Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) Dyde válasza R3laX (#6650) üzenetére


Dyde
aktív tag

Pontosan. 1080p-ben játszok, de kompetitiv fps-t, 144 Hz-en, sajnos itt sincs meg mindenhol a 144 fps

Shkiz0: a GamingX az MSI?

[ Szerkesztve ]

(#6652) Create.


Create.
Topikgazda


eddig ezzel a legújabb driverrel lett a legtöbb pontom, csak auto alulfesz.

(#6653) Shkiz0 válasza Dyde (#6651) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

:K

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6654) Shkiz0 válasza Create. (#6652) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nálam így néz ki:

Auto UV:

A régebbi 24/7-em
2150/1150


Ez meg amit mostanában használok 24/7-re:
2050/1050

Memória mindenhol alapon, nem látom értelmét emelni, mert inkább csak jobban melegszik mint sem hozna pontokat.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6655) fanti válasza Create. (#6644) üzenetére


fanti
addikt

Igen, örömmel jelentem én is, hogy az egyedüli játék, amivel gondom volt, azaz a BF V, nos az új 20.1.3-as driverrel DX12-es módban tökéletesen megy Freesync-el, e-sport profillal (AntiLag és Képélesítés).
Viszont DX11-ben kiugrálgat, de hagyom is a DX11 módot, elvégre ha a DX12 stabilizálodott, akkor jó lesz az nekem :))

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#6656) korcsi válasza AlienApollo (#6639) üzenetére


korcsi
veterán

Próbára:
"More power tool"-ba engedélyezd a "zero rpm" állíthatóságát, így wattman-ban talán lesz rá opciód, amivel ki-be tudod kapcsolni.
Talán.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#6657) arnoldito válasza korcsi (#6656) üzenetére


arnoldito
senior tag

Opció nem lesz, de 15-20% alatt meg fog akkor állni. :)

(#6658) AlienApollo válasza arnoldito (#6657) üzenetére


AlienApollo
tag

10%nál se áll meg. Minden restart után betöltöm a profilt és megy , nincs 0rpm soha... De ha konstans 100%ra teszem is elfelejti restart után úgyhogy ez simán valami driver hiba lesz a beállított értékektől függetlenül...

Van aki MSI AB vel nyomja és nem akad össze? Gondolkodom h kipróbálom h onnan adom meg a venti vezérlést mert ott működik.

(#6659) R3laX válasza AlienApollo (#6658) üzenetére


R3laX
addikt

Teljesen ok MSI AB-vel én úgy használom a kártyát már mióta megvan.

(#6660) gaben88 válasza Create. (#6652) üzenetére


gaben88
őstag

Tuti megy az auto alufesz? Ránézésre ugyan úgy megkapta a kártya az 1.2V-ot. Nekem auto uv-val, 1.150-re veszi vissza a feszt.

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad (10th gen.), Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#6661) AlienApollo válasza R3laX (#6659) üzenetére


AlienApollo
tag

és olyankor gondolom Wattman profilt simán auto-n hagyod és csak AB-t piszkálod? olyat is olvastam, h valaki ugyanazokat az értékeket lőtte be Wattmanba és AB-be hogy ne akadjanak össze, de ez elég furán hangzik.

(#6662) Create. válasza gaben88 (#6660) üzenetére


Create.
Topikgazda

Aha, csak az új drivert mikor felraktam nem restartoltam a hwinfot , és az kiütötte az alulfeszt, amíg be nem állítottam megint. 1151mv—re veszi vissza amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#6663) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Valaki észlelte már amúgy, hogy a beállított értékek nem felelnek meg a valós értékeknek? Pl gyárilag 2041/1151, nálam undervoltal ez kb 2001/1156-nak felel meg. Ha 1132-t állítok be, az 1140-ig is elkúszik. Régebbi driverrel kisebb volt az alulfesz (1132) és a boost szépen kiment kb 2020 mhz+ig, de ha belepiszkáltam, vagy benyomtam az auto OC-t, utána ameddig nem nyomtam egy ddu-t, addig akármit állítgattam, csak 1999-ig boostolt. Az új driverrel kb 2001mhz volt a max. Ez valami AMD-s fícsör mint az asztal jobbkattnál a az "AMD beállításokv"? :D

(#6664) Qtya123


Qtya123
őstag

Mi a tapasztalatok az új driverrel? Van akinél visszaveszi már az órajelet ezzel?

(#6665) Xerox112


Xerox112
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy SAPPHIRE RADEON RX 5700 XT NITRO+ kártyát és azt tapasztaltam eddig két játékban Far Cry 5 és Assassin's Creed Origins-ben Full HD-ban (1920×1080) semmi gond szépen megy, de ha fentebb veszem a felbontást, akkor fekete képernyő jön be 1-2 másodpercre random módon kb félpercenként.

20.1.3-as driver van fent (korábbi drivereket is néztem, de azokkal még rosszab), valamint a TriXX

Gép konfig:
- AMD RYZEN 5 2600
- 2x CRUCIAL BLS8G4D30BESBK 8GB 3000MHZ DDR4 BALLISTIX SPORT LT SZÜRKE
- GIGABYTE B450M S2H
- THERMALTAKE SMART RGB 600W PS-SPR-0600NHSAWE-1

Szerintetek mi lehet a megoldás a fenti bajra?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#6666) Gomisan válasza AlienApollo (#6658) üzenetére


Gomisan
tag

Nem azért megy fel 60 fokra a kártyád, mert nem veszi vissza a memóriát? Az melegíti fel szépen lassan. Ha megoldod, hogy azt visszavegye akkor nem fog felmelegedni. Meg én pl. nem grafikonon állítom a fordulatszámot, hanem csak simán maximális értéket állítok be, és így mindig visszaáll idle-ben 0rpm-re (meg nálam nem 1750-en megy folyamatosan a memória, szóval így nem melegszik fel).

(#6667) AlienApollo válasza Gomisan (#6666) üzenetére


AlienApollo
tag

persze hogy attól megy fel. Folyamatosan boostol és fűti a rendszert, viszont azt megoldani hogy visszavegye az órajelet sokkal nehezebb mint beállítani egy alap fordulatszámot a ventiknek hogy idle-ben is legyen hűtés (legalábbis naivan azt hittem eddig). 12.1-el 76Hz-re állítva még működött, mostmár nem és csak akkor veszi vissza ha 30Hz-re állítom 75 vagy 60 helyett amit meg értelemszerűen nem fogok. mind1, még MSI AB-nek adok egy esélyt, aztán ha összeomlik visszamegy a 19.12.1

(#6668) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok srácok. Köszi a segítséget mindenkinek, az összefoglalóban is ajánlott között van, és a gamers nexus csatornán is bestbuy-ként hozták ki a giga gaming oc-t (nyilván nem a legjobb, hanem ár/érték arányban). Szerintem ez lesz, most annyira nem férne bele +30ezer(nitro+), és teljesítményben nem gondolnám hogy nagy az eltérés, rossznak meg a giga se lehet rossz nem?

(#6669) Create. válasza Dyde (#6668) üzenetére


Create.
Topikgazda

Teljesítményben nem lesz rosszabb. Max hangban meg hőfokban.

(#6670) Dyde válasza Create. (#6669) üzenetére


Dyde
aktív tag

Hang az pont egyáltalán nem zavar, hőfökban meg gondolom nem +10 fokról van szó :) Első indítás után érdemes valamit csinálnom? Alulfesz, vagy ilyesmi? Rég foglalkoztam ilyenekkel

(#6671) Create. válasza Dyde (#6670) üzenetére


Create.
Topikgazda

Auto túlfeszültséghiányt bekapcsolod és kb ennyit elég is. A freesync-et megnézed, hogy be van-e meg ha kell neked az image sharpeninget és szerintem kb ennyi. Én az anti lagot nem használom.

(#6672) Televan74 válasza Create. (#6671) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez az Automatikus hangolás/GPU feszültséghiány beállítás ugye? Bekapcsoltam és 0.903V -ra lőtte be a kártyát.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6673) Create. válasza Televan74 (#6672) üzenetére


Create.
Topikgazda

Aha az, lehet rosszul írtam.

(#6674) zsida.kornel válasza Shkiz0 (#6654) üzenetére


zsida.kornel
tag

Neked Az auto UV hogy lőte be 1125mV-ra? :Y
Nekem 2019es driverek 1128-ra lőték, de mióta a 2020-as drivert használom, azóta 1148-1152 mV közé állítja az auto UV mindig.
Másik csoda hogy auto uv melett nem is boostolhatna 2043mhz-re, mert a te MSI kártyádnak a boost órajele kisebb gyáriba mint 2043mhz, arról nem is beszélve, hogy azt sosem érik el.
(NITRO+)

[ Szerkesztve ]

(#6675) Shkiz0 válasza zsida.kornel (#6674) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem egy jobb kartyat sikerult kifogni, nekem mar az elso driver is ennyire lotte be..
A gyarto oldalan levo boost koszono viszonyban sincs azzal amit tud a kartya.
Keress ra a hozzaszolasaimra posztoltam sokfele kepet es beallitast.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6676) Create. válasza Shkiz0 (#6675) üzenetére


Create.
Topikgazda

Az első driverekkel nekem is 1125-re lőtte, viszont mostanában mind 1151-1152mv-re állítja.

(#6677) zsida.kornel válasza Shkiz0 (#6675) üzenetére


zsida.kornel
tag

Ja tudom, hogy a tiéd egy ilyen csodadarab, de alapból ha nem allítasz semmit át, fura hogy magassabbra boostol, mint a boost órajel :D

[ Szerkesztve ]

(#6678) Capricornus válasza Dyde (#6668) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Nekem is az van és tök jó kártya. Alulfeszelve, default ventiprofillal elég halk és auto OC-vel sem elvilsehtetlenül hangos.

Per aspera ad astra!

(#6679) gaben88 válasza Create. (#6676) üzenetére


gaben88
őstag

Nekem a Gigát 1149-re lövi kb mindig!

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad (10th gen.), Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#6680) ADAM1337 válasza Shkiz0 (#6675) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nekem is ha kell 2050mhzre boostol, a gpu-z adatai sincsenek köszönö viszonyba 1945-t ír, msi evoke oc. :U

[ Szerkesztve ]

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#6681) zsida.kornel válasza ADAM1337 (#6680) üzenetére


zsida.kornel
tag

Most mindjárt kiderül hogy az MSI-ben van valami rejtett OC amiről senki sem tud :DD :DD

(#6682) Gomisan


Gomisan
tag

Én azt nem értem, hogy az alapra ugye valami 2036-ot ír (1,2V-tal), ezt veszi vissza valami 2010/1154-re az auto undervolt. Én a Pulse-ot 2000/1125-re tudtam belőni, arányosan ennél lejjebb nem nagyon tudok menni (pl. RDR2 ennél kisebb fesszel kifagy)... Feljebb egyelőre azért nem próbáltam, mert, gondolom ez egyéni ízlés dolga, de nekem a Pulse is repülőgépturbina ha nem akarom a hotspotot 90 fölé engedni és ráeresztem jobban a ventiket. De azt kétlem, hogy ilyen 2150-et bárhogy is el tudnék érni... De majd lehet este kipróbálom. Csak én még 1900Mhz-ről indultam, mert eredetileg az volt az elképzelés, hogy kímélem a kártyát meg legyen olyan csendes amennyire csak lehet, csak aztán rájöttem hogy 2000 környékén sokkal fickósabb, szóval most meg már nem nagyon akarok lejjebb menni... :D

[ Szerkesztve ]

(#6683) MZsoltee válasza ADAM1337 (#6680) üzenetére


MZsoltee
veterán

Én ezt a "ha kell"-t nem értem. Mindig kell, ha nincs sync vagy cpu limit. Korábban leírtam már egy hozzászólásban, hogy nem értem mi ez az összevissza órajel. Egyáltalán mikor lehet menni garanciát intézni, ha mikor és milyen orajelet nem tart a vga?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#6684) Shkiz0 válasza zsida.kornel (#6677) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Szerintem erre a magyarázat a bios, illetve maga a működési elv.
Úgy rémlik anno azt írta Abu, hogy a kártyák is úgy működnek mint a procik esetén a PBO.
Több dolgot néz, (hőmérséklet, TDP stb) és amíg el nem éri valamelyik a limitet addig önmagát "húzza a kártya"
Ugye én manuálisan feszelem alul, és ilyen szempontból szerencsés vagyok, mert az átlagtól jobb kártyát sikerült kifognom, és simán lehet hogy azért tud elboostolni addig, mert van lehetősége erre.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6685) ADAM1337 válasza zsida.kornel (#6681) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Most meglestem 2100mhz-ig boostol a kártya, semmilyen power limit nincs beállítva.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#6686) zsida.kornel válasza Shkiz0 (#6684) üzenetére


zsida.kornel
tag

Azért érdekes hogy ADAM1337 kártyája is boostol 2050-ig, az én nitrom annyira nem szerencsés darab, nemigazán bírja az OC-t, sőt a 2041-re állítva, (wattmanban ez a "gyári" neki) 0% áramkorláttal a feszt se nagyon tudom levinni 1115mV alá. Elég nagy lotto ez a vga vásárlás is úgy látom, de könnyen lehet hogy itt nagyon sok minden közre játszik, pl alaplap, táp, stb. De nekem 1115mV allat már az SP is kifagy, arról nem is beszélve ha belenyúlok az áramkorlátba, akkor egyből meg is hal, kb akármilyen fesz melett. Egy rakás videót láttam, van akinek a refkártya 2000-en megy 1v alatt (ha jól emlékszem)+ 30% korláttal, és azt allítja hogy ez atomstabil és ezt minden kártya viszi :D
Amúgy ASUS lapom van, a ventiket azért se sikerült összelőni a vga hőfokkal, van egy alap progija (asus ai suite/fanxpert), ahhoz le kellet szedni az asus gpu tweak II-t hogy megjelenjen a fan xpertben a vga (persze ez sem működött :D), akkor láttam hogy auto undervolton 2020 helyett, 2041 van beállítva frekinek, szóval lehet az MSI-nél is belepiszkál a wattman a frekibe mondván, hogy " megy az többet is".
Oké hogy engedné boostolni, de azért ha be van állítva egy korlát, ott meg kéne állnia. Ennyi erővel beállítanam 5ghz-re, és addig boostolna ameddig tud, és akkor kis sem szabadna fagyni, mert más limitálná.

[ Szerkesztve ]

(#6687) zsida.kornel válasza ADAM1337 (#6685) üzenetére


zsida.kornel
tag

Azta :Y
Gondolom a wattmanba belenyúltál, nem az auto alulfesz van rajta.

(#6688) Shkiz0 válasza zsida.kornel (#6686) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Sok van még ebbe a kártyába, kéne rá víz :P

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6689) zsida.kornel válasza Shkiz0 (#6688) üzenetére


zsida.kornel
tag

Mondjuk az a 277W masszívan nem egészséges, eddig úgy tudtam hogy a nitro táprésze az egyik legerősebb, és valami 265W rémlik. De ez ugye a "max" TDP.
Ilyenkor milyen áramkorlátot használsz?

(#6690) Tomko78 válasza Televan74 (#6672) üzenetére


Tomko78
őstag

de nekem ez az opció nem való , egyből kilövi a MSI AB venti profilt , és 0% járatja a ventit

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#6691) RECSKA válasza zsida.kornel (#6689) üzenetére


RECSKA
veterán

nalam 3dmark alatt 310 is volt, pedig csak a power limitet toltam oda, a feszt kezzel 1.2re allitottam, es kesz ( gyari fesz) :DDD ;]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#6692) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Csak nem hagy nyugodni, így nekiálltám megint oc-zgatni, persze max 1,2V-ig húzom csak.

(#6693) Shkiz0 válasza zsida.kornel (#6689) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Innen a + verziót

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6694) zsida.kornel válasza Shkiz0 (#6693) üzenetére


zsida.kornel
tag

Szerintem itt már a nitromon tényleg tojást lehetne sütni :Y
Pedig az MSI-den "csak" 2 venti van.

(#6695) Shkiz0 válasza zsida.kornel (#6694) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ennek van a legvastagabb hűtése, és ez a legnehezebb az összes közül :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6696) Televan74 válasza Tomko78 (#6690) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én nem használom. Végre egy olyan kártyát fogtam ki egyelőre,ami Time Spy stress test alatt csak egy pici szálzaj hallható és nem forró fejű. 3 év garanciával nagyon is tetszik a Sapphire Pulse,remélem sokáig nem lesz baja nálam. Hűtéséhez nem nyúltam eddig legalább is nem kellett. Auto fesz meg beállította magának a 903mV -ot, majd megnézem egy Super position bench alatt mit megy így.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6697) Tomko78 válasza Televan74 (#6696) üzenetére


Tomko78
őstag

Gpu órajel túlhúzvába tettem egyből meg lett a 5000 feletii pont :) Eddig meg ilyen 4918 pontokat kaptam

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#6698) zsida.kornel válasza Shkiz0 (#6695) üzenetére


zsida.kornel
tag

Hú de lennék VGA gyártó, lehet hogy drága lenne, de tiszta rézből csinálnám a 3slot vastag hűtőket, 3db 140-es ventivel, ( tudom tudom, van víz is, de ha már itt tartunk van folyékony nitrogén is :D )

(#6699) Televan74 válasza Tomko78 (#6697) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem auto alulfesszel ennyi lett.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#6700) ADAM1337 válasza zsida.kornel (#6687) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Alapértelmezetten van.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.