- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Luck Dragon: MárkaLánc
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- bambano: Bambanő háza tája
- sh4d0w: Az Oracle hack
- PSti: Fizetőssé teszi a start gomb megnyomását a Microsoft?
- sziku69: Szólánc.
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- GoodSpeed: Apple iPad 11” (A16, 2025) 6/128GB
-
LOGOUT.hu
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
biker
nagyúr
válasz
stopperos #17691 üzenetére
sajnos szinte tele van az uno, 1 analóg és 2 digitális láb szabad, mert van rajta még sok más, szendvicsben ül egy panel az uno-n, azon van legyártva az áramkör. Ezt újratervezném, de a nano nem elég.
árammérő 100A/1V lakatfogókkal, 3fázist mér, TRMS értéken, és egy DAC-on keresztül szabályoz más egységet, két rotary is van + 2 gomb, + 3 digit input bemenet, + az oled. Az lett volna a jó ha 6 áramot tud mérni a 6 analógon és a másik két lábra átrakom az oledet, de ha belül ugyanaz, akkor nem tud egyszerre fesz jelet mérni az A4 A5 és órajel lenni a két láb. -
biker
nagyúr
válasz
stopperos #16073 üzenetére
Köszi, meggondolom. 12V-ról menne, így van lehetőség mindenre
Ez a kapcsolás szerintem nem erre a feladatra való, nem 2.5V ÉS 3.5V kell 5V-ra illeszteni, hanem 2.5V TÓL 3.5V-ig tartó jelből 0-5V jelet alakítani.
Ezért kérdeztem rá, milyen opamp kapcsolás tud ilyen átalakítást. Mert normál esetben ha erősítőre teszem, hogy 1V különbség helett 5V legyen akkor minden 5x érték lesz, vagyis elvileg 12.5V-17.5V közt lesz 5V kimenetem, nem 0-5V közt.
a 2.5V kell 0V-ra, a 3.5V 5V-ra, közte analóg jelszint változás -
Dißnäëß
nagyúr
válasz
stopperos #15656 üzenetére
Ha már oszcilloszkóp: fesz. szintek mérésére, hasonló egyszerûbb célokra valami belépô, de használható, jó kis oszcilloszkóp ajánlásod volna esetleg ?
Vmiféle plotter funkció van ezeken ? Pl. X idôablakon belülre felrajzolja a fesz. szintet. így láthatom, hogyan viselkedik egy táp, amikor a terhelés rákerül (vagy le róla).
Apám vmi PC-s alapúval mókol, de ritkán találkozunk, nem tudom, azok milyenek. Nekem amúgy szívem mélyén valamiért a sajât kijelzôsök jobban tetszenek.
-
tonermagus
aktív tag
válasz
stopperos #15653 üzenetére
Maga a környezet úgy néz ki hogy ~18V-on meg van táplálva egy motorvezérlő ESC és egy fesszabályzó ami előállítja a 6,4V-ot. Arról megy egy másik fesszabályzó ami a 6,4-ből 5V-ot csinál. Ez táplálja meg az Arduinot, és arról a körről menne még egy GPS modul és pár egyéb elektronika is. A GPS modul ha jól emlékszem többet vesz fel mint 100mA, így nem szeretném Arduinoról 5V lábról hajtani, illetve már meg is van hozzá a nyákterv, nem is szükséges hogy arról menjen. Ez egyébként úgy néz ki hogy működik.
Próbáltam azt, hogy a ~18V-ot közvetlen leveszem és az lenne az 5V-os DC-DC stepdownnak a betápja (tehát kihagynám a 6,4V-os Stepdown-t) , de ha a motorvezérlő beindult és kövér gázt adtak, akkor az arduino mindig újraindult. Utólag lehet egy kondi elég lett volna, nem tudom, nem értek hozzá. Ez miért lehetett?
Tehát most az alábbi opciók vannak:
- kidobom az 5V-os DC-DC stepdownt, a 6,4V-ot megkapja az Arduino Mega Mini VIN-en, majd a NEO M8N GPS vevőt, illetve 2 db 3mm-es LED-et pedig az ARduino 5V-os portjain hajtom meg.
- megcsapolom közvetlenül a ~18V-ot, ebben az esetben marad az 5V DC-DC stepdown, viszont erről a körröl mennem minden elektronika, nem az arduino 5V pinjeiről. Viszont ebben az esetben meg kellene szüntetni hogy az arduino újrainduljon.
Egyébként a 18V-ot mindenképpen meg kell csapolnom, mert mérem a feszültséget. Jelenleg viszont nem a 18V-ot kötöm az 5V-os DC-DC-re, hanem a 6,4V-os fesszab kimenetét, így megszűnt az újraindulás hibája. -
válasz
stopperos #15123 üzenetére
Ez csak az eredeti arduino lapokra igaz, a kínai másolatokra nem! Korábban volt róla szó, hogy a gagyibb lapokon elég gyenge a regulátor, 9V tápfeszültség fölött hajlamos megsülni. Egy kínai UNO lapot én is megsütöttem így (a uC maga működik azóta is, USB-ről és 5V tápról, csak a regulátor sült meg rajta).
-
-
szaszyka
senior tag
válasz
stopperos #4780 üzenetére
Szia. Köszönöma linket, ezt bugásztam át én isutólag,az alapján jutottam a BME280-ra. Még a DHT is tűrhető lenne valamennyire,csak ne füstöltek volna el, ésle tudtam volna tesztelni őket a dunsztosüveges-sósvizes teszttel pár napon át. De ha ennyire kényes a DHT,akkor inkábba BME280... Szép teszt egyébként, jól összerakta az illető. Én biztos nem tököltem volna ezekkel ennyit! Vagy ki tudja
-
gyapo11
őstag
válasz
stopperos #1487 üzenetére
Eléggé hasonló a feladat, mint a kazánvezérlős, csak talán több a szenzor, meg nem kell kapcsolgatni a kazánt, ami 2 sor az arduinonak. Ha DS18B20-ból 10 mehet egy buszra, és ez egy pint foglal, akkor ezzel megoldható a hőfokok beolvasása, marad még bőven port a páratartalomra. De néhány plusz arduino soros buszra kötésével ez sokat bővíthető, az egész utcát el tudja látni.
Tehát itt megint az adatok kezelése a feladat. Ezt nem lenne érdemes lokálisra korlátozni, legyen neten. Erre jó a blynk-féle külső serveres megoldás, valami IoT-s megoldást is láttam, ezekre valószínűleg lehet találni példát is arduinora. De net kezelés kell arduinora, ami már nem olyan egyszerű, hamar befullad, mert elfogynak különböző helyek, csak a nagyon egyszerű feladatokra alkalmas.
Ezért jöhet szóba a pc bevetése, ahova az arduino át tudja adni soros porton az adatokat, onnantól a pc föl tudja tölteni serverre, és már kint is van a neten. Itt fölmerül a frissítés gyakorisága, mert a pc-nek bekapcsoltnak kell lenni az adatkezeléshez. Gondolom egy raspi is jó, soros portot kezel, és wputtal föl tudja tolni serverre.
Feltöltés után a serveren futó php script betölti adatbázisba, innentől villámgyors lesz az adatok kezelése, megjelenítése.
A megjelenítés ha nem gyári programmal történik (pl. blynk), akkor php-html-javascript, lényeg, hogy böngészőben legyen látható. Vannak kész libraryk, pl. jquery, processing.js, raphael.js stb., ezekkel bármilyen képernyőkép előállítható, pl. lakás alaprajz, benne a hőfokok vagy műszerek képe, csak a fantázia szab határt. -
gyapo11
őstag
válasz
stopperos #1420 üzenetére
A buszra köthetőség nagyon kényelmes.
Azért a DHT22-vel se kell rögtön feladni, viszont madzagolni mindenképpen egyenként kell, és az arduino előtt valami címezhető szelektorral beolvasni. 3 pin címzésre, egy beolvasásra és 4 pinnel megvan 8 szenzor. De lehet, hogy kitennék két vagy három pro minit, azokra a szenzorokat, és az összes arduinot egy rs485 buszra. A lekérdezésre van is már megírt library, egy csomó plusz funkcióval (www.github.com/takyka/ArduIO). -
ngabor2
nagyúr
válasz
stopperos #98 üzenetére
Hú, ez engem is érdekelne, ha nem 7-pecsétes titok a kód. Sajnos 0 programozási tudással neki se tudtam kezdeni, én addig jutottam, hogy kiír 3-4 szenzoradatot, és időre kapcsolgat egy szivattyút.
Mondjuk a kettőt már csak azért is lett volna macerás összekapcsolni, mert a szenzorok olvasásával és kiírásával elhasználtam a program tárhelyet, nagyobbat meg nem akartam venni (Unon és Nanon ment).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Seasonic Focus GX 850W - dobozos - hibátlan - eladó!
- Hibátlan - INTEL Core i5-8500T 6mag 6szál max. 3.5GHz LGA1151v2 CPU processzor + gyári hűtő
- Hibátlan - RETRO - ASUS P5B - Intel Core 2 Duo E8400 (2mag) - 3GB DDR2 800MHz dual channel
- Szép Dell Latitude 7320 x360 Érintős Hajtogatós Laptop Tab 14" -70% i7-1185G7 32/512 Iris Xe FHD LTE
- Hibátlan - RETRO - Gigabyte 965P-DS3 - Intel Core 2 Duo E7400 (2mag) - 3GB DDR2 800MHz dual channel
- Csere-Beszámítás! XFX Quicksilver Magnetic Air RX 9070 XT 16GB GDDR6 Videokártya!
- Bomba ár! Lenovo IdeaPad 110 - Intel N3710 I 4GB I 256GB SSD I 15,6" I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RX 7900 XT 20GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPad Mini 16GB / normál állapotban / 12 hónap jótállással
- Bomba ár! HP Pavilion X2 Tablet - Intel Quad Z8300 I 2GB I 32GB SSD I 10,1" Touch I Cam I W10 I Gar
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest