- Gurulunk, WAZE?!
- Meggyi001: RTX 5060 - Az új népkártya?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Lauterbrunnen
- btz: Internet fejlesztés országosan!
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
LOGOUT
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
gyapo11
őstag
Van egy ledes lámpám, amiben tönkrement a 2 cellás ólomakku, és átalakítanám 18650-es LiIon akkusra, meg akkor már tennék bele egy pwm-et is. A pwm-hez van 555-ös egy csővel.
A kérdések: az ólomakku 4 V-os, de frissen töltve 4.8, gondolom ehhez méretezték a ledek előtétellenállását. A másik, hogy fetet kapcsolgatni 3.7 V-ról se az igazi. Vagyis kell-e bele transzverter, ami fölnyomja a feszt 4-5 V-ra? Ehhez még meg kell néznem mit tud a led 3.7 V-ról, ha elég, akkor már csak a fethez kellhet többlet feszültség. Mondjuk jó lenne, ha 3.3 V-ig azért világítana, az meg feszültség növelés nélkül nem fog menni. Na akkor tehát milyen transzvertert ajánlotok 3-4.2-ből mondjuk 4.2-re? És milyen fet fog 4.2 V G-S feszültséggel zárni? Kb. 200 mA-t fogyaszt a led. Igazából kellene egy 12 V a fetnek meg az 555-nek, 4.2 V a lednek, de nem akarnék két transzvertert beletenni.
Hogy arduino is legyen benne, van egy másik lámpám is, az most még izzós, ha találnék bele megfelelő ledet, ami elfér és hűthető, akkor abba megérné arduinoval csinálni a vezérlést. Ott is ilyen feszültség kérdések vannak, az arduino 5 V-os, a led 3.7 vagy ennek 3/4/10-szerese, az akku meg 3.7 valahányszorosa. Ráadásul kb. 20 W-os ledet tennék bele, szóval itt kell kakaó is.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Mini PC
- Motoros topic
- Gurulunk, WAZE?!
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- Samsung Galaxy Watch8 - Classic - Ultra 2025
- Fujifilm X
- Elvette a PCI Express 5.0-t az egyes alaplapjaitól a Gigabyte
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Autós topik
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- Azonnali készpénzes Intel i3 i5 i7 i9 12/13/14 gen processzor felvásárlás személyesen / csomagküldés
- Eladó Apple Mac Mini 2012 vége / 12 hó tótállás
- HP EliteBook 830 G8 i5-1135G7 16GB 256GB 1 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B550M R5 5600 32GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 SUPER 8GB ZALMAN I3 NEO Enermax 650W
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest