Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:18

LOGOUT.hu

Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed kérlek olvasd el a téma összefoglalót vagy használd a keresőt. Az esetek döntő többségében megtalálható a válasz! Kérlek itt töltsétek ki ezt az [EXCEL] táblázatot értelemszerűen, hogy lássuk kinek, milyen driverrel, monitorral, kártyával, hogyan működik a VRAM órajel visszavétel, illetve itt írhatjátok az esetleges problémákat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Váltottam 5600 XT-re :)
A**ás sapphire pulse 5600 XT, nem OC biosszal érkezett. Frissíteni pár kattintás volt.
Superposition 1080p extreme: 3700->4025

...csak én vagyok helikopter?

(#7152) RobberBaron válasza Sethdobaloah (#7151) üzenetére


RobberBaron
tag

Detto ugyanez egy Ryzen 5 3600x-el: Superposition 1080p extreme: 3700->4025

(#7153) bobalazs válasza RobberBaron (#7152) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

szvsz 3dmark firestrike jobb képet ad a képességekről.
21 117 graphics score

(#7154) tiborhor válasza bobalazs (#7149) üzenetére


tiborhor
csendes újonc

Köszönöm mindenkinek.
Tervezem a monitor cserét...de nem most.
Megnézek minden javaslatot.

(#7155) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Valaki le tudja esetleg írni, vagy el tudja küldeni az 5700 XT Pulse bios frissítésének a pontos menetét? Szeretném pontosan, lépésenként csinálni, nehogy egy élettelen téglát csináljak a kártyámból, mert akkor sírnék az tuti.

195 W-ról 180 W-ra változott a power limit, meg néhány érték is más lett. Ez gondolom nem jelenti azt, hogy lassítja, hanem inkább optimalizáltak néhány dolgot.

Igazából ami a legnagyobb várakozásom az újabb biossal kapcsolatban az az, hogy talán visszaveszi majd a memória órajelet utána idleben.. Lehet nincs köze hozzá, de azért reménykedek.

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#7156) RobberBaron válasza tiborhor (#7154) üzenetére


RobberBaron
tag

Esetleg még Win 10-nél csekkold le, hogy fent van-e ez az update:
July 26, 2019—KB4505903 (OS Build 18362.267)
Elvileg ez is javított hasonló problémát:
Updates an issue that may display colors incorrectly when viewing an image on 10-bit display panels.

(#7157) bobalazs válasza galaktikus (#7155) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hány hz-es monitorod van? használsz másodlagos monitort? Akkor nem fogja visszavenni.
Fogyasztás, és órajelek nagyobbak lettek.
a letöltött zip PULSE 5600 XT BIOS_update_V1_02 fájltba
van a SAPPHIRE PULSE RADEON RX 5600 XT 6G GDDR6 OC BIOS UPDATE PROCEDURES pdf le van minden írva.

(#7158) duvi válasza bobalazs (#7149) üzenetére


duvi
nagyúr

Jogos :R Átalakítóra emlékeztem.

(#7159) Yutani válasza RobberBaron (#7152) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez pont 10%-ra van a ref 5700-asom 4400 pontjától, no oc.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#7160) tiborhor válasza duvi (#7147) üzenetére


tiborhor
csendes újonc

Már három kábelt próbáltam a tegnap vásárolttal együtt, így azt kizárnám.
Próbálgatom a beállításokat, amiket írtatok, köszönöm mindenkinek az ötleteket.

(#7161) beef válasza tiborhor (#7160) üzenetére


beef
őstag

Próbáltál már másik monitort vagy tvt, ami HDMI-s?

(#7162) galaktikus válasza bobalazs (#7157) üzenetére


galaktikus
aktív tag

144 hz és nincs másodlagos moncsi.. 120 hz-en visszaveszi, de már rohadtul unom, hogy manuálisan kell mindig visszaállítani ahányszor csak netezni támad kedvem. :(((

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#7163) Timer válasza galaktikus (#7162) üzenetére


Timer
veterán

Csak a, fogyasztás miatt veszed vissza, vagy van egyéb szempont is, amiért zavar, hogy úgy marad? Azért kérdem, mert vásárlás előtt állok, és három monitorral használnám majd, jobb lenne tisztában lenni a lehetséges problémákkal, még mielőtt kidobok az ablakon egy jelentősebb összeget! :)

(#7164) bobalazs válasza Timer (#7163) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsit magasabb a multimonitor fogyasztása az amd kártyáknak ez már több éves probléma. Magasabb a vram órajele.
Három éve írtam az AMDnek hogy elírás van Radeon beállításokv elküldték a fejlesztőnek és azóta is úgy van.
Régen én két bat fájlal az asztalon oldottam meg a Hz váltást ha érdekel majd utána nézek.

(#7165) Timer válasza bobalazs (#7164) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm, utánanézek majd én, de ha csak a fogyasztás a különbség, az nem izgat. A ventilátorokat azért lekapcsolja a kártya?

(#7166) bobalazs válasza Timer (#7165) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Le kapcsolja a Pulse azt hiszem 60? fokon kapcsolja be.

(#7167) bobalazs válasza galaktikus (#7162) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

12noon Display Changer
Két bat fájlt csinálsz:
Asztalon jobb klikk új parancsikon
például:
"C:\Program Files (x86)\12noon Display Changer\dccmd.exe" -quiet -depth=max -width=1920 -height=1080 -refresh=144
a másik meg
"C:\Program Files (x86)\12noon Display Changer\dccmd.exe" -quiet -depth=max -width=1920 -height=1080 -refresh=120

és 1 kattintással váltod az 120-144 hz-et, persze felbontást is tudsz így vele váltani.

(#7168) AlienApollo válasza Timer (#7165) üzenetére


AlienApollo
tag

lekapcsolja majd 3-4 perc alatt felmelegszik 60 fokra felpörgeti a ventiket lehűti és ezt ismétli mivel a folyamatos boost clock miatt fűt. Az hogy mennyire zavaró már sokmindentől függ (mennyire csendes a gépházad, asztalon melletted vagy asztal alatt messzebb van-e, állandóan fejhallgató van rajtad, stb.)

nekem zavaró volt úgyhogy inkább kikapcsoltam a 0RPM-et és 540 - 570 RPM-en megy idle - ami zajban elenyésző de 42C körül marad a hőmérséklet.

(#7169) szoldzsor


szoldzsor
csendes tag

Sziasztok.
5600 xt sapphire pulse. Folyamatos black screen/flicker. Legujabb driverrel kb 10 másodpercenként a masik 2 régebbivel ami támogatja az 5600-at, kb fél percenként. Probáltam hdmi, dp kábellel, szétszereltem a gépet 2x. Friss konfig,friss windows, minden alkatrészt teszteltem, csak a vga vagy az adrenalin software lehet a hunyó. Semmit nem állitottam át, windowst is újratelepítettem. Volt valakinek hasonló? Már azon gondolkodom visszaviszem.... :W

(#7170) Timer válasza bobalazs (#7166) üzenetére


Timer
veterán

Bobalazs, AlienApollo, köszi az infót mindkettőtöknek!

(#7171) arnoldito válasza galaktikus (#7155) üzenetére


arnoldito
senior tag

Miért nem MPT használsz és akkor nem kell biost flashelni!? Leírtam az összefoglalóban hogyan kell. Pontról pontra. Bármi gebasz van, a garancia nem ugrik. Eladod nem kell vissza flashelni. A sima 5700 hűtése amúgy sem kedveli az 5700XT biosát, mivel gyengébb! Ezért a MorePowerTool ajánlom első körben. Segítek úgy keresd "XT biossal" legalul az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

(#7172) galaktikus válasza arnoldito (#7171) üzenetére


galaktikus
aktív tag

De az enyém az valós 5700 XT , nem felhúzott 5700. Megnézem amit leírtál, köszönöm :R

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#7173) tomic


tomic
addikt

Összefoglalóban nem szerepel, hogy melyik 5500 kàrtya ajànlott ill melyik nem.
Tudnàtok ebben nyilatkozni?

(#7174) Create. válasza tomic (#7173) üzenetére


Create.
Topikgazda

Sajnos nem volt itt még tulaj, és csak tesztek alapján nem akartam kitölteni. 5700xt-nél is előfordult, hogy a tesztek lehúzták, egyébként meg az itteni tapasztalatok mások. Jobb szeretném itteni tapasztalatra építeni az összefoglalót, de ha igény van rá holnap nézek pár tesztet és az alapján kitöltöm.

[ Szerkesztve ]

(#7175) tomic válasza Create. (#7174) üzenetére


tomic
addikt

Csak miattam ne rakd be, inkàbb maradj a bevàlt itteni tapasztalatok módszer mellett. Hitelesebb lesz.
Teszteket olvastam én is,de a Pulse teljesítményére kívàncsi lettem volna.Pontosabban arra, hogy elég-e a hűtése egy kimondottan rosszul szellőző hàzban vagy inkàbb a Nitrot nézzem?
De azért köszönöm.

(#7176) Create. válasza tomic (#7175) üzenetére


Create.
Topikgazda

Szerintem 5500xt-hez elég a pulse. A nagyobb kártyákon is teljesen jó a pulse hűtése, csak nem a kicsin cseszik el.

(#7177) apollo12


apollo12
veterán

Hali kis segítség kéne MorePowerToolson mindent be állítottam, de nem történik semmi :(

(#7178) RECSKA válasza apollo12 (#7177) üzenetére


RECSKA
veterán

Rendszergazdakent inditottad?
miutan ranyomtal a write sppt-re, es kileptel a programbol, ujrainditottad a rendszert?

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7179) apollo12 válasza RECSKA (#7178) üzenetére


apollo12
veterán

igen, nem lépett ki a programból, annyit ír successfully added.... újra indítottam

[ Szerkesztve ]

(#7180) Chaser válasza tomic (#7175) üzenetére


Chaser
titán

nagyon jó a pulse, azért vettem mert nagyon jókat mondtam a hangjáról tesztekben
lehet a nitro éppen még rosszabbul/hangosabban is hűthet, más a lamellázat iránya, én csak a design miatt gondolkoztam benne - most meg már kb értelmetlenek, kicsit drágább lett az 5600 xt pulse mint mikor 103e-ről indult, de bőven megéri azt a felárat, ha 5500xt-re méreteztél 5600 jó eséllyel esetek zömébn max 60-70%-on lesz hajtva, úgy meg a hűtése extra halk lesz, esetek zömében passzívan is járhat, 5500 xt is sokszor passzívan ment nálam lightosabb dolgoknál 60-as vsync mellett -

szerk:
ha rákresel leírtam ide némi tapasztalatot vele, direkt Create.-nak is címeztem hsz-t, mert akkor is azt mondta nincs még tulaj, , de nem lássa' ((( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7181) tomic válasza Chaser (#7180) üzenetére


tomic
addikt

Ez egy igazán jó hír.
Amolyan mindenes pc-m van egy 580-as Nitroval,és ezt gondoltam lecserélni mivel egy igazán gyenge szellőzéses házam van és ebben már ez hangos.
Wot és filmnézéshez használom csak a gépet. Wot is csak 2 hetente max 20 órára. Filmeket meg jó ha havi 5db megnézek rajta.
Nitrot azért néztem mert csak azon van 2 HDMI kimenet. Nekem meg az fontos. Nem akarok átalakítóval kínlódni.
Nitro most 240 ojro viszont a Pulse 5600 meg 298. Szóval a különbözet így nem.lenne rossz..Nem is gondolkodnék. Viszont a Nitro az 5600-ból ki sem jött még de gyanítom lesz 340 ojro. Ami már nagyon overkill lenne a felhasználási célra.
Még a 240-es Nitro is,de alatta nincs más AMD alternatíva. Nvidia meg nem kell.

(#7182) bobalazs válasza apollo12 (#7177) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a tool átírja a biost? a venti profilt gond nélkül átszerkeszthetem vele?

(#7183) Johni5 válasza bobalazs (#7182) üzenetére


Johni5
őstag

Nem.A regisztrit írja át.Nálam az 5700 xt max fesz 1250 re ,mem 1000 re lett átírva.max gpu freki 2750,mem 2300.Persze elméleti síkon. xd .Mondjuk én a reget használtam,nem a szoftvert.

[ Szerkesztve ]

(#7184) Chaser válasza tomic (#7181) üzenetére


Chaser
titán

uv-t próbáltad az 580-on? nekem 590-on volt, defaulton azért necces, némi uv+uc-val már egészen emberi volt - és az ugye 12nm, nem 14 mint az 580 -
ithoni árakat tudom, ufóéknál pulse 5500 xt 88e, 5600 xt 107e -ami nemrég még 103 volt, 5500-öt én 86e-ért vettem, de most több a bundle amit adnak hozzá ( :, ettől független itthon már nincs értelme 5500-öt venni, sokkal erősebb/jobb hűtésű az 5600 mint amennyivel többe kerül -
nem kell nitro az 5600-ból sem, az 5700 hűtését kapta, ha nem hajtod ki fullra az nagyon halk/passzív lesz
az 580 többet eszik defaulton mint akár az 5700, így sokkal többet is fűt defaulton és nyilván nehezebb hűteni is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7185) tomic válasza Chaser (#7184) üzenetére


tomic
addikt

Próbáltam de ráhagytam. Nincs időm se türelmem vele foglalkozni. Ráadásul a bios kapcsolóm is kijött a helyéről és egy barkács megoldással tudtam csak életre kelteni. De szerencsére elkelt.
A Nitro csak a 2 HDMI miatt fontos nekem.
Labancéknál 75e és 100e a két Pulse. Nem is gondolkodnék ha a lenne rajta 2 HDMI kimenet.
Futok még egy kört egy esetleges DP-HDMI kábellel kapcsolatosan,vagy átalakító miatt aztán meglátom.

(#7186) Chaser válasza tomic (#7185) üzenetére


Chaser
titán

dp-hdmi kábel sztem tökéletes, nekem is az van egyik gépnél, digit-digit konverzió, sztem ne a több hdmi legyen a szempont
kellemesen fogsz csalódni bármelyiket is veszed - 5500/5600 -, 570 itx-szel kezdtem, sztem az alegjobb polaris, hiába "selejtezik" sokan, 580-nál már sokkal nagyobb mértékű fogyasztás társul a sebesség növekedéséhez mint ami indokolt lenne, 590 a 12nm miatt előnyösebb lett volna, ha gyárilag nem hajtják sz@rrá :)
beraktam az 5500 pulse kártyát, "megpiszkálni" se kellett mint a polarisokat, 130w-nál biztos nem eszik többet full loadon, defaulton is teljesen jó a pulse venti vezérlése, de most már tényleg az 5600 pulse a sokkal érdekesebb - legalábbis itthon, jelenlegi árakon -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7187) tiborhor válasza beef (#7161) üzenetére


tiborhor
csendes újonc

A monitor lehet a ludas...remélem, hogy nem a kártya (hiszen lehet, hogy mindkettő)

TV-n rendben vannak a színek, és egy 750Ti-t visszarakva hdmi-vel az is lila, így azért majdnem biztos, hogy a monitor. Eddig mindig DVI-al használtam.

Köszönöm a segítséget, sajnos monitor csere lesz. Tervben volt...de később.

(#7188) Timer válasza tiborhor (#7187) üzenetére


Timer
veterán

Egy HDMI-DVI átalakítóval olcsóbban megúszhatod, de figyelj oda, mert DVI-ból három szabvány van! ;)

(#7189) tiborhor válasza Timer (#7188) üzenetére


tiborhor
csendes újonc

https://aqua.hu/kabelek/gembird-cablexpert-display-port-male-hdmi-male-kabel-18-m-cc-dp-hdmi-6-t329146

Vettem ilyet, de nem oldotta meg sajnos.

(#7190) Timer válasza tiborhor (#7189) üzenetére


Timer
veterán

Oké, arra emlékszem, hogy ez nem jött be, de azt írtad, eddig DVI-porton használtad a monitorodat. A kártya ezek szerint hibátlan HDMI-el is, hoszen más megjelenítővel megy. Tehát, HDMI-DVI átalakítóval DVI bemeneten használhatnád továbbra is a monitorodat. Vagy valamit rosszul értettem az előzőekben?

[ Szerkesztve ]

(#7191) tiborhor válasza Timer (#7190) üzenetére


tiborhor
csendes újonc

Jogos, elnézést, én értettem félre, vagyis kevertem össze.
Igen, azt meg fogom próbálni.
https://aqua.hu/kabelek/gembird-cablexpert-adatkabel-hdmi-dvi-18-m-aranyozott-csatlakozo-cc-hdmi-dvi-6-t81325
Egy ilyen megfelelő lehet?
Köszönöm a segítséget!

(#7192) Create. válasza tiborhor (#7189) üzenetére


Create.
Topikgazda

[link] Neked valami ilyesmi kellene.

mindenképpen aktív átalakító kell, illetve a dvi rész anya, a hdmi vagy dp meg apa.

[ Szerkesztve ]

(#7193) bobalazs válasza Create. (#7192) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

A végén tele lesz kábelekkel aztán mégse fog működni. Fél monitor árát kiadja a végén kábelekre.

(#7194) Timer válasza tiborhor (#7191) üzenetére


Timer
veterán

HDMI-DVI átalakító néven keresd, csak figyelj a szabványra, DVI-I, DVI-D, és DVI-A is létezik, elég jó leírás, amit ebben a cikkben találsz, nézd meg milyen van a monitorodon vagy az eddig használt kábeleden, és olyan átalakítót keress. Ez kétezer forint alatt meg kell, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

(#7195) Livius


Livius
őstag

Sziasztok!

Az RX 5700 XT-nél felbukkanó Black Screen problémára van már valami bizonyítottan működő megoldás? Egy ismerősömnek gondja van vele, és még egyelőre nem találtunk rá a fix-re. A legújabb AMD driver dokumentáltan még mindig nem javítja ezt a hibát, ami már fél éve ismert lassan.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#7196) Pkc83 válasza Livius (#7195) üzenetére


Pkc83
őstag

Szia!

Páran irták már , hogy nekik a 2019-es utolsó driverrel már nem volt
ilyen gondjuk. Esetleg próbáljátok meg azzal.

(#7197) duvi válasza Livius (#7195) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
Nitro+ 5700XT-m van. Nekem a tavalyi 19.12.1 driver volt a "megoldás". Második hónapja használom és azóta nem volt Black Screenem.

(#7198) Televan74 válasza duvi (#7197) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én is visszatértem a 19.12.1 -es driverhez a 5700 -as Nitroval. Azzal tényleg nincs semmi anomália.Nem úgy mint a 2020 -as driverekkel. :K

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7199) zsida.kornel


zsida.kornel
tag

Azta, nekem a legújabb driver van clean windowsal már aznap feltettem, amióta kintvan. Azóta nyúzom, de minden ugyanolyan mint eddig, sehol semmi hiba nálam. (Tesztelt játékok: Forza Horizon 4, Hunt:Showdown, CS:GO) Huntban és Forzában még mindig előfordul hogy a menüben elkezd szétesni a kép, de ameddig játék közben nem csinálja, addig úgy döntöttem nem nagyon érdekel.

(#7200) Televan74 válasza zsida.kornel (#7199) üzenetére


Televan74
nagyúr

Forza 4 -ben nekem sem volt gondom vele,de a Mass Effect Andromeda már az Alt+Tab -ot sem bírta ki. Dobott egy fekete képernyőt és csak a reset segített. Játéka és/vagy alkalmazása válogatja úgy látszik. :D

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.