Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) Televan74 válasza Habugi (#5600) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ezt megosztod,szétszednek mint pitbull az üregi nyulat! ;]

Régen is ez volt P4 és AthlonXP párossal.Mindenki P4 -et szeretett volna(mert volt mögötte hype meg marketing pénz) köztük én is, de nagyon jól mentek a játékok az én 2800+ Bartonomon is. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5602) hackeeeee válasza Habugi (#5600) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Youtube, aztán ha valakinek van ilyen anomáliája, akkor megosztható, hogy tessék itt van.

Többet nem agyalnék ezen. :) Persze mivel ez csak 1 környezet, ez annyira sajnos akkor sem mérvadó, még akkor sem, hogyha tudjuk, hogy olyan a Cryengine, amilyen.

Sorry, hogy 3, vagyis 4 sorban lerendeztem a monológod, de nagyjából ennyire vagyok képes, jelenleg.

Ugye mi is néztük, még vonalban is voltál, amikor a 6700k-val néztem a 390-et, hogy gyorsult, de közel sem annyit, mint amennyre számítottunk.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5603) Habugi válasza Televan74 (#5601) üzenetére


Habugi
addikt

Najó de érted, a téma egyik felén adott egy szépen finomhangolt 5Ghz-es, CPU-NB tuningos 8320as, amilyet a kommersz netes tesztek egyikében sem találsz, max mélygász szinten létező Turbós 9590est, a másik felében pedig ott a mighty Intel, mindjárt 3db CPU-val és úgy véreznek el hogy azt öröm nézni.. :U

A másik két féltől még nem gyüjtöttem be a megosztással kapcsolatos hozzájárulásokat mert egyelőre azon filózom ugye h érdemes-e, de miheztartás végett ittvan az a bizonyos 8320 & 280X anyag: [link]

Ugye ezt anno az FX-Onba készítettem "kihajcsa-e" témakörben, mellétéve egy 4Ghz-es, illetve 4.5Ghz-es kört/felvételt is, kiemelve h mire érdemes figyelni..

Aztán.., nesztek, az egyszálon 2x olyan erős 4.7-es 6600K & 390X: [link]

Hiába kicsivel magasabb felbontás, elősegítve a GPU limitet, azonos beállítások.., úgy vérzik el a 6600K hogy azt sem tudja fiú-e vagy lány.. ;] :C
GPU usaget figyeljétek már az első pillanatban.., az átugrott intró utáni rész (vagonok) pedig maga a siralomház, ott annyira nincs képben a CPU hogy van hogy kevesebb az FPS 390X-el mint 280X-el volt.., ugrál, minden baja van. :DDD

A vicc egyébként, nem az összehasonlítás miatt jöttem ugyan ide tegnap, hanem azért hogy durva CPU limites környezetben szemléltessem a magasabb felbontásra való váltás, aka VSR/DSR 1440p okozta CPU terhelés csökkenést, a "kisimulást" amiről manapság elég sokat hablatyolok de sokak számára nehezen érthető ez a GPU limitbe való átfordítási "trükk". Na az első kör végén VSR@1440p-re váltok és végigmegyek ugyan ott, ugyan úgy, ki is adja amit ki kell, GPU szinten hiába a +~50%-os többlet számolnivaló, a vagonok között 1440p-ben sokszor több az FPS-em mint előtte FHD-ban volt, pusztán azért mert nem fuldoklik annyira a 6600K.. :D

Végeztem, feltöltöttem, na mondom hoppá, erről nekem van anno Mancikás anyagom is, lássuk.., na kb azóta nem térek magamhoz. Tudtam hogy néha hurka a 4mag de azt nem hogy ennyire.. :N

A mantra pedig micsoda? Szar az FX!!!! Hát persze.. :C :C :C

Magyarázat szinten egyelőre ott tartunk, hogy az FX féle modulos megoldás/8szál még mindig klasszisokkal közelebb áll a valós 8maghoz mint az Intel féle HT és ebből eredhet itt az előny, a 4mag pedig szimplán kevés, elolvad, hiába sokkal erősebbek.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5604) Malibutomi válasza Habugi (#5603) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Felteszed, es majd jol meglesz mondva neked hogy a szar AMD driverek miatt van ez, bezzeg NV kartyaval sokkal jobban menne mindegyik es kesz.

(#5605) stratova válasza Habugi (#5600) üzenetére


stratova
veterán

Hablaty Uram, érdekes eredmények ezek. Bár jó olvasni, afelé hajlok, hogy nagyobb felbontáson nem a CPU dolga kevesebb, hanem a GPU-é növekszik nagyobb mértékben. Ha Mancikával [ó bakker ilyenkor mindig beugrik, hogy anyósom néha így hívja asszonykámat :DDD ] már nincs lehetőség tesztelni 1080P-ben, ki lehetne próbálni, mit szól az Intel bagázs, ahhoz ha közel húzott 280X-re fogják le és 1680-nal tesztelnek. Ez persze nem tökéletesen kivitelezhető, de érdekes lenne.

Mondjuk nem rossz eredmény ez a kis A10-esre nézve sem :) bár szerintem IGP-vel meg sem moccan a Cry3 viszont múltkor legnagyobb meglepetésemre egy fórumtárs Kabinivel tudta tolni a Doomot 30 fps-sel. o_O

Jakuskacsa :K ez lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#5606) Jakuskacsa válasza Habugi (#5603) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Hablaty. Én hiszek neked, nem hiába fittyeg még a gépemben mindig az fx. tény, hogy 4.8 ra képes, de ha kell adok egy 4,8Ghz@1070 es tesztet is hozzá ha kell! Én támogatnálak, de tényleg!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#5607) ViZion válasza Habugi (#5600) üzenetére


ViZion
félisten

Ezt töröltesd szerintem is... nem akarsz még eltávozni az örök holomezőkre :D

Azért az FX mellé az fHD 390X-et meglestem volna, mert azt ugye tudjuk, h nemhajcsaki. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5608) Habugi válasza Malibutomi (#5604) üzenetére


Habugi
addikt

Ennyi tart csak vissza egyébként, kvázi az általános informálatlanságból adódó sötétshég.. :K

Az emberek 99%-ának magyarázhatod akárhogy mi a különbség a netes tesztekben látott/olvasott OotB 9590es és a belőtt 8320as között, nem fogják érteni, ilyenformán minden szarra rá lesz fogva az eredmény és csak az x+1-edik VS háborút indítanám el vele, ráadásul tartalmát tekintve kb egyedül a világ ellen, szembehugyozva a széllel.. :U

(#5605) stratova:

1240-en nagyon komolyat alkot a 7970/280X, kérdezd meg amcsiverdást, neki volt.
Cirka Ghz-es 290es szint, nem véletlenül hangsúlyoztam ki h nincs ám akkora kontraszt, ami van is, simán pertut tud köpni az 1680as felbontás tényével, arányaiban, extra az egész mellé hogy ezáltal még jobban is van büntetve terhelés ügyileg a 8320as.
Szóval nem, nem ebben van elrejtve a csízió sárkányUram. :N

Ha megnézed az FPS-eket, számoltatandó képkockák szerint is szépen síkban van a kettő, kvázi az ebből eredeztethető CPU --> GPU interaktus ilyenformán közel azonos, a relatíve GPU erővel egyetemben pedig arányaiban teljesen jó a Hawaiiok mellé a FHD.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5609) stratova válasza ViZion (#5607) üzenetére


stratova
veterán

Don't do that, csak jó lenne kiegészíteni a tesztet :)

(#5610) Habugi válasza ViZion (#5607) üzenetére


Habugi
addikt

A 480ashoz egyébként grat!! :R

Ja "nemhajcsaki" mi? Az a probléma hogy mint azt a teszt elmondta shemmi nem hajcsa ki, ezen a pályarászen legalábbis.. :D

(#5609) stratova:

Nézd csak mit találtam: [link]
Ehhez anno már kaptam hozzájárulást..

:D :))

Ghz-es 290es, 4.6-os 4690K társaságában, 1680-ban, pontosan ugyan úgy fullad meg itt (vagonok) mint a 6600K és ez VGA-erőben alig erősebb mint a 280X 1240-en.
Történet vége, így már tetszik érteni miért éreztem fölöslegesnek a kiegészítést?
Abszolút hozza az előbb felvázolt elméleti síkot a gyakorlat. ;)

Azért khm, ne vedd fel kérlek sárkányUram de így az évek múlásával plusz látva/tudván mennyi tesztet végeztem itt igazán eljuthatnánk oda h elhisszük amit hablatyolok, teljesen szükségtelen kiegészítések nélkül, tényleg no offense.
;) :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5611) stratova válasza Habugi (#5610) üzenetére


stratova
veterán

Hablatyológus Uram: úgy értem, ezt itt elénk tárni teljesen rendbenvaló szerintem, aki találkozik vele max örül az eredménynek. De akár vs akár vegyestopikban felvetni, akkor lehetne a legjobban, ha még kapna egy kis kiegészítést s akkor tényleg nem lehet belekötni.
Kend tesztjéből egyébként még kiderül hogy pontosan milyen RAM NB órajellel és időzítésekkel sikerült operálnia? FX ördöge szerintem a részletekben is rejlik, amelyekre kend figyel, más meg megemeli a cpu szorzót és kalap kabát.

[ Szerkesztve ]

(#5612) Habugi válasza stratova (#5611) üzenetére


Habugi
addikt

Ja hogy konzekvencia publikálás esetére értetted, ájszíí.. :)

Persze, minden ilyen apró, a konfigokkal kapcsolatos apró részlet elérhető, csak mivel nem cikket írni szándékoztam ide a topicba gondoltam lehagyhatóak.
Egenn, az FX ördöge bizony (sokszor) a részletekben rejtik, emeztet hablatyoltam magam is.
Máramennyiben ugye egy OotB, Turboval TDP limitet folyamatosan lefelejgető defaultot "részletekként" lehet summázni.. :DDD :O

CL10 2144Mhz-en mentek a RAM-ok a látott videóban (gyárilag 1600 CL9 :D ), mivel ez volt rendszeresítve az FSB 230as, CPU-NB 2530, 5060Mhz mellé de ezeket ide márcsak azért is feleslegesnek éreztem, mert az Ontopicban 0.01sec alatt fellelhető. :B

Egyébként erre sem lehet szerintem elvinni a kijött FX vs minden más kontrasztot, a pakliban nyilván benne lehet de érted, azért itt nem nonK és/vagy beállítatlan/finomhangolatlan i5/i7-ek kerültek lezongorázásra.. :N

Egyébként az örömmel fogadom, sőt azthiszem mondhatom h másodmagammal fogadnánk ha beszállnál az agymenésbe vajon hol is lehet a kutya elásva. :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5613) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

(#5614) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Amúgy Hablaty.. Win10 reinstall vótmá?

A bios update-et meg sem merem kérdezni. :)

Amúgy ha már FX, Én arra lennék kíváncsi, hogy Horizon 3 alatt, hogy dolgozik a 8 szál.. Mivel ugye a HT miatt a 6700K-val lényegében sehogy, 1 szál terheléssel játszok, ez miatt, lényegében majdnem jobban fut a játék, ha kilövöm a HT-t.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5615) Televan74 válasza hackeeeee (#5613) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hát a Logan többet ér mint a legutolsó X-men. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5616) Habugi válasza Jakuskacsa (#5606) üzenetére


Habugi
addikt

Kösz apafej, amennyiben időd/kedved engedi és van lehetőséged nem softveres felvételt készíteni, hogy tényleg csak a real terheléseket mutassa az anyag/config, ugyan NV de érdekességképpen simán belefér a packba, addig fetrengek még rajta úgyis mi legyen a sorsa ennek az egésznek.. :U

(#5614) hackeeeee:

BIOS megvolt múlthéten, 3101.. :K

Win10.., áááá, az teljesen kilátástalan, annyira gyűlölöm hogy az elképesztő, újból használhatóra herélni/finomhangolni.., napok, se időm se kedvem nincs rá, még egy ideig marad az Anniversary előtti 1511 aka 10586.494.

Neked egyébként nincs kedved WTTJ-n betolni a problémába 4.8-on a 6700K-t? ;]

1080p, VH, 2xSMAA.., ha nagyon kivérzik mögérakhatod szépítő jelleggel az 1440P-t ahogyan én is tettem.. :D

Ezt egyébként gáz ha nem tudom értelmezni? :B

"Amúgy ha már FX, Én arra lennék kíváncsi, hogy Horizon 3 alatt, hogy dolgozik a 8 szál.. Mivel ugye a HT miatt a 6700K-val lényegében sehogy, 1 szál terheléssel játszok, ez miatt, lényegében majdnem jobban fut a játék, ha kilövöm a HT-t."

Jó pár játék jobban fut HT nélkül, megaztán ha tudod h egy szálat terhel miért érdekel az FX teljesítménye, nem beszélve arról h hogyan dolgozna 8szálon?! :F

Egyébként pedig elnézést a "sok" habnyi szakmaizásért srácok de ezt muszáj voltam veletek megosztani, mégiscsak AMD OFF topic, gondoltam titeket is érdekel(het) egy abszolút bullsh1t mentes igazság az FX-ekről.. :R

Számomra pontosan úgy ahogyan pl a mobiltelefon, a PC sem státuszszimbólum :N, kvázi szemrebbenés nélkül írom le hogy mikor/miben szar(abb) a 3x annyiba kerülő Intel.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5617) stratova válasza Televan74 (#5615) üzenetére


stratova
veterán

(#5618) hackeeeee válasza Habugi (#5616) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az már stabil, vagy még béta? Amikor utoljára néztem akkor az még béta bios volt..

Ő, lehet.

A lényeg.. Ha engedélyezve van a HT, akkor 100%-on teker az 1. szál, a többi pedig 10% körül vakarja a heréit, ha kikapcsolom a HT-t, akkor átlagosan 70% körül teker mind a 4 mag.

Az már spontán vicc kategóriába tartozik, hogy kb. ugyan úgy fut 1. szál 100% terheléssel, mint 4 szál ~70%-kal..

Dióhélyban, arra lennék kíváncsi, hogy a HT kezelése 1 foschrakás, vagy konkrétan 4/6 szálnál többel nem tud mit kezdeni a játék.

Megnézhetem, sőt, lehet, hogy a vdeót is meg tudom oldani úgy, h ne legyen terhelés vesztés, vagy le tudom videózni a monitort. De ez csak este, 9 után kivitelezhető.

Sorry a nyers stílusért.. kb. 11 órát aludtam, és mégsem vagyok túl emberkompatibilis.

Mondjuk ez miatt lehet a teszt sem lesz meg ma, mert lehet be sem kapcsolom a gépet ha hazaérek.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5619) Habugi válasza hackeeeee (#5618) üzenetére


Habugi
addikt

Béta, nem különösebben érdekelt.
Kicsit nehézkesen/lassan indult vele a gép, aztán rájöttem h csak azért mert a DRAM legalján az MCH FC "Auton" maradt.
Abba az állatba vágna bele a villám aki azt oda legalulra tette.. :U
Összességében sem csodát nem hozott az éhes kockámhoz sem galibát nem okozott. :N

Btw.., zéró jelentősége van annak mikor csinálod meg, egyetlen szempont h téged is érdekeljen, meglegyen a kedv, ellenkező esetben nyugodtan elhagyhatod.
Ha jövőhét/hónap azt is ugyan úgy meg fogom köszönni.. ;) :K

Forza.., így az elmondásod alapján utóbbi, mármint 4szálig mászik és kakukk.
Ugye az is bennevan h a Win előszeretettel fantom maszatolja a terhelést a szálak között, azt látod hogy, pedig dehogy.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5620) hackeeeee válasza Habugi (#5619) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor oké, meglesz. Köf.

Mondjuk manapság 4700-on utazok, hogy ne forrjon feleslegesen, de megnézem majd 4800-on.

Forza: Jah lehet, de ez csak itt van így jelen, sehol máshol.. Csak érdekelne, ha egyszer valakinek lenne kedve. Majdnem írtam, hogy nézd már meg plz, aztán rájöttem, hogy de mégsem.. Szal, nemgáz.. Topponvagyok..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5621) Habugi válasza hackeeeee (#5620) üzenetére


Habugi
addikt

Teljesen őszinte leszek, nincs jelentősége h 4.7 vagy 4.8-on nézed meg mert amit tapasztalni fogsz az úgyis arra fog sarkallni hogy életet lehelj bele 7Ghz-en.. és tekintve h mennyire kitartó tudsz lenni, most érted, majd elvégzed ott ahol még sikerül. ;) ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5622) hackeeeee válasza Habugi (#5621) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

5Ghz-vel próbálkoztam annó, nem jártam sikerrel. :(

Azt hiszem 1,45V LLC5-ig próbáltam, de nem bírtam stabillá tenni sehogy, mindig megakadt. :(

Véleményem szubjektív...

(#5623) Jakuskacsa válasza hackeeeee (#5620) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Én szeretném kiprobálni a horizon 3 at, viszont még várom hogy olcsóbb legyen. Kíváncsi lennék hogy mit tud egy fx-en. Ha 10k alá beesik az ára megveszem.

Hab: mit jelent a nem szoftveres felvétel? Telefonnal vegyem fel? Lehet fáradt vagyok csak most ez nem tiszta.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#5624) hackeeeee válasza Habugi (#5616) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondoltam megcsinálom, de nem találok azon a részen induló mentést, vagyis ami ott indul, ott nem lő a torony.. Reply mission gomb pedig nem aktív, szürke.. Újrajátszani a mission-t pedig nincs kedvem az elejétől.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#5625) Televan74


Televan74
nagyúr

Már tudom miért nem rendelek az amazonról. :D

Egyenlőre csak itt kapni,de a szállítási költség és az idő egy kicsit húzós. :K

De egy ilyen szerzek a kínai piacról egyszer. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5626) myckey válasza stratova (#5617) üzenetére


myckey
veterán

Fú de jó vagy babám! :C

Holnapra nem tudsz ide gurulni vele? :U

Bár ha itt lenne is késő volna.

:D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#5627) Gyuri27


Gyuri27
félisten

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#5628) Beretvás válasza Gyuri27 (#5627) üzenetére


Beretvás
addikt

Reggelt.

Minek ez tenéked? Elcsapná a kis hasadat... ;]

(#5629) ViZion válasza Beretvás (#5628) üzenetére


ViZion
félisten

És nem is vörös. Sztem nekünk hozta... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5630) Gyuri27 válasza Beretvás (#5628) üzenetére


Gyuri27
félisten

El. De nem bánnám ha megölne se. :DDD

Ormány: olyanról hallottál már, hogy hajfestés?

Amd - Radeon - Ryzen

(#5631) Jakuskacsa válasza Habugi (#5616) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Reggelt! Ma reggelre megvilágosultam. Értem most már mit takar a nem softvare-s dolog. Hétvégén... viszont kérdés lenne: melyik felbontás áll legközelebb az 1680x1080 hoz? Szerintem ha átállítom a tv-t erre a felbontásra akkor nagyon fos képe lesz. teszteljem 1920x1080ban?

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#5632) Beretvás válasza ViZion (#5629) üzenetére


Beretvás
addikt

Kizárásos alapon. ;]

(#5633) Beretvás válasza Gyuri27 (#5630) üzenetére


Beretvás
addikt

:P

(#5634) Gyuri27 válasza Beretvás (#5633) üzenetére


Gyuri27
félisten

Visszamennyé. Te te te frodó! :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#5635) Beretvás válasza Gyuri27 (#5634) üzenetére


Beretvás
addikt

Most eltaláltad mert megyek is mingyárt vissza melozni. Itthon szoktam reggelizni. :P

(#5636) Gyuri27 válasza Beretvás (#5635) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jó dolgozol. Azért nem süt a nap, mert elloptad. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#5637) Beretvás válasza Gyuri27 (#5636) üzenetére


Beretvás
addikt

Nah... ma má kenytem rendesen. De hogy menyi auto felgyült mára... :W na mentem is.

(#5638) CJ4567 válasza hackeeeee (#5624) üzenetére


CJ4567
veterán

Küldetés elejétől kb 5 perc mire a vagonokig jutsz.

Jakuskacsa: van demo, de nem tudom mennyire naprakész az alapjátékhoz képest.

No Sana No Life

(#5639) Habugi válasza Jakuskacsa (#5631) üzenetére


Habugi
addikt

Bíztam benne, ezért nem is éreztem válaszra méltónak tegnap, révén három felvételt linkeltem és mindhármon elég jól látszik milyen felvételre gondoltam.., úgy voltam vele megvárom amíg klikkelsz valamelyikre. :D :R

1680at nyugodtan felejtsd el csak rápörgött sárkányUrunk.

1920x1080 kéne, FHD, DA! :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5640) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Amd - Radeon - Ryzen

(#5641) CJ4567


CJ4567
veterán

Kész, én kiégtem.

No Sana No Life

(#5642) Habugi válasza Gyuri27 (#5640) üzenetére


Habugi
addikt

Szenteste sógorUraméknál.. :DDD :U :O :O :((

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5643) Gyuri27 válasza Habugi (#5642) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szakaggyámálearról a témáról. Kell a fájás?
Doki. Itt kellemes dolgokról beszélünk. Nem szakmaizunk. Szóval jöhetnek a kecskésporeszlinkek, a zergéssexiképek stb-stb.
Amúgy meg látod, hogy látod. Nekem nem kell igyak, hogy terminátorjózsi legyek. Mer az vagyok egy pohárvíz után is. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#5644) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ide is megosztom veletek. :)
Star Citizen (megint). Van benne Director mod, ahol ugy mozgatod a kamerat ahogy akarod.
Ilyenek keszulnek vele: [link]

Mind ingame.

(#5645) Apucy01


Apucy01
őstag

Üdv szörnyek és hologramok! :DDD

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#5646) Habugi válasza Gyuri27 (#5643) üzenetére


Habugi
addikt

A móka mára elkerül engem, hosszas betegeskedés és szellemi/mentális leépülés után hajnalban 90évesen elhunyt egykori nagymamán testvére, nincs rá kifejezés de magát nagynénénknek nevezte/tekintette.

Cirka egy éve nem nagyon ismert már fel senkit, heti 2-3x jártunk át hozzá az utóbbi 3-4évben, minden nap más, hugi, édesanyánk vagy jómagam. Bevásárlás, gyógyszerek, számlák, fürdés, traccspartyk, ilyesmi..
Elég ramaty egy élete volt de bölcsesség az szorult belé nem kevés, nem mellesleg elképesztő lexikális tudása volt.

Viszonylag fiatalon meghallgathattam tőle a tankönyvi bullsh1t mentes igazságot '56-ról, számomra azóta senem nemzeti ünnep senem kokárda, rengeteget tanultam/hallottam tőle a második világháborúról melyben két fiú testvérük is odaveszett.
Még általánosban jártam amikor elkezdett olyan könyveket olvastatni velem, melyek a honfoglalás korabeli időszakban íródtak, csak éppen nem magyarok, hanem olyanok által akik már itt éltek, miként élték meg és látták azt az állatias csordát mely megérkezett keletről.. :U
Ugye, megint csak egy külső nézőpont, tankönyvi bullsh1t nélkül..

Őszintén szólva elég rosszul érzem magam, sosem tekintettem szorosabb családtagnak, ugyanakkor ha belegondolok rengeteget tett azért hogy azzá váljak aki vagyok, bizony voltak évek amikor többet mint a tulajdon szüleim. Szerettem, félreértés ne essék csak az általános, távolságtartóbb magatartását sokszor rosszul értelmeztem, pedig halála napjáig ott volt egy gyermekkori fényképem az asztalán.. :U

Kezd végleg eltűnni nem egy olyan generáció, melyeknek nincs utánpótlása, nagyon nagy baj ez. :(
A "qrva fejlett" 21. századi rohanásunkban nem halljuk/értjük már meg mit mondanak vagy próbálnak átadni, pedig ha valakikre hát rájuk marhára oda kéne figyelni, mert a tapasztalat és tudás amivel rendelkeznek csak rengeteg veríték, könny de elsősorban rengeteg vér elfolyása által szedhető csak össze.., s melynek előbb vagy utóbb újra el kell majd folynia, mert nem tanulunk tőlük, nem tanulunk a hibái(n)kból.

Mindegy, nem drámázok, nyugodjon békében, remélem halálában megtalálja azt a békét amit életében sosem lelt meg.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#5647) Apucy01 válasza Habugi (#5646) üzenetére


Apucy01
őstag

Részvétem :(

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#5648) ViZion válasza Habugi (#5646) üzenetére


ViZion
félisten

RIP. Részvétem.

Mondjuk a kokárda az kicsit korábbi történet, se '56-hoz, se a VH-hoz nincs köze.

"Kezd végleg eltűnni nem egy olyan generáció, melyeknek nincs utánpótlása, nagyon nagy baj ez."
jogos, ez bizony így van sajnos.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5649) Beretvás válasza Habugi (#5646) üzenetére


Beretvás
addikt

Részvétem..

(#5650) Habugi válasza ViZion (#5648) üzenetére


Habugi
addikt

Nyilván nincs, csak azért emeltem ki mert okt.23.-án is jó pár ismerős kokárdával flangál..

VH? :DDD

Btw kösz srácok! :R

..de a sorok hangvétele ellenére nincs dráma, sajnos a személy akiről írtam már jóideje elment, aki hajnalban távozott már nem igazán tudott sem magáról sem azokról akik körülveszik..

Nem savanyodjon bele a topic, csak ki szerettem volna írni magamból pár gondolatot. :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.