Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Android felhasználók OFF topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44351) philoxenia válasza Blackmirror (#44350) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ott én ritkán fordulok elő, miért tiltsalak ki? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44352) Blackmirror válasza philoxenia (#44351) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Kicsit rendetlen voltam, amúgy nem kell, moderálom én saját magam. :)
Ritkán fordul elő hogy egy-két okoskodó kihúzza a gyufát

iPhone X@R, iPad Pro

(#44353) vodrosjozsi válasza Blackmirror (#44350) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Egyszerűen nem találom azt a fotós topicot. Belinkelné valaki?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#44354) Intruder2k5 válasza vodrosjozsi (#44353) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fotók, videók mobillal

[ Szerkesztve ]

(#44355) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Mekkora botrány volt anno... [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44356) gerner1 válasza vodrosjozsi (#44353) üzenetére


gerner1
veterán

(#44357) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Köszi Modi.
Gerner: nem, nem találtam meg de köszi :D

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#44358) Blackmirror válasza vodrosjozsi (#44353) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Nem is érdemes keresni. :DDD
Na jó azért szoktak jó kepeket berakni, pl Aryon is. Meg már vannak új Note képek.

iPhone X@R, iPad Pro

(#44359) vodrosjozsi válasza Blackmirror (#44358) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Áá mióta én nem rakok oda macskás képet azóta nem érdemes oda menni. :(

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#44360) philoxenia válasza vodrosjozsi (#44359) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44361) Aryon87 válasza vodrosjozsi (#44359) üzenetére


Aryon87
félisten

Macskak nem erdeklik az ottani jo nepet, bar amit legutobb feltettel oda :C
Az minden csak kep nem :N
Mivel kerteszettel foglalkozol, azt ossze is kothetned a fotozassal ;)

Blackmirror: koszi.
Note8 kepeitol eddig nem estem hanyatt.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#44362) Blackmirror válasza Aryon87 (#44361) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Az jó kép volt , nekem tetszett :DDD

Milyen Note 8???? Én nem is láttam csak egyet mert a kereső nem mutatta a többit ;]
Nekem a "bokeh" effektes tetszik,( jó lenne ha az iPhone 7 Plusban is állítani lehetne )a többit nem nagyon néztem mert nem kattintgattam végig néha nagyon rossz a netem.

iPhone X@R, iPad Pro

(#44363) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#44361) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Öcsém, hogy senki se értette azt a képet.. :U nem igaz, hogy ennyire savanyúnak kell lenni. Eszem megáll komolyan.. :((( Az egy irónia volt arra h mindenki nyomja a "fasza" képeket de senki se ért már szakmailag hozzá. Mindegyik képre azt nyomjátok, hogy atyaúristenmilyenállatikép. Nem! Nem kell felnyalni egy normál minőségi képet. Bárki tud már normális minőségi képet csinálni, nem nagy cucc s6 megjelenése óta. Uncsi.
Kertészet és a fotózás? Te se gondolhatod ezt komolyan. Megyek dolgozni de előbb lefotózom a fűnyírót vagy a növényeket? Vagy mi? :F
Egyébként tudok fényképezni, van is egy komolyabb dslr gépem.. mobillal nem mondom h faszság mert azt túllékptük már de egy s7-i7 szint minimum kell.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#44364) Blackmirror válasza vodrosjozsi (#44363) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Fűnyírót :C az jó lenne
Szerintem virágos makrókra gondolt pl mert az szokott lenni abban a fórumban.

Nagyon megy a komolykodás ott, túl is tolták megint :))

iPhone X@R, iPad Pro

(#44365) vodrosjozsi válasza Blackmirror (#44364) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Na ez az. Ebből is lászik, hogy semmi más téma nincs ott.
Ja én is észrevettem, mindenki nagyon ért hozzá és a kezdők képeit leszarozzák pedig ugye valahol el kell kezdeni.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#44366) Aryon87 válasza vodrosjozsi (#44363) üzenetére


Aryon87
félisten

Meglestem azt a kepet ismet. Oszinten, az meg viccnek is rossz volt. Sajnos a a fotos tipik mar a magas szinvonalat koveti, ez kb tavalyelott-tavaly erosodott fel, mikor a G4, S7 es Nexusok voltak tuleroben. A G4 es Nexusok letettek egy mercet, majd az S7 paros ratett egy lapattal az istenitessel. Na ott higult fel a topik is, es az ujoncok latva mi megy ott, inkabb leleptek. Pedig korabban meg a kozepkategorias telok kepei is megtalalhatok voltak.
Azota csak egy kemenymag van es csokolom. Paran tolunk be kepeket. En sem rakok fel mar olyan intenzitassal mint korabban. Plane hogy alig reagalnak az U11 kepeire. Pedig megint egyedul "kepviselem" a 2 telefont :)) mindig kifogom :DD
Nalad pedig lenne boven tema, ahigy Blackmirror irja, makrokat tudnal csinalni, abban eros az S7, en is az edgevel qrvajo makrokat csinaltam.
Sztem siman feltalalnad magad a dologban ;)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#44367) Quqesz válasza Blackmirror (#44364) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Már rég túltolták ott a biciklit....nem is arról szól a topik, aminek indult...már én sem rakok be képeket, mert mindenki szakértő és igazából sokszor távol állnak a fotós világtól( a technika adott már egy Honor 8-al is, a többi a fotóson múlik). A topik célja meg a: "mutassuk meg ezzel a telefonnal milyen képek lőhetőek" lenne.....de nem az, és pont ezért megy a lemorzsolódás.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#44368) philoxenia válasza Quqesz (#44367) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Eredetileg persze nemcsak a telefonok képkészítési képességei voltak elérendő célként megjelölve. Manapság sok az effektezési lehetőség a legtöbb telefonban.
Igazából akkor az igazi egy kép, ha tudom mit akarok látni a képen, már a kép készítése előtt most sokan lefotóznak valamit és utána addig effektezik, míg nem kapnak tetszetős eredményt.
Jó pár fajta képhez még mindig elég kevés a mobil. A zoom hiánya óriási hátrány, az objektívek fényereje is kevés, komolyabb érzékelőkhöz pláne. A fókusz kézzel állítása sem az igazi. Kereső meg nemigen lesz rajtuk soha. Az úgynevezett "makró" például egyáltalán nem makró, csak közelfényképezés. A valódi makró az, amikor a leképezett kép legalább akkora, mint a téma. Ilyen méretű érzékelők esetén mondjuk a bolha részei lehetnének akkorák.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44369) Aryon87 válasza philoxenia (#44368) üzenetére


Aryon87
félisten

Igen, manapsag valoban a szerkesztgetes a favorit.
Facen a fotos csoportban is tobb a szerkesztett kep, mint a natur. En pl nem is szeretek belenyulni a kepekbe, max vagas es forgatas. 1-1 alkalom van mikor megprobalom a kepet jobban feltunningolni a jobb hatasert, de az is inkabb kiserletezgetes :)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#44370) philoxenia válasza Aryon87 (#44369) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A P9-en például rengeteg lehetőség van erre, így mire kikerül a kép, már nem is hasonlít az eredetire.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44371) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#44366) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Még mindig nem érted mi ezzel a problémám.
Nekem a kert egy munkahely. Nem állhatok le telefonnal fényképezni.. betolom a fűnyírót, levágom a növényeket, összetakarítok és csá megyek tovább. Nem érek én rá ilyenekre, és nem akarom h kiröhögjenek..
Ami a képet illeti szarok bele, hogy ti mit gondoltatok.
Te is hozzájárultál a híg-fos kategóriához, öntötted magadból a szerinted állati képeket amik nem voltak rosszak de 5 kép is sok és te 30at raktál fel csókolom..
Ráadásul nem raw-ban. Ezek a mobilok ugyanolyan képeket tudnak készíteni, itt már csak a recska megy, hogy ki tud jobb éjszakai meg makro képeket csinálni.
Elárulom egyikőtök se. Fogjatok egy dslr gépet és azzal lőjjetek képet. Mert attól kezdve nem lesz méregetés.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#44372) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag


Meg se tudja közelíteni egy mobilos kép ezt. Pedig ez nem is dslr géppel készült.

És ezt sem mert nincs benne követési fókusz. Ebben meg van.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#44373) Aryon87 válasza vodrosjozsi (#44372) üzenetére


Aryon87
félisten

:K
Jó egy komolyabb fényképezővel másabb fotózni, és minőségileg is van bőven különbség. Nekem is mondják, miért nem lépek feljebb és veszek egy fényképezőt.
Tenném is, de még azt is cipelni? :))
2 mobil könnyebben elfér, ráadásul azt bárhol, bárhogy töltöm, ha a gép lemerül mit csinálok vele?
+ nem értek ahhoz, ott meg kell tanulnom mindent, mi micsoda és mit hogyan :)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#44374) winery


winery
aktív tag

Fotós topikba párszor néztem be és azt tapasztaltam, hogy valaki feltölt valami képet és vagy nem is reagálnak rá vagy úgy belekötnek, építő kritika címen, hogy csoda, ha újra megosztja a topikba.

(#44375) Aryon87 válasza winery (#44374) üzenetére


Aryon87
félisten

Az biztos.. en meg kitartok ott :DD
Meg a joban is megtalaljak a rosszat

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#44376) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#44373) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Meg kell tanulni azzal fényképezni. A mobil az kurva egyszerű, kattintasz és kész. Ezt fényképezőgépen is meg tudod csinálni de szvsz sok értelme nincs. Nem kell magaddal vinned, akkor fényképezz amikor eltervezed.
A többire elég a telefon de te is eltervezed és úgy mész mobillal fényképezni. Echte hülyeség

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#44377) Quqesz válasza philoxenia (#44368) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ebben igazad van, de amit ír winery az is igaz. Ráadásul a topik 90%-a ilyen "nézzétek ilyeneket szoktam lőni" mikor ráérek, de ezeknek a legnagyobb része általános fotó(van ennek való hely a facén). Viszont alig van pl bokeh,éjszakai manuális,stb ami a telefon adottságait mutatja be+ ebben még sokszor segítséget sem ad senki, hogyan javítson a delikvens, inkább ahogy winery írja az van.....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#44378) winery válasza Aryon87 (#44375) üzenetére


winery
aktív tag

De te azon kivételes szuperhős képességre tettél szert: szerted,ha osztanak ;]

(#44379) Aryon87 válasza winery (#44378) üzenetére


Aryon87
félisten

:C
Dehogy szeretem, csak már lepereg rólam :)) pláne miután rájöttem hogy a végefelé már a jóra is azt írták hogy rossz.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#44380) vodrosjozsi válasza Aryon87 (#44379) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Már bocs de azok tényleg rosszak voltak.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#44381) Aryon87 válasza vodrosjozsi (#44380) üzenetére


Aryon87
félisten

Melyikre gondolsz? :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#44382) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Rég jártam arrafelé...
Valahogy mostanság nincs kedvem fotózni.

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#44383) Intruder2k5 válasza Dr. 444Hertz (#44382) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Modell nélkül nehéz is, de gondolom ezért rajzolod le, amit valójában fotóznál. ;]

[ Szerkesztve ]

(#44384) Dr. 444Hertz válasza Intruder2k5 (#44383) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Valahogy úgy :DDD

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#44385) Quqesz


Quqesz
nagyúr

ciki

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#44386) kengyel válasza Quqesz (#44385) üzenetére


kengyel
nagyúr

De ebben jó lett. Természetesen, ez egy cikk.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#44387) philoxenia válasza kengyel (#44386) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az erősebb vaku mellett még ilyen körülmények között is precízen és pontosan ismeri fel az arcokat.
Tessék? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44388) Aryon87 válasza philoxenia (#44387) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezt a mondatot én sem értem :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#44389) philoxenia válasza Aryon87 (#44388) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából lehet vakuval segédfényt csinálni a fókuszáláshoz, de épphogy nem erős fényt használnak ilyenkor....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44390) kengyel válasza philoxenia (#44387) üzenetére


kengyel
nagyúr

Kicsit érdekes a cikk, de láttom, nem csak én figyelek. :)

kengyel

(#44391) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Kevés idő, kevetlen alkotási vágy

:D

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#44392) Soybex válasza Dr. 444Hertz (#44391) üzenetére


Soybex
őstag

Kawaii :C

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#44393) kengyel válasza Dr. 444Hertz (#44391) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nagyon jó !

kengyel

(#44394) vodrosjozsi válasza Dr. 444Hertz (#44391) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

És hol a melle kéremszépen :DDD

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#44395) winery válasza vodrosjozsi (#44394) üzenetére


winery
aktív tag

Van melle csak nem hordja :D

(#44396) vodrosjozsi válasza winery (#44395) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Gosh, akkor inkább hagyom. Ki tudja mit hord/nem hord még :U

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#44397) Lacy6


Lacy6
senior tag

Melyik a legjobb?
Gyári JPG
RAW1
RAW2

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#44398) vodrosjozsi válasza Lacy6 (#44397) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

raw2.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#44399) Quqesz válasza Lacy6 (#44397) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Raw1

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#44400) w333


w333
félisten

iPhone 8 Plus vs Galaxy Note 8 SPEED Test :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.