Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) likeaRAINBOW válasza Puma K (#4299) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

De, Asus, az elöző volt asrock :DDD

Nah, Power limit 80%-sem hozta meg a javulást, a HWinfo szerint 250W-t kér a kártya. :W

Marad a táp, kérdés mire cseréljek :F

(#4302) Devid_81 válasza Chaser (#4288) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Amiket eddig lattam 5800X-eket szinte mind nagyon jo volt.
Az legtobb 4700-4800 allcore simaliba 1.3V alatt, persze majd lesznek rosszabbak is kozottuk, bar az AMD az pont elore halad, minel ujabb annal jobb altalaban, csak a kekek mennek visszafele :D ;]

...

(#4303) Chaser válasza likeaRAINBOW (#4301) üzenetére


Chaser
titán

ezeöccáz' lesz ( :
fractal ion 760 alzán 47eft - tegnap még 50 volt -, 10 év gar, félpasszív mód, egyik legnyugodtabb venti vezérlés, 140-es nagyon halk venti, ultra jó kábelek - majd meglátod, seasonic kábelek köszönőviszonyban sincsenek hozzá képest -

szerk:
Devid_81
nekem az a lényeg minél kevesebbet egyen, nem tudok rá combos hűtést tenni majd, ha 4,2-n használom akkor úgy
esélyesen 1,1v környéken jól muzsikáló órajel lesz az én barátom, de azért álmodozni lehet ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4304) _Horka_ válasza Chaser (#4303) üzenetére


_Horka_
aktív tag

Nekem is ilyen tápom van. Tény, hogy kiválló minőségű... :)

STRIX B650E-E, AMD Ryzen 7 7700X, MSI GXT 4070ti, KINGSTON FURY Rendegade 6400MHz 32GB @6000 - KF564C32RSK2-32, Fractal Design ION+ 760P

(#4305) Devid_81 válasza Chaser (#4303) üzenetére


Devid_81
nagyúr

1.1Volt mellett ezeket futeni kell nem huteni...milyen igenyeid vannak mar :DDD
1.2Voltot leggel meg meghutessz szerintem :K

...

(#4306) Chaser válasza _Horka_ (#4304) üzenetére


Chaser
titán

bizony, ránézésre is iszonyat minőségi hatást kelt - nálam biztos -

Devid_81
pici gépet akarok és némát, ezek az igények ezzel járnak ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4307) likeaRAINBOW válasza Chaser (#4303) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

jól néz ki ,"szerencsére" hétfői átvétel :W

Ennek a 660-as kistesóját viszont tudnám venni, kérdés ölég-e

esetleg egy Corsair RM650x-t

[ Szerkesztve ]

(#4308) owenlantos válasza Devid_81 (#4276) üzenetére


owenlantos
kezdő

Megtaláltam most ebédszünet közepén a BIOSban és Auto-ra volt állítva.

(#4309) Szinyák válasza owenlantos (#4286) üzenetére


Szinyák
őstag

Pedig ott van fő lapon legalsó opció . VCORE/SOC LLC is benne van ...

#4303 Chaser hogy érted köszönő viszonyba se vannak a kábelek ? :U főleg úgy ,hogy a 24ATX egy nagy kerek bála zsinór , Seasonic.-on legalább az is flat....

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#4310) Devid_81 válasza owenlantos (#4308) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nah mondjuk az jo kerdes, hogy auto LLC-n mire allitja magat, gondolom a leggyengebbre, ami nem is baj, legalabb nem pirit oda neki :)

...

(#4311) Puma K válasza likeaRAINBOW (#4307) üzenetére


Puma K
veterán

Vagy esetleg ez: Corsair HXi Series HX850i 850W Platinum (CP-9020073)

Én a magam részéről 10 évnél kevesebb garanciával rendelkező tápot nem vennék. Ezt a Corsair tápot is 10 év garanciával adják.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#4312) Chaser válasza likeaRAINBOW (#4307) üzenetére


Chaser
titán

rmx-ből 2018 inkább
660-as is elég lehet, nekem 560-as van, 3070 mellett konnektorból 300w fölött nem láttam
gyakorlatban nem tudom mennyire peakel a 3080, de csúnya grafikonokat láttam róla
ha halkabb működést akarsz akkor mindenképp 760-as
jó tesztek vannak róluk, táblázatban melyik hány w-nál milyen venti fordulattal megy, maxon is halkak, nem csak papíron mint alegtöbb táp
nem pár napon múlik sztem, nem robban szét a kártya ha most a "biztonságos tdp-n" hagyod:)

Szinyák
volt pár db seasonic tápom, nem kell bemutatni
ultra flexibilis kábelei vannak az ion-nak
a seasonicban a ventik hitványak, de még az is enyhe jelző rájuk, nagyon elqrvultak, erősen ki kell fogni kategória lett
450 focusom volt több db, és 550 focus plus

szerk:
Puma K
az meg már teljesen felesleges mind kapacitásban, mind árban

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4313) Szinyák válasza Chaser (#4312) üzenetére


Szinyák
őstag

Én még hangját nem hallottam ECO módba megy kábelei hibátlanok, ezek is puhák ...

Szinyák

(#4314) Chaser válasza Szinyák (#4313) üzenetére


Chaser
titán

adatlapod alapján tied új szériás gx
sokan vannak itt, akik a 2-3000rpm-en pörgő vga-t se hallják ( :
gx-et nem hallottam, a focusokból egy kivételével mind csapágyas volt már gyárilag
kábelek is mindenek voltak, de nem puhák
ez gx-nél változhatott, előzőeknél még kondik is voltak a 24p atx végén, gx-ben már nincsenek ha jól tudom
mindenesetre a fractal ion egy nagyon jól sikerült táp, és nem ki kell fogni alapon működik
táp topikban is épp elég hsz-t találsz defektes seasonic ventiről, nem kell messzire menni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4315) MPowerPH válasza Chaser (#4312) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es ez sem minden Seasonic -ra igaz... Valoszinuleg a felso szerias valtozatokra, a Prime csaladra biztosan nem. :N

Don't Tread On Me

(#4316) owenlantos válasza Devid_81 (#4310) üzenetére


owenlantos
kezdő

Leteszteltem mennyi a különbség.
5900X 4.6 GHz All-Core 1.263V-on

Cinebench R20 közepén
- Auto-n 1.181V volt a minimum
- Lowon (3. opció a 9ből) 1.187V a min
- Mediumon (4. opció a 9ből) 1.194V a min

Szóval az Auto, ahogy te is sejtetted a Very-very-lowra állította magát :D

Mediumra feltekerve az LLC-t a 4.65 GHz All-Coret is elviszi 1.275V-on. (Auto-n ez BSOD volt)

[ Szerkesztve ]

(#4317) Chaser válasza MPowerPH (#4315) üzenetére


Chaser
titán

de, pontosan, primenál is találsz defektes ventit
2. kerregős seasonic után úgy gyanús lett hogy mi a f@sz van, kicsit utánamentem, elviekben tavaly nyár körül lecserélték az addigi ventiket "bejelentés" nélkül egy hitványabb verzióra
az 550 focus plus ventijét több méterről hallottam úgy, hogy egyéb zajforrás nem volt a környezetin kívül, mint egy traktor, legalacsonyabb rpm-en ami 7-800 körül van
idén sikerült venni egy 450-es focust aminek mondhatni rendben volt a ventije
nem értem ez mért jó nekik, de valamiért biztos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4318) Szinyák válasza Chaser (#4314) üzenetére


Szinyák
őstag

Igen jól tudod itt már nincs kondi , kábelek is pont elég hosszúak , nem kellet sehol feszegetnem .. fractal is biztosan jó venném kat.. főleg hogy 14.-es veti van benne .. De uj focus gx ,platinum stb vel sincs gond persze mindenhol bele lehet csúszni hibásba ott a 10év ha bármi lenne vele ezért választottam ..

Szinyák

(#4319) KAMELOT válasza owenlantos (#4316) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha egy Hwinfo képet bedobsz, akkor könnyebb értelmezni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4320) snecy20 válasza Chaser (#4314) üzenetére


snecy20
veterán

Nálam jól szuperál az 1200W-s Corsair HX1200... a ventilátoroknak még be sem kellett indulniuk, full passzív üzemmel elvisz egy 3950X+RTX 2070+sallangok konfigot.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#4321) fisi


fisi
senior tag

Komolyan mondom, szinte zokog a lelkem az örömtől! :DDD :O :C

Cktech 216 ezer volt, előre utalással vagy egy hónapja majdnem! :DD
Kezdődhet a teszt - Asus Prime X570 pro deszka lappal, húzva nem lesz csak gyári cuccok!

(#4322) MPowerPH válasza owenlantos (#4265) üzenetére


MPowerPH
félisten

Annyit tudsz meg varialni, ha nem megy a PBO es a Curve Optimiser(bar azokkal sokkal jobban jarsz kesobb), hogy a CCD0 -nak azert joval magasabb frekit adsz, mint a CCD1 -nek. Szoval a flat 4700 -tol mondjuk sokkal jobb lesz a 4800 - 4550 pl, mert a Win elsodlegesen a CCD0 -at fogja hasznalni, foleg ha gamelsz.
Ez egy pont itt az MSI lapnak nalam, mert az kivetelesen szerintem elsoranguan mukodik mar most is.
Persze ettol meg az Asus fele dynamic OC lesz a joker, mert ott en adom meg az all core frekvenciat es feszt, a single boost -ot meg a PBO csinalja.

Rohadt Alza meg mindig varakoztat azzal a franya lappal... Elvileg ma kaptak parat, de meg semmit nem latok. A memoria kit -et sem hozta a GLS.... Nem egy sikeres het ez. :O

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4323) Devid_81 válasza owenlantos (#4316) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha 1.18Volt mellett nem hasal el akkor az nagyon jo peldany.
Nalam pont 1.2V kell neki (VR out) az allcore 4.6GHz-hez.
Innen 1.22 a 4700/4600 (CCD0/CCD1)
Majd tegnap picit odapiritottam neki 1.25V kell a 4750/4650-hez.
Valoszinuleg ezen fogom hagyni veglegesen amig nem lesz jobb PBO/PBO2

Ezek a terhelt feszultseg ertekek, ezekre esik le nagyobb terhelesnel (Prime AVX off)

Ezek szinte barmikor kenterbe verik a PBO-s allcore pontszamokat, illetve melegedes szempontbol eg es fold.
Komolyan jatekok alatt 60 fokig se megy fel a proci, mig PBO-val beallt nekem 71-72-re szepen custom vizzel. :O

Eletem elso olyan lap+CPU parosa amit szigoruan gyari OC-ra illetve PBO-ra vettem, es ott tartok muszaj nekem sz@rozni vele mert az MSI alagyujt a procinak, ugy tulfeszel :O :W

Singlecore eredmenyem CB20-ban 610 korul van ha jol emlekszem, szoval alatta vagyok a gyari erteknek, csereben -15fok, reszemrol inkabb nezegetem a szinte hideg procit mintsem single eredmenyre gyurjak :K

[ Szerkesztve ]

...

(#4324) Szinyák válasza fisi (#4321) üzenetére


Szinyák
őstag

Grat hozzá itt mindenki a 5800/ 5900x veszi senkinek nem kell 5600x :DD :DD

Szinyák

(#4325) Devid_81


Devid_81
nagyúr

These AMD 400 and 500 series motherboards already support Ryzen 5000 “Zen3” CPUs

Itt a lista a regebbi lapokhoz, azert szepen gyulnek mar a Zen3 ready biosok.

...

(#4326) Chaser válasza Szinyák (#4318) üzenetére


Chaser
titán

én sajnos kiábrándultam belőlük :R mert hogy egy defektes oké, de több az nem, mind új volt
nagy "poén" még a fractalnál, hogy kikapcsolás után egy percig járatja a ventit - gondolom hogy kivágja az esetlegesen beszorult meleget -

snecy20
1200w-os táp hát ki gondolná hogy passzívan elmegy ilyen vas alatt :P ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4327) Szinyák válasza Chaser (#4326) üzenetére


Szinyák
őstag

hmmm mondjuk az egy jó fícsör :C

Szinyák

(#4328) Lukitomi


Lukitomi
aktív tag

5900X CB20, CB23 és aida eredményeket tud valaki mutatni?
Köszi előre is!

(#4329) fisi válasza Szinyák (#4324) üzenetére


fisi
senior tag

Köszi!

Gyorsan be is dobtam a gépbe egy Carbonaut hűtő lapkával- nagy királyosság a cucc, végre nem kell kenekedni.
Amúgy a 2816 beta biossal minden problem nélkül fut mindnet auton illetve ahogy a lap kínálja hagytam csak a DOCP van bekapcsolva a ramokra lévén 3600 mhz- sek.
Ahogy látom, ez is olyan buzi mint a 3700 x volt boostol össze vissza ha mozgatod az egeret szinte- úgyhogy ez is megkapta a netezős energiatakarékos sémát- proci teljesítmény 99%- ra levéve, síri csend álló ház, vga félpasszív táp venti csak a két kraken venti megy 500- al meg az alaplapi chipset de azt nem lehet meghallani olyan halk.
Később nyomok egy AIDA stressz tesztet megy egy cinebenchet- továbbiakban nem vok kíváncsi rá mit tud stb. :C

(#4330) Szinyák válasza fisi (#4329) üzenetére


Szinyák
őstag

mivel :D :F Carbonaut hűtő lapkával ? az meg mi

Szinyák

(#4331) likeaRAINBOW válasza Szinyák (#4330) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

google :) [link]

(#4332) abridabri válasza Szinyák (#4330) üzenetére


abridabri
veterán

[link]
Paszta helyett egy vekony anyag amit elvileg vegtelenszer felhasznalhatsz es nem degradalodik.

(#4333) hadogabi1 válasza fisi (#4329) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Szia. Abban tudsz segiteni hogy mekkora carbonaut lapkat kellett venned at 5 ezres amd hez? Lattam van csomo meretben. 38x38 as kell ehhez a procihoz?

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#4334) likeaRAINBOW válasza Chaser (#4303) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

de amúgy az a duva, ha fut a prime95 + furmark, akkor semmi restart, betonstablian lövi a gép, amit kell neki :W :W

(#4335) fisi válasza hadogabi1 (#4333) üzenetére


fisi
senior tag

Szia!

Igen ha jól emlékszem az az! 😊
Otthon megnézem még egyszer!
Egyenlőre ne vegyél letesztelem hogy full nyárspolgari használat alatt mik a hőfokok, úgy láttam tesztekben hogy majdnem Arctic mx 4 hűtő paszta teljesítménye van!
Kis türelem kutyát sétáltatni vagyok! 😊

(#4336) abridabri válasza fisi (#4335) üzenetére


abridabri
veterán

"Arctic mx 4 hűtő paszta teljesítménye van"
Dehogy, sokkal rosszabb barmelyik pasztanal. En biztos nem raknam ra egy Ryzenre ahol a hofok plussz orajelet jelent.

(#4337) KAMELOT válasza abridabri (#4336) üzenetére


KAMELOT
titán

Egy paszta többet ér. Thermal padot meg ram és vrm chipre kell tenni a vga hűtő vagy blokk alá. Én sem tenném rá.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4338) fisi válasza abridabri (#4336) üzenetére


fisi
senior tag

Amit láttam tesztet abban sokkal nem volt rosszabb. Azért mondtam a kollégának ne rendeljen még. Amúgy ha nem jön be van itthon mx 4 is..

(#4339) PuMbA válasza abridabri (#4336) üzenetére


PuMbA
titán

Kikapcsolt PBO-val is?

(#4340) fisi válasza KAMELOT (#4337) üzenetére


fisi
senior tag

Ideiglenesen volt egy Ryzen 3 3100 a gépben, tudom, az egy varrógép ehhez képest de Max terhelésen 53 fokos volt 3proci vele. Kipróbálom, ha nem lesz jó megy az mx 4

(#4341) JSandor válasza fisi (#4335) üzenetére


JSandor
tag

kutyát sétáltatni este 8 után kell.... hajj milyen állmapolgár vagy te.

(#4342) fisi válasza JSandor (#4341) üzenetére


fisi
senior tag

:C :DD

(#4343) Chaser válasza likeaRAINBOW (#4334) üzenetére


Chaser
titán

igen, mert akkor a vga és cpu is kisebb terhelést kap
nyomj csak sp-t, az cpu-hoz kb hozzá se nyúl, de vga-t megküldi

abridabri
a tegnap említett barátomnál 3800x alatt ilyen csoda van, noctua
teljesen rendben vannak a hőfokok, hülyeséget nem akarok mondani de rendben
drp4-gyel hűti

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4344) Szinyák válasza abridabri (#4332) üzenetére


Szinyák
őstag

hmmm érdekes cucc lehet majd kipróbálom legalább nem kell kenegetni tényleg + takarítani ..

Szinyák

(#4345) MPowerPH válasza Szinyák (#4344) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem valami hatekony CPU -n es GPU -n sem. Inkabb kenegess.
Ha hatekonyat akarsz, akkor Conductonaut. Ha meg fosol, vagy nem tudsz ilyen tipusu hovezetot aplikalni, akkor Kyronaut, vagy nemsokara Kyronaut Extreme. Ez az MX4 orulet erthetetlen a szamomra... :N

Viszont Nalam a Conductonaut tobb mint 6 fokkal tudott jobbat anno a 10900K -n, mint az MX4. Az egy 2 kategoriaval jobb huto teljesitmenye...mintha egy Hyper 212 -ot lecserelned egy D15 -re.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#4346) KAMELOT válasza Szinyák (#4344) üzenetére


KAMELOT
titán

Annyiszor szereled szét, hogy állandóan újrakened?! Évente 1x szoktam.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4347) Szinyák válasza likeaRAINBOW (#4334) üzenetére


Szinyák
őstag

ez érdekes akkor csak asztalon terhelés nélkül vagy netezés közbe indult újra ? semmi kék halál stb , csak restart ? Esemény naplóba milyen hibát dobott be Kernel 43 ??
Mert nekem is csinált ilyet de szerintem rá jöttem a ramok miatt volt 3733mhz csinálta vissza tettem 3600 azóta nem elvileg kopp-kopp

#4346 KAMELOT : Nem én is csak minden évben kb nyár előtt kenem újra de van hogy elfelejtem úgy ,hogy felesleges jó nekem az mx-4 is

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#4348) fisi


fisi
senior tag

Na Urak! Megy az Aida 64 stabilitás teszt, kurtara nem értek hozzá küldök képeket!
Eddig 66 fokon van a proci egy Kraken X62 - vel meg a lefikázott carbonauttal. Fél óránál tovább nem futtatom, mivel nem vagyok egy tuning Matyi, bocs!

(#4349) fisi válasza fisi (#4348) üzenetére


fisi
senior tag

(#4350) fisi válasza fisi (#4349) üzenetére


fisi
senior tag

Nem tudom mit kell állítani. Proci Ryzen balanceden van. A ryzen master defaulton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.