Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#656) thon73 válasza shinodas (#655) üzenetére


thon73
tag

Én lényegesen leegyszerűsíteném ezt a problémát. Készítenék egy speciális View-t, mely egy ilyen joystick-et mutat be. Ebből aztán kettő is elhelyezhető egy layoutban.
A joystick mindig középen áll. Ha megérintem valahol máshol a View-t (vagy a View belül egy kört is kijelölhetek erre), akkor a joystick/kör oda ugrik (és persze ezt az értéket kérdezhetem le). Ha elengedem, akkor visszaugrik középre.
Ez persze nem túl szép, mert a joysticknem ugrál, hanem szépen mozog. Ennek a szimulálására viszont el kell indítani a háttérszálon egy "ütem-adót", ami időnként jelzi a View-nak, hogy mozdítania kell egy kicsit a joystickon. Így úszhat a kör az érintés felé, vagy elengedésnél vissza középre. Az ütemadó nélkül nincs olyan esemény, ami a kör mozgását kiváltaná.
A másik lehetőség, hogy a kör csak akkor mozdul, ha az érintés a középpontjához megfelelően közel következett be. Ilyenkor nem kell ütem-adó, hiszen az "ugrás" megfelelően kicsi. Ez azt is szimulálja, hogy a joystick nem ugrik magától a kezembe, ha nem a tetejét fogom meg. Persze a "visszaúthoz" elengedés után még mindig szükséges az előző módszer.
((Nem dolgoztam még két külön View-val az érintéssel kapcsolatban, de nagy a gyanúm, hogy nem kell törődni, csak az elsődleges érintéssel, mert mindkettő azt kapja meg. Ezt ki kellene próbálnom.))
Ez persze csak az én ötletem, lehet, hogy más tud ennél jobbat is. Külön-külön már minden részét elkészítettem a folyamatnak, csak nem ilyen összefüggésben - ennek alapján szerintem azért el lehet vele játszani, mire összeáll, de megvalósítható. ((Ha nem sürgős, a konkrét megvalósításban is szívesen segítek, a grafika és az időzítés most nálam is pont napirenden van.))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.