Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26101) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Jelenleg egy 955-t használok 3.8Ghz-en egy asrock 970 e.3 lapban egy HD7870 társaságában.
De a mai játékok lassan kezdik "kifektetni" a procimat.Már oda kell figyelnem rendesen a grafikai beállításokra hogy folyamatos játszható fps-t kapjak szép grafika mellett.

Gondoltam rá,hogy cserélnék egy fx 83xx-ra de a lapom support-jába nem találtam pl 8350támogatást.csak (×bios update) és hasonló jelzőkkel.Viszont én nem akarok mókolgatni stb.Így azon filózok hogy ha már cpu-t cserélnék akkor lehet lapot is kellene.Mivel 955-ről nem sok értelme lenne pl egy fx6xxx-re cserélni.

De ha már lapot is cserélek akkor mire lenne érdemes....Az is megfordult a fejemben hogy Intelre kellene váltani a rosszul optimalizált 1 szálat terhelő játékok miatt.De ilyen árak mellett nem sok esély van rá.Tanácstalan vagyok.......

Kiváncsi vagyok a véleményetekre.Egyáltalán látnék-e fejlődést ha maradna a vga és kerülne mellé egy pl fx8320 vagy 8350....
Nem tudom mi lenne a leggazdaságosabb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#26102) nanus válasza seederking (#26101) üzenetére


nanus
senior tag

Nem csodálom hogy tanácstalan vagy......hasonló cipőben járok....én a a kivárásra játszom
Szerintem egy 7870-ez nem éri meg procit váltani.... ha csak valami multit nem tolsz komolyan. :R

[ Szerkesztve ]

(#26103) leviske válasza seederking (#26101) üzenetére


leviske
veterán

Én eddig neten nem láttam olyan játékot, ami mellett 100%-on futott volna a Phenom, míg a Pitcairn alig van kihasználva. Jellemzőbb, hogy pont a GPU fut végig 99%-on, a CPU meg 60% körül ingadozik. Az új COD se tűnt CPU zabálónak és az ACU-t is jobban fogja a GPU, a Gaming Evolved címek meg ugye eleve nem szenvednek ilyesmitől.

Amiben meg konkrétan az AMD CPU-k vergődnek (pl AC4), ott a FX8-asok ugyanannyira padlón vannak, mint az elődök. Sőt. Szóval lap+CPU cserénél akkor már Intelt vennék.

(#26104) lsc válasza seederking (#26101) üzenetére


lsc
nagyúr

A helyedben inkább egy ssd-t vennék, az sokkal többet dobna mindenen, az a 3,8-as phenom 1900-as felbontásnál annyira nem gyenge még általában.

Az élet kegyetlen .

(#26105) seederking válasza lsc (#26104) üzenetére


seederking
őstag

Köszönöm srácok a válaszokat.

SSD-t berakni és arra telepíteni a játékokat?Vagy már az is sokat dob ha csak az op van rajta?
Vagy a 2 együtt? Pl egy 250es ssd 50gb a rendszernek a maradékra pedig játékot telepiteni?

[ Szerkesztve ]

(#26106) lsc válasza seederking (#26105) üzenetére


lsc
nagyúr

Egy 120-asra felfér az oprendszer és pár sűrűbben játszott játék, 20e körül megúszható.

Az élet kegyetlen .

(#26107) Redneck


Redneck
veterán

Nekem BF4 alatt simán 85-90% a magok kihasználtsága 1680x1050 Highon 3,9-en 2400-as NB-vel.
Ha már cserélni kell és lap csere is szóba jön, a tököm se venne még egyszer AMD-t. Fűt, fogyaszt és több a gond vele mint Intellel, valamint a minimum fps sem a 3 betű oldalán áll.

Szerk:
28-30-ért lehet venni teljesen jó 240 GB-os SSD-t. Szerintem az alatt maximum laptopba jó, de játékos konfigba hülyeség.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#26108) seederking válasza lsc (#26106) üzenetére


seederking
őstag

Beírtam az ssd topicba hogy ajánlottad az ssd vásárlást rendszer fejlesztés céljából.

"Sziasztok
Procit lapot akartam cserélni phenom ii X4 955 3.8Ghz,asrock 970 extreme 3.egy HD7870 mellett.
De tanácstalan voltam/vagyok így beírtam ezt a cpu-m topic-jába mire azt tanácsolták,hogy vegyek egy ssd-t mert sok pluszt jelenthet.
Nekem kicsit idegen a dolog hogy attól hogy gyorsabban tölt be az op meg a játék attól miért lenne jobb az fps teljesítmény.Az olvasási sebességtől vagy az op futásának felgyorsulásától?
Mert ha adott egy cpu meg vga adott teljesítménnyel akkor miért tudna többet grafikai téren egy ssd-vel?
Ha valóban érdemes SSD-t vennem akkor a játékok miatt 250-eset vennék mivel a 120-as op-1,2 játékkal megtelne.Akkor milyet lenne érdemes vennem?Ocz Vector 150-et találtam elsőre tűrhető áron de jó lenne ha lenne olcsóbb alternatíva hasonló teljesítménnyel.
Mit gondoltok a leírtakról?"

Ezt a választ kaptam : "Az ssd által, csak gyorsabban fognak betöltődni a játékok, több fps-d nem lesz"

Így én azt vonom le ebből hogy gyorsabban tölt be az adott játék.Viszont én rendszert,teljesítményt (grafikait) szeretnék elérni...Ezek alapján az én igényemet az ssd nem igazán segítené nem igaz?

(#26109) Redneck válasza seederking (#26108) üzenetére


Redneck
veterán

SSD-től csak gyorsabb lesz a rendszer és a programok betöltése illetve használata. Ha fpst szeretnél növelni akkor erősebb CPU kell. i5-ös vagy FX-es rendszert építhetsz és belerakhatod a jelenlegi cuccaidat.
Ettől függetlenül egy SSD sem árt. Én is veszek a Phenom mellé egy 240 gigásat a rendszernek és játszani, de a HDD-n amúgy is dolgozni akarok egy másik operációs rendszeren.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#26110) HERR Z válasza seederking (#26108) üzenetére


HERR Z
veterán

a lap támogatja az fx 8350 és 20-at csak mivel foscsy a vrm-je ezért minimum hűtened kell azt, és még a tuningot is elég finoman tudod csak adagolni, kb 1.2-1.25V-ig elég az a lap
ergo ha belenyúlsz lesz egy fx-9370-ed, de lehet csak 4-4.2ghz körül tudnád használni
lap update egy asus m5a97 r2 evo-ra kb 7-8k, azzal már a táp lesz a limitáló

az hogy 7870-hez elég a phenom háááááát....én 4.2ghz-es phenomról váltottam, igaz 4.8ghz-es fx-re, de itt eléggé van ugrás, főleg min fps-ekben, tehát egy sima far cry 3 is 10-15fps-el simábban fut, multis játékokról nem is beszélve -amikben elvileg még jobb, bár nem néztem. GTA4 elvileg nem használja az össszes szálat de ez is javult, érezhetően.

az ssd tényleg sokat dob a rendszeren, de a játékok nem fognak tőle jobban futni
szal....tudni kellene egy keretet mennyit szánsz rá, aztán azon el lehet indulni, mostani játékokban fx már eléggé szépen teljesít, ergo reális fejlődési alternatíva

(#26111) lsc válasza seederking (#26108) üzenetére


lsc
nagyúr

Több fps-t nem kapnál de sokkal gördülékenyebb a rendszer.

Az élet kegyetlen .

(#26112) Redneck


Redneck
veterán

Régebben 1,65V-on 1600 CL9-ben mentek a RAMjaim. Ezt gyárilag tudnia kell. A sok fagyás miatt (amit az instabil CPU OC okozott) visszavettem. Nektek megy rendesen 1600-on?

Extremere raktam regular helyett az LLCt hogy ne droppoljon, stabilabb is lett. Kikapcsolni, fix órajelet beállítani nem lehet. CPU NB-nek adtam egy kis feszt hogy stabilizáljam az egészet. Az enyém igényli.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#26113) HERR Z válasza Redneck (#26112) üzenetére


HERR Z
veterán

a legtöbb ram gyárti intelre adja meg az adatokat sajna, szal annyira nem releváns
1.7v-ot nyugodtan adhatsz neki

(#26114) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

24/7-re mi az ajánlott max fesz X4 B55-nek?

LLC mind CPU mind NB-re be vagy kikapcsolva legyen?

[ Szerkesztve ]

(#26115) Gabrikovics válasza Chosen (#26114) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Az öcsém hárommagosított B50 procia 1,475v-ot kap 3,8GHz de egy X6 1100T hűtője van rajta X2 korában kapott1,5v-ot is 4,0GHz de három maggal már nem tudja .
Az NB LLC hagyd a CPU LLC nekem be van kapcsolva .

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#26116) seederking


seederking
őstag

Bedobtam egy MSI R9 280X OC kártyát a gèpbe.Kiváncsi leszek mennyire fogja "szeretni" a jó öreg 955 3.8-ra húzva...😁😅

(#26117) gumikacsaa92


gumikacsaa92
tag

Sziasztok!
Van egy x4 955 3,2es peocim és egy hd 5770 fut mellette. Szeretnék gput fejleszteni 20-40 közt. Mit ajánlotok ami jó lenne a processzor mellé? (Ha már csak használtan kapható az se baj)

(#26118) HERR Z válasza gumikacsaa92 (#26117) üzenetére


HERR Z
veterán

ha nem akarod tuningolni a procid, akkor 7850 1-2gb-nál felesleges nagyobb
ha feltudnád húzni 3.7-3.8 körülre akkor mehetne 7870/r9 270x is

(#26119) gumikacsaa92 válasza HERR Z (#26118) üzenetére


gumikacsaa92
tag

:R

(#26120) Redneck válasza gumikacsaa92 (#26117) üzenetére


Redneck
veterán

GTX 750 Ti. Halk, hűvös, az említettek töredékét fogyasztja. Tuningos a Gigát ajánlom!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#26121) leviske válasza HERR Z (#26110) üzenetére


leviske
veterán

"az hogy 7870-hez elég a phenom háááááát..."

Nagyon játékfüggő ám. Pl BF4 multi futtatása közben egy GTX780 mellett 55min fps-t tudott produkálni 3,4GHz-en és átlagban a minimum fps 60 fölött volt.
Nyilván nem azt akarom ezzel sugallni, hogy értelmetlen dolog FX-re váltani, de azt mindenképp érdemes megnézni előbb, hogy azok a játékok, amikkel játszunk, mennyire éhezik ezt az upgrade-et, mert azért ha csak a proci árát nézzük, akkor is 30-40ezer HUF, ami mehetne másra, ha nem CPU igényes a játék (vagy ha olyan különösen szerepelnek benne az FX-ek, mint a FC4-ben).
Ugyanezek a körök le lettek futva már a Kaveri topikban, mivel ott ugye a kezdetektől kérdés volt, hogy mégis mi mellé lehet berakni, hogy ne fogva vissza a kártyát.

Szvsz a Pitcairn nem áll messzebb a leváltandó hardverelemektől egy "mai játékokra szánt" gépben, mint maga a Deneb. Pláne a Mantle és DX12 fényében.

[ Szerkesztve ]

(#26122) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, mennyi lehet a Watt felvétele az X4 960Tnek terhelés alatt 3400Mhz és 3900Mhz környékén?
Egy i5 4690K-nál mennyivel fogyaszt többet azonos órajelen?
A kérdés azért fontos mert az XFX 450Pro tápomhoz egy komolyabb kártyát szeretnék venni , R9 280 vagy R9 280X-et.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Gábor

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#26123) Picturemaker válasza Gaboman (#26122) üzenetére


Picturemaker
őstag

Üdv!

3.8-on processzorteszt (Prime, AIDA, stb.) alatt 190W-ot evett konnektor felől. De ebben az egész gép benne volt. Játék alatt (Mirrors Edge /ez volt fent amikor mértem/) egy 7770-es kártyával 160-220 között ugrált.
A tápod 12V-os ága egyben van és kicsit több 400W-ot le tud adni. Bőven elég lesz.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#26124) Gaboman válasza Picturemaker (#26123) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszönöm szépen a segítségedet! :R

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#26125) seederking


seederking
őstag

Távozom srácok a Denebtől/topic-ból.
I5 2500k lett a vège + 120-as ssd + vga update HD7870>msi r9 280x oc.Ma raktam össze de bekapcsolni már nem volt erőm se èrtelme 0 rendszerrel.
De holnaptól kiderül megèrte-e kiadni azt a jó pár ft-ot a platformváltásra!?
Köszönöm az összes segitő választ ès minden jót kivánok nektek.

[ Szerkesztve ]

(#26126) Redneck válasza seederking (#26125) üzenetére


Redneck
veterán

Neked is minden jót. Enyhe kategória váltás! :D

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#26127) seederking válasza Redneck (#26126) üzenetére


seederking
őstag

:R Meglátjuk..... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26128) picirizs


picirizs
csendes tag

Üdv!

Újonc lennék a tuning terén, egy viszonylag régi Phenom II x4 955 BE-t szeretnék húzni egy picit, ám akadt pár kérdésem a folyamat előtt/alatt. Igyekszem a lehető legpontosabban megfogalmazni kérdéseimet/problémáimat, előre is elnézést az esetlegesen hosszúra nyúló poszt miatt :)

1. Konfigom:
ASROCK M3A770DE
Phenom II x4 955 BE
KINGMAX 4GB DDRIII-1333Mhz
Sapphire HD 5850
Hyper TX3 Evo

2. stabilitás tesztelésére Prime95-öt használok, a hőmérséklet figyelésére HWMonitort

3. Leírások, amik alapján próbáltam okoskodni:
[link]
[link]
[link]

3.5 A gép jelenleg 18x szorzóra lett húzva, 1.4250 feszültség mellett, ám ezzel is akadtak problémák - lentebb bővebben

4. Problémák
a.) Már rögtön a dolgok elején gondom akadt. Mindenhol olvastam, hogy az egyik legkritikusabb pont a hőmérséklet figyelése - túl magas hőfok ugyebár az alkatrészek károsodásához vezethet. A problémám itt az, hogy számomra nem teljesen egyértelmű, hogy HWMonitoron belül melyik mutatóra kéne hagyatkoznom:

Ez a kép közvetlen boot után mutatja a mutatókat, tehát a hőmérsékletek 1.4250-ös fesz melletti 18x szorzóra vonatkoznak.

Igyekeztem utánaolvasni a dolgoknak, és a legtöbb helyen azzal az információval találtam szembe magam, hogy a CPUTIN sort kéne nekem igazán szemmel tartani, mivel az a valódi mért érték. Az egyes Core-okra lebontott számadatok már nem mért értékek, hanem kalkuláltak.
Amennyiben ez így van, úgy egy kicsit meg vagyok ijedve, mert a max. oszlopban 76C szerepel, míg azt olvastam, hogy a proci hőjének nem lenne ildomos átlépni az 55C-os (ehhez is kapcsolódik egy kérdésem - lentebb) határt. Továbbá az is nagyon érdekes, hogy sima használat mellett ez a maximum érték változik folyamatosan - nem drasztikusan, de nem értem, hogy hogyan, amikor a Value oszlopban lévő szám még csak meg sem közelíti a max. oszlopban lévőt.

b.) Második problémám a stress test alatt jött elő. Mint említettem Prime95-öt használok, abból is a topicban linkelt iromány alapján az első opciót (Small FFTs) futtatom, mivel az lett proci tesztelésre szánva - amennyire ki tudtam bogozni.
A teszt alatt a következőket mutatja a HWMonitor:

Cirka 1-1.5 óra után elhasal a gép a teszten (fagy, újraindul), de ami az érdekesebb (számomra), az az, hogy ugyanezt 'Blend' teszt alatt sokkal hamarabb - másodpercek alatt - produkálja.
Van tipp, hogy ez minek köszönhető? Se memóriát, se NB értékeket nem piszkáltam egyelőre, mert még nem teljesen világos a topicban linkelt leírás alapján, hogy mi mire van hatással...kellett volna?

c.) Hőfok
Az általam linkelt 3. leírásban az illető elég hosszadalmasan ír a hőmérsékleti határokról, stb. Nagyon durván leegyszerüsítve azt fogalmazza meg, hogy tulajdonképpen mindegy, milyen órajelen és alaplapi fesszel megy a gép, ha a proci eléri az 55 fokot fullra terhelve, onnan gyorsabb már nem lesz, ellenben az alkatrészek onnantól felfelé már bizony károsodhatnak, magyarán: lehet húzni, de csak 55 fokig érdemes, mert utána értelmét veszti a dolog, ráadásul el is füstölhet a gép.

Buci21 írásában 68C-ot említ, az itt linkelt iromány szintén 60 fölötti értéket, ha jól emlékszem. Ez inkább tapasztalatra irányuló kérdés, de kinek kéne hinnem? Fontos lenne azt is hozzátenni, hogy a gép közel 24/7 üzemelne, tehát amíg néhol opció lehet az, hogy a maximum érték fölé megy (esetleg rendereléskor/játék közben), addig én szeretném azt elkerülni, hogy bármelyik érték tartósan a határ fölött legyen - legyen az bárhol is.
Vagy esetleg 24/7 üzemidő mellett is beleférne, hogy néha-héha az érték fölé ugorjon a mutató, mert amint lehet a Cool'n'Quiet úgyis visszarántja?

d.) stress test
Mit érdemes használni hozzá? Olvastam több helyen, hogy a Prime95 tényleg az egyik legdurvább terhelő program. Buci21 leírásában pl. SuperPI-t használ, az lényegesen kevésbé dolgoztatja meg a procit (először én is azzal próbálkoztam). Érdemes -e Prime95-öt órákig futtatni azzal együtt, hogy szinte garantált a pofára esés, csupán idők kérdése, vagy van esetleg valami másik program/kombináció, amivel egy picit egyszerűbb a folyamat. Ha nem, nem, nem kiskaput keresek, vagy "rövidítést" :)

e.)
Érdemes -e nekem hozzányúlni a memóriához, beleásni magam annak tuningolásába, vagy az azzal nyert teljesítményplusz lényegében elenyésző? Itt főleg attól félek, hogy valamit nem, vagy rosszul értek meg, és kárt teszek a gépben. De ha azt mondjátok, hogy érdemes lenne beleásnom magam, akkor rászánok még pár napot, hogy utána olvassak a dolognak :)

f.)
utoljára egy nagyon banális kérdést hagytam, hátha az egész folyamat megkönnyíthető ezzel: a fentebb leírt alkatrészek és saját tapasztalatotok alapján tudtok -e olyan értékeket mondani, amivel a gép stabilan működne mindennapos - filmnézés, játék - (ámde 24/7 üzemidejű) használat mellett?
Tisztában vagyok vele, hogy nincs két egyforma processzor, itt inkább csak a tapasztalatokra lennék kívnáncsi :)

Még egyszer elnézést a hosszú poszt miatt, de talán sikerült mindent egyértelműen és pontosan megfogalmaznom. A válaszokat, észrevételeket és tippeket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#26129) jeno852


jeno852
tag

sziasztok!

Van egy 4-magosított phenom 2 x4 975-ös procim, egy MSI 760GA-P43 FX lapban. a gondom az lenne hogy ugye a magok hőmérséklete AIDA-ban 0. egy értéket mutat csak ki, az a CPU de az alapon semmi terhelés mellett 45c-ot mutat :Y megnéztem BIOS-ban ott pont 20c-al kevesebb azaz 25c. a hűtő egy vadiúj Thermaltake Frio Silent 12, úgyhogy inkább a 25c-ot gondolom valósnak. bármilyen progival mérem egyik sem jelzi ki a magok hőmérsékletét... :F

nem létezik erre valami megoldás? illetve akkor a BIOS hőmérsékletnek hihetek inkább mint az AIDA-nak?

köszi a segítséget előre is. :R

(#26130) Lacpac válasza jeno852 (#26129) üzenetére


Lacpac
őstag

Ehez sajnos hozzá kell szoknod, némelyik alaplap bekapcsolt unlockra felcseréli a hőfokot. Azt ne kérdezd melyik értékkel. Indítsd az Aida-t, majd kezd el terhelni a procit prime-ál, amelyik hőfok elkezd fölfelé kuszni, az lesz a cpu hőmérséklet. 785-ös giga lapomnál igy volt.

(#26131) jeno852 válasza Lacpac (#26130) üzenetére


jeno852
tag

igen amelyik mutatja az alapban 20c-al többet mutat mind ami BIOS-ban van. a hűtő nagyon komoly tehát inkább a BIOS értékekre hagyatkozom inkább sztem..........

(#26132) Fenyő válasza picirizs (#26128) üzenetére


Fenyő
őstag

Hello,
Gyári hűtővel próbálkozol (60-65C főlé tartósan ne menjen a proci, mert az már önmagában is instabilitást okoz)? Mert az épphogycsak elég az alapfeszhez alapórajelhez is, főleg ha a gyári beszáradós ragacs már-már inkább szigetelő vmi van rajta :DDD .
Ha Prime95 Blend teszt rögtön kiugrik, akkor baromi instabil lehet a rendszer, az a procin kívül a memóriavezérlőt, chipsetet is komolyabban megterheli, elsődlegesen én inkább ezt használom stabilitás (a small tft kevésbé jó szvsz ha az hibátlan, a belnden még elhasalhat, de fordítva nem jellemző) tesztre, ha egy napig megy hiba nélkül akkor nagyjából stabilnak mondható rendszer (az ilyen néhány órás teszt nem elég, van hogy a 18. óránál hasal el, de ha 1 napig megy utána már nagyon ritkán), szóval először én megnézném alapórejelen, alapbeállításokkal stabli-e a rendszer, előfordul, hogy a bios rosszul olvassa ki a memóriák spd értékét vagy kevesebb feszt kap a ram mint amit az adott órajelhez gyárilag kéne neki (nézz bele gépbe nézd meg a ramokat mi van rájuk írva, vagy a gyártó honlapján mi a specifikációjuk).
Ha alapon stabil akkor apránként emelve mehetsz följebb, ha csak a szorzót emeled, akkor csak a proci lesz gyorsabb, ha az fsb-t (ilyenkor a ht-t vissza kell osztani, ill. a ramokat is a gyári érték közelében kell tartani hacsak nem bír többet, ezt alapóraejelen is kirsztelheted, hogy pl bírná-e az 1600-at lazább időzítésekkel kis + fesszel), akkor az északi híd is, amitől az L3 kess is így többek közt a memóriavezérlés is komolyabban gyorsul.
Így hirtelen ennyi, amíg nem jön egy Deneb guru. :D

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#26133) picirizs válasza Fenyő (#26132) üzenetére


picirizs
csendes tag

Köszönöm szépen az észrevételt! :)

Hűtésnek, ahogy írtam is, ezt használom: Hyper TX3 EVO
Őszintén szólva nekem azért furcsa ez a Prime95 dolog, mert mindenhol azt olvastam, hogy az FFT jobban dolgoztatja a procikat, ergo nem értem, hogy hogy lehet az, hogy mégis elhasal a nem-processzornak-szánt-teszten, ha máshoz nem nyúltam hozzá, csak a processzor adataihoz.
Mármint alap beállításon gond nélkül dolgozik, de processzor tuningnál memória hibával leáll? :o
Most akkor ráengedtem egy Prime95 Blend-et BIOS default beállításokkal, jelentkezem majd a fejleményekkel :)

Addig is várok minden egyéb ötletet, tanácsot!

[ Szerkesztve ]

(#26134) Fenyő válasza picirizs (#26133) üzenetére


Fenyő
őstag

Mivel az AMD procikban K8 óta a prociba van integrálva a memóriavezérlő, így tuning esetén simán hibázhat memória-intenzív alkalmazásokban, ezért is jobb a blend teszt (mivel a procin kívül (tehát a proci hibát is előhozza előbb-utóbb max lassabban mint a small fft, mivel kevesebb small fft teszt van benne :DDD ), a memóriát, L2/3 kesst, chipsetet is jobban megdolgozza), mert az az egész rendszer stabilitásának nagyobb szeletét tudja kiszűrni.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#26135) Redneck válasza picirizs (#26133) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem pár óra Prime Blend járatásnál többet nincs értelme futtatni. Rá kell küldeni valami jó kis multis játékot és hamar kidobja. Nálam csak ez a módszer vált be. Arról nem is beszélve hogy táp és alaplap VRM miatt is tud instabil lenni a rendszer amikor megy a VGA is rendesen. Olyankor szépen droppolgatja a feszeket és egyszer csak BSOD.

Szerk:
A hőmérsékletekre csak annyit hogy Prime alatt lehet 60-65 fok (bár nálam csak 57 volt a legmagasabb és a gyár is 62 fokot adott meg maximumnak) de játékok alatt azért jobb 55 fok alatt maradni. A kupakhőmérsékletet nézzétek, a BIOS is azt szokta kiírni.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#26136) Fenyő válasza Redneck (#26135) üzenetére


Fenyő
őstag

Jó/megbízható táp minden stabil rendszer alapja ez alap, de fontos észrevétel, ahogy low-cost lapba sem teszünk 95+ Watt TDP feletti procit, ami a tuning hatására csak tovább kúszik felfelé, vmi combosabb játék is előhozhatja a hibát valóban (akár gyorsabban is mint a prime95, persze akkor vga-t alapon járatva, előtte letesztelve mondjuk néhány óra furmarkkal), csak az előtt kétlem, hogy egy napot tudsz ülni :DDD , néhány óra blend meg szvsz nem elég, gyakran ilyen 12-18 óra között hasal el, ami nyugodtan mehet a háttérben, netezni is lehet eközben.

[ Szerkesztve ]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#26137) Redneck válasza Fenyő (#26136) üzenetére


Redneck
veterán

A jó táp alap dolog de nem mindenkinek. Márkásabb tápok között is találni gyengén sikerült szériát. Hűtetlen VRM-es (nem 4+1 fázisos) de 125-140W-os procikat támogató lapot is láttam már rendesen feszt ejteni keményebb terhelésre. Primera nem fosta el magát de a multis fps-ek 1-2 óra után kiakasztották, csak ezért mondtam. Addig nálam is élt amit te mondasz!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#26138) jeno852


jeno852
tag

sziasztok, tudnátok segíteni picit tuning ügyben? van egy ilyen lapom: MSi 760GA-P43 FX, egy 4 magosított Phenom 2 X4 975,(Deneb) procival és 2x2GB DDR3-as rammal.

némi tuningot szeretnék de az istennek nem bírok 3300Mhz fölé menni mert valami nem jó sohasem....

lehet csak én vagyok béna, sőt tuti :B

a proci feszt 1,38-1,4 körül lőttem be, az NB feszt viszont nem merem állítgatni nem tudom mire szabad?

külön ennél a lapnál a PCI-E nem lehet fixálni 100 Mhz-en. Van az ACC azt mire állítsam? és ugye a memóriánál van olyan hogy 1:2, 1:4, 1:33:3, stb. ezt tudom ha emelem az FSB-t akkor ezekkel lehet játszani ... Szóval van esetleg valakinek ilyen lapja aki tudna segítséget adni? nagyon megköszönném :R

3,5 Ghz körül lenne a cél, az már sztem elég bőven. a procihűtő bírja: Thermaltake Frio Silent 12

(#26139) picirizs válasza Fenyő (#26132) üzenetére


picirizs
csendes tag

Mindenképp kézzel lenne érdemes beállítani az értékeket?
Van valami véleményed/tek a BIOSban található EZ Overclocking funkcióról? :)

(#26140) Redneck válasza picirizs (#26139) üzenetére


Redneck
veterán

Olvasd el a túlhajtási útmutatót a Phenom Bibliát az első hozzászólásban és mindent megértesz.
Legyen a memória 1333 alapon és a PCI-e foglalat 100-on.
FSB 200-ra állítva.
Először belövöd a CPU frequencyt. Ha stabil akkor a CPU-NB-t. Ha ezt is sikerült stabilizálni akkor jöhet a RAM tuning (csak ha jó memóriáid vannak és jó időzítésekkel viszik az 1600-at).
Ha mindennel megvagy akkor öröm boldogság.

Azzal ne foglalkozz hogy valakinek 1,3V-on megy hihetetlen teljesítménnyel a procija mert azokból van a legkevesebb. Külföldi fórumokon is a 965-ös prociknál írják hogy lóf*szt elég az 1,4V pl 3800-hoz. Sok ember írja hogy 1,42-1,48V között kéri a feszültséget, különben nem megy.

Szerk:
C2 vagy C3 955? CPU-Z kiírja. Ha csinálsz a BIOSodról pár fotót lehet könnyebben tudunk segíteni.
EZ overclockingot szerintem ne erőltesd!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#26141) Gabrikovics válasza jeno852 (#26138) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

Pontosan milyen procid van ? Mert az X4 975 az alapból 3600MHz-en ketyeg ;]
Ha egy PII X2 van unlockolva az más tészta mert a letiltott magog csak nagyobb feszen hajlandóak elindulni simán kérhet 1,45v-körül :O
Talán segít [link]

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#26142) Redneck válasza Gabrikovics (#26141) üzenetére


Redneck
veterán

Magfeloldás miatt nem valószínű hogy úgy fog menni mint egy rendes 975. Hülyék lettek volna olcsóbban adni félig letiltva ha kereshetnek rajta többet is. Nekem is kérte az X2 545 a feszt ha bűvészkedtem vele.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#26143) picirizs válasza Redneck (#26140) üzenetére


picirizs
csendes tag

C3 955, valamelyik hardwerfigyelő szoftverből úgy rémlik.
Ezen képeken lévő értékekkel 1 napig stabilan futott a Prime95 Blend tesztje.

Úgy tűnik, ezen felül már elhasal (ami kicsit csalódás a űtőt tekintve), de még apránként próbálkozom vele.

[ Szerkesztve ]

(#26144) Fenyő válasza picirizs (#26143) üzenetére


Fenyő
őstag

Ha így stabil, akkor nem biztos, hogy megéri +100-200 Mhz-ért szétfeszelni, az a lap vrm-jét is komolyabban megterheli és az élettartamra sincs jó hatással, NB-et, memóriát (időzítés/órajel) lehet még optimalizálni, de az olyan sokat már nem hoz a konyhára (NB értelmes fesszel 2300-2500 környékéig megy el, a ramok meg szerencse kérdése, hogy mennek-e 1600-on lazább időzítésekkel kis+ fesszel, de azt is hosszabb idő kitesztelni), de mondjuk már van egy jó alapod, amiben már nincs túl sok bennehagyva, de ha van időd meg kedved egy kicsit még lehet találni benne...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#26145) jeno852 válasza Gabrikovics (#26141) üzenetére


jeno852
tag

x3 nem tudom pontosan milyen, unlockolva lett x4 975. de alapból 3Ghz-re állt be, 300Mhz-et tudtam rajt húzni többet nem.

(#26146) jeno852


jeno852
tag

azt mondja meg valaki, ugye 4-magosított phenom 2 procim van, így az AIDA csak a kupakhőt jelzi ki. namost ez Prime terhelésnél felmegy 70C-ig, de a BIOS-ban pontosan 20C-al kevesebbet mutat :Y

most akkor melyiknek lehet hinni? fagyás nincs, alulfeszelve 3,3Ghz-en megy a proci, egy Thermaltake Frio Silent 12 hűtővel, aminek köszönhetően szerintem lehetetlen a 70C. kézzel tapintva a hűtőt még langyosnak sem mondható.....

szerintetek?

(#26147) Gabrikovics válasza jeno852 (#26146) üzenetére


Gabrikovics
aktív tag

A procid szerintem egy AMD Athlon™ II X3 440 ami unlockolva egy B75 lessz :P
A kupakhő lehet 70 fok ha nem jó a pasztázás a proci hőszenzorát kiüti az unlock .
Jó lapban 3,6GHz simán meglehet az öcsémé X2 550 unlock B50 három maggal 1,475v-on viszi a 3,8GHz-et

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#26148) jeno852 válasza Gabrikovics (#26147) üzenetére


jeno852
tag

most már csak az a kérdés érdemes e 4-maggal szenvedni, vagy inkább vegyem vissza háromra és húzzam picit... :F

(#26149) jeno852


jeno852
tag

na megnéztem úgy hogy visszaállítottam gyári 3-magosra. így Prime terhelés alatt a kupakhő 55-65C, a magok 35-40C. az így azért jó nem? tehát a procihűtő biztos h jól van fent.

vissza kioldottam a negyedik magot, alulfeszeltem, így a kupakhő Prime alatt 66C. a magok hőmérsékletét meg ugye nem mutatja már az AIDA

(#26150) picirizs válasza Fenyő (#26144) üzenetére


picirizs
csendes tag

A memóriához inkább nem nyúlnék hozzá, ha elenyésző a teljesítménynövekedés, mert nagyon ködös a téma nekem :)

Megpróbáltam feljebb menni, hőmérséklet stabilan 50C alatt van (ki gondolta volna, hogy nem praktikus a hősugárzót a géphez közel tenni :D), ellenben most a Prime95 produkál megint :D

Blend test alatt a következő üzenetet kapom
"FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4"

worker #1 completed 56 tests in 1h17m - 1 errors, 0 warnings
worker #2 completed 149 tests in 2h59m - 1 errors 0 warnings
worker #3 még mindig fut :D
worker #4 completed 39 tests in 59m - 1 errors 0 warnings

szóval egyfelől örülök, hogy nem insta reboot, másfelől nem rtem, hogy a 3-as még miért megy mindig, harmadrészt most akkor ez mit jelent? :D
Instabil lenne így? Plusz fesz megoldaná a dolgot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.