Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) ricshard444 válasza intercooler (#8200) üzenetére


ricshard444
veterán

Úgyemlékszem itt annó GTX295el nemlehetett állítani,de letöröltem majd 1 év múlva másik vga-val már jóvolt :)

Vannak dolgok...

(#8202) gbors válasza intercooler (#8200) üzenetére


gbors
nagyúr

nekem is csinált már ilyet a grid (ráadásul nem is tört :DDD ), akkor egy játék reinstall segített.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8203) intercooler


intercooler
őstag

Köszönöm mindenkinek :R Holnap jelentkezek mire jutottam. Ki próbálok mindent.

(#8204) Cifu válasza intercooler (#8203) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bölcs tanácsokat adni könnyű... Végrehajtani azokat... no, az már időt rabló tevékenység. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8205) daneeeeee válasza Cifu (#8204) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Akkor ez most egy "bölcs tanács" volt egyenesen Cifu Mestertől :))

(#8206) KAMELOT


KAMELOT
titán

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy HD7950-es kártya esetében vannak e valami gondok driver téren és játékok közben???

Előre is köszönöm!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8207) Cifu válasza KAMELOT (#8206) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem még nem régóta van csak meg a kártya, de eddig gondom nem volt.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8208) Motion_Blur válasza KAMELOT (#8206) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Bár nem túl sok játékkal van tapasztalatom, de eddig semmit nem tapasztaltam, 12.4-es driver és az azt követők bármelyikét felrakhatod. 12.6 Beta nálam elég sokat hozott sebesség terén.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8209) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Friss rendszerrel sem jó..
Videó 12.4 driver.
Játék közben is ilyen.
Egyszerűen hiába. Ha letiltom a CF-t akkor tökéletes nincs fekete csíkozás, de ugye nem ezért van 2 kártya!:) A táp egy AX 750 es. Tehát többen írták elégnek kell lennie. 2x7970 alapórajel és fesz. ( 1.175V) CPu még egyenlőre egy FX 8120 de ez ha van tuningolva, ha nincs akkor is villog.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8210) daneeeeee válasza SSJmeszes (#8209) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Igazából ez a játék még meg sem jelent, csak csütörtöktől kapható......
Amúgy valószínűleg driver még nincs felkészítve erre a játékra, ezért nem megy jól.

(#8211) subaruwrc válasza SSJmeszes (#8209) üzenetére


subaruwrc
félisten

warezolt játékkal én nem csodálkoznék hogy nem tökéletes a cf támogatás
de még a megjelenés napján se, eredeti játékkal, mivel a cf profilokat később készítik el

(#8212) SSJmeszes válasza subaruwrc (#8211) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Jó elnézést mindenkitől. De én abba a csoportba tartozom többnyire, hogy nem veszek zsákbamacskát. Tehát szeretem előtte kipróbálni a dolgokat.. Ez a Future Soldier igen kétséges, hogy elgondolkozzak a vételén. Csak a hiba szemet szúrt.

Viszont BF3 online al játszok. És ott is volt galiba... nem vibrálás, hanem ilyen furcsa fos színű zöld volt az felhők, füstök és robbanások körvonala.

+ Akinek CF je van az bekaphatja a játék készítők szerint, vagy ati szerint.. Majd várnak a hülyék, aztán talán tudnak majd játszani sokkal később egy CF konfigon.. ez is jó.:)

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8213) Cybertrone válasza SSJmeszes (#8212) üzenetére


Cybertrone
veterán

Hülyeség amit írsz... hónapikig volt CF-em ebből a kariból, és nem volt gondom... sőt eddig senkinek sem volt :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8214) ricshard444


ricshard444
veterán

Ittis járt már pár 2gpu-s megoldás,és nemvolt gondom velük játék alatt.Legalábbis kimondottan a crossfire miatt nem.

Vannak dolgok...

(#8215) SSJmeszes válasza Cybertrone (#8213) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Mire fő írnék hülyeséget?
Azt írom amit tapasztalalok.. Letiltom a CF et nincs semmi. Engedélyezem villog.
Erre te azt írod hülyeség.. Én erre meg azt írom.. Hogy nem tudok mit lépni, rá mivel ezt tapasztalom. Ennyi.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8216) subaruwrc válasza SSJmeszes (#8215) üzenetére


subaruwrc
félisten

ha nagyon kötekedni akarunk, tök fölösleges is a 7970 cf, de ezt már páran elmondták neked
milyen felbontáson játszol ?

(#8217) daneeeeee válasza SSJmeszes (#8212) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Nem arról van szó hogy a "CF júzer bekaphatja" hanem arról, hogy olyan játékról állítod ezt ami még meg sem jelent.
Amúgy meg türelem egészen biztosan lesz hozzá támogatás, de szerintem 1db 7970-nek nem lehet probléma ez a játék

(#8218) SSJmeszes válasza subaruwrc (#8216) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

De ne kötekedjünk már, hanem beszélgessünk értelmesen. a 7970 CF ről senki nem akart lebeszélni/sem rám tunkolni, hogy nagyon kell. Én döntöttem így. Azért is vettem CF t mert nem akarok jövőre megint venni karit.. Én úgy érzem ez kiszolgál 2-3 évig.. ha a DX 20 nem érdekel akkor meg végképp.

1080p. De BF3 Online képes eltekerni mind2 karit 80% on. Pálya függő.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8219) SSJmeszes válasza daneeeeee (#8217) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Igen a Future Soldier nek elég egy darab 7970 es kártya ami probléma mentesen kiviszi a játékot... CF ben 30 max 40% pörgeti a két kártyát. Tehát lazán elég neki az 1DB.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8220) Cybertrone válasza SSJmeszes (#8218) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem kötekedünk... rakd vissza az RC11-es beta drivert, míg 7970-em volt az volt fent nálam! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8221) intercooler


intercooler
őstag

Na hát nem lett jó :Y :W

Amit megpróbáltam: Másik grid, 12.6 driver, cfg-k irásvédetté/átírás stb, minden hogy összedugni a tv-t a kártyával de semmi :(

Cfg-k be szépen bent van minden felbontás, ahogy indítom a játékot 1280x1024 feletti felbontásokat tőrli. wtf :F

(#8222) MPowerPH válasza SSJmeszes (#8218) üzenetére


MPowerPH
félisten

1080P, 7970 CF, AMD FX, WTF? :F Én arra tippeltem, hogy ott figyel a 3 monitor.

Don't Tread On Me

(#8223) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

AB ban, hogy tudom beüzemelni a Framratet?
Ki van szürkülve.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8224) SSJmeszes válasza MPowerPH (#8222) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Hiába, ha így kihajtja a fx 8120 a 2 vga t... 80% on megy szinte minden pályán. néha több néha kicsit kevesebb. Láttam már 3 nagy monitoros 2700k val játszó egyént aki szintén 7970 CF el játszik. Mégis neki se lépi túl a 80% a kártya.. Tehát miről van szó. Most konkrétan BF3 ról beszélek. Másnál lehet előnyösebb az intel.. De mint írtam fentebb.. EGYENLŐRE fx 8120. Meg azt is írtam. Azért CF. Mert nem akarok váltani 2-3 évig.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#8225) Cybertrone válasza SSJmeszes (#8224) üzenetére


Cybertrone
veterán

A sandy gamekben megeszi azt az AMD-t :U bár a problémádhoz kevés köze van a procinak!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8226) intercooler


intercooler
őstag

Sikerült megoldanom :DD :DD

Kutattam külföldi forumon, ezt találtam:

I had the same problem on the demo, but managed to sort it out. It seems that Codemasters think that if our Video Ram is less than 270MB, we shouldn't be allowed to run in anything over 1280 x 1024. Anyway, here's what you need to do (for the DEMO at least) ....

Edit the file c:\program files\codemasters\GRID Demo\system\hardware_settings_restrictions.xml

In there, you will find the line :

res mem="270" maxWidth="1280"

simply change this to:

res mem="270" maxWidth="1440"

or whatever resolution width you would like to run the game at.

Thats it !

I don't have the full game for the PC (only for the 360) and I don't know if your prob. is with the Demo or the full game. If it is with the demo, I'm sure the above will work, just make sure your path is correct to the hardware_settings_restrictions.xml file in case you haven't installed to the default folder. If it is with the full game, then I suppose the solution is the same, but with a different path to the file, as you'll be on GRID, not GRID Demo, or maybe they sorted this out on the full game, I don't know.

Ha jól értelmeztem persze fordítóval ha a vram-ot 270mb-nál kevesebbnek látja nem lehet feljebb venni a felbontást! szóval a 3gb vram-ot nem látja 270-ek ;] A lényeg hogy jó lett.

(#8227) gbors válasza intercooler (#8226) üzenetére


gbors
nagyúr

ááááááááááááá... igen, valószínűleg mínusz 1GB-nak látja a kártyádat, ehhez képest még nagylelkű, hogy 12x10-ben enged :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#8228) ÁdiBá válasza MPowerPH (#8222) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nincs semmi baj ezzel szerintem.
Ízlések és pofonok.
Igaz, kevés játékhoz kell FullHD-ban 7970 CF, de én is így játszom jelenleg még.
Igaz, nekem több kijelző is fút a kártyákról. De játék kizárólag egy megjelenítőn üzemel FullHD-ban.

Amúgy én se tapasztaltam a fentebb említett bugokat CF esetén az említett játékokban, úgy hogy az szerintem user error vagyis driver hiba lesz. :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#8229) KAMELOT válasza Motion_Blur (#8208) üzenetére


KAMELOT
titán

és (#8207) Cifu ...Köszi szépen! Gondolkodom egy HD7950 vagy HD7970 kártyán. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#8230) TTomax


TTomax
nagyúr

Néztétek a sniper elite v2 benchet???Nem semmi,kimaxolva 30fps-t tud a 7970-em... :DDD [link]
Alap beállításokkal 54 fps,de ha a settings.ini-ben beállítod az advanced shadows-t 3-ra a supersamplingot meg 2-re akkor éppen felezi az fps-t... külföldi eredményeket nézve a 7970-en jobb átlag fps-ben a 680-nál viszont min.fps látszólag nem...
A beállítások,és a reportok a my document mappában vannak!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#8231) keIdor válasza Cybertrone (#8220) üzenetére


keIdor
titán

De amugy hany jatekkal?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8232) Cybertrone válasza keIdor (#8231) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ami kijott abban az intervallumban game, meg regebbiek teszem azt:
-Bf3
-Diablo3 beta
-compny of heroes
-heroes 6

ezekkel toltam asszem!

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8233) ittakary válasza TTomax (#8230) üzenetére


ittakary
nagyúr

Jó de ez nevetséges, ilyen gépigénye valósan tuti nincs a játéknak, ez is valami mesterkélt fícsör, aminek az FPS felezésen kívül tuti nem sok haszna van...

(#8234) HuTi.HUN válasza TTomax (#8230) üzenetére


HuTi.HUN
tag

Na jó, de látható is a különbség?

Az a nagy igazság, hogy a mai játékok tele vannak egy rakat olyan beállítással, ami falja a teljesítményt, de még screenshoton is csak alig észrevehető.

(#8235) Cifu


Cifu
nagyúr

Ahogy irták is, azért ez már olyan kategória beállítások terén, amit átlag játékos nem fog beállítani, lásd 3x SuperSampling (1920x1080 esetén ez 5760x3240-es felbontás!). Az árnyékolás tekintetében pedig egy teljesen új cucc jön, ami jól néz ki, de sajnos erőforrás igényes.

Hogy látható-e, vagy sem... nos, az elején az Anisotropic filteringet is sokan tartották szemfényvesztésnek, aztán az élsimitás volt ugyanez... azért minden ilyen kis lépés arról szól, hogy jobban nézzen ki a játék...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8236) Cybertrone válasza ittakary (#8233) üzenetére


Cybertrone
veterán

Az alapgame fullon szepen ment kiporgettem:R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#8237) Varázslóó válasza TTomax (#8230) üzenetére


Varázslóó
senior tag

Játékba nem volt gond... benc megint más... direkt bele adnak sok cuccot... :K

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#8238) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Írt a Rivatuner fejlesztője a tuninggal kapcsolatban:
"Alexey Nicolaychuk: Unofficial overclocking mode is completely gone with new drivers, old libs no longer work. So use official mode and stay within CCC clock limits. Thank greedy idiots from AMD for that." - Az AMD nem segít az új fejlesztésekhez, szóval egyelőre nincs mit tenni. Nem érdemes használni 3rd party programokat, mert hibát okozhat. Persze lehet használni, de onnantól minden felelősség a useré, még a program fejlesztője sem vállal garanciát a működésre.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8239) Löncsi válasza Abu85 (#8238) üzenetére


Löncsi
őstag

Thank greedy idiots from AMD for that.

Nahát, nagyon népszerűek a beszólások a hw gyártók felé. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8240) Abu85 válasza Löncsi (#8239) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Manapság ez a menő. Persze felesleges mert ettől nem változik semmi. Ellenben egy gyártó eldöntheti, hogy a termékével mit támogat, és mit nem. Ha az AMD nem akarja a 3rd party programokat, akkor nem dokumentálják az új technikák működését, és ennyi. Vakon senki sem fog dolgozni. Nyilván Alexey zokon veszi hiszen ez a munkája, de nem tehet semmit. Ugyanez Linus esetében is. Ő is zokon veszi a zárt NV drivereket, de max. bemutatni tud. Mondjuk ez az NV-nek is rossz, mert a zárt driverek miatt lemaradtak egy 250-350 millió dolláros szerződésről, ami tízmillió VGA-ról szól Kínába. [link] - valószínű, hogy Linus beszólása sem tett jót, hiszen a legrosszabb cégnek nevezte az NV-t a terméktámogatás szempontjából, ami nem kedvező egy olyan befolyásos ember szájából, mint ő. Ezek után az NV még kevésbé lesz aranyos a Linuxszal, mert ők is tudtak volna mit kezdeni 250-350 millió dollárral.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8241) Löncsi válasza Abu85 (#8240) üzenetére


Löncsi
őstag

Főleg az ezekre a reakciókra érkező kommentek a legjobbak. :DDD

[link]

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#8242) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Máshol már írtam, ide is írom. :)

Másik topikokba beszéltünk hogy ez a GHz E azért jobban eszik a vártnál.
Egy tesztet vele megnéznék úgy is hogy GE ramjai "csak" 5,5 Ghz-en üzemelne.
Jó lehet csak elenyésző lenne a kisebb tpd de azért megnézném! :)

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#8243) 1975Pgabor


1975Pgabor
csendes tag

Sziasztok!
Van egy kis problémám, nem tudom láttatok, hallottatok-e már ilyet? Szóval, beruháztam egy elég ütős gépre 1-2 héttel ezelőtt. A VGA az ma érkezett meg a géphez (Sapphire Radeon HD 7970 OC 950/1145Mhz). Azt vettem észre, hogy mind a Catalyst és TechPowerup GPU-Z is azt írja, a maximális buszsebesség PCIeX 2.0. A kártya a PCIeX 3.0-ás foglalatban van és automatikus választásra van állítva a BIOS-ban a port. Már mindent átnéztem, de nem tudom hol ronthattam el és mit. Valaki tudna ebben segíteni, hogyan tudom elővarázsolni azt, hogy PCIeX 3.0 fusson a kártya??? BIOS-t a legfrissebbre updateltem.
A gépem:
CPU: INTEL i7 2700K @ 3.5 Ghz
Alaplap: MSI Z77A-GD55
Ram: Kingston HyperXBlu 1600 8GB
VGA: Sapphire Radeon HD 7970 OC 950/1145Mhz

Előre is köszönöm a segítséget. :O

(#8244) keIdor válasza 1975Pgabor (#8243) üzenetére


keIdor
titán

Nalam irt 1.1-et is a GPU-Z, hulyeseget ir, ne foglalkozz vele.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8245) ricshard444 válasza keIdor (#8244) üzenetére


ricshard444
veterán

Ittis,aztán játék közben felugrik 2.0-ra ... Gpu-z :C
De miaz az 1145 :U

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#8246) peterm711 válasza 1975Pgabor (#8243) üzenetére


peterm711
aktív tag

Sehogy, 2700k nem támogatja a pci-e 3.0-át. Ahhoz Ivy vagy sandy-e kell.

(#8247) 1975Pgabor válasza peterm711 (#8246) üzenetére


1975Pgabor
csendes tag

Szia!.
Azért ezt ha lehet kérlek fejtsd ki kicsit bővebben. A kártya 3.0-ás, és a slot is az. Minden beállítás (szerintem legalábbis) jó. Ivy vagy Sandy-e??? Sandy bridge? A piacon kapható majdnem legnagyobb Intel CPU nem támogatja a PCIeX 3.0-át??

(#8248) MPowerPH válasza 1975Pgabor (#8247) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hiába 3.0-ás a kártya és a slot is, ha a processzor csak 2.0-ást kezel. Mert a processzorba vannak integrálva a pci-e sávok. A sima SB még nem képes kezelni. A 2700k pedig messze nem a legnagyobb cpu, amit a piacon kapsz, és régebbi fejlesztés. Azóta kijöttek a 4-6 magos SB-E -k, és az Ivy Bridge is, amikben már megvan a pci-e 3.0.
Az alaplapod is azért támogatja, mert a Z77 chipset elsősorban az Ivy Bridge processzorokhoz készült. Az SB még Z68-as. Az újabb Z68-as lapok is támogatták a pci-e 3.0-át, de azok már későbbi darabok.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#8249) MarcZ válasza Varázslóó (#8150) üzenetére


MarcZ
senior tag

Nem tudom, hogy a 7970 volt-e, de az normális, ha a kép egyszer csak úgy eltűnt, Monitor "Digital, Analog", gép kiakcsol, nyomok resetet, azt 1 mp-en belül minden ugyanúgy folytatódik? Eddig szerencsére nem volt baj a 7970-el, de most egy picit megilyettem.

Bocs, nem MaximumGame hsz-ére ment volna a válasz. :( Félre nyomtam.

[ Szerkesztve ]

A man's got to do what a man's got to do.

(#8250) peterm711 válasza 1975Pgabor (#8247) üzenetére


peterm711
aktív tag

Így van, BMW001 kolléga pontosan leírta a miértjét. Ez miatt ne fájjon a fejed, semmivel sem hátráltat a pcie 3.0 hiánya, mire értelme lenne, addigra már tisza más integrált rendszerek lesznek.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.