Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
Mitől lehetséges az hogy az ASUS GPU Tweak programjával csak 1,130V ig emelhetem a feszültséget?!
Nincs erre valamilyen opció hogy tudjam modosítani hogy túl is tudjam lőni a kártyákat.
Nálam a CrossFire-nél a képet az ASUS, míg a másodlagos rásegítő kártya a Sapphire sorrendben találhatók a gépben.

ÁdiBá

(#16852) daveoff válasza ÁdiBá (#16851) üzenetére


daveoff
veterán

Sajnos GPU tweak-ben nem lehet tovább emelni a feszt, nekem is ez a bajom. Msi AB-ben lehet 1,3v-ig!

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#16853) Jani18


Jani18
aktív tag

mértem én is egyet :) 1125/1500

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#16854) daveoff


daveoff
veterán

Én is mértem egyet a 7/24-es beállításaimmal!
3dmark HD7950@1150/1650
Próbáltam egyet a boost bios-al is, de a cloud gate tesztnél nagyon durva képi hibák jelentek meg, ha a kártya alapon volt akkor is! :F

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#16855) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Megérkeztem én is egy 3DMARK eredményemmel.

ÁdiBá

(#16856) radi8tor válasza ÁdiBá (#16855) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem ennél az új 3DMarknál csak a harmadik teszt lesz mérvadó.

⭐ Stella

(#16857) ÁdiBá válasza radi8tor (#16856) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Igen. Valószínű.
Azért a különbségek is úgy mond rendben vannak a harmadik tesztben amit a processzort illeti.
i7 2600K 4,6 GHz Physics Score 11673
i7 3770K 4,6 GHz Physics Score 12301

ÁdiBá

(#16858) Borisz76 válasza E1even (#16846) üzenetére


Borisz76
veterán

Eküldtem az üzit :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#16859) xatos3


xatos3
senior tag

nem is rossz graphics score ha azt nézem hogy húzásmentes gyári órajeles a vga ;)

a procit azért alá kellett gyilkolni 4600ra:D

3dmark 2013

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#16860) E1even válasza Borisz76 (#16858) üzenetére


E1even
senior tag

Köszi! :R

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#16861) radi8tor válasza xatos3 (#16859) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na igen.

Ez egy fél-tuning eredményem (VGA alapon ment):

⭐ Stella

(#16862) E1even válasza Jani18 (#16853) üzenetére


E1even
senior tag

Jól megy a DCII-es is, grat. :C ;)

radi8tor1: Ez is szép... :K Grat!

[ Szerkesztve ]

"Régen az égre néztünk és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk a porban."

(#16863) BeLucZ válasza Gubrush (#16803) üzenetére


BeLucZ
addikt

nah, hát egész jó konfigot tervezel összedobni, valami ilyesmire gondoltam én is meg a többiek is szerintem :)))) nem fogod megbánni....

(#16864) banderasz77 válasza Speed® (#16843) üzenetére


banderasz77
addikt

Nekem egy i3-3220 lesz alatta, szerinted mennyi marad a VGA-ban benne kvázi?

(#16865) B4l!nt


B4l!nt
aktív tag

Egy gyors teszt 7950-el:

(#16866) BeLucZ válasza banderasz77 (#16864) üzenetére


BeLucZ
addikt

rengeteg.....

(#16867) banderasz77 válasza BeLucZ (#16866) üzenetére


banderasz77
addikt

Ajajajjjajajjjj :O

(#16868) radi8tor válasza banderasz77 (#16867) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én 40%-ot mondanék, amit nem tud kihasználni az a CPU. Látatlanban.

⭐ Stella

(#16869) BeLucZ válasza banderasz77 (#16867) üzenetére


BeLucZ
addikt

átlagban ha már egy 20% plusztol elesel a cpu miatt, már nagyon soknak számit, pl nem mind1 hogy 50 vagy 60 fps, utobbi pont a megfelelő játékélményt biztositja, nem beszélve arról hogy nem tudod kihasználni a gpuban rejlő potenciált, azaz hogy lehet 50%al lehet tuningolni a 7950esed

jól jegyezd meg: félelmetesen erős cpu és platform és utána hajitsd bele az erős vga-t

nem a levegőbe beszélek, saját káromon tanultam meg és elmondtam már sok sok embernek itt is, bosszantó tud lenni mikor látod hogy menne még az a szerencsétlen vga és tegyük fel a proccos bekorlátozza 45 fpsre és pont egy laggolós szar motort fogsz ki ahol ez kevés, mint a dunia engine, és egy erős cpu meg lehet biztositana neked 70-80 fpst és tudna menni a vga rendesen és tökéletes lenne a játékélmény

tudom hogy van sok vga limites játék de van sok olyan ahol nagyon nagyon kevés lesz az az i3-as
kár a procin spórolni, az a gép szive, régen én is ebben a vgacsere only tudatban voltam, azt jól be is szivtam, pl a fosport cod játékokban is egy valag jelenet van ahol korlátoz a cpu, emlékszem a BO-ban van az executive order pálya ahogy kiérsz a nyilt térre és figyelitek a rakétaállomást még a 4.8 Ghzen járo 3570kval is képes volt 75 fpsre bedroppolni a teljesitmény, q9550el 4,25 ghzen volt 37-42 ami nagyon lehangoló volt, vga meg ment 40 % on kb :D rengeteg elcseszett kód van ami zabálja a cput sajnos, mert ha még minden játék tökéletesen lenne optimalizálva és maximálisan kihasználná a cpu magokat, nem lenne ilyen fontos az 1 magra jutó teljesitmény

előbb szerválj be egy 2500k/3570kt sztem, jobban jársz

[ Szerkesztve ]

(#16870) banderasz77 válasza BeLucZ (#16869) üzenetére


banderasz77
addikt

Értem, köszönöm. De a proci csere sokba fájna, lesz egy ASUS 7870 V2-őm is, akkor azt dobom mellé.... :K

(#16871) Cole86


Cole86
senior tag

Sziasztok!

Asus DC2-TOP [link] tökéletes kártya minden szempontból ,de az létezik ,h semmilyen programommal, biossal (bármivel) nem lehet feszt állítani rajta? :F :Y :Y :W

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#16872) BeLucZ válasza banderasz77 (#16870) üzenetére


BeLucZ
addikt

felőlem 7970 CF-et is vehetsz :D csak jó tanácsként mondtam, mert igy tényleg kidobott pénz az erős vga, lehet a vga limitet forszirozni nagyobb felbontású monitorral(1440p,1600p) de igy is lesznek olyan játékok amiknek nagy a proci igényük és ugyanugy be fog esni az fps, i3 felejtős szerintem komolyabb gamingre

(#16871) Cole86: jól nézünk ki, ha nem lehet, sokszor gpu voltage tweak marketing bullshit felirattal szokták reklámozni :D

asus gpu tweak és msi afterburnert ajánlanám, vagy vagy, utobbit én jobban csipem

[ Szerkesztve ]

(#16873) Asbee válasza Cole86 (#16871) üzenetére


Asbee
veterán

A TOP-on elvileg lehet.

(#16874) Cole86 válasza Asbee (#16873) üzenetére


Cole86
senior tag

TOP van nekem.. enyémen nem lehet.. most próbálgattam.. Msi ab, asus tweak.. sapphire trixx.. engedik, de a fesz marad 1,075v körül max loadnál.. üresben meg 1,090v körül..

Akkor most mivan? :F :F Mindent próbáltam már és nem ma kezdtem.. :o

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#16875) BeLucZ válasza Cole86 (#16874) üzenetére


BeLucZ
addikt

hmm, elvileg 1,3 V-ig fel lehet nyomni a feszt nem? msi ab-ban engednie kéne

2dből ne indulj ki, mert ott az adott kicsit órajelhez (150/300 asszem) lövi be a feszt, 3d terhelésnél többet kap jóval, mennie kéne a dolognak bios buhera nélkül is

2d-ben nálam 0,806 V szokott lenni a fesz, nem értem nálad hogy lehet ilyen rohadt sok, jo meleg lehet a kari 2dben is akkor :) igaz nekem ref van, nem dc2es, nem vágom

(#16876) Cole86: mi az hogy nem lehet húzni ? :) alapfeszen is kéne mennie elég jól, hát még fesz emeléssel, nem enged egy mhz-et se húzni? rejtély számomra
vagy csak nem hozza azt a szintet amit elvárnál tőle?

[ Szerkesztve ]

(#16876) Cole86 válasza BeLucZ (#16875) üzenetére


Cole86
senior tag

Ha nem megy akkor gond van a kártyával? Mert mindegyik program engedi ,de a kártyát nem lehet húzni és a feszt megnézem cpu-zben és nem változik egyáltalán!!! :( Órajel változik ,de a fesz atom stabil...

Dc2 TOP-od van?

esetleg elküldenéd nekem a biosát, ha lemented?

Én már nem tudom.. akkor gond lehet a kártyával mi a rák? legújabb catalyst van fent ..

ricshard444 : Igen, de nem volt olyan működő képes bios aminél változott volna fesz érték..

Asus mátrix biosnál is 1100mhz mellett ugyan akkora feszt adott .. akkor a karival lehet gond? :Y

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#16877) ricshard444 válasza Cole86 (#16876) üzenetére


ricshard444
veterán

Bios cserét próbáltál már?

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#16878) BeLucZ válasza Cole86 (#16876) üzenetére


BeLucZ
addikt

refem van, irtam előbb is, adatlapodon xfx kari van, ahelyett vetted az asus topot?

(#16879) Cole86 válasza BeLucZ (#16878) üzenetére


Cole86
senior tag

így van.. asus top karim van,azt hittem neked is.. eladom amúgy is ,de meg akartam nézni mit megy ,de nem lehet feszelni? :F :F

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#16880) ricshard444 válasza Cole86 (#16876) üzenetére


ricshard444
veterán

Olyan nincs,hogy azért nem lehet feszt emelni, mert a kártyával lenne a gond ( hardveresen ). Ez valami Bios-os megkötés lehet. Próbálgass Bios-okat,semeddig nem tart. GHz-s Bios meg tuti,hogy 1.256V-t adna.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#16881) Cole86 válasza ricshard444 (#16880) üzenetére


Cole86
senior tag

Összeset próbáltam már.. matrix biost is.. a fesz akkor sem változott és nem volt stabil 1100mhen.. lejebb kellett venni ,de a fesz nem változott... legtöbb biossal meg nem volt kompatibilis...

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#16882) Asbee válasza Cole86 (#16881) üzenetére


Asbee
veterán

Szerintem kérdezz rá az Asusnál. Ha már így reklámozzák: A GPU Tweak segédprogrammal egy intuitív felületen módosíthatók és hangolhatók az órajelsebességek, a feszültségek, valamint a ventilátorok teljesítménye

[ Szerkesztve ]

(#16883) Cole86 válasza Asbee (#16882) üzenetére


Cole86
senior tag

Ezért örjöngök én is, mivel ezt kb nem akarom elhinni... :W :W

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#16884) radi8tor válasza Cole86 (#16883) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Afterburner cfg-jét is átírtad?

⭐ Stella

(#16885) Cole86 válasza radi8tor (#16884) üzenetére


Cole86
senior tag

Alapból engedte húzni az órajelet és a feszt is ,de cpu-zben nem változik terhelés alatt a fesz érték.. 600wos táp meg bőven elég neki..

Sapphire trixx (nem tudta állítani) és asus tweaknél is ugyan ez a helyzet ,h tudja ,de valós hatása nincs.. :(

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#16886) radi8tor válasza Cole86 (#16885) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt a részt nem értem: "de cpu-zben nem változik terhelés alatt a fesz érték"
Mire kellene változnia?

⭐ Stella

(#16887) Cole86 válasza radi8tor (#16886) üzenetére


Cole86
senior tag

Nem tudok írni.. gpu -zben a sensor fülnél... ott mutatja a feszültség értékeket és bármilyen beállítás mellett változatlanok terhelés illetve üres állapotban....

szerk: mivel más asus tweak program is engedi a feszt szabályozni és az msi is, így nem volt rá szükségem eddig..

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#16888) radi8tor válasza Cole86 (#16887) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ismét megkérdem, Afterburner cfg-t átírtad? :)

⭐ Stella

(#16889) Zsohi


Zsohi
őstag

3DMark

i5 3570k 4,2GHZ, 7950 1000MHZ/1400MHZ

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#16890) Cole86 válasza radi8tor (#16888) üzenetére


Cole86
senior tag

nem ,de eddig sem volt rá szükségem a feszeléshez.. más programokkal is menne, de valamiért beton stabil.

Most áírtam és tökéletes 1300mvig ,de a feszültség meg sem mozdul.. ha lejeb veszem, ha feljebb ,semmi változás..

Aidaban néztem.. gpu z terhelés alatt.. :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#16891) radi8tor válasza Cole86 (#16890) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem akarod megoldani, akkor nem kell. Én egy megoldást linkeltem neked. ;)
Ezek a beállítások megvoltak?

⭐ Stella

(#16892) Cole86 válasza radi8tor (#16891) üzenetére


Cole86
senior tag

Megtettem.. 0 változás.. a fesz mintha be lenne betonozva... ilyet már látott valaki? :Y :Y

szerk: köszi ,de nem ilyen jellegű.. itt nem a 2d/3d órajel és vesz értékkel van a gond.. hanem feketén/fehéren mintha hardveresen lenne benne egy feszültség határ!

Se más bios, se bármilyen alkalmazás nem képes kezelni..

Catalyst center sem!!!!! A feszültségek mindig ugyan ott mozognak terhelés 1070-1075mv ill üresben 1090-1095mv körül!

ennyi.. nem lehet onnan kimozdítani, más biosokkal sem...!!! :W :W :W :W :W :W :W :W :W :F :F :F :F

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#16893) radi8tor válasza Cole86 (#16892) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

AB restart volt?
Cfg-t AB kikapcsolt állapotában írd át.

Esetleg ennek a HSZ-nek a végét nézd meg: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#16894) Varázslóó válasza Cole86 (#16892) üzenetére


Varázslóó
senior tag

itt írta az egyik koléga... ért a bios íráshoz... szerintem olvass vissza, vagy valaki hátha tudja ki volt az....
Reméljük megoldódik... meg ez elég gáz :(

► Ryzen 9 5900X (ARCTIC Liquid Freezer II 420 (V.7) + Artic MX-5) ► EVGA RTX 3080Ti Ultra 12GB GDDR6X ► Samsung 990 1TB Pro Raid 0 ► 2x16GB G.Skill Tri Z Neo DDR-4 32GB/4000 CL16-16-16-34 + ►ASRock X570 Steel Legend / ► 60TB HDD / ► Be quiet Pure Power 12 M 1200W 80+ Gold ► Creative Sound AE-9

(#16895) Cole86 válasza Varázslóó (#16894) üzenetére


Cole86
senior tag

Hát de egy zsír új kártyánál ráadásul TOP editionnél biost kéne írnom ,h tudjam rendesen használni (nem azért vesz valaki 110k fölött kártyát ,h alapon használja végig, gondolom,nem?) :F :F ? ez komoly? :Y :Y

Ha meg a matrix biossal sem módosult a fesz akkor ott nem lehet megoldani, mert hardveresen van valami, nem? :W :W :W

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#16896) Stunts666


Stunts666
őstag

Az mennyire normális, hogy az adataimnál lévő 7950-es 70-75 fok között üzemel Battlefield 3 alatt?

(#16897) ricshard444 válasza Stunts666 (#16896) üzenetére


ricshard444
veterán

Nem jól szellőző házban reális ( vagy ha valamiért nem kap elég levegőt )

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#16898) Stukker1987 válasza Stunts666 (#16896) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Lehet,hogy kifogtál egy olyan példányt mint az enyém!

Hasonló hőfokok vannak,bármit csinálok....(újrapasztáztam,venti vezérlést ellenőriztem,feszt megnéztem elvileg minden OK)

Valami a GPU gyártásnál félresiklott sztem....(olyasmire gondolok,hogy a Gpu kupak nem illeszkedik a chipre,így a chip által leadott hő egy belső levegő közvetítő közegen keresztül érintkezik csak a kupakkal,ami meg a hűtővel,így nem olyan hatékony)
Ivy Bridge prociknál láttam valami hasonlót

Ez ugye azért gáz,mert elvileg gariztatni sem lehet,mert a kártya "működik" és rendeltetés szerű használat esetén a hiba nem befolyásolja a kártya élethosszát sem.

Tuningtól viszont elbuktam,hiába a hangzatos tuningolási lehetőség amit a gyártó ígér. Nem beszélve arról,hogy a gyártó által iránymutatóban megadott hőmérsékleti értékeket(amik a ref hűtésnél jóval alacsonyabbak) a kanyarban sem tudja tartani még tuning nélkül sem.

Ha valakinek esetleg van ötlete arról,hogy van-e valami amit kifelejthettem a check listről és akár meg is oldhatja a problémám az jelentkezzen nyugodtan!!!!!

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#16899) Asbee válasza Stukker1987 (#16898) üzenetére


Asbee
veterán

Hol van olyan teljes kupak mint a procikon? Szabadon van itt a mag nem?

(#16900) Stukker1987: Ez nem befolyásolja a hőátadást.

[ Szerkesztve ]

(#16900) Stukker1987 válasza Asbee (#16899) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Nincs a gpu-n??

http://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/HD_7950_Vapor-X/images/gpu.jpg

Ez nem olyan?

(#16899) Asbee: Oké,de akkor mi az ami nálam egy TF hűtést a ref értékek fölé abszolvál???

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.