Hirdetés
- ASUS Maximus VIII Ranger Z170 6-7-8-9-10 gen támogatás (Coffeetime mod)
- DFI és DFI Lanparty gyűjteményem
- Möbelix Milan íróasztal - a tapasztalatok összeszerelés után
- Keychron V6 Max (HU) Mechanikus vezetéknélküli billentyűzet (Bluetooth, RF, USB)
- Újjászületés: szombattól új szerverkörnyezetben a PROHARDVER!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- GoodSpeed: Egy bihari a Hajdúságban
- Fire/SOUL/CD: INGYENES Clone és Backup-Restore alkalmazások tesztje [2024]
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- sidi: Régi Gépterem: 386DX
-
LOGOUT
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
KROK640
nagyúr
Nincs mit.
Igen, ez így a 466-os után volt, ami szintén nem volt egy csúcs lépés. Az 1700-as Celeronnál biztosra mentem, Intel chipsetes ABIT lap (még ha csak bétais), DDR RAM ami haver szerint dupla annyi így a 256-al olyan mintha 512-m lenne (ebben kételkedtem, mivel dupla sebességet jelent, nem dupla méretet. Bár ha kétszer olyan gyorsan mozgatja az adatokat, akkor többnek érződhet, győzködtem magamat - a HDD olvasási kapacitását mint szűk keresztmetszet teljesen kihagyva a történetből XD ), szóval tényleg, mi baj lehet?
Mentségemre legyen szólva, hogy a nyers adatokon kívül (magasabb órajel, Quad Pumped 4×100MHZ FSB, SSE2, P4 Architechtúra) semmi más nem volt ami alátámaszthatott volna, hiszen kipróbálni nem volt lehetőségem, az első PC-s újságokban megjelenő tesztekre még minimum 2 hónapot kellett volna várjak, a gép nekem meg MOST kellett, mert ráadásul akkor már 1,5 hónapja nem volt otthon saját gépem (eladtam a 466-ost és nem vettem semmit a helyére) a nyári szünet meg telt. Még örültem is magamnak, hogy milyen jó, hogy ennyit vártam a gépvétellel, mert megérte, ez így remek vétel lesz.
Később egyébként iszonyatos melegedés mellett 1700@2266MHZ-en is hajtottam egy ideig, kb 2 hónap után a GeF2MX400-at, váltotta a GEF3Ti 200...
Akkor jött a következő kör alázás, ugyanis a GeF3-at mikor megvettem, lehívtam magamhoz Csiga haveromat (900-as Tualatinja volt GeF3-al) aki nézte a Quake 3-at majd közölte velem "neked ez még most is olyan lassan megy". Árpinak 1 hét múlva lett GeF3-asa, ezekután a harmadik zakóért már nem mentem házhoz, így nem erőltettem egy újabb összecsapást a gépeink között.Nekem a Thunderbirdük maradtak ki, bár volt egy hely ahová jártam játszani, mikor nem volt gépem, emlékszem ott 950-es Thunderbirdök voltak GeF2-vel, mikor megláttam a Serious SAM2-t, akkor azt mondtam h minimum ilyen gép kell... Már Guszti barátunk sem volt olyan áruló amiért a 900MHZ-es Celeron 950-es Duronra cserélte le, mondván majd mehet Tbird bele. Duronnal nem nagyon volt tapasztalatom, de mivel nem volt húzható, 64KB L2, fejben leírtam, hogy valahol a Celeron alatt lehet (erősítette ezt a K6-os tapasztalatom is, így a Duron nekem sosem jöhetett szóba).
A Tualatin sikerén felbuzdulva, hogy az 1200-1300-asok mennyivel jobbak lehetnek mint akár csak a 950-es Athlon az AMD oldalt elvettem hosszú időre. Persze csak fejben, gyakorlatilag nem is voltam olyan messze tőle.Emlékszem itt volt egy időszak, amikor a Tualatonokaz olcsón jót képezték, nagyon sokaknak raktam össze komplett játszós gépet 1200-as Tualatin, 256MB RAM, GeF2MX, 20-40GB HDD, volt a tuti recept. Sokan kérdezgettek milyen gépem van, nekem biztos jó van : mindig azt mondtam áh nekem Pentium 4 1700-as (Celeron szót szerettem a végén a lehető leghalkabban kimondani
- de nem is mondott akkoriban sokaknak ez semmit) van.
Mire az 1700-as Celeronok (sosem látott mértékben terjedtekkel, nem is nagyon tudok más CPUról itton ami olyan elterjedt volt mint az) addigra Athlon XP-m volt már, ami szintén felfoghattalan volt sokaknak, mert bár sokaknak volt 1700+, na de 1466-on. Később építettem sokaknak tuning gépet is, akkor kezdett úgy viszonyítási alapjuk a gépemet illetően.C2D-kkel a maga idejében leginkább csak a számtech boltban ahol dolgoztam (de sokat összeraktam, telepítettem, teszteltem) és a haveroknál találkoztam, meg tuningoltam őket, ilyesmi. Nekem Athlon XP-m volt akkor még mindig. Valahol kicsit úgy éreztem magam, mint ma az OT-s autók tulajai a forgalomban.
De azótalett már egyébként C2D-m több is van, van egy legendásan tuningos E2140-em amiből majd akarok projectet csinálni, meg egy E6700-asom egy Giga P35 lappal abból akarok még retro projectet csinálni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Formula-1
- Vicces képek
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Robogó, kismotor
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Semmibe veszi a KRESZ-t a Tesla Mad Max módja
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Lecsap az S26 Ultra az Exynos 2600-ra
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- További aktív témák...
- Garmin Vivomove 3S Hybrid okosóra Használt, karcmentes állapotban 3 hónap garanciával!
- ÚJ BONTATLAN Apple Macbook Air 15,3 M4 10C CPU/10C GPU/16GB/256GB - Égkék - HUN - mc7a4mg/a 3 év gar
- Apple iPad Mini 6 64GB,Átlagos,Töltővel,12 hónap garanciával
- DELL Precision 5540 Workstation i7-9850H Nvidia Quadro T2000 32GB 512GB 15.6" 1év garancia
- 0% THM 6 havi részlet beszámítás! 5060Ti/5070/5070Ti/5080/5090 videokártyák készletről KAMATMENTESEN
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő