- Gurulunk, WAZE?!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Ivqkzy-: Eddig
- sziku69: Szólánc.
- Argos: Szeretem az ecetfát
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
-
LOGOUT
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
qisqaqas
senior tag
válasz
dave0825 #905 üzenetére
128 led mondjuk 20mA teljesítményfelvételű, azaz 2560mA összesen. Két nagyteljesítményű AA elemet egy óra alatt szívna szárazra önmagában. Ha 5mA takarékos ledek akkor 4óra alatt. Ellenállások, ardu bele sincs számolva. Az előtét ellenállás is megadja azt a fesz esést ami kell neked és elegáns is a megoldás csak gondoltam szólok.
Amúgy a hálózatról való tápolást jobbnak tartom. Elemcsere nem jó móka.
-
qisqaqas
senior tag
válasz
qisqaqas #741 üzenetére
Íme:
Arduino Pro Micro
____
__| |__
PD2 D 1 T|__| RAW
PD3 D 0 R GND
GND RST
GND /\ VCC
PD1 D 2 / \ A 3 PF4
PD0 D 3~/32u4\ A 2 PF5
PD4 D 4 \ / A 1 PF6
PC6 D 5~ \ / A 0 PF7
PD7 D 6~ \/ S D15 PB1
PE6 D 7 I D14 PB3
PB4 D 8 == O D16 PB2
PB5 D 9~______~D10 PB6Nincs nagyon elcseszve, de elég bosszantó ha nem lehet támaszkodni a datasheetre. Szopjon kaktuszt aki ezt így csinálta, és kövesse őt a sorban aki ezt ígyhagyta.
-
qisqaqas
senior tag
Lényegében kvíz és kérdés is egyben.
Ezen Datasheet szerint a JP6 9-11 IOja az SCLK MISO MOSI. Ezek sorrendben a 15 14 16 os digitális lábak.
De a datasheet jobb oldalán más vagyon írva, mégpedig: 14es pin az RX led kapcsolódási pont nélkül. Ellenben ott fel van tüntetve egy D17 láb.
Mi az igazság? Lehet tippelgetni én meg egyenként végignézem a pineket.
-
qisqaqas
senior tag
-
qisqaqas
senior tag
-
qisqaqas
senior tag
Ha két (analóg) inputot szeretnék figyeltetni, akkor lehetséges az hogy két kimenetet vezéreljek egymástól függetlenül? A kimeneteknek külön ciklus kell ami végig fut rajtuk. Van egy halovány elképzelésem, ha kicsit kitiszul akkor közlöm
-
qisqaqas
senior tag
Mérd ki hogy mekkora erő kell a mozgatáshoz. Illetve hogy tudsz-e csinálni olyan fogaskereket ami jól ráfog de nem is fog feltekeredni rá. Illetve lehetővé tegye a kézi beavatkozást. Motordriverből van A4988 típus. Azzal szinte biztos menni fog, hiszen ezzel kombózzák a NEMA17et 3Dnyomtatókban. Endstopokat ne hagyd le, mert leszaggathatja az egészet.
-
qisqaqas
senior tag
Hozz létre fürtöket, pl 2 függőleges sorból lesz 1. Piszkosul meg fogja bonyolítani a dolgod ha kézzel drótozol, de IO lábakat spórolsz vele. 80%os billnél 24(18x6) helyett 18(10x8) IO kell majd.
Ha neopixel(vagy hasonló) ledet használsz ahhoz elég lesz 1 pin, mert digitálisan vezérel. Sorba kötöd őket és egyedileg címezhető minden gombod.
Multiplexelést mire érted? Nem teljesen tiszta számomra, hogyan akarod a bill vezérlést megvalósítani.
-
qisqaqas
senior tag
Ha csak a programozás része érdekel, akkor Python, ha az építés is akkor kezdésnek tökoké. Nem gáz elsajátítani amíg nem akarsz komolyabb dolgokat alkotni, de ezt majd látni fogod.
Amit ajánlok hogy ne merülj el benne túlzottan, mert ha átszoksz rendes AVR-re "you gonna have a baaad tiiime".
Mondjuk ez csak az én véleményem. Ezt tartsd szem előtt.
Arduinoról amit tudni kell hogy ezek a szerkezetek AVR chipek erős szoftveres és marketinges hátszéllel. Programozás alapvetően C, de pár libbel megtoldva és ezzel egyszerűvé téve a folyamatot. Chip oldalról pedig egy bootloaderrel van megtámogatva az egész. Nem kell regiszterekkel bajlódni, meg ilyesmivel, koncentrálhatsz magára a működésre.
Beszerzésre valamiféle klónt ajánlok, nem feszegetnék kényelmetlen kérdéseket de hallgatóként nem voltam Dagobert bácsi
de ha úgy érzed vehetsz eredetit is a helyet nem igazán lehet specifikálni. A hol olcsóbb az egész jól behatárolja a dolgot, de a pár dolláros ebay-es ajánlatoktól én félek. Anno az Elecfreaks oldalról rendeltem, nemcsak az arduino boardot, hanem néhány kiegészítőt. Azóta a TME oldalán találtam egy POLOLU A-STAR 32U4 MINI Ardu-kompat eszközt, ami nem hagyományos arduino, kell kicsit piszkálni hozzá az IDE-t, de ez jobbnak tűnik. (pl több IO/nagyobb fesztartomány/normálisabb csavarnyílás)
Kiegészítőnek pedig olyat rendelj ami kell. Mármint gondolj 5-10 dologra amit megépítenél és nem csapágygolyó bonyolultságú. Szedd össze mi az ami kell neked, és vedd hozzá azt. Alapvetően kelleni fog led, ellenállás, kapcsoló, forrmentes próbapanel, jumper kábelek meg ami még eszedbe jut,. (2,54mm-es tüsiket ne felejtsd el!) Összeszedtem minden ilyet és így is rendszeres vendég vagyok a híradástechnikai és elektronikai üzletekben.
Illetve szerszámokról se feledkezz meg, ez sajnos nem lego, hogy kézzel összepattintható minden, bár ez már level 2. Ami kelhet az oldalcsípő. forrasztópáka, multiméter, ónszippantó.
Igyekeztem összefoglalni minden hasznosat röviden, plusz kiegészíteni kicsit, hogy ne ess azokba a hibákba amibe én
(#528) nyunyu : POLOLU A-STAR 32U4 MINI 26 IO-s ardu cucc
El is feledkeztem róla.
-
qisqaqas
senior tag
Ezt inkább itt kérdezd meg.
Ha jól tájékozódtam akkor a servo+potméter kivételével nincs rá olcsó és megbízható megoldás. Van egy ilyen projektem is, de inkább átviszem az egészet 12 VDC-re. Olcsóbb
De mégis mit szeretnél a triakkal? Nem biztos hogy arra alkalmas amit én hiszek hogy szeretnél.
(#528) nyunyu :
Ami még eszembe jutott, hogy használhatnál Bluetooth-t. Ebayról pár dodóért vehetsz 2.x vagy kicsit drágábban BLE (BT 4.x) adaptereket, direkt kontrollerekhez. Kommunikáció a kettő között soros, aztán a BT pedig intézi a többit.
-
-
qisqaqas
senior tag
válasz
DrojDtroll #493 üzenetére
Jogosultság rendben van?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Gurulunk, WAZE?!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Vatera, Teszvesz topic
- Hardcore café
- Battlefield 2042
- Nyíregyháza és környéke adok-veszek-beszélgetek
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! MSI SUPRIM X RTX 4080 16GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 6TB Seagate SkyHawk SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! 4TB Samsung 870 EVO SATA SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 8700K 6 mag 12 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 4790 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! Honor 400 Lite, Honor 400, Honor 400 Pro
- Microsoft Windows, Office & Vírusirtók: Akciók, Azonnali Szállítás, Garantált Minőség, Garancia!
- LG OLED Televíziók: FRISS SZÁLLÍTMÁNY -30%
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- Dell OptiPlex MT/SFF 3040, 3050, 7050, 3060, 3070, 5070, 7060 /WIN 11 - SZÁMLA- GARANCIA
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest