- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- hcl: Xiaomi pumpa pumpálás
- droidic: Telekom router – fapados NAS tároló
- gerner1
- V.Milán: 04.15. Ki mit csinál ma?
- Négymagos Xeon(!) CPU LGA775-ös deszkában
Új hozzászólás Aktív témák
-
Raysen623
addikt
válasz
daninet #7026 üzenetére
Nem tudom hogyan jött ki nálad a több mint kétszer annyi. Alábbi árakban tudtommal minden benne van, tehát szoftver és csapatmunka helyi, vagy felhő alapú megoldással. A Studio fog megszűnni jövőre ha jól tudom.
Autodesk mindig is jóval drágább volt. Csak a szoftvercsomag 3-5 ezer dodó per év. A CC még ez után jön.
Fentiektől függetlenül a GS fejlesztései egyre inkább szembe mennek a nagy projektek igényeivel, és ezért fognak nagy irodákat elveszíteni. 20 év kevés volt nekik, hogy felfogják már rég nem kis fejlesztő vállalat, hanem globális méretűek. Legalábbis a célkitűzéseik viccesek.
-
Raysen623
addikt
Ez így rendben, azonban szakági kollégák DWG-ből veszik át a pecsétet is. Tehát erre a célra akkor létre lehet hozni egy olyan tervlapsablont, amit arra használunk, hogy azt elmentve DWG-be a pecsét tartalom is átmenjen nekik.
Amennyiben rajzot is tartalmaz a tervlap és nézetből van lerakva a pecsét a sablonra (ez a helyes út egyébként), akkor a fordító elrontja az autotext-eket. GS-nek úgy tűnik erre sincs elegendő kapacitása, hogy javítsa. -
Raysen623
addikt
Az eredeti cél a GS-nél is idővel a fóliák felszámolása lesz. Ez talán vehető az egyik (rossz) lépésnek abba az irányba. Köztünk szólva nekem meg kimondottan fájt néha és zavaró volt a túl sok helyen történő állítgatása ugyanannak az elemnek. Véleményem szerint egy jól kitalált MVO-val kellene ezeket a dolgokat vezérelni egységesen, főleg mióta 3D-ben tervezünk jó ideje és szeretünk hivatkozni a BIM három betűs szólamra.
Nem a változással van tehát probléma, hanem a megvalósítással. Nem kellene átvenni az Autodesk szar dolgait, meg a félig fejlesztünk meg valamit, aztán majd valamikor verziók sokaságán túl be is fejezzük. Semmi értelme az éves kiadásoknak, csak pazaroljuk a számokat. Mindenki jobban járna egy 2-3 éves ciklussal, közben pedig tovább lehetne adni a támogatást, akár verzión belüli feature bővítéssel is, ha megoldható. -
-
Raysen623
addikt
válasz
Hunattila #6975 üzenetére
2.-es ponton szerintem úgy lehetne segíteni, hogy egyetem után ne lehessen azonnal beülni a bürokráciába, hanem min. 10 év versenyszektorban szerzett tapasztalat kelljen. Talán más lenne a hozzáállás. De lehet olyat is hoznék, hogy max 5 évet lehessen egy huzamban a bürokráciában dolgozni egy időben, utána versenyszektorba kelljen menni, mert annyira gyorsan fejlődnek a dolgok, vagy átalakulnak. Utána megint visszamehet, ha akar.
-
Raysen623
addikt
válasz
Hunattila #6947 üzenetére
Teljesen magára maradt a mérnöki társadalom. Én mindenki helyében kilépnék a kamarából és általános sztrájkot kezdeményeznék, közben újraszervezném a kamarát új jelöltekkel és követelésekkel. Ezt így nem lehet csinálni, mert se nem jogszerű, se nem normális. Az ilyen jani féléket meg ki kellene tiltani a naprendszerből.
#6948copass: Kb ezt lehet tenni mérnöki oldalról, főleg egy ilyen egyeztetésen. Nem minden esetben arcoskodnak, de ha ilyen előfordul akkor ez lehet az utolsó menedék. Mondjuk kijelenthetik, hogy márpedig nem lesz jegyzőkönyv se...
-
Raysen623
addikt
Valószínűleg kapcsolt attribútumok, melyek valamelyik könyvtári elemmel érkeznek. Ezeket hiába törlöd, visszakerülnek. Elvileg dőlt betűkkel írja ki őket a kezelőben. első lépésként a könyvtárstruktúrát nézd át, főleg a beágyazott elemeket. Nálunk a velux szokott ilyen ocsmány lenni, meg a régi hörmann könyvtárak. Copy-Paste esetén is jönnek be akár egy vonallal is más attribútumok.
-
Raysen623
addikt
Hello. Keresek parkoló számozás kiírásához alaprajzon, Label eszközzel szeretném az ID-t rárakni, de nem kézzel, hanem Grasshopper megoldással. Másik eshetőség a Python kóddal való címkézése, de nem tudom aktiválni a Python palettát, ugyanis az SSA licenszet nem érzékeli a program (ennek intézése folyamatban). Tud valaki valami recit esetleg? Azt tudom, hogy polyline segítséggel lehet megadni a számozás irányát, de élő példát nem találok rá a neten, valószínűleg a rossz keresőszavak miatt.
-
Raysen623
addikt
válasz
Hunattila #6885 üzenetére
A lista része megoldható - bár nagyon használhatatlan ezzel a tartalommal, rajzi része meg egyenként kirajzolva és tervlapon összeollózva a két nézet. Rohadtul nem éri meg, a műszaki ellenőrt meg el kellene hajtani valahová, mert nagyon le van maradva a technológiával.
-
Raysen623
addikt
-
Raysen623
addikt
Jellemzően helyszínrajzokat kell EOV helyesen menteni, ami megoldható egy Worksheet-en kezelt rajzi tartalommal, ami ki van tolva EOV helyes koordinátákba. Sima 2D-s terv, amiről bármit alá lehettenni a modellnek, vagy tervlapon összeollózni a két nézetet. Felesleges mindent egy nézeten tárolni. Aztán jött a mérési pont és léptünk egyet előre. Még az a funkció hiányzik, amikor át tudom venni egy modul terv koordináta rendszerbeállítását egy klikkel XML-ek export-importálása helyett.
-
Raysen623
addikt
válasz
petymeg #6797 üzenetére
Ahogyan nagyt0m is írta modulozással lehet játszani és akkor a 3 épület pozícióban és magasságilag rendezhető.
Nem tudom látványtervhez miért kell EOV helyesség, ami azt jelenti hogy kirakod a modell tartalmat az ArchiCAD origótól nagyon messzire. Ez az eljárás közismert program hibához fog vezetni.
EOV-t elengedném, és inkább egy elmozgatási vektort és forgatási szöget adnék meg a fogadó szoftverhez, ha kell az EOV helyesség.
Fentiekkel megkerülhető a mérési pont használata - nem kényelmes megoldás, de működik. -
Raysen623
addikt
Láttam már ilyen esetet, amiről írsz és nagyon jó példát hoztál fel. Azonban a megfelelő embereken keresztül el lehet érni azon embereket, akikkel előre lehet egyeztetni és nem lesz belőle gond az engedélyezéskor sem. Ehhez nem kell tervetbeadni, de elhiszem hogy van olyan eset, ahol így viselkednek. Nehéz ügy.
A legfelháborítóbb az egészben, hogy még mindig így működik idehaza minden: ha van ismerős, kapcsolati tőkével, akkor lehet ilyen ügyekben eljárni és egyeztetni, egyébként meg takarodjál mert nem is vagy ügyfél. Ki van itt kiért? Mintha nem ezzel kampányoltak volna még 2010-ben... -
Raysen623
addikt
válasz
Nerazim #6787 üzenetére
Én eddig azt tapasztaltam, mindegy mit ír elő a jogszabály vagy szabvány. Az éppen aktuális döntéshozó jóindulatán múlik minden. Állandóan azon merengünk mi értelme akkor így a szabályoknak, ha azokat senki nem tartja be más fajta értelmezés okán.
Sajnos az van, amit ő mond és annak meg kell tudni felelni. Jövőbeni tapasztalat: az ilyen kérdéseket előre fel kell tenni hatóságnál és jegyzőkönyveztetni. -
Raysen623
addikt
válasz
Hunattila #6771 üzenetére
Valaki pár napja azt állította egy adásban, hogy jelen helyzetet nem lehet logikailag lekövetni hagyományos kormányzati megközelítéssel, mert ez nem az.
Amit én látok az a dilettantizmus magasiskolája. Mindenbe belepofázni, nulla szakmaiság, cserébe magasfokú ideológiai (mintha lenne ilyen) és politikai szájtépés. Pedig minden mögött csak a mások pénze van, amit ők el akarnak venni, és nem csak valamennyit, hanem mindent is. 13 éve tart ez az állapot, most kezd kicsúcsosodni és csak egyre rosszabb lesz, mert elkezd bevadulni a rendszer az intézkedéssorozatai által, melyek nem érdemi vitákon keresztül érlelődnek ki, hanem erővel áttolnak mindenen és mindenkin.Tökéletes példa erre Lázár MÁV-os kirohanása és géppuskázása. Az egészségügy összeomlott a covid alatt, az oktatás egy heverő hulla a földön lassan, az állam pedig kivonul azon területekről, melyeket neki lenne kötelessége ellátni. Ehelyett mindenhol akadályokat kreál, melyeket persze saját magára nem tart érvényesnek.
A Bazilikánál nem lehet semmi magasabb bullshit-en meg azóta is csak röhögök. Mi ez itt? Középkor? Messzire megy ez a téma, be is fejezem.
-
Raysen623
addikt
válasz
gNAT_hu #6732 üzenetére
Jó magam üdvözlöm ezt az elképzelést, viszont régen voltak már azon idők, amikor a GS fejlesztőgárda azért volt számomra kedvelt, mert egy-egy új funkció behozatalakor elég rendesen átgondoltak, mit akarnak és hogyan lehet azt jól implementálni (illetve jobban mint a konkurencia). Mára odáig jutottak, hogy lesüllyedtek a konkurencia szintjére, és maradt a hangzatos marketing.
Visszatérve eme újításhoz, szerintem könnyebb lehet kezelni egy címkét és annak tartalmát, mint a régi zónabeállításokban elveszni. Azt is meg lehetett tanunlni és szokni, de annál ugye jobban működőnek kellene lennie a címkének. Én ezt várom majd a 27-től jövőre, mikor használható is lesz.
-
Raysen623
addikt
válasz
atti9995 #6726 üzenetére
Én azt javasolnám, hogy kezdetben ha otthonról szeretnél vállalkozóként dolgozni saját licenszel (én így értelmeztem szavaid), jogtisztán, akkor kezdéskor inkább béreld a licenszet, ami tervezhető addig amíg szükséged van rá, vagy nem lesz ráelég pénzed, és akkor SSA-ra tudsz váltani legfrissebb verzióval.
Nem éri meg feketézni, mert ha belépsz vele valakinek a csapatmunkájába rögtön látják hogy sumákolsz.
-
Raysen623
addikt
válasz
Nixon18 #6712 üzenetére
A belső oszlop fül alatt nézz körül. Mert ami a képen ki van választva, az csak a korlátszakasz végeken lévő oszlopokra vonatkozik. Ezeket külön kezeli a program. Továbbá a csatlakozásokat is nézd át, ott mi van beállítva, mert nem minden esetben rak ilyen helyekre oszlopot.
-
Raysen623
addikt
válasz
TRicKolas #6695 üzenetére
Revitben is elviekben a Survey pontot viszed negatív irányban és nem a Base pontot pozitívba
De ott lehet így is, meg úgy is csinálni. Megbeszélés kérdése.
Apropó, a nem lapos DWG-re nem tudok mit ajánlani neked. Elvileg van arra mód, hogy szintvonalas felülethálót készítsen neked róla a program.
-
Raysen623
addikt
válasz
Raysen623 #6693 üzenetére
Kifutottam a szerkesztési időből, bocsánat.
Mi nem használunk XREF-et, mert egy rettenet. Még mielőtt jobban belemegyünk AutoCAD-ben is az! Kezelhetetlen az egész veleményem szerint.
Munkamódszer alapja, ha nem akarod teleszemetelni a tervet AutoCAD-es "hulladékkal" a következő:
- létrehozol egy külön Worksheet-et (Munkalap) és ott lerakod Rajz eszközzel a DWG-t.
- a lerakott rajzot, szépen kimozgatod EOV helyesen, tehát először beforgatod a nézetet EOV észak irányba, majd eltolod a koordinátákkal. Jellemzően valamelyik telek sarok pont koordinátát használj erre a célra.
- Az így előállt EOV-s helyszínrajzot szépen pauszként berakod az alaprajzon, és a pausz referenciát behúzod a projekt origóba, vagy a közelébe. (Azért van erre szükség, mert ha nagyon távol modellezel az origótól, akkor a 3D modell elemek fogópontjai le fognak mászni a kubus sarkokról és vibrálni fog a kép is. Ha jól emlékszem ez a lebegőpontos számítás kerekítései miatt jön elő. Kérem a jobban hozzáértőket erősítsenek vagy cáfoljanak meg ebben a hitemben.)
- Lerakod a rasztereket - ha vannak, és kezdhetsz modellezni. Ha EOV helyesen akarsz menteni IFC-t vagy DWG-t majd, akkor a Felmérési pontot (észak irányba forgatása a tervnek itt is első lépésben megy) kell még alaprajzon beállítani az EOV koordinátákkal, mégpedig negatív előjellel. A művelet ellenőrzése történhet a koordináta tárgy elemmel alaprjzon. DWG és IFC fordítóban a Felmérési pontot be kell állítani mint origót. -
Raysen623
addikt
Konszignáció témához is szólva: vannak még a szakméban régi motorosok, akik abban a világban élnek, amikor még 1 lap / 1 konszignációs elem volt elkészítve, magyarázó részletrajzokkal kiegészítve adott esetben. Csináltam ilyet még AC9-ben és felért egy érfelvágással.
Az automatizálás sajnos fontos és a standardizálás is ebben a témában. Ott pedig sajnos csorbát fog szenvedni a szépség és a design-os kialakítás, amit senki nem fog kifizetni soha érdemben. Az ilyen jellegű harcokat pedig sajnos mindenkinek meg kell vívnia az irodájában vezetőivel, kliensekkel. Sajnos ez van, felgyorsult világban élünk, ahol a lehető leggyorsabban kell minden - lehetőleg tegnapra és már az is késő - ráadásul még vezetni kell a módosításokat, mert azzal tudsz csak elszámolni adott esetben. -
Raysen623
addikt
válasz
daninet #6619 üzenetére
24-es nem tudja még a natív mérési pontot (25-ben a DWG fordítóban már meg lehet adni a mérési pontot origónak), így nem tudsz EOV helyes (ha jól értem ilyet akarsz) DWG-t menteni. Kerülő megoldás lehet egy vonatkozó munkalap létrehozása, ahol eltolod a rajzot az EOV koordinátába.
-
Raysen623
addikt
válasz
Nixon18 #6539 üzenetére
Saját tapasztalatom az, hogy a segédvonalak használata esetén már nem kell nyomogatni a shift-et, hanem csak húzod a kurzort és dobja ki a segédeket vízszintes, 45 fok és függőlegesen. Amikor megjelenik ráhúzod a kurzort és mehet a klikk. Tehát elvileg egyszerűbb lett.
-
Raysen623
addikt
Több minden szólhat bele:
- Modellnézet beállításokban nézd meg mi van megadva,
- Lépcsőbeállításokban nézd meg mire van állítva a lépcső alaprajzi megjelenítése (modellnézet vagy elembeállítás a mérvadó),
- amit #6527turit írt,
- Grafikus beállításoknál nincs e lépcsőre vonatkozó rész.Nyugi van, Revit esetén ilyenkor már rég eret vágtál volna.
-
Raysen623
addikt
Nem tudom ki mennyire van otthon a modulozásban és kapcsolt attributumok terén de megpróbálom, mert nekem kissé érthetetlen miért viselkedik így a program.
Több épületből álló projekt, két szakág ArchiCAD-ben (építész és tartószerkezet). Van egy GEN modell fájl, ahová mindegyik modell fájl be van linkelve. Kompozit szerkezetek részéről vannak azonosak és eltérők épületekre vonatkozóan.
Ugye az indexelésre ügyelni kell, mert ha két eltérő modellben, eltérő kompozitok kapják ugyanazt az indexet, akkor a GEN-ben ebből probléma lesz.
Jelenleg ha új kompozit falat kell létrehozni tevfejlődés esetén, akkor azt minden másik modell fájlba be kell vezetni jelenleg az attributum kezelő segítségével. Itt jön a kérédésem: miért duplikálja a kompozit szerkezet kapcsolt attributumok checkbox bepipálásakor az építőanyagokat, kitöltéseket, felületeket és a folytonos vonalat is!? Ezek minden tervfájlban ugyanazok, mivel egy ugyanazon sablonból lettek létrehozva és nem babrálhatja őket senki.
Ha kiszedem a pipát a chechkboxból, akkor hiányzóként állítja be ezeket a kapcsolt attributumokat, de nem mindet csak néhányat. Csináltam egy tesztfájlt és elkövettem hasonlót, de ott nem volt ilyen probléma. Találkozott már valaki hasonló problémával?
-
Raysen623
addikt
válasz
Hunattila #6512 üzenetére
Ha nincs hotspot-ja a 3D-s nézetben, akkor a gerendát kiszelektálva a beállításaiban kell mókolni vele sajnos. Tetszetős az új lépcső eszköz, de kissé szerintem túl bonyolították. Helyenként nem kellően félreérthetetlen és felhasználóbarát. Pedig sok van benne, és még többet lehetne kihozni belőle.
-
Raysen623
addikt
Szia.
Nálam működik, szintén 5010-es build-en. Ez egy feature egyébként. A Zónák címkéje itt már Label-ként működik, aminek a kiírt tartalma külön állítható a címkebeállításokban. A Nyíl eszközzel tudod kijelölni legkönnyebben elvileg. Lehet megérné lecserélni a Zónát 25-ös verzióra Helyiségkategóriáknál.
-
Raysen623
addikt
Köszönöm mindenkinek, közben úgy néz ki rájöttünk a megoldásra. Nem a hagyományos írásvédelemmel volt baj, hanem egyes falak összemetsződései tréfáltak meg minket.
-
Raysen623
addikt
Tud e valaki Rhino-Grasshopper megoldást attributumok kötegelt újraindexeléséhez?
-
Raysen623
addikt
AC25 HUN 4013-as alatt a következővel szembesültem gerenda beállításokban: miután a szélesség és magassági értéket zároltam, majd megadtam neki egy értéket és lehelyeztem modell térbe, majd a zárolást feloldom és keskenyebb gerenda méretet szeretnék megadni, csak és kizárólag a nulla értéket viszi be. Magasságra sem tudok utólag más értéket megadni.
Ez most feature vagy BUG?
Más is találkozott már vele?
-
Raysen623
addikt
Én már egy ideje mondogatom, hogy nagyon szép ez az IFC linkelgetés (mi egyébként tiltjuk a megbízhatatlan szakági IFC export miatt), mert látszik minden még metszeten is, csak éppen a terv válik tőle kezelhetetlenné, arról nem is beszélve hogy az építésznek nem feladata a GENPLAN tervek készítése, összakági megjelenítéssel, mert abból a tervből nem lehet építeni!!! Koordinációra jó, és akkor kezelhető nézeteket lehet generálni, akár 3D-ben is, de csak arra használjuk amire valóban kell.
-
Raysen623
addikt
Többször voltam én is, DE nagyon károsnak tartom a minőségre nézve az évenkénti kiadást. Ki kellene tolni két évre, mert így nem fogják bírni a versenyt és minőségben sem lesz olyan a program, amihez hozzá voltunk szokva. Ott tartunk, hogy véletlenszerűen crash-el a program. Nem tartom megfelelő iránynak a mostanit.
-
Raysen623
addikt
Miként van beállítva a fal? Alapesetben ugye helyiséghatároló, tehát vágja a helyiséget (helyiség poligon a fal élével esik egybe eset áll fenn). Ebben az esetben az értékek leszámítódnak. Másik kérdés: milyen helyiségeket pakolsz le? Manuális élekkel rakod le vagy automatikus varázspálcás módszerrel? Helyiségek frissítetted?
-
-
Raysen623
addikt
válasz
daninet #6394 üzenetére
Az idézetben szereplő szövegnél én továbbra is csak és kizárólag a referencia model elvet tudom érteni, mivel többre jelenleg egyetlen piacon lévő szoftver sem képes. Tehát minden esetben csak hozzámodelleznek a kapott elemekhez.
IFC-vel Revit szórakozni meg igen problémás tud lenni. RVT export ArchiCAD-ből Revit-hez elfogadhatóan gyors volt az egyik projekten. Szakág tudott vele tovább dolgozni és terveket gyártani.
-
Raysen623
addikt
-
Raysen623
addikt
-
Raysen623
addikt
EOV-ban nem szabad modellezni (nem csak ArchiCAD-nél, máshol sem). AC25-höz már kijött a patch, ami engedélyezi a natív mérési pontot, így lehet menteni EOV modellt IFC-ben és EOV DWG-t is elvileg.
Az egésznek annyi a trükkje, hogy a program kerekítést hajt végre minden tervi egységen, ami ha túl nagy szám esetén történik akkor előáll a képen látható hiba. Ezért kell a projekt origónak közel lennie a terv origóhoz.
-
Raysen623
addikt
Valamiért nem tudunk egyedi kapulapot készíteni. Bárhonnan, bármilyen elforgatással mentjük, nagy üresség tátong a kapulap helyén. Találkozott valaki hasonlóval?
-
Raysen623
addikt
-
Raysen623
addikt
Van itt valaki aki távoli asztallal dolgozik csapatmunkában? Mennyire gyors vagy lassú? Alaprajzi zoom és map mennyie elfogadhatóan működik?
-
Raysen623
addikt
válasz
daninet #6309 üzenetére
Kérlek ne menjünk ebbe bele, mert én speciel torkig vagyok a family, shared meg project paraméterekkel is másik oldalon és állandóan mókolni kell hogy tudjak egyedi dolgokat is listázni néha. ArchiCAD oldalán kb ugyanez van, DE van egy felület ahol az egészet tudod managelni, másik platformon meg kapok egy ömlesztett listát aztán görgess amíg bírsz...
Az ID-t nem kell alapesetben babrálni, de legfőképpen nem létrehozni ugyanazt mégegyszer ugyanazzal a névvel. Tárgy paraméterek csak GDL elemeknél vannak, egy részét használod mert konfigurálni kell az elemeket és azt listázni is akarod stb. Minden más mehet tulajdonságokból és csókolom.
-
Raysen623
addikt
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy egyedi ajtólap felületi beállításait utólag hogyan lehet módosítani? Sehogyan sem találom...
-
Raysen623
addikt
válasz
daninet #6264 üzenetére
Azt hiszem maximálisan egyet értek veled ebben. Nem kötözködni akartam, csak leírtam mitől szenvedünk, pedig házon belül van a szakág.
Ami sz RVT vs IFC-t illeti, régóta tudjuk milyen hatalommal bír a marketing. Nem számít mi mennyire jó szakmailag vagy használató e...#6265copass: Revit-el is tervezünk és kb olyan mintha kiraknának a senki földjére dolgozni kézzel-lábbal. Újra fel kell találni mindent amit korábban máshol szinte alád raktak. IFC exportálásnál átérzem a problémáidat. Ennyit tud az ökoszisztéma, de megmagyarázzák azzal hogy nagy cégek érnek el komoly eredményeket ezzel a szoftverrel...a milyen áron meg időben már nem lényeg megint.
-
Raysen623
addikt
válasz
daninet #6259 üzenetére
Szerintem túlkombinálod. Nem az a cél hogy szerkeszthető elemeket kapjál, mivel referencia modell elvet követünk továbbra is legyen akármilyen BIM amit használunk. Erre a célra meg ez tökéletes. Az IFC-vel sajnos ne is gyere mert pont a Revit használók - bocs a kifejezésért - b@sznak menteni IFC, amit megértek mert iszonyatosan fos a felület és nem működik jól.
AC IFC mentés sokkal szofisztikáltabb, többet is kell vele dolgozni az elején. -
Raysen623
addikt
válasz
daninet #6257 üzenetére
Majd ha Revitből tudok olyan pln-t exportálni ami szintén szerkeszthető elemeket ad megnyitás után, akkor lesz majd olyan RVT exporter is ami ugyanezt az élményfaktort adja másik irányban. Ne legyünk már telhetetlenek
Egyébként valóban egy ingyenes Add-on volt korábban, amit pár év alatt sikerült felhozni erre a szintre. Ha Autodesk jobban állna hozzá a szakmához, akkor ez a feature sokkal jobb is lehetne...
-
Raysen623
addikt
Rövid videó AC25 új képességeiről. Van még más is a hivatalos YT csatornájukon.
-
Raysen623
addikt
válasz
daninet #6247 üzenetére
Revit nem csak merev de rugalmatlan is és nem tudod leszabályozni az embereket hozzáférésben. Mindenki csinálhat mindent. Family-vel is az a legnagyobb bajunk hogy buta és értelmetlen túlságosan felokosítani. Attribútumokat is nehézkesebb kezelni.
ArchiCAD ezzel szembe testreszabható és kellően rugalmas. A két platform meg kényelmesen elfér egymás mellett.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Motorola Edge 60 Fusion - nem csak a forma időtálló
- Milyen monitort vegyek?
- Torrent meghívó kunyeráló
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- DVB-T, DVB-S (2), DVB-C eszközök
- Motoros topic
- EA Sports WRC '23
- World of Tanks - MMO
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A16, Samsung Galaxy A26, Samsung Galaxy A36, Samsung Galaxy A56
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B450 R7 5700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Zalman Z1 Seasonic 650W
- AKCIÓ! ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WiFi alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy A23 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest