Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#27301) Redneck válasza Enigma1945 (#27300) üzenetére


Redneck
veterán

Ez mi a profilodon? "R.I.P Intel® Core i3-4130 Processor R.I.P."

Mi az hogy mennyit ír? Milyen processzor? Több típus van, valamelyik alapból 95W, valamelyik 125, de vannak 140W-os típusú Phenomok.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27302) Enigma1945 válasza Redneck (#27301) üzenetére


Enigma1945
őstag

szia!
meghalt az i3-as procim, elejtettem azért írtam oda .:)

a phenomokkal kapcsolatban meg igen pontatlan voltam, igazad van!

én átlagban kérdeztem egy 955, 945, kb ezek egy fogyasztásban vannak, tuning nélkül?
azért kérdeztem mert 4 magosítottam a 2 magos phenom procimat, és nem tudom mennyi feszt adjak neki, mert alapból nem indul ki 4 magosan.. 1.45 V-ot adtam neki, ez sok? Tuning nélkül..

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#27303) Redneck válasza Enigma1945 (#27302) üzenetére


Redneck
veterán

Hogyan halt meg?

"I had 955BE C2 and C3, and C2 did 3.6 GHz at default vCore (1.35V) and C3 did 3.8 GHz at the same voltage. C2 required 1.40V for 3.8 GHz. No amount of voltage could take the C2 to 4.0 GHz to save the life. C3 did 4.0 GHz with 1.47 ~ 1.48V. (which is still a lot for 200 MHz increase) Given choice, I see no reason not to pick the C3 stepping Deneb over C2."

Az unlocknál nem tudom mennyi fesz kell hogy stabil legyen. Alap feszen pedig be szoktak férni a TDP keretbe fogyasztást tekintve. Stepping és példány függő az alapfesz, de nálad nehéz megmondani, mivel magfeloldott példány. A helyedben visszakeresnék a topikban, akkor jársz a legjobban.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27304) Dr. Romano válasza Enigma1945 (#27302) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát húgom gépében a 965-ösnek az alaplap gyárilag 1.41V körül adott volna. Mikor ezt megláttam röhögtem egy jót és végül 1.24V-on sikerült stabilizálni.

Próbáld meg apránként visszavenni a feszt és keresd meg hol stabil még a gépezet 4 maggal.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#27305) Redneck válasza Dr. Romano (#27304) üzenetére


Redneck
veterán

Így van, ez egyértelmű, csak könnyebb elkezdeni ha van egy nagyjából belőtt érték. Érdemes visszanézni, régen pörögtek az X2 Phenomok magfeloldással. Nekem sajna ezzel sem volt szerencsém, az 545 nem volt hajlandó csak 2 maggal menni.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27306) Enigma1945 válasza Redneck (#27305) üzenetére


Enigma1945
őstag

rendben van, köszönöm mindenkinek a segítséget. 1.4v-on sem stabil 4 maggal..akkor valamelyik hibás?

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#27307) Redneck válasza Enigma1945 (#27306) üzenetére


Redneck
veterán

Ha megfelelő hűtésed, lapod és tápod van, szerintem 1,48-1,5V-ig is elmehetsz, legalább tesztelés szintjén, de csak ha mindhárom komponens minőségi, és csak saját felelősségre!

Anno a C3-mas 965 tesztekben is simán felverték 1,512-ig, igaz az 1,5V fölötti tartomány már nem ajánlott.
Nekem 1,472V-on ment a procim 3,8Ghz-en, 2,6Ghz-es CPU NB-vel, igaz én szar példányt fogtam ki, volt akinek így simán 4-4,2Ghz között pörgött.

Ha nem megy, marad a 3 mag, már ha a lapod tudja, vagy a CPU csere. Gyakorlatilag potom pénzekért vannak már, igaz én inkább egy 95W-os FX8320E-t pattintanék ha mindenképp maradni szeretnél AM3-mon.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27308) Enigma1945 válasza Redneck (#27307) üzenetére


Enigma1945
őstag

az a baj a táp nem nagyon márkás, sőt..én nem rakom át a másik gépből azért, hogy kipróbáljam, de egy fx 8350 gyári hűtő van rajta, ilyen rézmagos..akkor marad a 3 mag, most próbálom 3.6Ghz-en egyenlőre 1.425V-on.

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#27309) Redneck válasza Enigma1945 (#27308) üzenetére


Redneck
veterán

Mondjuk lehet 4 magon nem fog akkora órajelen menni, de lehet hogy 3-3,2Ghz-en igen.
Ha a táp gagyi akkor nem erőltetném, elég éhes példányok vannak, főleg 1,4V-tól fölfelé. Ott már simán játszik a 125W TDP.

Az FX hűtője nem tudom miben más (nagyobb?) a Phenom gyárinál. Azt mondjuk ajánlott volt lecserélni, süvítés és a hőmérséklet miatt is.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27310) Enigma1945 válasza Redneck (#27309) üzenetére


Enigma1945
őstag

nem is megy :( sajna nem működik a 3. mag. ez biztos. mellesleg csak 95W TDP-s prockókat fogad. szóval így is- úgy is ez marad. mert ugye ha menne a 4 mag, akkor már 955-nek felelne meg.

picit van hangja a hűtőnek ,de lehűti.

mellesleg miért melegedik ennyire a chipset hűtő?!! baromira meleg! :O az athlon x2-vel nem volt ilyen meleg..
a phenom miatt van? mi az ami még normális hőmérséklet? leállhat ez miatt a gép? ha túl meleg a chipset hűtő?

ja igen, ilyen hűtőt használok

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#27311) Redneck válasza Enigma1945 (#27310) üzenetére


Redneck
veterán

Ha a VRM-ről van szó, a megnövekedett áramfelvétel miatt. Természetes dolog, nekem is forró volt, de a biztonság kedvéért nézd meg alapon is. Milyen lap amúgy? Ha 95W-os, nem lehet túl komoly a VRM szóval csak ésszel.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27312) Redneck


Redneck
veterán

Ha tényleg a chipset hűtő, az is lehet meleg vagy a kéznek kellemetlen. Nem azért van hogy az ember fogdossa.
A VRM elmelegedés már más tészta. Simán túltolhatod ezzel a megfeloldós, feszelős mókával. Erre írtam a vastag betűs részt.

Az i3 hogy halt meg amúgy? Baromira érdekel.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27313) Enigma1945 válasza Redneck (#27312) üzenetére


Enigma1945
őstag

Takarítás közben leejtettem a betonra, majd a sarka letört. Az a zöld nyák részéből. Nem sok, de épp elég hogy megölje. Én hibám volt. Amúgy ilyen az alaplap: ASROCK N68S3-UCC. Akkor a proci miatt melegszik ennyire?
Az miért van, ha 3 magra állítom, és fölhúzom 3.6GHZ-re 1.4V-on terhelés közben leáll a gép? A hőmérséklet miatt tuti nem, ez alatt meg kék halálozik a gép. Mármint a feszültségre értem. Táp miatt? Elég olcsó, HCK táp 400 W

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#27314) Redneck válasza Enigma1945 (#27313) üzenetére


Redneck
veterán

Esélyes. Jó tanácsként annyit tudok mondani, hogy azzal a HKC táppal és az említett lappal felejtsd el ezt a magfeloldós/tuningolós témát. Nem erre van kitalálva egyik sem, plusz a táp a megbízhatatlan noname szintnek felel meg. Egy alap konfigot valószínűleg el tud vinni, de én már azt sem bíznék ilyenre.

Ne haragudj, ez a véleményem, de azt hiszem a Phenomosok és a táposok nagy többsége ugyanezt mondaná.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27315) Enigma1945 válasza Redneck (#27314) üzenetére


Enigma1945
őstag

Tudom, tudom!
De a 3. mag az hibás, a 4. működik jól. 3 maggal 3.5 főlé nem tudok menni, és szerintem a táp miatt.. Nem jó már ha 1.4V-ot kell leadni..azért kapcsol le szerintem.

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#27316) Redneck válasza Enigma1945 (#27315) üzenetére


Redneck
veterán

Mindkét hardver komolytalan, ne erőltesd. Ha előrébb akarsz lépni, nem úszod meg az újabb platformot. Haswell Intelek nagyon olcsón mennek aprón.

AM3 felejtős, kivétel ha jó lapod és tápod van. Akkor is csak az FX 8xxx-nek van értelme, de az is zsákutca.

Nagyjából mindenképp komplett vasat kell venned, erre a helyedben nem költenék semmit. Sajnálom! :L

Szerk:
Ha nagyon erőlteted, akkor is alulfeszelve, 3,2 körül, különben hamar eldurranhat valami. Én ezt se nagyon tenném!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27317) Enigma1945 válasza Redneck (#27316) üzenetére


Enigma1945
őstag

Köszönöm a tipped, tanácsod :)
tervezek venni egy Haswell i5 procit ( hisz az egész konfigom megvan kivéve a procit mert megöltem ) és azután ez már felejtős marad, de addig ez is jó :) Azért megpróbálom a másik konfigból kivenni a tápot, és ráeresztem erre, hátha meglesz a bűvös 4.00 GHZ :) Szerinted?

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#27318) Fenyő válasza Enigma1945 (#27317) üzenetére


Fenyő
őstag

A lap vrm-jre gyengusz, max 95W-os TDP-és procit visz, szóval 4GHz felejtős, tehát 3 maggal max alulfeszelve 3.2 Ghz körül ami még biztonságosan járatható benne.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#27319) Redneck válasza Enigma1945 (#27317) üzenetére


Redneck
veterán

4Ghz-től távolabb nem is lehetnél ezzel a settel. A lap és a táp is alkalmatlan rá, de ahogy elnéztem a feszültségeket, a CPU is egy gyengébb példány.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27320) Enigma1945 válasza Fenyő (#27318) üzenetére


Enigma1945
őstag

igen? én nem tudom még biztosan. jelenleg 3.5 ghz-en jár, 1.35v-on. majd ma megnézem a corsair cx500-as táppal mit tudok elérni, hátha a táp a gyengéje. de köszönöm a tipped!

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#27321) 85Slaci265DC


85Slaci265DC
tag

Sziasztok.
Most van a hirdetésemben jóféle x4 955 1.38v-on (alapfeszen) 20x200 szorzó 4Ghz de bepróbálkoztam,egy biosfrissítéssel az Asus Crosshair 4 formula lappal és szerencsére 3029 biossal tudom használni az FX 4000-8000 bármely szériáit.Most FX 6300-al megy a lap.Már nem akartam AM3+ lapot venni ( mert minek)
így elleszek még a Ryzen elfogadható árban lesz.

(#27322) Janby


Janby
tag

Sziasztok.

Kis gondom akadt...Adott egy Phenom II X4 810 proci, egy Asus V3-M3N8200 alaplappal. Ma szereltem bele a procit a lapba. A proci órajele fixen 800 mhz-en megy, 4-es szorzóval, és bármit csinálok, annyin is marad.
Hiába állítok be manuálisan a Biosban 13-as szorzót, és/vagy magasabb FSB-t, akkor is 800 mhz-en marad.
Az alaplap kompatibilitási listájában szerepel a proci. Több bios reset, régi proci csereberéje után sem történt változás.

Jani

I AM:D

(#27323) Redneck válasza Janby (#27322) üzenetére


Redneck
veterán

Nem limitál valami energiamenedzsment beállítás a BIOS-ban? C'n'Q vagy hasonló? Windows Energiagazdálkodás/Teljesítménycentrikus profilban ha beállítod hogy a minimum CPU teljesítmény 100% legyen, akkor is 800Mhz?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27324) Janby válasza Redneck (#27323) üzenetére


Janby
tag

Szia.

BIOS-ban kikapcsoltam a C1E-t, és a CnQ-t, de nincs változás. A windows-os energiamenedzsment állítgatás sem segített. Tanácstalan vagyok..

Jani

I AM:D

(#27325) Redneck válasza Janby (#27324) üzenetére


Redneck
veterán

Milyen processzor volt eddig a lapban? Milyen beállítással megy? Volt CMOS clear?

Terhelésen ennyi vagy idleben? Mert idleben normális a 800Mhz.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27326) Janby válasza Redneck (#27325) üzenetére


Janby
tag

Eddig egy Athlon X2 4850e. Azzal ment "szépen"(ha attól eltekintünk,hogy a teljesítménye már kevés).Terheléstől függően változtatta a szorzót/órajelet.
A Biosban minden beállítás Auto-van, de volt már manuálison is minden(szorzó,FSb,feszültség).Mindegy volt.
A memória sem ment elsőre 1066-on, de manuális időzítés beállításokkal jó lett.
Az alaplapon egyébként az elérhető legfrissebb Bios van.
Idle-ben normális lenne a 800. Először nem is tűnt fel, mert még így is jobban megy a gép, mint a 4850e-vel :F
Aztán amikor meg akartan nézni, hogy megy-e magasabb órajelen, akkor tűnt fel, hogy még a gyárin sem...
Aida stabilitásteszt, meg cpu-z volt "ráengedve", de semmi változás az órajelen. Fix 800, 4-es szorzón.
Olyan mintha beragadt volna a legalsó energiaszinten.
cpu world ilyet ír:

On socket AM2+/AM3 platforms in the minimum performance state the processor runs at 800 MHz / 0.875 - 1.15 Volt core voltage, and has TDP 47.6 Watt

Szóval nem tudom.
Ja.A BIOS-ban 2600 Mhz-et ír, bár ez nem tudom azt jelenti-e, hogy aktuálisan annyin megy?

Jani

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#27327) Redneck válasza Janby (#27326) üzenetére


Redneck
veterán

Milyen OS van rajta? A BIOS-ban jól kell írnia az aktuális órajelet.
Nem lehet hogy a szoftveres mérés mutat baromságot? Láttam már olyan deszkát hogy nem tudta rendesen kiolvasni a szoftver az órajelet/szorzót/hőmérsékletet. Mondjuk legfrissebb BIOS-szal és úgy hogy támogatja a CPU-t (erről semmit nem találtam, a típus barebonePC) nem kéne szaroznia.

Janby: Akkor passzolok, 10-nél el tudtam volna képzelni hogy valami baromság van, de így nem tudom.
Egy CMOS cleart megpróbálnék, és újra beállítani. Feszt inkább manuálisan, a lapok hajlamosak túltolni feleslegesen.

Ha tényleg jó a lapba, nem kéne ezt csinálja. Akkor láttam ilyet, mikor egy lap gyenge volt egy nagyobb processzorhoz.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27328) Janby válasza Redneck (#27327) üzenetére


Janby
tag

WIN 7 64 bit.A szoftveres méréshibára én is gondoltam. AIDA, és CPU-Z-n kívül mi van még?

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#27329) Fenyő válasza Janby (#27328) üzenetére


Fenyő
őstag

1. tipp Legfrissebb bios van a lapon?
2. tipp Procinak mennyi az alapfesze (esetleg próbáld meg alulfeszelni 2,6 Ghz-et 1,2v-olttal is simán viszi szinte biztosan), lehet túlléped a TDP keretet és azért szabályoz le.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#27330) Redneck válasza Fenyő (#27329) üzenetére


Redneck
veterán

Én is erre gondoltam. Sokszor láttuk már hogy "támogatja" a lap, aztán volt meglepetés.
Igaz, ennél a Barebonnál 140W TDP Support szerepelt.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27331) Janby válasza Fenyő (#27329) üzenetére


Janby
tag

Helló.

Legfrissebb Bios van a lapon, és ma újra is flasheltem,de semmi.
A proci alapfeszültsége hivatalosan 1,15 voltról indul 1,4-ig. Alulfeszelni nem tudom, mert a Biosban csak fölfelé lehet :F Régi lap, mindegy.
Igazság szerint amit megfigyeltem, az az, hogy ha bios-ban automatán van a feszültség állítás, akkor a proci feszültség nem éri el a kivánt(1,15) minimumot sem. Nagyrészt 1,1 alatt tartózkodik az érték. Ez Bios-ban és mondjuk Aida-val monitorozva is megfigyelhető. Ebből kiindulva gondoltam megpróbálom a manuális feszültség emelést.Három lépcsőben +50,+100, vagy +150-el lehet emelni, és ennyi.+50-nél nem történ semmi különös,maradt az órajel 800-on. Bár amikor az Aida naplózást néztem, néhány másodpercre felugrott 2600 mhz-re. Aida rendszer stabilitás tesztnél is 800-on megy...
Gondoltam adok neki +150 milivoltot. Ekkor már 1,25 V lett a magfeszültség. Stabilitás tesztnél 10-15 másodperc elteltével beállt 2600 mhz-re a proci, aztán tíz másodperc múlva kikapcsolt a gép,de nem ám kék halállal, hanem leállt és kész :DDD

Jani

[ Szerkesztve ]

I AM:D

(#27332) Fenyő válasza Janby (#27331) üzenetére


Fenyő
őstag

Az teljesen normális ha terhelés nélkül visszaveszi magát 800 mhz-re és 1-1,1 v feszültség köré engedélyezett cnq mellett, szóval úgy nézd meg akkor, hogyha elindítasz vmi cpu stresszelő progit (Prime95, Linx, vagy akár az aida stabilitástesztje), akkor tartósan 2600 Mhz marad, ha plusz fesz hatására lekpacsol, akkor lehet a táp vagy a hűtés már nem bírja szuflával.

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#27333) Janby válasza Fenyő (#27332) üzenetére


Janby
tag

Szia.

Én tudom, hogy normális, hogy visszaveszi, csak nem ez a helyzet. Szinte egyáltalán nem akar elmozdulni 800 mhz-ről. Elindíthatok én akárhány stressz tesztet, teljesen mindegy neki. Szépen elvan 800-on. Nagyritkán felugrik 2600-ra, de annyira random, hogy nem is tudom mihez kötni. Meg egyébként is kellene lennie a két véglet( 800,2600 mhz) között még két energiaszintnek/állapotnak, mert a proci alapból 4-et tud. Na ezeket a mai napig nem is láttam...
Azért írom, hogy a mai napig, mert felraktam egy 3rd party alkalmazást(PhenomMsrTweaker), amivel lehet managelni a P-state-ket. Ezzel a programmal annyit sikerült elérnem, hogy már nem 800-on ragad be,hanem 1200-on :DDD , és ma láttam az eddig nem használt két szintet is, de csak pár percig. Azután szépen beáll 1200-ra, és nagyritkán 2600-ra is felugrik. De nem akkor ám, amikor terhelést kap, és kellene a magasabb órajel, hanem mittudomén. Rájön valami. Megy a stressz teszt, plusz egy 720p-s film, és amikor mellé még indítanék egy böngészőt, a proci szépen malmozik 1200-őn :F

Jani

I AM:D

(#27334) Redneck válasza Janby (#27333) üzenetére


Redneck
veterán

Nem lehet hogy a táp kevés neki? Elég fura!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27335) savior


savior
őstag

Hello.
Egy Phenom II x4 955 kihajt egy RX 460 4GB videokartyat?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#27336) Enigma1945 válasza savior (#27335) üzenetére


Enigma1945
őstag

szerintem igen, de azért egy kis tuning nem árt neki. mondjuk olyan 4.0 ghz-ig biztos elmennék vele.

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#27337) Redneck válasza savior (#27335) üzenetére


Redneck
veterán

Hát nem tudom, elvileg az RX széria érzékeny erre, de pár youtube videó alapján azt mondom hogy ha kicsit optimalizálva van az órajel, akkor igen.

3,8-4,0Ghz-en 2,4-2,6Ghz-es CPU NB-vel, valószínűleg jól érzi magát. Maximum az nem megy amihez a Phenom II nem ismeri az utasításkészletet. Vannak ilyen címek sajnos.

Szerk:
Néztem az adatlapodat, a 4GB RAM nagyon kevés, és az órajel sem túl acélos. Ha az új VGA-val újabb címeket akarsz játszani, mindenképp kell legalább +4GB RAM és egy kis húzás. Utóbbihoz ajánlott egy rendes lap, normális hűtés, és minőségi táp.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27338) stafidani válasza savior (#27335) üzenetére


stafidani
csendes tag

Annyit biztosra tudok mondani (tapasztalatból), hogy alap órajelen egy 1050 ti-t már nem hajt ki.

(#27339) savior


savior
őstag

Koszi a valaszokat.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#27340) Enigma1945


Enigma1945
őstag

sziasztok.keresek x4-es phenom 2 procit megvételre, DE CSAKIS 95W-os TDP-set!

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#27341) Devas


Devas
őstag

Sikerstory:

Ismerősöm panaszkodott, hogy CS:GO alatt hangos a gépe, egy Phenom II x4 955 BE (Black Edition) processzora van, egy Asrock 880G Extreme 3 lapban, egy Cooler Master Vortex CPU hűtővel megáldva.

A BIOS-ban minden alap értéken volt, de a proci hűtő 2900-at pörgött játék közben 55 fokosra felmelegítve a procit. Gondolkoztunk hűtő cserén, de kitaláltam, hogy megpróbálkozok életem első alulfeszelésével. :)
Megfigyeltük, hogy 50 fok felett kezd el felpörögni a hűtő nagyon, 2000-es fordulaton már hallani lehetett a szélzajt, afelette már búgott is.
1600-as fordulatot (és 50 fokot) tűztem ki célnak, a hűtő gyakorlatilag néma ezen a fordulaton.

Ugyebár alapból a frekvencia x16.0-án 3200 Mhz-en volt, az alap feszültség pedig 1.3250 Volton.

A végeredmény x15.5-ön 3100 Mhz lett, 1.1250 Volt mellett. Így a CPU hűtő megállt 1600-as fordulaton a Prime95 teszt alatt 50 fokos proci mellett.
CS:GO esetén 47 fok-ig kúszott csak fel, így maradt némi tartalék a nyári kánikulára is.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#27342) Redneck válasza Devas (#27341) üzenetére


Redneck
veterán

Ha jó így, oké. Én inkább hűtőt cserélnék, és húznám, CSGO-ban kell az FPS.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27343) Beeerka válasza Devas (#27341) üzenetére


Beeerka
aktív tag

Nekem anno így nézett ki a Phenom:
CPU 3,4Ghz 1,200V
CPU NB 2,6Ghz, 1,175V
Teljesen kezelhető volt a hőfok, és szedte is a lábát, bár csak egy gts450 volt mellette.
Próbálj meg egy hasonló setupot, de mint a felettem író kollega is jelezte, lefele nem nagyon érdemes menni Phenommal, inkább hűtőcsere és tuning.

(#27344) Devas


Devas
őstag

Úgy voltam vele, hogy a mostani hűtő ami rajta van, az is pénzbe került annak idején, meg nem akartam új hűtőt erre a régi gépre. Az a pénz inkább ment a következő konfig malacperselyébe. 3% teljesítményt vesztettünk az alaphoz képest, nem a világ vége. :) Most 2x2 GB RAM van benne, azt kéne bővíteni 8 GB-ra. Nem tudom hogy 4 modullal mennyire fog csökkeni a játékban nyújtott teljesítménye, ha bukjuk a dual channelt. Eladni a régi modulokat meg hercehurca.

A BIOS-ban az NB részhez nem mertem nyúlni. Pedig láttam komplett értékeket itt a fórumon 1,2V Vcore mellett 3,4 MHz-en (talán a tied). Mondjuk ez még mindig meleg volt nekünk és hangos.

[ Szerkesztve ]

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#27345) Redneck válasza Devas (#27344) üzenetére


Redneck
veterán

Meg kell nézni aprón, hogy van e hűtő, persze csak akkor ha van alá rendes deszka, táp és memóriák. A 955 jól húzható, akár 1Ghz plusz is van benne, CPU-NB pedig 0,6-0,8Ghz-cel is többet mehet. Teljesen érzés lesz vele játszani, úgy azért nem rossz.

CS:GO-ban az a 3% is számít mert alapon nem túl acélos egy Phenom manapság.

Lehet benne 4 modul, ha 2 Kit van a Dual Channel is működik. 770-1ben DDR2 és 970-ben DDR3 HyperX-szel használtam DC-ben, 800Mhz CL4, majd 1600Mhz CL9 időzítéssel.
Ha összevissza modulok vannak, azzal lehet teljesítményt veszteni. Az AMD szereti a gyors és alacsony időzítésű RAM-okat, azokkal tud menni rendesen.

CPU NB tuningról van szó, és nem NB. Előbbi a CPU északi hídja, benne található a memóriavezérlő, utóbbi az alaplap északi hídja, nem szabad basztatni.

Persze ha új konfig lesz, lehet nem éri meg a régire költeni. Attól is függ hogy milyen és mikor. :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27346) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Egy négymagosított Phenom II X4 955 (B55)-ből próbálom kihozni a maximumot CS:GO végett éppen. Elvileg 3700-at mennie kéne 1.4V-on, de instabil a szerkezet. Egy Giga 770T-UD3P lapban hajtom, a következő beállításokkal:

CPU: 3.7 Ghz, 1.4V
RAM: 1600 Mhz, 1.6V
CPU-NB: 2600 Mhz, 1.25V

Valamit túltoltam, vagy kevés a fesz valahol? Nem egy nagy durranás ez a tuning, mégis valamitől kifekszik.

(#27347) Redneck válasza Chosen (#27346) üzenetére


Redneck
veterán

Sok feloldott proci kér plusz feszt a stabilitáshoz. Ha jó a táp, a lap és a hűtés mehetsz még feljebb.
VCore lehet 1,4-1,45V között, a CPU NB 1,3-ig. Egyszerre egy dolgot tesztelj ki, minden legyen alapon!

Milyen memóriáid vannak, hány modul, mennyi az alap feszültsége az 1333 és mennyi az 1600-as módnak? Időzítések pontosak?

Mennyi az alap feszültsége a CPU-nak? C2 vagy C3 stepping?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#27348) Chosen válasza Redneck (#27347) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi a gyors választ!

A memória a másik kérdés. Van 1x8GB Crucial 1600Mhz és 4x2GB Kingmax Nano 1600Mhz. Melyik a jobb vajon? Most az 1x8 van benne. 1.5V mindkettő minden tartományban, csak lapban beállítható minimum az 1.6V. Időzítések auto, azaz 8-8-8 1333-nál és 9-9-9 1600-on, 1T-vel.

1.4V az alapfesz, C3 steppinges.

Azóta elkezdtem a külön tesztelést, 3.2Ghz-en és 1333-on is instabil volt 2600-as NB-vel. Visszavettem 2400-ra az NB-t és eddig megy mint a kisangyal. :)

[ Szerkesztve ]

(#27349) Devas


Devas
őstag

Hali!

Phenom II x4 955 BE procihoz ismerosom szeretne venni 2x4 GB Ram-ot, most 2x2 1333 mhz van neki. Az 1866 mhzes is kb ugyanolyan arban van, mint az 1333 mhz-es.
Rendben van ugy az elgondolas, hogy berakja az uj 1866 mhz-es kitet dual channelbe, a masik 2 slotba pedig a regi 1333 mhz-esek mennenek?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#27350) Redneck válasza Devas (#27349) üzenetére


Redneck
veterán

Ha ugyanannyi a feszültség és az időzítés 1333Mhz-en akkor nem lesz gond két különböző kittel. A memória támogatási listát azért érdemes megnézni az új memóriákhoz.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.