Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) L1ZRRR válasza ricshard444 (#9500) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Meg kinyomom púrhabbal, glittel, meg le flexelem ;]

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#9502) rEnk


rEnk
tag

Sziasztok!

Nem régen vásároltam itt phn egy SAPPHIRE HD 7970 OC 3GB GDDR5 kártyát ami kb 1 hónap működés után nem adott képet.
Gariban visszaküldtem a srácnak akitől vettem most 3 hét után küldött nekem egy ASUS HD7970-DC2T-3GD5 mert hogy állítólag nem tudja ugyanolyanra cserélni...

Mindeközben én alaplapot/procit/memóriát cseréltem mert az előző a q8400am nem igazán hajtotta ki ezt a csoda kis kártyámat, úgyhogy vettem egy i7 2600s procit meg egy msi z77A-g43 alaplapot + 8 giga ramot.
Tápot nem cseréltem CHIEFTEC gps-550a.
Lényeg a lényeg ma megkaptam ezt a Asus kártyát ami egy 3 slotos monstrum bár ezt még elviselném, viszont szerintem jóval-jóval hangosabb mint a régi Sapphire :/
De az igazi fekete leves az az hogy bizonyos játékok mint pl: Battlefield 3 vagy Metro 2033 vagy a jelenlegi kedvenc Project Cars egyszerűen kifagy vele...
Fél délutános tesztelgetés/anyázás/windóz újratelepítés után most arra a megállapításra jutottam hogy a saját Asus GpuTweak progiban ha lejjebb veszem a gpu és memória órajeleket akkor nem mindig fagy ki, illetve nem mindig egyből...
Fagyás pedig úgy történik hogy néha fekete lesz a kép, néha pedig barna csíkok jelennek meg a képen, hang beakad de pl a háttérben a zene még meg kb 5-10 mpig aztán az is elnémul...

Na ez után a szép kis történet után az lenne a kérdésem hogy szerintetek a Táp lehet esetleg kevés a karinak és így reagál vagy maga a kártya ilyen szar és küldjem vissza??

Köszönöm a segítségeteket.

a hosszú élet titka: iddqd

(#9503) ricshard444 válasza rEnk (#9502) üzenetére


ricshard444
veterán

Másik driverrel már próbáltad?

Vannak dolgok...

(#9504) rEnk válasza ricshard444 (#9503) üzenetére


rEnk
tag

Igen. Leszedtem a 12.8ast az ati oldaláról azzal nem volt jó. uninstall. azután a karihoz kapott CDn lévőt is megpróbáltam, de az sem volt jobb. aztán jött a winreinstall.. és most azóta csak a 12.8 de ha nem veszem le az órajelet akkor folyamatosan ezt csinálgatja amit írtam..

a hosszú élet titka: iddqd

(#9505) intercooler válasza rEnk (#9502) üzenetére


intercooler
őstag

Fagyás pedig úgy történik hogy néha fekete lesz a kép, néha pedig barna csíkok jelennek meg a képen, hang beakad de pl a háttérben a zene még meg kb 5-10 mpig aztán az is elnémul...
És kikapcsol?

Amire én gondolok javítsatok ki ha hülyeséget beszélnék :)

Erről a tápról van szó [link] az 500W Ez 3 részre van osztva ami kb 166W ha 1 ágról kapja a kártya akkor az kevés. próbáld meg 2 ágról bekötni. Ha nem ez akkor nincs ötletem!

Vagy + feszt ahogy ricshard444 írja.

[ Szerkesztve ]

(#9506) ricshard444 válasza rEnk (#9504) üzenetére


ricshard444
veterán

Gondolom 1.05V az alapfesz,vedd fel 1.15-re és nézzük meg úgy

Vannak dolgok...

(#9507) Cybertrone válasza rEnk (#9502) üzenetére


Cybertrone
veterán

Kevés a táp... eldobja magát a rendszer ennyi... no kraft... ha a win eseménynaplóját megnyitod a fél karom teszem rá hogy olyan hibaüzik lesznek benne hogy power így power úgy bla bla... válcsál egy ágas legalább 650-es tápra és meg van oldva! :R
2 ágról is bekötheted, viszont akkor a lap, és a proci kap keveset, és ott lesz instabile!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#9508) Motion_Blur válasza rEnk (#9502) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Csirek a táp, kevés a 12V-os ág. Egy minőségi 650-750W-os tápot már be tusz szerezni 25K környékén ;)

Ha minden okés lesz, megnézhetnéd hogy tudsz-e feszt emelni a kártyán és ha igen meddig :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9509) ricshard444 válasza Cybertrone (#9507) üzenetére


ricshard444
veterán

Lehetséges,de várjuk ki a feszemelés végét ;]

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#9510) SVLaller válasza Motion_Blur (#9508) üzenetére


SVLaller
senior tag

elég az 500W-os is, csak jó fajta legyen. nekem pl. gond nélkül megy. :K

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#9511) Cybertrone válasza ricshard444 (#9509) üzenetére


Cybertrone
veterán

Alapfesszel szarakodik akkor nagyobb fesszel nem hiszem hogy jobb lesz... Láttam ám a szerk előtti postot :P

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#9512) rEnk válasza Cybertrone (#9507) üzenetére


rEnk
tag

Hát érdekes mert a kártya alapból ezekkel a beállításokkal fut. tehát alapból nagyon magas ezek szerint a gpu fesz amit nem értek hogy miért lehet..
De egyébként igazad van mert tényleg szinte minden újraindítás alkalmával Kernel power hibaüzi van az event viewer-ben.
Másfajta bekötéssel majd még próbálkozom de ezek szerint ez a konfig így sok az 550es tápnak.

a hosszú élet titka: iddqd

(#9513) ricshard444 válasza Cybertrone (#9511) üzenetére


ricshard444
veterán

;] Igen,mert szerintem elég,volt már Chieftec-m és jó volt az,ha kevés volt akkor csak lekapcsolt,nem volt instabil semmi szóval nálam ez volt

Vannak dolgok...

(#9514) Motion_Blur válasza rEnk (#9512) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ez a fesz érték teljesen normális.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9515) rEnk válasza Motion_Blur (#9514) üzenetére


rEnk
tag

Hát akkor a fesz miatt nem aggódom.
Viszont még egy érdekes dolog amint elfelejtettem írni. Teszteltem furmakal is, és azzal 1x sem sikerült elérnem hogy lefagyjon.
Pedig az elvileg fullon kihasználja a gput. vagy nem jól tudom?

[ Szerkesztve ]

a hosszú élet titka: iddqd

(#9516) SVLaller válasza rEnk (#9515) üzenetére


SVLaller
senior tag

de igen, viszont ott a cpu nem terhel, játék alatt pedig igen ;)

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#9517) Cybertrone válasza rEnk (#9515) üzenetére


Cybertrone
veterán

A furmark ellen védik a kártyákat... ha eléri a beállított fogyasztási limitet hardfveresen védekezik a kártya, és asszem atinál szoftveresen is... Te hát amit te 100%-os terheltségnek látol az picsafüst semmi! Mellesleg az hogy furmark alatt stabile nem segít azon hogy game alatt meg megfő a cucc! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#9518) ricshard444


ricshard444
veterán

Yep,stabilitást tesztelni nemjó...

Vannak dolgok...

(#9519) Motion_Blur válasza rEnk (#9515) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Furmark alatt meddig melegszik a GPU és VRM?
Illetve mennyit forog a venti terhelés alatt? Csak azért mert a DC2 az egyik legcsendesebb hűtés.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9520) rEnk válasza Cybertrone (#9517) üzenetére


rEnk
tag

Értem. Közben próbálkoztam egy Aida rendszer stabilitás tesztel is - kép - de semmi nem történ, valószínűleg azért mert az sem terheli eléggé a rendszert.

Motion_Blur
a képen látszik hogy olyan 80 fok körül ment így a kártya és 36% os volt a venti. Nem is a terhelés alatti hangja zavar engem hanem hogy a ventiknek még leglassabb fordulaton is van egy idegesítő kerregő hangja ami b@ssza a fülem. Szerintem a fentebb írt sapphire kártyának a ventilátorai sokkal csendesebbek voltak. Azzal szó szerint nem volt hangja a gépemnek.

[ Szerkesztve ]

a hosszú élet titka: iddqd

(#9521) ricshard444 válasza rEnk (#9520) üzenetére


ricshard444
veterán

A kerregés nemjó :U Nézz játékot így megemelt fesszel,ahol eddig kifagytál

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#9522) Motion_Blur válasza rEnk (#9520) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nekem is DC2 van és nulla hangja van 2D-ben (10% ~ 900RPM) :F

30% fölött kezdem hallani hogy kicsit megjön a hangja, de oda csak nagyon ritkán megy.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9523) szasanyi válasza Cybertrone (#9517) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen de az tuti, hogy az EON ajánlásával készült! ;]

(#9524) SSJmeszes válasza Motion_Blur (#9519) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

"legcsendesebb hűtés" ezzel én azért tudnék vitatkozni..
Nekem volt DC2 és most Sapi van.. Finoman szólva csendesebb a sapi mint a dc2!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#9525) Motion_Blur válasza SSJmeszes (#9524) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Azért is írtam hogy az egyik legcsendesebb ;)

És ha kerregő hangot ad ki az azért nem igazán normális szvsz.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9526) SSJmeszes válasza Motion_Blur (#9525) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Enyém is szokot kerregni igaz felbasz idegileg... de csak akkor kerreg, ha 60-70% közt van a ventihasználat.. és akkor is csak a műanyag burkolat miatt van.. ha megnyomod kicsit a burkolatot akkor észreveszed hogy tényleg az.

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#9527) L1ZRRR válasza SSJmeszes (#9526) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Húzd meg a csavarokat.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#9528) SSJmeszes válasza L1ZRRR (#9527) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Nem nagyon szerettem volna hozzáérni úgy amíg garis a cucc.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#9529) L1ZRRR válasza SSJmeszes (#9528) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Nem lesz neki semmi baja, csak húzd meg a csavarokat amik lazák.

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#9530) rEnk válasza ricshard444 (#9521) üzenetére


rEnk
tag

Hát dióhéjban ez történik!
Bocs a videó minősége miatt de a célnak megfelel.

a hosszú élet titka: iddqd

(#9531) ricshard444 válasza rEnk (#9530) üzenetére


ricshard444
veterán

Miért állítod 3D közben az órajelet úgy nemcsoda ha befagy? :o

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#9532) rEnk válasza ricshard444 (#9531) üzenetére


rEnk
tag

Nem feltétlen.. ha pl lefelé veszem vagy kb eddig a 950es határig akkor általában semmi baja. Itt csak próbáltam demostrálni hogy mi is a helyzet.
Alapjáraton egyébként eszembe nem jutott volna egyáltalán piszkálni a kártya órajeleit mert azt gondoltam nem lesz rá szükség.. viszont egy egy ilyen helyzetben csak próbálkozik az ember valamivel..

a hosszú élet titka: iddqd

(#9533) odorgg válasza rEnk (#9532) üzenetére


odorgg
addikt

Próbáld meg, hogy feljebb tolod a feszt, ha stabil lessz a kártya alapórajelen, akkor bizony nem bírja az alapfesszel a gyári órajelet, ami garanciális problem.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#9534) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

gari lesz.
tök ugyan ezért küldtem én is vissza az ugyan ilyen kártyámat. És ezután lett sapim.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#9535) ÁdiBá válasza rEnk (#9502) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Vigyázni kell nagyon az ASUS házi tuning programjával.
Az az ASUS GPU Tweak nálam fantasztikus akadásokat, lagolásokat idéz elő játékokban.
3DMARK Vantage alatt lehet látni igazából hogy megy egyszer 250 fps-el, majd beakad lemegy 80fps-re.
Ezt 3-5 másodpercenként ismételi.
Az a program egy kalap sz@r, hiába néz ki jól.

ÁdiBá

(#9536) tom_tol válasza ÁdiBá (#9535) üzenetére


tom_tol
addikt

ha kikapcsolod a monitorozást nem fog

#9530 ha a fesz. emelés előtt rákattintanál a lakatra akkor nem emelkedne az órajel is

[ Szerkesztve ]

(#9537) rEnk válasza ÁdiBá (#9535) üzenetére


rEnk
tag

Eddig MSI Afterburnert használtam egy Palit gtx 460as kártya venti szabályozására a Sapphire kártyához nem kellett semi mert olyan jó kis csendes volt, viszont ezzel az Asus kártyával nem jelenik meg az Afteburnerben a feszültséges csúszka.
De Gpu tweakben sem tudok további feszt emelni, mert alapból fullon van a csúszka, a fesz értékre viszont Motion_Blur kolléga azt mondta, hogy teljesen normális. Emelni viszont nem enged rajta.
Még annyi esélyt adok neki hogy ma megpróbálok kölcsönkérni egy izmosabb tápot, de egyre kevesebb reményt látok rá hogy jó lenne főleg azután hogy SSJmeszes írta hogy már járt ugyanígy....

[ Szerkesztve ]

a hosszú élet titka: iddqd

(#9538) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Érdekes kis tesztet hozott ki a TPU - win7 vs. win8!

Logout-on is tesztelte egy felhasználó, de ott nem sok játékot tesztelt és a win8 jött ki győztesen.

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#9539) rEnk válasza tom_tol (#9536) üzenetére


rEnk
tag

Az órajelet állítottam, igaz nem volt éppen kikapcsolva a lakat, de nincs jelentősége. Úgy is megpróbáltam...
A kártya eleve 1000/5600-on menne, de én csak olyan 950mhz-es gpu mellett tudom használni. De néha úgy is kifagy, csak nem egyből. Ha 1000mhzen használom betölt a játék, de még mielőtt képet látnék vagy becsíkozódik a kép vagy totál fekete lesz.

a hosszú élet titka: iddqd

(#9540) Motion_Blur válasza ViiiiktorOC (#9538) üzenetére


Motion_Blur
félisten

LOL :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9541) ViiiiktorOC válasza Motion_Blur (#9540) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Hát igen, nem kis LOL! :F

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#9542) L1ZRRR válasza Motion_Blur (#9540) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Ez mi ez már?

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#9543) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

A techpowerup számomra már rég nem mérvadó...

Kicsit túl erősnek tűnt a Gtx680,vagy én vagyok csak ilyen gyanakvó?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#9544) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Kérdezni szeretném hogy szerintetek megéri a + költséget a 7950 Boost State Edition ?
Gondolom itthon nem ugyan olyan árban lesz a leárazás után sem mint kellene.mert ugye minden 7950-t, 320 dodoért adnak majd (pl: amcsiban) .Itt gondolom több ezer jó forint lesz a változatok között.Ha igen akkor szerintem maradok a kiszemeltnél SAPPHIRE HD 7950 OC 3GB GDDR5 950 MHz Edition.
Refet szerettem volna ,de itt írtátok hogy az sem fújja ki a levegőt a házból.3 év garival jobb lenn ,de Asus túl drága a giga meg tök béna és nem is bízom benne.(más gyártok szerintem csak 2 év garit adnak)

[ Szerkesztve ]

(#9545) L1ZRRR válasza BullKoxa (#9544) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Felesleges.

A sima mezeit is tudod húzni + 84 mhz

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#9546) omikron23 válasza Stukker1987 (#9543) üzenetére


omikron23
senior tag

...vagy csak más beállításokkal tesztelnek... :U

ASUS Maximus XI Hero (Wi-Fi) :: Intel i7-8086K :: G.SKILL TridentZ 32GB DDR4 4000 MHz :: Asus TUF RTX 3070 TI

(#9547) ricshard444 válasza Motion_Blur (#9540) üzenetére


ricshard444
veterán

Techpowerup számomra sem jelent semmit,minimum fps-t néztem volna meg,mert,hogy bohóckodnak 0,1fps-en az vicc

Vannak dolgok...

(#9548) ittakary válasza ricshard444 (#9547) üzenetére


ittakary
nagyúr

CPU cseréről osztottál már igét PH-n? Ha igen, tudsz dobni egy linket? Ha nem: kérlek írd le mik a tapasztalataid :)

(#9549) ricshard444 válasza ittakary (#9548) üzenetére


ricshard444
veterán

Annyira nem,gondoltam nem csinálok felhajtást egy 860---->920 cseréről.Annyi,hogy +340MHz.Max fps mindenképp nőtt,a minimum is jobb lett kb 5-6%al,és mostmár nyugodtan beszélhetünk full vga limitről.Ennyit tudok róla mondani,érzésre ugyanaz,mint a Lynnfield sávszélben kb Tri Channel miatt 1250MHz CL6-ban olyan mint a Dual 1910 CL8-ban(Nem is tudom 1600 környékére vinni a ramot,mert "bebugol" és csak 8GB-t lát.A platform maga olyan mint a P55 + kicsit több szolgáltatás/beállítási lehetőség.Melegedés szempontjából a 860-s nem volt ennyire forrófejű,de még így is tudom ennyin járatni 24/7re szvsz tetszik :R

U.i. : 680-t próbálok kölcsönbe vadászni,mert viszont megszeretném írni a 7970 VS 680 cikket,Tirexi-től kértem,mert talán tudta volna nélkülözni az SLI-ből az egyiket,de nem.... :( Kétlem,hogy összejön a teszt,mert senki nem ad csak úgy kölcsön 680t,egy cikk miatt meg nem cserélek vga-t,majd vissza...

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#9550) ittakary válasza ricshard444 (#9549) üzenetére


ittakary
nagyúr

Jaj de naiv vagy, hogy pont róla gondoltad, hogy majd segít... :)

Na jólvanakkor. Pénzben hogyan jöttél ki?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.