Hirdetés
- Meggyi001: Kórházi ellátás: kuka vagy finom?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- GoodSpeed: Nem vénnek való vidék - Berettyóújfalu
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Lalikiraly: Astra kalandok @ Negyedik rész
- koxx: Bloons TD5 - Tower Defense játék
- sh4d0w: StarWars: Felismerés
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
-
LOGOUT
Az AMD vs. INTEL vs. NVIDIA topikban - ami eredetileg VGA topik volt - felmerült, hogy ne legyen a VGA-ra korlátozva a beszélgetés. Tekintettel arra, hogy ez a topik jóval kisebb forgalmú, így ezt most bezárjuk, és a másik topikkal összevonva ott folytatódik tovább a CPU, processzor téma is.
Aktív témák
-
Petykemano
veterán
válasz
rodman73
#1398
üzenetére
Az elmúlt évek tapasztalata alapján a 4 magos i5 elég hamar kifutott a szuszból. A 4/8-as i7-ek még tartják magukat.
A konzolok jelenleg 8 magosak, így nem meglepő, hogy 8 szálnál nem igazán skálázódnak tovább a játékok...
Vagyis a 4/8-nál a 6/6 nem, a 6/12 kicsivel, a 8/8 is csak valamivel jobb, a 8/16 pedig meg se látszik.
(Persze a ST teljesítmény is fontos tényező még)Figyelembe véve, hogy az új konzolok 8/16 CPU konfigurációval jönnek, várhatóan 2-3 év múlva már érezhwtő lesz ez az igény a játékokban is, vagyis fognak skálázódni 8 szálon túl is.
Ez a 6/6-os i5-n valamivel hamarabb fogja éreztetni a hatását, vagyis mondjuk 2-3 év múlva egy új játék tesztjébenben nyílni fog az olló a 6/6 és a 6/12 között.Emiatt ha úgy véled, hogy ebben a 2-3 éves időablakban nem fogsz hardvert cserélni, akkor érdemesebb a 6/12-es konfigra beruházni.
(Mivel elítetted, hogy 4k ultrán akarsz játszani, nem 1080p low -n, ezért a ner proci között szeriitem ma alig vennél észre különbséget
De az az igazság, hogy a következő 2-3 évben várhatóan az AMD és az Intel is fogja emelni a procik IPC-jét. az intelnél ez még felemás, mert látszólag frekvenciát vesztettek egyelőre. Ezért ha csak a next gent nézzük, a zen3 nyerőben lehet. Ha itt az AMD úgy hoz IPC-t, hogy nem veszt frékvenciát, akkor az új gen ST teljesítménye nőhet.
Egy ilyen előrelépes mind a két jelenlegi kinézettedet "elavulttá" tenné.Ha olyan ember vagy, aki egy ilyen lehetőségre lecsapna, akkor is az AMD procit lenne érdemes választanod, mert a ryzen 4k még valószínűleg AM4 foglalatos lesz.
Viszont ehhez lehet, hogy meg kéne várnod a B550 alaplapokat, nehogy belefuss abba, hogy a régi alaplapba a BIOS rom mérete miatt nem pattintható be új CPU.
Aktív témák
- A Sony megmutatja milyen monitor illik a PlayStation 5-höz
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- alza vélemények - tapasztalatok
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Egér probléma
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Kuponkunyeráló
- Battlefield 6
- Milyen processzort vegyek?
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Lenovo IdeaPad V15-IIL: i5-10GEN I 8GB I 256-512SSD I 15,6" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Byintek Love U14 Projektor
- Samsung Galaxy S21 Ultra 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 11 Pro 64GB Midnight Green -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3372
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

