Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27151) Ventur@ válasza Redneck (#27149) üzenetére


Ventur@
senior tag

Ne nevess ki, de én olajozó ecsettel, amit pl.: palacsinta sütéshez is használnak, hogy megkenjék a serpenyőt. Nekem ez vált be, mert ez nem esik szét olyan hamar a tisztogatástól (ki a fene enne olyan palacsintát, ami tele van szőrszálakkal. Ugye hogy ugye :D ).

Próbáltam régen jobb minőségű festő ecsettel (nem a vékony, hanem a nagy, pl ilyen 6-7 cm szélest), de az hamar szétment és este ki belőle folyamatosan a szálak, szóval takaríthattam kétszer :D .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#27152) Redneck válasza Hencso (#27150) üzenetére


Redneck
veterán

Kompresszorom nincs sajnos, csak TX 3, de utoljára is elmostam, úgyhogy most is ez a terv! :) Remélem sikerül 55 fok alatt tartani pasztázás után.

Ventur@:
Köszi a tippet. Megnézem milyen a felhozatal, a lényeg hogy ne töltődjön! :)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27153) letepem válasza Redneck (#27149) üzenetére


letepem
aktív tag

én a porszívó ecset kombó híve vagyok, néha kompresszort is bevetek az ügy érdekében :DD

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#27154) jambiyya válasza letepem (#27153) üzenetére


jambiyya
őstag

Porszívó nem olyan jó ötlet, vagy nagyon kell vigyázni vele. Én egyszer véletlenül leszippantottam a procihűtő legfelső lamelláját.

(#27155) Redneck


Redneck
veterán

Kitakarítottam, újrakentem. Most úgy néz ki 4-5 fokkal hűvösebb a kupak. GTA-ztam egy kicsit, szándékosan sokat mozgolódva, rombolva és csak 53 fokra ment fel.
Pedig nem volt valami ügyes pasztázás, gumikesztyűben az ujjammal kenegettem egy minimális mennyiséget. Az előző ezüst CM paszta volt, a mostani arany. Remélem így marad, azért még figyelgetem.

Ha nem lesz jó, maradok a régi egy pötty középre, hűtő rárak módszernél.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27156) Hencso válasza Redneck (#27155) üzenetére


Hencso
Ármester

egy lejárt bank kártya pasztázásra tökéletes :)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#27157) JoePapa97


JoePapa97
csendes tag

Sziasztok! Van olyan program amiben ha leírom a gépem konfigurációját és kiadja a kompatibilis játékokat a gépemhez?

(#27158) Redneck válasza JoePapa97 (#27157) üzenetére


Redneck
veterán

Nem tudok ilyenről de eléggé képben vagyok a Phenom és a játékok viszonyát illetően. Milyen címek érdekelnek?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27159) Hencso válasza JoePapa97 (#27157) üzenetére


Hencso
Ármester

http://gepigeny.hu/jatekok

Tessék :)

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#27160) Redneck válasza Hencso (#27159) üzenetére


Redneck
veterán

Ez azért nem ugyanaz a dolog. Ő olyanra gondolt ahol az adottt konfigot tudja megnézni. A gépigényekben amúgy is bődületes faszságok szoktak szerepelni.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27161) Alpi.


Alpi.
addikt

Nézzétek ezt a gyönyörűséget ! Kaptam egy Crosshair IV lapot, iszonyat, hogy mennyire jól megy benne a Koszoslábú ! :Y (ez a neve a procinak :DDD )

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#27162) csabika0001 válasza Alpi. (#27161) üzenetére


csabika0001
senior tag

Te jó ég! Futass még pár dolgot öröm nézni :) Vantage, cinebech stb.
:R :R

(#27163) Redneck válasza Alpi. (#27161) üzenetére


Redneck
veterán

Na nebasszamár. :C Azt a példányt a NASA kapta eredetileg?
Simán léggel 1,44V-on?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27164) Redneck válasza Alpi. (#27161) üzenetére


Redneck
veterán

Hogy kaptál ilyen órajeleket? A 3Ghz-es CPU NB-t még megértem, de 4,6-4,8Ghz-en járó X4 Phenom 2? 159W TDP-s verzió nincs. Ezek biztos hogy valós órajelek? Ha 4,2-4,4 lenne már akkor is beszarás 1,44V-on.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27165) Alpi. válasza Redneck (#27164) üzenetére


Alpi.
addikt

Nem leggel megy. Kompresszorral volt hutve. Mar amennyire elboldogult vele, ugye ! :D
Nem akarmilyen proci ez. Ez okelme a Koszoslabu ! :DDD
https://prohardver.hu/tema/amd_k6-iii/hsz_44497-44497.html

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#27166) Redneck válasza Alpi. (#27165) üzenetére


Redneck
veterán

Akkor nincs több kérdésem. Tényleg csak 1,44V-ot kapott? Amúgy átlag deszkában mennyit ment? És simán léghűtéssel?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27167) Alpi. válasza Redneck (#27166) üzenetére


Alpi.
addikt

Leggel is jol megy, nyilvan nem ennyire, de ugy is sima 4.2 - 4.4. Mondjuk talan 1-2x volt leghuto alatt. Altalaban erosen hajtva van, Nyilvan maximalis odafigyeles mellett. Egyik kedvenc procim ! Rengeteg oromet okozott mar. Amennyire lehet, probalom formaban tartani. Szerencsere eddig egyaltalan nincs eszreveheto romlas sehol. :U

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#27168) HERR Z válasza Alpi. (#27167) üzenetére


HERR Z
veterán

csak úgy érdeklődés szintjén le tudnád írni a procin lévő 3 sort?köszi

(#27169) Alpi. válasza Redneck (#27166) üzenetére


Alpi.
addikt

Nagyjabol 0.05-0.1v al tobbet szokott kerni 4.5 - 4.6 korul. Tetszik ez a lap - cpu paros ! Ram is nagyon jol megy, problemamentesen allithato barhova. Nb 1.19v-al (1.175 vid) tudta stabil 3g kornyeki frekit. Pll. meg 2.25-re vissza volt veve. Magasan a legjobb lap, amit ezzel a procival probaltam !

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#27170) Alpi. válasza HERR Z (#27168) üzenetére


Alpi.
addikt

Ha hazaertem, megprobalom leolvasni. Nem sok minden latszik rajta mar. Tul van par ki-be szerelesen.
Egy jo ideig hasznaltam 24/7-es konfigkent is. Ha jol remlik 4250 @ 1.45 volt leggel, de erre mar nem vennek merget.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#27171) Alpi.


Alpi.
addikt

Az ígért számok :
HDZ555WFK2DGM
CACDC AC 1046MPM
9M5212 K00264

Nem szedtem szét tegnap, ma még benchelgettem vele, mindjárt tolok pár linket. Nagyon adta pedig elég rossz volt a kontakt meg / vagy nem bírt a kompi vele. 3, 4 maggal 0 fok körül volt a kupak idle, ami nem túl acélos. Nem is erőltettem nagyon, 1.52 - 1.54 fölött nem kapott. Majd jéggel / nitróval jöhet a "full-out" ! :D

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#27172) amdxp2


amdxp2
tag

Sziasztok! Adott egy AMD PhenomIIX4 965BE proci, és eléggé nyugtalanít a hőmérséklete....Játék közbe belassul, és szerintem a magas hőmérséklet miatt....:/ Mennyi ezeknek a normál hőmérséklete kb?
Csatolok pár képet különböző alkalmakkor....

Az első két kép netezéskor készült, az utolsó Battlefield Bad Company2 játszásakor...

[ Szerkesztve ]

(#27173) FireKeeper válasza amdxp2 (#27172) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a 83 fokos core szerintem már necces. az enyémnél úgy van belőve a speedfan hogy terhelés alatt se menjen 65 fölé, ha van lehetőséged rá (értem ez alatt azt, hogy tudod még fentebb tekerni a venti fordulatot), lődd be úgy a vezérlést hogy 65, max 70 körül fogja meg a core-t. ha ez nem megy, akkor elgondolkozhatsz egy alapos takarításon/újrapasztázáson, vagy esetleg alulfeszelésen. ha ezek sem segítenek, akkor lehet eljött az idő egy bikább hűtő beszerzésére.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#27174) amdxp2 válasza FireKeeper (#27173) üzenetére


amdxp2
tag

Szerintem is nagy...:/ Netezés is 78fok???!! Az nem normális....Tiszta minden, pasztázás is megvolt ma....Amúgy a hűtőm ilyen: Arctic Freezer 13 Pro Ez lehet hogy kicsi hozzá? tudsz hozzá ajánlani valami bika hűtőt? Annyira nem értek hozzá.....

(#27175) FireKeeper válasza amdxp2 (#27174) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ez pedig azért nem gyenge hűtő.
most nézem csak hogy a fesz nálad 1,4V körül van, azt ha lejjebb tudnád venni sokat segítene. plusz azt nem tudom milyen órajelen hajtod, gyárin?

nekem 3,5GHz@1,35V-ra van belőve, ezt játék alatt is megfogja egy alpenföhn brocken és egy coolink swif2 120p venti. pedig még rontja is a helyzetemet hogy kb 3 éve volt pasztázva a cucc, és nekem a régebbi steppinges phenom van (550 unlockolva 4 magra).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#27176) amdxp2 válasza FireKeeper (#27175) üzenetére


amdxp2
tag

Igen, gyárin hajtom, nem értek hozzá annyira hogy belenyúljak, állítgassam...A voltot sem tudom hogy hol lehet megváltoztatni, de ennek amúgy az üzemfeszültsége 1.425V. Nem értem hogy hogyan lehet ilyen magas a hőmérséklete..... :N :N :N

(#27177) FireKeeper válasza amdxp2 (#27176) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

1,425 az rohadt sok, mondom, én annál majdnem teljes 1 tized volttal alacsonyabb feszen hajtom. nem mai gyerek már ez a proci, nem csoda hogy melegszik.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#27178) Ventur@ válasza amdxp2 (#27176) üzenetére


Ventur@
senior tag

1.425 nekem is a gyári feszültség a 955 BE-nek. Már vagy 1-2 éve úgy használom, hogy 1.350-en van és az eredeti 3.2. Ghz-et felemeltem 3.7-re. Egy Arctic 9 cm-es ventilátorral megtámogatott Cooler Master TX2 hűti + alatta Arctic MX2 paszta.

Szerintem első körben nézd meg, hogy rendesen forog-e a ventilátor (nálam BIOS-ban PWM-re van állítva). Ha igen, akkor pasztázd újra a procit, de valami jóféle cuccal. Ha így sem, akkor még csökkents feszültséget.

Nekem a fentebb leírt beállításokkal ezen a nyáron sem ment 60 fok fölé a proci (egy jó kis 1.5 órás Vegas konvertálás alatt volt 60 fok).

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#27179) amdxp2 válasza Ventur@ (#27178) üzenetére


amdxp2
tag

Értem, lehet hogy szar a paszta amit vettem?! :F Megpróbálom a voltot állítani aztán csak lesz végre valami....Köszi srácok.. :C Majd jelentkezem a fejleményekkel.

(#27180) Redneck válasza amdxp2 (#27179) üzenetére


Redneck
veterán

Ha Auto feszültségre van állítva és régen volt pasztázva, csúnyán elszállhat a hőmérséklet.
Az összefoglalóban van egy leírás, a túlhajtási útmutató. Abban minden tudományt megtalálsz.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27181) amdxp2 válasza Redneck (#27180) üzenetére


amdxp2
tag

Igen, auton volt, de ma átállítottam 1,32-re és még mindig felmegy 83fokra..... :W :W :W Először csak 76-78, aztán 15 perc játék után 83...Még egy lehetőségem van, egy normális paszta...vagy nemtom...

(#27182) amdxp2


amdxp2
tag

Megjavult srácok!! Szereztem Artic MX2-es pasztát, és terhelés alatt nem megy 60 fok fölé...;) Az már jó nem? Jah, de ha felteszem a ház oldalát akkor már 64-ig felmegy...Érdemes lenne házat cserélnem szerintetek? A régi házban van elöl és hátul is venti, de csak 9cm-es...

(#27183) Redneck válasza amdxp2 (#27182) üzenetére


Redneck
veterán

Azért a kupakhőt, jó lenne 60 fok alatt tartanod. Már ha tudod! 😆

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27184) Hencso válasza Redneck (#27183) üzenetére


Hencso
Ármester

18k ért vettem :D a kompakt hűtésem váltotta MX 4 pasztával meg operáltam :D de akompakt enermax liqmax 2 240 es jégre tete a phenom 2 x6 1100T 3.7ghz en .

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#27185) amdxp2


amdxp2
tag

Nekem amúgy az is baj lehet, hogy a videó kártya felől szívja a levegőt a proci hűtőm, és így eleve meleg levegőt kap...:/ Most megpróbálok még egy hűtőt beszerelni aztán meglátjuk...

(#27186) amdxp2 válasza Hencso (#27184) üzenetére


amdxp2
tag

Nagyon jól hangzik, és jól is néz ki...:)

(#27187) Ventur@ válasza amdxp2 (#27182) üzenetére


Ventur@
senior tag

Az a 60 fok az már remek, de azért ekkora "hőesést" egy paszta cserének nem kellene csinálnia :) . Szerintem ott neked a hűtő sem volt jól rátéve a procira, vagy előzőleg túl sok paszta volt alatta. Vagy a régi már teljesen hatástalan volt.

Én mikor átálltam az MX2-re, kb. 7-8 fokot nyertem vele, de nem 18-at, mint te :D . Mindenesetre, szerintem ez már a jó irány. Most akkor jöhet az alulfeszelés :DDD .

Arctic Freezer 13 Pro-t írtál, hogy az van neked, de ennek előre néz a ventilátora (legalábbis gyárilag). Hogy szívja akkor a VGA felől a levegőt :) ?

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#27188) amdxp2 válasza Ventur@ (#27187) üzenetére


amdxp2
tag

Örülök ha a 60 már jó...;) Én sem gondoltam volna, de sikerült valami szar pasztát rámsóznia az eladónak, ami 800ft volt 0,5g...Neten rákerestem, 285Ft-ért már találtam...Ekkor már sejtettem hogy nem velem van a baj, vagy 8-szor levettem, bekentem, visszatettem, de sehogy sem volt jó....:/ Szétvágott már az ideg...
Ebben a 20 fokban, benne van az is hogy levettem a feszültséget 1,425-ről 1,321-re...:)
Csatoltam egy képet a házam belsejéről...;) Fordítva nemtom feltenni, akkor a táppal szemben lenne....
Át szeretnék állni Fx-re, de a mostani alaplapommal és hűtőmmel nem lehetséges ahogy írták a többiek...:/ :( :N

[ Szerkesztve ]

(#27189) Redneck válasza amdxp2 (#27188) üzenetére


Redneck
veterán

Oldalról nem lehet felrakni? Hogy hátra és ne a tápba fújjon?

Én is arra tippeltem volna hogy rosszul volt a hűtő leszorítva, de nem akartam beleokoskodni, gondoltam ha már nézegeted a problémát, biztos ellenőrzöd. Meglepő hány fokot nyertél, ennyit tényleg nem szokás pasztával, kivétel ha az előző meg volt kenve mint a vajaskenyér. Jó vastagon.

Hencso:
A vízhűtő szép, mondjuk én a Phenom II-re egy forintot nem költenék pár éve. Ha X6 ha nem... Inkább beforgattam volna egy későbbi konfigba.
3,7Ghz-en azért nem nagy kunszt lehűteni egy X6-ost léggel sem.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27190) lee56 válasza Redneck (#27189) üzenetére


lee56
őstag

"Ebben a 20 fokban, benne van az is hogy levettem a feszültséget 1,425-ről 1,321-re..."

Csak minden második sort olvasod? :)

No Comment

(#27191) Redneck válasza lee56 (#27190) üzenetére


Redneck
veterán

Kicsit már elfelejtettem ezt a részt, mert több kommentre reagáltam. Nekem soknak tűnik. Érdekes hogy én a TX3-mal 55 fok alatt tudom tartani 1,475V-on. Igaz nekem hatékony a házhűtésem.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27192) FireKeeper válasza Redneck (#27191) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

hát pedig a TX3 nem egy nagy erőmenő.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#27193) Redneck válasza FireKeeper (#27192) üzenetére


Redneck
veterán

Tudom, ráadásul antituningos procit fogtam ki.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27194) amdxp2 válasza Redneck (#27189) üzenetére


amdxp2
tag

Sajnos nem lehet másképp feltenni, vagy a kártya felé néz a venti, vagy a táp felé...:/ Ez a paszta amit kaptam a boltba egy fos, és akkor nagyon visszafogott voltam..;) A neten találtam 285ft-ért, akkor ez miből lehet vajon? A lényeg hogy normalizálódott 60fok körül, de ha felteszem a ház oldalát és játszok akkor 64-et is láttam már...:/ lehet egy szellősebb ház is elkelne....

(#27195) Hencso válasza Redneck (#27189) üzenetére


Hencso
Ármester

Bocsi h most reagálok :D

"Hencso:
A vízhűtő szép, mondjuk én a Phenom II-re egy forintot nem költenék pár éve. Ha X6 ha nem... Inkább beforgattam volna egy későbbi konfigba.
3,7Ghz-en azért nem nagy kunszt lehűteni egy X6-ost léggel sem."

Tavaji történet mikor az FX em még alap lapra várt a 2 konfig ami levan írva nekem a profilon az az x6 os vadálat:D .. teszt képen volt fent csak rajta az enermax ... de egy cooler master hyper tx 3 dolgozik rajta 50 fok környékén tartja az x6 ost igaz kicsi a revoltech házikó meg mehetne rá combosabb hütés de hát öcsémnek neki adtam mivel az FX et nyüstölöm ... a fentebb levő kép az csak hec kedvért tetem fel 1 számú konfig :)

UI manapság a felsö házas tápakat elkel adni xarér hugy ért és alsó házast kell venni .. meg egy ilyen dög cpu hütést mint én ... mielőtt meg kérdezi valaki hogy a deszka nem hajlik a súlya alatt a válaszom semmi baja az alaplapnak!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#27196) digolaci


digolaci
tag

Sziasztok!

Adott a gépem: ASRock 890GX Extreme3, AMD Phenom II X4 970 BE 3,5GHz, Scythe Grand Cama Cross SKC-2000, Kingston Hyperx grey DDR3-1600 KHX1600C9D3X2K2/4GX 9-9-9-27-T2 4x2GB, ASUS HD7770-2GD5 2GB GHz Edition, Samsung SH-5223, WD EF351210 2TB, Seasonic X-560 560W

Szeretnék egy LG 25UM58-P 21:9 IPS LED Monitort vásárolni amelynek felbontása 2560x1080.

Gondolom videó kártyát kellene cserélnem. Kérlek segítsetek, mely vkarit hajtja ki max a phenom II X4 970.

Digolaci

(#27197) djculture válasza digolaci (#27196) üzenetére


djculture
félisten

radeon r7 370 és gtx 950 szint ami még nem fölösleges pénzkidobás annál a koncinál.

(#27198) V24Life


V24Life
csendes tag

Hali! Amd x4 955 procim van msi gtx 660 karival azt szeretnem kerdezni miert van az hogy a jatekot elvileg birnia kéne /rainbow six/ de mikor belepek akkor laggol es jatszhatatlan a jatek... mit tudok csinalni vele? Egy x6 1100t sokat dobna rajta vagy nem eri meg befektetni?

(#27199) V24Life


V24Life
csendes tag

Itt a pontos konfig:
CPU: Amd Phenom II X4 955 @3.8Ghz
Hütő:Artic Freezer A30
Lap:Gigabyte GA-MA790XT-UD4P
Memória: Kingston+Kingmax (8GB DDR3)
VGA:Msi GTX 660 TwinFrozr3 2GB
HDD: WD WelociRaptor 150GB Sata III 10000Rpm.
HDD2: Seagate 150GB Sata II
PSU:Chieftec CTG 500 80+
Samsung evo 850 250gb ssd
Ház:Aerocool Mechatron White Edition

[ Szerkesztve ]

(#27200) Redneck válasza digolaci (#27196) üzenetére


Redneck
veterán

Egy 4Ghz- körül járó Phenommal még a 960-ast esetleg be merném vállalni, de ez csak a saját véleményem. Sajnos a Phenom már nagyon gyenge ezen a szinten.

patrikalfold:
Ezt azért így nehéz megmondani. Laggolni a net miatt szokott az ember. Ha fps dropod van és szaggat a játék az más. Sok dolog okozhatja. Lehet hardveres és szoftveres.
Esetleg ha egy MSI Afterburneres képet dobnál amiben látszanak a grafikonok okosabbak lennénk.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.