Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) joecontra válasza Hiperwolf (#2000) üzenetére


joecontra
addikt

Nálam a KDE változata még live módban is 100%-on tekerte a CPU-t pedig semmit nem csináltam még vele. Mire reagált egy jobb-klikk-re volt 1 perc legalább. Persze ez lehet, hogy csak nálam van így.

Amúgy szerintem agyon van zsúfolva és túl csicsás is, bár ez magánvélemény biztosan van akinek így is bejön.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#2002) Hiperwolf válasza Rimuru (#1995) üzenetére


Hiperwolf
tag

Úgy állítottam be, ahogy neked van, ezzel sem ment.
Szerintem újratelepítem, hátha most szépen sorjában tisztán végigmenve az egészen jó lesz.
Majd írok, ha meglett a tanulság.

"Nem a Thinkpadről hiányzik a touchpad, hanem az összes többi laptopnak nevezett ipari hulladékról a trackpoint." by BZS

(#2003) BoB válasza whbear (#1999) üzenetére


BoB
Topikgazda

Megnézheted az openSUSE Factory-t, pont tegnap jelent meg a hír, hogy önálló rolling disztró lett.

KDE nálam:

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2004) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Pár hónapja próbáltam az openSUSE-t, amikor még a helyem kerestem a Linux világában. Ez volt a legrövidebb ideig fent. Gyönyörű a megjelenése, de a YaST használata komoly tapasztalatot kíván, bárki bármit is állít. Olyan módon enged hozzáférést, hogy az első nap összedöntöttem a rendszeremet egy félresiklott telepítés miatt. Már nem emlékszem, hogy mit akartam telepíteni, de nem futott le és már nem lehetett újraindítani a hóbelebancot. Így én ott is hagytam, nem szenvedtem vele.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2005) whbear


whbear
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, el is ment a kedvem az openSUSE telepítéstől.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2006) whbear válasza BoB (#2003) üzenetére


whbear
senior tag

Ez igen, gratula a KDE-hez. Gondolom Arch alapon KDE telepítve, de mi lehet a téma??? Nagyon érdekelne, szeretném az én KDE-met is hasonlóvá tenni endedelmeddel.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2007) joecontra válasza BoB (#2003) üzenetére


joecontra
addikt

Tetszik ez az egyszerűsített megjelenés. A háttérkép pedig: :C

Üdv,
J

(#2008) BoB válasza whbear (#2006) üzenetére


BoB
Topikgazda

Igen, Arch alapon KDE. Ha fent van:

- hivatalos repóból: qtcurve
- system settings -> application appearance -> style tab -> wigdet style: qtcurve
- le kell tölteni ezt: blocky
Ez qtcurve-hoz téma.
- előző beállításnál qtcurve jobb szélén: configure, itt be kell importálni a letöltött blocky fájlt, majd kiválasztani.

- system settings -> application appearance -> colors tab -> plumbub tomes (le lehet tölteni a beépített funkcióval, jobb szélen van a get new themes)

- AUR-ból: faenzaflattr_darkdecoration-icon-theme
- system settings -> application appearance -> icon tab -> faenza kiválaszt

- system settings -> workspace appearance -> cursor theme -> oxygen yellow (gyárilag benne van)

- system settings -> workspace appearance -> desktop theme -> Produkt (ez is letölthető a beépített letöltővel)

- launcher: AUR-ból: kdeplasma-applets-homerun , ezt ki lehet tenni a gyári helyett.

joecontra: köszi!

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2009) whbear válasza BoB (#2008) üzenetére


whbear
senior tag

Köszönöm szépen a részletes leírást, kezdődik a kísérletezés :)

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#2010) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Megvan ez elso gondom...
MAi frissites utan elszallt a billentyuzetkiosztasom.
tty-n a loadkeys hu -ra sem reagal.

(#2011) N0zer0 válasza BoB (#2008) üzenetére


N0zer0
senior tag

Na, a gyurmafiguraboboknak nagyon randa egy KDE-je van. Legalább lenne gyurmás, meg színes, erre ilyen fekete-fehér, apró betűs valami, minimalista stílusban. Az ilyen kinézethez bőven elég lenne az Openbox is.

(#2012) BoB válasza N0zer0 (#2011) üzenetére


BoB
Topikgazda

Na majd azt én tudom nekem mi kell :)

Ha valakit érdekel, blogbejegyzésemben megtalálja az Arch telepítő scriptem.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2013) Siriusb válasza _Dumber_ (#2010) üzenetére


Siriusb
veterán

Próbálj ki esetleg valami ilyesmit:
setxkbmap -layout "hu, us" -variant "102_qwertz_dot_dead" -option "terminate:ctrl_alt_bksp, grp:shifts_toggle"

(#2014) N0zer0 válasza joecontra (#2001) üzenetére


N0zer0
senior tag

Te futottál bele valami hibába. Esetleg a videokártya drivere nem tetszett neki.

(#2015) _Dumber_ válasza Siriusb (#2013) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ki fogom probálni, ha gépközelben leszek.
Ugyanakkor ott a gond, hogy nem csak X alatt nem megy...
Általában terminál alatt szoktam használni. Ott minden jó volt. tty alatt már régóta észrevettem, hogy a kimenetekben nincs ékezetem. Nem foglalkoztam vele, mert gépelni ugyanakkor tudtam.
Most volt egy kis időm, és átnézem a colomb2 telepítési leírásában megnevezet fileokat. Minden rendben volt. Lefuttattam a locale-gen-t. Na kb azota nincs. Ugyanakkor ez előtt 10 percel frissitett kernelt is.
Lényeg, hogy most se tty, se X, se Xerminal alatt nincs magyar kiosztásom. Az y-z is rossz helyen van.

(#2016) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Üdv. Mint helyére telepítenék Arch-ot ahol csak root és home partícióm van. Feltétlenül kell boot és swap?

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌F-Secure SAFE ▌Ubuntu • EndeavourOS • OpenMediaVault ▌

(#2017) N0zer0 válasza B@ldrick (#2016) üzenetére


N0zer0
senior tag

Nem kell, nem muszáj.

(#2018) _Dumber_ válasza B@ldrick (#2016) üzenetére


_Dumber_
őstag

boot egyáltalán nem, swap sem kötelező.

4MB felett a rendszer csak különleges esetekben használja, nagy memóriafaló programok esetén (pl: Virtuális gép futtatása - akár több gép egyszerre, médiaszerkesztés). (érdekesség, hogy a vmware kifejezetten kéri a swap meglétét, ugyanakkor elindul nélküle is.)
Hibernáláskor viszont kötelező.

Létre lehet hozni fileba is a swap-ot (nem kell külön partíció), de hibernáláshoz tudtommal ez nem jó.

Ha van helyed , érdemes megcsinálni .. bajod nem lesz belőle.

szerk: megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#2019) joecontra válasza N0zer0 (#2014) üzenetére


joecontra
addikt

Az könnyen lehet mert a fórumon mástól még nem olvastam ilyet. Egy integrált GeForce 6150 SE és egy PCI-E GeForce 210 kártyával próbáltam, dettó ugyanazt csinálta.
Ugyanakkor semelyik másik KDE disztró nem csinált ilyet nálam.

Üdv,
J

(#2020) Siriusb válasza _Dumber_ (#2015) üzenetére


Siriusb
veterán

Ott valami nagyon el lett ...
Nézz már rá a /etc/locale.gen-re, s mit mutat a locale kimenete?

Valamint: Keyboard configuration in console

(#2021) B@ldrick válasza N0zer0 (#2017) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek, én is így gondoltam, neki is állok.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌F-Secure SAFE ▌Ubuntu • EndeavourOS • OpenMediaVault ▌

(#2022) _Dumber_ válasza Siriusb (#2020) üzenetére


_Dumber_
őstag

Gondolom...., csak nekem sanszos, hogy nem en voltam..

/etc/locale.gen:

#hr_HR.UTF-8 UTF-8
#hr_HR ISO-8859-2
#hsb_DE ISO-8859-2
#hsb_DE.UTF-8 UTF-8
#ht_HT UTF-8
hu_HU.UTF-8 UTF-8
hu_HU ISO-8859-2
#hy_AM UTF-8
#hy_AM.ARMSCII-8 ARMSCII-8
#ia_FR UTF-8
#id_ID.UTF-8 UTF-8
#id_ID ISO-8859-1
#ig_NG UTF-8
#ik_CA UTF-8
#is_IS.UTF-8 UTF-8

a tobbi #-ve

locale:

[dumber@Gabor-Acer ~]$ locale
LANG=hu_HU.UTF-8
LC_CTYPE="hu_HU.UTF-8"
LC_NUMERIC="hu_HU.UTF-8"
LC_TIME="hu_HU.UTF-8"
LC_COLLATE="hu_HU.UTF-8"
LC_MONETARY="hu_HU.UTF-8"
LC_MESSAGES="hu_HU.UTF-8"
LC_PAPER="hu_HU.UTF-8"
LC_NAME="hu_HU.UTF-8"
LC_ADDRESS="hu_HU.UTF-8"
LC_TELEPHONE="hu_HU.UTF-8"
LC_MEASUREMENT="hu_HU.UTF-8"
LC_IDENTIFICATION="hu_HU.UTF-8"
LC_ALL=

valamint:

localectl status:
[dumber@Gabor-Acer ~]$ localectl status
System Locale: LANG=hu_HU.UTF-8
VC Keymap: hu
X11 Layout: n/a

(#2023) _Dumber_ válasza _Dumber_ (#2022) üzenetére


_Dumber_
őstag

lejart a szerk:

hol tarolja a locale patrancs kimenetere adott valaszt?

manjaro kozotti kulonbseg a locale kimenetre csak az:
LC_COLLATE="hu_HU.UTF-8" sor. ott: LC_COLLATE=C

e miatt a localectl status-ra adott valasz egy sorral tobb:

[dumber@Gabor-Acer ~]$ localectl status
System Locale: LANG=hu_HU.UTF-8
LC_COLLATE=C
VC Keymap: hu
X11 Layout: n/a

(#2024) _Dumber_ válasza _Dumber_ (#2023) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ezt megcsinaltam es beirtam a LC_COLLATE="C" a locale.conf-ba

/etc/locale.conf
# Enable UTF-8 with Australian settings.
LANG="en_AU.UTF-8"

# Keep the default sort order (e.g. files starting with a '.'
# should appear at the start of a directory listing.)
LC_COLLATE="C"

# Set the short date to YYYY-MM-DD (test with "date +%c")
LC_TIME="en_DK.UTF-8"

lefuttattam a locale-gen-t
Most a tty jo.
Ugzanakkor X es Xterminal tovabbra sem jo.

[ Szerkesztve ]

(#2025) Siriusb válasza _Dumber_ (#2024) üzenetére


Siriusb
veterán

A collate-nak nincs most jelentősége.
Nálam így néz ki:
┌┌(root@arch)┌(391/pts/2)┌(10:29:08/02/14)┌-
└┌(#:~)┌- localectl status
System Locale: LANG=en_US.UTF-8
LC_NUMERIC=hu_HU.UTF-8
LC_TIME=en_DK.UTF-8
LC_MONETARY=hu_HU.UTF-8
LC_PAPER=hu_HU.UTF-8
LC_TELEPHONE=hu_HU.UTF-8
LC_MEASUREMENT=hu_HU.UTF-8
VC Keymap: hu
X11 Layout: hu
X11 Model: pc105
X11 Variant: terminate:ctrl_alt_bksp, grp:shifts_toggle

Mondjuk én már 2 hete nem frissítettem. :D

Nekem az ő kivételével a mélyterminálban is jó.Biztos tök egyszerű a megoldás, de most nem fog az agyam...

Ez is megvan, ugye?
cat /etc/vconsole.conf
KEYMAP=hu

Szerk:
Én az X-nél a wireless Logitech bill miatt szívtam, mert a xorg nem ismeri fel rendesen és 2 éve nem hajlandóak javítani a problémát, ezért használom a korábban említett setxkbmap parancsot a slim.conf-ban. Szvsz te is állítsd be a Login Managernél.

[ Szerkesztve ]

(#2026) Rimuru válasza _Dumber_ (#2024) üzenetére


Rimuru
veterán

Xorg(-server) csomagban törölték a xorg.conf.d/10-evdev.conf és xorg.conf.d/10-quirks.conf fájlokat, ezért frissítés után ha ugyan ilyen névvel még ott volt akkor törölte is azokat (ha volt szerkesztve akkor elmentette ilyesmi szöveggel: "warning: /etc/X11/xorg.conf.d/10-evdev.conf saved as /etc/X11/xorg.conf.d/10-evdev.conf.pacsave").

Vigyázat, csalok!

(#2027) _Dumber_ válasza Rimuru (#2026) üzenetére


_Dumber_
őstag

Siriusb:
cat /etc/vconsole.conf
KEYMAP=hu

termeszetesen meg van.
A collate-nak nincs most jelentősége.
De van mert azota mukodik :)

mostmar csak X alatt nem OK

colomb2:

Ezt lattam, de akkor mi van helytette? Ilyen tipusu "modositasnal" azert ami ezeket felvaltotta, azt meg szokta csinalni automatikusan
[dumber@Gabor-Acer ~]$ ls -l /etc/X11/xorg.conf.d/
összesen 12
-rw-r--r-- 1 root root 1124 júl 19 15.21 10-evdev.conf.pacsave
-rw-r--r-- 1 root root 238 júl 19 17.00 50-mouse-acceleration.conf
-rw-r--r-- 1 root root 1847 máj 13 21.16 50-synaptics.conf

[ Szerkesztve ]

(#2028) Rimuru válasza _Dumber_ (#2027) üzenetére


Rimuru
veterán

Nincs semmi. ;]
Visszamásolod/létrehozol újat és működni fog
# mv /etc/X11/xorg.conf.d/10-evdev.conf.pacsave /etc/X11/xorg.conf.d/10-evdev.conf
Aktuális munkamenet:
$ setxkbmap hu

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#2029) _Dumber_ válasza Rimuru (#2028) üzenetére


_Dumber_
őstag

Akkor miért szedték szét???

Egyébként megtaláltam :) .
Az www.archlinux.org-on az első 15 sorban ott volt a megoldás.

The default configuration files are now in /usr/share/X11/xorg.conf.d, all host configurations are still taking place in /etc/X11/xorg.conf.d/ directory.

a /etc -ről törölték, és a /usr-ben lévőt átmódosítottam úgy mint az /etc-ben lévőt tettem annó.
Most jó :R

éáűőúöüóí

Tényleg nem értem, hogyha egyszerűen visszaírom a save-ot akkor miért kellett elvarázsolni ??

(még hozzá kell szokni, hogy ilyenkor honnan lehet az infókat összeszedni)

[ Szerkesztve ]

(#2030) Rimuru válasza _Dumber_ (#2029) üzenetére


Rimuru
veterán

Pont a későbbi (ilyesmi) hibák elkerülése miatt jó hogy nem alapból /etc alá rakja. Korábban szóltam is.

Vigyázat, csalok!

(#2031) Rimuru válasza _Dumber_ (#2018) üzenetére


Rimuru
veterán

Bocsi a dupla miatt, csak most jutott eszembe ez is. :B

"Létre lehet hozni fileba is a swap-ot (nem kell külön partíció), de hibernáláshoz tudtommal ez nem jó."
Mit hallottál ellene, miért nem jó?

Vigyázat, csalok!

(#2032) _Dumber_ válasza Rimuru (#2030) üzenetére


_Dumber_
őstag

Akkor érdemes azt ami az etc-ben van mindent átrakni?
(pl mouse és synaptic)

Swap: valahol mintha olvastam volna....

(#2033) N0zer0 válasza BoB (#2012) üzenetére


N0zer0
senior tag

Ja, a gyurmafigura tudja mi kell neki: símaszk, amit felöltve terrorcselekményt követ el a KDE ellen, ezzel a puritán kinézettel :DDD

(#2034) Fritz Teufel válasza N0zer0 (#2033) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Kedvenc gyurmánk ezzel egy virtuális oximoront alkotott. Minimalista KDE :C Nem is alkotott... elkövetett :D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2035) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Kérhetek egy kis segítséget? colomb2 leírását ( :R ) követem, de reboot után nincs wifim. Próbáltam netctl-el, kézzel profilt csinálni ahogy telepítéskor kinézett, ip-vel éleszteni az interfészt, de mintha hiámyoznának dolgok: iw, wifi-menu, wpa_* parancsok nem találhatóak. netctl start-ra hibát ad: installáljam a wpa_supplicant-ot, ha felhozom akkor interfész már up. Valami kimaradhatott?
Köszi

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌F-Secure SAFE ▌Ubuntu • EndeavourOS • OpenMediaVault ▌

(#2036) _Dumber_ válasza B@ldrick (#2035) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ugyanazzal csináld mint a telepítés előtt.

Ha hiányznak csomagok, akkor telepítőlemezről chroot-ig megcsinálod a leírást, és feltelepíted a hiányzó csomagokat

Egyébként az maradt ki, hogy ezeket a csomagokt nem telepítetted újraindítást előtt.
Ne aggodj én is ezzel szívtam telepítéskor. Csak 3x kellett chrootolni, mire meg lett minden :)

[ Szerkesztve ]

(#2037) BoB válasza N0zer0 (#2033) üzenetére


BoB
Topikgazda

Ez is csak a KDE nagyságát mutatja. Belőle bármi kihozható :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2038) B@ldrick válasza _Dumber_ (#2036) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Köszi, megtaláltam arch fórumon is, ja és nem volt a leírásban :B . Saccra feltetem a netctl+wpa_supplicant+iw csomagokat, de ezzel nem hízna a base. Wifi-menu-höz dialog kellene de megcsináltam inkább kézzel, gondolom a key-t célszerű hexában beletenni a biztonság kedvéért.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌F-Secure SAFE ▌Ubuntu • EndeavourOS • OpenMediaVault ▌

(#2039) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Most ezekkel lenne probléma:
- kde-nél a wpa authentikácóinál hasal el ami az előbb konzolon még működött (networkmanager elvileg felment, de hogy tudom hozzáadni a netet?)
- kde terminálban a kurzor hátrébb áll mint ahova a gépel
- nincs 10-evdev.conf így magyar kiosztásom se
- konzolon nincs űő (vconsole.conf megvolt)

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌F-Secure SAFE ▌Ubuntu • EndeavourOS • OpenMediaVault ▌

(#2040) _Dumber_ válasza B@ldrick (#2039) üzenetére


_Dumber_
őstag

Networkmanager:
Systemctl - nel engedélyezni kell.
Kell egy widget is a KDE-ben.

HU az X alatt. Olvass vissza. Ma nekem is ez volt a gondom.

[ Szerkesztve ]

(#2041) _Dumber_ válasza B@ldrick (#2039) üzenetére


_Dumber_
őstag

Gépelési gond:
A terminal ablakban válts betűtípust. Valami MONO legyen

[ Szerkesztve ]

(#2042) B@ldrick válasza _Dumber_ (#2040) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Problémák megoldva, köszi a tippeket. Wifinél az volt a gond, hogy a netctl és a kde-vel felkerült nertworkmanager.service összekad -> wpa auth. hibát dob a netctl start profilra. Kikapcsoltam a networkmanagert és egyből megy. De inkább az nm appletjét használom, akkor viszont ki kell kapcsolom a netctl service-t.
Meglepően gyors ez a friss ropógós rendszer, xorg-ot sem kell buherálnom a tearing miatt, jön a belakás :))

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌F-Secure SAFE ▌Ubuntu • EndeavourOS • OpenMediaVault ▌

(#2043) _Dumber_ válasza B@ldrick (#2042) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ügyes. Gratula

(#2044) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Az utóbbi frissítés óta sajnos a xorg már nem képes elviselni ha 'low' módba állítom a ventilátorokat. Még akkor sem, ha semmi alkalmazás nem fut (eddig minden további nélkül működött addig, amíg nyitottam beépített flash videót. Érdekes, a Youtube videók nem akasztották ki). Pár percen belül összeomlik a grafikus felület, de az esetek java részében, szerencsére, a rendszer nem. Hogyan tudom kilőni a xorg-ot úgy, hogy aztán újra is lehessen indítani reboot nélkül?

Fene egye meg, így baromira üvölt ez a rohadt notebook :s Remélem, bári is okozza, javítják majd.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#2045) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Azt mi okozza, hogy az ablakstílus mindig visszaáll gtk+ szerűre, alkalmazom qtqurve-ot de új ablaknyitáskor már nem olyan lesz, home-ban lévő .mappamaradékra gyanakszom...

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌F-Secure SAFE ▌Ubuntu • EndeavourOS • OpenMediaVault ▌

(#2046) B@ldrick válasza B@ldrick (#2045) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Megoldva, qtconfigban volt elállítódva. Akkor tanul az ember ha kérdez :D

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌F-Secure SAFE ▌Ubuntu • EndeavourOS • OpenMediaVault ▌

(#2047) Blum1866_2


Blum1866_2
tag

Hi!

Egy kis segitsegre lenne szuksegem. Felraktam megint az Arch-ot (unalmas volt, hogy a Debian soha nem romlott el :D) de a bill. kiosztas mar megint kifogott rajtam. Angol kiosztassal mukodik az egyebkent magyar kiosztasu billentyuzetem mikozben:

/etc/locale.conf:
LANG=en_US.UTF-8 (Gondolom ez felelos a rendszer nyelveert,ezt direkt tettem angolra mert angol nyelvu rendszert hasznalok mindig)

/etc/vconsole.conf: (ez meg a billentyuzetert...ugye?! :D)
KEYMAP=hu
FONT=lat9w-16

Es a beallitasokban is a magyar kiosztas van megadva Defaultnak. De ha nyomok egy Alt+F2-t akkor ott mar rendes magyar kiosztassal mukodik. i3 WM-et hasznalok de XFCE alatt is ezt csinalja.

Mas: hasznal valaki XDM-et (vagy netan CDM-et?) Mindketto login manager azt csinalja, hogy hiaba adom meg nekik, hogy bejelentkezeskor az i3-ba lepjenek be,egyszeruen lefagynak vagy visszadobnak login kepernyore. Ha rootkent lepek be, akkor meg nem tortenik semmi...csak a default X sessiont toltik be, a 3 pici terminallal. Akarhogy allitgattam a .xinitrc-t vagy az .xsessions-t .....nem sikerult. chmod es egyeb ArchWiki-ben leirtak is megtortentek.

(#2048) Rimuru válasza Blum1866_2 (#2047) üzenetére


Rimuru
veterán

Notebook óta nem használok DM-et, amúgy meg.

Saját felhasználónk alatt állítsuk be hogy mit indítson az xdm. A szükséges szkripteket másoljuk át magunkhoz
$ cp /etc/skel/.xsession /etc/skel/.xinitrc ~
Tegyük futtahatóvá az xsession-t
$ chmod 744 ~/.xsession
Szerkesszük az xinitrc-t hogy Openboxot i3 indítson:
$ echo exec i3 >> ~/.xinitrc

Billentyűzet:
# cp /usr/share/X11/xorg.conf.d/10-evdev.conf /etc/X11/xorg.conf.d

keyboard szekcióban adjuk hozzá ezt a sort:
Option "XkbLayout" "hu"

Vigyázat, csalok!

(#2049) Blum1866_2 válasza Rimuru (#2048) üzenetére


Blum1866_2
tag

Koszonom, a billentyuzet megjavult de az XDM meg mindig nem inditja el az i3-mat,holott GDM-bol gyonyoruen elfindul.
Ugyanigy csinaltam en is elsore meg most megint de csak nem veszi be es ugyanugy visszadob login kepernyore.

(#2050) Rimuru válasza Blum1866_2 (#2049) üzenetére


Rimuru
veterán

startx-re mit csinál?

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.