Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:40

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3854) kecsawi


kecsawi
senior tag

Mindíg olyan szemmel kell olvasni, hogy nagy valószínűséggel, ha valakinek frappánsan működik a cucca, az ritkán, vagy egyáltalán nem ír hozzászólást, míg akinek baja van vele, az keresi a megoldást a problémájára, és többet is szól hozzá. (Mindezek mellett a jelentős mennyiségű hiba jelentés jelzésértékű egy termék esetén)

(#3855) CirrMee válasza Apucy01 (#3850) üzenetére


CirrMee
addikt

Kb Improve system stability.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#3861) Joe.36 válasza AcHanGE4 (#3825) üzenetére


Joe.36
addikt

Én tavaly karácsonyra vettem egy Gigabyte R7. 260 X. 2GB. OC .REV. 3.0 . ami azóta is hibátlan, és még van rá most is 2 év garancia. Sajnos itt az asus kerülendő!

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3862) kiskacsa11


kiskacsa11
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap kaptam meg az alábbit 25k-ért, már a legfrissebb vbiosszal.
Eddig (tegnap dél óta :) lekopogom semmi durva hiba (fagyás, stb).
A 260X-ek között a gyengébbek közé tartozik (Elpida ram 1250MHz, Gpu 1075 MHz, bandw. 80 Gbit/s), de Intel HD 4600-ról váltva nagy ugrás :D
VGA hierarchia lista

Nekem úgyis arra kell, hogy ha játszom, akkor a régebbi játékokat vigye rendesen. De még a GTA5-el is elvan high körül, fallout 4-hez kevés, de mire azzal szeretnék majd játszani, már veszek egy 970 v 380x körüli kártyát e helyett.

ASUS R7260X-OC-2GD5
https://www.asus.com/hu/Graphics-Cards/R7260XOC2GD5/overview/

113-AD62000-104.rom
01/21/15
113-AD62000-105 BONAIRE PCI_EXPRESS GDDR5
ASUS_BONAIRE_C582PI_7260XT_2G_ELPID_YQ

Üdv

[ Szerkesztve ]

"Szörnyen sietnek, hogy eljussanak életük egyik unalmas pontjából... a nagy semmibe."

(#3863) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Egy kis segítség kellene.

Giga 260X kártya, eddig a 13.12-es driverrel ment szépen, de egy játék miatt (ami elindul, de szinte rögtön ki is lép üzenet nélkül) gondoltam frissítek. A cleanup-pal és DDU-val is leszedtem a régit majd próbáltam a 14.10, 14.12 omega, 14.40 és a crimson drivereket. A jelenség mindnél ugyanaz, amikor a Win7 világoskék üdvözlőképernyőjének be kellene jönni, akkor a kép fekete marad, a monitor meg elmegy aludni. A gép tovább is megy, mert lehet hallani ahogy a Win betölt. Visszatettem a 13.12-őt, azzal megy a kártya. Ilyenkor mi a teendő? Gariztatás?

Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3864) kiskacsa11 válasza Picturemaker (#3863) üzenetére


kiskacsa11
csendes tag

Szia!

Szerintem csinálj te is egy ilyen gpu-z-s képet, lássuk milyen kártyád van, milyen vbiosszal.
Melyik játék?
gpu-z letöltés

Üdv

"Szörnyen sietnek, hogy eljussanak életük egyik unalmas pontjából... a nagy semmibe."

(#3865) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Gigabyte GV-R726XWF2-2GD rev. 2.0

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3866) deminos


deminos
aktív tag

Üdv mindenkinek,

A következő gonddal állok szemben és egyelőre nem találom a megoldást rá (igen, a google-ba sem):
Vettem nemrég egy új gépet és bele egy r7 360-as kártyát. Windows 10 64bit van fenn és kb. 2-3 hete újraindítás után azzal kezdett el engem szórakoztatni, hogy minden egyes restart vagy ki-bekapcs után lelövi a következő hibaüzenettel a win a VGA-t: "Hibakód: 43, A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett.".
Ezután nyomok neki egy driver frissítést és amint "újra" rakja a meghajtó csomagot megjavul a dolog egészen a következő újraindításig.
Érdekelne, hogy más is találkozott már ilyennel vagy csak engem boldogít a windows?

Amit próbáltam már: összes driver uninstall és 3 különböző driver telepítése, de egyik sem hozott megoldást. A win10 újratelepítését hagynám a végére.

Előre is köszönöm az ötleteket. :R

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#3867) kiskacsa11 válasza Picturemaker (#3865) üzenetére


kiskacsa11
csendes tag

Sajna ehhez nincs frissebb vbios.
Nem írtad melyik játék...

"Szörnyen sietnek, hogy eljussanak életük egyik unalmas pontjából... a nagy semmibe."

(#3868) Picturemaker válasza kiskacsa11 (#3867) üzenetére


Picturemaker
őstag

Fallout 4.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3869) akos86


akos86
aktív tag

üdv urak!
Van e olyan bios editor amivel lehet R7 360 vga bios-t szerkeszteni?

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#3870) Gabesz8103


Gabesz8103
csendes tag

sziasztok, segítséget szeretnék kérni van ez a kártyám videodrivert akartam frissíteni és letöröltem a régit de az újat nem engedi feltelepíteni, ez miért van vagy hogy lehet megoldani?

(#3871) Apucy01 válasza Gabesz8103 (#3870) üzenetére


Apucy01
őstag

Mit ir miért nem engedi?
vga drivert DDU val szedünk le!!!

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#3872) Gabesz8103 válasza Apucy01 (#3871) üzenetére


Gabesz8103
csendes tag

igen azzal szedtem le le is fut meg minden de amikor az újat akarom telepíteni akkor ezt látom és nem is települ

[ Szerkesztve ]

(#3873) Apucy01 válasza Gabesz8103 (#3872) üzenetére


Apucy01
őstag

Csökkentett modban szedted le?

ezt szedd le futtasd ha végzett minden honnan bányázd ki az AMD mappákat!

[link]

majd innen az opredszerednek és a kártyádnak megfelelő drivert szedd le és redd föl

[link]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#3874) Gabesz8103 válasza Apucy01 (#3873) üzenetére


Gabesz8103
csendes tag

sajnos ugyanaz a helyzet, egyszer már jártam így akkor fogtam és újra tettem a rendszert de most olyan jól belaktam hogy nincs szívem letörölni másfelől meg rohadtul idegesít hogy néha fekete képernyő fogad

(#3875) Gabesz8103


Gabesz8103
csendes tag


(#3876) Mayweather


Mayweather
tag

Sziasztok.
Nem tudom hogy jó helyre írom e amit most kérdeznék.
Szóval. Adott egy MSI 7790 OC 1GB.
Na már most. Ha én erre ráteszem az R7 260x bios-t akkor valóban R7 260x lesz belőle?
Tudom hogy szinte ugyan az a két kártya. De pl watt-ban is többet eszik majd és több hozható ki belőle?
És ez mind csak is a bios-on múlik? Gondolok itt pl a hynnix és az SK hynnix ramkülönbségre.

Köszi a segítséget előre is!

(#3877) radir01


radir01
tag

Csak egy kis vélemény!
Sapphire R7 260X 1GB OC kártyám van! A napokban lett 2 éves a kártya de még mindig hibátlan, pont mint mikor beszereltem. A hűtése is nagyon halk, a hőfokokkal se volt soha semmi gondom :) Nincs a ventijének se ciripelő se egyéb oda nem illő hangja. Nekem ez a kártya nagyon bevált, megérte az árát :) :R

[ Szerkesztve ]

(#3878) TechN7ne válasza radir01 (#3877) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szintén egy 2gb Sapphire 7790 t használok amit használtan vettem, több mint 2 éves és teljesen elégedett vagyok vele.

Napi szinten minimum 4 órát megy rajta a gta 5, egy igazán jó kártya még egy ideig fog is pörögni az i5 mellett.

Sapphire egy nagyon jó gyártó! :R

(#3879) radir01 válasza TechN7ne (#3878) üzenetére


radir01
tag

Én is Gta5öztem rajta de nálam hamar kifulladt az online része. Én jobbára H1Z1-el nyüstölöm :C :R

(#3880) TechN7ne válasza radir01 (#3879) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Valószínűleg nem a VGA a gyenge pont az online részen nálad,mert nekem remekül megy szintén az i5-el... :)

(#3881) radir01 válasza TechN7ne (#3880) üzenetére


radir01
tag

Jah nem hardver ügyileg mondom hogy kifulladt ,hanem játék kedv ügyileg fulladt ki nálam a Gta :C Maga a játék teljesen korrektül fut :D :R

(#3882) Attiti


Attiti
csendes tag

Sziasztok!

Most szereztem egy R7 260x 2 gb-os kártyát és az a tapasztalatom, hogy terhelés nélkül szépen 50°C alatt van a hőfok viszont ahogy megterhelem rögtön ugrik vagy 10-15°C-ot és utána folyamatosan felmegy 70-80°C-ig kicsit furcsálltam, hogy a ventillátor még így sem megy 100%-on ezért leszedtem a sapphire oldaláról egy programot TriXX OC Utility amivel beállítottam egy egyedi ventillátor szabályzási jelleggörbét, hogy már 75°C-nál menjen 100%-on így persze terhelten szinte állandóan 100% fog menni.
Kérdésem akinek van ilyen kártyája neki hogyan alakul a kártya hőfoka terhelten? Lehet, hogy ez természetes vagy újra kellene pasztázni?

(#3883) radir01 válasza Attiti (#3882) üzenetére


radir01
tag

melyik gyártó? nekem 73 a max, én nem állítottam semmit magától szabályozza a fordulatot. Viszont max terhelésnél is halk a kártya szerencsére. :C

(#3884) Attiti válasza radir01 (#3883) üzenetére


Attiti
csendes tag

Sapphire Radeon R7 260X OC 2GB ez lenne az http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=38D17047-E956-4D7A-AA1B-050A3F519239&lang=eng
Ezen csak 1 ventillátor van láttam más gyártó 2 db-ot tett rá pl az Asus azok lehet nem mennek fel ennyire. Egyébként más baj nincs vele szépen futtat mindent a legújabb drivert szedtem le hozzá nekem a hőfok ami zavar mert hosszútávon szerintem ez nem egészséges.

(#3885) Czvik2.0 válasza Attiti (#3884) üzenetére


Czvik2.0
tag

De fel megy..Nekem pl Asus volt két ventivel és csúnyán melegedett... Aida stressz teszt és furmark alatt 100% ventivel is 90 foknál inkább megállítottam mert még mindig ment fel.. :D játék alatt nem volt ennyire vészes...olyan 75 fok kb átlagban...

(#3886) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Nagyon sok....

Nálam max. terhelésnél 59/60 fok,alapjáraton 30.....

(#3887) Attiti válasza Czvik2.0 (#3885) üzenetére


Attiti
csendes tag

Nálam is akkor ment 80-ig amikor teszteltem teljes terhelésen AIDA-val és Én is inkább leállítottam játéknál 70-75° fölé nem ment persze a gépház oldalát már nem mertem visszatenni de nyáron ez biztos jóval magasabb lesz Lehet megpróbálkozok egy újrapasztázással hátha segít.
Azt mondjuk nem értem, hogy 2 ventillátoros miért nem hűti le jobban, a neten nézve ránézésre komolyabbnak tűnik de az sem hőcsöves hanem sima alu talán az a baj a hatékonyságával.

(#3888) Attiti válasza TechN7ne (#3886) üzenetére


Attiti
csendes tag

Ezt gyári hűtővel tudja? :R bár az enyém lenne ennyi van valami extra ház hűtésed vagy semmi extra alapból ennyi?

(#3889) TechN7ne válasza Attiti (#3888) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Bocsánat tévedtem 4 fokot....

Gyári hűtés,elég minőségileg felszerelt darab.

(#3890) Attiti válasza TechN7ne (#3889) üzenetére


Attiti
csendes tag

Igen itt a lényeges különbség a linken az első oldal közepén ott a hűtő leszedve a Tiéden gyárilag hőcsöves hűtő van az újabb r7 260x re meg már csak gyárilag sima alu hűtő került ráadásul itt már a memóriák sincsenek hűtve.... gondolom így akartak spórolni ennek meg ez lett az eredménye....

[ Szerkesztve ]

(#3891) Martin97 válasza Attiti (#3890) üzenetére


Martin97
aktív tag

Szia!

Nekem ugyan olyan kártyám van, mint neked, és nem melegszik fel annyira. 65 fok körül megáll. (Igaz én 4-6 havonta pasztázom, és egy egyéni ventiprofilt is beállítottam.)

Egyébként maga a hűtő rézmagos, de a ramokat tényleg nem hűti. De arra a célra meg oldalról fújja egy 12cm-es venti, ami eddig beválni látszik.

Pasztázd újra és utána rendben lesz szerintem. (Nincsenek leragasztva a csavarok, szóval nem garivesztős móka.) Bár a ház szellőzése is befolyásolja valamelyest a hőmérsékletet.

ÜDV
Martin

[ Szerkesztve ]

(#3892) Attiti válasza Martin97 (#3891) üzenetére


Attiti
csendes tag

Szia!

:R Köszönöm Én is erre jutottam leszedem és újra pasztázom. Az egyedi profilt Én is megcsináltam most is úgy megy így kezelhető a helyzet...

(#3893) radir01 válasza Attiti (#3884) üzenetére


radir01
tag

Ugyan ez a kártyám van csak az 1gb-os verzió. Sose szedtem szét 2 éves most járt le a gari, még nem volt pasztázva se de 73fok főlé nem ment még. :R

(#3894) maistro566


maistro566
csendes tag

Sziasztok!
Használtan vettem egy Sapphire 7790-es kártyát (1GB, 1 ventivel) és hát nem tudom eldönteni, hogy driver problémám van vagy hardveres.A jelenség az, hogy a kártya ventilátora nem hajlandó bekapcsolni csak ha eléri a 80 fokot, de ilyenkor persze már teljes erővel felbőg aztán jár egy kicsit és megint leáll olyan 40-50 fok környékén és ezt folyamatosan 1 óra játék alatt 3x-4x.Ha kézzel állítom a ventit akkor is szintén csak ha 80%-ra állítom indul be és ez így elég zavaró.Volt már vkinek hasonló problémája, esetleg próbáljam meg vissza kérni a pénzem?

(#3895) Attiti válasza maistro566 (#3894) üzenetére


Attiti
csendes tag

Szia
A ventillátor könnyen forog nem szorul véletlenül?

(#3896) TechN7ne válasza Attiti (#3895) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ez népszerű Sapphire hiba általában,nem a kártya vezérlése romlott el,hanem a ventilátor magja adta meg magát. Csak nagy fordulaton képes észbe kapni,alapjáraton,kisebb fordulaton már nem nagyon pörögnek....

Ilyenkor két megoldás van,vagy rá köti a tápegységre közvetlenül a kártya gyári ventiét és úgy kap elég energiát hogy forogjon folyamatosan,vagy cserélni kell a ventit vagy az egész hűtés rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#3897) Attiti válasza TechN7ne (#3896) üzenetére


Attiti
csendes tag

Én még nem jártam így, egyenlőre, 2 db sapphire kártyám is van jó ezt tudni :R

(#3898) TechN7ne válasza Attiti (#3897) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én már jártam így,meg a vga hűtő topikban is egy páran.
Ennek ellenére az egyik legjobb vga gyártó még mindig a szememben,nem minden a hűtés,az csak egy segítség, kártya menjen az a lényeg és ezek mennek is sok-sok éveken keresztül általában.

Észere veszünk egy ilyen problémát nem szabad sokáig kísérletezni velük,a nagyon meleg egy kártyának sem tesz jót hosszútávon,meg kell oldani a lehűtését házilag vagy bárhogyan.

(#3899) maistro566 válasza TechN7ne (#3898) üzenetére


maistro566
csendes tag

Köszi a segítséget, mindenképp előrébb vagyok a dologban, esetleg tudnátok linket adni h hol találok megfelelő ventilátort?Én elsőnek ezt találtam:[link] szerintetek ez megfelelő lenne?A másik pedig hogy tudom rákötni a gyári ventit a tápra, mert ha ez megoldaná nem bajlódnék rendeléssel.

(#3900) MC Pite


MC Pite
veterán

260X-el szemezek, és pár dolgot tisztáznék...

1, Ha jól látom általában jól működik a zerocore (W10), max kikapcsolom ha nem?
2, Zerocore akár gy is használható hogy az APU-t használom 95%ban, és amikor játszok, akkor átdugom a monitort a 260X-re? Vagy ebben nincs sok ráció mert 3D nélkül úgyis alig fogyaszt?
3, Az asus kétventi oc verziójára elsőre nem találtam panaszt, nem problémás (főként a ventikre gondolok)?
Nagyon halk gépbe keresnék kártyát, ha esetleg van olyan verzió ami le is állítja a ventit (2D és megfelelő szellőzés/hőmérséklet esetén), az is érdekelne.
Köszönöm a segítségeteket! :R

<ELADÓ: Újszerű Garmin Vivoactive 5 fehér 65k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.