Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) Miner válasza ÁdiBá (#8800) üzenetére


Miner
csendes tag

Radeonból egy Sapphire 5870-em volt korábban, azzal semmi gondom nem volt driverek terén... Az tény, hogy Nv-nél kevesebb user error szokott lenni a telepítgetésekből kifolyólag.
Ami igazán megtetszett most a 7970-ben, az a teljesítmény növekedés az újabb driverek hatására... Míg az első tesztben a 680 lenyomta, addig a legújabb tesztben új driver-el már a Radeon volt a jobb... Árban kb 5-6.000 lenne különbség a 2 kártya közt (sajnos a 680 már nem fér bele a keretbe). A bolti áraknál a 2 kártya közt 20.000 különbség van a Radeon "javára"...

torma1981: hangról, melegedésről a tesztekben hasonló eredményeket találtam, és egyik sem volt rosszabb a mostani Asus 570 Gtx-nél... egyedül az Ati fogyasztása :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8802) ricshard444 válasza ÁdiBá (#8793) üzenetére


ricshard444
veterán

ÁdiBá:

Tesszellálásban sokkal erőssebb a 7970,amúgy kb 5-10%-al van lemaradva 1125-n tőle.Persze Metroban 10-15fps-el,de azt úgysem szeretem.
Nem melegedett jobban,mint ez.Kb azonos hőfokok voltak,még hangosabb sem volt,mikor kérdezték,hogy úgyhallották 5970től hangosabb és melegebb megkellett cáfolnom,mert egyáltalán nem,ellenkezőleg...
Nemmondanám,hogy stabilabb az fps 7970el(kivéve tesszellálásban Heavenben,ott nagyon hullámzó volt),szóval meglepően jó volt a skálázódás minden játékban,de 1 GPU mégiscsak jobban skálázódik:)

Cybertrone:

Igen,a fogyasztás miatt váltottam,az a 450W túl sok volt,és elég jól kijöttem az üzletből.Először nemtitkoltan 680t akartam,de aztán olvasgattam külföldi fórumokat és aztmondták még annó,hogy azt vegyem amelyik olcsóbb,mert teljesítményben egyformák.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#8803) Miner


Miner
csendes tag

Azt hiszem eldőlt a kérdés... :DD Kaptam egy visszautasíthatatlan ajánlatot egy ASUS HD7970-DC2T-re... :C

(#8804) Varázslóó válasza Miner (#8803) üzenetére


Varázslóó
senior tag

HD7970 a best :D meghúzod és viszi a pálmát :D mindenben :K később is jó kis kari lesz !

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#8805) daneeeeee válasza Miner (#8803) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Mond, hogy nem azon az áron veszed amit belinkeltél... :Y

(#8806) Miner válasza daneeeeee (#8805) üzenetére


Miner
csendes tag

Neeeeem... :DDD Azt írtam, visszautasíthatatlan ajánlat... A 153.571Ft nálam nem ez a kategória... :)

MaximumGame: remélem is... :C

[ Szerkesztve ]

(#8807) Varázslóó válasza Miner (#8806) üzenetére


Varázslóó
senior tag

GTX570 ről cserész ?
Az kb GTX480 al van 1 erőben !

HD7970 1275Mhz en beírta a GTX480 SLI teljesítménybe.... 5 játékba teszteltem és Vantage be stb be :K mindenhol verte olyan órajelen :) :C

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#8808) daneeeeee válasza Miner (#8806) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Huh most megnyugodtam....
A témához visszakanyarodva szerintem is jól döntöttél előző hétvégén volt szerencsém kipróbálni egy GTX 680-at, az is szuper kártya, hangja az tulajdonképpen nincsen még terhelés alatt sem, a teljesítménye nagyából hasonló volt, a 2GB ramból pedig nem fogyott ki 5760x1200 Surround alatt sem (egy két necces helyzet azért volt)

(#8809) Varázslóó válasza daneeeeee (#8808) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Akkor mégsem tökéletes :D :DD

volt fps lag benne valahol ?

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#8810) Miner válasza Varázslóó (#8807) üzenetére


Miner
csendes tag

Igen 570 GTX... igazából teljesen jó, eddig nem játszottam olyan játékkal, amivel problémája lett volna 1920x1080-ban, max. beállításokkal... csak az a baj, és ezzel gondolom nem vagyok egyedül, hogy szeretem kipróbálni az újabb kártyákat, így nem töltenek hosszú időt nálam... Bár 7970-től feljebb egy darabig tuti nem váltok. :DDD

daneeeeee: :)

(#8811) daneeeeee válasza Varázslóó (#8809) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Nagyából olyan 350 játék támogatja ma az Eyefinity-t vagy az NV Surroundot.
A hétvége alatt jópár játékot kipróbáltam ezek közül (az általam kritikusabbnak vélt darabokat) és komolyabb lag sehol sem jelentkezett őszinte meglepetésemre. Pedig elővettem a BF3-mat a Cysis 2-őt, a Batmant AC-t. A Dirt 3 a fenti felbontáson 8xQCSAA sem fogyott ki a 2GB RAM-ból.
Inkább drasztikus lassulásokról tudok beszámolni (ez a BF3-nál volt a legnyilvánvalóbb), de ez is csak néhány játékra volt jellemző.
Szóval úgy fogalmaznék, hogy most jelen pillanatban a 2GB pont elég.

(#8812) ricshard444 válasza daneeeeee (#8811) üzenetére


ricshard444
veterán

És honnan tudod,hogy nemfutott ki belőle? Drasztikus lassulásokat gondolod nem a 2GB okozta?

Vannak dolgok...

(#8813) MPowerPH válasza Miner (#8803) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jól döntöttél. GTX670 fölött van jóval(egy ref. 7970 is, nem értem miért azzal van összehasonlítva?!), GTX680 -al meg pariban van.

Don't Tread On Me

(#8814) Miner válasza MPowerPH (#8813) üzenetére


Miner
csendes tag

Én is remélem, hogy jó lesz.... :K Sajnos árban is a 680-al van párban... :O

ricshard444: ezért kerestem itt a PH-n... :B

[ Szerkesztve ]

(#8815) ricshard444 válasza Miner (#8814) üzenetére


ricshard444
veterán

Talán nem az egyik legdrágább helyen kéne nézni :DDD

Vannak dolgok...

(#8816) MPowerPH válasza Miner (#8814) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez így egyébként teljesen normális. :)

Don't Tread On Me

(#8817) daneeeeee válasza ricshard444 (#8812) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Nem vagyok biztos benne, hogy a Ram volt a ludas lehet hogy a kártya fogyott ki alóla. A drasztikus lassulással lehet kicsit erősen fogalmaztam tehát nem az volt, hogy pl: 80 fps-ről esett mondjuk 15-20 fps-re hanem inkább 40-ről esett.
Ettől függetlenül szerintem is rakhattak volna rá több memóriát.

(#8818) dergander


dergander
addikt

az nvidiával az a helyzet hogy kezd kihalni,már már kevés logo jelenik meg játékok elinditásánál inkább az amd evolved van,és át is veszi a helyét.

A 7900es családba több potencia van ami valószinü a windows 8al fog előjönni,nameg a 384bit masszivabb élsímitásnál és nagy felbontásoknál elönyös lesz.

Bár a metro 2033 anomáliaként hat mert nv játék mégis radeonon megy jól.

(#8819) Löncsi válasza dergander (#8818) üzenetére


Löncsi
őstag

Az nVidia szimplán leszokott a logózásról... van jópár játék ami tartalmaz NV-féle szolgáltatást/optimizációt, még sincs "Meant to be played" logó...

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8820) ÁdiBá válasza dergander (#8818) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ne legyünk már egyoldalúak.
Mindkét oldalon lehetne felhozni olyan játékokat amelyik nvidia illetve amd kártyáinak kedveznek.
A lényeg hogy nagyjából fej-fej mellett dolgoznak ezek a kártyák. GTX680/HD7970.
Itt már tényleg nem az erő a kérdéses a vásárlás előtt, hanem hogy melyik szimpatikusabb a felhasználó számára és milyen áron.
Én teljesen elégedett vagyok a HD7970 kártyáimmal, de zokszó nélkül becserélném őket egy az egybe GTX680-ra is. De, szigorúan csak kíváncsiságból. Az miatt meg nem fogok ráfizetni, se szaladgálni érte.
Mondjuk úgy lusta vagyok rá, hogy most zöld logo legyen az asztalon, vagy piros van jelenleg, édes mindegy.

ÁdiBá

(#8821) jilian


jilian
addikt

Szeretné valaki a ref! 79X0 -jét valaki vízzel hűteni?
Sajnos nagyon becumiztam, ugyanis az én 7950-em gyárilag OC-s ezért más a nyák, és nem tudom felrakni a HeatKillert.

Szerintetek sokat "buknék" ha a kártyámat cserélném el valaki ref 7950-ére?

(#8822) Sontir Fel válasza jilian (#8821) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Nem hiszem, a sima is hozza az OC szintet, ahogy olvasgattam a dologról.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#8823) jilian válasza Sontir Fel (#8822) üzenetére


jilian
addikt

Akkor hàtha lesz egy jólelkű emberke. :U
Mondjuk amikor vettem, megràngattam, nekem vitte az 1200-at boldogan, (vissza lehet olvasni)
úgyhogy jòl esne egy màzlistàbb pèldàny csrèbe is. :K

(#8824) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Kicsit megizzasztottam a DC2-est: [link]

29 fokos szobában, zárt házban.

Játékok alatt max. 100-102 fok a VRM.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8825) ricshard444 válasza Motion_Blur (#8824) üzenetére


ricshard444
veterán

Mostnyaldmeg :DDD

Vannak dolgok...

(#8826) jilian


jilian
addikt

Mennyire lenne barátságban egy 7950 egy ref. 7970 -nel? :U
Ha menne a dolog:
1. az alaplapom mennyire fogná vissza őket?
2. a tápom elbírna egy ilyen CF -et? tudása
3. a procimmal kombinálva meddig lenne hatásos a cumó?

:U

Full HD-ről nem szándékozom a közeljövőben váltani, addig bizti maradna a két kártya amíg a cpu-m.

(#8827) Cybertrone válasza jilian (#8826) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha menne is a 2 vga egyutt ami nem biztos, akkor sem kell nagy tuningot varni a rendszertol, ugyanis hiaba a markas tap, lehet karcsu lesz, a procival nincs gond, az egyik legjobb a piacon!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8828) olta válasza jilian (#8826) üzenetére


olta
aktív tag

A crossfires reszre nem tudok erdembeni informacioval szolgalni, viszont a tapos kerdesre igen.

Ha akarsz tuningolni cf eseten is, akkor alapfeszen vagy csak minimalis feszemelessel, ertsd 1.2v alatt elbirja, folotte mar nem tennem ra a nyakam. Seasonic gyarto ott van a TOP 3-ban, elegge megbizhatoak, es meg nagyobb terhelest is elbirnak a matrican felul, kerdes, hogy ez mennyire degradalja azt. Peldaul, az adatlapomon levo konfig 1.1v-tal 1100/1600-on 280-300W-ot szippant ki konnektorbol heaven alatt, ami azt jelenti, hogyha veszem a tap hatasfokat, akkor ez valosba ~250-260W. A processzor elbirja, az hogy milyen orajelen elegiteni ki oket az felbontas,- es alkalmazasfuggo, de nagyjabol 4,5Ghz-en szep "triot" alkotnanak es a fogyasztas is megallna alapfeszes tuning eseten ~550W kornyeken, feszultsegemelessel ~650 :K

[ Szerkesztve ]

(#8829) ricshard444 válasza Cybertrone (#8827) üzenetére


ricshard444
veterán

Elbírja a táp,mert sosem fog minden maxon menni,azért annyira nem kell feszemelős tuningot betolni, nem kell csúcson járatni a tápot.... Szerintem működne,de olyan lesz mintha 2db 7950-d lenne,mert hozzá igazodik a gyorsabb sebessége a lassabbhoz.Proci az jó,csak húzd meg rendesen,mert limitálni fog fullhd-n.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#8830) Cybertrone válasza ricshard444 (#8829) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem fogja a proci limitalni, a fhd elegge csak a vga-ra alapoz;) a tapot meg lehet hajszolni, de attol hogy seasonic meg lekapcsol...
nem tom minek irod az elso mondatban hogy nagyon ne hozzon semmit, a procira meg mar combos tuningot mondol... Ellentmondasos ez igy! En egy 850es tapot tennek oda, jobb lenne!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8831) ricshard444 válasza Cybertrone (#8830) üzenetére


ricshard444
veterán

Feszemelős nemkell,nem pedig tuning.Tapasztalatom szerint FHD mellett is kell egy durva proci(nem alapon) ilyen vga páros mellett.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#8832) Cybertrone válasza ricshard444 (#8831) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ez esetben csereljen tapot! Peakben nem biztos a hosszu idotartam!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8833) ricshard444 válasza Cybertrone (#8832) üzenetére


ricshard444
veterán

Az viszont tényleg nemárt,mert nemegészséges 80-90%-n járatni.Arról nemis beszélve,hogy úgy gyorsabban öregednek a cuccok benne így csökken a teljesítmény is.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#8834) olta


olta
aktív tag

Mar ne haragudjatok, de az a tap akkor is eleg, ha mint irtam is, 1.2v alatt marad VGA tuning eseten. :K Es a 80-90%-os hasznalatban pedig igencsak "jol erzi magat" a tap. Egy ekkora tapnal a 80%-nal meg van ~130W tartalak, 90%-nal ~65W. :R Miert kellene egy nagyobb tap, ha a 7970 1.1v-tal ~190W-tal beeri. 2 db 7950 fogyaszthat 1.1v-tal tuninggal ~370W kornyeken, mivel a 2. kartya mindig kevesebbet eszik. Erre jon a processzor "durva feszelessel"(1.25v-1.3v) ~120W, es a maradek komponens ~30W. Ezekutan mondja meg valamelyikotok, miert dobalja feleslegesen nagyobb tapra a penzet, ha tukorsiman viszi a jelenlegi tapja is?

[ Szerkesztve ]

(#8835) Cybertrone válasza olta (#8834) üzenetére


Cybertrone
veterán

Megosztom veled hogy meghúzva az Ivy is eszik legalább 150w-ot a vga meg nem tudom honnan szedted hogy 190w-ot eszik, mikor terhelésen, tuningolva 300w-os tdp-ből gazdálkodik...
54A-ja van jelenleg a 12v-os ágon... ez karcsú...
Mellesleg egy táp sem érzi jól magát 90%+ használaton, mert ott már peakbe üzemel amit álltalában nem szeret egy táp sem :U
Szerintem csak nem baj hogy nem bíztatjuk, mikor egy elég fasza rendszert akar meghajtani, és nem hiányzik a baj senkinek sem... hiába a fasza táp, az is tud okozni meglepiket ;)
Tehát megkérlek hogy amennyiben nem tudsz objektíven a dolgokhoz hozzászólni inkább figyelj csak :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8836) ricshard444 válasza Cybertrone (#8835) üzenetére


ricshard444
veterán

Épp most akartam írni,de ugyanezt , szóval +1

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#8837) olta válasza Cybertrone (#8835) üzenetére


olta
aktív tag

Akkor cafold meg a keszitett videom, hogy mi nem stimmel: 7970 @ 1100/1600 @ 1.1v A processzorom TDP-je 95W Intel szerint, es legyen huzva az Ivy allitasod szerint 150W(1.4v-tal elhiszem hogy lesz annyi), azaz a teljes tenyleges fogyasztashoz meg hozzaadok 50W-ot, meg igy is ~280W lesz a gep fogyasztasa egy tuningolt procival, es egy tuningolt VGA-val. Ez VALOS hasznalat, Furmark alatt tutira tobb lenne ~50W-tal a fogyasztas, viszont olyan terhelest soha nem fog kapni a VGA :R

Elnezest a minosithetetlen minosegert :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8838) Cybertrone válasza olta (#8837) üzenetére


Cybertrone
veterán

:W a szép sárkányos teszted szépen terheli a vga-t de a prociból max 1 szálat használ... ismételd meg a fasza mérésedet egy linx, és egy sárkányos tesztel... :U De azért kösözönm hogy fáradoztál! Ezen kívül nem egy több gpu-s rendszerem volt... ebből egy tx850-et egy 580 sli kifekttetett... hogy miért? mert tartós használat mellet melege lett a tápnak... azóta volt 7970 cf-em 680 tri-m és mindezt egy 1kw-os egységgel hajtottam... A vantól nem kell félni, és nem szabad kicentizni a tápot, kell lenni tartaléknak... plusz neki lehet több a vinyója, több a ventije bla bla bla... ez mind számít :K

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8839) Motion_Blur válasza Cybertrone (#8838) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ki fog Linx-el a háttérben játszani? :D Persze, tudom így lehet a legjobban fingatni a gépet, de teljesen életszerűtlen. DMarkokban is vga vagy cpu teszt van. De egy esetleges combined se terhel annyit mint Linx + sárkány :R

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8840) Cybertrone válasza Motion_Blur (#8839) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha fogyasztást mérünk akkor mérjük rendesen... még jó hogy nem a ruszki OCP tesztet mondtam... mái napig nem mertem elindítani :DDD de szó mi szó nekem mind 1 hogy a kedves fórumtárs megpróbálja e a dolgokat, viszont az igen is karcsu ami a tápra van írva... SZERINTEM! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8841) Alastair' válasza Cybertrone (#8840) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ezt az OCP tesztet még én sem mertem sose elindítani. :DD

mod: nincs egy világrengető konfigom, de ha egy szarcsimbók program kifingatná, lehet, hogy átmennék Jason Statham-be. :DD

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#8842) Cybertrone válasza Alastair' (#8841) üzenetére


Cybertrone
veterán

Asszem mint ha mondta volna valaki hogy olvasta hogy egy gyereknek a világban kinyírta a cuccát :DDD Inkább kihagyom... :B

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8843) Cybertrone válasza Cybertrone (#8842) üzenetére


Cybertrone
veterán

Én Linxet se használok... majd kiderül ha nem stabile valami a hétköznapok során... vagy egy fasza konvertálás közbe, vagy megdöglik a renderbe... pont elég... vagy megfő netezés alatt ki tudja :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8844) Alastair' válasza Cybertrone (#8843) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ennyi.
Én a Codemasters játékaival szoktam tesztelni a túlhajtást. 100x stabil volt Vantage-ban, de a Dirt3, 2 perc alatt megfingatta, ha valami nem stimmelt.

Alister from Hell

(#8845) MPowerPH válasza Alastair' (#8844) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vantage az nem is stabilitás tesztelő progi. :N Talán extreme beállításon igen.

Don't Tread On Me

(#8846) Alastair' válasza MPowerPH (#8845) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem is gondoltam rá. csak 1 példa volt.

Alister from Hell

(#8847) Cybertrone válasza MPowerPH (#8845) üzenetére


Cybertrone
veterán

Szerinted az a táp vállalható cf-re? :R
Igazából maga a boot az első stabilitási pont, ha bejön vmi, akkor jó nyomon halad a faszi... bár ha egy egérmozzdulatba belefagy akkor még nincs közel a cél... Én a jelekre szoktam alapozni, ha nincs hang, vagy usb-s eszköz, akkor fix nem stabile, akkor már lövöm is az újraindítást! :DDD

ez az a táp... szerintem se bírná... a tx650-es-ünk is megfőtt , és saccra ugyan ez a bele neki

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8848) MPowerPH válasza Cybertrone (#8847) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha a 650W-osról van szó, ami 12v-n 640W körül lead, akkor nem. :N 7970-nek húzva mennyi a TDP-je? Proci min.100W plusz. Ha el is bírná, akkor se menne sokáig, hatalmas terhelést kapna, ami nem egészséges.

Don't Tread On Me

(#8849) Alastair' válasza Cybertrone (#8847) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az mekkora faszság volt, mikor a haverom gépe attól dobta el magát, ha beraktam egy lemezt a dvd meghajtóba. :DDD Az a táp milyen szinten a peak-en járt :DD Vagy 10 perc kellett mire kisakkoztam, hogy a táp a ludas. :D

Alister from Hell

(#8850) Cybertrone válasza Alastair' (#8849) üzenetére


Cybertrone
veterán

580 sli alatt nálam egy tx850 melegedett el rendre... 20-25 perc kellet neki, és ontotta a meleget... aztán kattant, és lakapcsolt... mint kiderült a ventije gyárilag halkra van tervezve, és még félig egy plexi el is takarja ismeretlen okokból... egyszerűen nem tudta lehűteni, pedig papíron elég kellet volna hogy legyen... ezért is írtam, nem minden a minőség, az is lekapcsol... de legalább lekapcsol, és nem felrobban mint anno a NorthQ 500-as tápom, ahol a pufferkondi úgygondolta hogy meghasad, és kiengedi a dszint, amit némi amperszaggal fűszerezve tolt az arcomba... de szerencsére más nem halt meg... ez még a 8800gtx-es időkben volt... na akor volt fogyasztás rendesen :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.