Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) killbull válasza woodworm (#3250) üzenetére


killbull
aktív tag

Mindegy én tuti nem veszek 260x et. Várok inkább.

(#3252) TIT


TIT
veterán

Tuning nélkül is szórakozik,nem jön vissza a moncsi és ha a gpu órajel nem mininum akkor a gép nem kapcsol le.
Régebben nem volt ilyen gondom vele.
Nyugi a 4770 nekem is jól ment majdnem 4 évig csak beszart,azért váltottam 7790-re majd 260X-re,de 1 kutya.
Amúgy a 265-el is lehetnek hasonlók mert ua.a gpu.
A 360 is az,úgyhogy ott is a nagyobbat kell venni vagy egy 7850-et.

(#3253) #85552128 válasza TIT (#3252) üzenetére


#85552128
törölt tag

A monitor bug az összes jelenleg kapható AMD kártyát érinti kivéve ha a monitor HDMI/DP-n csatlakozik.
750/Ti ami használható alternatíva igaz az árfolyam miatt ez is drágább már, de ~42-ért még így is egy elég jó példány kapható.
950 Ti ha lesz is eleinte az is drágább lesz, de mivel a 750/Ti is Maxwell így lehet nem is jön idén...

[ Szerkesztve ]

(#3254) woodworm válasza TIT (#3252) üzenetére


woodworm
veterán

A 265 nem ugyanaz a gpu, hanem a 7850 húzva az új számozásban, mint a 7790 >> 260x. Ha jól tudom.

(#3255) killbull válasza woodworm (#3254) üzenetére


killbull
aktív tag

Pont ezen maradtam hogy max 265 ha lemegy az ára. Ha nem akkor várok még tovább és Nvidia. Sztem gáz az átcímkézgetés. 265 18 - 20 wattal eszik többet 260X nél és van benne ez a memória ürítés ami nagyon tetszik. :)

(#3256) #85552128 válasza killbull (#3255) üzenetére


#85552128
törölt tag

"és van benne ez a memória ürítés ami nagyon tetszik."

Mi is ez ?
A 265 pont hogy régebbi architektúra mint a 260X.

[ Szerkesztve ]

(#3257) killbull válasza #85552128 (#3256) üzenetére


killbull
aktív tag

Van egy cikk amiben azt írják itt prohardveren hogy az AMD egy új eljárást tesztel, ami annyit jelent hogy spórol a memóriával. Törölgeti a felesleget ami nem kell.

[link]

Közbe láttam hogy rosszul tudtam mert 285 be csinálja.

(#3258) woodworm válasza killbull (#3257) üzenetére


woodworm
veterán

"így az allokációs stratégia optimalizálására vonatkozó konstrukciók az előző évi meghajtókban is kipróbálásra kerültek, persze szigorúan az AMD Radeon R9 285-re korlátozva."

(#3259) killbull


killbull
aktív tag

Bocs ha sületlenségeket beszélek néha, pár hete kezdtem újra VGA kkal foglalkozni mit kéne venni. Előtte 7 évig nem volt ilyen problémám, ettől a 260x mizériától meg már falra mászok..... :DDD

(#3260) #85552128 válasza killbull (#3257) üzenetére


#85552128
törölt tag

Az sem csinálja, a 285-nek pont a kevés vRAM a legnagyobb baja. Ez az egész még sehol sem működik és semmi garancia nincs rá, hogy minden kártyával/játékkal működőképes lesz.
Leginkább a közelgő Fiji GPU miatt van szükség az efféle "okosításokra" mert annak csak 4 GB memóriája lehet.
Ne higgy el mindent amit itt írnak, érdemes más helyekről is tájékozódni mert itt már egy ideje erősen fel vannak nagyítva az AMD technológiai "vívmányai", a linkelt cikk is ennek terméke...

[ Szerkesztve ]

(#3261) killbull válasza #85552128 (#3260) üzenetére


killbull
aktív tag

Ezért hallgatok rátok mert látom ti értetek hozzá nem kicsit! :)

(#3262) NyuszyCaster válasza killbull (#3261) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

nem kell ahoz a 260x bajszát rángatni hogy balhézzon megy az neki alapjáraton is
pl: nekem vadi uj gépben eleinte nem szórakozott se fekete se kékhalál vissza is jött alvásból most meg ujra csinálja...

netezés közben néha jön egy fekete és kész

HTC desire 500

(#3263) Martin97 válasza killbull (#3259) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!
Nekem kezdetben voltak csak problémáim, de ezeket tudtam orvosolni, és így egy korrekt teljesítményű, ám olcsó kártyám van.
Én csak whql driverrel, és hdmi-vel használom a kártyát. A fekete képernyős gondot megoldotta egy fórumtárs programja, ami megemeli a vramok minimum órajelét. Azóta nincs vele gondom. Nincsenek textúrahibák, és nem dobja el menet közben a képet (utoljára több mint 1 hónapja volt ilyen youtube közben).
Nem fogsz vele szívni garantáltan, de ott az esélye annak is, hogy retúrjegyet veszel a szopórollerre.

De ha a procid a 4850 mellett is 100-on teker akkor nagyon keveset fogsz érzékelni a cserével, ergo feleslegesen költöttél a vga-ra pénzt.
Én inkább azt tanácsolom, hogy ha nem húzod akkor előbb egy 4 magos xeon-t rakj az E8400 helyére (ennyit esetleg még megér), de egy platformcsere jobb lenne, és ki is jönne egy vga árának a feléből, és lehet, hogy picit javulna az összhatás a 4850 mellett is. Ez már egy iszonyatosan elavult alap, amire már nem nagyon érdemes költeni. De megpróbálkozhatsz a tuninggal is, ezek a wolfdale procik jól mennek (Ha leírod a konfigod akkor tudok benne segíteni).

Fentebb már írtam, hogy mit tud egy ilyen proci. Totál lowon kb. minden újabb játékot meghajt, de ehhez nem kell ilyen kártya. Ahhoz, hogy gta 5-ben megmutatkozzon a kártya ereje kevés a procid. Lehet hogy magában a kártya tudna highon 50 fps-t is, de a procid miatt 25-30 fps-t kapnál. Ha szarrá húzod, akkor talán 40-et is.
Mltiplayer játékokhoz még kevesebb ez a proci. (Én is ilyet használok, tapasztalatból mondom. Ha játszok akkor feltolom 3,8 ghz-re), de bf3-ban (low-medium beállításokkal) így is olyan fps ingadozások vannak, hogy komolyabb csatáknál kb. játszhatatlan, és a 64 fős szerókról ne is beszéljünk. Még a lenovo g500-as laposom (i5 3230m, 8570m) is jobban teljesít néhány játékban, mint az asztalim, pedig abban fele olyan jó gpu van.

Ha nem tuningolsz akkor egy 250x-et sem hajt ki teljesen, de ez alá meg nem érdemes menni. (Esetleg a sima 250-et kihajtaná, de nem biztos.)
Tuningolva is a 250x-et mondanám maximumnak.
De egy ilyen kártyára csak akkor ruházz be, ha később raksz bele egy 4 magos procit, vagy (inkább) az egész platformot cseréled. :)

UI.: Én tuningoltam a kártyám (ha visszalapozol megtalálod, de a PH! listában is), úgy sem szórakozott többet, és igen jól lehet húzni rajta (de egy ilyen gép mellett felesleges), és sosem húztam le a kártyát azért mert elértem vele a 7000-res ram órajelet. :D

ÜDV
Martin97

[ Szerkesztve ]

(#3264) killbull válasza Martin97 (#3263) üzenetére


killbull
aktív tag

Tuning kizárva, leírtam lentebb mindent. Kivan csukva ez a széria, a 265 pont ezért lett alternatíva mert nem 260/260x. Mellesleg a 360/360X is ugyan az a GPU lesz szóval az is kuka és olcsóbb se lesz. Még várok mert itt Kecskeméten olyan csórók az üzletek hogy rendelj alapon hoznak mindent, még 250X et se találtam nemhogy nagyobb kártyát.

(#3265) Martin97 válasza killbull (#3264) üzenetére


Martin97
aktív tag

Akkor sok lehetőség nincs.
Szerintem a 250x-nél ne is nézz nagyobbat, mert sokat nem vennél észre, és csak feleslegesen állna benne a pénzed. :)
Megkérdezhetem, miért van kizárva a tuning?

[ Szerkesztve ]

(#3266) killbull válasza Martin97 (#3265) üzenetére


killbull
aktív tag

450W os a tápom, a 260X +5 Watt, a 265 18 - 20 körül (itt a kártya később jó lenne gép cserénél) + nekiállok tuningolni félő hogy elfogy a táp ez meg megint plusz költség. Az igazi kártya az lenne ami 110 Wattot fogyaszt vagy kevesebbet, legalább mindenbe egy 20% ot minimum adna 4850 től és 4Gb ram lenne benne mert a szimulátor hipp hopp megeszik ennyit ha körbenézek 500 négyzetkilométeren + 4096x4096 os modellek vannak. Képzelj el egy mondjuk bázist ahol 20 gép mókol valamit a betonon. Így is odanézek egy ilyenre diavetítés van mert elfogy a ramom. 8Gb osról álmodni se merek.

(#3267) Martin97 válasza killbull (#3266) üzenetére


Martin97
aktív tag

Egy normális 450w-os táp bőven elég egy ilyen proci+kártya mellé, ha meg nem jóféle bele van, akkor meg mindenképp ajánlott cserélni, mert ha tönkremegy, akkor az egész gépet nagy eséllyel magával viszi (PL. kodgány).

Egyébként a tuningot ne úgy képzeld el, hogy többszörösére nő a fogyasztás, egy alapfeszes vagy minimális feszemeléses tuning gyári hűtővel is hozható, és az E8xxx-es széria alapfeszen is bír kb. 20-25% tuningot. Alapfeszes tuningnál csak néhány watt pluszt (kb. 5-10W) jelent a művelet, tehát ez elenyésző.

De igazán nagy előrelépést akkor éreznél a cserével, ha mellette megemelnéd valamelyest a procid órajelét. :)

[ Szerkesztve ]

(#3268) #03359232


#03359232
törölt tag

Sziasztok !

Egyik spanom zafír 7790-ére kapott egy BIOS frissítést - mivel tudnám neki az új romot beflesselni ? mert a telepítő CD-jén csak a dríver van rajta .

Csak azok írjanak akik 100% vérprofik és már csináltak is VGA BIOS frissítést . Szóval nem találgatások / tippelések kellenek - HANEM a MEGOLDÁS azaz pontos javaslat/tanács ! előre is ezer hála :R

Max jöhet info , hogy kell-e előtte csinálni valamit :F

(#3269) TIT válasza #03359232 (#3268) üzenetére


TIT
veterán

Persze imádkozni,driver cd-n meg nem is lesz más a driveren kívül.
Ha visszaolvasol vagy rákeresel párszor le lett írva.

(#3270) NyuszyCaster válasza Martin97 (#3263) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

Szia Martin :D

valóban igazad van a ram órajeles dologban bár én nem használom de hasznos!!
de szerintem ha egy kicsit vár jobban jár egy 265 el mert 256 bites....

más

bocsi hogy nem jeletkeztem de a nasina még mindig csak 3/4 kész vannak benne még régi dolgok vinyó + vga

egyébkint atom stabil nem gondoltam volnaaz asus ról a 860k 4.4 ghz stabilan ha húzni akarom :)

HTC desire 500

(#3271) NyuszyCaster válasza killbull (#3264) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

Szia

"Mellesleg a 360/360X is ugyan az a GPU lesz szóval az is kuka és olcsóbb se lesz."

amit irtál az azért nem biztos hogy igy is lesz egyrész nem ugyan azon a nyákon lesz a gpu mint a 260x nél másrészt tuti más alkatrészek lesznek beültetve a nyákra és lehet hogy igy megszünik a gond
szoval szerintem 95% hogy jó lesz a 360x és szerintem az AMD nem olyan pancser cég hogy eljátsza ugyan azt mégegyszer csak épp nem 260x hanem 360x néven futó karival

HTC desire 500

(#3272) #85552128 válasza NyuszyCaster (#3271) üzenetére


#85552128
törölt tag

"nem ugyan azon a nyákon lesz a gpu mint a 260x nél másrészt tuti más alkatrészek lesznek beültetve a nyákra és lehet hogy igy megszünik a gond"

Persze, a 3 éves GPU-hoz fognak új technikát alkalmazni, amikor van működő...
A raktáron lévő 260X-ekre kerül egy 360X bios és átcímkézés/dobozolás után mehet ki a vevőnek :))
Az új kártyák meg ugyanúgy kerülnek legyártásra mint a régiek csak 360X lesz a neve, a középkategória aljával nem fognak szöszmötölni...
Lényegében akinek most van egy 260X majd szépen flashelhet 360X-re, ugyanúgy mint a 7790 -> 260X váltásnál.

[ Szerkesztve ]

(#3273) CirrMee válasza NyuszyCaster (#3271) üzenetére


CirrMee
addikt

Az, hogy vannak jól működő példányok, azt jelenti, nem magával a GPU -val (konstrukcióval, pláne a referencia darabbal) van a gond. Ha egy szoftveres barmolás trükk képes megoldani egy ilyen jellegű problémát, az pláne az iménti megállapítást erősíti.

Inkább az a kérdés, mikor óhajtanak végre foglalkozni a problémával, mert ennyi erőből összevissza-szanaszéjjel' cserélgethetik az alkatrészeket a második reinkarnáción is, de ez akkor sem lesz jó - kivéve, ha az eredeti problémát szünteti meg végre az AMD.

A meghibásodások másik részéért meg ha jól rémlik a gyári OC felel. Azt hiszem ezt szintén nem kell részletezni, hogy miként lehet orvosolni (szvsz illene végre combosabb teszteknek alávetni őket, még a gyártósoron).

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#3274) NyuszyCaster válasza #85552128 (#3272) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

Engedd meg hogy most ne értsek veled egyet .

szerintem nem fogják ezt igy hagyni valahol persze érthető lenne a raktárban lévő alkatrészekből össze dobni az uj karit utána uj bios és csókolom esetleg valami uj hütés.

de szerintem ez nem igy lesz mert ha jól rémlik pár éve az nvidia volt igy hogy egy meglévő sorozatot átnevezett mtricát cserélt és már ment is piacra.. és ugyan olyan sz@r volt mint amit átneveztek

Az AMD nem hiszem hogy ezt ilyen formában megteszi és megteheti anyagi okok miatt persze igaz hogy a 7790 ugyan az mint a 260x de szerintem mégegyszer nem játszák el ugyan azt.

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#3275) Martin97 válasza NyuszyCaster (#3270) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Az a baj, hogy a 265-el nem lenne sokkal gyorsabb mint a 250x, mert nem hajtaná ki a gépe.
Majd ha kész lesz akkor jelentkezz. :)
Én megmondtam, hogy nincs komoly gond. Egyébként mi oldotta meg? Ha igazán húzni akarod, akkor van benne még tartalék a 4,4 ghz felett is.

Nem kell új nyák, meg alkatrészek, hogy egy jól használható gpu legyen belőle (bár +2 fázis nem ártana, de ennek csak tuningnál van nagyobb jelentősége), hanem elég lenne annyi is, hogy az új biosban megemelik a vramok minimális órajelét, és egy kicsit jobb drivereket írnak, mert a hibák egy részéért az felel.
Ezeket a kártyákat egy kis odafigyeléssel stabilan lehet tartani: Csak whql driver, és a korábban említett program.

Továbbá ebben a szériában bőven van még tartalék, mert igen jól skálázódnak a feszemelésre, és jól lehet őket tuningolni. Alapvetően az 1280-1300 mhz-es órajelet is hozni lehetne gyárilag 1,28-1,3v feszültséggel (ez szerintem még hűthető érték), és a ramoknak a 7 ghz-es órajelét is tartható érték lehetne, de ehhez az kéne, hogy azokkal is érintkezzen valamilyen borda. És itt volna haszna +2 fázisnak, mert nálam azért belenyal a 80+ fokba (Ezt voltcraftal mértem, tehát pontos érték). Például itt van egy régebbi eredményem, és ezt játékok alatt is bírja (sőt az 1360/1800-at is), és ez még messze nem a vége a gyári hűtéssel. (Csak ahhoz még jobban ki kellene tolni a feszültség, órajel és tdp limitet, amire még nem találtam megoldást, ha valaki ebben tudna segíteni akkor kérem, hogy jelezze, nyáron tervezek egy szárazjég/víz tesztet, és ezért fontos volna.)

Összefoglalva: Nem rossz ez a kártya, csak az elején igényel egy kis korrekciót a gyári állapota, de onnantól stabilan tartható (legalábbis nekem azóta nincs problémám). Ebben az árkategóriában nincs nagy konkurenciája legfeljebb a gtx 750/ti, de ezek néhány ropival drágábbak, és valamennyivel gyengébbek is. De csak saját felelősségre ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#3276) NyuszyCaster válasza Martin97 (#3275) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

köszönöm kimeritő válaszát professzor úr! :D

Ami megoldotta nálam a deszkagondjait az a 0904 es bios volt onnantól atom stabil ... bár igaz hogy inditásnál általában le marad az asus logo de hogy miért passz ez igy volt már a 0404 biossal is

a vga ra vissza rérve nekem sincs vele komolyabb gondom netezésnél nagyon ritkán dob egy feketét és indulásnál csörög a venti de más nincs.
azért én váltok 270x re majd csak idő és pénz kérdése de hanarosan

[ Szerkesztve ]

HTC desire 500

(#3277) Martin97 válasza NyuszyCaster (#3276) üzenetére


Martin97
aktív tag

A venti az nálam is zörög, de a wd40 javított rajta egy picit, de teljesen nem szűnt meg. :( Ez már a sapphire hibája.

Majd én is váltok, ha megjelenik az új széria, és csökken az r9 280 ára. De előtte mindenképpen beszerzek még egy xeont meg 4gb ramot.

Az előzőnél lemaradt a vrm hőfokának értéke, ami nálam 86 fokon tetőzik.

(#3278) killbull


killbull
aktív tag

Nem akarok vitát csak megjegyzek pár dolgot.

A kék halál meg a fekete képernyő előjött nekem is mivel vettem tegnap egy 260x et.

Az oka nagyon egyszerű, nincs virtuális memóriám mert így dinamikusabb a gépem. DCS WORLD low texturán eszik 1723 MB ot. mediumon meg highon ennél is többet. Szóval vezethető arra hogy teszem azt valaki GTA 5 özik és feltekeri a texturát, majd olvasgat a virtuálisból, ez miatt lassul és gyengébb lesz a játékélmény. Kb 10 órája terhelem rommá a 260x et nem akar előjönni többet a hiba. Levettem lowra a texturát és minden maxon, gyakorlatilag a GPU kivan hajtva. (Ha adsz feladatot a GPU nak akkor nem lesz CPU limites a játék) vagy magasabb felbontás vagy magas árnyék és hasonlók amik zabálják a GPU t. Így DCS WORLD be van 40 legrosszabb esetbe 30 fps em. 60 a max és gyönyörűen fut. A 20 meg 30 fps is a DCS WORLD 17 éves elöregedett enginje miatt van.

Itt egy videó Bandicammal vettem fel, valamiért H264 be szarabb az fps mintha divx be venném.

HD 4850 után én szó szerint álmodni se mertem volna ilyen játékélményről.

Szóval összegezve lehet kompatibilitási probléma is, lehet az is hogy túlterhelitek a kártyát, irreális memória használat (elfogy a vram és a virtuálisból olvasgat) Arról nem is beszélve hogy a tuning is betesz a kártyáknak. Én így gondolom meg konkrétan szakember is PC boltba hogy aki tuningol az vállalja a termék károsodását és nem rendeltetés szerű használat miatt jönnek elő az említett dolgok amiket írtok. Itt megjegyzem talán lehetne enyhíteni a dolgon ha a kártyák pl válogatott alkatrészekből lennének hosszas tesztelés után áruba bocsájtva, de nem így van.

EZT GONDOLOM!

A másik dolog írtátok is és én is tudtam a 260X utódja az R7 360 lesz ami full ugyan az a GPU. Mivel 7790 ből jött a 260X és ebből a 360 így szerintem nagyobb változtatások nem lesznek max biosba bekerülnek új fícsörök. ÉS A LEGNAGYOBB TÉNY! :) Akármit csinálok 40 000 ért újonnan ettől gyöngébb terméket kapok. Gondolok itt a memória sebességére meg a megjeleníthető texturák számát mp ben ha jól írom. Szóval kb a legnagyobb sebesség 40 000 ért. Persze papíron ugye (ebből se szeretnék vitát).

Megmutatom milyen volt előtte és utána. Az FPS nem változott de azért elég durva szintlépés. Az új videón valamiért szar a Bandicam kódolója divx be több fps el vesz fel.

Előtte! Figyeljétek a texturák minőségét távolra milyen ronda, ha feljebb tolom HD 4850 en ennyit se tudna!

[link]

Utána! Maga az álom! Hozzáadva HDR, High árnyék, High látótáv, High víz kidolgozottság, és a lényeg ezek maximumon ugyan azzal a rögzítő programmal ugyan azt az fps t produkálják, ha nem veszek fel semmit az előtte 20 - 30 fps ről felugrott 30 - 40 max 60 fps es korlátig amit vertical syncel használok.

Íme!

[link]

Szóval összegezve amit szakember is mondott ha rendesen használsz egy terméket amit a gyártó elkészít semmi baja nem lesz. Én is így gondolom mert sok logika arra vezet hangtechnikában is meg sztem számítástechnikában is hogy mindenki saját felelősségre használ nagyobb teljesítményen egy eszközt ő vállalja hogy károsodik vagy sem.

Ismétlem nem vitát szeretnék csak megmutattam a dolgokat és leírtam mit gondolok.

Peace! :)

[ Szerkesztve ]

(#3279) #03359232 válasza TIT (#3269) üzenetére


#03359232
törölt tag

Ha linkelted volna akkor megköszöntem volna , de így csak egy nagyarcú bunkónak tudlak be , sorry .... Több mint háromezerkettőszáz hozzászólást nemfogok átolvasni .
Írtram , csak az szóljon aki tud is segíteni : TE ettől most nagyon messze állsz ! :K

----------------------------------------------------------------------------

Valaki más esetleg aki érdemileg tudna is segíteni ? (#3268) kéréshez .

[ Szerkesztve ]

(#3280) killbull


killbull
aktív tag

Amúgy a fekete képernyő azért jött elő mert mivel nincs virtuális memóriám csak fizikai 8 Gb, teljesen felzabálta a memóriát a játék a high textura miatt. Így fagyott ki a játék vagy 3x. Ami jó még kb 10 15 fokkal hűvösebb a kártya, GPU Z vel logolva 112 watt fogyasztás max 55 fok. :)

Meg is szeretném köszönni hogy ennyit fáradoztatok értem hogy a legjobbat vegyem. :)

(#3281) killbull


killbull
aktív tag

Bocs kicsit fáradt vagyok azért ennyi a szóismétlés kb 4 órát aludtam mert egész éjjel 260x et terheltem! :D (nem tuning)

[ Szerkesztve ]

(#3282) NyuszyCaster válasza killbull (#3278) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

Szia!
Grat a karihoz látom téged nem kellet annyira győzködni mint Martin kollégát :)

a tuningos és szakemberes támához csak annyit hogy ha én is boltos szaki lennék " én is haza beszélnék"

sem a proci sem a vga és a ram sem károsodik ész szerü és 'normális tuningtól " ebben a vga ban igen sok tartalék van még és az hogy fekete kép stb szerintem függetlenül a tuningtól jelentkezik azoknál is akik alapon használják a karit .
De példának itt van az én vadi uj asus gamer deszkám bele pakoltam 16 giga g.skill sniper f3 ramot
nem is ez a lényeg hanem az hogy nem akarta kezelni a ramokat 2133 mhz n ami a ramok gyári órajele

manuálban 1600 tól nem ment följebb de végól addig gyötörtem mig sikerült rávenni a lapot hogy igen is 2133 mon kezelje a memóriát

a lap oc ban 2400 ig kezel és a leirás szerint a 2133 nem oc neki
akkor én mos rendeltetés szerüen használom vagy sem?

HTC desire 500

(#3283) killbull válasza #03359232 (#3279) üzenetére


killbull
aktív tag

Megpróbáltam mezei kereséssel és 10 mp alatt megtaláltam. :)

Tessék!

[link]

(#3284) killbull válasza NyuszyCaster (#3282) üzenetére


killbull
aktív tag

Ebben benne van a kompatibilitási problémába amit írtam (nem kezeli a 16 Gb odat a lapod)

Részletesebben írom akkor a tuningot. Pl 400 wattos táppal használják mondjuk eléri a korlátot a táp így megkotlik a gép alatt.

Ezt komolyan gondolom a gyártás terültén így van, egy gyártó se gyárt úgy terméket hogy pl az AMD leírja hogy a 260X vramja 7000mhz ig húzható akkor 10000 db ból 10000 fog atom stabilan menni. Ugyan ez a GPU ra is. Van szórás. A logikája ennek meg az hogy pl fordítsd meg a kártyát (Made in China) Szóval ilyesmi ez szerintem reális.

Olyanok is szóba jöhetnek hogy nem feltétlen a kártya hibás hanem az alaplap. Vagy ugyan ez pl kifogott valaki a jó alaplapjához egy rosszabb 260X et így értem.

Egy bazi nagy kirakó amiben van egy láncszem ami nem oda illik. A fekete képernyő szerintem driver. És vezethető az AMD hibájára hogy ennyit foglalkozik a vevőivel hogy nem frissít sűrűn drivert így ha valakinek problémája van így járt, győzze kivárni míg javítják. :)

Én nem aggódok 2 év garancia ha ez alatt csinálja élek vele, és ami akarja az fogja is, meg egyébként SAPPHIRE kártyám 7 év alatt nem volt baja soha még pasztázni se kellett volna ment volna simán 10 évig is ha nem jön a directx 11 igénye a DCS WORLD nek.

(#3285) killbull válasza NyuszyCaster (#3282) üzenetére


killbull
aktív tag

Rendeltetés szerűen csak a biosod nem volt kompatibilis a rammal (szerintem) és raktál rá megfelelő biost, erre tippelek. :D Ez rendeltetés szerű.

[ Szerkesztve ]

(#3286) TIT válasza #03359232 (#3279) üzenetére


TIT
veterán

A nagyarcú bunkó te vagy(nem is ismersz)leírtam mit csinálj,ha nem tudod a te bajod.
Ja mert én olvassak el annyit mi?
Ha tudtak volna írtak volna.
Nem fog a szádba repülni a sült galamb,mert nem vagy képes keresni.
Minek tudsz be nem izgat.
Én meg egy lustának tudlak be aki keresni se képes,csak várja,hogy kiszolgálják.

[ Szerkesztve ]

(#3287) TIT válasza killbull (#3278) üzenetére


TIT
veterán

Az a szaki nem szaki mert a 260X tuning nélkül is szar,ha meg egy kari gyári tuningos annak ugyanúgy mennie kell mert ők vállalták így.

(#3288) Martin97 válasza killbull (#3278) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Szerintem jól választottál, mint ahogy én is.
Én ezelőtt 6 évig egy gigabyte 9600gt-t használtam, első naptól az utolsóig probléma nélkül.
Arra figyelj, hogy mindig csak whql drivert tegyél fel és ezt a programot [link] érdemes feltenni, hogy megelőzd a fekete képernyős hanyatt szopást.

A beállításokhoz:
Nem azt mondtam, hogy nincs olyan kombináció amivel ne tudnád kihajtani a vga-d a prociddal, de szerintem jobb mindent medium-high beállításon tartani, mint néhányat maxra húzni, hogy ki legyen hajtva a kártya, és ehhez kéne egy jobb proci. De te használod, te döntöd el. :)

A tuninghoz:
Nem a tuning hozza ki a 260x problémáit, hanem a driverek, és a terheletlenül alacsony alacsony vram órajel.
Ahogyan előttem írják egy normál tuning során a hardver nem fog károsodni (legalábbis olyan mértékben biztosan nem, hogy az indokolja a tuning mellőzését. Ha meg mégis baja lenne a cuccnak, akkor megy vissza garanciába. A tuningot nehéz bizonyítani.). Ez csak egy profil egy programban, amit akkor aktiválok amikor olyan játékkal játszom ahol jól jön néhány fps pluszban, vagy nagyobb részletesség.
Hogy mit nyerek vele?: Játéktól, felbontástól, részletességtől függően 8-14 fps-t. Némi plusz hangerőt, mert ilyenkor 100%-on pörög a venti, de nincs kibírhatatlan hangja, játék közben ez amúgy sem számít. Plusz 10-15 fokot (75-77 fok körül tetőzik), ami még nem veszélyes. És 50-60W többletfogyasztást. Ha ki tudnám tolni még jobban a limiteket (vizsgák után jobban beleásom magam a témába) még lenne benne tartalék gyári hűtővel is, de a leendő vízzel főleg. El lehetne merészkedni az elméleti fogyasztáslimitig, ami 225W (pci-e + 6 pin), és ezután jöhetne még csak a vmod (bár ez már túlmutatna a 24/7 tuningon). :)
Ehhez a szinthez nem kellenek minőségibb alkatrészek, és hosszú tesztelés, minden kártya bír egy kis tuningot, csak az a különbség, hogy mennyit.

Én saját kedvtelésből többféle hardvert hajtottam már 24/7 órajel felett, ami már messze nem az egészséges szint, de egyik sem károsodott, és ha szükség lenne rá, akkor bármikor beüzemelhetők: s478 celeron, 9600gt (ez még hardmodot is kapott), E7200, E8200, r7 260x. Ez csak hűtés, és megfelelő szigetelés és felszerelés kérdése (pl.: Hűtés: megfelelő pot, és szárazjég. Szigetelés: lehet több féle is, pl. művészgyurma és papírtörlőkendő, Felszerelés: multiméter, digitális hőmérő, megfelelő táp). Ez már lucky draw alapon működik, szerencse kell ahhoz, hogy jó legyen, vagy válogatott chipek.

#3282 NyuszyCaster:
Örülök, hogy megoldódott.
Abios már nekem is okozott anomáliákat az alaplapomnál. Konkrétan tuning órajelen stabil volt, de mikor másnap be akartam kapcsolni nem tudott bootolni, és visszaállt alapra. Ezt megoldotta az f5-->f3 bios váltás. :)

UI.: Van kereső is jobb oldalon fent, és ha oda beírsz egy kifejezést kidobja a találatokat. ;)
Nem nyitottunk vitát, ez a fórum azért van, hogy megbeszéljük a dolgokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#3289) Czvik2.0


Czvik2.0
tag

Sziasztok. Én is rendesen megszívtam az Asus R7 260x-et . Alap órajeleken az összes driverrel random kifagy az egész függetlenül attól hogy játszok vagy netezek vagy bármi más. Az idle emelő program is fent van néha mégis blackscreen kíséretében fagy...van hogy egyszerűen csak megáll a kép és ennyi volt nem reagál. Előfordul az is hogy csíkos pixeles színes kép széteséssel. Vissza is vittem már náluk 2 napig semmi baj nem volt azt mondták biztosan a gépemben más a rossz. Ezt mondjuk kétlem mert direkt ezért lecseréltem az alaplapot a procit meg a ramokat is és ugyanez a helyzet...volt már másik gépben is erősebb táppal abban is ez volt. Amikor haza hoztam gariból rögtön azzal fogadott hogy fagyás lilás pirosas sárgás hangyahábórúval :W . Viszont mintha valami rendszer lenne a fagyásokban mert pl reggel indítom max 1 óra és fagy....aztán reset és utána megy amíg ki nem kapcsolom. Gyanakodtam arra is hogy a HDMI porttal lehet valami...hátha a szervizben a DVI-t használták. Hát most rögtön indítás után jött is a képszétesős fagy. Valakinek volt esetleg ilyen problémája? Megoldás? Mert már nagyon az idegeimen táncol ez a remek kártya :W :) Ja és más kártyákkal nem jöttek ezek elő szóval minden más kizárva.

[ Szerkesztve ]

(#3290) #03359232 válasza killbull (#3283) üzenetére


#03359232
törölt tag

:R Köszönöm szépen a linket . Most már itthon vagyok , melóhelyről írtam , dolgoztam . Az egészbe az a szép , hogy magam is másnak segítek , kiakartam nyomtatni és odaadni havernak , de már mindegy . Holnapra toljuk a dolgot , hazautazott .
Még egyszer :R
Biztonság kedvéért magamnak is bemásolom [link]

(#3291) killbull válasza Martin97 (#3288) üzenetére


killbull
aktív tag

"Ahogyan előttem írják egy normál tuning során a hardver nem fog károsodni (legalábbis olyan mértékben biztosan nem, hogy az indokolja a tuning mellőzését. Ha meg mégis baja lenne a cuccnak, akkor megy vissza garanciába. A tuningot nehéz bizonyítani.)."

Ennyi! Ezt valaki vagy érti vagy nem.

Erről írtam előző HSZ ekben.

Nekem ez elég, 7 éves kártyát küldtem nyugdíjba. Mellesleg WOT 102 fps minden maxon. CS t meg még nem próbáltam de sztem alap hogy 700 fps felett, már lassul a modell annyi fps t küld a szerverre xDDDDD

Szóval ez az amiről te is írsz, ezzel öregíted vagy idő előtt nyugdíjazod a kártyát vagy hibára kényszeríted. Én tuning ellenes vagyok és ez védjegy, 7 éve vettem utoljára gépet és 7 év alatt max vinyó csere és semmi baja nem volt semminek. Ehhez az E8400 hoz teljesen korrekt gépállatot vettem :D Majd mikor jön DCS WORLD re a directx 11 még beígérték hogy kevesebb dolga lesz a procinak mert a videokártya veszi át a munkát némileg szóval eléggé zsíros kenyér lett :D

Na de végszó, én ha ettől többet akartam volna akkor veszek egy 270X et 4 GB al vagy 265 öt (bár 265 ről meg kiderítettem GCN 1.0 260X meg GCN 1.1). Haver ezt erőltette, de akkor meg a proci lett volna még tuningal is kevés. ENNYI ez a rendszer ennyit tud és nekem megfelel.

Csumidázok mindenkit! :D

Köszi a sok tanácsot meg segítséget! :R ;)

[ Szerkesztve ]

(#3292) NyuszyCaster válasza killbull (#3284) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

Szia

nem vitázom én csak ez a rendeltetés szerü dolog zavar zavart mert hogy a fenében van az hogy redeltetés szerü az overclock mert nekem abba mennek a ramok rendesen és ez nem kompatibilitási gond

tessék itt a példa saját gépem biosának fotója

[link]

és ha egyszer rá van irva valamire modjuk az hogy 2133 mhz és bele rakom olyan deszkába aminek az oc 2400 akkor ha csak oc ban megy 2133 mat és kimullik valami akkor nehogy már én legyek a hibás ha valamit a gyári órajelén akartam használni...

bocsi csak az ilyen boltos bácsiktól mindigelgurul a gyógyszerem szerintem vannak itt a ph n papir nélkül jónéhányan akik bármilyen papirral rendelkező boltos bácsit kenterbe vernének

találkoztam én már letes bolti alakalmazottal a boltot nem nevezném meg az emberke valahogy ugy volt irva az oldalon hogy xyz müszaki vagy szerelési tanácsadó és a telefonszám

kérdésemre nem tudta mi az a ufi bios mert hogy az még nagyon uj és ritka az olyan alaplap ez volt kb fél éve....

HTC desire 500

(#3293) killbull válasza Czvik2.0 (#3289) üzenetére


killbull
aktív tag

Nekem SAPPHIRE van sztem ez a legjobb és DVI + átalakító. 32 col alatt nem monitor a monitor! :D

(#3294) killbull válasza NyuszyCaster (#3292) üzenetére


killbull
aktív tag

Írtam már...... a rendeltetésszerű az OC amit belő a gyártó, ettől valaki fentebb húzza eltér a gyáritól. Ezt nem lehet máshova ragozni, írtam is saját felelősségre állítgat mindenki mindent. Szerintem ez a 6000 vagy 6500 mhz amit találni a piacon max az a tartomány jó a gyártó szerint. Ezt meg hogy maxon járatjátok ti felelősségetek. Ezt se tudom hova ragozni. Az az 5 meg 10 fps amit kicsikartok sztem pofon a szarnak Bocsánat a kifejezésért de akkor már veszek olyat amiben van tartalék és nem kókányolgatok összevissza mindent. :)

(#3295) killbull válasza NyuszyCaster (#3292) üzenetére


killbull
aktív tag

Egyébként én visszavinném, de ez én vagyok. Akármi van nem tetszik ott a garancia, alapból úgy mész oda nem jó kötelessége olyat adni ami jó. Nincs miről beszélni. Ha meg papíron mennie kell kompatibilitás probléma.

(#3296) NyuszyCaster válasza killbull (#3295) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

legyen neked igazad azt hiszem nem érted mit szerettem volna irni
de mind1

mellesleg 8 év után ment nyugdijba a phenom 1 es 9600be procim és a sapphire 3870 es karim a proci kezdetől fogva tehát a beszereléstől kezdve 2300 helyett 2700 on ment 8 évig.....

HTC desire 500

(#3297) killbull válasza NyuszyCaster (#3296) üzenetére


killbull
aktív tag

Elbeszélünk egymás mellett, én végig a 260x ről beszélek nem másról. Írtam példának a hangtechnikát ha valaki nem értette volna. Lehetnek ellenpéldák de ez konkrétan a 260x.

Mindegy én lépek nekem már megoldódott a problémám. Javaslom ha van garancia azzal élj ne te magad állítgass, a pénz nagyúr. :)

(#3298) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Sapphire HD7790 DUAL-X OC 1GB-om van tegnap fogta magát és elsötétült a monitor. Csak úgy jött vissza, ha újraindítottam a gépet. Böngésztem és csak úgy elment. Nem a bolti bios van rajta, hanem egy PH!-s kolléga amit küldött. Bolti biossal nem éledt fel az otthagyott gép.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#3299) Martin97 válasza killbull (#3291) üzenetére


Martin97
aktív tag

Ez nem így van.
Ha találok egy stabil 24/7-es órajelet akkor az (majdnem) olyan mintha egy gyári beállításon lenne. Ha stabil akkor az mindegy a gpu-nak, hogy 1150 mhz vagy 1280 mhz. Ha stabil akkor stabil, és nem fog megdögleni hamarabb. Egyébként egy idő után így is úgyis lecseréled, és ezt az időt gyári és egy stabil tuning órajelen is kibírja. (Én is a 260x-ről beszélek, csak az sajátom tuning órajele nem 1280, hanem 1340 mhz.)
PL.: Amint megjelent a crysis húztam a vga-m, mert ahhoz már gyenge volt a 9600. És egészen a tavalyi év tavaszáig ment hibátlanul, pedig ez gyárilag is rendes tuningot kapott. A szüleim gépében még mindig megy, igaz a gyári alap órajelen. Amint megjelent a bf3 a procit (akkor még E7200) is tuningolni kezdtem, ráadásul gyári hűtővel, majd miután lett egy vízhűtésem azután még jobban (50%-al). És a mostani E8200-at is aszerint indítom, hogy mit akarok vele csinálni: Ha csak netezni akarok, akkor alapon, ha játszani akkor 3,8 ghz-en. És a procit sem azért cseréltem le, mert baja lett volna, hanem azért mert egy barátomnak már nem kellett és odaadta nekem (nagy szerencsém van vele Q807 fpo, úgy megy mint az álom).
Még egy ellenpélda: A régi családi gép (s478 celeron, 2,4 ghz) a tesómnál tökéletesen üzemel 3,2 ghz-en 1,5 éve. Pedig az már 14 éves technika, és még mindig megy. :)
Konzekvencia: Az én gépem hasonló korú mint a tied, és én is csak egy új vga-t vettem bele ez idő alatt, mint ahogyan Te, tuning ide vagy oda. Pedig az elméleted szerint rég tönkre kellett volna mennie. Ahogyan az új laposomnak is. (Ezek tudom, hogy nem a 260x-re példák, de feltételezem, hogy hasonló lesz a helyzet a 260x esetén is, vagy még jobb, mert azóta a gyártási eljárások sokat fejlődtek: fele akkora a csíkszélesség)

És még valami: A gyártók biztosan azért adnak ki szorzózármentes k-s, extreme, és BE-s procikat, ugyan annyi garanciával, kicsit drágábban, mert biztos hogy tönkremennek igaz!? :U :N

Az az 5-10 fps pont annyit számít, hogy játszható az adott beállítás, vagy nem Pl.: 28-29-->34-35 (nekem a 35 már játszható). Vagy egy részletességi szintel feljebb tud lépni: PL.: medium 38 --> high 36. Ezek csak "hasraütök" értékek, de néhány játéknál hozzávetőleg ezt tapasztaltam. PL.: Far Cry 4.

#3292 Nyuszy:
Hogyha az alaplapod ennyitől tönkremegy akkor az akkor is tönkremenne, ha hűtött és párátlanított vitrinbe tárolnád. :D
Viccet félretéve: Nem hiszem, hogy gariztatni kéne, mert akkor egy ideig nem lenne géped, és semmi biztosíték nincs arra, hogy egy másik lappal más volna a helyzet.
Én is találkoztam néhány katasztrofális boltossal. (Az egyik megpróbált meggyőzni róla, hogy egy 4gb-os ddr3-as vga (már nem tudom, hogy milyet ajánlott) jobb lesz mint a mostanim. :D
Egy másik meg átbaszta az egyik haverom. Jó gépet akart LOL-hoz, és megvetettek vele egy gtx 650-et 4770k-t egy b85-ös fosnak sem nevezhető lappal, és 4gb ramnak csúfolt hulladékkal. (Elég aránytalan a konfig. És amikor meg mondom neki hogy ennyiből jobbat építettem volna, akkor én vagyok a rossz.) :(

#3298 kalozhun100:
Szerintem húzd újra a wint, vagy ha ez nem megoldható akkor tisztítsd meg az amd drivertől (még a nyomaitól is), és rakd fel a legújabb whql-t. Nekem így jó. (Bár én hdmi-vel használom, ha ez számítana valamit.)

[ Szerkesztve ]

(#3300) 0T3P


0T3P
csendes tag

Hali!

Nemrég vettem használtan 2 év garival egy MSI R7790-1GD5/OC-t 20k-ért. Igazából vegyesek az érzelmeim vele kapcsolatban és néha úgy érzem jobban jártam volna, ha egy valamivel gyengébb kártyát választok kétszer ennyi memóriával :/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.