Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

(#1) raziel01

raziel01
veterán

Itthon 250 ezer körül még látnék is benne fantáziát. Sokkal többért nem, mert nem sokkal gyorsabb, mint egy 7800 XT. De gyanús, hogy 270 alatt nem lesz.

(#2) Predatorr

Predatorr
őstag

Playboy? :F Az az arany nyúl, nem? :U
Ezek most kevesebbet fogyasztanak? Nem hiszem.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#3) szmörlock007 válasza raziel01 (#1) üzenetére

szmörlock007
aktív tag

Alzán most 254 000 a 3 ventis Pulse.

[ Szerkesztve ]

(#4) tasiadam

tasiadam
veterán

4070 arban van, es 4070super/ti-nal erosebb, nemde? A 2 ventis johetne

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5) b. válasza tasiadam (#4) üzenetére

b.
félisten

4070 super árban van inkább.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) tasiadam válasza b. (#5) üzenetére

tasiadam
veterán

240ért láttam 4070-et, és 260-ért pcx-nél asus GRE-t, de akkor lehet h egyik túl volt árazva

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#7) b. válasza tasiadam (#6) üzenetére

b.
félisten

Alzán láttam eddig a legolcsóbban Gree-t, 254 K majd akövetkező 261, ott a 4070 Super legolcsóbb 256 k akövetkező 266.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#8) nexwo

nexwo
őstag

Akad it más GRE is [link]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#9) Gave válasza raziel01 (#1) üzenetére

Gave
addikt

Ilyenkor mindig elgondolkodom a céges buborékokon amikben ezek élnek :D. Bár szerintem ebben benne van a miért nem vettél konzolt tax is.

4070 -10% árba kellett volna bedobni, és akkor lenne miről beszélni .

(#10) sixpak válasza Gave (#9) üzenetére

sixpak
nagyúr

Tehát az nem elég, hogy jóval gyorsabb, legyen jóval olcsóbb is.. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#11) Gave válasza sixpak (#10) üzenetére

Gave
addikt

Nem követem már egy ideje, de legutóbb még az volt, hogy a 4070-t veszik, a 7xxx-et nem. Gondoltam, hogy erre reagálva megpróbálnak a 4070 köré árazni agresszívebben.

(#12) PuMbA válasza sixpak (#10) üzenetére

PuMbA
titán

Kérdés, hogy miben jóval gyorsabb. Mert van, amiben lassabb, lásd beszúrt kép :) Az AMD-nek sajnos meg kell küzdenie azzal, hogy sosem egyértelműen gyorsabb. A másik dolog, ami nehezíti az AMD helyzetét, hogy a DLSS még mindig jóval jobb minőségű, mint az FSR: Starfield: FSR 3 vs DLSS 3 vs XeSS Comparison Review.

Nagyon jó lenne, ha lehetne egyértelmű győztest avatni, de nagyon széttagozott kártyák vannak. Ez ebben jó, abban rossz, másik abban jó, ebben rossz.

[ Szerkesztve ]

(#13) anulu válasza PuMbA (#12) üzenetére

anulu
félisten

illetve azzal is, hogy nagyon sokan (köztük én sem) nem bíznak a drivereikben. nem mondom, hogy az nV tökéletes, mert messze nem az, de ott legalább ha valami nagyon félremegy, pár napon belül jön egy hotfix. AMD-nél meg max a köv havi release-ben...

amennyire látom neten (fórumok, FB csoportok), azonos áron az emberek inkább vesznek nVidiát, még ha picit lassabb is, de nem akarnak szívni.

szigorúan IMHO, nem akarok flamewart indítani.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) PuMbA válasza anulu (#13) üzenetére

PuMbA
titán

Ebben van igazság, valamivel több probléma van az AMD driverekkel. Elég belenézni a Radeon 7xxx topikba :) Múlt havi driver több játékot keményen akadozóssá tett. Javítása pár napja jött ki a 24.2.1-es driverbe:

"Improvements to excessive stutter while playing various games, including Battlefield™ 2042, Destiny 2, Overwatch 2, Monster Hunter: World, PUBG: BATTLEGROUNDS and STAR WARS™ Battlefront™ II."

Illetve jelenleg van olyan jelenség is, hogy maximumon jár a 7000-res kártyák memória órajele, ha fut a tálcán a Steam.

[ Szerkesztve ]

(#15) Zanik válasza anulu (#13) üzenetére

Zanik
addikt

Illetve azt se felejtsük el, hogy jelenleg az nV kártyák kevesebbet fogyasztanak. Vannak, akiknek ez is számít.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#16) flexxx2 válasza Zanik (#15) üzenetére

flexxx2
őstag

5700xt-m van, előtte 1660super volt, az nvidia jobb minőséget vett fel ha OBS-el rögzítettem gameplayt, nem tudom ebben fejlődtek-e az AMD-k,
+ konvertálásnál is jobbat tudott a saját h264es encoderrel

(#17) #52931072 válasza PuMbA (#14) üzenetére

törölt tag

Belenéztem az említett topikba és leszűrtem pár tanulságot.
1-Ne vegyél asus alaplapot, vga kártyát!
2-Az rgb szivás,
3-oc mindenek felett.
4-A frissen összerakott gépekre működésre bírása nem sétagalopp ma sem. :DDD

Nekem legutóbb az “autodetect&instal” csodaszer segített, azóta minden flottul megy, pedig vga kártya nincs a gépben csak egy 4600g apu. Szerintem a winfos szívat minket, az első bekapcsoláskor feltelepített cuccokkal.
Egy órát nyomoztam miért nem kapcsol ki a képernyő, vagy be a kímélő.

[ Szerkesztve ]

(#18) sixpak válasza PuMbA (#12) üzenetére

sixpak
nagyúr

Hol lassabb, mint a 4070?
Én nem találtam olyan tesztet.

(#19) PuMbA válasza sixpak (#18) üzenetére

PuMbA
titán

Sapphire RX 7900 GRE Nitro+ Review - Ray Tracing Performance

RT-ben, ahogy a képen is látszódott :) Amúgy ez a Nitro változat már a gyári 260W-os fogyasztáshoz képest kitolt 290W körül megy, a Pulse model pár %-kal lassabb.

[ Szerkesztve ]

(#20) sixpak válasza PuMbA (#19) üzenetére

sixpak
nagyúr

Ja, Ray Tracing-el nyilván...raszterbe meg agyonveri még a 4070 Super-t is.

(#21) b. válasza sixpak (#20) üzenetére

b.
félisten

lassabb vagy maximum egál mint a 4070 Super raszterben, legalább is az eddigi átlagokat nézve. Pl: [link]
RT ben pedig olyan 20 % kal lassabb , többet is eszik, cserébe van + 4 GB vram és 50 dollár árelőny

[ Szerkesztve ]

(#22) sixpak válasza b. (#21) üzenetére

sixpak
nagyúr

(#23) sixpak válasza b. (#21) üzenetére

sixpak
nagyúr

Dupla, sorry.. .törölhető.

[ Szerkesztve ]

(#24) b. válasza sixpak (#22) üzenetére

b.
félisten

ez 1.4 % különbség raszterben ami mérési hibahatár . kb a máshol, általam linkelt 2.9 % 4070 super előnyt is ide sorolnám tehát a két kártya egyenlő raszterben RT ben meg van köztük 2 szint az AMD portfólióhoz nézve.

".raszterbe meg agyonveri még a 4070 Super-t is." :F

[ Szerkesztve ]

(#25) Predatorr válasza sixpak (#20) üzenetére

Predatorr
őstag

Jó az a raszter benchmarkban, de ahány játékkal játszom, ugyanannyi pénzért az nV mindig durván elveri az AMD-t, pedig szívesen vettem volna 7870XT után, de már 3870-től ment a szopóroller a meghajtókkal, úgyhogy nV vonalra kényszerítettek (a régi játékaim újra futottak). Vártam a 7900-akat, és simán újra meggyőztek, hogy vegyek nVidia kártyát.:C A mostani procimban vagy APU, bő 1,5* annyit fogyaszt üresjáratban, mint a 4080, játszani meg legalább nem lehet vele, hát kösz, AMD-t kenje hajára, aki sz.rja a pénzt.

(#26) sixpak válasza Predatorr (#25) üzenetére

sixpak
nagyúr

Nekem is fontos a RT, ezért használok Nvidiát, de akinek kevésbé fontos, annak jó lehet.
Driverek terén meg mindkét cég hulladék, illene elfelejteni ezt a faszságot, hogy Radeon=szar driver.

Szerk.: illetve ugyanolyan szar, mint az NV bénázásai, 2 hotfix a hotfixre. :D

[ Szerkesztve ]

(#27) PuMbA válasza sixpak (#26) üzenetére

PuMbA
titán

Semmi baj sincs az NV hotfix-ekkel, jól csinálják :) Az AMD majd kijavítjuk 1 vagy több hónap múlva megoldása sokkal rosszabb. Közel egy évig rossz volt az üresjárati fogyasztás 7000-res széria esetén, illetve több, mint fél évre letiltották a driver alaphelyzetbe állítást telepítéskor. Hasonló finomság több hónapja ugyanígy ott van a Known Issues alatt, amit majd megcsinálnak fél év múlva:

"Audio and video may intermittently become out of sync while recording using the AV1 codec in AMD Software: Adrenalin Edition. [Resolution targeted for Q3] "

Az NVIDIA driver hibái kisebbek az AMD-éhez képest és hamarabb megoldják őket.

[ Szerkesztve ]

(#28) sixpak válasza PuMbA (#27) üzenetére

sixpak
nagyúr

Mit csinálnak jól? :D
Én felé annyit nem szívtam Radeon driverekkel annak idején, mint az elmúlt pár évben NV oldalon.
Persze lehet buborékba élni, az kényelmes és fájdalommentes. :D

(#29) PuMbA válasza sixpak (#28) üzenetére

PuMbA
titán

Én két egymás utáni NVIDIA kártyáról váltottam AMD-re tavaly nyáron. Nem szívtam az NVIDIA-val semennyit, de kíváncsi voltam az AMD-re :) Az, hogy következőnek AMD lesz vagy NVIDIA még nem tudom, mert az AMD egyes dolgokban gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#30) sixpak válasza PuMbA (#29) üzenetére

sixpak
nagyúr

Azt hozzátenném, hogy mostanában azért jobb a helyzet, 1-2 éve rosszabb volt.

(#31) Predatorr válasza sixpak (#26) üzenetére

Predatorr
őstag

Cáfolnám, hogy mind2 hulladék, sok kártyám volt mind2 gyártótól. Ami a legfőbb: nV kártyák nem csak legalább a megjelenés után fél évvel el kezdenek rendesen működni, és nem avultatódnak „véletlenül” el 2 év múlva bug hegyekkel és lassulásokkal (az összes AMD kártyámmal belefutottam), no meg sokkal kevesebbet fogyasztanak.
Mi az, hogy sköv nem fontos? :F Minek akkor a hardveres t&l is? :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.