of the better op-amps in the world, well suited for high quality audio applications.

So what are the op-amps for the main stereo out and where the hell are they? They're on the back of the card. Texas Instruments R4850 are used here, and are characteristically very similar, with the main difference being that the voltage swing is greater for low load resistance. This means that the R4850 is better suited at driving headphones directly compared to the NJM5532. Also on the back is the Cirrus Logic CS4362 DAC which feeds the six remaining outputs. It is basically the same as the CS4382 DAC used on the X-Fi series, but with six channels instead of eight."
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3917) zsizsef


zsizsef
senior tag

Rajtam kívül másnak is volt recsegős problémája a xonar kártyával ASIO alatt.
Úgy tűnik, tekulala fórumtárs megmondta a tutit. Az UNI drivert kell telepíteni, de telepítéskor az 1-es ASIO-t kell bejelölni.
Nagyon úgy tünik megszünt a recsegés ASIO használatakor.
Köszönöm a segítségeket! :R

(#3918) veze


veze
őstag

DX ben hol lehet állítani a fejhallgató impedanciához illesztést?
csak én nem találom, vagy nincs ilyen? mintha olvastam volna hogy van...
win7 alatt használom

(#3919) SOAD19 válasza veze (#3918) üzenetére


SOAD19
addikt

Hello!

Nekem az Essence-esnél analog output mellett van két gomb és a jobb szélsőre kattintva lehet kiválasztani. ;)

Most néztem a youtube-on és a DX-es progijánál nincs az a gomb. :( Nem, azért mert a Dx-ben nincs fejhallgató erősítő?!

[ Szerkesztve ]

(#3920) veze válasza SOAD19 (#3919) üzenetére


veze
őstag

köszi
passz... ezt nem tudom.
annyira nem hiányzik ez a lehetöség , mrtg igy is rendben van jol szol. csak azt hittem én nem találom:)

(#3921) sti10p


sti10p
senior tag

Szeretném megkérdezni, hogy akkor most a Xonar-ok közül melyik az über kártya ami mindenek fölött van?! Van ilyen eggyáltalán, vagy direkt úgy csinálták, hogy az egyikből-másikból kihagytak ezt az?!

Amúgy én most egy DS-en vagy egy DX-en vagy egy D1-en vacilálok, állítólag a Logitech Z5500-hoz bőven elég a DS-is, de azért érdekelnének a vélemények, hogy melyik miért érné meg jobban... No meg persze az is, hogy melyik a csúcs Xonar, hogyha eccer megnyerem a lottót :D akkor milyet vegyek a csúcs hi-fi-m mellé...

[ Szerkesztve ]

XY

(#3922) dudika10 válasza SOAD19 (#3919) üzenetére


dudika10
veterán

De.

sti10p: sztereora és fejhallgatóra az Essence ST(X) a csúcs jelenleg és a Xense is ott van valahol, csak azt fejhallgatóval együtt adják csak.
Analógon házimozira a D2 és a D2x alkotja a felső kategóriát az Asusnál.
DS, DG, D1/Dx pedig az alacsonyabb kategóriákat erősítik, mindegyikből kihagynak valamit.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3923) ooloo


ooloo
őstag

Üdv. Mindenkinek !

Ma rendeltem meg életem első (nem integrált ) hangkártyáját egy Asus Xonar D2X 7.1 PCI-E személyében. Jó kártyának vélem .... nem a legdrágább és nem is egy olcsó tucattermék .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3924) shteer válasza ooloo (#3923) üzenetére


shteer
titán

milyen csipogók lesznek rákötve? :))

mennyiért lesz?

..szerintem jónak tűnik

(#3925) ooloo válasza shteer (#3924) üzenetére


ooloo
őstag

Átmenetileg a régi hangdoboz mellé lesz - creative inspire P- 5800 - de a közeli jövőben tervezek egy komolyabb hangrendszer beszerzését is . Két termék van "versenyben" a Logitech és az Edifier .

A kártya ára £90.74

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3926) shteer válasza ooloo (#3925) üzenetére


shteer
titán

ennyi pénzből miért nem veszel normális erősítőt+hangfalszettet?

..szerintem jónak tűnik

(#3927) PiE137


PiE137
senior tag

Sziasztok,

Lenne egy kis gondom:
Front panelra szeretnék rákötni egy mic-ot, de iszonyat begerjeszti a hifimet már úgy is, h a mikrofon erősítés még be sincs kapcsolva.... :(
Meg alapba háttérsistergést produkál nagyobb hangerőnél a hifi, ha a front panel rá van kötve a hangkarira...
Digitális kimenetre van rátolva a hifi, szal a rear panel-en foglalt a mic in.
Van erre vmi orvoslás :F

Köszi a válaszokat! :R

(#3928) dudika10 válasza PiE137 (#3927) üzenetére


dudika10
veterán

Mixer-ben a record fülön a Mic alatt kapcsold ki a kis szemet és nem fog gerjedni.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3929) PiE137 válasza dudika10 (#3928) üzenetére


PiE137
senior tag

Sztem win7-ben ilyen már nincs.... :(((
Nem az lehet a kínja, h a hátsó mikrofon bemenetre van dugva a hifi, ami egyben digitális kimenet is :F
Vajon akkor is gerjedne, ha analóg dugnék be mindent a hangkártya hátuljába?

(#3930) dudika10 válasza PiE137 (#3929) üzenetére


dudika10
veterán

Az elég gáz ha nincs, mert nálam eddig is volt és még mindig ott van win7 alatt is. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3931) PiE137 válasza dudika10 (#3930) üzenetére


PiE137
senior tag

Lehet csak rossz helyen keresem....
Dobnál róla egy screenshot-ot?
Köszi.

(#3932) dudika10 válasza PiE137 (#3931) üzenetére


dudika10
veterán

[link]
Megnyitod a drivert, alul "Mixer" aztán felül "Record" és az első a Mic ahol alul van egy szem ami ha pirosan világít akkor be van kapcsolva, na az ne világítson pirosan.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3933) PiE137 válasza dudika10 (#3932) üzenetére


PiE137
senior tag

Ok, megtaláltam a helyet... :)
Már csak az a gond, h nálam ott tök üres minden, csak a playback fülön vannak csúszkák, record alatt semmi... :(
Ilyenkor mi van :F

(#3934) dudika10 válasza PiE137 (#3933) üzenetére


dudika10
veterán

Akkor húzd ki az erősítőt. Ha megjelenik akkor nem képes egyszerre kezelni a mikrofont és a digitális kimenetet.
Dugd az alaplapira a mikrofont.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3935) PiE137 válasza dudika10 (#3934) üzenetére


PiE137
senior tag

Nem jelenik meg, de azért átdugtam az alaplapira...
Furcsa módon így is gerjed! :O
Winf*sba is le lehet vhogy kapcsolni azt a felvétel dolgot :F

(#3936) dudika10 válasza PiE137 (#3935) üzenetére


dudika10
veterán

Control panel -> Hardware and Sound -> Sound -> Recording -> kiválasztod a mikrofont -> custom fül -> monitoring elől kiveszed a pipát.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#3937) betyarr


betyarr
veterán

van egy fölös LM4562NA ic-m,amit elcserélnék OPA2604AP-re.aki csereképes pls írjon priviben!

(#3938) ImI87


ImI87
őstag

Ne haragudjatok, nem teljesen ide tartozik, de lenne egy hangkártyás kérdésem:

Ha szeretném Dolby vagy DTS hangú filmek hangját digitális kimeneten keresztül kiküldeni egy hangfalszettre (Logitech Z-5500, amiben tudomásom szerint benne a Dolby és DTS dekóder), akkor ehhez elég egy sima egyszerű S/PDIF kimenet, vagy magának a hangkártyának is támogatni kell a dolby és DTS szabványokat? :F

Ez azért lenne fontos, mert vennék egy laptop-ot, amin van digitális hangkimenet, és erről rájtasznék le filmeket, aminek a képe HDMI-n menne egy LCD TV-re, a hangja pedig az említett hangrendszerre menne. Mit kell tudnia alaptop hangkártyájának, hogy a fenti megoldást meg tudjam valósítani? :F

(#3939) ooloo


ooloo
őstag

Üdv.

Ma hozták meg a hangkártyát ASUS Xonar D2X és azon nyomban be is szereltem... illesztőprogram és a driver telepítése után jött a döbbenet. Azt már sejtettem , hogy szebben fog szólni a zene a film és a játék , de ekkora , minőségbeli különbséget nem hittem volna . A "vacak" Creative Inspire is nagyon szépen szól ... de ez nem menti meg attól , hogy lecseréljem valami komolyabb rendszerre még ebben az évben .
Szóval... ég és föld - ég és föld .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3940) jaffa 2843 válasza ooloo (#3939) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

nekem is egy inspire dobozszettem van :D
szerintem vegyél hozzá egy jóféle stereo fejhallgatót, nah ott érezni lehet a különbséget az alaplapi és a xonar közt :D
amióta megvettem énis a kis xonart és a fejhallgatót azóta a hangfal csak akkor szól ha kajálok, vagy ágyból filmezek este :)
film, zene, játék már mind a fejesről megy. sokkal jobb mintha hangfalon hallgatnám, a felhasználási arány kb 80-20% a fejhallgató javára :D

ImI87

igen támogatnia kell valamelyiket, mivel arra való az S/PDIF
de ha pontosan rákeresel a laptopra szerintem meg lehet találni, hogy támogatja-e mindkettőt

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3941) kopidoo válasza ImI87 (#3938) üzenetére


kopidoo
senior tag

Szerintem nem kell támogatnia egyiket sem.
A lejátszó programban be kell állítani a pass through funkciót és kész. Érintetlen DTS vagy DD jel jön a kimeneten.

(#3942) ImI87 válasza kopidoo (#3941) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi a választ! :R
Akkor magyarul a hangkari cak kiküldi a jelet, és a hangfalszett dekódere alakítja valódi hanggá? Ez 100%-ig biztos?
Tudtok ajánlani egy olyan topikot, ahol értenek az ilyesmihez? :B

(#3943) PuMbA válasza ImI87 (#3942) üzenetére


PuMbA
titán

Biztos. Manapság már alap, hogy egy hangkártya ilyet tudjon.

(#3944) ImI87 válasza PuMbA (#3943) üzenetére


ImI87
őstag

Ez rendben, csak az a baj, hogy az "egyszerű" laptop-okon csak sima analóg kimenet van. Ami tudja az S/PDIF-et, az már "multimédiás" laptop, jóval drágább, és így van benne csomó szükségtelen extra is.

Régebben a Creative-nál amúgy miért volt az a szarakodás a Dolby meg DTSa licence-szel? Azon is volt digitális kimenet, mégis kellett hozzá progi, amiért ráafdásul fizetni kellet ! :(((

(#3945) PuMbA válasza ImI87 (#3944) üzenetére


PuMbA
titán

Keresés alapján ezek SPDIF kimenettel rendelkező laptopok, van olcsó is.

"Régebben a Creative-nál amúgy miért volt az a szarakodás a Dolby meg DTSa licence-szel? Azon is volt digitális kimenet, mégis kellett hozzá progi, amiért ráafdásul fizetni kellet !"

Az más, mert a Dolby Digital Live-val és a DTS Connect-tel volt szarakodás és neked egyik sem kell.

(#3946) ImI87 válasza PuMbA (#3945) üzenetére


ImI87
őstag

OK, köszönöm szépen! :R

(#3947) John Rose


John Rose
aktív tag

Sziasztok!
Jövő héten sikerül szert tennem egy Xonar DS kártyára és úgy döntöttem szerzek hozzá egy LM4562NA OpAmp-ot (Bruttó 1300HUF). Szerintetek jobb lesz az alaplapi Realtek ALC888 helyett?
Még a gatyám se megy rá a boltra! Creative hangkártyát meg kerülöm nagy ívben, ráadásul drágább lenne. :K

(#3948) jaffa 2843 válasza John Rose (#3947) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

itt egy írás a kártyáról, igaz az általad említett OpAmp nincs benne, de mindenesetre érdekes olvasmány.
itt is ajánlanak párat.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#3949) ooloo


ooloo
őstag

A frissen vásárolt kártya ( Xonar D2X ) mellé adtak pár lemezt ...

A Cakewalk tálalásában 3 program - gondolom zeneszerkesztő - A sonar le , a project le , és a dimension le .

A másik pedig : Ableton Live Lite 7 Xonar Edition ( ez is valami zeneszerkesztő lehet )

Gondolom , hogy ezeket a programokat nem szükséges telepíteni a kártya tökéletes működéséhez . (?)

Egyébként ezek teljes értékű - nem próba verziós - programok ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#3950) jaffa 2843 válasza ooloo (#3949) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

csak az asus oldaláról letöltött friss drivert kell telepítened és minden működni fog tökéletesen

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.