Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) TIT válasza Gainka (#3748) üzenetére


TIT
veterán

Te tudod rosszul,miért még mit?
Olvassál már vissza mielőtt hülyeséget beszélsz!
De neked adom aztán szivjál vele te.

(#3752) Gainka válasza TIT (#3751) üzenetére


Gainka
őstag

Nem olvasok vissza mivel volt HD 7790-en és akkoriban még a 7750-7770 topikban volt utána lett saját topikja, na szoval a kezdetek óta olvasom a történéseket vele.

Te eddig azt mondtad 260xed van mi meg azt mondjuk azzal van a több probléma nem a hd 7790-el akkor most mit kavarsz megint :F

(#3753) TIT válasza TechN7ne (#3749) üzenetére


TIT
veterán

Nem általánosítok nézz szét a neten,2 év alatt tájékozódtam eleget.
Nem vagyok önfejű,ezek tények.Nem vezetek félre senkit 85%-nak csak a baja van vele,te viszont uigen ha azt mondod jó.
Mit gondoltok miért vették vissza és mondták,hogy tudják mennyi baj van vele?
Asus se véletlen adott ki bs ellen biost.
Ti most jöttetek ide,hogy ezekről semmit nem tudtok?
Akkor elöször olvasgassatok,mielőtt hülyeséget írtok!
260X sokkal jobb mint a 7790,ami szintén oc-s.
Gainka: Te kavarsz és nincs annyi gond a 260X-el,több gond van a 7790-el de szakadj már le rólam!
Ne olvass,csak ne beszélj baromságot,de nem olvasod az biztos az elejétől fogva!

[ Szerkesztve ]

(#3754) Joe.36 válasza TIT (#3753) üzenetére


Joe.36
addikt

Én is úgy tudom hogy a 260X el kevesebb gond van mint a 7790 el. Legveszélyesebb fajta a ASUS HD 7790 OC.

De persze néha mindig vannak kivételek.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3755) Gainka válasza TIT (#3753) üzenetére


Gainka
őstag

Nem olvasom az elejénél fogva stevve 3 percel hamarabb lett kész a topikkal mint én XD

Ti most jöttetek ide,hogy ezekről semmit nem tudtok? :O :DDD

Akkor elöször olvasgassatok,mielőtt hülyeséget írtok! :C

260X sokkal jobb mint a 7790,ami szintén oc-s. :DDD :C

A 260x-et gyárilag szét húzták és ezzel rá is vertek még 30 watott a tdpre.... sőt még a sapphire nagyon sokáig egy ilyen olcsó alu tömbös egy ventis szart árult ugyan azon az áron mint a fasza hütövel szerelt egy illetve két ventivel rendelkező 7790 sapphire modellek.
A 260x-el elkurták a jo kis 7790-et szeriat amit meg kivezettek a piacrol....
Ha annyira menne a 260x akkor most sem egy butitott (vagy inkább optimalizált) 360-t dobnak piacra...
Egyedül a asus 7790-el volt nagyon sok probléma de az meg maradt a 260x szeriaban is.

[ Szerkesztve ]

(#3756) TIT válasza Joe.36 (#3754) üzenetére


TIT
veterán

Tudtam én,hogy nem beszélek hülyeséget,nem a kisújjamból szoptam+tapasztalat.

(#3757) Martin97


Martin97
aktív tag

Topiklakók!!!

Egy ilyen vita miatt ne robbanjon már ki az I. Netháború. :D

Meg ha nincs jobb dolgotok, mint ilyenen vitázni inkább segítsetek nekem. ;]

Szóval röviden a problémám:
Jön a tél, és szeretném egy kicsit jobban meghajtani a 260x-et mint tavaly.

Na igen ám, de tovább nem tudom emelni a feszt, mint +100mv. :( Már szinte minden szoftveres szarsággal próbálkoztam, de mind hiába.
És sehol sem találok bios editort, amivel kicsit tudnák rajta módosítani.
Tudom, hogy a feszemelésbe előbb-utóbb beleszólna az OCP/OVP, de feltételezem, hogy addig még lenne némi mozgásterem.
Egyenlőre a hardmodtól elzárkóznék mert még szeretném használni a kártyát, illetve mielőtt nekiesnék inkább elvégzem a 2 félév elektronikát, hátha tudok majd hasznosítani belőle valamit.

Szóval ha valakinek van valami használható ötlete ne tartsa magában! :)

Johni5 Mit használsz hogy 1400-mhz-en megy a kártyád tesztek alatt? Azt a maradék 30 pontot idén behozod firestrike-ban?

(#3758) TechN7ne válasza TIT (#3753) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Valóban?

Parancsolj IDE vagy IDE és elmagyarázzuk egy páran,hogy melyik is az ajánlottabb széria...

(#3759) TIT válasza TechN7ne (#3758) üzenetére


TIT
veterán

Nekem nem kell, van mind2.
De elárulom,hogy egyik se.
2 év alatt átrágtam magam rendesen,csak azt bánom,hogy nem előbb mint ahogy megvettem a 7790-et.

[ Szerkesztve ]

(#3760) .LnB


.LnB
titán

Sziasztok.

Gépem az adatlapomon. (DDU uninstall után) a gépemen jelenleg a 15.7.1-es driver van fent. És a következő problémám van. Konstansan kb 30 perc után a játékban felére esik az fps-em. Játszom, minden jó majd bumm "beakad" és fele annyi fps-em van mint előtte. Számokban 100-110-ről esik 44-50fps-re. Dirty Bomb az ominózus játék, de nem az a baj. Mert miután leesik az fps és belépek más játékba, GTAV-be, ott is borzasztó a helyzet. Van mikor egy gép restart segít és mikor elindítom a játékot akkor jó, de van amikor ugyan úgy kevés marad. De ha jó is 30-40percen belül megint előjön a jelenség.

Rendszer Win10. Tiszta rendszer nincs teleszemetelve, semmi nem fut windows alatt a háttérben, feladatkezelőben semmi kiugróan magas terhelés nem látható.
Monitoroztam a VGA-t, semmi különös 65° és 100%-on pörög játék alatt.

Egyszerűen megörjít. Nem tudtok segíteni mi lehet?

Ma újrateszem a rendszert ha nem kapok valami ötletet.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3761) TechN7ne válasza .LnB (#3760) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az ilyen jelenség akkor szokott előjönni egy videokártyánál,ha túl van húzva az órajele,ilyenkor leesik az fps szám,idővel fekete képernyő és csak a hang megy tovább,vagy fekete képernyő majd ki dob az asztalra.

Gyárilag túl vannak hajtva a 260x kártyák sajnos,Milyen videokártyát topikban szívesen felvilágosítottak volna a kollégák vásárlás előtt,hogy nem ajánlott széria.... :(((

Nem fog segíteni rendszer újra húzás sem, a 15.7-es driver-el sincs gond,esetleg probáld meg,hogy visszább veszed az órajelet fokozatosan,ameddig elmúlik a jelenség,hát ha....

Szerk.:
(#3759) TIT :N

[ Szerkesztve ]

(#3762) .LnB válasza TechN7ne (#3761) üzenetére


.LnB
titán

Köszi, ez nem jó hír. :( Megpróbálom akkor visszább venni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3763) Joe.36 válasza TechN7ne (#3761) üzenetére


Joe.36
addikt

Nem mindegyik van túlhajtva [nekem ez van] lassan 1 több mint 1 éves és még van rá majdnem 2 év garancia és hibátlan a kártya :K én csak meglepődve olvasom azokat a durva hibákat amikkel mások szembesülnek. Nálam semmi ilyen nincs.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3764) Joe.36 válasza .LnB (#3762) üzenetére


Joe.36
addikt

Semmi gond ezzel szépen be tudod állítani ha kell Bonaire Power Management Tweaker ezt tölsd le.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3765) .LnB válasza TechN7ne (#3761) üzenetére


.LnB
titán

Win reinstall megoldotta.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3766) TIT


TIT
veterán

Nekem sincs túlhajtva sőt 1050/6000 a 7790 jobban oc-zett volt és az bs-ezett nem a 260X.

[ Szerkesztve ]

(#3767) Joe.36 válasza TIT (#3766) üzenetére


Joe.36
addikt

Nekem 1219/1685 ig volt stabil, egyébként 1188/1500 használom nagy örömmel :)

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3768) TIT válasza Joe.36 (#3767) üzenetére


TIT
veterán

Én nem akarom(merem)húzni pedig párszor maxon megy és nyáron volt 78 fok is.

(#3769) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Szerintetek haldoklik a kártyám? Konkrétan ilyen foltok jelennek meg gyakran játék közben, ablakváltás közben gyakran zöld csík jelenik meg a kijelző középen és ha a géppel nem csinálok semmit akkor kb 10 perc után már a youtube videók akadva indulnak el hang nélkül. Mellesleg néha egy-egy 1080p-s 60fps-es videóban néha leesik az fps.
Frissen rakott win10 van a gépen és persze a többi cucc sem a leggyengébb a gépemben.
Még van rá garanciám ,szóval azért kérdezem csak ezt.
Egyébként Asus r7 260x oc

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#3770) Kmamper válasza AllTheBest (#3769) üzenetére


Kmamper
újonc

Hőfokot nézed? mennyi a max? (full grafikán játékok közben)
De mindenféle képpen ha garis vidd el szervízbe.

A z én kérdésem meg az volna hogy mi a túróért ingadozik a gpu MHz-e játék közben pl:GTA5 az 1050 helyett vissza veszi 7-800-ra elég sokszor és ez miatt beesik az fps-em.
Msi afterrel szoktam nézni pl:armored warfare közben is

[ Szerkesztve ]

(#3771) AllTheBest válasza Kmamper (#3770) üzenetére


AllTheBest
senior tag

70 foknál feljebb nem megy, szerencsére megoldottam a hűtését :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#3772) ricshard444


ricshard444
veterán

Megjött az 1 ventis Sapphire 7790-m. Gond nélkül relatíve csendben és max 75 fokos GPU-val viszi az 1300MHz-t. Minden szempontból jobb, mint egy 6970. Klassz kártya ennyiért azt kell mondjam.

Vannak dolgok...

(#3773) Lordius


Lordius
csendes tag

Sziasztok!
ASUS R7 260X DC2OC 2GB-os kártyám van és rendszeresen elmegy a kép. Kb. 3 hónapos a kártya és csak most jött elő. Olvastam, hogy másoknak is volt ezzel probléma viszont nem tudom mivel lenne érdemes próbálkozni. Több drivert kipróbáltam, de az nem segített. Visszaadjam garira, biost frissítsek, vagy mit javasoltok? Gyakorlatilag használhatatlan így.
Köszi!
Dani

[ Szerkesztve ]

(#3774) TIT válasza Lordius (#3773) üzenetére


TIT
veterán

Szia!

Vidd vissza gariba,ez a legproblémásabb márka,csak nem szokták elismerni asus-ék.

[ Szerkesztve ]

(#3775) CirrMee válasza Lordius (#3773) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha nincs szemetelős képhiba, ezt ki lehet próbálni:

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#3776) Lordius válasza CirrMee (#3775) üzenetére


Lordius
csendes tag

Köszi, megnézem! :R

(#3777) Z10N


Z10N
veterán

Hello,

Vettem most egy garis Sapphire 7790 Dual-X OC 17k-ert, mint ami a tesztben is szerepel:
http://prohardver.hu/teszt/radeon_hd_7790_a_hianyzo_lancszem/nyomtatobarat/teljes.html

Itt ugye az szerepel nem lehet 1200/6400 fole vinni az orajeleket. Most 1200/6800-n porog es valoban annyi a memsavszel is. Ezekszerint eltoroltek a limitet vagy a Trixx tudja felulbiralni? 1250-t meg nem probaltam.
Mennyit lehet kihozni belole? A 4870 volt a cikkben peldanak emlitve, ahhoz 7200-n kene mennie, de kifagy.

Nalam 2D-ben es videozaskor (eyefinity uzemmodban) megelegszik a c300/m600 beallitassal is. Bar a core-t dinamikus allitja maganak es hozza a feszt is. A Trixx-szel ugye nem lehet feszt beallitani. Igy 2D-ben vagy UVD modban 30-35°C. Eddig 825-1200mV kozott lattam ingadozni. Mi a max fesz amit a BIOS ad neki?

Ui: Amugy meg vagyok vele elegedve. A HTPC-be kellett es szepen halkan teszi a dolgat egy APU mellett a PowerTune. DX12 alatt majd a kombinalt teljesitmenyre kivancsi leszek (Kaveri256+Bonaire896) +ddr3 2400.

Ui2: A PowerLimit-t erdemes allitgatni?

Udv, Z.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#3778) Z10N válasza ricshard444 (#3772) üzenetére


Z10N
veterán

Privatban kezdodott a beszelgetes, de tartalmaz tovabbi infokat/kerdeseket.

Mondjuk a 6970-nel a 7870 (Pitcairn XT) gyorsabb, nem a 7790 (Bonaire XT). A PS4-be (Liverpool) is egy 7870-hez kozeli varians van (1152:72:32 vs. 1280:80:32), szoval annal gyengebb. Inkabb az XBO-hoz (Durango) van kozelebb (768:48:16 vs. 896:56:16), bar az XBO inkabb Az R260-nak (768:48:16, Bonaire Pro) felel meg. Igy igazsag szerint a ketto koze lehet beloni. Viszont en is meg vagyok vele elegedve. HTPC-be tokeletes.

Nalam most 1200/1700, ahogy mondod 1200 a vege alapfeszen. 1250-nel mar szemetel kicsit. 1300-t beallitottam, de 3D-nel eldobja a kepet. Feszultseget mivel emeltel +100mV -t, nalam a Trixx nem engedi, illetve a PH cikkben is mondtak es feszultseg szabalyzo chip sincs a kartyan ahogy nezem. Eddig a fesz nalam 825mV-1200mV kozott ingadozott. Ezekszerint a maximumot adtad neki 1300mV-t. AfterBurnerrel meg nem neztem. A PowerLimitet akkor majd meg feljebb tolom. Neked ekkor mennyivel fogyaszt tobbet (gpuz kiirja)?

Ui: Viszont nalam meg a memoriat lehet feljebb venni, pedig mashol azt mondtak fixalva van. 6800-n stabil, 7000 neha szemetel, 7200 kifagy. Szerintem max +15% tudnak elbirni a chipek, az 6900 lesz.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#3779) ricshard444 válasza Z10N (#3778) üzenetére


ricshard444
veterán

A maximum a GPU-Z szerint 130W volt a GPU-nak, feszemelés nélkül pedig 90-100 körül.

Afterburner-t használok, bár a Trixx-t jobban szeretem, mert bizonyította az évek során a megbízhatóságát, de ennyire már nem foglalkozom vele. Akármivel is próbálok 1300 fölé menni, egyből bevágja a kékhalált a driver. Másik Bios-szal minden bizonnyal sikerülne tovább mennem, ahogy azt már tapasztaltam régebben más kártyákkal, de azért az esetleges 50MHz-ért nincs értelme.

Egyébként a feszültség terhelés alatt 1.24V körül helyezkedik el, a terhelés mértékétől függően. itt a memória biztos nem megy 1700-t, próbáltam, de ennyit tudtam kihozni belőle.

Vannak dolgok...

(#3780) Z10N válasza ricshard444 (#3779) üzenetére


Z10N
veterán

Igen, nekem is 90W volt alapon, tuninggal 100W korul. Ami tekintve a 85W TDP-t es a dupla ventit helytallo. 2D-ben eyefinity-nel ~10W. 1,3GHz mar magaban szep eredmeny :) A BIOS-t en sem flashelnem ujra emiatt. Ertem, nalam 1200mV-nal tetozik, szoval +50mV mindenkeppen kene. Megnezem AB-rel, mivel Trixx-nel nem engedi, ami furcsa. 1250/6900 ertekkel en mar kibekulok, bar mar igy 1200/6800 is teljesen jo.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#3781) Apucy01


Apucy01
őstag

Akit érdekel : CRIMSON az uj csoda AMD szoftver :Y

[link]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#3782) Joe.36 válasza Apucy01 (#3781) üzenetére


Joe.36
addikt

Már felraktam, picit nagyon félkész lett, remélem majd jobb lesz....

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3783) Lajos8721


Lajos8721
csendes tag

Tudna valaki érdemit mondani hogy win 8 64bit-re miért nincs crimson ? win7-re van,ezt nem birom felrakni,win81.-re is van ezt se tudom telepiteni,,,,pont sima win8-ra nincs ? (sapphire 260x)

(#3784) Apucy01 válasza Joe.36 (#3782) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia

Hát nem akarom elkiabálni de mióta fönt van 260x nél megszünt a BS. reméllem igy is marad!

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#3785) Apucy01 válasza Lajos8721 (#3783) üzenetére


Apucy01
őstag

Azt nem tudom miért nincs sima 8 ra de szerintem a 8 as megér már egy cserét :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#3786) TIT válasza Apucy01 (#3785) üzenetére


TIT
veterán

Ja semmiből nem áll és jobb lett(már amennyire jó lehet)és már nem sokáig támogatott.
Nekem win bootnál percekig fekete kép,valamikor le se áll a gép.

[ Szerkesztve ]

(#3787) Apucy01 válasza TIT (#3786) üzenetére


Apucy01
őstag

Most ezt mire érted? a win8 ra vagy az uj driverre?
Ami szerintem csak egy uj ruhába őltöztetett cata... de nincs BS idáig

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#3788) TIT válasza Apucy01 (#3787) üzenetére


TIT
veterán

Természetesen a winre értem(felesleges a 8 amikor 1 katt.-ra van a 8.1 és jobb.
Amd szoftver meg kívül belül más lett.

(#3789) Apucy01 válasza TIT (#3788) üzenetére


Apucy01
őstag

Szerintem a w10 jobb a 8.1 nél nekem atom stabil

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#3790) TIT válasza Apucy01 (#3789) üzenetére


TIT
veterán

Nekem a laptopon katasztrófális és instabil volt+nem szeretem ha kémkednek utánam.

(#3791) CirrMee válasza TIT (#3790) üzenetére


CirrMee
addikt

Mindegyik kémkedik utánad - ilyenkor mi van?

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#3792) Apucy01 válasza TIT (#3790) üzenetére


Apucy01
őstag

Ment pm

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#3793) Apucy01 válasza CirrMee (#3791) üzenetére


Apucy01
őstag

tulajdon képpen ez a kémkedéses dolog már az xp nél is meg volt csak nem volt ilyen nagy dobra verve szerintem.

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#3794) TIT válasza CirrMee (#3791) üzenetére


TIT
veterán

Semmi,a többiről nem tudok win 7-ig.
A 8-ba kezdték ezeket a beállításokat stb.

(#3795) Lajos8721 válasza Apucy01 (#3785) üzenetére


Lajos8721
csendes tag

Persze nem egy friss rendszer de a win7 se és arra van,,az érdekes az hogy egyiket se engedi sima 8-ra pedig biztos sokan használnak még,,,a win8.1 meg nekem nem volt olyan nagyon fürge mint a sima és 64bit-es,,de állitolag játékoknál is észrevehető ,,amit tapasztaltam hogy ramból is többet eszik a 8.1.

(#3796) CirrMee válasza TIT (#3794) üzenetére


CirrMee
addikt

Itt írták lentebb, hogy régóta ment a "kémkedés", max nem verték nagy dobra, plusz azért nem idegeskedtetek. Az újakra meg divatból is kell konteózni...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#3797) Apucy01 válasza Lajos8721 (#3795) üzenetére


Apucy01
őstag

Hát én nem tudom sima 8 at nem használtam, 8.1 és 10 de amennyi rosszat mondonak a 10 ről fele sem igaz ha valaki nem buherálja folyton és már amikor telepited normálisan be van álitva. Tökéletes és gyors stabil rendszer.
De azt mondja meg nekem valki hogy melyik MS termék volt 100°% ig megbizható és stabil a 3.1 től kezdve az xp n át a 10 ig? szerintem egyik sem!

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#3798) Joe.36


Joe.36
addikt

Nekem is 7 es van fent, az új nem jön be, sem a kíváncsiság.... Nekem azóta már jött rá egy frissítés is...

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3799) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Hali

Vlki tapasztalt már olyant,hogy nem jól reagál a ventivezérlés?
Pl. ha elindítok egy játékot megy fel a hőfok ameddig csak bír,de ha elötte a Driver beállításokban húzgálom a ventivezérlést észbe kap és utána meg jó lesz....

Új driver-al kezte,le töröltem felraktam egy régebbit amivel szintén nem változott.

Ez a kártya lenne az.... :U

(#3800) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Nálam megy a venti elvileg rendesen, de furmark alatt, jól szellőző házban néhány perc alatt 89-90 fokig megy a hőmérséklete, és ott is marad. Mennyire normális ez ennél a jószágnál? Ha magasnak gondoljátok, akkor nem veszem meg.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat.
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.