Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) Colos1 válasza TTomax (#8549) üzenetére


Colos1
őstag

Amúgy innen tudsz régebbit tölteni.

A GPU -nak 0,968V a feszültsége terhelés alatt.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8552) TTomax válasza ricshard444 (#8550) üzenetére


TTomax
nagyúr

Megy az csak feszelni kell sajnos.... nekem alapfesz 1.125V és nem tudja a Cata maxot.... de 1.25V-on megy 1250-et bár az is pl bf3 stabil,de nem is tudom mit indítottam és csontra fagyott... :U

(#8551) Colos1
Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8553) ÁdiBá válasza TTomax (#8552) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nálam se valami extrémek a kártyák.
Szerintem külön-külön jobban tuningolhatók.
Most nekem 1.175V üzemelnek 1100*1575-Mhz-en. Még tesztelem.
3DMark Vantage stabil. 3DMark11 stabil. StarCraft2 stabil.
Valami komolyabb játékot is rá fogok ereszteni hogy tuti legyen.

ÁdiBá

(#8554) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Fuhhh de kezd elegem lenni..
Valaki írta, hogy a Flash beszokott halni, és ki kell kapcsolni a Hardveres gyorsítást. Ezt hol is tudom megtenni?

BF3, The Line, Metro 2033 mind mind nagyon ütős játék, és hát az ég világon semmi baja a gépnek játék közben.. Asztalon meg random befagy az egész gép, ha flash megy, vagy faszbuk. Annál is bemarhul. Vagy driverel lehet valami? 12.7 Beta.. De AB megint csak 12.6 ír! pf..

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8555) jilian


jilian
addikt

De régen jártam erre, mi a helyzet mostanában a driverrel?
Hozott valami + tuningpotenciált a kártya megjelenése óta? :U

(#8556) kockaharcos válasza SSJmeszes (#8554) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Annyira boldoggá tesz,hogy Nvidiát vettem! :D

De ez sajnálatos,hogy még most tudják kijavítani a hibákat :(

[ Szerkesztve ]

(#8557) MPowerPH válasza kockaharcos (#8556) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mindenkinek van valami problémája, én még eddig egy ilyen hibával sem találkoztam, pedig két fajta konfigban is benne volt a kártya. Sok itt a user error. :)

jilian: Plusz tuningpotenciált driver nem fog hozni, ellenben gyorsulást hoztak az új driverek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#8558) SSJmeszes válasza MPowerPH (#8557) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Sok itt a user error.

Akkor mondj valami használhatót, hogy ne legyen usererror!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8559) MPowerPH válasza SSJmeszes (#8558) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mit mondjak? Nekem soha nem volt semmilyen hasonló anomáliám sem, és annak a két srácnak sem, akinek ilyen kártyával raktam össze a gépet. De akkor bennünk van a hiba.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#8560) Colos1 válasza SSJmeszes (#8554) üzenetére


Colos1
őstag

Flash gyorsítás kikapcsolása: egy flash videóra jobbklikk - settings és pipa ki. Az első fülön van, alapból azt adja be.

Firefox gyorsítás kikapcsolása: beállítások - haladó - általános, és ott középtájt "hardveres gyorsítás használata, ha lehetséges"

(#8559) BMW001: Érdekes, nekem sem volt eddig semmi különös. Lehet hogy azért, mert sosem telepítettem fel semmi felesleges marhaságot, csak CCC+Driver a CIM -ből egyéni telepítéssel +CAP :U

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8561) SSJmeszes válasza MPowerPH (#8559) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Akkor úgy kérdem.
Mit lehet hibázni?:D

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8562) MPowerPH válasza SSJmeszes (#8561) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez az amit nem tudok, mivel még nem találkoztam ilyennel. Talán az órajel visszavétellel voltak gondok, de az is csak a beta driverrel.

Don't Tread On Me

(#8563) Colos1 válasza SSJmeszes (#8561) üzenetére


Colos1
őstag

Azt lehet hibázni, hogy nem kapcsolod ki az elején ezek hardveres gyorsítását :D
Bár az összeomlás inkább a FF hardveres gyorsítására jellemző, a Flash -nak nem szabadna lerántania a gépet :U

Hacsak nem tuningolod, és a Flash player 1000 MHz fölött akarna gyorsítani, vagy régebbi karik esetében asszem 500 MHz volt a videogyorsítás felső határa. Az lerántja. Ez tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8564) SSJmeszes válasza Colos1 (#8560) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Hülyeséget én sem szoktam. Csak ami kell azt szokás telepíteni itt is.

Colos: jó. Mostmár ki van kapcsolva. Meglátjuk dobja e még.

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8565) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Üdv, én is beleestem a gta4es hibába, és nemigen találok megoldást, semmi grafikai beállítást nem enged változtatni.. Nem steames a játék, HD 7850el tökéletesen ment a game... Mi lehet a probléma friss a win is és a gta4 telepítés is. ugyan arról tettem fel. legújabbra peccselve és HD textúrák applikálva.. Mégsem tudok grafikát állítani.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#8566) MarcZ válasza MontyCrew (#8565) üzenetére


MarcZ
senior tag

Itt az embered. GTA IV parancsikonnál a Cél sorban az " mögé írd be ezt: –norestrictions. Úgy legyen, hogy szóköz van a " jel után, így már engedni fogja.

A man's got to do what a man's got to do.

(#8567) Sz.Miki válasza Sz.Miki (#8391) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Korábban már írtam, hogy van egy kis problémám Asus HD7970-el, de senki nem reagált rá semmit.

A probléma továbbra is fennáll.

A kártya még bőven garanciális, viszont nem mindig produkálja a jelenséget.

Battlefield 3-nál vettem először észre, de ott sem mindig, van hogy ugyan azon a pályán játszom két kört a harmadik körnél új betöltésnél már elkezd villódzani a kép.
Heaven benchmark alatt is sikerült már produkálnom a jelenséget, de ott sem mindig. Azt megfigyeltem, hogy legegyszerűbben úgy tudom produkálni, hogy bekapcsolom a 8X anti aliasing élsimítást és 16X-ra teszem az anisotropikus szűrőt, de ha újraindítom a gépet akkor már nem biztos hogy újra előjön, sőtt van hogy egész éjszaka ment a teszt és semmi. Furmark xtreme burn is fut rendesen órákig.

Mi lehet a gond????
Driver???

Pont úgy fest mikor a V-ram vagy a GPU megadja magát. De akkor miért nem állandó a jelenség? Ha elviszem gariztatni tutira nem fogja produkálni.

Húzva nincs a kártya.

A tünet:

[ Szerkesztve ]

(#8568) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

A vicc, hogy most értem haza elindítottam egy Heaven-t és természetesen semmi gond, felküldtem egész 92C-re a kártyát, hogy hátha azért nem csinálja mert lehűlt, de nem, most egyszerűen semmi.

(#8569) ricshard444 válasza Sz.Miki (#8567) üzenetére


ricshard444
veterán

Nemtudom,hogy hogyhasználja a kártya a memóriát,hogy random ossza ki a textúrákat a memóriákra a kártyán vagy mindig ugyanazokat "tölti" meg először és majd lép a kövire,ha elöbbi akkor valszeg elszállt valamelyik memória tekintve,hogy nagyobb élsimítás hatására gyorsabban előjön(több memóriát zabál) Furmark meg nemeszik szerintem annyi memóriát,hogy előjöjjön a jelenség. Én erre tudok tippelni,de tényleg nemtudom hogyan van kiosztva a memóriacsippek között a terhelés :F

Vannak dolgok...

(#8570) Sz.Miki válasza ricshard444 (#8569) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Egy tuti, ha a tesszalációt extrémre vagy normálra állítom és 16X anisotropikus szűrő megy plusz 8X anti aliasing akkor egyből előjön a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#8571) daneeeeee válasza Sz.Miki (#8570) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Szerintem nyugodtan vissza viheted a boltba ilyet driver nem csinál. Ha biztosra akarsz menni próbáld ki egy másik gépben.

(#8572) ricshard444 válasza daneeeeee (#8571) üzenetére


ricshard444
veterán

Yepp,és csinálj képeket a telefonoddal a hibáról ha mégsem jönne elő,de előfog... :N

Vannak dolgok...

(#8573) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Nah ez egyre jobb!!

Feltettem a 12.7-es beta drivert, azzal is csinálja, most eltávolítottam az egész catalystet így a driver verziója visszaállt 2012.04.05., 8.961.0.0
Catalyst nem fut only driver, elindítom a tesztet, minden maxon ahogy eddig és nem produkálja a hibát. na most ilyenkor mi van?? :W :W 5X újraindította a gépet, ki be kapcsolom, tesztet indítom leállítom és nem produkálja, tökéletes a kép, egy rece sincs, villogásnak nyoma sincs.

Visszateszem a 12.6-ot és hiba ismét fennáll.

[ Szerkesztve ]

(#8574) ricshard444 válasza Sz.Miki (#8573) üzenetére


ricshard444
veterán

Vidd vissza az a legegyszerűbb, ilyen brutális hibát nem csinál a driver. Tuti hardveres

Vannak dolgok...

(#8575) ÁdiBá válasza Sz.Miki (#8570) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ez fizikai hibára utal. Vagyis a kártya döglődik.
Pontosan hogy mi, az jó kérdés. Én memóriára tippelek, lehet haldoklik rajta egy modul és már ilyen hibákat produkál. :U

ÁdiBá

(#8576) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Előbb írtam, hogy catalyst nélkül a 2012.04.-havi driverrel nem csinálja, most kipróbáltam hogy csak a drivert lefrissítettem a 12.6-os catalyst driverre és egyből produkálja a villódzást.
Amint visszateszem a régit egyből megszűnik. Még kipróbálok egy winfos reinstallt.
Csak nem sok kedvem van 3-4 hétre megválni a kártyától, mert hogy cseréni nem fogják rögtön az is biztos.

[ Szerkesztve ]

(#8577) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

8.980 csinálja

8.981 csinálja

8.961 teszt ok itt teljesen tünetmentes!!

Akinek 7970 ref kártyája van megtenné hogy ezekkel a beállításokkal friss driverrel elindít egy heaven 3.0 bencmarkot? Csak megnyugtatás képpen. Köszönöm!!!

Nálam a felbontás 1920X1200

[ Szerkesztve ]

(#8578) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Szóval ha 12.4-es teljes catalyst csomag (nem csak driver) fel van telepítve, akkor hibátlanul futnak a tesztek.

:F :F :F

(#8579) ÁdiBá válasza Sz.Miki (#8577) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Az a baj én csak CF el tudom megnézni.
A második kártyám az ASUS HD7970 (ref), így ha kikapcsolom akkor is a Sapphire fog nekem futni.

ÁdiBá

(#8580) Sz.Miki válasza ÁdiBá (#8579) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Igazából mind 1 szerintem mivel az asusom is referencia.
Egy próbát tennél egy kártyás módban?? köszönöm.

Amúgy 20 perce megy a heaven bench és hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#8581) Cifu válasza Sz.Miki (#8577) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem hiszem, hogy a ref. / nem ref. számítana ez esetben.

Mindenestre viszonyításul lefuttattam nálam.

VGA: Sapphire Radeon 7950 OC @ 950/1300Mhz
Driver: 12.7 béta

Problémamentesen, artifactot nélkül futott le az általad belinkelt képen látható beállításokkal.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8582) ÁdiBá válasza Sz.Miki (#8580) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Megnéztem.
12.7 drivert használom.
Se egy kártyával se két kártyával nem jön elő semmiféle hiba.
Még megnéztem emelt órajelen is, de semmi. Atom stabil.
Viszont ez a program rettentő módon támaszkodik a CF-re, vagyis a több gpu-ra.
100% közeli értéket gyorsult még egy kártya bekapcsolásától.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#8583) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

@Sz.Miki: Ez garancia. Képet mellékelj nekik és a beállítások azt is írd le nekik.
Ugyan ilyen gondom volt az ASUS HD7970 3gb CUII vel.

3DMARK 11 el is nézd meg.. Ha nem elsőre, de 2-3x befogja dobni, ha minden igaz.. full terhelve legyen.

Képek:

BF3
3DMARK11

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8584) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Mindenkinek köszönöm a tesztelést.
ÉN meg fényt kapok, most játszottam egy 1000 ticketes meccset bf3-ban majd rögtön indítottam egy Heaven bench-et és hibátlanul lefutott a tesz :=(
12.4-es catalyst van még mindig fent.

(#8585) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

És egy hibaleírás.
TESZT

Most találtam ezt is.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8586) MontyCrew válasza MarcZ (#8566) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Köszönöm, ezzel sikerült. "Tökéletesen" megy most :R

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#8587) Sz.Miki válasza SSJmeszes (#8585) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Most futtattam le háromszor a 3Dmark 11-et full hd xtreme tesztet és teszt ok!
Még mindig 12.4-es driver.

Kezdem feladni, nem találok olyan tesztet amivel tudnék hibát produkálni.

Persze ha föltenném a 12.6 vagy 127betát akkor egyből kakukk.

Nálam furmark ment 1 órát xtreme burn beállításokkal, és semmi hiba. de ez 12.6-driverrel is működik szépen. 96C-ig ment föl a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#8588) ricshard444 válasza Sz.Miki (#8587) üzenetére


ricshard444
veterán

:Y :Y Nincs szellőzés vagy 45 fokban ülsz? 96 fok :U

Vannak dolgok...

(#8589) MPowerPH válasza Sz.Miki (#8587) üzenetére


MPowerPH
félisten

96 fok? :Y

Don't Tread On Me

(#8590) Sz.Miki válasza ricshard444 (#8588) üzenetére


Sz.Miki
őstag

furmark extrém teszt alatt 96C nem sok. Játék közben 83-86C között van. 1 óra után érte el ezt a számot, de ott már üvöltött a ref hűtő.

[ Szerkesztve ]

(#8591) ricshard444 válasza Sz.Miki (#8590) üzenetére


ricshard444
veterán

Dehogynem sok,itt max 75 fok bármelyik játék alatt és automata ventivezérlésen, full néma

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#8592) Sz.Miki válasza ricshard444 (#8591) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Most hogy lehült kicsit a z idő, 28C van a házban, a kártya alapjáraton 62C bekapcsolást követően 30 perccel, ha most tesztelek akkor 86C-ig megy fel a kártya.
Ha leveszem a gép oldalát akkor lemegy 82C-ig.

Az eredeti problémámmal miszerint a 12.4 utáni catalysttal sok progi kiakad ez nem változtat.

(#8593) Cifu


Cifu
nagyúr

Most én is nekiálltam tesztelgetni, meddig megy a kártyesz.

MSI AB beállítások:

Core Voltage: 1150
Memory Voltage: 1650
Power Limit: +20%
Core Clock: 1100Mhz
Memory Clock: 1500Mhz

MSI Kombustorral tesztelve:
2 perc 30 másodperckor elérte a 82°C-ot, és itt is maradt (hűtőventi szabályozás gyári). Viszont ekkor már meglehetősen hangos a hűtés... :\

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8594) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Én egy valamit nem értek.
Tesztek alatt. Heaven, Furmark. Miért nem megy a CF? Egyes kártya 99% a másik 0%.?!
Bekapcsolási lehetőséget nem látok. Ha több monitor van rákötve akkor indulna be a másik kártya?:o

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8595) Cybertrone válasza Sz.Miki (#8592) üzenetére


Cybertrone
veterán

Csodalkozol hogy anomaliazik... Hulyere benchelted semmi szellozessel! Buszke lehetsz magadra... Ez nem 480 hogy 100 fokon elvezkedik... Ez lehet karosodik ott mar... A nyakrol, es a vrm korrol nem is szolva... :(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8596) ÁdiBá válasza SSJmeszes (#8594) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Érdekes. Nálam megy a CF a Heaven márkban. Furmarkozni nem szoktam.

(#8587) Sz.Miki Ez a kártya ennyin megsül. Ha ennyire tesztelni akarod azonnal csinálja rá egy ventilátor profilt. Inkább legyen hangos de hűvösebb.
Nem csoda hogy hibázik orrba-szájba.

#8597) Sz.Miki Nem kell egymásnak esni ezen. Csak segíteni akart. Akinek azért ilyen kártyája van tudja hogy mi az ésszerű használat. 96 fok közel sem ajánlott hőfok.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#8597) Sz.Miki válasza Cybertrone (#8595) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ne haragudj de nem vagyok mániákus e-pénisz guru aki azért benchel hogy 2-300ponttal többet lásson a képernyőn. Én azért futtatom a teszteket mert próbálok rájönni mi a gond. Mindenki rávágta hogy kártya a hibás, akkor 12.4-es catalysttal miért nem produkál semmilyen hibát, egy teszt alatt sem?
Ha erre tudnál nekem érdemleges választ adni akkor büszke lehetnél magadra.
Alap esetben semmilyen bench program nincs gépen, és az adott hiba is Battlefield 3 alatt jelentkezett, ami nem bench hanem játék!! 12.4-es driverrel ott sem tapasztalom a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#8598) Cybertrone válasza Sz.Miki (#8597) üzenetére


Cybertrone
veterán

Alap problema nalad a hatalmas homerseklet... Ha kicsi a hazad allits ventiprofilt...

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8599) Sz.Miki válasza ÁdiBá (#8596) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Kipróbáltam azt is hogy 100%-on porszívó üzemmódba tettem a ventit stabil 74C-re beállt a kártya max terhelésnél, de heaven ugyan úgy sakktáblázik, 12.6, 12.7 catalysttal.

Ha így visszaviszem gariba tuti hogy teszt ok lesz a vége. de ki fogom próbálni másik gépben is.

[ Szerkesztve ]

(#8600) ricshard444 válasza Sz.Miki (#8599) üzenetére


ricshard444
veterán

Akkor használd 12.4-el ennyi,kár ezen tovább vitázni a képen a hiba egyértelműen ram hibára utalt.Az,hogy nemjön elő a 12.4-s driverrel több,mint érdekes.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.