Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) baltasar1990 válasza Rimuru (#2999) üzenetére


baltasar1990
csendes tag

Huuu kicsi a vilàg a laptopon el is volt mentve màr 3 napja ez volt az egyik leg alapvetőbb forràs màrmintva blogod

[ Szerkesztve ]

(#3002) Rimuru válasza baltasar1990 (#3000) üzenetére


Rimuru
veterán

Mit akarsz átírni? Egyébként teljesen normális hogy nem tudod szerkeszteni.

Vigyázat, csalok!

(#3003) baltasar1990 válasza Rimuru (#3002) üzenetére


baltasar1990
csendes tag

A wiki aszondja a sys/class/card0/power/device/power_method ebben kène auto ra àllìtani

(#3004) qisqaqas válasza korobi (#2988) üzenetére


qisqaqas
senior tag

hdparm és sdparm szoftvereknek vannak ilyen funkciói. Ott eszközök szerint tudsz műveleteket végezni. Akár menet közben megállíthatod a lemezt. :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3005) BoB válasza BoB (#2994) üzenetére


BoB
Topikgazda

Tegnap megjelent a 3.19-es kernel (itt legalább a .1-ig nem teszik be). Benne van a venti szabályzás.

[link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3006) Fritz Teufel válasza BoB (#3005) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ha jól látom, akkor ez csak a Radeon HD 7000-tól hozzal el a boldogságot. Alatta továbbra is marad a zaj :s

Mindegy, legalább megpróbálták... :DDD

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#3007) miku84


miku84
tag

Ha vkinek kedve támadna a Plasma 5- ös appok fordítására, akkor itt tud segíteni:

[link]

Be kell regisztrálni és csatlakozni a teamhez, utána a kiválasztott app szövege már forítható is:)
Vannak könnyű, 1-2 szavas dolgok is, szóval bármilyen segítség jól jön!

[ Szerkesztve ]

(#3008) BoB válasza miku84 (#3007) üzenetére


BoB
Topikgazda

Gondolom nagy változások nincsenek a 4-hez képest, ezért ésszerű lenne azokat a fordításokat látni. Szerintem a háromnegyede simán átemelhető.

Így legalább konzisztensebb is. Azok megtalálhatók ezen az oldalon?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3009) miku84 válasza BoB (#3008) üzenetére


miku84
tag

hmm, a KDE4- es fordítást nem látni jelenleg, pedig jó lenne.
Megkérdezem, a projektet, mit gondolnak róla. Még elég új a cucc, nemrég töltötték fel az angolt.

(#3010) baltasar1990 válasza Fritz Teufel (#3006) üzenetére


baltasar1990
csendes tag

Igen olvastam ròla azòta kipròbàltam sok mindent de Semmi. Az fglrx erivert probalta valaki? A hivatalos amd oldalon levö leg frissebbet

(#3011) miku84


miku84
tag

Tud vki megoldást arre, hogy amikor háttérben megy a qbittorrent és megnyitok firefoxban 1 új torrentet, akkor még 1 qbittorrent nyílik meg. Így kettő qbittorrent megy egyszerre, 1 amiben bent van az új torrent, meg 1 amiben nincs. Úgy kellene, h egyszerre csak 1 db menjen és a háttérben futó nyíljon meg, ha új torrentet adok hozzá.

Találtam erről vmit, de ez Fedorás és nemtom, h releváns- e.
https://github.com/qbittorrent/qBittorrent/issues/867

Tudja vki a megoldást?
Köszi!

(#3012) qisqaqas válasza miku84 (#3011) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Releváns lehet. Ott van egy workaround is az issueban. A kommentekből úgy tűnik hogy egyes böngészők fáljtársítási szokásait nem szereti a qbittorrent.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3013) miku84


miku84
tag

Van 2 jó kis progi, amit találtam:

KDE connect- et Android telefonhoz, a fájlok WIFI- n való küldésére:
[link]

Valamint a Heimdall, a Samsung mobilok firmware cseréjéhez:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3014) ztsoft válasza miku84 (#3013) üzenetére


ztsoft
őstag

A KDE Connect-et nagy meg elégedettséggel használom, nagyon jó program, ajánlani tudom.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#3015) miku84 válasza qisqaqas (#3012) üzenetére


miku84
tag

Megvan a megoldás!
Az indítással együtt beállított qbittorrent a qbittorrent %u - t indította el, míg a Firefox a qbittorrent- et paraméter nélkül, ezért indult el belőle 2. Miután kitöröltem a %u -t, a probléma megoldódott :)

(#3016) qisqaqas


qisqaqas
senior tag

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3017) Csarlee válasza qisqaqas (#3016) üzenetére


Csarlee
tag

:-)
azért az Ubi annyira nem rossz de abban egyetértünk, hogy az Arch jobb...

(#3018) Csarlee válasza miku84 (#3013) üzenetére


Csarlee
tag

Oké, de mi köze van ezeknek az Arch-hoz? Amúgy Androidra van FTP szerver is, felteszed a telóra és simán akár parancssorból is tudsz oda-vissza fájlokat másolgatni...

(#3019) spammer


spammer
veterán

Próbálgatnám az Archot, de Realtek ethernet kártyával állandóan szopat.

Megtaláltam a wikiben ezt [link], de hol működik, hol nem:

ip a
sudo ip link set dev enp4s0 up
ip link

De továbbra is state DOWN. Pingelés sem megy. Azért röhej, mert az install egy részén már túl vagyok, szóval működött már, de akkor sem mindig, hanem... többszöri próbálkozás után. Semmi hibaüzenet nincs, a parancs jó, de nem aktiválja. Ráadásul minden boot után lelövi, mindig újra kellett aktiválni.

Mi a franc lehet a baj, hogy néha jó, néha nem? Itt van bedugva a kábel, látja is, beírom neki a parancsot és szarik rá, mikor előzőleg már ment, szedtem le csomagokat is.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3020) _Dumber_ válasza spammer (#3019) üzenetére


_Dumber_
őstag

Ha boot otán jo akkor kell neki egy networkmanager amit a bootkor elindit.
Ha látja a kártyát, akkor kérj ip cimet
dhcpcd <kártya neve>

(#3021) _Dumber_ válasza spammer (#3019) üzenetére


_Dumber_
őstag

A kártya nevét az
ip link show
adja ki

(#3022) spammer válasza _Dumber_ (#3020) üzenetére


spammer
veterán

Megvolt a networkmanager meg a többi is, de valamiért mégsem akarta az igazat, aztán egyszer csak megjavult, state UP, és tudtam folytatni. Már fel is raktam az Openboxot meg a Slimet, most login után automatikusan csatlakozott.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3023) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok
Lenne egy elég alap kérdésem. Hogyan tudom telepíten a wine-t??
sudo pacman -Sy wine ra azt mondja hogy nincs ilyen.
Oldalukon nincsen arch os változat [link]

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#3024) _Dumber_ válasza Gyb001 (#3023) üzenetére


_Dumber_
őstag

Multilib repot bekapcsoltad?
(pacman.conf)

[ Szerkesztve ]

(#3025) Rimuru válasza Gyb001 (#3023) üzenetére


Rimuru
veterán

Wiki.

Vigyázat, csalok!

(#3026) Gyb001 válasza _Dumber_ (#3024) üzenetére


Gyb001
senior tag

Kösz. Nem volt.
Most használok először arch-ot :))

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#3027) spammer


spammer
veterán

Ronda betűk ellen mi az ellenszer (főleg Firefoxban)? AUR-ban lévő ttf win7 meg 8 cuccos nem ment fel:

yaourt ttf-win7-fonts
==> ERROR: arial.ttf was not found in the build directory and is not a URL.
==> ERROR: Makepkg was unable to build ttf-win7-fonts.
yaourt ttf-ms-win8
==> ERROR: arial.ttf was not found in the build directory and is not a URL.
==> ERROR: Makepkg was unable to build ttf-ms-win8.

Na jó, akkor keresgéltem, rátaláltam erre az infinality-bundle cuccosra, természetsen ez is szopat: hozzáadtam a szervert, a kulcsot, gnupg anyámkínját a /root directory-ba, hiába nyomok pacman -Syy vagy -Syyu parancsot, akkor is:

error: infinality-bundle: signature from "bohoomil (dev key) <bohoomil@zoho.com>" is unknown trust
error: failed to update infinality-bundle (invalid or corrupted database (PGP signature))
error: database 'infinality-bundle' is not valid (invalid or corrupted database (PGP signature))

Ezek megvoltak:

sudo pacman-key -r 962DDE58
sudo nano /etc/pacman.conf

[infinality-bundle]
Server = http://bohoomil.com/repo/$arch

Érdemes ezzel a csomaggal szopatnom magam vagy lehet egyszerűbb módon valami mással is feltenni fontokat? :F

Ennyi idő alatt az Ubuntu Openboxot már 3x felrakom oda-vissza, és ott alapból szépek a betűk és nem is kell szopatnom magam. ;] De még nem akarom feladni. :))

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3028) spammer válasza spammer (#3027) üzenetére


spammer
veterán

Oké, megoldottam az Ubuntu patch cuccossal [link], bár így meg kicsit mosottabbak a betűk, mint kellene, de majd fontconfig témának utánaolvasok, csak sikerül belőni normálisan... Ja meg ms ttf kellene még, de AUR-ból semmi sem akar sikerülni.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3029) whbear válasza spammer (#3027) üzenetére


whbear
senior tag

Szerintem ez kell neked:

# dirmngr </dev/null
# pacman-key -r 962DDE58

Ne add fel az infinality-t, a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3030) spammer válasza whbear (#3029) üzenetére


spammer
veterán

Oké, köszi, holnap nekifutok újra. :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3031) Istju válasza spammer (#3030) üzenetére


Istju
senior tag

Szia.
Itt le van írva érthetően.
Szerintem ezt kihagytad:
# pacman-key --lsign-key 962DDE58

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#3032) whbear válasza Istju (#3031) üzenetére


whbear
senior tag

Igazad van, ez is kell. Nekem csak az általam megadott parancs után tudta importálni a kulcsot.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3033) spammer válasza Istju (#3031) üzenetére


spammer
veterán

és (#3032) whbear Köszi, sikerült. Valóban kimaradt a kulcs aláírása. :) Ezzel már szebbek a betűk, bár még ezzel sem tökéletes, de legalább nem rusnya. :) Gondolom egy rendes DE alatt ezekkel nincs gond, csak én Openboxot akarok összetákolni.

Bevallom, kicsit gyorsabbra és lájtosabbra számítottam. Ubuntu minimal+Openbox belakva 140-50 MB RAM alapjáraton (Crunchbangről nem is beszélve, ami 110-20 körül van), ez még be sincs lakva és ez olyan 160 MB körül van. Továbbá picit lassabban is nyílnak meg az ablakok, mint Uborka alatt. A load viszont jobbnak/alacsonyabbnak tűnik, ez pozitívum, és talán a boot idő is jobb valamennyivel.

Továbbá gond van a kábeles kapcsolattal is: wifiről ment, rádugtam a kábelt, azonnal szakadt a kapcsolat, leállt a netrádió, nem töltöttek be az oldalak. Lehúztam a kábelt, wifin azonnal ment. Rádugom újra a kábelt, az nm-applet szerint is disconnected és csak a wifi aktív.

ip link ezt adja:
2: enp4s0: <NO-CARRIER,BROADCAST,MULTICAST,UP> mtu 1500 qdisc fq_codel state DOWN mode DEFAULT group default qlen 1000

Újabb kihúz, bedug:
2: enp4s0: <BROADCAST,MULTICAST,UP,LOWER_UP> mtu 1500 qdisc fq_codel state UP mode DEFAULT group default qlen 1000

Van net, de eltelt kb. 10 másodperc, megint nincs kábeles kapcsolat. nm-applet jelzi, de firefox nem tölt be semmit. Kihúzom a kábelt, wifin keresztül azonnal megy minden. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3034) baltasar1990 válasza spammer (#3033) üzenetére


baltasar1990
csendes tag

Ha nem telepîtettèl networkmanagert ès dhcp-s a kapcsolat a modemmel akkor eleg a shcpcd-t Inditani nàlam is ez volt a gond (vezetèkes kapcsolattal) sytemctl enable dhcpcd.service igy boot utàn mindjàrt van net bár volt h Megbolondult ès kèzzel újra kellett indîtani remèlem segîtettem kicsit

(#3035) spammer válasza baltasar1990 (#3034) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, de sajnos nálam ezzel nem jó, van networkmanager is (applet is).

Viszont, ezzel eddig úgy néz ki, hogy talán rendben lesz (kopp-kopp):

sudo systemctl disable dhcpcd.service
sudo pacman -S dhcp dhclient
sudo systemctl restart NetworkManager

Így most rendesen látja a kábelt/wifit is, külön-külön is működnek, bár még ez sem tökéletes (gyorsabban is csatlakozhatna), de volt már reboot, logout, sleep próba, talán rendben lesz. :U Aztán majd úgyis elszarja valami. :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3036) spammer


spammer
veterán

Használtok splash-t?

fbsplash-nek beállítottam ezt:

quiet loglevel=3 logo.nologo gfxpayload=keep console=tty1 splash=silent,fadein,fadeout,theme:arch-black

ahogy a wiki is írja, meg is jelenik a kép, de a töltésjelző grafika (csík) nem megy, de ez még nem is nagy probléma, hanem inkább az, hogy sok konzolos szöveget ugyanúgy elkezdi ráhányni a képre, majd el is tűnik a kép és csak a konzol marad, aztán mikor végzet, beléptet. Pedig a wiki szerint ezzel a beállítással elvileg csak a splash képet kellene mutatnia.

Próbáltam a Plymouth-t is, az jó volt, egészen addig, amíg össze nem akadt a slimmel, aztán sikerült megdöglenie úgy, hogy még konzol sem volt ("Waiting for Plymouth to quit", vagy valami ilysmi szöveg volt és csak várakozott...) Szóval a Slimmel összeakad. A Splashy pedig le sem jött AUR-ból.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3037) qisqaqas válasza spammer (#3035) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Volt valami sumákság a dhcp részével a networkmanagernek, de a ma délelőtti update megoldotta. Nem tudom mennyire vagy ebben érintett, de lehet közöd van hozzá. Elég pimasz bug volt az tuti. :((

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3038) BoB válasza spammer (#3036) üzenetére


BoB
Topikgazda

Én nem használok, ha történik valami akarom látni.

Más: kint van az 1.17-es xorg, aki zárt amd driver-t használ, az tegye az ignore csoportba.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3039) qisqaqas válasza BoB (#3038) üzenetére


qisqaqas
senior tag

“Én nem használok, ha történik valami akarom látni.”

Teljes mértékben egyetértek.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3040) whbear válasza BoB (#3038) üzenetére


whbear
senior tag

+1
Ki szoktam venni a "quiet"-et is a grub.conf-ból. Szeretem látni mi történik, hol időzik esetleg többet a kelleténél.(Eddig sehol.)

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#3041) spammer válasza qisqaqas (#3037) üzenetére


spammer
veterán

Köszi, most már nem piszkálom, meg ez amúgy is csak teszt rendszer egyelőre, de majd hamarosan megy fel élesben is (ha minden jól megy addig), akkor majd kiderül, akarja-e az igazságot a networkmanager. :)
_

Splash téma: nekem ma lerohadt a rendszer a plymouth+slim kombó miatt, de egy gombot nyomva eltűnt a splash és mutatta a konzolt, így látszott a hiba. Normál esetben, ha minden működik, és nem tesztről/debugról van szó, akkor én szívesebben bámulnék valami képet addig, amíg tölt. :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3042) Rimuru válasza whbear (#3040) üzenetére


Rimuru
veterán

Nekem a quiet ott van, akkor veszem ki kézzel ha tudom hogy várható valami

spammer: Nyílt vagy zárt driver van fent? Csak zárt esetén macera, most nem is tudnék rá megoldást mondani.

Vigyázat, csalok!

(#3043) spammer válasza Rimuru (#3042) üzenetére


spammer
veterán

xf86-video-intel csomagot raktam fel még telepítéskor. Be van állítva a MODULES rész is, initramfs generálás is megvolt a wiki alapján. A Plymouth a Slimet nem szereti, olvastam Arch fórumban is, de GDM-et meg egyéb súlyosabb cuccokat nem rakok fel ezért, meg LXDM sem kell. :N Akkor inkább nem lesz splash vagy leszedem a Slimet is a fenébe, aztán auto startx. :))

szerk: inteles laptop, a pontos típust majd csekkolom, most épp nem annál a gépnél vagyok.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3044) spammer válasza spammer (#3043) üzenetére


spammer
veterán

Megnéztem:
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller (rev 07), de ez a teszt gép, másik gépen egy újabb intel hd graphics van/lesz (ValleyView Gen7) (ha felmegy rá az árcs :DDD )

Mindegy is, legyilkoltam a Slimet (úgyis auto loginolni fogok, akkor meg minek), így működik a Plymouth, bár így a splash után látszik a konzol (auto login és auto startx esetén is), szóval nem dob egyből desktopra. Sebaj, ez legyen a legnagyobb probléma.

Más: Suspendre látom van "beépített" parancs (systemctl suspend), én meg eddig a pm-utils csomagot használtam. Ahogy nézem a wikit, pm-suspend esetén egyszerűbb scriptet futtatni, elég egy sima bash script, ellentétben a systemctl suspenddel, ahol kell .service fájlt is kreálni hozzá. Gondolom megéri a "beépített" megoldásnál maradni, főleg ha csak 1-1 scriptről van szó (ahhoz nem nagy meló megcsinálni a service fájlt).

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3045) F34R válasza spammer (#3044) üzenetére


F34R
nagyúr

Oda nem kell krealni arra van, csak aktivalni kell sudo systemctl enable suspend.service utanna meg systemctl start-al elinditani. Azt viszont nem tudom hogy a RAM-ba ment-e vagy a lemezre.

(#3046) spammer válasza F34R (#3045) üzenetére


spammer
veterán

A systemctl suspend alapból engedélyezve volt, én a suspend és/vagy a resume idején futtatott egyéni scriptekről beszéltem. De azokhoz sem kellett service fájlt kreálnom, ezzel sikerült egyszerűen megoldani: Hooks in /usr/lib/systemd/system-sleep
"systemd runs all executables in /usr/lib/systemd/system-sleep/" :C

Azért kellett, mert állandóan parkoltatta a hdd fejet (energiatakarékos mód, WD hdd), kb. 8-10 mp után (de ezt másik disztrók alatt is csinálta), és hiába állítottam be a hdparm értéket, mert sleep-resume után mindig visszaállt alapértelmezettre és megint folyamatosan parkoltatta a fejet. Viszont így minden ébresztéskor le van futtatva a script ami beállítja a hdparm értéket (kikapcsolja az energiatakarékos módot), így megszűnik a gond. Akksi időben sok különbséget nem vettem észre amúgy sem.

A suspend egyébként mindig RAM-ba ment, a hibernate ment lemezre (vagy van még hibrid megoldás is, ugye).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3047) Rimuru válasza spammer (#3044) üzenetére


Rimuru
veterán

A konzolt el lehet tüntetni, de akkor már a splash se fog látszódni csak fekete képernyő lesz. :D

(#3046) spammer: TLP nem oldaná meg?

Vigyázat, csalok!

(#3048) spammer válasza Rimuru (#3047) üzenetére


spammer
veterán

Lehet hogy a TLP megoldaná, de minél kevesebbet cuccot akarok felpakolni. Csak emiatt nem akarom még azt is felrakni, megfelel nekem így is, boot után is meg sleep után is működik.

A splash/boot konzol eltüntetése ezzel működik:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash loglevel=3 rd.udev.log-priority=3"

Auto login van tty1-en, aztán auto startx, viszont ilyenkor a konzolt mutatja addig, amíg elindul az X. Majd guglizok, hátha megoldható valahogy. A wikiben írt megoldás nem működött: [link]

[[ $(fgconsole 2>/dev/null) == 1 ]] && exec startx -- vt1 &> /dev/null

Ezzel megakadt az egész, mindig újra próbálkozott, de nem tudta elindítani.

Most ez van a .bash_profile-ban a wiki alapján:

#auto startx
[[ -z $DISPLAY && $XDG_VTNR -eq 1 ]] && exec startx

Próbáltam kombinálni a kettőt:

[[ -z $DISPLAY && $XDG_VTNR -eq 1 ]] && exec startx -- vt1 &> /dev/null

De így nem jó.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#3049) Rimuru válasza spammer (#3048) üzenetére


Rimuru
veterán

Részben erre gondoltam amit te is írtál (>/dev/null) meg még van valami ami az a többi "szemetet" (tty) is eltüntetné.

Vigyázat, csalok!

(#3050) spammer


spammer
veterán

tint2-svn csomagot akartam felrakni AUR-ból, de "Flagged out-of-date (2015-02-06)", és nem is megy fel. Ahogy ott az utolsó kommentben írják:

"Further to the tint2-systray patch problem (which can be resolved by replacing the instances of "l" with a different variable name), librsvg and startup-notification need to be added to the depends array."

A kiemelt rész nem tiszta. Mit kellene cseréllni? :F Vagy tudja valaki, hogyan lehetne felrakni az svn változatot? Mert a pacman csak a "sima" tint2-t rakja fel, aminek nincs launcher támogatása, ezért kellene az tint2-svn.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.