Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) gabi123 válasza gaben88 (#4796) üzenetére


gabi123
senior tag

Pontosan nem tudom mit csesztek el vele, de nagyon sok belőle a hibás, az enyém 2400-on ment A8-9600 mellett és így is behalt fél év után...

Forza Ferrari!

(#4802) AxBattler válasza gabi123 (#4791) üzenetére


AxBattler
félisten

Nyilván ezért írtam, csak szokatlan a régi A68-as FM2+ lapok után.

(#4793) Rocko
Jó hír, hogy az új Asrock B450M már frankó, a 350-esre sokan panaszkodtak emlékeim szerint.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4803) solfilo válasza AxBattler (#4802) üzenetére


solfilo
veterán

Csak kis pontosítás, hogy az Asrock B350M Pro4-el voltak gondok, a sima B350-essel nem. :)
Linken ipon termékoldalak, még ha nem is reprezentatív, elég beszédes a meghibásodási arány. :D

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#4804) AxBattler válasza solfilo (#4803) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, a micro-ATX-re gondoltam én is; köszi a pontosítást! :R

Most nézem, ez komoly lesz: ASRock B450M Steel Legend :))

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4805) tomic válasza AxBattler (#4804) üzenetére


tomic
addikt

Kinek mi számít ugye...
HDMI 1.4-el nem nevezném komoly lapnak 2019-ben.

(#4806) edima10 válasza solfilo (#4800) üzenetére


edima10
tag

Köszi. Eddig még nem igazán állítgattam semmit, majd kipróbálom.

(#4807) AxBattler válasza tomic (#4805) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, Mortar-on DP van...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#4808) pajorgergo válasza edima10 (#4798) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Én ráraktam egy MasterLiquid 240-et :D Biosban meg eltoltam mindent hogy 50fok környékén kezdjenek el csak úgy igazán forogni a dolgok, kivéve a pumpa azt gyári értének hagytam. Ugye ezeknék a kompakt vízhűtéseknél benne van a pakliban hogy amikor beindul a pumpa néha "csobban" egyet de az csak egy pillanatnyi zaj. Ha nem akarsz rá vizet akkor be quiet! Dark rock pro 3 a procira meg minden ventit cserélj le be quiet!-re

[ Szerkesztve ]

(#4809) edima10 válasza pajorgergo (#4808) üzenetére


edima10
tag

Köszönöm az ötleteket!

Pont BQ ventiket is nézegettem a napokban (Shadow Rock Slim, Silent Wings 3), mert egy BQ tápot vettem pénteken a gépbe és megtetszett az infók alapján. Vízhűtésben még nem gondolkodtam, de erről is olvasgatok majd.
Netezés, filmnézés, néha zeneszerkesztés megy/menne a gépen. Nem lesz ez a Dark pro 3 sok egy kicsit? :) Vagy azért ezt írtad, mert ezen halkabb a ventilátor?

(#4810) gaben88


gaben88
őstag

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata 2400G/AsRock B450M Pro4-el és ilyen RAM-mal?
G.Skill DDR-4 16GB /3200 RipjawsV Black KIT (F4-3200C16D-16GVKB)

Bátyám lehet erre váltana a 2x4-es 3200MHz-s PREDATOR-ról!

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#4811) zolee1984


zolee1984
senior tag

Üdv
Mivel halott az am4 alaplap topik ezért itt kérdezem.
Asrock x370m pro4 lapot vettem és az érdekelne, hogy mit kell beállítanom a biosban , hogy win7-ben tudjak bill. egér kombót használni?
Meg se nyekken egyik se ha bebootol.
Rá akarnám frissíteni a win7-re a 10-et de be sem tudok lépni a fiókomba

üdv Zoli

(#4812) ggeleven válasza zolee1984 (#4811) üzenetére


ggeleven
őstag

Blődség, de nincs egy kölcsön PS2es bill+egér kombó? Az szerintem menne.
USB2-be dugtad őket amúgy? Lehet USB3-mal van baja.

Kolléga találta ki azt nemrég, hogy egy régi gépen (Asrock G41M-VS3+dual core valami+4 GB RAM) ki akarja próbálni a WIN10et csak úgy brahiból. Feldobtam neki, de intall utáni első bootnál a kezdeti beállításoknál semmi USB nem működött. PS2 bill+egérrel végigmentünk rajta, majd miután hálózatra csatlakozott a gép szépen feltette az USBs bill+egér drivert és utána hibátlanul ment vele. PS2 nem kért semmit.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#4813) zolee1984 válasza ggeleven (#4812) üzenetére


zolee1984
senior tag

Köszi
Pont én is azon mérgelődök, hogy nincs ilyen ps2-es billem vagy egerem
Ha más nem lesz holnap kérek kölcsön melóban az informatikáról
Usb2-be dugtam de nem akar menni sajnos

üdv Zoli

(#4814) Imifej válasza zolee1984 (#4813) üzenetére


Imifej
senior tag

[link]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#4815) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
mATX B450 lapból mik az ajánlottak? Nem kell semmi extra, 2 ram slot, 2 ssd, 1 M.2 slot, meg a szokásos USB 2/3, frissebbre nincs szükségem. dVGA van, szal. a kimenetek sem érdekesek. Pici tuning, 2200G vagy ha belefér, akkor 2600 lesz. Ahogy nézem, Mortar Artic már nincs 450-el...
ASROCK B450M-Pro4-ről alaplapos topikban azt írják, h LLC állítás nincs. Ez mennyire probléma? 2600-ot ki mennyire tudta hajtani ebben? Nem akarok csúcsokat dönteni, de azért nah...
MSI B450M PRO- és ebből van vagy 3-4 féle... ezek milyenek?
MSI B450M Mortar Titanium tetszene, csak ehh, sokallom lapra a 38k-t már.
Főként stabilitás, VRM érdekelne, ha van tapasztalat, javaslat, azt megköszönném :R

ui: venti csatlakozó és az audió sm fontos, mindre van "eszközöm". LAN az mondjuk kell. :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4816) Vartanus válasza ViZion (#4815) üzenetére


Vartanus
őstag

első körben nézz rá a "sima" black B450M Mortarra vagy ott van még ~28K-ért a B450 Gaming Plus OC-ra ezek a 2600-al is simán elbírnának, de a Mortar most a legjobb tuning B450 mATX deszka.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#4817) ViZion válasza Vartanus (#4816) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi! Keresgéltem és a "mezei" Asrock-al 4,2-re húzták a 2600-ast... Gaming plus-t alaplaposban is ajánlják, csak az ronda szegény és nálam látszik. Eeegen, ez is szempont valahol.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4818) pajorgergo válasza edima10 (#4809) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Amit én ráraktam 240-es vízhűtés az is sok neki :D
Maximális terhelés alatt is 48-49 fok, a ventik meg forognak 1100-at kb.
Árban nem olcsó, de ha idővel bővíteni akarsz, vagy jobb procit, egy fasza hűtőd már lesz, ami jelenleg maximálisan túlzás lesz a procihoz, de nem az lesz hogy mondjuk elindítasz egy 4K filmet (bírja, teszteltem 55"-os Samsung TV-vel összekötve), és nem az lesz hogy a procihűtőn hangosan pörög a ventilátor majd, mint az állat hogy valahogy visszahűtse, hanem gond nélkül megbírkózik a hőleadással és közben szét se pörög a hűtő, valamint hangja is alig lesz a gépnek.
Nekem a gépházamban összesen 6 Cooler Master Masterfan 120-as venti van, ha lenne a be quiet-nek RGB-s ventijei már cserélném is át mindet :D

(#4819) Vartanus válasza ViZion (#4817) üzenetére


Vartanus
őstag

A Mortar titanium nélkül csak 31K az már egész elfogadható szvsz. Hát a tavalyi Asrock B350M Pro 4 kritikán aluli széria lett én lehet félnék megvenni az utódját is.

Design terén mi az elvárásod az új lappal szemben?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#4820) zolee1984 válasza Imifej (#4814) üzenetére


zolee1984
senior tag

Köszi
Tudom, hogy van ilyen
Csak este a fiókból sajnos nem sikerült előkapni
Majd ma lelket lehelek bele
Csak szerettem volna este megdolgoztatni telepítés nélkül

üdv Zoli

(#4821) ViZion válasza Vartanus (#4819) üzenetére


ViZion
félisten

mATX/ITX méret, fehér, fekete de semmiképp ne csicsás legyen. VRM-re borda legyen. Asrockon viszonylag egyszerűen lehet lecserélni, azt képeken láttam, de ha kevés, akkor gondolom MSI-nél is lehet cserélni. Bár ezek a 65W TDP procik nem tudom mennyire fűtik fel, AM3+ lapoknál ez probléma volt erősen.
Egyelőre érkezik az új ház, ott is kell még alakítgatni, addig nem veszek bele semmit, mert nem bírnám ki, h ne pakoljak bele :(((

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4822) Vartanus válasza ViZion (#4821) üzenetére


Vartanus
őstag

Egyelőre érkezik az új ház, ott is kell még alakítgatni, addig nem veszek bele semmit, mert nem bírnám ki, h ne pakoljak bele :(((

Ismerős nekem amikor sac/kb 13éves ábránd után meglett a Tt Xaser V én is alig bírtam ki most is nehéz, de még van kis festeni való.

Milyen lesz az új kuckó, víz lesz?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#4823) Rocko válasza ViZion (#4821) üzenetére


Rocko
tag

mATX lapoból az Aorus-t lecseréltem egy ASRock B450M PRO4-re. Ha a GPU-t is tuningolni akarod, mindenképp kell az összes FET-re hűtés. A GPU részt kiszolgálóhoz mATX méretben kevés gyártó rak bordát. VRM 123 fokig bírta Giga lapon, ha húzva volt a videós része a 2400G-nek. Aztán thortling, egyszer kikapcsolt.

https://prohardver.hu/tema/amd_ryzen_5_3_2_g_raven_ridge_am4/hsz_4793-4793.html

[ Szerkesztve ]

(#4824) emzeperix válasza gaben88 (#4810) üzenetére


emzeperix
tag

Nálam Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac lappal gond nélkül viszi a 3200MHz-et.

Érdekes, de az ugyanilyen memória 2x4GB változatban csak 2866MHz-ig volt stabil.

(#4825) Rocko válasza Vartanus (#4819) üzenetére


Rocko
tag

Mit számít neked utódnak?
Mert B350-ből van R2.0.
a sima PRO4 mellett

[ Szerkesztve ]

(#4826) ViZion válasza Vartanus (#4822) üzenetére


ViZion
félisten

InWin301 fehér lesz, kedden kapom meg. Belsőt is fehérre festem, meg a HDD részt eltakarom, nem kell. Vizen agyalok még, nem indokolt igazán, ha eladom olcsón a cuccokat, meg a 1050Ti-t, akkor kis pénzzel lehet egy jobb VGA-t veszek (580, 1060, ilyesmi, fHD-ra nem kell több nekem, 480-am volt, nem használtam ki azt sem, de akkor pár évre megvan a kártya).

Rocko: dVGA van/lesz, IGP-t nem piszkálom.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4827) Rocko válasza gaben88 (#4810) üzenetére


Rocko
tag

HX432C16PB3K2/8 nevű Predator az én B450M PRO4 lapomban megy 3200mHz-en hibátlanul, XMP 1 profillal.

(#4828) Rocko válasza ViZion (#4826) üzenetére


Rocko
tag

Akkor ne vegyél G-s processzort. Inkább valami simát, mert több bennük a chace ugyanazért a pénzért.

(#4829) gaben88 válasza Rocko (#4827) üzenetére


gaben88
őstag

Bátyámnak nem (2400G-vel)... Most vagy a 2. körös memória is hibás (ezt kezdem fenntartásokkal kezelni) vagy nem igazán tudom. Mindenesetre visszaküldtem ezt is, mert rosszabbul ment, mint az előző, de kértem levásárlásit rá, hogy ha lehet, akkor inkább ne adjanak ebből újat. És akkor már 2x8GB-re váltana a bátyám.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#4830) Mercutio_ válasza gaben88 (#4829) üzenetére


Mercutio_
félisten

Memvezérlő a prociban van, lehet az nem bírja, nem a ramok :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4831) solfilo válasza gaben88 (#4829) üzenetére


solfilo
veterán

Nálam ez a G.Skill DDR-4 16GB /3200 RipjawsV Black KIT (F4-3200C16D-16GVKB) megy XMP-vel 3200MHz-en MSI B450M Mortarban, Ryzen 5 2400G mellett. Lapod qvl-jében szerepel?

solfilo

(#4832) Rocko válasza gaben88 (#4829) üzenetére


Rocko
tag

Hát, akkor sok sikert hozzá. Nekem is 2400G van és megy.

(#4833) ViZion válasza Rocko (#4828) üzenetére


ViZion
félisten

OK, de a 2200G/2400G-nek mi az alternatívája? 2600 több mana és felesleges nekem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4834) Rocko válasza ViZion (#4833) üzenetére


Rocko
tag

A két G-s processzor között azért van némi eltérés árban.
2200G-hez talán az 1400 van közel.

(#4835) Kiskutya


Kiskutya
veterán

Sziasztok! Most ismerkedek a ryzen 5 2600 processzorommal. Feltettem win 10re a ryzen master programot. Ez a pirossal jelölt érték mit jelent és valami nem ok hogy piros?

hmm...

(#4836) solfilo válasza Kiskutya (#4835) üzenetére


solfilo
veterán

(#4837) Kiskutya válasza solfilo (#4836) üzenetére


Kiskutya
veterán

köszi!

hmm...

(#4838) gaben88 válasza solfilo (#4831) üzenetére


gaben88
őstag

(Batyame, csak nem annyira ert hozza es en segitek neki.)Ah, nincs, alig van benne valami, pedig nem rossz lap... Asrock B450m Pro4!
Na, de most varok a PCX-re, eddig korrektek es gyorsak voltak!

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#4839) solfilo válasza gaben88 (#4838) üzenetére


solfilo
veterán

2933MHz-en kéne mennie, Raven már nem annyira válogatós elvileg, nézzétek majd meg mindkét XMP profilt.

solfilo

(#4840) Nojbee


Nojbee
tag

Sziasztok

Vásároltam egy Ryzen 3 2200G processzort, illetve egy Gigabyte B450 I Aorus Pro alaplapot. Dedikált vga-m nincs, a cpu-t használom kép megjelenítésre.

Két probléma merült fel:
- Az egyik, hogy displayportot használva ugrál a kép. Pl.: a start menü bal oldala bevillan jobb oldalon egy pillanatra.
- Másik, HDMI-n keresztül videó lejátszás közben van egy zöld villanás. Próbálmta másik HDMI-ben, ott is ugyanaz a probléma.

Frissítettem a BIOS-t és a grafikus driver-t.
Úgy láttam, hogy a legfrissebb driverrel a zöld villanás csak youtube-nál maradt meg, viszont DP-on ugyanúgy ugrál a kép.
Mivel DP-t szeretnék használni, ezért elég zavaró.

Korábban i7-7700k-val nem volt gond, PS4-el, GTX1070-el nem volt gond ugyanezzel a monitorral (Asus PB278QR).

Chrome böngészőt használok, Windows 10 Pro. CPU ~30°
Este kipróbálok más böngészőt, de ... vicc lenne ha ez lenne a baj.

Mi lehet a probléma? Van hasonló tapasztalat?

:R

(#4841) Shin Chen válasza Nojbee (#4840) üzenetére


Shin Chen
tag

Sokan tapasztalták korábban, tudtommal bios/driver oldali hiba.
Ha beírod keresőbe hogy [zöld kép], remélem találsz hasonló problémához tartozó megoldást. Légy guuglis :)

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#4842) Mercutio_ válasza Nojbee (#4840) üzenetére


Mercutio_
félisten

Még a Win10 (megfelelő) frissítését szokták javasolni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4843) rf.kristof


rf.kristof
csendes tag

Sziasztok

egy kis segítségre lenne szükségem

adott egy msi tomahawk b350es alaplap és egy ryzen 5 2400g processzor

az alaplap nem ismeri fel a procit, a lapon a legfrisebb bios van

van valami más megoldás vagy teendő ?

köszi

(#4844) Vartanus válasza rf.kristof (#4843) üzenetére


Vartanus
őstag

pontosan melyik bios ver. ?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#4845) rf.kristof válasza Vartanus (#4844) üzenetére


rf.kristof
csendes tag

7A34v1L

Ez van rajta

(#4846) solfilo válasza rf.kristof (#4845) üzenetére


solfilo
veterán

Írhatnál még többet azért. Új telepítés van most? Alapból ezzel a biosszal jött a lap vagy frissítetted? Mit ír ki a gép induláskor?

solfilo

(#4847) rf.kristof válasza solfilo (#4846) üzenetére


rf.kristof
csendes tag

Nem ezzel jött
Én frissítettem mert amivel jött azzal sem ismerte fel a procit.
Nem ír ki semmit
Világít az alaplapon a debug CPU led.
Mennek a ventik de a perifériák nem kapnak áramot.
Egy 1200t cserélnék le 2400g-re
Az új bios 1200al megy rendesen.

(#4848) solfilo válasza rf.kristof (#4847) üzenetére


solfilo
veterán

Ha jobb ötlete nem lesz másnak, akkor küldd vissza a procit, lehet hibás. Win10, ugye?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#4849) rf.kristof válasza solfilo (#4848) üzenetére


rf.kristof
csendes tag

Igen win 10

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#4850) zolee1984 válasza rf.kristof (#4849) üzenetére


zolee1984
senior tag

Biztos proci hiba ha már a bios se jön be.
Resetelted a biost mikor az új procit beszerelted?
Ha nem akkor azt próbáld meg.

üdv Zoli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.