Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#635) thon73 válasza Sianis (#633) üzenetére


thon73
tag

Igen, a menü létrehozása tökéletesen megy. A menüt a fragmenten belül hoztam létre, és szeretném is, ha ott maradhatna. A gond akkor kezdődik, ha egy fragment osztály több példánnyal kapcsolódik be, mert akkor minden példány hozzáadja a saját menüjét. Ez idáig logikus is, de ha remove v. replece-szel elveszem a fragment-példányt (és persze a back-stack-ben sincs), a menüje akkor is megmarad. És - noha nincs már hivatkozás elvileg sehol erre a példányra - a menü az activity újraindítása után is megmarad! Minden indításnál új fragment-példányt adtam egy FrameLayout-ba (az előzőt elvileg eldobtam) és több száz bejegyzésem lett a menüben!
Tudom, vissza lehet szerezni a Fragmentet, a gond csak az, hogy ha egyszer valahova becsatoltam, ugyanazt a példányt (külön időpontban sem!) nem lehet másik Layout-ba becsatolni. Ezért kellene két példány egy fragmentből (külön elrendezésben tehát külön időben) de EGY menüvel egyszerre.
Egyetlen ötletem van: az activity onprepareoptionsmenu-jében ellenőrizni, hogy adott taggal van-e élő fragment, és eszerint betenni a menüt. De ha lehet, a fragmenten BELÜL szeretném a menükérdést megoldani. Csak nem megy…

A BackStack kérdés egyszerűbb: az nekem is prímán működik. De ha nincs szükségem az utolsó elmentett transaction példányra, azt hogy tudom "visszajátszás" nélkül eldobni? Vagyis csak levenni a stackról, de nem végrehajtani.

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.