- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Argos: Szeretem az ecetfát
- zebra_hun: Hűthető e kulturáltan a Raptor Lake léghűtővel a kánikulában?
- Gurulunk, WAZE?!
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
-
LOGOUT
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
FireKeeper
nagyúr
válasz
Janos250 #3303 üzenetére
valóban, az arduinonál, meg úgy általában kommersz elektronikában elég sok dolog ilyen "tapasztalati" alapon megy, meg "hát ez volt írva az application note-ba". a kolléga előismereteire csak azért kérdeztem rá, mert azért szép és jó, hogy ez így van, lehet tanulgatni, de néhány nagyon alap elméleti dologgal nem árt rendelkezni, teszem azt Ohm-törvény, csomóponti törvények, vagy akár ilyen úri huncutságok, mint váltakozó áramú rendszerek. persze nyilván nem a Maxwell egyenleteknek kell nekiesni rögtön.
én amondó lennék, legyen akármilyen uncsi/száraz, meg kéne próbálni néhány egyetemi alapozó tárgy jegyzeteit letölteni valahonnan a netről. pl BME-s jelek és rendszerek 1-2, elektronika 1-2. már így hirtelen pár év távlatából nem emlékszem pontosan, hogy az ezekhez a tárgyakhoz készült segédanyagok mennyire emészthetők és használhatók, illetve azt látatlanban garantálom hogy lesz bennük felesleges bullsh*t, de emellett egy csomó hasznos ismeret is.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490 - i5-8GEN I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- Csere-Beszámítás! Asus Tuf Gamer laptop! R7 3750H / GTX 1650 / 16GB DDR4 / 500GB SSD
- Csere-Beszámítás! Gamer PC Számítógép! R9 3900X / RX 6700XT / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- Steam, EA, Ubisoft és GoG játékkulcsok, illetve Game Pass kedvező áron, egyenesen a kiadóktól!
- AKCIÓ! Gigabyte AORUS 16X (2024) Gamer notebook - i7 14650HX 16GB RAM 1TB SSD RTX 4070 8GBWin11
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest