Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4101) Voyage


Voyage
aktív tag

5850-re vagy 5870 felmegy valami normális hűtés?
Twin turbo, accelero s1, musashi, auras fridge, stb.
Ha igen, mit kell hozzá barkácsolni, vagy mennyire? :F

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#4102) 00roli00 válasza Voyage (#4101) üzenetére


00roli00
aktív tag

S1 biztos, de minek?

(#4103) Voyage válasza 00roli00 (#4102) üzenetére


Voyage
aktív tag

Mondjuk talán az kéne a legkevésbé, leginkább meg a musashi és a twin turbo. Azok rámennek? :F
Hogy minek? :DDD
Mert a raven házamba a vga nem vízszintesen, hanem függőlegesen pereg, és hozzá ér így a venti az oldalfalhoz, és kerreg. :DDD

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#4104) Lacika001 válasza Voyage (#4103) üzenetére


Lacika001
aktív tag

Némelyik hajlamos alapból is kerregni, nem az lehet a baj?

(#4105) Voyage válasza Lacika001 (#4104) üzenetére


Voyage
aktív tag

:N
Vízszintes állapotban jó, de így a venti hozzáér. Nem hibás, hanem ilyen gyárilag, mindegyik. :)

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#4106) ->Raizen<- válasza KlezOne (#4100) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én 62ér vettem Debrecenben az én 5850esem! ;] Én crysis alatt néztem 8x aa val 1440*900 felbontásba és max 80 fokig ment fel. Hihetetlen de simán jó 8x élsimitással is a játék azt hittem hátast dobok. Nekem üresjáratba 40-44 fok.

(#4107) katt777 válasza TomiLi (#4085) üzenetére


katt777
félisten

A minőség ma is változatlan! :C :DDD
Anno a két 3870-emet ugyanúgy lehetett tuningolni együtt, mint külön-külön, hűtést meg testre lehet szabni.

Sárpac: Tudtommal nincs olyan tuningolhatósága, mint MSI-nek vagy ASUS-nak, utóbbit kivéve én a másik 2-t amúgy is kerülném.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4108) cowboy_bebop válasza ->Raizen<- (#4106) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Én meg 60K-ért és mivel az enyémben volt Dirt 2 is, azt eladtam 6K-ért; összességében 54K-mba fájt az 5850.
Akkor most még nálad is menőbb gyerek vagyok? :(

[ Szerkesztve ]

(#4109) SimonYana válasza cowboy_bebop (#4108) üzenetére


SimonYana
addikt

Én most adtam el az Asus 5850-et 61-ért szintén Dirt 2 játék kuponnal! :C

® SimonYana ®

(#4110) Goldmen75 válasza SimonYana (#4109) üzenetére


Goldmen75
őstag

Nekem az 5870 75 fok körül megáll maxon. alapból 40 körül ketyeg:)
Jók ezek a gigák, nekem az alaplapom is az, nem is vennék mást:)
Szóljak ha lesz 5850? Mi is várjuk a szállítmányt, mert nálunmk is keresik..
Most 5770, 5750 van rakin, de hát nem az a kategória ugyebár:)

(#4111) RI/OS


RI/OS
őstag

Ezek betegek:[link]

(#4112) Voyage válasza Voyage (#4101) üzenetére


Voyage
aktív tag

S1-en kívül akkor melyik megy fel rá?Valaki info? :B

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#4113) WesTM válasza RI/OS (#4111) üzenetére


WesTM
senior tag

Ez vagy elírás, vagy valaki ittasan tette fel az árakat... :))

(#4114) R1200GS válasza RI/OS (#4111) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Aki a pixmania-ban vásárol meg is érdemli. :(

(#4115) Goldmen75 válasza R1200GS (#4114) üzenetére


Goldmen75
őstag

Nálunk kerek 100 volt legutóbb a Gigabyte, ezek állatok!:)

(#4116) TomiLi válasza RI/OS (#4111) üzenetére


TomiLi
addikt

Úristen! ez, hogy lehet az árlistában? Nem januártól lehet csak forgalmazni a nem rev. kártyákat?

Egyszer még tudatlan koromban felhívtam ezt a pixmaniat.... :F Erős francia akcentussal beszélt velem a fószer.... Előszőr azt hittem, hogy a Rádió 1-et hívtam és "Kuki"-val beszélek.... Azt mondja a csóka :
Szállítás 5 munkanap, számla rá két hétre.... Ezt, hogy.... Mondjuk ezt PC Gear is simán eljátszotta velem kétszer... csak ők 1 hónap múlva küldték....

Akkor inkább egy rev. giga 82k-ért ;]

Bogyorisz

(#4117) RI/OS válasza TomiLi (#4116) üzenetére


RI/OS
őstag

Felhúzom a sajátjaimat ezekre az órajelekre, ráírom filccel, hogy vaporx, azt viheti bárki akciósan 120-ért/db ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#4118) Goldmen75 válasza RI/OS (#4117) üzenetére


Goldmen75
őstag

Nem vennék semmi pénzért vaporx-eset, nem éri meg sztem az árdifi, hiszen a Gigabyte-nak is nagyon jól sikerült a ref. hűtése!!

(#4119) lsc válasza Goldmen75 (#4118) üzenetére


lsc
nagyúr

Azért lenne az a pénz amiért elfogadnám, mondjuk 60-ért egy másodpercet sem gondolkoznék rajta . A refhűtés meg az ati érdeme.

Az élet kegyetlen .

(#4120) DrJános


DrJános
aktív tag

Üdv lenne egy olyan kérdésem igaz, hogy nem ide tartozik bár ez inkább sehova, 1 ismerősöm állítja, hogy milyen nagyon szuper gépe van és hogy vigyek bármilyen játékoz az nála menni fog, szóval, ha tudnátok párat mondani a leg gép igényesebb játékok közül az jó lenne, a vid kártyájórl semmit nem tudok de nagy proci van a gépében és 1 gb ram, ha minden igaz.

A választ előre is köszönöm.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#4121) zuchy válasza DrJános (#4120) üzenetére


zuchy
őstag

Crysis VGA terhelésre, GTA4 proci terhelésre. Vagy ARMA2. ;)

PC-STYLE.hu

(#4122) katt777 válasza DrJános (#4120) üzenetére


katt777
félisten

Vigyél neki FC2-t, Clear Sky-t, GTA4-et, Unigine Tropics és Heaven Benchmarkokat, amit lehet, szigorúan mindet DX10, DX10.1, DX11 8XAA és 16XAF beállításokkal. Na, ha nV-ja van, akkor Clear Sky-t meg a Unigine Tropics + Heaven-t is besz.pta. :P
Ja, Crysis is mehet. :K

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#4123) TomiLi válasza DrJános (#4120) üzenetére


TomiLi
addikt

Arma2; És bármilyen konfig letérdel! ;]

lassúúú vagyok....

[ Szerkesztve ]

Bogyorisz

(#4124) DrJános


DrJános
aktív tag

Köszi a válaszokat azt hiszem meg lesz elégedve :DD

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#4125) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Na sikerült flash afterburner progival megy a 950 mhz gpu 1,225v fesszel! :Y A ramot meg csak 4400 mhzre toltam elég az! :K Valaki kiváncsi eredményekkel is tudok szolgálni. :R

(#4126) cowboy_bebop válasza ->Raizen<- (#4125) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Esetleg 1ghz 1.2 volton? ;]

[ Szerkesztve ]

(#4127) Voyage válasza Voyage (#4112) üzenetére


Voyage
aktív tag

UP! :U

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#4128) AMD_ok válasza SimonYana (#4109) üzenetére


AMD_ok
őstag

gratulálok ;)

(#4129) ->Raizen<- válasza cowboy_bebop (#4126) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Azt nem néztem! Ez a vantage teszt 925 mhz-n futott le. [link] 950 mhzn 1,5 órát crysisoztam gondolom 3dmark stabil úgy is.

[ Szerkesztve ]

(#4130) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Igaz, még csak a gyári léghűtő van rajta, amitől 99%-os terhelés mellett mindjárt kifolyik a fülzsír a számon, de azért nekiálltam nézegetni mit tud a kártya.
Alapfeszen 870Mhz-re volt hajlandó, az 5870 elméleti teljesítményéhez számolt 945Mhz-hez pedig 1,174 V-ot kellett neki adnom az MSI Afterburnerben. Alapfeszes tuninginál úgy 45, feszemelten pedig 55% körül tekeri nekem a ventit ahhoz, hogy 90 fokon tartsa a GPU-t (futtatok egy furmarkot és az ATI-tool artifact scant, így együtt nem tekerik vissza az órajelet, de melegen tartja a GPU-t, és látom, ha szemetelni kezd).

A RAM látszólag bevette az 1200Mhz-et (vagyis az 1300-at is, ami már a csúszka vége), de nem tudom, hogy lehet ezt kitesztelni a hibajavító kód miatt, hogy tényleg bírja-e rendesen.

Az viszont elég lesújtó, hogy ha az Unigine baenchamrkban ki-be kapcsolgatom a tesszelációt, úgy váltogat a sima futás, és a diavetítés közt (a sárkánynál, és a nagykavicsos úton). Bár az AMD féle demók legalább szépen futnak.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#4131) Voyage válasza janos666 (#4130) üzenetére


Voyage
aktív tag

Grat a cardhoz. ;)

Igaz, még csak a gyári léghűtő van rajta
Mi lesz rajta? Csak nem víz? :)
Vagy ha valami jóféle hűtő, akkor mond, hogy mi. :D

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#4132) syberia válasza R1200GS (#4114) üzenetére


syberia
veterán

Így van, én sem ajánlom senkinek sem! :( Ismerős is megjárta már velük (csak csöndben mondom hogy francia cég)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#4133) janos666 válasza Voyage (#4131) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egy ilyet tervezek rátenni jövőhéten: [link]

Amúgy még az a kiábrándító a tesszelálás kapcsán, hogy talán kevesebb anomáliát mutat, mert kevésbé szögfüggő, viszont ugyan olyan durván távolságfüggő LOD-os, mint az SSAO (pl. a Crysis-ban). Tehát ha free camera módban távolodok, akkor ugyan úgy leveszi a sárkány tüskéit, és a háztetőkön/kavicsokon/köveken is látszik, ahogy rétegesen eltűnnek, avagy kinőnek a cserepek, és ahogy a tető eleve ferde szögben áll, így nem homogén a cserepezés, ami a szög miatt távolabb esik, az még lapos, ami középen, az már kezd kinőni, és hullámzik végig az egész, ahogy halad a nézőpont. És az FPS-eket elnézve ezen nincs is mit finomítani, még így sem tudja simán futtatni a kártya a tesztet, ha kintebb tolnák a távolságot annyira, hogy ezt ne lehessen észrevenni, akkor egy 5970 sem lenne elég hozzá.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#4134) huby80


huby80
senior tag

Egy 5870 -et szerintetek kitudok hajtani egy athlon 64 x2 6400+ -al? :))

(#4135) huby80


huby80
senior tag

Egy 5870 -et szerintetek kitudok hajtani egy athlon 64 x2 6400+ -al? :))

(#4136) Robi BALBOA válasza DrJános (#4120) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

"nagy proci van a gépében és 1 gb ram" :D
Hatalmas gép lehet 1 egyész giga rammal :C

Szerintem a felsorolt játékok közül bármi megakasztja (márcsak a 1gb mem miatt főleg, hiába van neki erős procija, mondjuk mi neki az erős proci,E1200 mert dupla magos ;] , és a vga-ra is kíváncsi lennék!), de főleg az ARMA2 és a Crysis lesz az igazi, olyan diavetítés lesz, hogy gyerekkorában nem látott olyat és még élsimítás sem kell szerintem!

Bírom az ilyen embereket amúgy, bemennek a HEHÓBA (tesco-ba,egyik tanárom monta így!) és ott jó drágán vesz egy integrált vga-val szerelt gépet és azthiszi jó is mert drága volt, valamilyen szinten sajnálom az ilyen embereket.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#4137) DrJános válasza Robi BALBOA (#4136) üzenetére


DrJános
aktív tag

Hát ő a gépén 3d ben tervez szerszám gyártó gépeket ( vagy mi a francot) de az tuti hogy 3d ben tervez, és a teszt progira az ajánlott proci teljesítmény az 6Gb ra van írva szóval az azért nem szar de a vga az szerintem gyengébb benne mint hiszi (bár azt a kijelentését némi alkohol elfogyasztása után tette, de az nem volt túl sok szóval szerintem tudta, hogy mit mond.)

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#4138) Robi BALBOA válasza DrJános (#4137) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

"proci teljesítmény az 6Gb ra van"

Most mi van, olyan progival tervez amihez 6gb rem! kell, meg milyen proci?

Az hogy tervező kártya nem jelent semmit, az tuti hogy drága, de attól még lehet játékban lassú, nekem is volt Quadro FX4000 tervező karim, jóval drágább újonan (500-600 dodó, most is) mint egy HD5870, de a játék beli teljesítménye a fasorba sincsen a 5870-hez képest.

Úgyhogy ha neki nem fogja megsemmi a vgaját akkor valami nagyon durva tervező karija lehet?!?! Pl: PNY Quadro FX5800 4GB 512bit DDR3 PCI-E

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#4139) DrJános válasza Robi BALBOA (#4138) üzenetére


DrJános
aktív tag

Hogy pontosan hogy és mint csinálja az nem tudom de ez a 6 Gb biztos, hogy nem 1 magban értendő mert attól szét olvadna minden hanem 2x3 Gb szóval 2 magos proci, de gondolom, te is csak poénból írad.

Amúgy elvileg a gépe egy normál asztali konfig csak erre kihegyezve.

De nem láttam még a gépet szal nem akarok hülyeséget írni.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#4140) Ricco_hun válasza DrJános (#4137) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

"és a teszt progira az ajánlott proci teljesítmény az 6Gb ra van írva "

Látom képben vagytok, te is meg a haverod is, akinek semmilyen játék nem fogja meg a gépét. Nagy proci, meg 1gb ram. Aha, oké. :U

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#4141) ->Raizen<- válasza DrJános (#4139) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Most ezt ne kínaiul pls! :DD 6 gb nem egy magban értendő akkor mennyibe 6-ba? 6 magos proci még nincs na mind1 nem vitatkozok veled mert legyőzöl a "rutinoddal"! ;] Írtál már épp elég hülyeséget! :K

[ Szerkesztve ]

(#4142) Robi BALBOA válasza Ricco_hun (#4140) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Nagy proci biztos i7
az 1gb mem meg 3x333mb DDR3 tri-channel :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#4143) DrJános válasza Ricco_hun (#4140) üzenetére


DrJános
aktív tag

Figyelj nekem most az én gépembe

Az alaplap az Aus P5Q Delux

Proci E 7400

2x 1gb Kingmax ram

a Vid kati az most ideiglensen, hogy menjen a gép egy Radeon x 600 ( de csak azért mert a régi vga-m behalt)

táp chieftec 550W

Szóval ez most azért nem a legjobb gép, de nem is a leg rosszabb.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#4144) huby80


huby80
senior tag

Egy 5870 -et szerintetek kitudok hajtani egy athlon 64 x2 6400+ -al? :))

(#4145) Ricco_hun válasza huby80 (#4144) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Úgyis megveszed. Nem tök mindegy?

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#4146) ->Raizen<- válasza huby80 (#4144) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Szerintem maximálisan nem én se tudom a q6600 procimmal kihajtani max ha felhúzom a procit 3.3 ghzre és a vga alapon van de ha már a vgat húzom 950/4400-ra akkor már a q6600 is kevés láttam 4 ghz-es q9550 eredményt 3dmark 06ba ott 21000 pontot vitte mig az én gépemben 18440 pötty.

(#4147) WesTM válasza huby80 (#4144) üzenetére


WesTM
senior tag

Kevés lesz hozzá...

Ahhoz a cpu-hoz max 5770.

Más: DirectX 11 támogatással érkezik a Battlefield: Bad Company 2

(#4148) Robi BALBOA válasza huby80 (#4144) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Teljesen nem fogja, de ha nagy felbontáson és AA-t bekapcsolod akkor a vga lesz jobban terhelve és így nem a proci lesz a limitáló eszköz.
Meg ne GTA4-el játszál!

Amúgy ha tudod cseréld le egy 4 magos Phenon2-re vagy C2Quad-ra.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#4149) Petya2900XT válasza DrJános (#4143) üzenetére


Petya2900XT
aktív tag

Ugye nem DR.Vér Istvánnak hívják? :DDD Nem lehet,h félreértetted és 1giga Vramot akartál mondani?..mert akkor már mindjárt lehet jó gép... :U...de az is lehet,h láttad pörög a topik és a nagyok közé be akartál írni vmi mégnagyobbat...1giga aztán már 6? :F(most látom azt a 6gigát procira írtad...te sry így már érthető :DDD :DDD )

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#4150) Goldmen75 válasza huby80 (#4144) üzenetére


Goldmen75
őstag

Tutira nem hajtja ki, nézd meg nekem mim van s én se bírom kihajtani. Csak épp nem volt pénzem erősebb procira beruházni...Igaz attól függ mit értünk kihajtáson. Menni fog vele a VGA de sokat ne várj tőle....Ahogy a többiek mondják, CPU csere javasolt egy ilyen szörnyeteghez!:)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  ATi Radeon HD 5830 / 5850 / 5870 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.