Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-02-28 11:06:49

LOGOUT.hu

Arch Linux topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#174) chab7 válasza Siriusb (#173) üzenetére


chab7
addikt

Elöljáróban is kösz a sok segítséget :R :R :R
Abszolút nem értek a programozáshoz, nem tanultam ilyesmit sosem, műszaki kereskedésben dolgoztam mindig is meg a postánál :B
Viszont érdekel a számítástechnika - ez a jövő, mondtuk mindig és az is lett - de időm sem sok van rá, van hogy krumplipucolás közben google-zok vagy wikizek a dolgok után és van hogy kocsitakarítás közben, mikor van épp pár percnyi időm rá.
De legfőképp késő este mikor már csend van és nem zavarnak meg :U

Persze, hogy a 206-osban kerestem, hisz ott jelzi. Nem is értettem mi hiányozhat abból hisz alig van benne valami. Na de most általad a \ jelet kiszúrva újra fogok próbálkozni vele. Visszakommentelem a @GTK_ON@ részeket (mert nekem azt kivéve a 3-4 sor elől futott le a telepítés forrásból) és megnézem a \ jelet hozzáadva mit csinál. Ha ez a gwhere fent lenne szép témába illeszkedő kinézettel akkor már nem is nyúlnék a rendszerhez (csak a frissítések).
Már így is dolgozgatom rajta, és nem is a betűtípus eltérései zavarnak hanem a túl nagy ablakelemek. Olyan ormótlan így hogy egy OK gomb is ötször akkora mint kellene, nem beszélve az oszlopok fejléceiről és a lista közötti hatalmas térközökről.

A KDE-vel kapcsolatban tuti nem vagy objektív, mert bár néhol csicsás az tény, de azért ha épp nem hegesztem a rendszert és csak használom a mindennapos dolgaimra akkor az a kicsi dizájn amit használok vele, pont hogy kell.
KDE/Openbox párosításban pedig nekem még jobban bejön mert pl lecserélte az alt+tabot a kicsi ikonosra, ami jobb mint az előnézetes (na pont az ilyen csicsák nem kellenek nekem, de a panel szabhatósága (nem szöveges formátumban) nekem mint úgymond "átlagfelhasználónak" kell.
Olyan dolgokat amiket egyszer beállítok és úgy jó, mint pl egy háttér beállítása, nem nagyon akarok szövegesen szerkeszteni, mert esetleg majd nagy sokára megúnom és másikat akarok akkor jobb ha ott a katt-katt és már másik háttér van, mint hogy kikeresni a parancsot vagy a fájlt, hogy hogy is kellett ezt.
A minden napos dolgok mint csomag telepítés, rendszer-diagnosztika stb az pedig nagyon is jó parancsból mert azt egyszer megtanuljuk és mennek a parancsok fejből mivel szinte minden nap használva vannak.
Remélem érthetően fogalmazom meg a különbséget egyszerű felhasználó - én; és a haladó felhasználó -ti; között - ami nem jelenti a parancssor vagy fájlszerkesztés kizárását, csak az arányokkal van néha bajom.
Az olyan rendszer sem tetszene ugyanígy amiben esély sincs a rendszerfájlok szerkesztésére, de az olyan sem ahol csak úgy lehet bármit elérni.
(Lehet az Openbox használata magában ezért nem lesz nekem megfelelő, de a KDE-vel együtt jó párosnak látom).

A cpu monitorozásra nekem is van eltéve egy parancsom, de itt az lenne a lényeg, hogy a panelen lássam munka közben, milyen tevékenységnél merre mozdul a freki és a hőfok. (Conky is ezért lett leszedve, mert az asztalon nem látom, ha meg épp nem csinálok semmit akkor fölösleges mutatnia bármit is. Amúgy is csak egy-egy számra vagyok kiváncsi (pl [800] [52]), hogy épp mi a helyzet.
Ja, most az LXDE-vel kapcsolatban nem is ez volt a probléma, jut eszembe, hanem hogy a load (tehát a kis ablakocska amiben grafikonosan mutatja a használatot az 100%-on van, miközben valójában nem. Ezt érezni a hűtőből kiáramló levegőn is, mert ha valóban 100%-on dolgozna akkor hőt is termelne, de a hőfok mutató pedig helyesen, csak 52-t mutat.
Na mindegy, ez nem annyira számottevő, ez ügyben még nem kezdtem el az info vadászatot. Lehet hogy ez is csak a monitorozó applet bugja mint a jelet nem mutató networkmanager. Ha így van akkor úgyis idővel megoldódik.

A HDD-nél meg az a poén hogy nem pörög, csak a ledje világít. Valamiért folyton világít, holott semmi nem használja.

Ez a két dolog a cpu load 100% és az égő hdd led alapállapotban még indítás után áll fent. Semmi nem fut és valójában a gépen fizikailag látni érezni hogy nem úgy van ahogy ezek a visszajelzők mutatják. Az én régi laptopomon ezt amúgy is könnyű kiszúrni mert hallani a hangját rendesen a hdd-nek is meg a proci hűtőjének is ha dolgoznak. (Ettől független az iotop jól jöhet majd még).

Amit a végén írsz az pedig természetesen érthető.
Az autós témához hasonlítva mindazt amit az előbb leírtam, én azt szeretem ha az autón minden apróbb dolgot meg tudok csinálni magam (pl nem kell szervizbe menni egy izzócserével is mert egy komolyabb alkatrészt ki kell szerelni hogy az izzóhoz hozzá lehessen férni - ilyenek a francia autók) de a komolyabb dolgokban pedig ugye jó ha van szerviz és gyorsan meg is tudják szerelni (p annak az alkatrésznek a leszereléséhez nem kell a gyártóországból külön specialistát hívni hanem a szerviznek van dokumentációja és szerelője aki el tudja végezni).
Valóban sokat tanultam már most a Linuxról az Arch óta. De ha nem lenne hozzá ez a jó dokumentáció akkor nem érne semmit, bármennyire szeretem az új dolgokat megtanulni. Ha csak a készítője tudná hogyan kell és azt nem mondja meg, akkor lehet akármilyen jó, mégsem jó.
Én úgy vagyok a dolgokkal, hogy ha minden le van írva amit elolvasva meg tudom a bajomat oldani akkor az nagyszerű. Ha nem, de van akit meg lehet kérdezni és a segítségével megoldódik akkor az jó. De ha sem leírás sem segítség nincs akkor az rossz.
(Na még akartam folytatni csak közben volt egy telefonom és kiment a fejemből :D na sebaj, ez egy jel hogy már így is hosszú voltam :U )

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Arch Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.