Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-08 20:59:31

LOGOUT.hu

AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) DroiDMester válasza Mazsul (#17399) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

a vRam is alacsonyabb feszt kap (a gyári biosal ugye 1,600.v , ezzel a biosal pedig 1,500.v) ami nagyobb memória tuningnál okozhat problémát, nálam olyan 1400.MHz ig bírja stabilan, tehát ha ennél feljebb akarsz menni a memóriával akkor tedd fel alap 1,600.v ra :K

próbáld akkor lejjebb venni 1000/1250.re vagy nézd meg hogy mi hibázik a memória(az alacsonyabb fesz végett) vagy a GPU nak kevés, akkor adjál neki mondjuk 1,125.v ot És NE FURMARK -al tesztelj Mert az ALKALMATLAN stabilitás tesztre. inkább FC3, vagy az új 3DMark is megteszi! :K

[ Szerkesztve ]

(#17402) Mazsul válasza DroiDMester (#17401) üzenetére


Mazsul
tag

Igen, észrevettem a vRam 1,5 V-ot. Jó is :) GPU 1,15 V-on megszűnt a probléma. RAM-ot nem tervezem kihajtani, nem veszek észre nagy teljesítménynövekedést. Akkor tolok pár kört FC3 multiban :)

(#17403) ZozzHUN válasza Pug (#17392) üzenetére


ZozzHUN
addikt

1.0-ra pedig simán feldobható egy régebbi bios, ami nem Boost-os.

(#17404) Chapel válasza szasanyi (#17393) üzenetére


Chapel
addikt

Köszönöm az összesítőt; ezek szerint kb. jól gondoltam a problémát.
Hihetetlen hogy még a felsőkategóriában is szivatják az embert, tavalyig ilyen 40k-s kategóriában mozogtam vga ügyileg, most már ~80k és esküszöm itt néha több a kompromisszum ami a normális müködést illeti. :U

No akkor ha jól látom:

a, Próbálkozom boostossal, hátha a limit állítás simán megoldja, vagy alapból sincs vele baj.
b, Nem boostosat veszek
c, Booostosat veszek, de figyelve, hogy olyat amin lehet bios frissíteni. (mondjuk ez optimális esetben megegyezik az "a" kártyával)

C3-on kivül jelenleg nem látok pc izzasztó mókát, így megvárom mit mutat a gépem ott. Persze egy Gta V miatt fejlesztenék...

Rendben, okosabb lettem és kicsit jobban képben vagyok, már csak a döntést kell meghoznom. :R

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#17405) ZozzHUN válasza Chapel (#17404) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Én most Flex Boost-tal nyomom, Crysis 2-vel teszteltem 1150/1575-ön gyári 1250mV (1211mV-re droppol) és +20% powertune alatt nem throttlingol.

(#17406) szasanyi válasza Mazsul (#17399) üzenetére


szasanyi
félisten

Látom, közben megoldódott és megy! Igen, nekem is csak 1Ghz-ig stabil a GPU az 1.095V fesszel. Viszont én nem használok külön tuning progit, így marad a CCC állítás (1Ghz/1375Mhz) ami már elég. :)

Chapel: az a., változattal nekem az a gondom (lehet neked nem), hogy azzal a fogyasztás és a hőtermelés meg valszeg a zajszint is nő. Sapphire Flex kártyának nézz utána, arra talán nincs jól működő nonBOOST BIOS! Nem biztos, de mintha erre emlékeznék...

[ Szerkesztve ]

(#17407) Garsza


Garsza
veterán

Helló olyan kérdésem volna hogy honnan tudom meg a VGA nál hogy le kapcsolt e zero core ra mikor a monitor kikapcsol. Mert mostanában kb 20W többet eszik a gépem mint kéne és nem tudom mért.

(#17408) daveoff válasza Garsza (#17407) üzenetére


daveoff
veterán

Leállnak a ventik a VGA-n...

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#17409) Garsza válasza daveoff (#17408) üzenetére


Garsza
veterán

Másképp nem lehet megtudni? Nincs kedvem kiszedni a gépet a hejéről meg leszedni az oldallapot. :))

(#17410) ricshard444 válasza Garsza (#17409) üzenetére


ricshard444
veterán

heLYéről

Ez a legegyszerűbb, kikapcsolt állapotban mégis hogyan szeretnéd megtudni? :N

Vannak dolgok...

(#17411) szasanyi válasza ricshard444 (#17410) üzenetére


szasanyi
félisten

Örülök, hogy nem csak nekem szúrja a szemem egy-egy ilyen gyöngyszem. :D

(#17412) Garsza válasza ricshard444 (#17410) üzenetére


Garsza
veterán

Ezelőtt 7870 volt és annál ha zerocore után bekapcsolt a monitor akkor az MSIA monitorozóján minden 0 volt és ahogy elindult akkor ugrott fel a frki 300 ra például. A 7950 nél ilyet nem tapasztalok.

A helyesírásért meg bocsásatok meg kérlek de én szlovákiából vagyok és nem tanultam Magyart. Per pillanat keg telórol írok és itt nincs javító mint a chrome -ban. :)

[ Szerkesztve ]

(#17413) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Hamarosan elviszik a 7870-em, és újítanék egy 7950-el.
Melyiket ajánljátok? (a legolcsóbb a giga 3év garral)

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17414) radi8tor válasza adamssss (#17413) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én ezt: (elvileg) PowerColor 7950 PCS+ a leghalkabb.

⭐ Stella

(#17415) ZozzHUN válasza radi8tor (#17414) üzenetére


ZozzHUN
addikt

És vigyázz, nehogy V2-est vegyél, mert az tud ám hangos lenni a többiekhez képest :(

(#17416) adamssss válasza radi8tor (#17414) üzenetére


adamssss
veterán

Nemigen lehet kapni, szóval vmi más kéne.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17417) Pug válasza ZozzHUN (#17415) üzenetére


Pug
veterán

Igen, 61-2% fölött valóban megjön a hangja, mondjuk jól szellőző házban, csak feszemeléses tuning mellett mászik 50 fok fölé a venti. ;) Levett oldallappal, légcsatorna nélkül lehet már 1200mhz alatt is ;] .

[ Szerkesztve ]

(#17418) ZozzHUN válasza Pug (#17417) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Jól van, tudjuk, hogy jó példányt fogtál ki :P

(#17419) radi8tor válasza Pug (#17417) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De a tied V2 az nem PCS+. Vagy ugyanaz a kettő? :U

⭐ Stella

(#17420) Pug válasza radi8tor (#17419) üzenetére


Pug
veterán

V2-es és nem ugyan az a kettő. :N
A hozzászólás, melyre válaszoltam, elméletileg pont a V2-es Powercolor 7950-esről szólt, de lehet én értettem félre. :U

És vigyázz, nehogy V2-est vegyél, mert az tud ám hangos lenni a többiekhez képest

[ Szerkesztve ]

(#17421) adamssss


adamssss
veterán

Azt hiszem h ezt fogom venni: [link]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17422) ricshard444 válasza adamssss (#17421) üzenetére


ricshard444
veterán

Jó döntés :)

Vannak dolgok...

(#17423) adamssss válasza ricshard444 (#17422) üzenetére


adamssss
veterán

Látom Te is ilyen használsz és még CF-ben is brutális órajelet mennek...
Itt kell vigyázni, hogy milyen verziójút vegyen az ember?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17424) ricshard444 válasza adamssss (#17423) üzenetére


ricshard444
veterán

Általánosan szoktuk ajánlani a Dual-X -t és azon belül a 20G-t, erre rámegy a Non Boost Bios és nagy az öröm :) A memória tuning eredményével nem vagyok megelégedve,de CF-ben ekkora felbontáson már szinte sehol nem dob

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#17425) adamssss válasza ricshard444 (#17424) üzenetére


adamssss
veterán

Az mit tud? (non boost bios) :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17426) ricshard444 válasza adamssss (#17425) üzenetére


ricshard444
veterán

Mellőzheted az esetlegesen felmerülő tuning melletti gpu órajel ugrálást és a feszt magad szabhatod rá az órajelre, nem pedig fix 1.25V mint amit a Boost adna neki.

Vannak dolgok...

(#17427) Chapel válasza ricshard444 (#17424) üzenetére


Chapel
addikt

Flex OC és sima OC között mi a difi? Ha jól látom 20G és 40G között a hűtés a különbség, vagy ezen a linken egy 3. féle hűtés van, legalábbis a kép alapján? Tetszik és olvasom, hogy erre mükszik a nonboost téma. Remek! :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#17428) adamssss válasza ricshard444 (#17426) üzenetére


adamssss
veterán

Hmm ez feltétlenül jól hangzik. Tehát akkor a 20G-t veszem.
gondolom ezen is van az a biztonsági bios kapcsoló, ha esetleg besülne a flash... :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17429) ricshard444 válasza Chapel (#17427) üzenetére


ricshard444
veterán

20G és a 40G ugyanaz csak ugye az utóbbi Flex, a kimeneteknél keresendő a difi. Flex-re nincsen Boost nélküli Bios ami működne is vele :(

adamssss: Még szép :DDD

Vannak dolgok...

(#17430) ricshard444


ricshard444
veterán

Tegyünk egy próbát gyerekek AMD vs. nVidia

Csak okosan!

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#17431) Chapel válasza ricshard444 (#17430) üzenetére


Chapel
addikt

Jó dolog, csak aztán tényleg okosan mert ha elindul a fröcsögés...

Az elmúlt 1 évben 3 proci és 3 ati járt nálam, keresztbe teszteltem mindet, de sajnos nvidia nem volt. :(

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#17432) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Kicsit hajt a kiváncsiság. A féléves HD7970 CF OC tesztet elkezdtem frissíteni.
Akkor még nem voltak kint a csoda driverek az AMD részéről. Most jelenleg 3770K processzort hajtok a gépemben. Megnézem hogy azóta mennyit gyorsult a driver CF esetében, illetve processzor mennyivel darál jobban mint a 2600K.

Jéééé Őstag lettem! ;]

Bár most mrnorb kollégával egy 2560x1440 felbontásban készülő GTX680 SLi vs 7970CF tesztre gyurunk.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#17433) adamssss válasza ricshard444 (#17429) üzenetére


adamssss
veterán

Tényleg ehhez a karihoz jár a never settle?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#17434) Shkiz0 válasza adamssss (#17433) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

:K

de nem mindegyik boltnál van ez az akció.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#17435) BlessedElroy


BlessedElroy
senior tag

7970 tulajok, ex-tulajok!!!(vagy csak hozzáértők)

Melyik lehet a legjobb választás 7970-ből?
Csak egy normál tuning kell, nem hyper-extreme.

Origin: BlessedElroy

(#17436) Garsza


Garsza
veterán

Helló mitől lehet az hogy az aláírásomban szereplő VGA nem kapcsol le zero Core -ra ha standby -ba kapcsol a monitorom? Mennyi idő múlva kéne leállni a kártyának? Lehet ezt valahol állítani? Abból gondolom hogy nem kapcsol le a VGA hogy 10perc után is forognak a ventik és a fogyasztás sem esik vissza.

(#17437) karesz501 válasza Garsza (#17436) üzenetére


karesz501
senior tag

Milyen program vezérli, ASUS GPUT -et használsz?

Life is no picnic!

(#17438) Garsza válasza karesz501 (#17437) üzenetére


Garsza
veterán

Nem. MSIA használok az OSD miatt.

(#17439) karesz501 válasza Garsza (#17438) üzenetére


karesz501
senior tag

"Unofficial tweak" -et beállítottad a magasabb értékek érdekében?
"Force constant voltage" be van-e pipálva?

Ha mindkét kérdésedre nem a válasz, akkor leszedném a drivereket és programokat, kitakarítanám a registry-t, újratenném mind és hátha. Nálam a kártyacserék és vezérlőprogramok tengere után nem kapcsolt vissza standby-ból a monitor az istennek se, végül egy új win telepítés kellett annyira összekeveredtek a dolgok, pedig 'csak' 1-2 hónapos volt az előző is :F

Life is no picnic!

(#17440) Garsza válasza karesz501 (#17439) üzenetére


Garsza
veterán

Az unoficial Tweak be van állítva. A Force constant voltage nincs. Ez a harmadik kártyám mióta ez a rendszer van. De mind 7xxx AMD volt. Előbb 7870 majd 7770 és most a 7950.

Most nézem az unoficial Tweak alatt arra gondolsz hogy az Asus GPUT ben be e van pipálva a Owerclocing Rage Enhacement? Mert az be van hogy továb bírjam húzni a kártyát de az MSI progiát használom.

[ Szerkesztve ]

(#17441) karesz501 válasza Garsza (#17440) üzenetére


karesz501
senior tag

Lehet, hogy az lesz a gond, mert az AB .cfg file -ban kell egyébként mókolni, hogy 1200 fölé vidd a GPU-t és 1575 fölé a RAM-ot és ez azzal jár, hogy a zero core üzemmódot letiltja az AB.

Kipróbálnám a teljes törlést és csak az AB telepítését, nekem a 7950 -el "nagyon szépen" megy a zero core, torrent közben állnak a ventik a Sapphire -on csak a többi komponens pörög.

Life is no picnic!

(#17442) Kirir


Kirir
tag

Új gépet szeretnék a közeljövőben vásárolni. Igyekeztem teszteket és híreket olvasni. Így sikerült leszűkítenem a jelöltjeimet a 7950-re és a 7970-re. Elolvastam eme fórum utolsó 80 hozzáírását is, melynek folyományaként lenne néhány kérdésem.
1. A 7950 és a 7970 között számomra jelentős az árkülönbség, ez a valós teljesítményben is megjelenik? Érdemes beruházni egy 7970-esbe ha tuningolni is szeretném?
2. Azt olvastam, hogy elég jól tuningolhatóak eme kártyák. Ennek figyelembevételével is érdemes a 7970-es típust vásárolni, csak mert valaki azt írta, hogy egy alap 7950-esből akár 50% teljesítménytöbbletet is ki lehet hozni. Persze kérdés, hogy egy 7970-esből mennyi pluszt lehet kihozni.
3. A tuning figyelembevételével mely márkák mely típusait érdemes megvásárolni? Annyit már leszűrtem, hogy a Gigabyte márka kerülendő.
4. Az OC jelölésű és egyéb gyárilag tuningolt kártyák jól gondolom, hogy kevésbé tuningolhatóak? Ha igen, akkor érdemesebb egy alap, de jól tuningolható kártyatípust választanom? Ha igen, akkor melyiket. Tisztában vagyok vele, hogy attól, hogy egy adott típus jól húzható, még nem biztos, hogy az általam megvásárolandó kártya is ilyen lesz. Vagy inkább az OC jelölésű a modellek a biztosak, mert már alapból tuningolva vannak?

Nem vagyok márkafüggő, csak az a fontos, hogy terhelés alatt és terheletlenül is minél halkabb legyen a hűtő hangja.

(#17443) Garsza válasza karesz501 (#17441) üzenetére


Garsza
veterán

Azért kellet nekem mert a GPU-t csak 1100MHz tudtam húzni úgy és 1150MHz használom. De majd megpróbálom. Törölni.

(#17444) Foxmulder89 válasza Kirir (#17442) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

1. Nem igazán. ~6-7%-al magasabb GPU órajel kell az 50-esnek, hogy behozza a 70-est. Mindkettővel jól jársz, de ha tuningolni is fogod, a kistesóból jobb ár érték arányt hozhatsz ki.
2. A referencia 7950-nek 800mhz-en fut a gpu-ja, van egy pár OC változat amik 900-925mhz-en mennek alapból, de ez nem garancia rá hogy tovább is húzhatóak, mint a ref. Simából és OC-ból is kifoghatsz jobbat/rosszabbat.
1150mhz-et azért mindegyik szokta vinni, van amelyiknek 1250 sem gond.
3. Gigabyte is jó, de csak ha rev 1.0-ásat tudsz szerezni. Más revízióson nem lehet feszültséget állítani. Boostot kerüld ha tudod, nem jó másra csak fejfájásra.
4. Úgy tudom a referenciák elég jól mennek, valószínűleg az áruk is kellemes, cserébe hangosabbak.

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#17445) Kirir válasza Foxmulder89 (#17444) üzenetére


Kirir
tag

Te mely márka mely típusát ajánlanád 7950 és 7970 változatokban ha a tuning és a halkság is számít? Az XFX márkáról mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#17446) karesz501 válasza Garsza (#17443) üzenetére


karesz501
senior tag

Nekem alapból az AB a GPU-t 1200-ig a RAM-ot pedig 1575 -ig engedi húzni..... :F Ha ennél többet akarok akkor kell(ene) a "kakaó", de ezen az áron nekem nem kell.

Megjegyzem, hogy szerintem az 1,1Ghz is nagyon jó a 7950-től, inkább találd meg, hogy mely a legalacsonyabb feszültség érték amivel az megy és így halkabb/hűvösebb is lesz a kártyád, plussz a zero core -t is tudod használni ;)

Life is no picnic!

(#17447) Garsza válasza karesz501 (#17446) üzenetére


Garsza
veterán

A hűtéssel igy sincs gondom. Sőt mg max feszültségnél sem volt.
Most eltávolítottam minden drivert meg tuning progit. És leengettem egy regclínert hátha. Mondjuk még egy jó driver maradvány eltávolító progit ajálnhatnátok.

(#17448) ricshard444 válasza Garsza (#17447) üzenetére


ricshard444
veterán

Driver Sweeper, esetleg ami legyalul neked mindent tutira az a Revo Uninstaller

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#17449) csaabz


csaabz
őstag

Hello!

Ati témában totál kezdő vagyok, az lenne a kérdésem, hogy ez a BOOST BIOS dolog csak akkor probléma, ha feszt akarok emelni és/vagy órajelet állítani? Vagy van más problémája is?

:R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#17450) ZozzHUN válasza csaabz (#17449) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Vájtszeműek vannak itt sokan. Alapon tud ugrálni, powerlimitet feldobod +20%-ra és no problem. :B

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon™ HD 7950 / 7970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.