Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Sz.Miki válasza Sz.Miki (#8391) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ezek szerint egyedi hibáról van szó?...?

(#8402) MarcZ


MarcZ
senior tag

Mai nap bekapcsoltam a gépet és figyelmes lettem egy olyan hibaüzenetre bekapcsolásnnál, hogy a kbsync.exe nem indítható el az OpenCL.dll hiánya miatt. Gyors, 30 másodperces Google után meg is találtam mihez tartozik ez a fájl, persze, hogy a Catalyst-hoz. Nos, 12.7 Bétát használok, valaki esetleg meg tudná magyarázni mi is ez a kbsync, vagy OpenCL? Catalyst-ba még nem igazán vagyok otthon. Egy másik kérdés: Van-e valami módja ennek, hogy "visszahozzam"?

A man's got to do what a man's got to do.

(#8403) Tengri válasza Sontir Fel (#8399) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!
tegnap elég hosszan elbeszélgettem telefonon a hölggyel (gondolom aznap ő volt a call centeres) és ő mondta, hogy semmilyen opcionális lehetőség nincs a kártyánál az ára 120k.
Az oldal is nettó árakat ír ki:
http://www.a4team.hu/product/search
De tudod mit, szóljál neki, hogy nekem is rendeljen egyet annyiért és együtt elmegyünk érte és kifizetem személyes átvételnél!
Akkor ez a kártya lenne bruttó 98k-ért:
http://www.a4team.hu/product/view/83316
Nos megegyeztünk? :DD

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#8404) Colos1 válasza Colos1 (#8400) üzenetére


Colos1
őstag

+20% -al sem hajlandó 0,968 V fölé menni. A legújabb Unigine -t is lefuttattam teljes képernyőn a legmagasabb beállításokkal, és akkor sem hajlandó magasabbra menni, sőt, ott csak 0,954 V volt a legmagasabb fesz. Pedig itt a GPU kihasználtság 100% volt, tehát a CPU limit is kizárt.

Közben olvasgattam, hogy az ASIC quality -től függ az érintett példány üzemi feszültsége. Megnéztem, nálam ez 91,6% -os. Hogy ehhez mekkora fesz tartozik, azt még nem találtam meg.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8405) ÁdiBá válasza Cobb (#8396) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nekem két HD7970 kártyám van.
12.7 CAP használom a két kártyához. Mindenhol működik nálam a CF.

ÁdiBá

(#8406) Colos1


Colos1
őstag

OFF:

Megvan miért b@szta le a tápomat a kártya :O
Én anno automatikusan a CPU1 feliratú kábelt dugtam be a procihoz, és nem figyeltem jól meg a hasonló kialakítású, P3 feliratú csatlakozót.

Most, hogy ki van szerelve a táp látom, hogy a CPU1 feliratú kábel ugyanaz a 12V -os ág, mint ami a kártyához is megy. A P3 pedig ugyanolyan mint a CPU1, csak a 12V2 ágon van. Magyarul az egész gép az 12V1 -ről ment úgy, hogy a 12V2 gyakorlatilag terheletlen volt :W

ON:

negyedszerre sikerült egy érvényes 3Dmark 11 -et készítenem, a teljesítmény módban a graphic score 7835 lett.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8407) ÁdiBá válasza Colos1 (#8406) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én ezt most ezt nem tudom elképzelni.
Hogy lehet rosszul bekötni egy tápegységet?! :U
Vagyis értelem szerűen minden csatlakozónak más a formája így csak az egyező formákba kell bedugni a tápkábeleket.
Vagyis nálam úgy működik.
PCi-e van nálam 4 külön 8 as ága és kész.
De jó tudni hogy ilyen is van... én még nem is hallottam ilyenről.

ÁdiBá

(#8408) Cybertrone válasza ÁdiBá (#8407) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem csak 1 agu tapok vannak... Attol hogy az ismereteid hianyosak meg nem kell megmondani a frankot... Leteznek tobb agu tapok ahol egy adott ag tulterhelese lekapcsolashoz vezet!;)

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8409) ÁdiBá válasza Cybertrone (#8408) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Értem. Minden esetre jó tudni hiszen ha majd vásárláshoz folyamodok ne hogy benézzem én is, így jobban utána fogok járni. :U

ÁdiBá

(#8410) Colos1 válasza ÁdiBá (#8407) üzenetére


Colos1
őstag

Úgy képzeld el, hogy a CPU -hoz három csatlakozó van. 1 CPU1 feliratú 4pines főtáp, egy CPU2 feliratú 4pines segédtáp (ezek nem cserélhetőek fel, mert más a pinek alakja), és van egy bónusz, ami ugyanolyan mint a CPU1, 4 pines és a pinek alakja is ugyanolyan, csak ennek a felirata P3. Magyarul 2 CPU1 -es tápcsatim volt, az egyik a 12V1 -en, a másik meg a 12V2-n. A táp jól volt bekötve, csak lehetett volna jobban is :)

Amúgy ennek utánajártam. Anno az ATX szabvány kimondta, hogy egy ágon max 240W lehet a terhelés. Ezért szétszedték több ágra a 12V -ot, ami a VGA-k és CPU-k fogyasztásának növekedése miatt az enyémhez hasonló problémákat okozhatott. Az ATX2.31 -es szabványban ezt a korlátozást eltörölték, ezért az újabb tápokon már egyben hagyják a 12V -os ágat.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8411) Xmister válasza Colos1 (#8410) üzenetére


Xmister
senior tag

A 91% az nagyon jó, alacsony feszen tudod majd nagyon húzni, jó kártyát fogtál ki, gratula :)

(#8412) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Sziasztok.
Ujra tettem a rendszeremet és hát drivert nem tudok telepíteni mivel nem működik azon része az AMD nek. Lassan egy órája keresgélek googlén, hátha egyik link nem AMD hez irányítana, de mint oda vezet!:-/

Megszeretnék kérni valakit aki tud segíteni egy linkel, vagy esetleg fel tudná valahova tölteni azt nagyon megköszönném. Leginkább a 12.7 drvierre lenne szükségem CF profillal együtt!

Kösznöm segítségeteket!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8413) Motion_Blur válasza SSJmeszes (#8412) üzenetére


Motion_Blur
félisten

12.7 BETA + CAP1

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8414) SSJmeszes válasza Motion_Blur (#8413) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Köszi.
Ezen már túl vagyok, de ez is az AMD hez vezet vissza!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8415) MontyCrew


MontyCrew
senior tag

Hali, valaki linkelne nekem egy 7950 3dmark 11 tesztet alapon és alapfeszes tuninggal ?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#8416) szasanyi


szasanyi
félisten

Sziasztok!

Használ (vagy használt) valaki PowerColor PCS+ HD7950 3GB kártyát? Tesztek szerint a fogyasztása és a hűtése is kiváló, de érdekelnének tapasztalatok.

(#8417) szasanyi válasza szasanyi (#8416) üzenetére


szasanyi
félisten

Esetleg ha lenne MSI R7950 Twin Frozr 3GD5/OC tapasztalat az is érdekelne!

(#8418) Tengri


Tengri
senior tag

Sziasztok!
A 7950-es kártyák között melyik a legjobb választás?
Előre is köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#8419) Colos1 válasza Xmister (#8411) üzenetére


Colos1
őstag

Ha jól tudom, a legjobb GPU -kat az AMD kiemelt partnerei kapják, akik az OC változatokba építik be őket. Jelenleg ez a legerősebb Sapphire OC 7950, gondolom ezekbe teszik a legjobbakat :) De 950MHz 0,968V -on akkor is durva. Amúgy furmarkkal +20% PowerTune -val sem sikerült ezt túlszárnyalni. Csak egy rekordnak számító 440W -os teljesítményfelvételt értem el, 140A VRM áramot, és 85 fokos VRM hőmérsékletet. :D Nem is emlékszem mennyire ment fel a GPU, de az mindig a VRM alatt van 1-3 fokkal.

Amúgy a gari miatt muszáj szólnom a boltba, mert a számlán a 11196-02-40G szerepel, ez pedig a 11196-10-40G típus, és az egyező számla alapkövetelmény :(

Amúgy most feltűnt valami, amiről nem tudom, hogy hiba, vagy eddig is megvolt, csak nem tűnt fel.

A BF3 és FEAR3 -nál hiába van meg a 60FPS, darabos a kép. (vSync -el, és anélkül is) Rémlik, hogy ez előző kártyával is szenvedtem BF3 -ban ettől az utólsó patch óta, a FEAR3 meg olyan szarul ment rajta, hogy azt nem is játszottam a 3. pályánál tovább.

Más téma. Olvasgattam, hogy ha ezeket a karikat húzzuk, akkor nem feltétlenül fagy le, ha instabillá válik. Mit kell figyelni. :F

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8420) Motion_Blur válasza szasanyi (#8416) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hi!

Nekem ilyen kártyám van, és az eddigi legjobb kártyám. Nem csak a teljesítménye miatt hanem a hűvössége és csendessége miatt is ;)

[link]
[link]

Az eredmények az új driverekkel természetesen javultak, de látszik hogy mekkora tuning potenciál van a kártyában :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8421) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
Az Asic-érték ugyan ki lett már egyszer vesézve itt (visszaolvastam), de azért megkérdezném, hogy van-e jelentősége közel 30%-os Asic-eltérésnek két, cf-ben futó, vizezett 7970 esetében?

(Jelenleg az új zafír kari van a gépben, a Powercolor-os szundizik a fiókban...)

Powercolor: 80% felett (pontosan nem emlékszem).
Sapphire: 57.8 % (most ezt nyüstölöm EK blokkal).
Érdekes, hogy a zafír kari teljesen azonos körülmények között (pumpa, radi, venti, blokk, vízháramlási-sebesség, stb.) legalább 6 fokkal hűvösebb. (Szólóban, nem cf-ben...)

Catamaxon (fesz.-hez soha nem nyúltam) a Powercolor-os kari léggel kifagyott, vízzel semmi baja nem volt.
Ez a dolog zafírnál úgy alakul, hogy nem fagy ki léggel catamaxon, de néhol kissé szétesik a kép egyes játékokban. Mikor levizeztem, catamax-nál újra tökéletes lett a kép, és "hűvösen" fut.

Vagy hagyjam a fenébe az Asic értékeket? :))

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#8422) peterm711 válasza Colos1 (#8419) üzenetére


peterm711
aktív tag

Más téma. Olvasgattam, hogy ha ezeket a karikat húzzuk, akkor nem feltétlenül fagy le, ha instabillá válik. Mit kell figyelni. Ha nem stabil a tuning előfordulhat, hogy a magasabb órajel lassulást okoz, kevesebb lesz az fps-ed mint az alacsonyabb órajelnél, ez azt jelenti, hogy visszavette a frekvenciát a kártya a fagyás elkerülése miatt.

(#8423) Cifu


Cifu
nagyúr

Lenne egy kérdésem a topiclakókhoz: van, aki HDMI-n keresztül hajt meg erősítőt a hanghoz? Adva van egy új rendszerem, de az Onkyo 606-os erősítő egyszerűen nem "eszi" a videókártya által küldött jelet. Az erősítő X-Box-ból gond nélkül megy HDMI hanggal, szóval elviekben nem az erősítő a probléma. Korábban (jó pár éve ár) 4870x2-vel szintén problémamentes volt.

Most nem tudom, hogy a videókártya hibás, vagy valami olyan problémába futottam bele, ami az erősítőhöz köthető. :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8424) Colos1 válasza peterm711 (#8422) üzenetére


Colos1
őstag

Értem :R

Akkor gondolom jó, ha az Aidával csináltatok egy naplót, és látom, ha az órajeleket visszaveszi.

Terhelésnek a BF3 vsync nélkül gondolom megfelel.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8425) szasanyi válasza Motion_Blur (#8420) üzenetére


szasanyi
félisten

A tesztek is jók nem véletlenül nézegetem de az önmagában - tapasztalat nélkül - nem biztos, hogy teljes értékűnek tekinthető. Viszont ahogy írod a saját tapasztalataidat, az alapján is abszolút jó kártyának tűnik! ;) Képvillogás vagy képugrás, esetleg egyéb hibajelenség nem jelentkezett használat közben? Bárhol és bármikor, mert akik ilyenre panaszkodnak azok nem elsősorban játékok alatt, illetve nem csak tuning esetén tapasztalnak hibá(ka)t.
Az MSI R7950 TFIII mellett - ezzel szemben, teszt alapján - két adat szól: amellett, hogy épp olyan jó a TFIII hűtés is némileg kisebb fogyasztása és +1 év gari. :U E kettőn hezitálok, mert a 7870-esek sem olcsóbbak sokkal, és itt a memóriasávszél + 3GB VRAM hosszútávon szvsz mindenképpen jobb választás.
Egyébként neked hol, és mennyiért sikerült beszerezned mert én sajna 95k+ árakon láttam... priviben is jó, ha úgy gondolod. :R

(#8426) peterm711 válasza Colos1 (#8424) üzenetére


peterm711
aktív tag

Hiába minitoroztatod, mert ezek a programok azt az értéket irják amit beállítottál, de ebben az esetben ez nem egyezik meg a valósággal.

(#8427) Motion_Blur válasza szasanyi (#8425) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Driver hibából adódhatnak kisebb hibák, sajnos még egyik Catalyst se hibátlan, de nagyon ritkán futok bele ilyesmibe.

Én 80K-ért vettem 3 hónaposan, full dobozos viszont csak gyártói gari van rá. De annyira jó árban volt még így is.. nem hagyhattam ott :D

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8428) szasanyi válasza Motion_Blur (#8427) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, én is nézegetek hasonlót a PH! apróban, de én úgy láttam az ilyen 2 hó meg 5 hó garis cuccok nem olcsóbbak annyival, mint a 95k számlás, hivatalos és teljes idejű garanciával rendelkező termékek. :(
Egyébként a Te véleményed szerint is jobb vétel +10k ártöbbletért mint egy 7870 ugye?

(#8429) Motion_Blur válasza szasanyi (#8428) üzenetére


Motion_Blur
félisten

"Egyébként a Te véleményed szerint is jobb vétel +10k ártöbbletért mint egy 7870 ugye?"

Ez szerintem nem is lehet kérdés, mindenképpen a 7950-et vedd! Alapfeszen bőven a 7970 teljesítménye fölé lehet húzni :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8430) szasanyi válasza Motion_Blur (#8429) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi! :) Még azt lenne jó tudni, hogy a 7950 Ghz Edition piacra kerülésével vajon nem csökkennek-e kicsit a jelenlegi árak? Nézz már bele a varázsgömbödbe lécci! :D

(#8431) Colos1 válasza peterm711 (#8426) üzenetére


Colos1
őstag

Közben próbálkoztam, 1100 -on kifagyott az Unigine. A gép csak félig, mert a hang ment tovább, de kellett neki egy reset. 1000 -ről 1050 -re még növekedett a pontszám, de az 1100 -at már nem bírta. :O

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8432) p87 válasza Weareus (#8421) üzenetére


p87
senior tag

Nem igazán van jelentősége, csak ha GPU feszültséget állítanál Cf esetén, az problémás az eltérő alapfeszek miatt.

A hőmérséklet különbség a két kártya között alátámasztja a korábbi hozzászólásomban írtakat.
Szóval a GPU-Z ASIC magyarázata rossz, pont, hogy fordítva kellene lennie.
Az alap feszültség helyes, alacsony %-on magasabb, viszont
a fogyasztás a magasabb ASIC százalékon nagyobb, mivel jobban szivárog a chip az alacsonyabb fesz. hatására is melegebb.
Ezekből következően a tuningok is fordítva vannak tehát magas %-úak léggel rosszabbul vízzel jobban tuningolhatóak, az alacsonyak pedig fordítva.
Persze ez a tuning nem feltétlen van így minden GPU más és más.

(#8433) Colos1 válasza p87 (#8432) üzenetére


Colos1
őstag

Én úgy tudom, hogy a jobban szivárgó a chipnek kell magasabb feszültség, hogy kompenzálja a szivárgást. Viszont emiatt jobban is melegedik, és nem adható neki akkora max. fesz, mint egy nem szivárgó chipnek.

A kevésbé szivárgó chip elvan alacsonyabb feszültségen, mert kevesebb a szivárgásból adódó veszteség.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8434) p87 válasza Colos1 (#8433) üzenetére


p87
senior tag

Elolvastad a linkelt hozzászólásom korábbról?
AMD-s dolgozó erősítette ezt még meg mikor megjelentek a 7970 kártyák.
(Ezért is néztem furcsán mikor megjelent a GPU-Z ben ez a magyarázat, tudtam, hogy rossz.)

Szóval itt az van, hogy a jobban szivárgó chipeknek csökkentették a feszültségét, hogy kevésbé melegedjenek és fogyasszanak, míg a jobb gpu-knak simán adhatnak 1.175V-ot mert ezzel is melegedés és fogyasztási határ alatt maradnak.

Ezt támasztja alá Weareus hsz.-e, az alacsony asic %-os kevésbé szivárgó gpu a magasabb fesz. ellenére hűvősebb mint a magas %-os alacsonyabb feszültségen.

[ Szerkesztve ]

(#8435) Colos1 válasza p87 (#8434) üzenetére


Colos1
őstag

Úgy kezdtem, hogy "én úgy tudom". Ezek szerint rosszul tudtam :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#8436) Weareus válasza p87 (#8434) üzenetére


Weareus
addikt

A GPU-Z magyarázata rossz lenne?

Én nem tudom, nem értek hozzá, mindenesetre a GPU-Z ezt írja ki az Asic lekérdezése után:

Alacsony Asic érték:
- alapfeszültség: magasabb
- fogyasztás: magasabb
- tuningolhatóság léggel: alacsonyabb
- tuningolhatóság vízzel, LN2-vel: magasabb

Magas Asic érték: minden ellenkezőleg.

Amúgy én a feszültséget nem állítgattam egyik kártyánál sem.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#8437) Varázslóó


Varázslóó
senior tag

Új Kártya Terhelő játék :D Metro 2033 után :D

The Secret World a játék neve és baromi szép nagy a gépigénye :)

Kicsike 7970 et szarrá terheli :D persze nvidia game :K

[link]

[ Szerkesztve ]

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#8438) p87 válasza Weareus (#8436) üzenetére


p87
senior tag

Igen, rossz.
Így lenne a helyes:
Alacsony Asic érték:
- alapfeszültség: magasabb
- fogyasztás: alacsonyabb
- tuningolhatóság léggel: magasabb
- tuningolhatóság vízzel, LN2-vel: alacsonyabb

De persze a tuningolhatóságot nem kell készpénznek venni mert minden gpu más.

(#8439) ricshard444 válasza Varázslóó (#8437) üzenetére


ricshard444
veterán

Gtx460al megy maxon 30fpsel :U

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#8440) MontyCrew válasza p87 (#8438) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Akkor most melyik a jobb nagy általánosságban? Nekem 82.8125% -os az ASIC-m.

Most tervezek még1 karit venni, egy 7950 személyében, ha alacsony ez az érték, annál jobban húzható akkor alapfeszen?

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#8441) SSJmeszes válasza Varázslóó (#8437) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Nállam a metro 2033 nem gyenge! A 7970 CF et van mikor 95% ban hajtja!:O Sőtt többnyire 85% alá nem is megy.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8442) ÁdiBá válasza SSJmeszes (#8441) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Az miért baj?!
Jobban őrülnél annak hogy ha a kártyák csak minimálisan lennének terhelve kevesebb FPS-ért?!
Nevetni fogsz de én a CrySis első részét kezdtem el megint végig vinni CF-el. Picit nosztalgiázok, és néhol volt olyan pálya mikor a két kártya 99% ban pörgött és szép, számomra megfelelő FPS nyújtott a rendszer.
Azt sajnálom mikor a kártyák csak ilyen vicc 60%-80% döcögnek új játékok alatt.
Lásd GTA sorozat meg hasonlók.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#8443) p87 válasza MontyCrew (#8440) üzenetére


p87
senior tag

Elvileg a 75% alattiak a legjobbak, mert megkapják a 1,175V-ot így ezen az alapfeszen többet mehetnek mint pl az 1,05V-os.
De ettől függetlenül lehet olyan, hogy pl. 1,2V-ra belőve a feszt az alacsonyabb alapfeszültségű kártya jobban fog menni mint az 1,175V-os, csak győzze lehűteni.

(#8444) MontyCrew válasza p87 (#8443) üzenetére


MontyCrew
senior tag

Keddre jön a kártya, kíváncsi leszek, vadi új bontatlan a cucc, Így remélem végre lesz egy kis szerencsém is.

és neked mi az erősséged? hmm, van egy Skyline-om

(#8445) Weareus válasza p87 (#8443) üzenetére


Weareus
addikt

Nehogy vérszemet kapjak egy kis catamax feletti tuningra. :)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#8446) Cifu válasza ÁdiBá (#8442) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kapcsold be az SSAA élsímitást, és máris nem lesz olyan gondod, hogy nincs kihasználva a kártya. :D

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8447) Cobb válasza ÁdiBá (#8405) üzenetére


Cobb
tag

Fogggallmam sincs, hogy mi lehet a gond..!

Az alábbi progik alatt hibátlanul megy a CF:

DiRT 3
F1 2011
rFactor
GTR Evolution
Alan Wake
3D Mark 11

Ahol nem megy a CF:

BF3 (gyakran fagy is...)
Spec Ops the line
Diablo III
Starcraft II
Civilization 5

Driver 12.7 BETA és a hozzá tartozó CAP

A Két kártya külön-külön hibátlanul és tökéletesen működik!
Ki kéne próbálnom másik masinában...!

(#8448) Cybertrone:

Táp??

Érdekes,hogy játékból kilépve a GPU-Z mindkét kártyát 3D órajelen hajtotta a rendszer.
A második kártyánál nincs GPU load szenzorom...csak ez elsőnél, és ott 99 és 100%!

[ Szerkesztve ]

performance, cool and quiet

(#8448) Cybertrone válasza Cobb (#8447) üzenetére


Cybertrone
veterán

BF-ban mennie kell a cf-nek... Diabloban megy csak olyan alacsony a kihasználtság hogy felesleges... Starcraftban szintén menni kell neki... Más gond lesz ott... :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8449) Cobb


Cobb
tag

Íme a két VGA BIOS teljesen más.

A régebbi kártyánál nem tudtam gpu feszt állítani, az újnál pedig 1.3mv-ig engedi...!
Mi lenne,ha az asus "engedi" a régi kártyára is ráraknám az újabb kártya BIOS-át?
Nem ez lehet a gond?

BOIS csere közben ezt a hibaüzenetet kapom:

SubsystemID s mismatch :N

[ Szerkesztve ]

performance, cool and quiet

(#8450) Cobb


Cobb
tag

Elég érdekes! :) Pedig a két kártya ugyan az..!

performance, cool and quiet

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.