Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) doc válasza F34R (#49) üzenetére


doc
nagyúr

nalam nem a windows, hanem a tobbi disztro az 'ellenfel' :D

egyebkent eleg lesujtoak a tapasztalataim :(
rengeteg dolog van ami nem mukodik, mert valami hianyzik, persze az nem derul ki hogy melyik csomagot is kene felraknom
pl. egy nyamvadt sleepet sem tud :Y
a programok nagyon szarul mukodnek (de ezt betudom annak hogy testing repokat is engedelyeztem - utolag vissza lehet csinalni ezt ugy, hogy a programok is downgrade-elodjenek a stable-bol?), pl thunderbird nem tud subject alapjan rendezni (ez a PH-s topicertesitoknel pedig muszaj), chrome tegnap crashelt, stb
a wifi folyton szakadozik (lehet hogy drivercserevel ez megoldodna, de nem akarok fel napot elcseszni ra)

szoval szerintem megy fel helyette egy Ubuntu, barmennyire is utalom, az legalabb mukodik tobbnapi szivas nelkul :(

azert adok majd egy eselyt valamikor az Archnak, mert nagyon szimpatikus az osszeallitas, a wiki, stb, de kinottem mar abbol az idoszakbol mikor napokon/heteken at reszeltem a rendszert hogy mukodjon

(#52) F34R válasza doc (#51) üzenetére


F34R
nagyúr

van sleep is csak mókolni kell vele , szerintem visszalehet ugyanis el tudod tüntetni pacman -Rcs csomagnévvel ekkor a hozzátartozó függőségeket is eltávolítja.
nekem az opera csinálta , utánna valami úton módon megszünt a baja. (ezt is kilépésnél és skin cserénél csinálta.)
wifire is van megoldás valahol a wikiben vagy a fórumban is rákereshetsz.
Tény hogy jóval többet kell túrni mint egy ubihoz , debianhoz (gentoo-nál nem mert az a legtanulósabb ) de nekem jobban bejön.

[ Szerkesztve ]

(#53) doc válasza F34R (#52) üzenetére


doc
nagyúr

tudom hogy letezik sleep, csak nalam nem mukodik. mar minden power managementes meg notebookos csomagot felraktam, de hiaba, es fogalmam sincs mi hianyzik meg (azutan sem, hogy az idevago wiki oldalt elolvastam)
mondom, a rendszer amugy tetszik, okosan ki van talalva, de igy hogy szinte semmi nem mukodik, gaz :(

(#54) Rimuru válasza doc (#53) üzenetére


Rimuru
veterán

Hát notebookkal még nem volt dolgom így azt nem tudom, hogy mennyivel nehezebb beállítani de nekem eddig semmi nem volt olyan nagy dolog, ami kellet az megvolt wikin vagy egy kis google keresés.
Én Ubuntuval többet szenvedtem mint bármi mással és ahogy látom te se szereted, miért nem próbálsz meg valami mást felrakni pl.: Fedora, Chakra(csak az arch alap miatt :) )?

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#55) doc válasza Rimuru (#54) üzenetére


doc
nagyúr

igen, maga a rendszer tetszik mint mondtam, a problemaim 90 %-a notebook-specifikus
pl. nem mukodik a kijelzo fenyeroallitasa a hotkeyekkel (ki kellett raknom egy kulon widgetet amivel tudom valtoztatni),
a touchpad katasztrofalis, hiaba csinaltam meg a synapticos hackelgeteseket amik a wikiben vannak
nincs ugye sleep,
a wifi kvazi hasznalhatatlan
es akkor meg meg sem probaltam olyan 'bonyolult' dolgokat mint hang/videolejatszas, neadjisten jatek... :(

rpm-alapu disztrot nem akarok, szoval Fedora kilove
a Slackware-t imadom, de az is elegge "melos" pont mint az Arch, es most nincs idom szorakozni vele

a Chakra micsoda? hallottam mar rola, de igazabol nem tudom hovatenni... tudnal rola 1-2 mondatot mondani?

az Ubit sok dolog miatt nem szeretem (pedig anno teljesen jol indultak...), de az teny hogy out-of-the-box a leghasznalhatobb disztro jelenleg, mukodik minden telepites utan

(#56) Rimuru válasza doc (#55) üzenetére


Rimuru
veterán

Őszintén nem tudok mit mondani róla mert nem próbáltam, én is csak olvastam róla, de elvileg jobban konfigurálva van mint a sima Arch, nézd meg az oldalukat: [link]
Esetleg még megnézheted az ArchBang-ot: [link], erről jobbakat olvastam bár ez egy minimalista cucc.
Abban egyetértek, hogy az Ubuntu a leghasználhatóbb annak aki nem akar/tud sokat foglalkozni a rendszer dolgaival, de szerintem a Fedora és Opensuse is elég használható így, igaz nálad ez kilőve. Szerintem csinálhatnád azt is hogy felraksz egy Ubuntut amit használsz és mellé egy Arch-ot és amikor van időd akkor meg foglalkozol egy kicsit vele.

Vigyázat, csalok!

(#57) doc válasza Rimuru (#56) üzenetére


doc
nagyúr

Suse abszolut kizarva, az akkora tragya hogy nem vagyok hajlando mar bottal megpiszkalni sem
a ket Linux disztroval az a gond, hogy a ceges gepen egy windows igyis lesz, amelle kene egy Linux, egy harmadik rendszer felesleges
de akkor ranezek ezekre az Arch-szarmazekokra, teszek veluk egy-egy probat, koszi :)

(#58) Rimuru válasza doc (#57) üzenetére


Rimuru
veterán

Szívesen és remélem sikerül összehozni egy kis jó rendszert :)
Majd írd meg mire jutottál.

Vigyázat, csalok!

(#59) doc válasza Rimuru (#58) üzenetére


doc
nagyúr

epp most vegeztem a Chakra telepitessel
egyelore le vagyok nyugozve :Y :C
lattam mar sok telepitot, windowstol Linuxon at az OSX-ig, de ez eddig mindent visz
gyonyoru, de nem csicsas, nagyon izleses

maga a rendszer is pont olyan amilyennek elkepzelek egy testreszabhato, hatekony, modern Linuxot igy 2012-ben

mukodik a sleep, hangero- es fenyeroszabalyzo gombok

egyetlen szepseghiba hogy a wifi nem megy alapbol, de mindjart nekiallok keresgelni, utana nyuzom kicsit a rendszert, de ez egyelore nagyon tuti, koszi a tippet! :R

(#60) Rimuru válasza doc (#59) üzenetére


Rimuru
veterán

Örülök hogy tetszik :))

Vigyázat, csalok!

(#61) doc válasza Rimuru (#60) üzenetére


doc
nagyúr

raadasul a wifi is mukodik, bar eleg erdekes a sztori...
szoval alapbol a network managerben nem tudtam bepipalni a wifi engedelyezeset, de parancssorbol ifconfig/iwconfig/wpa-supplicant segitsegevel tokeletesen mukodott
aztan mikor rajottem hogy van a billentyuzeten egy hotkey a wifi ki/be kapcsolasara, es bekapcsoltam, azonnal eszrevette a network manager
hogy elotte miert nem, annak ellenere hogy parancssorbol ment, nem tudom
szoval ez is megoldodott :D

mar csak a touchpad van hatra, es fullos lesz :)

egyedul az zavar, hogy eleg keves cucc van a repojaban, bar azok legalabb jol vannak osszevalogatva, de a keves 'gyari' csomaghoz mar hozzaszoktam a Slackware-nel, szoval nem gond :D

(#62) Rimuru válasza doc (#61) üzenetére


Rimuru
veterán

LiveCD-n megnéztem ezt a Charkrát hát nem ájultam el tőle, én inkább Arch és KDE kombinációját használnám, meg használtam is csak meghalt az egyik RAM és szerintem 512MB RAM kevés a KDE-hez.

Vigyázat, csalok!

(#63) doc válasza Rimuru (#62) üzenetére


doc
nagyúr

a Chakra pont az, Arch + KDE :D
igazabol nagy kulonbseget nem latok a ketto kozott, azt leszamitva hogy a Chakraban mar alapbol benne van, amit az Archire kulon kell feltenni
a fo problemam az volt az eredeti megoldassal, hogy hiaba raktam fel a KDE csomagot, egy csomo minden hianyzott, es fogalmam sem volt, milyen csomagokat kene felrakni hogy azok felkeruljenek...

(#64) Rimuru válasza doc (#63) üzenetére


Rimuru
veterán

Jó majdnem ugyan az, de nekem pont azok a csomagok nem kellenek és ezért inkább egy tiszta rendszerrel indulok meg én még szeretek mókolni a rendszerrel is :D

Vigyázat, csalok!

(#65) doc válasza Rimuru (#64) üzenetére


doc
nagyúr

en anno a Slackware-rel mar kieltem magam turkalasugyileg :DDD

(#66) Rimuru válasza doc (#65) üzenetére


Rimuru
veterán

Na megnéztem az ArchBangot is hát le vagyok nyűgözve :C
valami gyönyörű ahogy összerakták ezt a openboxot, majd hétvégén fel is rakom faternak :D
A Chakrára visszatérve átlagfelhasználó szemmel nézve szerintem nagy piros pont a magyar nyelvnek, eddig amiket néztem livecd-n ez beszélt a legjobban magyarul és gondolom telepítés is az, de ezt te tudod igazolni :)

Vigyázat, csalok!

(#67) doc válasza Rimuru (#66) üzenetére


doc
nagyúr

oszinten szolva fogalmam sincs hogy milyen nyelvu volt az installer :D
most is csak azert beszel magyarul (azt viszont valoban nagyon szepen!) mert gondolom mikor megmondtam neki hogy Magyarorszagon elek, akkor egybol hozzapasszintotta a nyelvet is :)

(#68) Rimuru válasza doc (#67) üzenetére


Rimuru
veterán

Régen írtam és úgy érzem azért tartozok ezzel.
ArchBang: Telepítés majdnem ugyanaz mint a sima Arch csak egy kicsit kevesebb pontban (és az automatikus partíciónálás nagyon nem tetszett...), kb kétszer annyi ideig települ mint a Arch (ez betudható a + csomagoknak meg a régi vinyónak).
Viszonylag jó programok vannak belerakva (bár nekem nem azok állnak kézre :D ), logikusan felépített rendszert kapunk amit még kezelni se nehéz (nekem aki amúgy is openboxot használ :) ) és még a téma is szép szerintem (az openbox témát fel is raktam magamnak :) ). Hirtelen ennyi jutott eszembe :)

Vigyázat, csalok!

(#69) doc válasza Rimuru (#68) üzenetére


doc
nagyúr

en meg idokozben felraktam egy Archot a Chakra helyere nem teljesen onszantambol, egy hulye pillanatban legyilkoltam a Chakrat :D es a rendbehozatal helyett ugy dontottem, inkabb felrakok egy Archot, ha mar ugyis lattam hogy mit lehet kihozni belole
kisse nyogvenyelosebb, kenyelmetlenebb mint a Chakra, de legalabb hatalmas a csomagvalasztek, es most mar egesz szepen belaktam :)
mar csak arra kene rajonnom, hogy a Thunderbird miert nem csinal semmit ha egy linkre kattintok a mailben :F

(#70) Rimuru válasza doc (#69) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezt nézted már?
Nekem Opera mindent tud ami kell ezért még levelező kliensem sincs :D

Vigyázat, csalok!

(#71) doc válasza Rimuru (#70) üzenetére


doc
nagyúr

oh, meg nem, de rakukkantok, koszi :DDD

(#72) Fooler89


Fooler89
őstag

Csak nálam nem megy a yaourt? :F

(#73) Rimuru válasza Fooler89 (#72) üzenetére


Rimuru
veterán

Úgy nézem hogy az egész aur nem megy.

Vigyázat, csalok!

(#74) doc


doc
nagyúr

error: failed to commit transaction (invalid or corrupted package)
Errors occurred, no packages were upgraded.

baromi duhito, hogy mar hetek ota ezt csinalja
persze a --ignore kapcsoloval ki tudnam vele hagyatni az invalid csomagot, ha elarulna hogy melyik az, de a rohadek nem mondja meg...

van valakinek otlete? probaltam mar masik mirrort hasznalni, de nem segitett...

[ Szerkesztve ]

(#75) Lenry válasza Fooler89 (#72) üzenetére


Lenry
félisten

csekkold a $PATH-ot
ha előrébb van a /usr/local/bin, mint a /usr/bin, akkor az a baja

(#74) doc nagy tároló takarítás volt?
pacman -Scc
pacman -Syy

és utána pacman -Syu

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#76) doc válasza Lenry (#75) üzenetére


doc
nagyúr

hm, ezeket a dupla parametereket eddig nem lattam :D
egyelore azt csinaltam hogy a /var/cache/pacman/pkg-bol kitoroltem mindent, es nyomtam ujra -Sy / -Su -t

(#77) Lenry válasza doc (#76) üzenetére


Lenry
félisten

az Scc kitakarít mindent a package tárolóból, az Syy meg újratölti a packagelistát, akkor is, ha az nem változott, a Syu meg csak annyi, hogy egy körben lefut az Sy és az Su is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#78) doc válasza Lenry (#77) üzenetére


doc
nagyúr

akkor gondolom az elso az, amit en kezzel csinaltam :)
egyebkent most atirtam a mirrort a magyar FTP-re, most vegre mukodik, eddig hiaba cserelgettem oket, nem szerette... lehet hogy a nemet serverekre valami tenyleg hibas csomag kerult? :F
mondjuk a legduhitobb az, hogy nem hajlando a 300 friss csomagot felrakni, mert van koztuk egy amelyik beteg, es el sem arulja hogy melyik az :W

(#79) Lenry válasza doc (#78) üzenetére


Lenry
félisten

akkor gondolom az elso az, amit en kezzel csinaltam

igen

mondjuk a legduhitobb az, hogy nem hajlando a 300 friss csomagot felrakni, mert van koztuk egy amelyik beteg, es el sem arulja hogy melyik az

na igen, ez mondjuk tényleg elég hülye dolog.
nálad nem futtat le egy ellenőrzést a letöltés végén? ott nem látszott, hogy hol akad el?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#80) doc válasza Lenry (#79) üzenetére


doc
nagyúr

letolti a csomagokat, aztan az integrity check vegigfut, majd kozli hogy 'valamelyik' nem jo...
csinaltam azt mar korabban is, hogy kipucoltam a cache-t, atirtam a mirrort, letoltottem ujra, de ugyanaz, szoval a servereken volt fent rossz csomag :(
de most a magyar mirrorral jo :)

(#81) Fooler89 válasza doc (#80) üzenetére


Fooler89
őstag

[link]

Kitakarítja az adatbázist és optimalizál!
Ha régi rendszered van akkor érdemes lefutattani, növeli a pacman sebességét.
"pacman -Sc && pacman-optimize"

(#82) doc válasza Fooler89 (#81) üzenetére


doc
nagyúr

koszi, ezt kiprobalom :)
bar annyira nem regi a rendszer, de artani csak nem fog

(#83) Lenry válasza Fooler89 (#81) üzenetére


Lenry
félisten

yaourt-od megjavult?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#84) Fooler89 válasza Lenry (#83) üzenetére


Fooler89
őstag

Igen,köszönöm válaszod.

[ Szerkesztve ]

(#85) estol


estol
csendes tag

Sziasztok!

A múlthéten lecseréltem az itthoni szerveremet, egy kiszuperált athlon64x2ről egy csodaszép, csodahalk hp proliant microserverre. Ennek örömére raktam rá egy Archot. Az elődön egy ubuntu server 11.10 volt, 1.4.10es verzioju Iptablesszel, az Archon, az akutális verziójú Iptables van 1.4.12. NAT-ot akartam belőni rajta, a régi gép Iptables szabályai alapján, de ha ezt betöltöm, újraindítás után se TCP, se UDP, se ICMP csomagot nem tudok küldeni, vagy fogadni. A legfurcsább a dologban, hogy ha kézzel írom le neki a NAT-hoz szükséges szabályokat, akkor is ugyanezt az eredményt kapom.

Régi Iptables mentése:

# Generated by iptables-save v1.4.10 on Sat Mar 24 11:38:59 2012
*nat
:PREROUTING ACCEPT [231:20271]
:INPUT ACCEPT [98:13322]
:OUTPUT ACCEPT [767:53689]
:POSTROUTING ACCEPT [34:3221]
-A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE
COMMIT
# Completed on Sat Mar 24 11:38:59 2012
# Generated by iptables-save v1.4.10 on Sat Mar 24 11:38:59 2012
*filter
:INPUT ACCEPT [4694:1278546]
:FORWARD ACCEPT [0:0]
:OUTPUT ACCEPT [5056:1198897]
-A FORWARD -i eth0 -o eth1 -m state --state RELATED,ESTABLISHED -j ACCEPT
-A FORWARD -i eth1 -o eth0 -j ACCEPT
COMMIT
# Completed on Sat Mar 24 11:38:59 2012

Hálózati kártyák neve és funkciója stimmel, udev szabályokat létrehoztam rá, hogy ne változzon meg a nevük rendszerindításnál, és természetesen a net.ipv4.ip_forward kulcs értéke 1.

Próbáltam a https://wiki.archlinux.org/index.php/Router#Shorewall leírás alapján nem direkt Iptablesszel, hanem Shorewallal beállítani, de a Shorewall valamiért nem indul el, pedig a konfiguracio latszolag helyes. Ezzel a nagyobbik gond, hogy nem találom hova naplóz, így ötletem sincs mi lehet a baj a konfiggal.

Pillanatnyilag egy transzparens proxyval böngészem a világhálót (lan látja a szervert, szerver látja az internetet), amivel csupán az a baj, hogy nem 80as porton keresztül kommunikáló dolgok nem működnek (pl Trillian, Games for Windows Live). Mit csinálok rosszul?

Előre is köszönöm,
estol

[ Szerkesztve ]

(#86) estol válasza estol (#85) üzenetére


estol
csendes tag

Időközben megoldottam, kimaradt a STARTUP_ENABLED=Yes a shorewall.conf-ból.

(#87) Siriusb


Siriusb
veterán

Pidgin / Google talk Audia call működik valakinél? Régebben ment, most meg kuka.

(#88) chab7


chab7
addikt

Sziasztok!
Lenne egy problémám. nem tudom feltenni a gwhere nevű programot.
Előzmények és részletek ITT
(hozzászólások 188-tól 192-ig)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#89) chab7 válasza chab7 (#88) üzenetére


chab7
addikt

Bő egy óra google után - amivel nem találtam konkrétumot, csak olyan részleteket amiről következtettem valamire - sikerült forrásból lefuttatnom.
Most hagyok is egy nyomot magam után, hátha másnak jól jön majd az info.

A ./configure után az intl mappában levő makefile fájl végén van ez:

@GT_YES@intlh.inst: intlh.inst.in ../config.status
@GT_YES@ cd .. \
@GT_YES@ && CONFIG_FILES=$(subdir)/$@ CONFIG_HEADERS= \
@GT_YES@ $(SHELL) ./config.status
@GT_NO@.PHONY: intlh.inst
@GT_NO@intlh.inst:

Ebből a vastag a 206-os amit kifogásolt. Addig törtem a fejem, hogy mi lehet a baj vele, míg rájöttem hogy a yes/no a gtk jelenkétre utal (amit valamiért ebben a fromában az arch alatt nem tud értelmezni. Lett hát belőle ez:

intlh.inst: intlh.inst.in ../config.status
cd .. \
&& CONFIG_FILES=$(subdir)/$@ CONFIG_HEADERS= \
$(SHELL) ./config.status
@GT_NO@.PHONY: intlh.inst
@GT_NO@intlh.inst:

És így lefutott a make és a make install is :C :C :C

Egy bajom van már csak. Bűn ronda a kinézete.
Más disztrók alatt szépen néz ki az ablak, de itt valami eszméletlen csúnya.
Hogy lehetne a KDE-hez igazítani a kinézetét?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#90) Siriusb válasza chab7 (#89) üzenetére


Siriusb
veterán

Esetleg ez segíthet.

(#91) chab7 válasza Siriusb (#90) üzenetére


chab7
addikt

Már mindent próbálok (onnan is amit linkeltél) de csak nem akar megváltozni a kinézete :(
Pedig a gtk-chtheme -el már elméletileg lehetne váltani a gtk+ témát.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#92) chab7 válasza chab7 (#91) üzenetére


chab7
addikt

Konzolból indítva ezt írja:

/home/chab7/.themes/qt4/gtk-2.0/gtkrc:11: error: unexpected identifier `gtk-icon-sizes', expected keyword - e.g. `style'
/home/chab7/.kde4/share/config/gtkrc:24: error: unexpected identifier `GtkTreeView', expected character `}'

Emiatt nem veszi fel a témát. Hogy lehet ezt javítani?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#93) chab7 válasza chab7 (#92) üzenetére


chab7
addikt

Az elejéről lemaradt :B :

Gtk-WARNING **: Failed to load module "libcanberra-gtk-module.so": libcanberra-gtk-module.so: nem nyitható meg a megosztott objektumfájl: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#94) Siriusb válasza chab7 (#93) üzenetére


Siriusb
veterán

pacman -S libcanberra

(#95) chab7 válasza Siriusb (#94) üzenetére


chab7
addikt

Az a probléma, hogy fent van. Sőt, már próbáltam úgy is, hogy leszedtem majd vissza fel. De a hibaüzi maradt. :( (Pedig izzik a google, sok helyen látom ezt a hibát, de archra nem látok megoldást).

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#96) Siriusb válasza chab7 (#95) üzenetére


Siriusb
veterán

Ezeket fusd még át, hátha:
[link]
[link]
[link]

(#97) chab7 válasza Siriusb (#96) üzenetére


chab7
addikt

Már a tegnapi keresgetéseim között ezeket is megtaláltam, sajnos egyik sem segített. Azaz annyit mégis, hogy kiderítettem ez a canberra valami hangért felelős, az meg nekem nem is kell a gwhere-hez.
A hibaüzenet másik fele lesz itt a fontosabb, az tartozik a kinézethez.

/home/chab7/.themes/qt4/gtk-2.0/gtkrc:11: error: unexpected identifier `gtk-icon-sizes', expected keyword - e.g. `style'
/home/chab7/.kde4/share/config/gtkrc:24: error: unexpected identifier `GtkTreeView', expected character `}'

De egyelőre ezekre is hiába kerestem, még nincs eredményem.
Már azon gondolkozom lehet fel kellene tennem másik ablakozót is a KDE mellé, ami gtk-t használ, hátha azzal megoldódna a dolog. Csak félek, hogy szétbarmolom a jól működő rendszeremet (és alig 2 napja van fent Arch, totál kezdő vagyok benne).

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#98) Siriusb válasza chab7 (#97) üzenetére


Siriusb
veterán

Akkor a GTK_PATH-tal kell variálni valahogy. Lehet a GtkTreeView megnevezése nem ugyanaz a GTK2 ill GTK3-ban.

(#99) chab7 válasza Siriusb (#98) üzenetére


chab7
addikt

Ezt viszont nem találom a wikiben sem, hogy hol lehet.

Amúgy meg kell jegyeznem, hogy több évi linux használat után (főként ubuntu) először van olyan rendszerem amiben minden rendesen működik ahogyan szeretném, gyors, (remélem) stabil is és még szép is (kde; ez viszont minden, más rendszeren lassított emiatt más felületet kellett használjak).
Leszámítva a gwhere csúnyaságát (érdekes módon amúgy szerintem más gtk programok felvették a kde stílusát, bár nem tudom pontosan melyik programok amik gtk-t használnak, majd utána nézek) és azt hogy a networkmanager panel ikonja nem mutatja a jelerősséget (ez meg egy bug mert más disztró alatt is volt már ilyen az új csomaggal), szóval ezen a két dolgon kívül minden szuperül működik :C
Igaz már majdnem 2 nap hegesztés van mögötte mire ilyen lett :B remélem most már az elégedett használat jön ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#100) chab7


chab7
addikt

A networkmanager ikon bugot meg is találtam a bug reportok között: [link]

Van kép is mellékelve az illetőtől:

Nekem dettó ugyanígy csak a pici karikát mutatja (azaz 0% jelszint) és lenyitva meg látni az erősséget csak épp azt nem melyikhez vagyok kapcsolódva.
A képen az illetőnek fent van a másik manager is, a lépcsős és az is üres neki (mint nekem más rendszereken volt lxde alatt).
A hiba oka pedig tuti a ipw2200 -vel kapcsolható össze, hiszen nekem is az kell ahhoz, hogy menjen a wifi.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.