Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:37:58

LOGOUT.hu

AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4) topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) Timer válasza hokuszpk (#11699) üzenetére


Timer
veterán

Szoktam látni szerver bootot időnként, igaz, HP-t. Itt is van üvöltés, sea of sensors, minden kutyaf@sza! :D

[ Szerkesztve ]

(#11702) Alpi. válasza hokuszpk (#11699) üzenetére


Alpi.
addikt

És az a venti ! :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#11703) R3laX


R3laX
addikt

Közben rájöttem, hogy ezt is simán viszi az 5800X-em :):
Kár, hogy bios-ban a sima PBO beállításoknál hiába nyomom fel +250MHz-ig a boost-ot, csak 5050-ig megy minden mag. Nincs vmi trükk Asus lapoknál, hogy hozod ki egyszerre Curve Optimizerrel használva az 5100-at mondjuk? Ez a proci sztem tuti vinné :).

y-cruncher is stabil

-0.100V Offset
Curve Optimizer: -25 -5 -25 -25 -25 -5 -25 -25
4675-4700MHz-en tolja végig összes magra max 80.8°C fokon.

[ Szerkesztve ]

(#11704) Digiflex válasza Raggie (#11050) üzenetére


Digiflex
tag

A gyakorlatit, ha 15-25 GB felett másolsz, szinte mindig durván lekorlátozza a sebességet a hőmegfutás miatt. Szóval az a hűtés jó ötletnek tűnik.

...

(#11705) MPowerPH válasza R3laX (#11703) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hiaba allitod, valami nem jo. Realis 5050MHz single core mellett a CPU-Z bench 700 pont folott hoz, CB20 meg 650 folott.

Nyisd meg azt az effective clock folet a HWInfo -ban inkabb, mert az a beszedes. Tied tippre valahol 4950-5000MHz kozott tetozik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#11706) R3laX válasza MPowerPH (#11705) üzenetére


R3laX
addikt

Jól mondod, tényleg 4950 a csúcs 1 szálnál. Mi lehet szted? Látom nálad Dark Hero robog, de mik a beállításaid? Advanceden belül az AMD Curve Optimizer-nél? Vagy úgy PBO cakumpakk?

[ Szerkesztve ]

(#11707) Raidon


Raidon
őstag

A Ryzen 7 5800X-nél mi tekinthető normál hőfoknak idle?
Alpenföhn Brocken 3 Black Edition-el hűtöm.

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#11708) pRoject22 válasza Raidon (#11707) üzenetére


pRoject22
őstag

Valami ilyesmi

¯\_(ツ)_/¯

(#11709) Raidon válasza pRoject22 (#11708) üzenetére


Raidon
őstag

Akkor lehet picit vastag lett a paszta… mert alapon BIOS-ba 55 fokot ír… Ryzen Mastert nem használok. De kb hasonló értékeket kapok mint R3laX. 2700X-et váltottam. Chipset drivert érdemes újra rakni? Pasztázást holnap megcsinálom újra. :R

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#11710) PuMbA válasza Raidon (#11707) üzenetére


PuMbA
titán

Attól függ, hogy mennyire tekerteted le a ventiket az alaplappal :) BIOS-ban mindig kb 10 fokkal többet kapsz, mint Windows-ban, szóval az nem jó mérés, mert BIOS-ban nagyobb a terhelés. Újrarakni nem érdemes semmit, de a legfrissebbeket felrakni igen, illetve már a Ryzen energiagazdálkodási profil sem szükséges Zen 3-hoz. A paszta sosem vastag, mert ha rendesen ráhúzod a hűtőt, akkor úgyis kinyomja a szélén a felesleget.

[ Szerkesztve ]

(#11711) Raidon válasza PuMbA (#11710) üzenetére


Raidon
őstag

Siettem vele mert délutános vagyok de 11 kor tudtam elmenni a postára a prociért. Lehet nem kellett volna kapkodni. Kicsit ki buggyant a proci szélén 1-2mm-t.
Akkor ha van friss chpset azt felteszem meg akkor visszarakom Windowsos sémára az energiagazdálkodást.
De szerintem akkor is lehet sok lett picit a trutyi…

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#11712) PuMbA válasza Raidon (#11711) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem is kibuggyant, amit a proci hűtőmmel adtak 0.8g MX-4 pasztát. Ennyi kell rá. Ez a jó, hiszen ha minden oldalon kibuggyant, akkor azt jelenti, hogy a proci teljes felülete pasztás lett, ami a cél.

[ Szerkesztve ]

(#11713) Raidon válasza PuMbA (#11712) üzenetére


Raidon
őstag

Akkor szerinted annyira nem para a dolog? Borsószemnél picit nagyobb pöttyöt nyomtam középre. Rátettem a hűtőt és közben a két csavart szinkronban húztam meg. Biosban 55-öt ír Asus WMI nél 35-40 körül CPU Tctl/Tdie meg 60 körül. Úgyhogy nem tudom melyik pontosabb érték.
Mondjuk lehet a pasztának is kell egy kis üzem mire bejárja magát :DDD

[ Szerkesztve ]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#11714) PuMbA válasza Raidon (#11713) üzenetére


PuMbA
titán

Ezeket a bonyolult WMI meg Tctl dolgokat nem ismerem, én Aida64-ül beszélek csak :) Borsós pasztázáshoz nem értek, én a hűtőm videója alapján szétterítve pasztáztam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11715) Raidon válasza PuMbA (#11714) üzenetére


Raidon
őstag

Aida64-el is rálesek majd. Azzal pont nem néztem. Másik totyikba Hwinfo64-et ajánlottak. Gondolom ha kicsit magasabb hőfokkal használom pár alkalommal nem lesz baja. Annyira még nem ismerem ezt a gent.
Viszont meglepő, hogy az Asusb450F VRM hűtője nem forró :D

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#11716) PuMbA válasza Raidon (#11715) üzenetére


PuMbA
titán

Ha 75-80 fokot nem lépi túl a CPU, akkor jó vagy, mindegy, hogy idle vagy full load.

[ Szerkesztve ]

(#11717) Floyd80 válasza Raidon (#11713) üzenetére


Floyd80
addikt

Az X a legjobb módszer. :DDD De sok vagy kevés kerül rá, max. pár fok lehetne a különbség egy jól felvitt vs nem jó módszer, mennyiség között. Nézd meg terhelés alatt meddig jut vagy levett oldallappal mennyi.

Szerintem ez a Broki3 ennyit tud. (Vagy majd megcáfolja valaki akinek szintén ez van. :) )

Nekem 5600X, de az idle az annyi mint pRoject2HUN kollegánál, 33-35 fok körül, ugyanazzal a Krakennel.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11718) Raidon válasza Floyd80 (#11717) üzenetére


Raidon
őstag

220W TDP-ig írja a gyártó. Este meló után megnézem terhelésnél is. Ha nem tetszik újrapasztázom ziX-be. A 2700X 35 fok volt idle. Ennek is adtam -Offset 0.1-et.
Memória kezelése meglepően jó a korábbi proci után. Gondolom a fejlettebb memória vezérlő miatt is.
Csak közben elfogyott az MX4 is. Alpenföhn gyári paszta van itthon sejtem az sem lehet tragikus.

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#11719) R3laX válasza MPowerPH (#11705) üzenetére


R3laX
addikt

Na csak meglett bakker :D.
-0,100V Offset
Curve Editor:
-30 -10 -30 -30 -25 -10 -25 -30

(#11720) MPowerPH válasza R3laX (#11719) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, ez mar rendben van. Akartam is mondani, hogy a CO -val operalj. :)

Don't Tread On Me

(#11721) Mumee válasza R3laX (#11719) üzenetére


Mumee
őstag

Az egy másik kérdés, hogy mennyire stabil is.
Egy Corecycler lehet azt mondaná, hogy kuka az egész stabilitási szempontból. :)

(#11722) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok,
Tudtok nekem valami megbizhato memoria tesztet javasolni?
Olyan kellene ami memoria+mem vezerlot egyutt gyilkol.
Mar lassan kifogyok az otletbol, hogy miert dobal ki jatekbol neha a gep, nincs WHEA csak kipattint jatekbol windowsba, azon vagyok lehet a legutolso ram beallitasommal lesznek a bajok. :U

...

(#11723) R3laX válasza Mumee (#11721) üzenetére


R3laX
addikt

Szórakozok majd még vele :) . Megnézem ezt a Corecyclert is, köszi!

(#11724) fudi2002 válasza Devid_81 (#11722) üzenetére


fudi2002
veterán

Könnyen lehet, hogy a procit lőtted túl cuval. Vsoc emelés ha nem segít akkor sztem nem memó lesz.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#11725) Devid_81 válasza fudi2002 (#11724) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Meg majd ha lesz idom kicsit allitok ezt azt, de valami nem kerek.
Csak Valhallazok mostanaban, mar amikor van idom, de kb orankent 1x biztos kivag windowsba.


VDDG-t most lottem mindkettot 1050-re biosban, regebben is szivatott a Samu B-Die ramjaim miatt.
Meg most igy adok neki egy eselyt, ha nem ez akkor a CU lett sok. :R

VSOC-nak mennyit merjek adni? :B

Szerk: (#11726) MPowerPH ah azota is a Januari verzion vagyok, ki se mertem probalni az ujakat, mert mindig volt veluk valami nyug, aztan itt ragadtam :B

[ Szerkesztve ]

...

(#11726) MPowerPH válasza Devid_81 (#11725) üzenetére


MPowerPH
félisten

Volt BIOS refresh?

Don't Tread On Me

(#11727) BeZol


BeZol
őstag

Láttam h több gyártónak is van 3600MHz CL14-15-15-ös memóriája (gondolom a chip ugyanaz mindegyiken), ezek közül v. egyéb típusból van/létezik olyan, amelyik 1.45-1.5V közötti tartományban tudja a 3800MHz CL14-14-14-et?
3800 fölé ugye jól tudom h nem éri meg menni?
Melyiket ajánlanátok? :)

(#11728) Raidon válasza Devid_81 (#11725) üzenetére


Raidon
őstag

Valhalla engem is kidobált 2700X alatt ott patch fogja azt a x@rt orvosolni…

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#11729) MPowerPH válasza BeZol (#11727) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mindegyik tudja, 1.5V folott kicsivel. Ez B-Die, folosleges a feszultseget kiemelni, mert ezek mas tartomanyban erzik jol magukat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#11730) fudi2002 válasza Devid_81 (#11725) üzenetére


fudi2002
veterán

1.15v max. Tud ilyeneket művelni ha kevés.. És 4modullal az ott elég kevés sztem..

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#11731) Lukitomi válasza BeZol (#11727) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Patriot Viper 4400CL19@3800CL14 1.51V-on

(#11732) MPowerPH válasza Lukitomi (#11731) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csak ez nem dual rank. Amit Bezol irt, es kerdezett, azok dual rank modulok mind.

Don't Tread On Me

(#11733) Lukitomi válasza MPowerPH (#11732) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Akkor bocsi, nem olvastam ennyire vissza!

(#11734) keIdor


keIdor
titán

Hardware Unboxed
5800X vs i7-11700K in 32 games
[link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11735) Raidon


Raidon
őstag

Alapon 40 fok. Ebből az lesz, hogy holnap újra kenem. Másik furcsa dolog… Töltésnél, töltőképernyőn olyan durván felpörögnek a front ventik a házban ami előtte 2700X-nél nem volt. Ezt hogyan lehetne orvosolni?

válaszaitokat köszönöm :R

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#11736) keIdor válasza Raidon (#11735) üzenetére


keIdor
titán

Én a chipset hőmérséklethez kötöttem a fordulatszámot is. Egy egyszerű megoldás.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11737) Raidon válasza keIdor (#11736) üzenetére


Raidon
őstag

Igazad van :D Annak idején Intelnél egyszerűen be lehetett állítani fix fordulatra. Nem voltak felpörgések.
2db 140mm Arctic Cooling p14 pst van elől.
Annyit figyeltem meg így első körben a procival kapcsolatban, hogy nagyon jó de itt kicsivel jobban ugrál a hőfok. Meg hogy itt nincsen Ryzen energiaséma.

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#11738) Novver


Novver
senior tag

Dark Hero tulajok, van valami setting amit mindenképpen be/ki kell kapcsolni?

Life is a game... The game is my life!

(#11739) GAbre


GAbre
veterán

Eddig is meleg volt cpu-m.
De valamiért mostanság még melegebb.
Az 1 dolog,hogy tesztekben 100fokon megy,vagy fölötte és le is kapcsol gép.
De valamiért játékokban is 80fok fölött volt,és újrapasztázás is csak rövid ideig faragott anno kicsit belőle.
Most másik pasztával is próbáltam.És hiába húztam meg teljesen is a csavarokat.
Volt,hogy alapjáraton 70 fokos volt cpu,hiába húztam meg csavarokat és nem láttam semmi olyat se,hogy nem egyenletesen lenne rajta paszta.
Most újrapasztázva újra 50fok alapon.
De 100fok terhelés alatt.
Már a 70fok fölötti is értéket is kicsit sokaltam játékban.
De így,hogy 80 fölé is ment,pasztaváltás nem segített,ventilátorok jól tudnak dolgozni,nem hiszem valami márkásabb ventik értelmes hőfokot adnának.
Cpu:
Ryzen 5800x=4,5ghz. 1.280V
Cooler:
ID-COOLING FROSTFLOW 240L
Radiátor oldala meleg,de pl vízes gpu blokkhoz képest,még langyos levegőt se köp ki magából 100fokos cpu stesz közben se.
Lehetséges lenne,hogy baja lenne vízhűtőnek?
Kipróbáltam az artic lucky draw-ot:
Error
Unfortunately, your application has failed. Please try again
..
Újra nem lehet próbálkozni :C

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#11740) Aljasvip válasza GAbre (#11739) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Akkor szokott ennyire befuccsolni egy vízhűtés, ha eltömődött a blokk, vagy egyszerűen nincs benne elég folyadék már. Mindkettő garanciális probléma lesz.
Két kérdés, amit nem árt tisztázni:
1.Nem hangos a pumpa?
2. Hol van a radiátor, az alaplap felett vagy az előlapon?
Ha az előlapon, akkor meg lehet próbálni felülre tenni a radit, így a pumpa folyamatosan vízben lesz, és talán visszakapsz némi hűtést, amíg újat veszel.

[ Szerkesztve ]

(#11741) MPowerPH válasza GAbre (#11739) üzenetére


MPowerPH
félisten

A hutodben keressed a hibat, AIO, szoval ilyenkor nem kerdes, hogy hol a gond. Vagy beszorult bubi, de az mar elillant volna. Probald megrazni. Vagy a pumpa gyengus, es nem kering a folyadek rendesen.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#11742) pRoject22 válasza GAbre (#11739) üzenetére


pRoject22
őstag

Az a hűtő az gyenge egy 5800X-hez, nekem is hasonló volt elsőnek ami egy 2700X-et faszán hűtött aztán meg elhasalt az 5800X alatt, vegyél NZXT kraken X63-at, én áldoztam rá és a jelenlegi beállításommal 4850-ig boostol és játék közben max 60 fok idle 30-33 fok.

¯\_(ツ)_/¯

(#11743) GAbre válasza MPowerPH (#11741) üzenetére


GAbre
veterán

Igen,csak oldala,1ik csöve meleg,másik hideg.
Szóval elvileg kering a folyadék.
Eddig is forrongós volt,mert prime alatt nem igen lehetett tesztelni,mert ott már néha lekapcsolt.
Anno 1 ventis id cooler volt,azt fejlesztettem erre,de érdekes módon nem volt sok különbség.
Volt 1 jobb,nagyobb hűtő nálam,de az meg már nem fér be házba,nem tudom hova felrakni.
Majd lehet megrázom,nem tudom mit kéne éreznem,hogy lötyög-e folyadék rendesen?

Aljasvip:
A ventilátor hangos azon a hőfokon.Anno pumpa/víz hangját,csak akkor hallottam,mikor bekapcsoltam gépet.
Felül van természetesen.

pRoject2HUN:
Nem tudom mi lehet olyan gyenge 2 proci között:
Mind2 105w körüli.
Nem hiszem sokkal többet fogyasztana.Max,ha hagyod,autó fesszel.
Nzxt-d pl nem férne be házamba.
Kétség kívül jó lenne 1 nagyobb,új hűtő.
De mivel számomra érthetetlen,miért ennyire hűvös a radiátor,és miért ennyire meleg cpu.Gondoltam itt kezdem.
Tavaly nyáron pl 2080-am hűtöttem vízzel,volt 60-70fokos max a kártya.De szabályosan éreztem a forró levegőt,ahogy jön a házból.
A 100foknál cpu-n meg semmi.

Nem mellesleg köszönöm válaszotok. :R

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#11744) PuMbA válasza GAbre (#11743) üzenetére


PuMbA
titán

A tuningot leveszed és mindjárt nem lesz meleg :) Ez 7nm-es proci, teljesen más hűteni, mint más cuccokat.

[ Szerkesztve ]

(#11745) Aljasvip válasza GAbre (#11743) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Elég komoly vörös vészjelző azért, ha teszt közben lekapcsol a gép, így gyakorlatilag penge élén táncol a konfig mióta ez a helyzet áll fenn.

A pumpára megpróbálhatsz némi fordulatot adni, 70% körül tetőzik a hatásfokuk általában, onnan már csak hangosodnak.
De ha langyos a radiátor, akkor egyértelműen vagy dugulás van, vagy kevés a folyadék.

*Van PBO? Egy alap órajeles teszt nem ártana, hátha az a gond.

[ Szerkesztve ]

(#11746) MPowerPH válasza PuMbA (#11744) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez akkor sem normalis, meg PBO -val sem. Nem egy bika az a 240 -es AIO, de azert a legtobb leghutonel erosebb. Hardware -es problema lehet.

Don't Tread On Me

(#11747) Floyd80 válasza pRoject22 (#11742) üzenetére


Floyd80
addikt

Ha már X63, még pár óráig akciós az Alzában, 43-ért már közel az X62 legalacsonyabb árához.

NZXT Kraken X63 - Vízhűtés | Alza.hu

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11748) MPowerPH válasza Floyd80 (#11747) üzenetére


MPowerPH
félisten

Olcsobban vagy annyiert mar van Arctic Liquid Freezer II 360-420 is. :F 38mm vastag radiator, es nagyobb felulet. Meg az X72 -es Kraken -t is megeszi.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#11749) pRoject22 válasza Floyd80 (#11747) üzenetére


pRoject22
őstag

Na az jó vétel annyiért, én valami 55 körüli összegért vehettem talán, de nagyon megvagyok vele elégedve, a kijelző a hűtőn sokat dob a kinézeten :D

¯\_(ツ)_/¯

(#11750) Floyd80 válasza MPowerPH (#11748) üzenetére


Floyd80
addikt

Ha nem kell RGB, design nem számít, akkor valóban az Arctic nyerő. Csak ez most "nagyon" jó ár, ahonnan indult, szerintem még 60 is volt.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.