Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Rimuru válasza Siriusb (#400) üzenetére


Rimuru
veterán

Ja, bocs félreértettem én hülye. :B

Vigyázat, csalok!

(#402) F34R


F34R
nagyúr

hmmm gondoltam elovakarok egy regi jatekot , ami dvd-n van , de kb miota hasznalok archlinuxot nem mukodik , nem csatolja fel. udev fent van terminalban mount-ra nem irja hogy udev menne. elvileg a /dev/sr0 eszkoz lenne az

dmesg | egrep DVD-re ki is irja az eszkozt .
ha a mount marancsal akarom felcsatolni pl /mnt/dvd akkor no medium found on /dev/sr0

egy sata-s dvd irorol lenne szo.

how to ? :)

(#403) Dalgor válasza F34R (#402) üzenetére


Dalgor
csendes tag

Nekem legutóbb akkor volt gondom az automounttal, mikor a pcmanfm 1.0-ra frissült. Kell neki egy gvfs nevű csomag, hogy ez működjön.
Utána már nem a /media/-ba, hanem a /run/media/[username]/-ba csatolja a hordozható eszközöket.

Talán nálad is ez a gond.

(#404) F34R


F34R
nagyúr

Ezzel mit tudok kezdeni ?

urxvt-perls: /usr/lib/urxvt/perl/clipboard exists in filesystem

ettol nem fut le a checking es nem frissul a rendszer :(

(#405) Siriusb válasza F34R (#404) üzenetére


Siriusb
veterán

pacman -Qo /usr/lib/urxvt/perl/clipboard mit mond?

(#406) F34R válasza Siriusb (#405) üzenetére


F34R
nagyúr

/usr/lib/urxvt/perl/clipboard is owned by urxvt-clipboard 2-1

a masik kerdesem meg az lenne hogy van valami olyan dolog vim-hez vagy akar geanyhez hogy ha config fajlokat szerkesztgezek akkor a html code-k szinet lassam ? ne csak ezt #3224df

(#407) Siriusb válasza F34R (#406) üzenetére


Siriusb
veterán

Jól emlékeztem. urxvt-clipboard már nincs, helyette urxvt-perls van. Ezt elvileg a pacmannek automatikusan meg kellett volna oldania. Töröld a csomagot és a frissítés után tedd fel az új urxvt-perlst.

vim:
syntax on menjen bele a konfigurációs fájlba.

(#408) F34R válasza Siriusb (#407) üzenetére


F34R
nagyúr

0 kb-s csomag volt , -Rcs eltavolitottam most mar jo koszi ;)

(#409) F34R válasza Siriusb (#407) üzenetére


F34R
nagyúr

hmmm a baj szerintem azzal van hogy hasznalom egy masik user konfigjat , es vannak hianyos reszek , amik nekem nincsenek felrakva vagy rendesen beallitva ,
nekem most ez igy nez ki (hasznalja a urxvt szinsemajat )

[ Szerkesztve ]

(#410) Siriusb válasza F34R (#409) üzenetére


Siriusb
veterán

Lehet én félreértettem. Nem szintaxis kiemelést akarsz, hanem a hexa színkódokat színként akarod megjeleníteni?
Kétlem, hogy ezt bármilyen szerkesztőbe el tudod érni. Max az lehetséges, pl. Geany, Netbeans stb, hogy a kódra kattintva meg tudod nézni a színt.

(#411) F34R válasza Siriusb (#410) üzenetére


F34R
nagyúr

igen arra gondoltam csak rosszul fejeztrem ki magam...
szoval akkor ez nem lehetseges ? nekem most a geany sima szovegszerkesztokent mukodik , nincs semmi szinsema beallitva , feher a hatter es nem kattinthato benne semmi. Nalam az a baj hogy sajat dolgot nem tudok krealni hanem tobb konfigfajlbol nezem ki a nekem tetszo dologat igy sokszor nem passzol/ nem illik egymashoz a kinezet.
hexa szinkodot tudok online nezni , de a baj azzal van hogy mindig nezegetni kell melyik sort irjam at , vagy melyik milyen szinu.

Ugy latom te maradtal itt az ugyeletes Arch Linux-os, mas mar nagyon nincs is a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#412) Siriusb válasza F34R (#411) üzenetére


Siriusb
veterán

Én nem tudok róla, hogy lehetséges lenne.
Geany-nél a toolbaron találsz egy olyat, hogy color chooser. Ha pl. egy css-ben rákattintasz duplán a színkódra (furcsa, de a # jel nem kell a kijelölésbe), akkor feldob egy panelt, ahol látod az aktuális színt, illetve grafikusan változtatni is tudod.

Kár, hogy nem vagyunk itt többen. Valószínűleg a hivatalos ML-t, illetve fórumot látogatják, legalábbis ott azért szoktam látni magyarokat.
Persze ennek az is lehet a magyarázata, hogy mindenki vérprofi, csak nekem vannak kérdéseim ill. szükségem segítségre. :)

(#413) Rimuru


Rimuru
veterán

Jelentem én is vagyok, ürülök a systemdnek, sokat gyorsult a boot (Startup finished in 2975ms (kernel) + 9134ms (userspace) = 12110ms) és már mindent megoldottam. Szerintem is inkább mennek hivatalos fórumra. Siriusb inkább te szoktál segíteni másoknak. :K

Vigyázat, csalok!

(#414) F34R válasza Rimuru (#413) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem is fent van miota beszeltunk rola , meg aznap frissitettem.
Ugye annak ellenere hogy egy regi SSD-m van megiscsak gyorsabb mint a merevlemez, en az eg vilagon semmit nem vettem eszre hogy jobb lenne :DDD

(#415) Siriusb válasza F34R (#414) üzenetére


Siriusb
veterán

F34R, colomb2,
Sok idő átállni a systemd-re?

(#416) Rimuru válasza F34R (#414) üzenetére


Rimuru
veterán

De én teljesen áttértem rá, a démonokat is ő indítja. Gondolom nálad meg a kevert verzió van (initscripts és systemd)

Siriusb: Nem sok idő, gondolom az alap beállításokat már megcsináltad az előző frissítésnél.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#417) F34R válasza Rimuru (#416) üzenetére


F34R
nagyúr

igen nalam meg keverten mennek , ha lesz vele idom foglalkozni akkor atalitom en is.

(#418) Siriusb válasza Rimuru (#416) üzenetére


Siriusb
veterán

Persze, az rc.conf-ban már csak az ördögi, akarom mondani démoni sor van.

(#419) Siriusb


Siriusb
veterán

Na, elindítottam a gépet systemd-vel. Olyan hatalmas különbség nincs boot során, mint amiket néhány ember írt, viszont a fancontrol nem indul el (failed) automatkisan, csak ha start-tal elindítom. Ötlet?
Azt látom, hogy a fancontrol.service az lm_sensors része, de ez azt jelenti, hogy nekem nem kellene engedélyezni? :F

(#420) Bogyo72


Bogyo72
csendes tag

Szevasztok!

Adott egy x86_64-es Arch/KDE rendszer tisztán systemd-vel telepítve. A probléma az idő automatikus beállításával van, ugyanis az nem működik. Próbáltam már talán mindent, de nem vezetett sikerre. Arra viszont rájöttem, hogy ha felfüggesztve állítom le a gépet, majd újraindítom, akkor egy idő után beáll és tartja is a pontos időt. De a normál leállítás után ismét össze-vissza mutat és nem is szinkronizál, ha az óra beállításnál próbálok frissíteni, akkor 'nem tud csatlakozni a szerverhez' üzenetet kapok.
Valami ötlet, mi lehet vagy mit lehet..? :F

(#421) Lenry válasza Bogyo72 (#420) üzenetére


Lenry
félisten

ha használsz Windowst is, akkor az a nyűgje, hogy az egyik helyi időt ír a BIOS-ba, a másik meg UTC-t, és folyamatosan felülírogatják egymást.
az automatikus időszinkronizáció beállítását lásd: Wiki

ha nincs Windows a gépen, akkor merül a CMOS elem az alaplapon, cseréld ki

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#422) Bogyo72


Bogyo72
csendes tag

Sajnos bonyolultabb egy elemcserénél. ;) A másik gépben tényleg le van merülve, ott a bioszt is állandóan be kell állítani ha nem kap áramot, de a szinkronizálás az megy szépen.
Windows az tényleg van telepítve, de nagyon ritkán használom (játékra), de az legalább beállítja az időt és akkor Arch indításakor is jó, egy rövid ideig.
Én is a Wiki alapján próbáltam beállítani és szerintem jó is lett:

Ha letiltom a démont, akkor tudom manuálisan szinkronizálni az óra beállításoknál, de kb. negyed óra múlva már 2 percet késik. :Y Ha a démon fut, akkor nem lehet frissíteni, szerver csatlakozási hibára panaszkodik, és autómatikusan sem csinál semmit! :W
Ez az idő mizéria systemd-s átállás előtt nem volt, bár igaz akkor még Gnom-ot használtam, bár ez nem hinném, hogy érdekes lenne.

(#423) Siriusb válasza Bogyo72 (#422) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha jól emlékszem, 11 percenként kellene frissítenie az órát.

journalctl -u ntpd
mit mond? Illetve:
cat /etc/ntp.conf

(#424) Bogyo72


Bogyo72
csendes tag

Nos, az 'ntp.conf'-hoz nem nyúltam, így az az eredeti állapotában van.
Az a bizonyos 'journalctl' ezt adja:

Végignézve a listát, úgy látom, hogy csak az újraindításkor fut le, de az időpont az nem a valós idő itt sem. De találtam a listában olyat is ahol háromszor egymás után lefutott, de közel sem ~11 percenként, inkább 3-4 óránként. Lehet itt volt olyan, hogy csak felfüggesztve volt a gép, nem lett teljesen leállítva.
Ezt le is ellenőrzöm!

(#425) Bogyo72 válasza Bogyo72 (#424) üzenetére


Bogyo72
csendes tag

És visszakapcsolás után:

dec 21 00:09:57 arch ntpd[361]: proto: precision = 0.107 usec
dec 21 00:09:57 arch ntpd[361]: ntp_io: estimated max descriptors: 1024, initial socket boundary: 16
dec 21 00:09:57 arch ntpd[361]: Listen and drop on 0 v4wildcard 0.0.0.0 UDP 123
dec 21 00:09:57 arch ntpd[361]: Listen and drop on 1 v6wildcard :: UDP 123
dec 21 00:09:57 arch ntpd[361]: Listen normally on 2 lo 127.0.0.1 UDP 123
dec 21 00:09:57 arch ntpd[361]: Listen normally on 3 eth0 xxx.xxx.xxx.xxx UDP 123
dec 21 00:09:57 arch ntpd[361]: Listen normally on 4 lo ::1 UDP 123
dec 21 00:09:57 arch ntpd[361]: Listen normally on 5 eth0 xxx::xxx UDP 123
dec 21 00:09:57 arch ntpd[361]: peers refreshed
dec 21 00:09:57 arch ntpd[361]: Listening on routing socket on fd #22 for interface updates
dec 21 00:30:45 arch ntpd[361]: ntpd exiting on signal 15
dec 21 00:31:36 arch ntpd[1301]: proto: precision = 0.131 usec
dec 21 00:31:36 arch ntpd[1301]: ntp_io: estimated max descriptors: 1024, initial socket boundary: 16
dec 21 00:31:36 arch ntpd[1301]: Listen and drop on 0 v4wildcard 0.0.0.0 UDP 123
dec 21 00:31:36 arch ntpd[1301]: Listen and drop on 1 v6wildcard :: UDP 123
dec 21 00:31:36 arch ntpd[1301]: Listen normally on 2 lo 127.0.0.1 UDP 123
dec 21 00:31:36 arch ntpd[1301]: Listen normally on 3 eth0 xxx.xxx.xxx.xxx UDP 123
dec 21 00:31:36 arch ntpd[1301]: Listen normally on 4 lo ::1 UDP 123
dec 21 00:31:36 arch ntpd[1301]: Listen normally on 5 eth0 xxx::xxx UDP 123
dec 21 00:31:36 arch ntpd[1301]: peers refreshed
dec 21 00:31:36 arch ntpd[1301]: Listening on routing socket on fd #22 for interface updates

És be is állt az idő, most jelenleg pontos.
2012. december 21. 00:16:06

(#426) Bogyo72 válasza Bogyo72 (#425) üzenetére


Bogyo72
csendes tag

A 'kdm.log'-ban találtam:

The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:
> Warning: Type "ONE_LEVEL" has 1 levels, but <RALT> has 2 symbols
> Ignoring extra symbols
Errors from xkbcomp are not fatal to the X server
klauncher(391) kdemain: No DBUS session-bus found. Check if you have started the DBUS server.
kdeinit4: Communication error with launcher. Exiting!

kdmgreet(385)/kdecore (K*TimeZone*): KSystemTimeZones: ktimezoned initialize() D-Bus call failed: "Not connected to D-Bus server"
kdmgreet(385)/kdecore (K*TimeZone*): No time zone information obtained from ktimezoned

The XKEYBOARD keymap compiler (xkbcomp) reports:
> Warning: Compat map for group 2 redefined
> Using new definition
> Warning: Compat map for group 3 redefined
> Using new definition
> Warning: Compat map for group 4 redefined
> Using new definition

Pedig a D-bus is fut:

dbus.service - D-Bus System Message Bus
Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/dbus.service; static)
Active: active (running) since p, 2012-12-21 00:09:47 CET; 24min ago
Main PID: 289 (dbus-daemon)
CGroup: name=systemd:/system/dbus.service
└─289 /usr/bin/dbus-daemon --system --address=systemd: --nofork --nopidfile --systemd-a...

Vagy az a hibaüzenet nem is ebből ered?

[ Szerkesztve ]

(#427) Siriusb válasza Bogyo72 (#425) üzenetére


Siriusb
veterán

Az előző képen látható, hogy nem volt hálózat. Amit most másoltál be, ott az eth0 interface-n már működött, persze, hogy beállt az idő.
Szerintem olvasd át újra a Lenry által linkelt wiki oldalt. :) Nem tudom, pontosan mi van a default config fájlban, de legalább magyar szerverre állítsd át. ;)

Az ntpq -np paranccsal is ellenőrizheted a futást, amelyik server *-gal meg van jelölve, azzal szinkronizálsz.

xkbcomp nem releváns, KDE-hez nem tudok hozzászólni, gondolom a saját rendszeridő beállító alkalmazása nyüszög, a consolekit hiánya miatt lehet.

(#428) Bogyo72 válasza Siriusb (#427) üzenetére


Bogyo72
csendes tag

A képen azért nem látható, mert kitöröltem, mint ahogy a szövegben x-eltem az ip-t és a 'mac' címet.

Az 'ntp.conf' tartalma:

With the default settings below, ntpd will only synchronize your clock.
#
# For details, see:
# - the ntp.conf man page
# - http://support.ntp.org/bin/view/Support/GettingStarted
# - https://wiki.archlinux.org/index.php/Network_Time_Protocol_daemon

# Associate to public NTP pool servers; see http://www.pool.ntp.org/
# server 0.pool.ntp.org
# server 1.pool.ntp.org
# server 2.pool.ntp.org
server 0.hu.pool.ntp.org
server 1.hu.pool.ntp.org
server 2.hu.pool.ntp.org
server 3.hu.pool.ntp.org

# Only allow read-only access from localhost
# restrict default noquery nopeer
# restrict 127.0.0.1
# restrict ::1
restrict default kod nomodify notrap nopeer noquery
restrict -6 default kod nomodify notrap nopeer noquery

restrict 127.0.0.1
restrict -6 ::1

# Location of drift file
driftfile /var/lib/ntp/ntp.drift
logfile /var/log/ntp.log

# NOTE: If you run dhcpcd and have lines like 'restrict' and 'fudge' appearing
# here, be sure to add '-Y -N' to the dhcpcd_ethX variables in /etc/conf.d/net

Az ntpq -np:

remote refid st t when poll reach delay offset jitter
==============================================================================
server4.fidesz. 62.112.194.60 3 u 16 64 1 14.980 1818160 0.000
yikes.bl2.tolna 130.149.17.8 2 u 15 64 1 26.729 1818263 0.000
rs11.lvs.iif.hu 195.111.98.152 2 u 14 64 1 36.034 1818373 0.000
bakacsin.ki.iif 185.219.2.214 2 u 13 64 1 14.659 1818460 0.000

Itt nincs csillag sehol, de ha felfüggesztés után visszalépek, akkor már van az egyik előtt. A kérdés, mit csinál a felfüggesztésből visszajövet, amit egy normál, kikapcsolt állapotból indítva nem?! :F

(#429) Siriusb válasza Bogyo72 (#428) üzenetére


Siriusb
veterán

Maradjunk annyiban, hogy inkább nem mondok semmit a törölgetésedről, jó?! :W

Próbáld ki, hogy a restrict sorból kiveszed a nomodify-t. Csak egy tipp, hátha.

Mondjuk azt sem értem, hogy a ntpq -np parancs hogy a fenébe ad neked vissza szerver neveket, amikor az n paraméter direkt numerikus címekre van...

Arra tudok még gondolni, hogy hidegindításnál hamarabb indul az ntpd mint ahogy az internetkapcsolat felépül. A /etc/systemd/system/multi-user.target.wants/ntpd.service - ben benne van az, hogy After=network.target nss-lookup.target ?

(#430) Bogyo72 válasza Siriusb (#429) üzenetére


Bogyo72
csendes tag

Az 'ntpd.service' tartalma:

[Unit]
Description=Network Time Service
After=network.target nss-lookup.target

[Service]
Type=forking
PrivateTmp=true
ExecStart=/usr/bin/ntpd -g -u ntp:ntp
ControlGroup=cpu:/
Restart=always

[Install]
WantedBy=multi-user.target

(#431) Siriusb válasza Bogyo72 (#430) üzenetére


Siriusb
veterán

Kb. annyit tudok mondani, hogy amikor az ntpd elindul, még nincs net. Várj 11 percet, akkor - is - futtasd a ntpq -np parancsot. Kellene, hogy megjelenjen a csillag.

(#432) rt06


rt06
veterán

meg tudna mondani nekem valaki, hogy az arch linux initramfs-eben levo init script-ben van-e olyan fuggveny, hogy poll_device, es ha igen, akkor mi a tartalma?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#433) Siriusb válasza rt06 (#432) üzenetére


Siriusb
veterán

Miként lehet kideríteni?

(#434) rt06 válasza Siriusb (#433) üzenetére


rt06
veterán

ha van initramfs, akkor a /boot konyvtarban lesz, initrd, initramfs, vagy hasonlo kezdetu nevvel
ez tobbnyire egy tomoritett allomany (.cpio.gz), ki kell csomagolni, es ott kell megnezni, hogy az init nevu file-ban mik vannak

ha van initramfs, valoban cpio.gz, akkor igy tudod kicsomagolni a /tmp/initramfs konyvtarba:
mkdir -p /tmp/initramfs
cd /tmp/initramfs
zcat /boot/initrd.cpio.gz | cpio -idv

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#435) Siriusb válasza rt06 (#434) üzenetére


Siriusb
veterán

Azt hittem, valami lsinitcpio-szerű paranccsal egy lépésben megoldható. :)
[link]

(#436) rt06 válasza Siriusb (#435) üzenetére


rt06
veterán

nem kizart, hogy van ilyen arch-on, de meg egyszer nem lattam kozelrol ezt a disztrot (csak egy arch-os leirasban talaltam olyan reszt, ami segithet egy problemamon, viszont az nem teljes, csak egy kodreszlet egy forumon)

viszont sajnos ettol most nem lettem okosabb, ebben meg csak hasonlo sincs, mint amire nekem szuksegem lenne
esetleg - ha nem nagy keres -, megosztanad meg az init mellett talalhato (legalabbis ha jol olvasom az init file-t, amit feltoltottel) config nevu allomany tartalmat is?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#437) Siriusb válasza rt06 (#436) üzenetére


Siriusb
veterán

Ihol:
$ cat config
EARLYHOOKS="udev"
HOOKS="udev keymap encrypt"
LATEHOOKS=""
CLEANUPHOOKS="udev"

És a leírás a HOOK-okról.

(#438) rt06 válasza Siriusb (#437) üzenetére


rt06
veterán

nagyszeru, latom az lvm hook hianya miatt nincs benne, amit en keresek
viszont ez az mkinitcpio elerheto gentoo-ra is, igy most mar tudom, hol kell keresni
koszonom a segitseget

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#439) F34R


F34R
nagyúr

van valakinek tapasztalata a weechat-el es az irssi-vel ?

egyiknel sem megy az dcc letoltes.

odaig eljutok hogy csatlakozok az adott irc szerverre es a csatornara kiadom az /msg xdcc get es nem csinal semmit.

(#440) Siriusb


Siriusb
veterán

Áttért már valaki a hálózati eszközök új (állandó) megnevezésére? A /etc/udev/rules.d/80-net-name-slot.rules fájlt kell kitörölni hozzá. Az új elnevezést a udevadm test-builtin net_id /sys/class/net/eth0 paranccsal lehet megnézni még reboot előtt.

Én ma megtettem, 2 hely eszembe is jutott, ahol cserélni kellett a nevet, a netcfg profile-ban és a conky-ban, kíváncsi vagyok, hol jön még elő hiba, ahol fixen van beírva az eth0 stb.

(#441) rt06 válasza Siriusb (#440) üzenetére


rt06
veterán

ez miben kulonbozik a regi atnevezestol? nekem most is net0, meg lan0 a halokartyam (/etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules file-t kell szerkeszteni hozza)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#442) Siriusb válasza rt06 (#441) üzenetére


Siriusb
veterán

Nos, az eth0, wlan0 stb szűnik meg. Helyette 3 összetevőből áll össze az új név, nem kell manuálisan, fixen hozzárendelni, ahogy te tetted. Tehát nem cserélődhetnek fel az eszközök nevei egy újraindítás után, pl eth0 <--> eth1, ami régebben előfordulhatott.

(#443) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Chromiumot akartam feldobni Arch-ra, de egy csomagnál mindig megáll a letöltés:

[sh4d0w@Terminus ~]$ sudo pacman -S chromium
resolving dependencies...
looking for inter-conflicts...

Targets (6): libevent-2.0.21-2 libxss-1.2.2-1 nss-3.14.1.1.93-1 scrnsaverproto-1.2.2-1 xdg-utils-1.1.0.git20121008-2 chromium-25.0.1364.97-1

Total Download Size: 1.43 MiB
Total Installed Size: 128.98 MiB

Proceed with installation? [Y/n] y
:: Retrieving packages from extra...
error: failed retrieving file 'nss-3.14.1.1.93-1-i686.pkg.tar.xz' from mirrors.n-ix.net : The requested URL returned error: 404 Not Found
warning: failed to retrieve some files from extra
error: failed to commit transaction (download library error)
Errors occurred, no packages were upgraded.

Van vkinek ötlete, mit és hogyan lehetne ezzel kezdeni?

https://www.coreinfinity.tech

(#444) MacCaine válasza sh4d0w (#443) üzenetére


MacCaine
őstag

Másik mirror?

(#445) sh4d0w válasza MacCaine (#444) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Közben már sikerült a dolog.

Pirk kapitány ajánlotta a reflector-t mirrorlist generálásra, de urlopen error-ral elszállt, az archwiki-n lévő generátor meg éppen nem volt elérhető. Végül pacman -Sy és pacman -Syy után sikerült felrakni a csomagot.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#446) Siriusb válasza sh4d0w (#445) üzenetére


Siriusb
veterán

Én kiválasztottam a magyart, meg egy német servert backup-nak és jódidő, nem kell itt generálgatni, meg tesztelni. :)

Esetleg Chromium helyett AUR-ból telepítheted az Iron-t, nyomkövetés funkcióval megrövidített Chromium.

Pacman-nél a dupla y csak a package list kényszerített frissítése. (Bocs az angol belekeverésért, nem igazán tudom, magyarban minek nevezték el.)
Javasolják rendszer frissítésnél is a használatát: pacman -Syyu

(#447) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pirk kapitány segítséget kér... ;]

Valószínűleg ez a topic áll legközelebb az Archbanghez, szóval itt kérdezem meg. Adott egy P3-as kőkori gép, amin azért még elég erős hétköznapi böngészéshez, így ArchBang került rá. Minden megy frankón, kivéve a CD lemezek automata felcsatolását. Egy idős házaspáré a gép, szóval ilyesmire szükség lenne.

Végigcsináltam az arch-os autofs leírást: [link], de továbbra sem történik semmi.
Úgy oldottam meg végül, hogy betettem cd csatoló meg leválasztó menüpontot az openboxba, amik shell scripteket hívnak meg, azok meg csatolják / leválasztják a cd-t a /home/felhasználó/cd.tartalma mappába / ból. Viszont ez így azért kicsit macerás, jó lenne automatizálni. Kinek van erre ötlete?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#448) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#447) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

udevil? Ezt is nézd meg.

https://www.coreinfinity.tech

(#449) Rimuru válasza CPT.Pirk (#447) üzenetére


Rimuru
veterán

Azt hiszem pcmanfm van benne, elvileg az is tudja automatikusan csatolni.

Vigyázat, csalok!

(#450) Siriusb válasza CPT.Pirk (#447) üzenetére


Siriusb
veterán

Nálam udisk2 + thunar fut démonként.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.