- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- GoodSpeed: Aquaphor Modern víztisztító
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- sh4d0w: Árnyékos sarok
- sziku69: Szólánc.
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- vrob: Irány a 32 bit - játékprogramok 1994-1995-ben
-
LOGOUT
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
.DLL
veterán
"nemcsak lassú, de igen drága is"
Hallgatok rád...
Szóval az applikáció: 5db LED-es stúdió lámpa fej (DIY) vezérlése egy kézből, egy központi egységről.
Az alábbi, nagyon idealizált illusztrációt dobtam össze, netes képekből:
Két módot kell tudniuk:
1. folyamatos fény, 0-100% (videós projektekhez)2.) Vaku mód: a beállított erősséggel villan exponáláskor, különben pedig csak az ún. "beállítófénnyel" világít, ami jóval kisebb intenzitású, nem égeti ki a modell szemét, kevesebbet fogyaszt, kíméli a LED-et, stb. A beállítófény a villanási erősséghez kötött, beállított %-kal (pl annak 40%-a) Ezen kívül terveztem egy "duration" azaz villanási idő paramétert is egyes témák "megfagyasztásához" akár 1/1000s, 1/2000s rövidségű villanás is kellhet.
Ezt a MicroBit-en egy küldött stringgel akartam megoldani, ami tartalmazta a lámpafej azonosítóját, a villanás, az állandó fény értékét (0-1023) és egy "duration" értéket, ezekből az azonosítónak megfelelő lámpa kihalássza az értékeket és beállítja az adott változókba, kb. ennyi. Ezen kívül ha a packet nem stringet, hanem egy számot tartalmaz (1) akkor azonnal a Flash azaz villanás érték kerül a kimenetre. Bocsánat, hogy itt végig a fenti screenshotra hivatkozom, azáltal talán jobban megérthető amit itt leírni próbálok.
A villanás triggerelését a fényképezőgép küldi ki a vaku csatlakotón.
Lehet hogy ennek a triggerelését nem is a mikrokontrolleren keresztül kéne megoldani, hanem egy jóval egyszerűbb csatornán külön? A uC meg csupán a beállításokért felelne?
Új hozzászólás Aktív témák
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Bluetooth hangszórók
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Riasztó topik
- Hardcore pizza és kenyér topik
- One mobilszolgáltatások
- Nyíregyháza és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Jövedelem
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! ASUS Z170 i7 6700K 16GB DDR4 512TB SSD RX 480 8GB DEEPCOOL D-SHIELD ADATA 600W
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE A520M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Zalman ZM-T7 Corsair 550W
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE A520M R5 5600X 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 8GB Zalman N4 Plus FSP 400W
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B450 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 4060Ti 16GB Zalman Z1 Plus Cooler Master 650W
- Eladó Synology DS214 NAS + 2 1TB HDD
- Lebegj el a Sebességgel! Ryzen 7 5800x Most Elérhető Kamatmentes rèszletre is!
- Honor 200 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A16, Samsung Galaxy A26, Samsung Galaxy A36, Samsung Galaxy A56
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 2 i7-1165G7 32 GB Ram 512 GB SSD 1 év garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER P termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest