Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) raziel01


raziel01
veterán

Itthon 250 ezer körül még látnék is benne fantáziát. Sokkal többért nem, mert nem sokkal gyorsabb, mint egy 7800 XT. De gyanús, hogy 270 alatt nem lesz.

Call of Duty MW3 (2023) eladó PS4 - 9990 Ft

(#2) Predatorr


Predatorr
őstag

Playboy? :F Az az arany nyúl, nem? :U
Ezek most kevesebbet fogyasztanak? Nem hiszem.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#3) szmörlock007 válasza raziel01 (#1) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Alzán most 254 000 a 3 ventis Pulse.

[ Szerkesztve ]

(#4) tasiadam


tasiadam
veterán

4070 arban van, es 4070super/ti-nal erosebb, nemde? A 2 ventis johetne

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#5) b. válasza tasiadam (#4) üzenetére


b.
félisten

4070 super árban van inkább.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) tasiadam válasza b. (#5) üzenetére


tasiadam
veterán

240ért láttam 4070-et, és 260-ért pcx-nél asus GRE-t, de akkor lehet h egyik túl volt árazva

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#7) b. válasza tasiadam (#6) üzenetére


b.
félisten

Alzán láttam eddig a legolcsóbban Gree-t, 254 K majd akövetkező 261, ott a 4070 Super legolcsóbb 256 k akövetkező 266.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#8) nexwo


nexwo
őstag

Akad it más GRE is [link]

PC: https://hu.pcpartpicker.com/list/8Pb6z6

(#9) #57018880 válasza raziel01 (#1) üzenetére


#57018880
törölt tag

Ilyenkor mindig elgondolkodom a céges buborékokon amikben ezek élnek :D. Bár szerintem ebben benne van a miért nem vettél konzolt tax is.

4070 -10% árba kellett volna bedobni, és akkor lenne miről beszélni .

(#10) sixpak válasza #57018880 (#9) üzenetére


sixpak
nagyúr

Tehát az nem elég, hogy jóval gyorsabb, legyen jóval olcsóbb is.. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#11) #57018880 válasza sixpak (#10) üzenetére


#57018880
törölt tag

Nem követem már egy ideje, de legutóbb még az volt, hogy a 4070-t veszik, a 7xxx-et nem. Gondoltam, hogy erre reagálva megpróbálnak a 4070 köré árazni agresszívebben.

(#12) PuMbA válasza sixpak (#10) üzenetére


PuMbA
titán

Kérdés, hogy miben jóval gyorsabb. Mert van, amiben lassabb, lásd beszúrt kép :) Az AMD-nek sajnos meg kell küzdenie azzal, hogy sosem egyértelműen gyorsabb. A másik dolog, ami nehezíti az AMD helyzetét, hogy a DLSS még mindig jóval jobb minőségű, mint az FSR: Starfield: FSR 3 vs DLSS 3 vs XeSS Comparison Review.

Nagyon jó lenne, ha lehetne egyértelmű győztest avatni, de nagyon széttagozott kártyák vannak. Ez ebben jó, abban rossz, másik abban jó, ebben rossz.

[ Szerkesztve ]

(#13) anulu válasza PuMbA (#12) üzenetére


anulu
félisten

illetve azzal is, hogy nagyon sokan (köztük én sem) nem bíznak a drivereikben. nem mondom, hogy az nV tökéletes, mert messze nem az, de ott legalább ha valami nagyon félremegy, pár napon belül jön egy hotfix. AMD-nél meg max a köv havi release-ben...

amennyire látom neten (fórumok, FB csoportok), azonos áron az emberek inkább vesznek nVidiát, még ha picit lassabb is, de nem akarnak szívni.

szigorúan IMHO, nem akarok flamewart indítani.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#14) PuMbA válasza anulu (#13) üzenetére


PuMbA
titán

Ebben van igazság, valamivel több probléma van az AMD driverekkel. Elég belenézni a Radeon 7xxx topikba :) Múlt havi driver több játékot keményen akadozóssá tett. Javítása pár napja jött ki a 24.2.1-es driverbe:

"Improvements to excessive stutter while playing various games, including Battlefield™ 2042, Destiny 2, Overwatch 2, Monster Hunter: World, PUBG: BATTLEGROUNDS and STAR WARS™ Battlefront™ II."

Illetve jelenleg van olyan jelenség is, hogy maximumon jár a 7000-res kártyák memória órajele, ha fut a tálcán a Steam.

[ Szerkesztve ]

(#15) Zanik válasza anulu (#13) üzenetére


Zanik
addikt

Illetve azt se felejtsük el, hogy jelenleg az nV kártyák kevesebbet fogyasztanak. Vannak, akiknek ez is számít.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#16) flexxx2 válasza Zanik (#15) üzenetére


flexxx2
őstag

5700xt-m van, előtte 1660super volt, az nvidia jobb minőséget vett fel ha OBS-el rögzítettem gameplayt, nem tudom ebben fejlődtek-e az AMD-k,
+ konvertálásnál is jobbat tudott a saját h264es encoderrel

(#17) #52931072 válasza PuMbA (#14) üzenetére


#52931072
törölt tag

Belenéztem az említett topikba és leszűrtem pár tanulságot.
1-Ne vegyél asus alaplapot, vga kártyát!
2-Az rgb szivás,
3-oc mindenek felett.
4-A frissen összerakott gépekre működésre bírása nem sétagalopp ma sem. :DDD

Nekem legutóbb az “autodetect&instal” csodaszer segített, azóta minden flottul megy, pedig vga kártya nincs a gépben csak egy 4600g apu. Szerintem a winfos szívat minket, az első bekapcsoláskor feltelepített cuccokkal.
Egy órát nyomoztam miért nem kapcsol ki a képernyő, vagy be a kímélő.

[ Szerkesztve ]

(#18) sixpak válasza PuMbA (#12) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hol lassabb, mint a 4070?
Én nem találtam olyan tesztet.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#19) PuMbA válasza sixpak (#18) üzenetére


PuMbA
titán

Sapphire RX 7900 GRE Nitro+ Review - Ray Tracing Performance

RT-ben, ahogy a képen is látszódott :) Amúgy ez a Nitro változat már a gyári 260W-os fogyasztáshoz képest kitolt 290W körül megy, a Pulse model pár %-kal lassabb.

[ Szerkesztve ]

(#20) sixpak válasza PuMbA (#19) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ja, Ray Tracing-el nyilván...raszterbe meg agyonveri még a 4070 Super-t is.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#21) b. válasza sixpak (#20) üzenetére


b.
félisten

lassabb vagy maximum egál mint a 4070 Super raszterben, legalább is az eddigi átlagokat nézve. Pl: [link]
RT ben pedig olyan 20 % kal lassabb , többet is eszik, cserébe van + 4 GB vram és 50 dollár árelőny

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#22) sixpak válasza b. (#21) üzenetére


sixpak
nagyúr

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#23) sixpak válasza b. (#21) üzenetére


sixpak
nagyúr

Dupla, sorry.. .törölhető.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#24) b. válasza sixpak (#22) üzenetére


b.
félisten

ez 1.4 % különbség raszterben ami mérési hibahatár . kb a máshol, általam linkelt 2.9 % 4070 super előnyt is ide sorolnám tehát a két kártya egyenlő raszterben RT ben meg van köztük 2 szint az AMD portfólióhoz nézve.

".raszterbe meg agyonveri még a 4070 Super-t is." :F

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#25) Predatorr válasza sixpak (#20) üzenetére


Predatorr
őstag

Jó az a raszter benchmarkban, de ahány játékkal játszom, ugyanannyi pénzért az nV mindig durván elveri az AMD-t, pedig szívesen vettem volna 7870XT után, de már 3870-től ment a szopóroller a meghajtókkal, úgyhogy nV vonalra kényszerítettek (a régi játékaim újra futottak). Vártam a 7900-akat, és simán újra meggyőztek, hogy vegyek nVidia kártyát.:C A mostani procimban vagy APU, bő 1,5* annyit fogyaszt üresjáratban, mint a 4080, játszani meg legalább nem lehet vele, hát kösz, AMD-t kenje hajára, aki sz.rja a pénzt.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#26) sixpak válasza Predatorr (#25) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nekem is fontos a RT, ezért használok Nvidiát, de akinek kevésbé fontos, annak jó lehet.
Driverek terén meg mindkét cég hulladék, illene elfelejteni ezt a faszságot, hogy Radeon=szar driver.

Szerk.: illetve ugyanolyan szar, mint az NV bénázásai, 2 hotfix a hotfixre. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#27) PuMbA válasza sixpak (#26) üzenetére


PuMbA
titán

Semmi baj sincs az NV hotfix-ekkel, jól csinálják :) Az AMD majd kijavítjuk 1 vagy több hónap múlva megoldása sokkal rosszabb. Közel egy évig rossz volt az üresjárati fogyasztás 7000-res széria esetén, illetve több, mint fél évre letiltották a driver alaphelyzetbe állítást telepítéskor. Hasonló finomság több hónapja ugyanígy ott van a Known Issues alatt, amit majd megcsinálnak fél év múlva:

"Audio and video may intermittently become out of sync while recording using the AV1 codec in AMD Software: Adrenalin Edition. [Resolution targeted for Q3] "

Az NVIDIA driver hibái kisebbek az AMD-éhez képest és hamarabb megoldják őket.

[ Szerkesztve ]

(#28) sixpak válasza PuMbA (#27) üzenetére


sixpak
nagyúr

Mit csinálnak jól? :D
Én felé annyit nem szívtam Radeon driverekkel annak idején, mint az elmúlt pár évben NV oldalon.
Persze lehet buborékba élni, az kényelmes és fájdalommentes. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#29) PuMbA válasza sixpak (#28) üzenetére


PuMbA
titán

Én két egymás utáni NVIDIA kártyáról váltottam AMD-re tavaly nyáron. Nem szívtam az NVIDIA-val semennyit, de kíváncsi voltam az AMD-re :) Az, hogy következőnek AMD lesz vagy NVIDIA még nem tudom, mert az AMD egyes dolgokban gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#30) sixpak válasza PuMbA (#29) üzenetére


sixpak
nagyúr

Azt hozzátenném, hogy mostanában azért jobb a helyzet, 1-2 éve rosszabb volt.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#31) Predatorr válasza sixpak (#26) üzenetére


Predatorr
őstag

Cáfolnám, hogy mind2 hulladék, sok kártyám volt mind2 gyártótól. Ami a legfőbb: nV kártyák nem csak legalább a megjelenés után fél évvel el kezdenek rendesen működni, és nem avultatódnak „véletlenül” el 2 év múlva bug hegyekkel és lassulásokkal (az összes AMD kártyámmal belefutottam), no meg sokkal kevesebbet fogyasztanak.
Mi az, hogy sköv nem fontos? :F Minek akkor a hardveres t&l is? :))

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.